Rekolekcje z ks. D. Chmielewskim: dzień IV – „Uwielbiaj Pana we własnym krzyżu, a Krew Jezusa Chrystusa niechaj chroni Ciebie i Twoich bliskich”!

Dzisiaj zamieszczamy modlitwy ochrony Krwią Pana naszego Jezusa Chrystusa. Kolejny wieczór z modlitwami i naukami ks. Dominika 🙂
Na stronę  i na maila spływają nam świadectwa (np. Uli, Anety, Rozy) wraz z ks. Dominikiem prosimy o dzielenie się świadectwami „jaki wpływ miały na was te rekolekcje”.

Krew Jezusa Chrystusa
Na mnie osobiście mocno podziały słowa, aby nie szukać Antychrysta w kimś, gdyż jest on w każdym człowieku – i  każdy z nas grzeszy i jest antychrystem.
Jedynie NMP jest bez grzechu pierworodnego poczęta.
Szymon Piotr w tej samej rozmowie raz mówi do Jezusa od Ducha Św. – „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego” a za chwilę na wieść, że Syn Człowieczy ma być ukrzyżowany, mówi: „Panie, panie, nie przyjdzie to nigdy na Ciebie” i słyszy „Zejdź mi z oczu szatanie, bo patrzysz na to co ludzkie a nie co Boże”
Antychryst nadejdzie, owszem – ale baczmy byśmy umieli wyplenić swojego własnego antychrysta, te trzy gwoździe, którymi nasze grzechy wciąż na nowo przybijają Mesjasza do krzyża.
Co jeszcze …
Przedwczoraj uklękłam przed tabernakulum i powiedziałam coś w ten deseń „Panie przynoszę Ci swoją niemoc, ta nędza, która niosła Ci na tacy „ciągłe spóźnianie się zawsze i wszędzie” wyszła dziś 30 min przed czasem z domu i tak się spóźniła…. Widzisz, że bez Ciebie jestem nikim…. Oddaję Ci moją niemoc, a niechaj przez Maryję działa Twoja Wszechmoc….

Dziś po raz pierwszy od dłuższego czasu poczułam konieczność wyciągnięcia koronki „siódemki” a w słowach poznania dostałam polecenie odmawiania Koronki Medziugorskiej i częstej praktyki modlitwy językami, (miałam okazję modlić się z liderką wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i idzie mi coraz lepiej), a gdy usłyszałam, że i ks. Dominik też jest w posiadaniu tego charyzmatu, to z całą mocą uaktywnił się dar radości… 🙂
Dziś osoba, przy której będę asystować na egzorcyzmie – wzięła do ręki Koronkę Medziugorską i pytała mnie jak ja się ją odmawia (bo jej się pomyliło i na każdym koraliku mówiła Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, i Chwała Ojcu)
Niesamowite, że zarówno ja jak i ten ktoś tego samego dnia sięgnął po tę samą broń modlitewną od Królowej Pokoju z Medziugorje.
Diabeł nienawidzi Gospy!!!
A co radzi Gospa?
25 lipca 1982 roku Maryja powiedziała:
„W intencji uzdrowienia chorych bardzo ważne jest odmawiać następujące modlitwy : „Wierzę w Boga” siedem „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i „Chwała Ojcu” oraz pościć o chlebie i wodzie. dobrze jest nałożyć ręce na chorych i modlić się. Dobrze jest namaścić chorych poświęconym olejem”.

Mamy w domu olej egzorcyzmowany, mamy olej św. Charbela, mamy koronki medziugorskie, a codziennie w kościele na ołtarzu mamy Żywe Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Korzystajmy – dla siebie, swoich bliskich, zarówno żywych jak i zmarłych.Korzystajmy z darów Nieba i podziękujmy ks. Dominikowi modlitwą za niego, komunią św. w jego intencji i może z jednym dziesiątkiem Różańca św. a najlepiej i koronką medziugorską 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Rekolekcje z ks. D. Chmielewskim: dzień IV – „Uwielbiaj Pana we własnym krzyżu, a Krew Jezusa Chrystusa niechaj chroni Ciebie i Twoich bliskich”!

