Diabeł szaleje czyli pokusa „będziecie jako bogowie” w XXI wieku – lustra jako monstrancje

Diabeł kusił ludzi w raju „będziecie jako bogowie” i tak samo kusi dzisiaj. Oto propozycja lustra- monstrancji – szczęka opada….

lustro

Osoba ma dylemat, który produkt wybrać. Można przeczytać:
„Pierwsze 2 produkty jak widać w ukochanym przez Was stylu skandynawskim, mocno industrialne. Lustra za to ociekają złotem, nijak się mają do północnego minimalizmu. Moje serce jest rozdarte i nie wiem co wybrać. Pomożecie?? W którą stronę pokierować serce przy moim nowym przedsięwzięciu?…”
Źródło: internet

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Diabeł szaleje czyli pokusa „będziecie jako bogowie” w XXI wieku – lustra jako monstrancje

 1. Było, są też tzw. Monstrance clock. Zaczęło się w „renesansie” kiedy przerabiono „niepotrzebne” monstrancje na zegary. http://www.fronda.pl/blogi/najlepsze-pastwiska-sa-w-cova-da-iria/smierdzace-g-satanistycznej-muzyki-jezdzi-tramwajami-po-warszawie,39488.html Lustra też, ale więcej zegarów.

  • wobroniewiary pisze:

   Marysia, dzięki wklejaj te ważne rzeczy, bo ludzie nie wiedzą.
   Ja dorwałam się na 2 min do komputera będę dopiero jutro przy komputerze.

   Bardzo proszę ludzi dobrej woli:
   1) o modlitwę za Wiktorię, którą transportują do Centrum Zdrowia Dziecka

   2) o dołączenie się do Margaretek, brakuje kilka osób i moglibyśmy tworzyć nowe koła modlitwy za innych biskupów

   3) proszę o modlitwę za mnie – od dwóch tygodni miałam zlecenia dzień w dzień ale nie wiem, czy zobaczę zapłatę – po prostu załamanie totalne, przecież elektrownia będzie patrzeć, że mi jakieś biuro „łaskawie zapłaci za tłumaczenie….30 lipca”, bo taki sobie wymyśliło termin” 😦
   Nie chcę myśleć, ze nie zapłacę za prąd i mi odetną ..
   Proszę o modlitwę

 2. roza pisze:

  W imieniu Ewy proszę o modlitwę za Wiktorię, która w ciężkim stanie jest transportowana do Centrum Zdrowia Dziecka Warszawie. Proszę o modlitwę, ponieważ jej stan się pogorszył.

 3. olo13jcb pisze:

  Oj opada opada…. 😦

  Ks. Luter na łamach „Tygodnika Powszechnego”: protesty przeciwko Golgota Picnic to kibolstwo

  Zdaniem ks. Andrzej Lutra protestujących przeciwko wystawianiu bluźnierczego spektaklu „Golgota Picnic” należy kategoryzować do grup fundamentalistów religijnych, prawicowych i kiboli.

  Ks. Luter komentuje w ten sposób sprawę zdecydowanego sprzeciwu katolików wobec obrażania Pana Jezusa, którą poparł m.in. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki.

  Dla duchownego publicysty „Tygodnika Powszechnego” nie jest jednak argumentem ani obrażanie Pana Jezusa przez spektakl „Golgota Picnic”, ani autorytet hierarchy kościelnego. Na łamach „Tygodnika Powszechnego” dowodzi on, że protestujący przeciwko bluźnierstwom działali zbyt pochopnie. „Zapewne nikt z protestujących spektaklu Garcíi nie widział. To w Polsce znane zjawisko: nieznajomość inkryminowanego dzieła i jednoczesne potępienie jego gorszących treści” – napisał ks. Luter.

  Wyraźnie negatywnie odniósł się też do samych protestujących. „Solidarnie skrzyknęły się grupy fundamentalistów religijnych, prawicowych polityków i kiboli” – ocenił duchowny.

  Duchowny przyznał też, że widział pseudosztukę i pod względem artystycznym czy estetycznym nie przypadła mu ona do gustu. „Estetycznie i artystycznie nie lubię takiego teatru. Nie ma w nim życia” – napisał. Wiemy więc, że spektakl znudził ks. Lutra. Dalej duchowny zwraca uwagę na zawarty w „Golgota Picnic” „nihilizm i pesymistyczne widzenie współczesnego świata”. Dodaje jednak, że „wiele z tych pseudowartości (…) zwalczają także fundametaliści po drugiej stronie barykady”.

