Prosimy o krew dla Wiktorii – akcja o ogólnopolskim zasięgu

Agnieszka zamieściła komunikat:
Dziesięcioletnia Wiktoria Domańska przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie-Międzylesiu na oddziale Chirurgii Ogólnej, Aleja Dzieci Polskich 20.
Jeśli ktoś może prosimy o oddanie krwi na Wiki, która ciągle jej potrzebuje.Wystarczy pójść do najbliższego centrum krwiodawstwa i oddać na nią krew,
Z całego serca dziękujemy.

Pilnie potrzebna krew dla 10-letniej Wiktorii z Radomia!
Mała radomianka wpadła na szklane drzwi, gdy wracała do domu z procesji Bożego Ciała. Szkło przecięło tętnice w jej obu rączkach. Po dramatycznej akcji ratowania jej życia, lekarze walczą teraz o uratowanie rąk. Potrzeba dużo krwi!
Kiedy po procesji Bożego Ciała dziewczynka wróciła do domu, wpadła na szklane drzwi. – Biegła i wyciągnęła ręce, żeby otworzyć zazwyczaj otwarte drzwi – opowiada jej mama, Agnieszka Domańska. – Niestety, uderzyła rączkami w szybę, a szkło rozcięło jej tętnice w obu rączkach. Wszędzie było pełno krwi, ścięgien. To był koszmar!

WALKA O ŻYCIE I SPRAWNOŚĆ
Jako pierwsza na pomoc ruszyła 15-letnia siostra Wiktorii. Nie zważając na rozbite szkła, boso doskoczyła do Wiktorii i obwiązała jej jedną rączkę własnym ubraniem. Potem karetka zabrała Wiktorię do szpitala. – Była już bez pulsu i bez tętna – opowiada ze łzami w oczach Agnieszka Domańska. – Lekarze nie wiedzieli czy zdążą ją uratować, bo straciła niemal całą krew.

Dziewczynka przeszła skomplikowaną, pięciogodzinną operację. Trzeba było pozszywać ścięgna i żyły, bo w obu rączkach szkło rozcięło wszystkie struktury ciała oprócz kości. – Ręce były praktycznie do amputacji – wyjaśnia mama.

Później była kolejna kilkugodzinna operacja, bo w obu rączkach porobiły się zatory i skrzepy. – Wiktoria jest słaba, ale czuje się coraz lepiej – dodaje kobieta. – Teraz trwa walka o przywrócenie czucia w rączkach.
W środę stan Wiktorii się pogorszył. Wyniki badań krwi nie były dobre, dlatego trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie-Międzylesiu, gdzie obecnie przebywa na oddziale Chirurgii Ogólnej.

– Wciąż ma przetaczaną krew, jest na lekach, na morfinie, dostaje zastrzyki, żeby był przepływ krwi w rączkach– wylicza jej mama. – Rączki ma zimne i sine, ale walczymy.

Żeby pomóc Wiktorii wystarczy udać się do najbliższej stacji krwiodawstwa i oddać dla niej krew.

Wystarczy powiedzieć, że to krew dla Wiktorii Domańskiej z Radomia. Grupa krwi jest bez znaczenia.
W Radomiu można zrobić to w centrum krwiodawstwa przy ulicy Limanowskiego 42.

Rodzina prosi również wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę o cud pełnego powrotu do zdrowia Wiktorii.
Za: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Prosimy o krew dla Wiktorii – akcja o ogólnopolskim zasięgu

 1. wobroniewiary pisze:

  Dziesięcioletnia Wiktoria z Radomia walczy o życie! Potrzebna krew
  Dziewczynka po wypadku jest cała pokaleczona. Przeszła poważną operację. Obecnie przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie-Międzylesiu. Codziennie potrzebuje krwi.
  http://radom24.pl/artykul/czytaj/18929

  • ula pisze:

   Jest bardzo wazne wiedziec jaka krew, a poza tym ta krew oddana gdzies daleko nigdy do niej nie dotrze… 😦

   • Maggie pisze:

    Tylko z innego kraju moze nie dotrzeć. Grupa krwi nie ważna, bo bank krwi jakoś to sobie wymienia i uzupełnia i dostarcza szpitalom na to co potrzebują.
    Dawno temu oddawalam krew i to na rzecz osoby o grupie B a ja mam A.