 1. wobroniewiary pisze:

  Alicja „POUCZENIA” czw. 3.01.2008 Imienia Jezus

  † Twoim posłannictwem jest miłość. Aby miłość była czysta i przynosiła owoce przez modlitwy i ofiary twoje, trzeba usuwać z myśli wszelki cień zła, nieżyczliwości, krytyki, żalu, niechęci. Także urazów jako skutku naruszenia twojej wrażliwości na tle własnym. Zważ, jak bardzo boleśnie dotykana była Moja wrażliwość, a przecież nie umniejszało to Mojej Miłości, choć bezgrzeszność Moja była absolutna, a niesprawiedliwość wobec Mnie ogromna.

  Łk 4, 18 „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie, abym uciśnionych odsyłał wolnymi”.

 2. wobroniewiary pisze:

  Nabożeństwa z ks. Jarosławem Cieleckim w marcu 2014
  Miejsca nabożeństw prowadzonych przez ks. prał. Jarosława Cieleckiego w miesiącu marcu. Piękne, pełne Ducha spotkania połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem Matki Bożej Wniebowziętej z Niegowici, bł. Jana Pawła II i Libańskich Świętych. Polecam gorąco!

  Msza święta i nabożeństwo z księdzem Jarosławem Cieleckim w marcu 2014
  24.03 Gilowice 34-322, diecezja bielsko-żywiecka ( 7 km od Żywca), parafia św. Andrzeja Apostoła, godz. 18.00
  27.03 Kraków Mistrzejowice, oś. Tysiąclecia 86, parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego, godz. 17.00
  28.03 Filipowice 38-841, koło Zakliczyna, diecezja tarnowska, parafia Matki Bożej Śnieżnej, godz.17.00
  29.03 Góra Motyczna koło Dębicy, diecezja tarnowska, parafia Chrystusa Króla, godz. 16.00
  PS W sprawie organizacji spotkań z ks. Jarosławem Cieleckim; kontakt +48 512 709 646, e-mail: talithacum2013@gmail.com
  Za: http://medziugorje.blogspot.com/2014/03/nabozenstwa-z-ks-jarosawem-cieleckim-w.html

 3. Admin pisze:

  Ja już wysłuchałem i zachęcam wszystkich do wysłuchania całości, na końcu ks. Dominik poleca przeczytanie Poematu Boga Człowieka Marii Valtorty 😉

  • wobroniewiary pisze:

   I to za zgodą i błogosławieństwem ks. abpa A. Dzięgi 🙂
   Chciałabym kupić sobie 15 tomów.

   Nie mogę spać – koty za oknem tak przeraźliwie ryczą, jakby kto kogo mordował…. 😦
   Mam małą prośbę, do każdego, kto przeczyta ten komentarz….
   Jeżeli nie wstydzisz się i możesz oraz masz chęci – połóż się jutro (już dziś) na dosłownie 10-15 sekund sekund w pozycji krzyżem i westchnij do Boga w sprawie Jemu wiadomej, a mnie dotyczącej
   Powiedz tylko „Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie”

   • roza pisze:

    ,,Poemat Boga-Człowieka” w dwóch książkach wszystkie tomy można kupić ,,wchodząc” na adres http://www.ppharka.hg.pl
    Ja płaciłam tylko 50 zł.
    Poemat jest napisany tak prostym językiem, że czyta się go błyskawicznie. Możemy nie tylko poznać ciekawe fakty z życia Pana Jezusa, ale uzyskać mnóstwo wskazówek dotyczących życia ( również małżeństwa, czasów przyszłych…:)
    Przyznam szczerze, że trudno mi się czytało dzieło Katarzyny Emmerich ,,Żywot i bolesna męka…) Można się pogubić wśród nadmiaru miejsc, faktów i imion. Natomiast Maria Valtorta swoje dzieło napisała chyba dla zapracowanych i obarczonych licznymi obowiązkami matek:) Wszystko proste i przejrzyste:) Szczerze polecam.