  Dopiero ostatnich kilka akapitów w tekście ks. Lutra wspomina o tym, że spektakl Garcii „nawiązuje do Kościoła”. Duchowny opisuje stosunek reżysera do Kościoła nazywając go „krytycznym”. I zwraca delikatnie uwagę, że być może za takie widzenie tej instytucji odpowiedzialni są po części duchowni z Argentyny – kraju Garcii. Czytamy bowiem: „młody Rodrigo przeżył rządy prawicowej junty, z którą kolaborowali niektórzy przedstawiciele argentyńskiego Kościoła”.

  Ks. Luter nie wspomina o kpinach z męki Pana Jezusa, nie pada też w tekście słowo „bluźnierstwo”. „Odbór sztuki zależy od wrażliwości. Zgorszenie może nastąpić wtedy, gdy widz spojrzy na dzieło z lękiem i niepewnością, gdyż zawarty w nim opis świata może zburzyć kruchą konstrukcję jego światopoglądu bądź wiary” – napisał duchowny. Czy wniosek z tego płynie taki, że zgorszenie sztuką może być winą widza? Ksiądz bowiem pisze dalej: „Każdy artysta ma prawo do własnych uniesień i poszukiwań”. Po czym stwierdza, że nie zgadza się z „jego [Rodrigo Garcii – red] diagnozą współczesnego świata”.

  Źródło: fronda.pl
  http://www.pch24.pl/ks–luter-na-lamach-tygodnika-powszechnego–protesty-przeciwko-golgota-picnic-to-kibolstwo,23788,i.html

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  kilka komentów –

  Soplica
  Nic nowego jeżeli chodzi o osobę ks. Lutra. On już dawno przestał być „kapłanem Bożym” a jest „kapłanem” z nazwy. Takich powinniśmy objąć modlitwą bo idą na zatracenie.

  andrzej
  moi drodzy, opd dawna wiadomo, że Kościól ma największych WROGÓW wewnątrz siebie ! tacy od razu dostaja czasy antenowe i czołowki aby swoja szatańska misja mogli zarażac Polaków. Tygodnik Powszechny od momentu jego zakupu przez ITI (właścicia TVN-u) przeszedł na pozycję WROGA poslkiego kościoła. Judaszowskie srebrniki nie muszą długo czekac na sługi szatańskie. JP II kazał nam bronic Krzyża i to staramy się czynić ale niektorzy ludzie w koloratkach za nic mają ten testament.

  Marcin
  Nazwisko zobowiązuje.

  Venatrix
  Jak Luter to Luter.

  ++++++++++++++++++++++++++++++

  I jak tu nie modlić się za kapłanów….

 4. fornal53 pisze:

  Morderca od początku!

 5. olo13jcb pisze:

  Krystian Kratiuk

  „Piknik Golgota” dzieckiem ministra kultury

  W kilku miastach Polski ma odbyć się akcja publicznego odczytywania bluźnierstw oraz projekcje „Golgota Picnic”.
  Obrażanie Pana Jezusa organizowane jest przez instytucję… państwową.
  Nie bylibyśmy katolikami, gdybyśmy w takiej sytuacji nie zaprotestowali.
  Walczmy z bluźnierstwem!

  cd. tu: http://www.pch24.pl/piknik-golgota-dzieckiem-ministra-kultury,23789,i.html

  • Anna Maria pisze:

   To przedstawienie tak ma się do kultury, jak np. wypociny „pseudoartysty” w porównaniu do utworu Mickiewicza czy Słowackiego… Żenada. Jeżeli tak ma wyglądać współczesna „kultura” to jest to tragiczne. Obraza uczuć religijnych, obraza Boga. Od kiedy bluźnierstwo zalicza się do kultury?

  • olo13jcb pisze:

   …Pamiętajmy, że do zniweczenia planu bluźnienia w Poznaniu przyłożyło się wiele organizacji. Byli to protestujący internauci, których do protestu wciąż zapraszamy: http://www.protestuj.pl/beda-drwic-z-jezusa—nie-mozemy-na-to-pozwolic-,13,k.html Lewacy chcą obrażać Boga w wielu miastach naszego kraju. Katolicy są w każdym zakątku Polski. Jest nas więcej. I mamy rację.

