Uznano cud wskrzeszenia za wstawiennictwem arcybiskupa Fultona Sheena – świadectwa wskrzeszeń o. J. Boshabory

Jeden z najbardziej znanych teleewangelistów i apologetów katolicyzmu arcybiskup Fulton Sheen jest o krok bliżej do beatyfikacji. Komisja medyczna zatwierdziła cud za jego wstawiennictwem.

bishop_sheen
Teleewangelista – bo „był jednym z najbardziej płomiennych kaznodziejów, autorów książek i autorów programów telewizyjnych”

O uznaniu cudu za wstawiennictwem arcybiskupa Fultona Sheena poinformował biskup Peorii Daniel R. Jenky.
Dziś dokonał się ważny krok na drodze do beatyfikacji i kanonizacji – podkreślił biskup Jenky.

Cud za wstawiennictwem świętego dotyczy chłopca Jamesa Fultona Engstroma, który urodził się we wrześniu 2010 roku w Goodfield. Chłopiec po urodzeniu nie wykazywał oznak życia, a serce mu nie biło. Rodzice modlili się za wstawiennictwem arcybiskupa Sheena o jego przywrócenie do życia. I tak się stało. Po godzinie serce zaczęło bić, a chłopiec uniknął poważnych komplikacji zdrowotnych. Komisja lekarska uznała, że nie da się tego wydarzenia wyjaśnić naturalnie.

Arciskup Sheen był jednym z najbardziej płomiennych kaznodziejów, autorów książek i autorów programów telewizyjnych. Pod jego wpływem wielu Amerykanów nawracało się na katolicyzm.

******************

Kilka dni temu na rekolekcjach w Kołobrzeg-Słupsk, o. John Boshabora dał świadectwo o wskrzeszeniach z jego skromnym udziałem, gdzie Bóg dokonywał wielkich dzieł:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Uznano cud wskrzeszenia za wstawiennictwem arcybiskupa Fultona Sheena – świadectwa wskrzeszeń o. J. Boshabory

 1. mariaP pisze:

  Światło wiary/
  Masz dokładnie te same oczy za dnia, co w nocy, lecz w nocy nic nie widzisz, gdyż brak ci światła słonecznego.
  Podobnie dzieje się, gdy dwie identycznie wykształcone osoby,
  z tymi samymi predyspozycjami umysłowymi,
  z tą samą zdolnością oceny,
  spojrzą na Hostię intronizowaną na Ołtarzu.
  Jedna z nich ujrzy chleb, druga zaś Chrystusa, oczywiście nie oczami ciała, lecz oczami Wiary.
  Gdy obie te osoby spojrzą na śmierć, jedna ujrzy kres życia biologicznej jednostki,
  druga zaś nieśmiertelne stworzenie sądzone przez Boga za to, jak korzystało z ziemskiej wolności. Przyczyną tych różnic jest światło, którego brakuje jednej z tych osób – światło Wiary.
  – Arcybiskup Fulton J. Sheen

  Modlitwa o otrzymanie łaski za wstawiennictwem Sługi Bożego Abpa Fultona J. Sheena/
  Wieczny Ojcze, Ty sam obdarzasz nas wszelkimi łaskami w Niebie i na ziemi przez zbawczą misję Twojego Boskiego Syna, Jezusa Chrystusa i przez działanie Ducha Świętego. Jeśli jest to zgodne z Twoją Wolą, wynieś do chwały Twego sługę, arcybiskupa Fultona J. Sheena, przez udzielenie łaski, o którą teraz proszę przez jego modlitewne wstawiennictwo (wymień intencję).
  Proszę Cię o to ufnie przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  http://abp-fulton-j-sheen.blogspot.fr/

 2. Adminka pisze:

  Komentarz ze spamu – dotyczy niepokornej Marii z Irlandii:

  „A może Ty, czcigodny adminie masz jakiś interes by odsuwać ludzi od orędzi, o których prawdziwości przecież pojęcia mieć nie możesz. Prześladujesz Marię, o której nic nie wiesz, prześladujesz być może autentyczną wizjonerkę i tamujesz jedną z dróg którą ma dotrzeć do nas ważny przekaz o miłosierdziu, dróg, którą wybrał dla nas Bóg. Wielu proroków początkowo było prześladowanych, samą Faustynę poniżały nawet niektóre siostry żyjące obok niej w zakonie. Droga proroka czy wizjonera nie jest usłana różami, ma wiele cierni. Może Ty adminie jesteś takim cierniem. Na Twoim miejscu bałabym się wielkiej odpowiedzialności za to co tu piszesz i czynisz.”

