Wspomóżmy ks. Adama Skwarczyńskiego modlitwą

Krwi Chrystusa, ceno naszego odkupienia, ufam Tobie!

        Pani Ewo,
Na Pani pytanie spróbuję odpowiedzieć krótko. Jak Pani wie, moja kaplica w podpiwniczeniu przy takiej pogodzie jak w tym roku daje mi się mocno we znaki. Mimo ciągle włączonego osuszacza powietrza, który z niewielkiego pomieszczenia zbiera ok. 5 litrów na dobę, wszędzie czuć stęchliznę i pleśń, od której swego czasu klęczniki były białe. Alergiczny kaszel powala mnie – bywają takie Msze, że co chwilę piję łyk wody, co dla nowych gości musi być szokujące, zwłaszcza latem! Marzyłem o przeniesieniu się do kaplicy obszernej i suchej, już prawie gotowej, lecz zabrakło pieniędzy na jej wykończenie. Tak bardzo chciałem pomóc ludziom biednym, że wpadłem w długi (szczegóły pominę!), wierzyciele czekają na spłatę, wszystko stanęło w miejscu.
Ponieważ „dwaj lub trzej modlący się”, jak powiedział Pan Jezus, bywają wysłuchani, liczę na Pani modlitwę. Wspólnie poprośmy, by nowa kaplica przyniosła jak największą chwałę Bogu i wzniosła ku Niemu jak największą liczbę dusz, pełna trzech zastępów aniołów: adorujących z twarzą przy posadzce, grających na trąbach i wielbiących Boga z uniesionymi rękami. Tysiące ich w otoczeniu mojego domu widziała znajoma z Siedlec, a kiedy wyszliśmy z nią po Mszy świętej, całe wieczorne niebo pokryte było przepięknymi chmurkami w kształcie pierzastych anielskich skrzydeł…
Cieszę się, że mały Fiat dobrze służy. Cenne przy upałach są tylne uchylane okna. Dziękuję Pani za duchową łączność. Niech na Panią i bliskich spłynie Boże błogosławieństwo.
ks. Adam

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Wspomóżmy ks. Adama Skwarczyńskiego modlitwą

 1. Admin pisze:

  Ewy nie ma do piątku ale powiedziała mi abym ten list opublikował, przy okazji teraz wyszło na jaw, skąd Ewa ma 33-letniego maluszka. jak go nazywa swego „Cyrenejczyka” którym codzienne jeździ do koscioła na Mszę św. i wozi córkę
  Ksiądz dostał inny, trochę lepszy ten oddał Ewie bo mu dwa nie były potrzebne.
  Ewa mówi, że tego samochodu nie zamieni na żaden inny nigdy na świecie, choćby jej kto mercedesa proponował.
  Gdy miała ciężko w życiu, bez dostępu do samochodu, do piwnicy, do balkonu czy nawet do lodówki, ks. Adam przyszedł jej z pomocą, teraz ona chce pomóc jakkolwiek ks. Adamowi

 2. Anna pisze:

  Jak skontaktowac się z ksiedzem Adamem?

 3. Artur pisze:

  I ja po prosze o kontakt z Ksiedzem.

 4. Admin pisze:

  Kontakt do ks. Adama przez pocztę jutrzenka2012@gmail.com (w tytule wiadomości proszę pisać do ks. Adama)

 5. Bogumiła pisze:

  Wpisuję intencje : „O to by ksiądz Adam rychło mógł odprawić
  Mszę św. w nowej kaplicy ” do naszego co czwartkowego Pogotowia Modlitewnego w ramach Domu Modlitwy św. Charbela. Adminkę proszę by przekazała ks. Adamowi że chętnie namaluję i przekaże obraz do w/w kaplicy(temat wg oczekiwań ks.Adama)

 6. wobroniewiary pisze:

  Małe przypomnienie, ponieważ zaczął się nowy miesiąc:
  W lipcu pościmy za Martę od egzorcysty ks. Andrzeja Trojanowskiego

 7. Admin pisze:

  „całe wieczorne niebo pokryte było przepięknymi chmurkami w kształcie pierzastych anielskich skrzydeł…”

  Zwróćcie uwagę że to chmurki były w kształcie pierzastych anielskich skrzydeł a nie aniołki w kształcie chmurek.

