Mene, Tekel, Ufarsin – czyli „Bóg obliczył twoje panowanie i ustalił jego kres” panie Donaldzie

Miało nie być polityki, ale…. ileż można Panie!
Panie ratuj, bo giniemy!

Księga Psalmów 60(59),3.4-5.12-13.14. 
Odrzuciłeś nas i złamałeś, Boże,
rozgniewałeś się, lecz powróć do nas.
Wstrząsnąłeś i rozdarłeś ziemię,
ulecz jej rozdarcia, albowiem się chwieje.

Ludowi Twemu zgotowałeś los twardy,
napoiłeś nas winem, które moc odbiera.
Czyż nie Ty, o Boże, nas odrzuciłeś
i już nie wychodzisz, Boże, z naszymi wojskami?

Daj nam pomoc przeciw nieprzyjacielowi,
bo ludzkie wsparcie jest zawodne.
Dokonamy w Bogu czynów pełnych mocy,
a On podepcze naszych nieprzyjaciół.

*************

Brat Jan Hruszowiec OFM Conv mądrze prawi na swoim profilu fb:
To nie pirat drogowy jest winny dopuszczający się przestępstwa! Absolutnie!
To bezwzględna wina kamery i tych co go nagrali! To kamera i obsługujący ją dokonali przestępstwa!…. To nie złodziej jest winny kradzieży biżuterii w sklepie! Absolutnie! Winna jest kamera, która to zarejestrowała!  😀 😀 😀
(wnioski wypływające z mądrości naszych wodzów)
PS. Pływa po wodzie i kaczka się nazywa, co to jest? Kaczka? A może już nie! Już wiem: to rodzaj ptaka, najczęściej złoty lub dziennikarski, często buntujący się. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że nie widać czy stoją, czy siedzą….Ale za co? … 😀
Dobrego wieczoru wszystkim! Znowu winny ten, kto widział kaczkę!
Ach te kaczki i kaczory!  😀

Mene Tekel***************

Módlmy się aby nie było, że trafimy „z deszczu pod rynnę” czyli , że „po złym panie-chamie gorszy pan-cham nastanie”
A jest o czym myśleć – polecamy artykuł:

Nie wierzę w „misję dziennikarską” Sylwestra Latkowskiego. Nie wierzę również w czystość intencji informatora, a może informatorów tygodnika „Wprost”.

Poza dyskusją są także motywy nagrywającego lub nagrywających polityków Platformy Obywatelskiej. Wszystko wskazuje na to, że nie jest krucjata w imię odbudowy zrujnowanego państwa, lecz misterny plan obalenia skorumpowanego rządu Donalda Tuska, by na jego miejsce powołać nowy układ oligarchiczny, równie niebezpieczny i korupcyjny.

Ujawnione rozmowy ministrów rządu Donalda Tuska szokują i bulwersują. Nie tylko poprzez swoją korupcyjną treść, ale również z powodu tak łatwej możliwości podsłuchu i nagrania jednych z najważniejszych urzędników w państwie – prezesa NBP Marka Belki i ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Obaj spiskowali przeciw prawicowej opozycji, zastanawiali się, co zrobić, by nie dopuścić do wygrania kolejnych wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość i jak w tym celu uruchomić rezerwy finansowe banku centralnego. Już tylko ten fragment rozmów powoduje, że rząd Donalda Tuska powinien podać się do dymisji, zaś obaj rozmówcy ponieść karne konsekwencje.

Pragnę zwrócić jednak na jeszcze jeden problem tej afery, mianowicie: jak to możliwe, że szef banku centralnego oraz minister odpowiedzialny za działalność policji i służb specjalnych zostali potajemnie nagrani?