  Moja odpowiedź
  „Może Ty adminie jesteś takim cierniem”
  Otóż mam nadzieję że raczej listkiem w wieńcu chwały i takowy zamierzam otrzymać wg Pawłowej obietnicy!!! I nie jest to pycha tylko wielkie pragnienie -jak zresztą każdego, kto chce osiągnąć Niebo i zbawienie
  Bóg z tobą droga Basiu.
  Niech Pan ci otwiera twe oczka wiary, mają wielką zasłonę….

  • M.E. pisze:

   Ja odpowiedziałabym tak:-,,A niechże sobie prorocy głoszą proroctwa. Mnie nie przeszkodziłby i co krok to prorok. Tylko niech ich proroctwa będą zgodne z Pismem Świętym. I to Pismem Świętym w całości, a nie oderwanymi od kontekstu fragmentami. Taką metodą nauczania na podstawie fragmentów posługują się Świadkowie Jehowy i jeszcze parę innych sekt. Zapewne też liczą na listki w wieńcu chwały. Oby nie wyszło na to, że na ten wieniec złożą się listki z zupełnie innego materiału.”

 3. Bohdan pisze:

  Uwaga w sieci grasuje oszust/ka!!!!
  Ta osoba napisala do mnie na fb, od
  samego poczatku czulem ze cos jest
  nie tak, ale naiwny podalem jej swoj
  adres email, dzis poszukalem po necie i
  co sie okazuje ze ta osoba pisze
  indetyczne maile do innych, wiec jesli
  napisze do was ktos obcy, to nie
  odpowiadajcie i nie dawajcie tej
  osobie swojego adresu email!!!
  To link w jezyku angielskim jest on
  ostrzezeniem aby nie pisac z Favour
  ithamar!! To zwykly/a naciagacz/ka !!!
  http://www.419.bittenus.com/12/2/favourithamar.html

 4. katarzyna pisze:

  Rusza akcja Misjonarz na Post

  Rusza inicjatywa „Misjonarz na Post”, której celem jest wsparcie modlitewne polskich misjonarzy. „Uczestnicy akcji deklarują chęć modlitwy czy postu w ich intencjach” – tłumaczy o. Marcin Wrzos, oblat, jeden z koordynatorów inicjatywy. Na całym świecie pracuje 2012 misjonarzy z naszego kraju.

  Każdy, kto chce dołączyć do modlitewnej akcji powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.misjonarznapost.pl. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, adres e-mail i wybrać kraj pobytu misjonarza, który zostanie objęty modlitwą. Nie trzeba określać jego danych – system wybierze osobę z listy, a uczestnik otrzyma odpowiedź z niezbędnymi informacjami.

  Marzymy o tym, żeby każdy misjonarz miał kogoś, kto za niego się modli – dopowiada o. Wrzos. „Właśnie świadomość modlitwy za mnie i za ludzi, wśród których pracuję, bardzo mnie wspiera” – wspomina o. Tomasz Przybył, werbista pracujący w RPA.

  Akcja jest wzorowana na Dziele Duchowej Adopcji Kapłanów, czyli inicjatywie propagującej modlitwę za diakonów, prezbiterów i biskupów.

  W projekcie „Misjonarz na Post” wziąć udział może każdy – niezależnie od płci, wieku czy pochodzenia. Codzienna krótka modlitwa może wystarczyć, ale warto wybrać także inne możliwości, np. odmówienie różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy uczestnictwo we Mszy św. w intencji misjonarza. Od zaangażowania i chęci uczestnika zależy to, w jaki sposób go wesprze. „Akcja nie wymaga wydawania pieniędzy czy dużego wysiłku fizycznego, wymaga natomiast poświęcenia czasu i wytrwałości” – zauważa o. Wrzos.

  Projekt „Misjonarz na Post”, jest wspólną inicjatywą najważniejszych polskich czasopism misyjnych: „Misjonarza” (werbiści), „Misjonarzy Kombonianów” (kombonianie), „Misji Salezjańskich” (salezjanie), „Echa z Afryki i innych kontynentów” (klawerianki) oraz „Misyjnych Dróg” (oblaci). Projekt wspierają Komisja Misyjna Episkopatu Polski, Papieskie Dzieła Misyjne oraz stacja7.pl
  http://www.katolik.pl/rusza-akcja-misjonarz-na-post,23972,794,news.html

 5. WitekZ pisze:

  Raz jeszcze proszę o komentarz do ornatu, który nosi na sobie Biskup Fulton Sheen na poniższym zdjęciu. Proszę o komentarz tu bądź na adres email

  zdjęcie:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s