  • Księże Adamie zapewniamy o naszej miłości i chociaż nigdy nie poznałam księdza osobiscie, to dziekuje Panu Bogu za to, ze dał nam takie wsparcie i pomoc w takich dobrych przewodnikach, ktorzy wyrzekli się samych siebie, by służyć nam z milosci do Boga! Będzie dobrze, zapewniam o modlitwie i tule mocno w sercu! ❤

  • AnnaSawa pisze:

   właśnie 🙂

 8. Ania pisze:

  Zapewniam o modlitwie i nie tylko.
  Napiszę na maila, jego sól egzorcyzmowana bardzo mi pomogła, to Boży kapłan, ja nie mam lęków a bałam się zasypiać. Jak zamykałam oczy to widziałam czarną chmurę i ciągle miałam złe dręczące sny. Błogosławieństwo, woda i sól pomogły.

 9. Joanna pisze:

  Ks Adamie, będzie dobrze, ja mam ufność ze wszystko się ułoży i dobrzy ludzie znajda się żeby wspomóc.
  Z modlitwa o zdrowie dla Ks Adama, o rozwiazanie obecnych problemow i o przeniesienie do nowej Kaplicy. Szczesc Boze, Niech Bog Ojciec Blogoslawi i strzeże.

 10. AnnaSawa pisze:

  Dołączam się do modlitwy, również dziękuję za podanie kontaktu do Księdza Adama.
  A w ogóle to byłabym chętna dzieleniem się pomocą (w ramach swojej możliwości) z osobami, które tego potrzebują lub by potrzebowały.
  Wiem, ze to trudne jest do zrealizowania tak od zaraz, bo dzieli nas np nieznajomość prywatna, ale w razie czego daję znać, ze można do mnie pisać w takich sprawach.
  Może, no nie wiem…….??…udałoby się stworzyć jakieś konto przy jakiejś znajomej parafii, na które można by było wpłacać datki z tytułem „na taki” czy inny cel???….nie wiem czy to prawnie byłoby możliwe ??? Poza tym, ktoś przecież musiał by to obsługiwać :).

  • Ania pisze:

   To by musiała być jakaś fundacja, statut i inne takie sprawy prawne.
   Nie wiem ale to chyba długa sprawa a może Ty Anno byś chciała to prowadzić, jeśli się znasz na tym.

 11. Teresa pisze:

  Kochani podajcie mi adres albo telefon do tego ksiedza prosze.
  Z Panem Bogiem Teresa

  • Magdalena pisze:

   Masz wyżej
   Kontakt do ks. Adama przez pocztę jutrzenka2012@gmail.com (w tytule wiadomości proszę pisać do ks. Adama)

   • roza pisze:

    A może jakieś konto? Takie zwykłe konto i mailem będziemy mogli przesłać co jakiś czas parę groszy? Załóż Ewciu takie konto. To najprostszy sposób przekazania darowizny na tak szczytny cel:)

   • roza pisze:

    O to właśnie mi chodziło, tak jest prościej, bo nie trzeba na pocztę latać:) Dziękuję za informację:)

   • Joasia pisze:

    Jesli moge udzielic prostej rady na problemy z gardlem ks. Adama, bo czytajac lit ksiedza przypomnialam sobie, ze moja mama dwa lata temu tez cierpiala z powodu, czestego drapania w gardle, suchsci, czesto pochrzakiwala i wtedy pomyslalam, ze to wyglada na grzybice tchawicy lub krtani i zaproponowalam mamie picie codziennie rano i wieczorem a czasami i przez dzien po lyzeczce oliwy z oliwek bo taka akurat mialam ale moze byc tez olej lniany lub kokosowy wazne zeby byl dosc gesty. Mama, byla nastawiona negatywnie bo wszystkiego juz co mogla probowala ale okazalo sie, ze olej pomogl i to od razu. Na nastepny dzien bylo juz znacznie lepiej i tak jest do dzisiaj z gardelkiem ma spokuj.
    Dziele sie wiec tym co moge moze akurat ks. Adamowi tez pomoze. Mysle, ze warto sprobowac bo kuracja jest tania i w zasadzie powinna pomoc od razu wiec chyba warto sprobowac. Zycze duzo zdrowia dla ks. Adama. Chwala Panu