Obaj musieli zachować swój plan w tajemnicy, szczegółów nie mogli omawiać w urzędach, ale jedynie podczas suto zakrapianych obiadków. Jednak nawet te spotkania w warszawskich lokalach, które notabene w przeszłości były miejscem spotkań mafiosów, powinny być ochraniane przez Biuro Ochrony Rządu oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przyznał to nawet Robert Sowa, szef słynnej już restauracji. W rozmowie z mediami mówił, że „praktyką było, że BOR wypraszało z pomieszczenia dla VIP-ów i sprawdzało je”.

Wyjaśnienia restauratora oznaczają, że nagrane spotkania polityków były wcześniej planowane, uzgadniane, zaś BOR w porozumieniu z ABW musiał przeprowadzić rutynowe czynności sprawdzające. Podczas takiej kontroli służby powinny sprawdzić nie tylko sam lokal, jego usytuowanie, ale także personel, właścicieli, kooperantów i ich kontakty. Z kolei w trakcie spotkania specjalistyczny sprzęt może wykryć uruchomienie sprzętu nagrywającego, nie mówiąc już o możliwości zastosowania przenośnych urządzeń zagłuszających. Służby specjalne posiadają całe spektrum zabezpieczenia najważniejszych osób w państwie. Tymczasem ten system zawiódł, na szczęście, bo dzięki temu nawet zagorzali zwolennicy Platformy Obywatelskiej mogli zobaczyć jej prawdziwą, wulgarną, zapyziałą twarz.
Całość: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Mene, Tekel, Ufarsin – czyli „Bóg obliczył twoje panowanie i ustalił jego kres” panie Donaldzie

 1. Maggie pisze:

  W metnej wodzie łatwiej ryby łowić. Wyreżyserowany spektakl w myśl świętego oburzenia.
  Trylogii ku pokrzepieniu serc pan minister nie napisał, a pan prezes drzazgi w jego oku nawet nie widział…
  Tu była restauracja i paktowanie oraz niewidzialne nagranie…a podczas babilonskiei uczty króla Baltazara (Biblia,Daniel, 5, 25) niewidzialna ręka wypisała: policzono zważono rozdzielono (mane thekel fares)…. Tylko sie dobrze przyjrzeć teraz …by odszyfrowac: kto udaje Greka i kim są ci Medowie i Persowie.

 2. wobroniewiary pisze:

  Jak rozpoznać antychrysta?
  Antychryst nie będzie nazywany antychrystem, gdyż nie miałby wówczas żadnych zwolenników. Nie będzie nosić czerwonych rajtuz, nie będzie zionąć siarką, nie będzie też dzierżyć wideł ani wymachiwać zakończonym strzałką ogonem niczym Mefistofeles w „Fauście”. Ta maskarada pomogła szatanowi przekonać ludzi o swoim nieistnieniu. Gdy nikt go nie uznaje, tym większą ma on moc. Bóg określił samego siebie mianem „Ja, który jestem”; szatan definiuje siebie jako „ja, którego nie ma”.
  http://abp-fulton-j-sheen.blogspot.com/2014/06/jak-rozpoznac-antychrysta.html

 3. fornal53 pisze:

  W każdy czwartek o godz chyba 17 w radiu Maryja są emitowane felietony Stanisława Michalkiewicza polecam usłyszeć-namawiać nie będę. Chwała Panu, bo może Polska istnieje formalnie, ale jej serce, którym są sakramenty i kościół katolicki rzymski, bije nadal. Nie ma Polski bez kościoła, nie ma polski bez Pana Jezusa ukrytego w hostii. Króluj nam o Jezu Chryste!.

 4. Agata pisze:

  20 sierpnoa 2003
  ” Wasza ojczyzna po odejściu Ojca Świętego zacznie być doświadczana tak bardzo, że niektórych przyprawi to o zawrót głowy. Powstanie zamęt, znaki zapytania, wykrzykniki, powstanie naród przeciw narodowi. Będzie płacz i zgrzytanie zębów. Szczęśliwi będą ci, co w naturalny sposób odejdą z tego świata do wieczności.