   • M.E. pisze:

    Skrócona wersja nie zawiera przesłań kierowanych przez Pana Jezusa wyłącznie do Valtorty, którą nazywa ,,Małym Janem”. Te przesłania też są wartościowe.
    Poemat Boga- Człowieka ma tę ogromną zaletę, że opisuje wydarzenia i obrazy niezwykle plastycznie. Ma się wrażenie obecności tam i wtedy.
    Cieszę się, że ks.abpa A. Dzięga poleca tę księgę. Ja też polecam. Moja intuicja podpowiada mi, że przyznanie Dziełu oficjalnego imprimatur KNW, jest tylko kwestią czasu. Pokładam w Bogu tę nadzieję.

   • roza pisze:

    To nie jest skrócona wersja:)
    53. Maria Valtorta „Poemat Boga-Człowieka” (11 t). Książka otrzymała specjalne błogosławieństwo Papieża Piusa XII. Pan Jezus za pośrednictwem Autorki wyjaśnia najgłębszy sens wszystkich słów z Ewangelii. Mówi także o faktach i szczegółach swojego ziemskiego życia, nieznanych dotąd z Ewangelii ani z Tradycji Kościoła. Cudowny przewodnik uczący prawdziwej kultury wewnętrznej i zewnętrznej w relacjach międzyludzkich. Na Zachodzie rozchodzi się w milionowych nakładach. Dana dla odrodzenia, będącego w głębokiej zapaści Kościoła i świata. (ok. 900 stron, wymiar: 14,5cm x 20cm) – 50,00 zł (komplet)

 4. Jan pisze:

  Geniuszu, który tłumaczysz te herezje, czy oślepłeś na takie herezje?
  Nowa ‘Ewangelia’ Marii Bożego Miłosierdzia? Niepotrzebna Śmierć Jezusa,bo jezus zbawił nas przez swoje narodzenie

  Jezus Chrystus jest Odkupicielem Świata. Ta prawda nie ulega żadnej wątpliwości.
  Kiedy jednak wczytujemy się w jedno z ostatnich „Orędzi”, mogą pojawić się pytania dotyczące istoty zbawczej misji naszego Pana. Orędzie Marii Bożego Miłosierdzia z 11.03.2014 r. mówi nam: „Świat został odkupiony dzięki narodzeniu Mojego Najdroższego Syna”. Moment! Jeżeli świat został odkupiony przez narodzenie się Chrystusa, to po co była Jego śmierć? Czy zatem śmierć Jezusa była bezcelowa?
  472fda956c6c2b40a3a4037c310863be (1)Tak właśnie wynika ze zdania, które możemy znaleźć w przytaczanym proroctwie. Skoro odkupieńcze było już narodzenie się Jezusa, zatem Jego śmierć była niepotrzebna. Nic bardziej mylnego

  http://ostrzezenieprzedmbm.wordpress.com/2014/03/18/nowa-ewangelia-marii-bozego-milosierdzia-niepotrzebna-smierc-jezusa/

  • Admin pisze:

   STACJA XII – PAN JEZUS NA KRZYŻU UMIERA

   Kłaniamy Ci się, Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie!
   Żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył
   .

   A ja, gdy będę podwyższony od ziemi, pociągnę wszystkich ku sobie…”

   Gdy Jezus umiera – życie daje. Śpiewamy w hymnie paschalnym: „Mors et vita duello conflixere mirando”. „Dux vitae mortuus, regnat vivus” – Wódz Żywota umarły, króluje żyw. Bóg zwycięża wtedy, gdy zda się umierać. Bo ciemności – dla niego – są jeszcze światłością. Pozostały przy Nim, gdy umierał, najwspanialsze duchy: Maryja, Matka Słowa Wcielonego, i Jan, autor prologu o Logosie, o Słowie: „In principio erat Verbum” – „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo”. Słowo – Bogiem było.

   B o g i e m – Słowo.

   Czy rozumiem, że Słowo jest tak wielką tajemnicą, iż Bogiem jest nazwane? Jakże muszę docenić tę tajemnicę! By ją docenić, trzeba było wielkiego ducha Jana. On, Ewangelista Słowa, został pod krzyżem i tam zrozumiał tajemnicę Słowa.