 12. ta pisze:

  Ten tydzien zarezerwowałam dla małej W,nastepny dla ks Adama.
  Bóg zapłać -Bóg wie za co 😀 ❤

 13. roza pisze:

  Poczytajcie co robią z ludźmi:
  http://gosc.pl/doc/2072803.Dzihadysci-krzyzuja-swoich-wrogow
  W okolicach Aleppo ukrzyżowanych zostało co najmniej dziewięciu wrogów dżihadystów. Islamiści zapowiedzieli zarazem, że na terenie wprowadzonego przez nich kalifatu „nie ma miejsca na demokrację i zachodnie śmieci”, za które uważają m.in. edukację.

  Islamiści niszczą też chrześcijańskie symbole religijne, choć protestują przeciwko temu miejscowi imamowie.

 14. roza pisze:

  A tu kolejna napaść na chrześcijan:
  Musiał patrzeć, jak muzułmanie gwałcą jego córkę i żonę. To kara dla chrześcijanina, który nie był w stanie zapłacić religijnego haraczu. Mężczyzna popełnił z rozpaczy samobójstwo.
  http://www.fronda.pl/a/oto-rzady-islamu-nie-placisz-zgwalcimy-ci-rodzine,38970.html

 15. roza pisze:

  Nie ustawajmy w modlitwie za BRACI CHRZEŚCIJAN, którzy giną za wiarę każdego dnia…
  Muzułmanie nałożyli specjalny podatek na chrześcijan z Mosulu 10 czerwca. Opisywana wyżej tragedia wydarzyła się kilka dni temu.

  „Członkowie ISIS weszli do domu asyryjskiej rodziny w Mosulu. Zażądali podatku. Gdy rodzina odpowiedziała, że nie mają pieniędzy, trzech terrorystów zgwałciło matkę i córkę na oczach ojca rodziny. Mężczyzna doznał tak wielkiej traumy, że popełnił samobójstwo” – opowiada dr Sallama Al-Khafajj z Wyższej Komisji Iraku ds. Praw Człowieka.

  Pojawiły się także doniesienia o innym bestialskim wydarzeniu. Otóż terroryści z ISIS mieli zastrzelić cztery chrześcijanki, bo nie zasłaniały twarzy, czego wymaga fundamentalistyczny islam.

 16. Paweł pisze:

  Zmiana naszego klimatu, na którą uskarża się ks. Adam, może byc niestety TRWAŁA.
  Poczytajcie tu: http://www.globalnaswiadomosc.com/ostrzezeniegolfstrom.htm

 17. AnnaSawa pisze:

  ooooooooooo konto jest! :), super i sprawa rozwiązana :). Dziękuję.

 18. kasiaJa pisze:

  Wiecie, że masoni w Polsce już się nie kryją? Właśnie ogłaszają się na znanym portalu społecznościowym i „zapraszają do dyskusji na bierzące problemy społeczne, filozoficzne i humanistyczne…” w Bydgoszczy!!!!!!!! Jawnie obchodzą 230 rocznicę swojej loży bydgoskiej. Oby to ich „zaproszenie” nie spotkało się z zainteresowaniem ludzi…
  Tylko Jezus jest Panem!!!

 19. roza pisze:

  Pomału dokonują czystek, tylko patrzeć, jak do nas przypełzną, by swoje rządy wprowadzać:
  Chrześcijaństwo znika z północnego Iraku
  Na terenach północnego Iraku zajętych przez Islamskie Państwo (dawniej ISIL) nie ma już chrześcijan. Kilku ostatnich wyznawców Chrystusa zamieszkujących Mosul zostało w ostatnim czasie wypędzonych – ujawnił arcybiskup Emil Shimoun Nona. Przed amerykańską inwazją miasto zamieszkiwało 35 tysięcy chrześcijan.