  Czasu jest mało, czasu, który dzieli was od nadchodzących prób. Teraz są chwile, które należy wykorzystać na zadośćuczynienie i wynagradzanie Bogu za tych, co zaczynają bić pokłony bestii — a wielu będzie takich, co na ołtarzu Moim zechcą stawiać bestię.

  Módlcie się, dzieci, bo czas zła, który nadchodzi, jest bardzo bliski. To mówi wasz Pan i wasz Nauczyciel, Jezus.”

  http://www.objawienia.pl/argasinska/arg322.html

  30 stycznia 2000
  Jezus:
  (…)
  Dusze, które przyjmą z miłością cierpienie jako pokutę, dopomogą swojej ojczyźnie w podźwignięciu się z letargu, z oszustw i matni, w której pogrążona jest przez Księcia ciemności. On krąży i zatacza coraz to szersze kręgi wokół polskiej granicy.
  Wróg nie śpi, on czuwa i obmyśla coraz to śmielsze poczynania, perfekcyjne zasadzki. Dziecko, obecny czas to czas pokuty, postów i umartwień, które ocalą wasz naród doznający prześladowań ze strony wilków w owczej skórze. (…) POLSKA będzie odradzać się poprzez apostołowanie, będzie dużo nawróceń, z Szawła narodzi się Paweł. (…)…całe zastępy apostołów niosących Chrystusa światu, bo z Polski oni wyjdą i będą świecić jak pochodnie na całą ziemię. Taki jest zamysł Boży, jeśli człowiek zechce współpracować z łaską — służyć Bogu i nie buntować się.

 5. roza pisze:

  Agatko, dzięki za ten cytat, jest naprawdę na czasie:)

  • Agata pisze:

   nie ma sprawy:), po prostu tak mnie nagle oswiecilo jak czytalam ten artykul (zwlaszcza przypomnialo mi sie to oredzie z 20-go sierpnia 2003 o tych „wykrzyknikach” – jak wlasnie mamy w Polsce teraz) wiec trudno sie tym z Wami nie podzielic…

 6. Monika pisze:

  Z wiadomości onetu o tzw. aferze taśmowej:
  „Dwie kolejne osoby zostały zatrzymane w sprawie afery taśmowej – podała warszawska prokuratura. Ich tożsamości na razie nie ujawniono. Zarzuty usłyszeli natomiast zatrzymani wcześniej Łukasz N. i Konrad L.
  Jak podkreśliła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur, czynności z udziałem dwóch kolejnych zatrzymanych jeszcze się nie rozpoczęły i z całą pewnością dziś się nie rozpoczną. Osoby te dopiero jutro będą przesłuchane w charakterze podejrzanych. Dopiero potem zostaną podane informacje odnośnie ich tożsamości.”

  „Na upublicznionym w ubiegłym tygodniu przez „Wprost” nagraniu słychać, jak szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz rozmawia z prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką i byłym ministrem Sławomirem Cytryckim o hipotetycznym wsparciu przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami, które może wygrać PiS; Belka w zamian za wsparcie stawia warunek dymisji ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz nowelizacji ustawy o banku centralnym. Tygodnik twierdzi, że do rozmowy doszło w lipcu 2013 r. W listopadzie Rostowski został zdymisjonowany; pod koniec maja 2014 r. do Rady Ministrów wpłynął projekt założeń nowelizacji ustawy o NBP.”

  • Monika pisze:

   Z onetu dzisiaj – fragment artykułu: „Kolejni zatrzymani i zarzuty ws. afery taśmowej „:

   „TVN24 podała dziś nieoficjalną informację, że w sprawie afery taśmowej zatrzymany został znany biznesmen Marek F., jeden z najbogatszych Polaków. Jakie miałby motywy? „Gazeta Wyborcza” zwracała natomiast uwagę, że mężczyzna „mógł czuć się pokrzywdzony przez rząd, bo kilka tygodni temu działania prokuratury doprowadziły do zatrzymań w Składach Węgla i całkowicie sparaliżowały ich działalność”.