   Pozostało więc pod krzyżem to, co najszlachetniejsze: Maryja, Matka Słowa Wcielonego, i Jan, twórca Ewangelii o Logosie, o Słowie.

   Pod krzyżem wytrwać mogą wielkie duchy. Błogosławieni ci, którzy wytrwali…

   Któryś za nas cierpiał rany…

 5. mariaP pisze:

  Ja rowniez odsluchalam, na razie pierwsza czesc. .
  Zgadzam sie, ze „ to nie gwozdzie Cie przebily, lecz moj grzech”, ze jestesmy grzesznikami i to jakimi!
  Ale nie zgadzam sie, ze bedac grzesznikami , jestesmy rowniez antychrystami, choc duch ten panoszy sie wokol coraz wyrazisciej.

  Z Pism Ks. Gobbie –
  – Maryja – analizując w orędziu z 17 czerwca 1989 symboliczną liczbę „666” (por. Ap 13,18) – mówi w odniesieniu do przyszłości:
  «666 ukazane trzy razy, czyli przez 3, wskazuje na rok 1998.
  W tym okresie historycznym uda się masonerii – wspomaganej przez masonerię kościelną – zrealizować wielki zamiar: utworzyć bożka – fałszywego Chrystusa
  i fałszywy Kościół – i umieścić go na miejscu Chrystusa i Jego Kościoła.
  Statua wzniesiona na cześć pierwszej Bestii jest więc posągiem antychrysta.
  Wszyscy mieszkańcy ziemi mają oddawać pokłon temu, który naznaczy swą pieczęcią pragnących kupić lub sprzedać. Dojdziecie w ten sposób do szczytu oczyszczenia, wielkiego ucisku i odstępstwa. Stanie się ono powszechne, ponieważ prawie wszyscy pójdą za fałszywym Chrystusem i fałszywym Kościołem. W ten sposób zostaną otwarte drzwi, aby mógł się ukazać człowiek czyli sama osoba antychrysta. Oto dlaczego chciałam wyjaśnić wam karty Apokalipsy odnoszące się do czasów, w których żyjecie. Chciałam was przygotować na najboleśniejszą i najbardziej decydującą część wielkiej walki, rozgrywającej się pomiędzy waszą Niebieską Mamą i wszystkimi siłami zła, które się rozszalały».
  (warto tu zajrzec http://www.voxdomini.com.pl/gob_opr/gant01.html)

  „Oni” wykluczajac oddanych Kosciolowi i Chrystusowi wprowadzaja ”atrapy” i robia to bardzo sprytnie.
  Magia czary, czary mary !
  Te „atrapy” sa moze nawet bardziej Chrystusowe i Ewangeliczne niz sam Chrystus Pan !!!
  Dlatego wielu sie gubi !

 6. wobroniewiary pisze:

  O tym, w jaki sposób możemy się związać ze złymi duchami i jak się zachować wobec zagrożeń duchowych oraz o złych duchach przyciąganych przez talizman, opowiada portalowi Fronda.pl Grzegorz Bacik.

  W jaki sposób złe duchy będą manifestowały swoją obecność?

  Możemy doświadczać różnego rodzaju dręczeń, szczególnie w czasie modlitwy, czytania Pisma Świętego, uczestniczenia we Mszy św., czy korzystania z sakramentów. W życiu ludzi, którzy doświadczają dręczeń demonicznych dzieją się też bardziej spektakularne zjawiska, słyszą jakieś głosy – krzyki, szepty, etc. Ale najczęściej dręczenia pojawiają się w ten sposób, że człowiek traci ochotę do życia, robi się apatyczny, wpada w depresję, która tak naprawdę depresją prawdziwą nie musi być, odczuwa niechęć do samego siebie, pojawiają się myśli samobójcze, koszmary nocne. Najbardziej znamienne w skutkach są doświadczenia związane ze spirytyzmem, np. wywoływaniem duchów, ponieważ spirytyzm jest bezpośrednim otwarciem się na ingerencję demona, choć skutki nie muszą być natychmiastowe, niekiedy pojawiają się nawet po kilkunastu latach. Gdy to zło zostaje przywołane przez człowieka, ono sobie buduje taki przyczółek i zaczyna pomalutku uderzać – głównie w religijność i w kontakty z ludźmi, zwłaszcza najbliższymi, z tymi, którzy mogliby mu pomóc. Mówi się, że ten człowiek jest nie do życia, a może to wynikać właśnie z działania tej demonicznej obecności. Te istoty oddziaływają wtedy na całą rodzinę i ją powoli rozwalają. To są realne byty, które…
  http://www.fronda.pl/a/grzegorz-bacik-o-zagrozeniach-duchowych-talizman-zawsze-przyciaga-zle-duchy,35711.html