    To wcale nic strasznego, bo jak do analizy krwi z żyły tylko trochę dłużej i w spoczynku….można odwrócić głowę, by nie patrzeć (to ważne, bo są ludzie, ktorzy mdleja nie z powodu poboru krwi ale na widok krwi).
    Jeśli chodzi o ilośc to można zapytać i wyrazić zgodę na określona MINIMALNA dawkę – są jakieś normy i reguły tak, ze jest to bezpieczne. U kobiet tylko w pewnym okresie są ograniczenia.
    Krew u dawcy sie sama uzupełni/wytworzy. Nie wychodzi sie odrazu z takiej stacji. Kiedys dawano posilek do zjedzenia i kawe do wypicia – pamietam, ze dostałam tabliczkę czekolady i sama bez opieki, mogłam wracać do domu.
    Oczywiście igły tylko jednorazowki.

    Było kiedyś hasło: Krew Darem Życia, albo Każda Kropla Krwi Darem Życia.

    Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    Nie mogąc dać krew obdarzam chociaż modlitwa.
    Jezus jest Panem!

  • Maria S pisze:

   Wczoraj w nocy o godzinie 23:30 wróciłam z obchodów 33 rocznicy objawień Matki Boże w Medjugorie. W moim autokarze modliliśmy się na różańcu o zdrowie dla Wiktorii. Na trzydziestu paru pielgrzymów jadących do Medjugorie dwie osoby wiedziały o trudnej sytuacji zdrowotnej dziewczynki. Ja z tej strony , a druga siostra pielgrzymkowa otrzymała SMS z prośbą o pilną modlitwę za Wiktorię. Będąc na Mszy Św. odprawianej na ołtarzu polowym w Medjugorie w dniu 24 lub 25 czerwca słyszałam wyczytywaną intencję modlitewną o zdrowie dla ciężko chorej Wiktorii. Przy tak dużym szturmie modlitewnym do nieba Wiktoria na pewno będzie zdrowa.
   Ja w modlitwach i trudach pielgrzymkowych /a było ich trochę, boso na i z Góry Objawień, na i częściowo z Kriżawiec/ polecałam Matce Bożej i Panu Jezusowi wszystkie sprawy Adminów i czytających tę stronę.
   Było wspaniale, przeżyć nie da się opisać, balsam dla duszy.
   Pod krzyżem zapaliłam świece w intencjach Adminki i nasz wszystkich.
   Zdjęcie prześlę w później bo teraz nie mam czasu.

 2. ta pisze:

  Otaczam i ja modlitwą/cały tydzien Komunia sw za Wiktoriebędzie/+ post 2 x w tym tygodniu,tak mi dopomóż BÓG+
  Jezus moim Panem!

 3. Zosia Aksamit pisze:

  Krew dotrze!!!!!!!!!! Ja niestety niemoge ale oddawalismy w rodzinie krew dla kolegi ktory mial przeszczep serca…co jak co ale banki krwi u nas na szczescie dzialaja !!!!!!!

 4. mc2 pisze:

  Pomodliłem się już trochę kilka dni temu i pomodlę jeszcze , krwi nie mogę oddać bo byłem chory na żółtaczkę .