   Fragment innego artykułu z onetu:

   „Afera ta­śmo­wa może mieć zwią­zek z tzw. mafią wę­glo­wą – pisze „Puls Biz­ne­su” w ob­szer­nym tek­ście, bę­dą­cym owo­cem dzien­ni­kar­skie­go śledz­twa. Jak pod­kre­śla ga­ze­ta, re­dak­cja już kilka dni temu przy­pusz­cza­ła, że za ujaw­nie­niem na­grań może stać znany biz­nes­men Marek F., dziś za­trzy­ma­ny przez pro­ku­ra­tu­rę. „Puls Biz­ne­su” przed­sta­wia także wnio­ski, do ja­kich go to do­pro­wa­dzi­ło. Wy­ni­ka z nich, że „w mo­men­cie, gdy pol­skie służ­by za­czy­na­ją sku­tecz­nie wal­czyć z nie­le­gal­nym im­por­tem węgla, a pań­stwo chce bu­do­wać kon­ku­ren­cyj­ną sieć skła­dów, Ro­sja­nie przy­stę­pu­ją do kontr­ata­ku i wy­pusz­cza­ją taśmy do me­diów”.
   „Co ma z tym wspólnego zatrzymany dziś Marek F.? Jak pisze „PB”, biznesmen w grudniu 2013 r. został głównym akcjonariuszem wspomnianej spółki SkładyWęgla.pl i nawiązał relacje z Rosjanami. „Niektóre źródła wręcz twierdzą, że jest tylko oficjalną przykrywką, a w praktyce spółką rządzi zorganizowana grupa przestępcza z Rosji” – dodaje.

   Co ciekawe, jak ustalili dziennikarze „Newsweeka” Marek F. dobrze znał Łukasza N.

   Zdaniem gazety, która szczegółowo opisuje późniejsze działania Marka F., można dojść do wniosku, że „w momencie, gdy polskie służby zaczęły skutecznie walczyć z nielegalnym importem węgla, a państwo chciało budować konkurencyjną sieć składów, Rosjanie przystąpili do kontrataku i wypuścili taśmy do mediów”.

 7. Monika pisze:

  Doskonała Ewangelia na szkołę modlitwy i doskonała Ewangelia na to w jaki sposób stanąć przed Panem Jezusem, kiedy chcemy się z Nim spotkać i Go wołać.
  Świetne! Polecam – jak również inne przemawiające do serca nauki (kazania) O. Adama Szustaka:

  • Monika pisze:

   O! Nie chciało wskoczyć! Może teraz się uda?
   O. Adam jest atakowany w komentarzach.
   Diabeł się wścieka, bo to naprawdę cenne kazania i jemu nie na rękę.

 8. Watykan broni w ONZ rodziny: dla wielu państw jest ona problemem, niektóre siły chcą ją zniszczyć

  Ze zdecydowaną obroną rodziny wystąpiła Stolica Apostolska na forum oenzetowskiej Rady Praw Człowieka. Papieski dyplomata abp Silvano Tomasi, zauważył, że wiele państw traktuje dziś rodzinę jako problem. Różne siły próbują ją zniszczyć jako relikt przeszłości i przeszkodę w emancypacji jednostki i tworzeniu bardziej wolnego, egalitarnego i szczęśliwego społeczeństwa.

  Abp Tomasi przestrzegł przed przeciwstawianiem jednostki i rodziny. Rodzina nie umniejsza godności i praw jednostki. Większość ludzi właśnie w rodzinie znajduje oparcie. W zgodnym środowisku rodzinnym, z zachowaniem komplementarności ról matki i ojca, najlepiej rozwijają się dzieci. Watykański dyplomata kilkakrotnie przypomniał, że rodzina i małżeństwo opierają się na związku kobiety i mężczyzny. Tak też zresztą postrzega małżeństwo Powszechna Deklaracja Praw Człowieka.