   Krystian Kratiuk

 6. roza pisze:

  Dla osób z okolic Lublina, które chcą zaprotestować przeciwko znieważaniu Chrystusa:
  W Lublinie zapraszamy na protest przeciw wystawieniu pornograficznej pseudosztuki Golgota Picnic. Organizatorzy:
  – FUNDACJA PRO PRAWO DO ŻYCIA
  – RUCH NARODOWY
  – STOWARZYSZENIE KOLIBER LUBLIN
  – STOWARZYSZENIE PEDAGOGÓW NATAN
  – ONR LUBLIN
  – MŁODZIEŻ WSZECHPOLSKA LUBLIN
  https://www.facebook.com/events/277415969130562/

 7. roza pisze:

  Dla opornych którzy nie wiedzą, czy się przyłączyć:
  http://pl.gloria.tv/?media=609102

 8. roza pisze:

  Wrzucam to jeszcze raz, bo może w Twoim mieście chcą obrażać Chrystusa?! Bądź gotowy, czuwaj!
  Trzeba przeciwstawić się bluźnierstwu!!!Jeśli macie znajomych w tych miastach, poinformujcie ich!
  Walczmy z bluźnierstwem!
  Miejsca gdzie będzie odczytanie/projekcja Golgota Picnic
  piątek, 27 czerwca 2014 roku
  – POZNAŃ, Plac Wolności, godz. 19.00 (grupowe czytanie)
  – BIAŁYSTOK, Teatr TrzyRzecze (projekcja i czytanie)
  – BYDGOSZCZ, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki (projekcja)
  – LUBLIN, Centrum Kultury (projekcja)
  – KRAKÓW:
  Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (czytanie)
  Teatr Nowy (czytanie i projekcja)
  – WARSZAWA:
  Teatr Rozmaitości Warszawa (projekcja)
  Teatr Studio im. Stanisława I. Witkiewicza (czytanie)
  – WAŁBRZYCH, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego (czytanie)
  – WROCŁAW, Teatr Polski (projekcja)

 9. Janina pisze:

  Ewo, modlitewnik już u mnie.Dziękuję Tobie za dobre serce.Niech Matka Boże trzyma Twoją rodzinę w Swojej opiece.Gdy odszymałam modlitwenik, jego ucałowałam.

 10. olo13jcb pisze:

  CIĄGŁA AKCJA, „nowa” akcja !!
  ZBOCZEŃCY w anty- kulturze knują !

  Brutalny atak anty-sztuki w Warszawie: Golgota Picnic w teatrze Rozmaitości , ul. Marszałkowska 8, w dn. 27 czerwca (piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa) o godz. 16-tej.
  Trzeba NATYCHMIAST IŚĆ PO WEJŚCIÓWKI. Dają po dwie na twarz. Inaczej – rozprowadzą między swoich.

  ================================

  [Dodane wtorek, 27-go: Dowiaduję się, że sataniści w „kulturze” chcą 27-go pokazać to-to w Bydgoszczy („projekcję”) .
  BYDGOSZCZANIE, katolicy! Do akcji!!
  A nieszczęsna BUFETOWA popiera podobną prowokację w Warszawie! Obudźcie się, warszawiacy !! przyjdźcie jutro, na 1630 pod Ministerstwo Kultury na Krakowskim !! MD]
  ==============================
  Musimy wesprzeć decyzję o dowołaniu „Golgota picnic”, bo w lokalnych, wielkopolskich mediach dyr. Festiwalu Malta powiedział, że spektakl będzie wystawiony w innym miejscu i w innym czasie. Do tego ze wszystkich stron naciskają środowiska homo-lewackie i antykatolickie, żeby przywrócić spektakl.
  Prosimy więc o następujące działanie:

  1. Wysyłanie sms na poniższe nr. tel. (na stacjonarne też dojdzie sms) o Treści: Jestem obywatelem państwa polskiego, płatnikiem podatków i wyborcą. Żądam bezwzględnego wycofania spektaklu Golgota picnic. (lub podobnej treści).

  2. Wysyłania listów email o treści podobnej do treści sms na poniższe, zmienione adresy email (są tu też adresy do sponsorów i Grobelnego)
  Prosimy o tysiące maili i sms. Jeśli jedna osoba wyśle kilka maili dziennie i kilka sms, nasz głos i protest będzie bardziej słyszalny. Walczmy tak jak możemy, wkładając w to nasze pełne zaangażowanie.