 5. mc2 pisze:

  I trochę w innym temacie :
  Wszyscy zapewne pamiętają wpadki i zapowiedzi Irlandki . Typu : przygotowania zostały rozpoczęte, po roku : przygotowania zostały ukończone , po następnym roku : przygotowania zostały właśnie rozpoczęte ( do apokalipsy ) itp. Wszyscy zapewne zamiętają że wyznaczyła w swoich pseudoorędziach datę rozpoczęcia wielkiego ucisku który ma trwać 3.5 roku . W kilku pseudo orędziach ją powtarzała koniec 2012 roku , a wiec mineło 1.5 roku i pozostało 2 lata. A tymczasem w nowym pseudoorędziu z 19.06.2014, 13:48 – Matka Zbawienia: Te Cuda będą się działy przez okres trzech lat Cytat : Cuda, zarządzone przez mojego Ojca Przedwiecznego wkrótce ujawnią się we wszystkich częściach Ziemi. Te Cuda będą stały w sprzeczności z całym ludzkim rozumowaniem .

  To wiele wyjaśnia : wyznawcy Mery mają wierzyc w sprzeczności , jeszcze 3 lata oczekiwań , choć powinno pozostać dokładnie 2 lata wg. wcześniejszych zapowiedzi ( co do dnia , bo od końca grudnia 2012 mineło 1.5 roku ) a same zapowiedzi terminów były w orędziach w 2011 roku i 2012 .

  • wobroniewiary pisze:

   „Maria z Irlandii, objawiła się światu gdzieś ok. 2010.”
   I TO JEDYNE „OBJAWIENIE” Z JEJ UDZIAŁEM 😀

   Ta kobieta każąca nazywać się Marią Miłosierdzia, kradnie tytuł Maryi jest albo opętana albo finansowo wyrachowana
   Ja znam Maryję Matkę Miłosierdzia, której obraz świeci w Ostrej Bramie, a figurę możemy oglądać w Łagiewnikach nad tabernakulum 😉

   Maryjo, Matko miłosierdzia módl się za nami!

   Maryja czy „Maria” z Irlandii? – Wybór należy do ciebie!
   Nie można dwom panom służyć (Mt 6, 24).

   Maryja – Najświętsza Maryja Panna „Maria z Irlandii” – od „Świętych Przekazów” z „Księgi Prawdy”
   Maryja – Matka Bożego Miłosierdzia,
   a) wspomnienie kościelne 16 listopada
   b) Święto ustanowione przez Kościół Katolicki!
   „Maria z Irlandii”– każe siebie nazywać „Marią Bożego Miłosierdzia”
   a) ustaliła sobie wspomnienie na 9 listopada
   b) samowolka „Chciałbym, aby 9 listopada 2012r., w drugą rocznicę Mojego pierwszego wezwania do ciebie Moja córko, Moja armia odmawiała tę Modlitwę Krucjaty o Zwycięstwo Reszty Kościoła
   Maryja mówi: (ks. St. Gobbi „Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej” Jestem Wodzem niezrównanej armii „Maria z Irlandii” mówi w Swojej „księdze prawdy”:
   …armia została utworzona, W Mojej armii będą różne poziomy ze stopniami każdego rodzaju
   Będziecie się cieszyć wiecznym szczęściem w Niebie Będziecie się cieszyć 1000-letnim rajem na ziemi
   Maryja mówi:
   Odmawiajcie Różaniec i trwajcie przy krzyżu
   KRUCJATA RÓŻAŃCOWA
   „Maria z Irlandii”mówi:
   Odmawiajcie modlitwy krucjaty i posiadajcie „pieczęć”
   „KRUCJATKI”

   Czy Jezus zrezygnował z Armii Maryi, Swej Niepokalanej Matki na rzecz „Mery Irlandki”???

   Każdy ma wolną wolę – wybór należy do was!

   Odmawiając Różaniec Święty zwracajmy uwagę na zwrot „Zdrowaś Maryjo” a nie „zdrowaś Mario”, bo jak widać Maria niejedno ma imię…

  • Maggie pisze:

   @Mc2:
   „W sprzeczności z całym ludzkim rozumowaniem” JEST: słuchanie bredni i podazanie za marysienka od zbijania kasy – ot! taki to jej cud,ze pędzą za nią jak muchy do „miodu”.
   A te 3 lata …to może czas kiedy zamierza ona „przejść na emeryturę”???…albo zamierza sie „ujawnić”?