  Watykański dyplomata zaapelował do państw i społeczeństw, by chroniły i wspierały rodzinę. Z zadowoleniem przyjął inicjatywę obchodów 20-tej rocznicy Międzynarodowego Roku Rodziny.
  Źródło: http://pl.radiovaticana.va/news/2014/06/24/watykan_broni_w_onz_rodziny:_dla_wielu_pa%C5%84stw_jest_ona_problemem,/pol-809134

 9. Sebro pisze:

  Gdy tylko pojawiły się pierwsze nagrania, zaświtały mi dwa pytania: 1. czy Polacy obudzą się by przegonić tę hołotę? 2. Kto jest wyznaczony do przejęcia władzy w Polsce w jako kolejna marionetka?
  Cała akcja, o ile doskonale obnaża intencje polskojęzycznych polityków, była przygotowana pod próbę obalenia rządu. Obecni rządzący – głównie Tusk – oprócz tego, że nie odpowiadają społeczeństwu, to przestali również odpowiadać ich pierwotnym mocodawcom. Tusk zrobił się zbyt samodzielny. Otoczył się ministrami, którzy są po prostu marnymi fachowcami ale w ramach wdzięczności za stołek pozostaną lojalni Tuskowi, przez co ten ma silniejszą pozycję względem tych co go wsadzili na stołek premiera. A to się nie podoba tym drugim, bo jako ręka karmiąca zostali pogryzieni. Stąd ta akcja. Bo gdyby faktycznie chodziło o dobro kraju, to owe taśmy wyciekły by przed eurowyborami.
  Ale jak pisałem wcześniej – mendia skupiają się na nagrywających a nie na treści i temacie rozmów. Putin może się uczyć.

  • wobroniewiary pisze:

   Sebastian a wiesz, że afera z taśmami „profesjonalnymi” przykryła likwidację kopalni????

   Niemcy wczoraj ostatecznie zniszczyli polski węgiel – Afera taśmowa przykrywką?
   Wczoraj wszyscy zajmowali się „aferą taśmową„. Czy to także była przykryw- ka?

   Możliwe, bo w dniu wczorajszym, równolegle do wydarzeń w Polsce Niemcy „weszli” w Polski węgiel – chodzi o drastyczne ograniczenie emisji CO2.

   Efekt? — Możemy utracić cały przemysł kopalniany.

   Według propozycji przedstawionej przez Komisję Europejską wycofanie z obiegu 900 mln zezwoleń na emisję dwutlenku węgla ma nastąpić w 2021 ro ku. Tymczasem rząd Angeli Merkel chce by nastąpiło to już w 2017 roku.
   http://w-sercu-polska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=6580:pl&catid=5:panstwo&Itemid=14

   Co to oznacza dla Polski? Drastyczny wzrost energii pozyskiwanej tradycyjny- mi metodami.

   Obecnie jedno zezwolenie na emisję tony CO2 kosztuje około 5,5 euro. Gdy na dejdą zmiany cena wyniesie 20 euro.

   Inicjatywa rządu Merkel jest zgodna z zabiegami lobbystów producentów energii odnawialnej, w której interesie jest nałożenie jak największych danin na energię produkowaną z węgla.

   Tym samym Polska może zamykać swój przemysł węglowy.

   Czy właśnie to miała przykryć hucpa z taśmami?

   • Krzysztof K pisze:

    To stare sztuczki, które politycy stosują od lat na polakach (a my wciąż dajemy się nabrać). Większość ważnych ustaw, które niestety godzą w polaków została przepchana pod zasłoną dymną. A to jakaś aferą, a to śmiercią generała, Ukrainą, Smoleńskiem, sprawą krzyża. Zasłon dymnych jest wiele i popularne media skupiają się tylko na tym. Jedynie, prawdę pokazują małe wolnościowe media i partie.