  Za 2 grosze nie odzyskamy Wolnej Polski!!!
  Krucjata

  R. Grobelny 601 703 053
  M.Merczyński 601 703 068
  FM +48 61 62 31 866, +48 536 085 059
  UM 61 8785306, 603 608 135
  agroteam@agroteam.pl, info@vilmoringarden.pl,
  e-sklep@vilmoringarden.pl, kulturapoznan@wm.poznan.pl, marketing@aquanet.pl, stanislaw.tamm@wp.pl, pawel.klepka@wp.pl, pawel.klepka@wp.pl, pawel.klepka@wp.pl,beata_kociecka@um.poznan.pl, ewa.pancerzynska@aquanet.pl, zyga21@poczta.onet.pl, maciej.draszkiewicz@aquanet.pl, ryszard.zurek@aquanet.pl, prezydent@um.poznan.pl,r.grobelny@gmail.com, ryszard.grobelny@gmail.com, enea@innervalue.pl
  gielda@enea.pl, enea@enea.pl
  Zmieniony ( 24.06.2014. )

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=13015&Itemid=100

 11. olo13jcb pisze:

  Nasuwa się pytanie:
  Czy stać ich na tyle odwagi żeby obrażać tylko Pana Jezusa,
  a czemu tak ochoczo nie zabiorą się za:
  „Mahomet Picnic” lub „Mojżesz Picnic” !?!?!?

 12. olo13jcb pisze:

  Bluźniercy są odważni tylko, gdy nie muszą spojrzeć w oczy ludziom, których obrażają. A Teatr Rozmaitości po raz kolejny to pokazał, gdy tuż po naszym apelu oznajmił, że „wejściówek już nie ma”.
  Nie ma co ukrywać, że bluźniercy w Polsce to jednak cieniasy. Najpierw tak przestraszyli się możliwości zdemolowania Poznania przez katolików z różańcami w rękach, że aż odwołali spektakl podczas festiwalu. A teraz, gdy tylko okazało się, że do Teatru Rozmaitości mogą wejść ludzie, którym bluźnierstwa się nie podobają, i że mogą się oni pomodlić, nagle okazało się, że „wejściówek już nie ma”.

  Oba te wydarzenia pokazują zupełnie jasno, że opowieści o wolności, którymi raczą nas bluźniercy są na wyrost. Im wcale nie chodzi o wolność ekspresji, bo gdyby tak było, to w niczym nie przeszkadzałoby im, że jakaś grupa ludzi chce – podczas ich przedstawienia odstawić swój własny happening (z perspektywy człowieka niewierzącego modlitwa może być tak potraktowana). Odpowiedzią na jedno „dzieło sztuki” byłoby inne „dzieło sztuki” (ujmując to – jeszcze raz powtórzę – z perspektywy osób niewierzących, bez angażowania w to argumentów czy terminów religijnych). Tyle, że im wcale nie o o to chodzi, im nie chodzi o wolność, ale o to, by bezkarnie i bez konsekwencji. obrażać innych.
  A gdy okazuje się, że nie jest to takie proste, to wówczas bluźniercy okazują się cieniasami, którzy uciekają przed konfrontacją. I to nie – wbrew temu, co można usłyszeć – z bojówkami, ale z ludźmi z różańcami, którzy chcą po prostu modlitwą odpowiedzieć na zwyczajne bluźnierstwo.

  Tomasz P. Terlikowski

  PS. Nagły brak wejściówek wcale nie oznacza, że nie trzeba się modlić. Modlitwa, a także działanie blokujące te „przedstawienia” w całej Polsce nadal jest potrzebne. A Fronda.pl będzie się w nie włączać.

  http://www.fronda.pl

  • Maggie pisze:

   Ciekawe czy zamierzają wypełnić miejsca np żołnierzami, młodzieżą, pracownikami wybranych instytucji, palikotowcami etc ?…cos w rodzaju spedu, jak za komuny?
   Trwajmy w modlitwie.
   Jezus jest Panem!

 13. Malgorzata pisze:

  A ja dodam ,lekarstwem jest Komunia Wynagradzająca na KOLANACH w całej Polsce i w dodatku już na zawsze. Mam nadzieję,że to wkrótce przyjdzie ,ale najpierw musi się narodzić taka potrzeba w naszych sercach. Proszę dajcie znać jak w waszych parafiach przyjęta jest postawa przy Komuni Świętej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s