  Read more: http://www.pch24.pl/chrzescijanstwo-znika-z-polnocnego-iraku,23936,i.html#.U7MBqZJn2EI.facebook#ixzz36IzOMPH8

  http://www.pch24.pl/chrzescijanstwo-znika-z-polnocnego-iraku,23936,i.html#.U7MBqZJn2EI.facebook

 20. fornal53 pisze:

  Dołączam się do modlitwy 🙂 jak najbardziej ku Chwale Bożej!
  Co do tych „Isilowcow”, to widać komu się spieszy. Nie dość, że Masoneria juz nie taka skryta jak wczesniej i popełniajaca coraz więcej błędów, to ataki na naszych braci przez różne religie coraz częstsze … z Panem Bogiem Zastępów, Jezusem Chrystusem i Duchem Świętym nie wygrają o czym chyba nie wiedzą. Módlmy się za Chrześcijan uciskanych. .. i za nieprzyjaciół by odkryli Pana naszego i się nawrocili. Cała Chwała Panu Bogu naszemu! Króluj nam Chryste synu Ojca!

 21. mer pisze:

  Orędzie dla Mirjany z 2 lipca 2014r.

  „Drogie dzieci, ja Matka was tutaj zgromadzonych i Matka całego świata, błogosławię was macierzyńskim błogosławieństwem i wzywam was do wejścia na drogę pokory. Ta droga prowadzi do poznania miłości mojego Syna. Mój Syn jest Wszechmogący, On jest we wszystkich rzeczach. Jeżeli wy, moje dzieci, nie rozumiecie tego, wtedy w waszej duszy króluje ciemność, ślepota. Tylko pokora może was uzdrowić. Moje dzieci, ja zawsze żyłam pokornie, odważnie i w nadziei. Wiedziałam, zrozumiałam, że Bóg jest w nas a my w Bogu. O to samo proszę was. Pragnę, dla was wszystkich, abyście byli ze mną w wieczności, ponieważ jesteście częścią mnie. W waszej drodze pomogę wam. Moja miłość otuli was jak płaszcz i uczyni z was apostołów mojego światła, światła Bożego. Z miłością, która pochodzi z pokory poniesiecie światło tam, gdzie króluje ciemność, ślepota. Poniesiecie mojego Syna, który jest światłem świata. Ja jestem zawsze przy boku waszych pasterzy i modlę się, aby byli zawsze dla was przykładem pokory. Dziękuję wam”.
  – Modlę się, ale to za mało…

 22. Apostoł Różańca pisze:

  A gdzie Ksiądz Adam jest? W Polsce, chyba nie? Jako, że pracuję w katolickim, kościelnym środowisku to wiem bardzo dobrze, [ zapewniam że ks. Adam jest w Polsce, nasza strona nie służy do toczenia dysput na tematy czy Polski KRK jest biedny czy bogaty, edycja Admin ]

  • kasiaJa pisze:

   Najważniejsze to chcieć naprawdę pomóc, a jeśli nie potrafisz jeszcze…cóz, warto prosić Boga o tę łaskę 🙂 Nie siej zamętu, A.R.!

   • Admin pisze:

    A oto fragment z dzisiejszego czytania, mówi o wspólnym budowaniu.