   • Krzysztof K pisze:

    Sam nie wiem, czy nie lepiej jest pokazywać, że nie ma już Polski i Polaków.
    Po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego Polska formalnie przestała istnieć, a powstało super mocarstwo Europejskie, a jego obywatele to Europejczycy.
    Dla tego kolę ludziom po oczach. Ponieważ pisanie Polacy, nie jest poprawne, powinno być Europejczycy.
    Ale dla ciebie będę pisał z dużej litery i schowam swój wyraz buntu wobec traktatu, tak będzie lepiej.

   • Monika pisze:

    Czy naprawdę myślisz Krzysztofie K, że nie ma już Polski i nie ma Polaków?
    Polska skończyła się? Szatan chciałby, by to była prawda.
    Ale jeszcze żyjemy. Jeszcze wszyscy nie wymarliśmy.
    Uważasz, że Polakiem można być tylko na papierze i o to tu chodzi?
    I jakiś traktat może to zmienić, że nagle przestajemy być Polakami?
    Żaden traktat ani ustawa nie zmienia tego faktu, że jestem Polką, że kocham i szanuję swoją Ojczyznę, tak jak kocham i szanuję swoich rodziców, którzy dali mi życie.
    Jeśli Ty nie czujesz się Polakiem, to nie myśl, że wszyscy tak mają.
    Nie wszyscy wyrzekają się Polskości i poddają bez walki.
    Jezus jest Panem i do Niego należy ostatnie Słowo!

   • Monika pisze:

    Pod zaborami też nie byliśmy u siebie, ale Polak był Polakiem i nikt mu tego nie odbierze.
    Pokój z Tobą!

   • roza pisze:

    Moniko, napisałaś to wszystko, o czym i ja pomyślałam. Zatem dodam tylko:
    Jeszcze Polska nie zginęła,..

   • Krzysztof K pisze:

    Bardzo mnie dziwi, że ludzie głosują na partie popierającą UE, a wołają Jeszcze Polska nie zginęła…
    Słowa jedno, czyny drugie ehhh…

   • Monika pisze:

    Tutaj jest Twój błąd Krzysztofie – możesz odpowiadać ino za siebie – zarówno nie znasz mnie i nie wiesz na kogo głosowałam, jak i nie wiesz jak głosowały osoby czytające tę stronę i piszące na niej.
    – Głosuje się na konkretne osoby, które mamy szansę przecież poznać w taki czy inny sposób i mamy przy tym realne kryteria wyboru, którymi się kierujemy – jeszcze pytanie tylko: jakie to kryteria? – bo okazuje się, że nie dla każdego są takie same.
    – A po drugie o sobie mogę powiedzieć tyle, że świadomie głosuję w każdych wyborach (na ile jest mi dane poznać te osoby, bo nikt z nas nie wie wszystkiego o nich) – ale zawsze staram się wybierać właśnie osoby sprawdzone, które nie tylko słowem ale i czynem dowodzą swoich postaw, osoby Boże, prawe, z których postawą i poglądami się utożsamiam, które przede wszystkim Bogiem kierują się w życiu i Jego przykazaniami – tak w domu jak i w pracy – a także, dla których honor i Ojczyzna to nie są puste frazesy.
    A może myślisz Krzysztofie K, że takich osób nie ma?
    Nie głosuję natomiast na takich, którzy z Kościołem Katolickim zawzięcie i od lat walczą, plują na Kościół Katolicki, na Boga, na życie w każdej formie, bluźnią, nie licząc się ani z Bogiem ani z człowiekiem, których mamoną jest oczywiście ich bożek – pieniądz – bo robią to najczęściej nie dla idei ale dla pieniądza. Nie są oni świadomi i nie wiedzą co czynią, bo nigdy nie spotkali Boga Prawdziwego i Świętego w swoim życiu.
    Jasne jest, że gdyby spotkali, to nie czyniliby tego co czynią i nie trzymaliby ze złym tylko z Bogiem (bo jak wiemy nie ma innej opcji).
    Za takie osoby trzeba się modlić a nie powierzać im władzę i odpowiedzialność za całą Ojczyznę, za każdego z nas.