 7. Margaretka pisze:

  No nieźle ,w sobotę na Wieczorze Chwały ksiądz S.Płusa właśnie miał homilię o uwielbianiu Boga w naszym krzyżu 🙂 Mam powtórkę z ks.Dominikiem .Bóg zapłać ! 😀

 8. Admin pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę w Bogu wiadomej sprawie:

  „Mam małą prośbę, do każdego, kto przeczyta ten komentarz….
  Jeżeli nie wstydzisz się i możesz oraz masz chęci – połóż się jutro (już dziś) na dosłownie 10-15 sekund w pozycji krzyżem i westchnij do Boga w sprawie Jemu wiadomej, a mnie dotyczącej
  Powiedz tylko “Ciebie prosimy wysłuchaj nas Panie”

 9. Ania pisze:

  Serce Maryi – nadzieja dla Ukrainy
  Z ks. Krzysztofem Sochackim, proboszczem parafii Bożego Miłosierdzia w Charkowie, rozmawia Marta Milczarska

  Ukraina zawierzyła Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Jakie ma to znaczenie w obecnej sytuacji kraju?

  – Nadzieja – to najważniejsze znaczenie tego zawierzenia. Tak jak nie jest to magiczny akt, potrzeba, aby nie tylko był on ogłoszony, ale także wypełniony. Dla mnie to początek. Początek wielkiego wysiłku, jaki musimy jeszcze włożyć, aby ten akt nadziei dla świata dotarł i przemieniał serca. To musi być jak domino. Nie jest to jednorazowy akt, który został spełniony, to nie wystarczy. Trzeba głosić orędzie o nawróceniu, „bo siekiera do korzenia jest już przyłożona”, „nawracajmy się”. Trzeba zachęcać i umożliwiać odprawianie pięciu pierwszych sobót miesiąca.

  Taki akt uroczystego zawierzenia w parafiach to też bardzo ważne przypomnienie orędzia fatimskiego.

  – Tak. Ale pamiętajmy, że wcześniej tego aktu w charkowskiej katedrze dokonali wszyscy biskupi Ukrainy. To były bardzo wzniosłe i uroczyste wydarzenie. Wróciliśmy z niej odmienieni i napełnieni nadzieją. Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi to bardzo realny i silny znak tej nadziei, która jest nam konieczna. Potrzebna, aby zwyciężyć strach przed przyszłością. To ważne, aby zobaczyć sens tego, w czym obecnie uczestniczymy, sens duchowy. Maryja dzieciom w Fatimie objawiła, w jakiej duchowej sytuacji znajduje się świat. Przepowiedziała, co nas czeka w przyszłości. Wyjaśniła, jak wiele zależy od naszego nawrócenia, modlitwy i zawierzenia świata i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.

  Niestety, tak jak zauważają i moi parafianie, tu, na wschodzie Ukrainy, niewiele osób wie i dowie się o tak ważnym wydarzeniu. Niewielu prócz naszych parafian dowie się o dzisiejszym zawierzeniu. Nie mamy niestety tu, we wschodniej Ukrainie, mediów, które mogłyby nagłośnić to wydarzenie.
  Więcej http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/72325,serce-maryi-nadzieja-dla-ukrainy.html

 10. roza pisze:

  Mam pytanko do Adminów:) Czy fioletowy ,,krzyż” po lewej stronie mojego podpisu został wybrany automatycznie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s