    „kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu”

    edit
    Zapomniałem o linku 😉
    http://ewangeliadlanas.wordpress.com/2014/07/02/3-lipca-swieto-sw-tomasza-apostola/

   • Admin pisze:

    Myślę że wklejanie listy osób które złożyły ofiarę na klasztor sióstr zakonnych i sugerowanie przez ciebie aby udać się po pomoc do jak pisałeś „bogatych zakonów” jest wystarczającym powodem do tego aby twój komentarz został usunięty, przypominam że ks. Adam w swym liście prosi o modlitwę i ani On ani my zbiórki nie organizujemy, czym innym jest ofiara serca i dobrej woli np. poproszenie księdza o odprawienie Mszy Świętej lub chociażby aby ksiądz pomodlił się w intencji osoby która Go o to prosi co też ks. Adam ma w zwyczaju czynić za wszystkich Czytelników naszej strony.
    I naprawdę nie licytuj się kto dał czy da więcej bo pewna wdowa dała wszystko co miała, i co o niej powiedział Pan Jezus? że dała najwięcej, i choć to był jakiś najmniejszy grosz to w oczach Jezusa to było najwięcej bo to było wszystko co ona miała, czy ty dasz wszystko tak jak ta wdowa? nie dawaj tego co ci zbywa ale dziel się tym co sam masz dla siebie.

  • Maggie pisze:

   @ Apostol Rozanca:
   Nie podważaj istnienia Ks.Adama.
   To oczywiste, ze tu nikt nie organizuje zbiórki. Modlimy i modlmy sie, a moze sie nawet zdarzyć, ze ktoś zakasze rękawy i wykona prace za Bóg zapłać . Ten obrzydliwy mit o bogactwach Kościoła rozprzestrzeniaja wrogowie Kościoła. Kościół jak nikt inny pomaga bez uganiania sie za profitem i tak jak jest w jego mozliwosciach. Gospodarnośc to tez domena Kościoła.
   Jeśli osobiscie komuś chce cos podarować to moja sprawa i mój wybór. Jeśli przez Kosciol daje na pomoc np jakimś ofiarom kataklizmu, to wiem, ze większość trafi do adresata i tylko z niewielkim potraceniem na rzeczywiste koszty administracyjne.

   Dar nie jest Darem jeśli: ktoś jak głuszec zachwyca sie nad swoją własna szczodrobliwoscia. Jeśli sie komuś pomaga w imię miłości bliźniego, to nie dla sławy czy poklasku. Tylko zawiść i pustoglowie umie prowadzić konwersacje na jeden i tylko jeden temat tj „ma” … ale to „ma” nie jest co kto ma w głowie czy sercu.
   Wiele sie plecie w szerokim świecie, aby wzbudzić zazdrość i zawiść, ktora jakis manipulator, wykorzystuje do nieczystych interesow.

   Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    Oj wskoczyło „sie” po wykorzystuje – proszę o wystartuje tego słowa.

   • Maggie pisze:

    @Apostol Rozanca:
    Uważaj aby ktoś Tobą nie manipulowal, bo z tego co tu czytam, wyglada, ze „wpuszczasz sie w maliny” wchodząc w jakieś „statystyki”.
    Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    Jak IPad zmienia:
    prosiłam o wytarcie tj usunięcie słowa „sie” a on „poprawił” automatycznie ….na …wystartuje (!). Mam włączony spell check (przydatny w angielskim, daje „propozycje”) , ktory w j.polskim automatycznie (!?) zmienia całe zwroty i wiele słów…nawet nie potrzebujących zmian czy naszych liter (czasem odrazu ale czasem w chwili publikacji).
    Dlatego, ze coraz wiecej tego typu „poprawek”, pisanie zaczęło zajmować mi mnóstwo czasu jesli sprawdzam (stad powroty do wcześniejszych wpisów). Staje sie to obsesja tj uzależnieniem: gdyz zbyt dlugo ślecze nad ekranem i nawet po czasie wracam by sprawdzać = będę rzadziej lub mniej pisać.

    Jezus jest Panem!

    • Artur pisze:

     Maggie,
     iPad ma mozliwosc wlaczenia kilku jezykow, wtedy na klawiaturze pojawia sie symbol kuli ziemskiej. Naciskajac go mozna zmieniac jezyk i moze wtedy podpowiadac po Polsku lub w dowolnym innym, wybranym jezyku.

   • roza pisze:

    Maggie, zawsze trafiasz w 10, odpowiadając na czyjeś posty:)Pozdrawiam:)P

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s