    Tam skarb twój gdzie serce twoje.
    Jeśli popełniłam jakiś błąd w wyborze czy kryteriach wyboru, który w tym momencie ukazałam, to wykaż proszę Krzysztofie K co jest nie tak w tych moich kryteriach wyboru?
    Cóż, są różni ludzie i różne kryteria mają (Ty może masz inne?).
    Trzeba też modlić się by Polacy w ogóle ruszyli się z tego lenistwa niemyślenia i niekierowania niczym, i totalnego niedziałania (wiem, że wielu nadal uważa, że myślenie boli i lepiej nie mieć zdania a w konsekwencji tańczyć jak im zagrają) – by świadomie w ogóle zaczęli chodzić do wyborów.

    Jeśli ktoś nie wierzy w Zwycięstwo Chrystusa, to w moim rozumieniu nie jest Katolikiem.
    Podobnie Katolik nie będzie głosował nigdy na wroga Kościoła czy „diabła wcielonego” – osobę jawnie na usługach diabła – co rzuca się w oczy aż nadto.
    Może to drastycznie zabrzmiało, ale sumienie każdy ma, tak jak i rozumem też od Boga jest obdarzony, poza tym każdy człowiek ma od Boga wiele talentów – więc może warto zacząć używać, bo widzimy jakie mamy efekty.

    Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    @Krzysztof K:
    Odwracanie uwagi to stary tryk więc bądźmy czujni aby nie dać sie zwiezc.

    Na takim, jak Twój, pesymizmie żeruje wszelkie zło. Ludzie robią błędy i beda je robić…taka ludzka natura: zwłaszcza, gdy podsycana, przez rogatego….pycha.
    Czasem wydaje sie , ze to szyzyfowa praca aby czegoś dokonać…ale nie wolno tracić nadzieii!!! – i nie załamywać sie niepowodzeniem.

    Spójrz na Polska Historie: półtora wieku nie było NAS nawet na mapie, ale wyszliśmy z niewoli. Wpadliśmy w następna etc …bo zbytnio ulegamy złu. Kiedy byliśmy, jako NARÓD, blisko Boga to z pomocą Matki Najswietszej dochodziło do cudów -np bitwy: pod Grunwaldem,cud nad Wisła etc.

    Wieści owszem są przygnębiające …ale nie można sie „wypiac” i tylko biadolić. Tam gdzie człowiek nie może, to Bóg mu pomoże, jeśli człowiek ten umie przepraszać, prosić i dziękować…i pomagać innym zrozumieć drogę Prawdy.

    Płynie we mnie krew zeslancow, skazanych na katorge i banicje za miłość Boga i Ojczyzny, którzy zdrada Ojczyzny NIE plamili swoich rak czy Honoru.
    Dlatego widząc Twoje biadolenie trochę mnie poniosło.

    Zacznijmy wszyscy od pracy od podstaw i bądźmy wierni Bogu, oddając sie we wladztwo Matki Najswietszej …a to przyniesie KIEDYŚ spełnienie marzeń o wolnej, sprawiedliwiej, oplywajacej w dostatki Ojczyźnie.
    Dlatego w duchu Dobra, o jakim niedawno pisał Ks.Skwarczynski, Dobrem zawalczajmy zło.

    Modlmy sie za kapłanów, za cały Kościół – bo to przecież dzięki Kosciolowi i wierze przetrwalismy nie jedna gehenne i zachowalismy kulturę i narodowa tożsamość etc.

    Jeśli cos sie dzieje złego w Kościele, a prowokatorów wszędzie można znaleźć, to zamiast strzepic języków osadami, zaangazujmy je w szerzenie dobra i modlitwę.
    Nie wolno nam samym lub komuś dac rozszarpywac ani Polski ani Kościoła. Złemu, ubranemu w „piórka wspaniałych idei”, ktory steruje zniszczeniem: zalezy aby pozostaly tylko niedobitki, które będzie łatwiej zetrzec z powierzchni ziemi.

