Diabeł podkusił, sąd skazał – koniec bezkarnych profanacji

Sąd Rejonowy w Chełmie skazał na karę więzienia w zawieszeniu braci Jarosława (20 l.) i Michała (18 l.) M. z gminy Białopole, oskarżonych o profanację hostii i Grobu Pańskiego oraz kradzież datków z kościelnej puszki. Wyrok nie jest prawomocny.

Do skandalicznego incydentu doszło dwa lata temu, w Noc Zmartwychwstania, w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu. Trójka czuwających przy Grobie Pańskim młodzieńców miała nadgryźć hostię, wysikać się przy figurze Chrystusa i ukraść pieniądze z dwóch puszek na ofiary. Na ławie oskarżonych zasiedli bracia: 17-letni wówczas Michał M. i 19-letni Jarosław M. Jarosława M., który ugryzł hostię i oddał mocz na Grób Pański oskarżono o obrazę uczuć religijnych. Michała M. oskarżono o włamanie do puszek na ofiary i kradzież z nich 21 zł. Bracia nie przyznali się do wszystkich zarzucanych czynów. Jarosław M. poprosił o mniejszy niż wnioskował prokurator wymiar kary, a jego brat Michał o uniewinnienie. W środę Sąd Rejonowy w Chełmie wydał wyrok w tej głośnej na cały kraj sprawie. Sąd uznał obu braci winnych zarzucanych mu czynów i wymierzył im kary więzienia w zawieszeniu, których żądał prokurator. Jarosława M. skazał na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i 1500 zł grzywny, a Michała M. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i 500 zł grzywny. Bracia zostali również obciążeni kosztami procesu po 390 zł. Sąd uznał czyny braci za wyjątkowo haniebne i zasługujące na potępienie. Wydając wyrok wziął jednak pod uwagę dotychczasową niekaralność obu mężczyzn i ich młody wiek.
Źródło: Kliknij

*******

Pisaliśmy o tym we wpisie: kliknij
Prośba o modlitwę ekspiacyjną – kolejne ohydne bluźnierstwo, tym razem w moim rejonie…
Dwaj mężczyźni w wieku 17 i 19 lat są podejrzani o profanację i zbezczeszczenie Grobu Pańskiego w kościele w Białopolu (woj. lubelskie) oraz o kradzież pieniędzy z ofiar wiernych.
Biskup zamojsko-lubaczowski polecił nabożeństwa ekspiacyjne w parafiach w diecezji

Podejrzany miał ugryźć hostię i włożyć z powrotem do monstrancji
Ponadto jeden ze sprawców miał też obsikać Grób

Zarzut kradzieży prokuratura przedstawiła 19-latkowi, który miał oderwać ze ściany w kościele dwie puszki, gdzie wierni składali datki, i zabrać zebrane w nich pieniądze. Natomiast 17-latkowi przedstawiono zarzut obrazy uczuć religijnych wiernych parafii w Białopolu.
Do przestępstw doszło w Wielkanoc, 31 marca, podczas nocnego czuwania przy Grobie Pańskim w kościele. Podejrzani pełnili wówczas symboliczną wartę przy Grobie, jaką zgodnie w tradycją w wielu wiejskich parafiach organizują mężczyźni działający w Ochotniczej Straży Pożarnej.
Według „Kuriera Lubelskiego”, który w sobotę napisał o tej sprawie, jeden z mężczyzn miał wyjąć z umieszczonej przy Grobie monstrancji (ozdobne naczynie liturgiczne) hostię (konsekrowany opłatek), ugryźć ją i włożyć z powrotem do monstrancji. Ponadto jeden ze sprawców miał też obsikać Grób. Podejrzani mężczyźni mieli też wcześniej pić alkohol.

Ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej (do której należy parafia w Białopolu) bp Marian Rojek w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej diecezji napisał, że w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu, nastąpiła profanacja Najświętszego Sakramentu wystawionego w Bożym Grobie i zbezczeszczenie samego Bożego Grobu, a także zniszczone zostały „inne przedmioty kościelne.