 6. habrat pisze:

  Proszę Panie Jezu i Najświętsza Panienko przywróćcie zdrowie Wiktorii.

 7. PAulina pisze:

  Komunia Sw przyjęta w intencji dziewczynki.

 8. wobroniewiary pisze:

  Kochani pozdrawiam Was, szykuję się na zakończenie Seminarium Odnowy Wiary, na modlitwę przyjęcia darów Ducha Świętego abym mniej pyszna a bardziej pokorna żyła i Wam i Bogu służyła
  Tak mi się jakoś zrymowało 😀
  Polecam się Waszym modlitwom.

  I przypominam „wakaty margaretkowe”
  1) bp Kazimierz Gurda – sobota
  2) abp Andrzej Dzięga – piątek
  3) bp Andrzej Jeż – czwartek
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/06/24/o-daniel-z-czatachowej-prosi-o-margaretki-za-biskupow-przekuwamy-slowa-w-czyn/

  • Maria pisze:

   Pani Ewo, czy może jedna osoba wziąć dwa dni? Jeżeli tak , to wezmę jeszcze sobotę za bpa Gurdę.

   • wobroniewiary pisze:

    Jedna osoba może mieć i 7 dni aby każdego dnia innego kapłana. Bo jeden dzień na jednego kapłana, a jeśli ktoś jest zwiażany z Medziugorje, że czuje je blisko duchowo, to najlepiej (ale powtarzam, że modlitwa jest do wyboru) jednak dla tych osób wskazane jest odmawianie Koronki Pokoju
    Wierzę w Boga Ojca i 7x Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu
    Zapomniałam o tym napisać 😉

   • Maria pisze:

    Rozumiem, a wiec pozostaję przy niedzieli w ,, margaretce” z bp-a Gurdę

 9. Przemek pisze:

  Pojawiła się oficjalna strona o Św Gemmie Galgani
  http://www.swietagemma.pl

  Polskojęzyczne książki
  http://www.zyweslowo.pl
  e-mail: swieta.gemma.galgani@gmail.com
  pod tym adresem można poprosić Ojców Pasjonistów o przesłanie medalika z relikwią św Gemmy.

 10. kasiaJa pisze:

  Czy ktoś może doradzić, jak zablokować na fb niechciany i deprawujący profil? Nigdy wcześniej tego nie było, wszystkie moje wpisy dotyczą ewangelizacji a dzisiaj taki „gość”. Ratunku! Proszę Was o możliwie najprostrze instrukcje….

 11. Maggie pisze:

  Odmawiajac 10tek z JPII nasunela mi sie mysl:
  W punktach krwidawwstwa, zapewno jeszcze można spotkać honorowych dawców, ktorzy bez liczenia na korzyści materialne oddają krew. Myśle, ze można takiemu dawcy powiedzieć o Wiktorii i poprosic by oddał na jej imię i nazwisko.
  Jezus jest Panem!

 12. wobroniewiary pisze:

  Agnieszka na fb. pisze:

  Wiktorka wzrusza mnie każdego dnia
  Wczoraj odmówiła przyjęcia morfiny…,powiedziała,że chce ofiarować swój ból za przodków i o nawrócenie wszystkich ludzi na całym świecie…
  Dziś usunięto Jej dren,ma codziennie przemywane rany pooperacyjne,na sucho ma odrywane i zmieniane opatrunki,zastrzyki w brzuszek i nóżki,antybiotykoterapie,wlewy trzema pompami …itp bidulka bardzo cierpi
  Nadal nie ma czucia w niektórych paluszkach ale czuje się już dużo lepiej…
  Lekarz nam dziś powiedział,że dopiero za cztery,pięć miesięcy będzie w stanie powiedzieć na ile sprawne Wiktorka będzie miała rączki…

  Z całego serca dziękujemy wszystkim za dar modlitwy,dar krwi,za wszelką pomoc i wsparcie
  Niech Dobry Bóg obdarzy wszystkich obfitymi Łaskami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s