    Nieuczciwi POlitycy starają sie zniszczyć Kościół i wiarę bo Polska bez Chrystusa nie może istnieć. Dowodem tej niszczycielskiej akcji sa m.in. dofinansowane i lansowane profanacje jak: „koncerty” satanistow, wystawy „sztuki” , spektakle „teatralne”, filmy okultyzmem skażone, popieranie „dysydentow” i prowokatorów religijnych oraz wszelkiego rodzaju wynaturzen z genderyzmem na czele etc.

    Podniesienie świadomości i morale ma więc naczelna role aby zmienić obrót spraw. Dlatego jest tak ważne aby nie dopuszczać do panoszenia sie polityki gender ani jakiejkolwiek profanacji wprowadzanej w życie Narodu.
    Powtarza sie tu konieczność prowadzenia tzw pracy organicznej od podstaw. Ile lat trzeba czekać na rezultaty..trudno przewidzieć, zwłaszcza jeśli ludźmi zawladnie pesymizm i marazm i pozwolą wypedzac Boga ze serc i rodzin, kościołów etc.

    Przestań lamentowac, a ból swój i frustracje powierz przez Maryje: Jezusowi. W tym bólu nie jestes osamotniony.
    Stacja VIII Drogi Krzyżowej obrazuje lamentowanie … bezowocne.
    Jezus Zmartwychwstal, ale grzechem i opieszaloscia wbijamy wszyscy w Jego Serce ciernie i gwoździe.

    Niech człowiek będzie człowiekowi bliznim a nie wilkiem. Możesz sobie nazywać mnie utopistka, ale wówczas przypomnij sobie: CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, a z Chrystusem wszystko dobro możliwe.
    Twój pesymizm zaprowadził Cię już do małego „p” w miejsce „P” – to, ze sie wstydzisz za niektórych rodaków (ale czy rzeczywiście są oni Rodakami ?) nie jest wlasciwym argumentem.

    Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    IPad pozmieniał litery i przypadki np było syzyfowa a jest szyzyfowa …zostawiam je w spokoju, bo szaleje mi wrecz pod palcami nawet przy tak krótkim wpisie(ciagle musze poprawiać ..a on swoje).
    Proszę tylko o zmianę „bo” na: a Polska bez Chrystusa nie może istnieć.
    Jezus jest Panem!

  • olo13jcb pisze:

   Krzysiu specjalnie dla Ciebie dla przypomnienia…

   „Jeszcze Polska nie zginęła póki My ŻYJEMY !!!!”

 10. Pingback: Mene, Tekel, Ufarsin – czyli „Bóg obliczył twoje panowanie i ustalił jego kres” panie Donaldzie | Biały, bardzo biały

 11. Maria pisze:

  A już myślałam, że Bóg im (Tuskowi i ekipie) rozum odebrał, ale nie. Tusk jest wytrawnym graczem i wszystkich przechytrzył. Tylko Niebo może pomóc pokonać tego człowieka. Potrzeba duuużo modlitwy o światło dla Polaków a szczególnie dla polityków, którzy chcą prawdziwego dobra Ojczyzny.
  Polska nie zginie, dopóki nie zginie duch w narodzie, dopóki będzie wierna Bogu..

 12. wobroniewiary pisze:

  Dariusz Kowalczyk SJ na fb
  Wraca mąż do domu i zastaje w nim zapłakaną żonę, która pakuje w pośpiechu walizki.
  – Co robisz?! – pyta.
  – Odchodzę! Zdradziłeś mnie! – odpowiada żona i rzuca w niego plikiem zdjęć, na których widać jak uprawia on seks z kochanką. Mąż ze spokojem przegląda zdjęcia, po czym zwraca się do żony:
  – Kochanie, uspokój się! Wszystko się ułoży! Musimy tylko wyjaśnić, kto te zdjęcia zrobił i dlaczego chce zniszczyć nasze małżeństwo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s