Biskup polecił nabożeństwa ekspiacyjne
Biskup poleca, aby w niedzielę 7 kwietnia „w każdej parafii po sumie dokonać wystawienia Najświętszego Sakramentu, odmówić w ramach aktu ekspiacyjnego modlitwy przebłagalno-wynagradzające za dokonane zło wraz z prośbą o łaskę miłosierdzia dla sprawców tych czynów”. Ma być odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia i przywołane wybrane myśli z „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej.
„”Proszę pouczyć wiernych o wyjątkowym charakterze tej ekspiacyjnej adoracji” – pisze bp Rojek zwracając się do wszystkich księży proboszczów parafii w diecezji.
Jest to tym bardziej bolesne dla mnie, że pracowałam w jednej ze szkół w Gminie Białopole i bywałam w tym kościele…

***************
Ataki na świętość są coraz częstsze:

Radom: policja szuka sprawców kradzieży w kościele
Nieznani sprawcy dokonali kradzieży w kościele Chrystusa Nauczyciela na radomskich Plantach. Ich łupem padły kielichy, puszki na komunikanty oraz naczynia liturgiczne. Wartość skradzionych przedmiotów wynosi kilka tysięcy złotych.
Do kradzieży doszło w nocy z czwartku na piątek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ksiądz po odprawieniu w czwartek ostatniej Mszy św. zamknął kościół. – Następnego dnia był on otwarty, nie było natomiast śladów włamania – powiedziała Justyna Leszczyńska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.
Policja apeluje o pomoc w ujęciu sprawców. Należy kontaktować się w tej sprawie z Komisariatem III w Radomiu, pod numerem telefonu 48 345 39–40.
ŹródłoPCh24.pl

Agenci Złego działają na całego, ale ostatnie słowo należy do Boga
+ Któż jak Bóg!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Diabeł podkusił, sąd skazał – koniec bezkarnych profanacji

 1. Magdalena pisze:

  Od wczoraj mamy już astronomiczne lato. Może warto przypomnieć tutaj pewne ‚orędzie’ naszej ‚wizjonerki, które od wczoraj można już zaliczyć do długiej listy niespełnionych przepowiedni Marii Bożego Miłosierdzia:

  „Moje drogie dziecko, niech będzie wiadomo, że moje objawienia nastąpią raz jeszcze we wszystkich Maryjnych grotach, tam gdzie zostały one zatwierdzone przez Kościół mojego Syna na przestrzeni wieków.
  Objawię się w tych Świętych miejscach: Lourdes, Fatima, La Sallette i Guadalupe. Pojawię się także w Garabandal. Te objawienia rozpoczną się TEJ WIOSNY, tak jak mój Syn polecił.”
  (Styczeń 24, 2014).

  • mc2 pisze:

   zwolennicy tych pseudo orędzi z Irlandii zapewne napiszą : że nie wiadomo czy się nie rozpoczeły objawienia , tylko że pewno są widoczne dla wybranych i nie wolno na razie im o tym mówić aby nie złamać posłuszeństwa , lecz w swoim czasie prawda ( ich prawda ) zostanie ukazana . Bo zawsze jest jakaś historyjka do wymyślenia …

  • mc2 pisze:

   Dodam jeszcze że gdy w lutym 2012 roku rozpoczeły się zamieszki w Grecji ( 12 -13 luty to szczyt podpaleń samochodów w Atenach ) to 18 lutego Mery dała orędzie 18 lutego 2012 : 12 linijka
   Grecja będzie katalizatorem, który dostarczy pretekstu do obalenia Babilonu
   Wszystko to będzie się teraz objawiało światu.

   No i niestety ….państwa Babilonu zwiększyły dług budżetowy, dodrukowały (cyfrowo na dyskach ) obligacje no i Grecja nie stała się katalizatorem … choć mineło ponad dwa lata.

   • Admin pisze:

    Te „orędzia” są jak prognozy kiepskiego meteorologa który widząc co było wczoraj mówi co będzie jutro.

   • Maggie pisze:

    Tu wowczas, w gazetach, mówiono skrotowo o problemach finansowych i gospodarczych czterech panstw …nazwanych jako grupa PIGS (Portugal, Italy, Greece, Spain) – chyba nie trzeba tłumaczyć, ze pigs to w liczbie mnogiej od pig …

    Marysience od zielonej wsypy ..nie pomogły karty tarota, ani fusy z kawy…ale pewnie i business jest O’K i na jej koncie „zielone” sie mnożą …bo „ksiegowanie prawdy” sie zbilansowalo z ludzka naiwnościa i głupota.

 2. Adminka pisze:

  Diabeł nie śpi – ukarali profanatorów z Białopola, to inni włamali się do kościoła pw św. Kazimierza (ks. Andrzej Sereda (od homeopatii, Wspólnoty Galilea i msze św. o uwolnienie i uzdrowienie)
  http://expressonline.pl/expressonline/miasto/1867-chelm-wlamanie-do-kosciola

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s