Watykanista Andrea Tornielli o pracach Komisji ds. Medziugorje – propozycja wyjęcia parafii medziugorskiej spod jurysdykcji biskupa Mostaru

Watykanista Andrea Tornielli zdał sprawozdanie z prac komisji i powiedział:
Orzeczenie komisji watykańskiej w sprawie Medjugorie może wydać pozytywną opinie, chociaż do tej pory nie podjęto jeszcze żadnej konkretnej decyzji.
Tak ten znany włoski watykanista Andrea Tornielli, doniósł we wtorek włoskiej gazecie “La Stampa”
Niebieski krzyżKath.net. informuje, że prace komisji, która została utworzona w 2010 roku , zostały zakończone w ubiegłym tygodniu. Raporty są obecnie weryfikowane przez Kongregację Nauki Wiary.
W raportach znajdują się wywiady z wizjonerami i wiele innych świadectw.
Według Tornielli’ego, komisja obecnie skupia się na początkowym etapie Medjugorie i stwierdza, że nie ma żadnych dowodów, by były to oszustwa czy umyślne wykorzystanie łatwowierności innych ludzi.
Objawienia, które rozpoczęły się w 1981 roku, miało sześcioro widzących, a obecnie ma je troje z nich. Tornielli mówi, że wiele orędzi stanowiło problem dla komisji.
Komisja chciała znać wszystkie szczegóły i tajemnice, które widzący otrzymali od Matki Bożej, które mogłyby również wpływać częściowo na przyszłość.
Widzący jednak  nie chcieli ich ujawnić.
Komisja i kardynał Ruini zaznaczyli wyraźnie, ze w Medjugorie w znaczący sposób ludzie nawrócili się na wiarę lub powrócili do sakramentów. To z cala pewnością należy zaliczyć do duchowych owoców pielgrzymek do Medjugorie.

Medziu2

W raporcie został uwzględniony również wieloletni konflikt miedzy miejscowym biskupem Ratko Peric a franciszkanami.
Przy czym napomknięto o rozwiązaniu tegoż konfliktu poprzez ponowne przywrócenie starej diecezji Trebinja.
Zatem Medjugorie  wyszłoby spod jurysdykcji biskupa Mostaru i byłoby zarządzane przez inną diecezję.

Za: http://kath.net „Medjugorje-Kommission: Keine Beweise für Betrug!”
Tłumaczyła „Ircia”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Medziugorje, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Watykanista Andrea Tornielli o pracach Komisji ds. Medziugorje – propozycja wyjęcia parafii medziugorskiej spod jurysdykcji biskupa Mostaru

 1. Ania pisze:

  Wspaniały artykuł.
  Bardzo chce pojechać do Medjugorje

 2. ircia pisze:

  hehe,jakby bylo tak,jak Ircia miala koncowke przetlumaczona,to by nikt nic z tego nie zrozumial 😉
  Ja tez chcialabym w tym roku tam sie znalezc,pozyjemy,zobaczymy 🙂

 3. olo13jcb pisze:

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Mamo Niepokalana miej nas w swojej opiece…

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Jeśli nie którzy myślą że „kudłaty” zluzował ataki,
  to są w błędzie – jest wręcz przeciwnie….
  Po homosiach i gender chce zafundować…..wielomęstwo…

  „The Time”: wielomęstwo to recepta na ubóstwo samotnych matek i ich dzieci

  Niedawno „The New York Times” napisał, że po „homomałżeństwach” kolejnym frontem walki rewolucyjnej będzie legalizacja wielożeństwa. Ostatnio, inny bardzo popularny magazyn „The Time” przedstawił poglądy feministek postulujących realizację poliandrii, czyli wielomęstwa. Ich zdaniem jest ono niezwykle „opłacalne” dla kobiet i pozwala wyzwolić się ze spirali ubóstwa.

  Amerykańscy konserwatyści wielokrotnie podkreślali, że lekarstwem na szerzące się ubóstwu wśród samotnych matek wychowujących dzieci jest pozostawanie w stabilnym związku małżeńskim.

  Około jednej trzeciej samotnych matek i 28 mln dzieci w USA zagrożone są ubóstwem. Osoby te nie mają szans na dobre wykształcenie i przyzwoicie płatną pracę. By wydostać ich z wielopokoleniowej biedy coraz częściej lewicowe działaczki postulują wprowadzenie poliandrii.

  Po raz pierwszy z tą ideą wystąpiła w 2001 r. Barbara Ehrenreich, autorka publikacji „Nickel and Dimed: On (Not) Getting By in America”. Ehrenreich podczas konferencji poświęconej kwestii ubóstwa kobiet stwierdziła, że lepiej będzie jeśli kobiety zagrożone ubóstwem wezmą sobie kilku mężów.

  – Mówi się kobietom: jeśli chcesz się wydostać z biedy ożeń się. A ja mam pytanie: ilu mężczyzn ma ona poślubić? No bo jak weźmie takiego, który zarabia 10 dol. na godzinę, to nic z niego nie będzie miała. Czy nie powinna poślubić trzech, a może nawet czterech facetów? – pytała sarkastycznie.

  Publiczność naturalnie wybuchła śmiechem, ale dziennikarka „The Time’a”, Judith Warner stwierdziła, że tak naprawdę słowa Ehrenreich powinno się brać na serio.

  „Musimy zmierzyć się z rzeczywistością – pisze Warner. Jeśli jeden mężczyzna o niskich płacach nie jest dobrą partią dla kobiety, to dlaczego nie podwoić lub potroić albo czterokrotnie zwiększyć liczbę mężów. Czyż nie wzrosną wtedy dochody gospodarstw domowych i jednocześnie promować się będzie wartości prorodzinne?” – pyta.

  Warner przyznaje, że trudno sobie wyobrazić wielomęstwo w praktyce. Antropologowie są prawie jednomyślni, że jest to niemalże niemożliwa do realizacji „aberracja”. Podaje jednak przykład najnowszych badań, które wskazują na istnienie na świecie 75. wspólnot praktykujących poliandrię.

  Warner przedstawia wielomęstwo jako „skuteczny sposób radzenia sobie w trudnych czasach z ograniczonymi zasobami”. Proponuje, by w związku z planowanym zniesieniem zakazu poligamii w stanie Utah, być przygotowanym na przyjęcie projektu ustawy dopuszczającej wielomęstwo w przypadku kobiet ubogich, dysponujących niskimi dochodami.

  Źródło: The Time, AS.
  http://www.pch24.pl/the-time–wielomestwo-to-recepta-na-ubostwo-samotnych-matek-i-ich-dzieci,20709,i.html

  • Maggie pisze:

   Jednym slowem rodzaj kolchozu… – a szefowa a’la alfonso ?

  • M.E. pisze:

   Co za bzdurne i pokrętne rozumowanie. Jak już rodzina koniecznie chce poprawić sobie sytuację materialną, poprzez ,,pomoc” innych osób, to po co zaraz ustawy tworzyć. Nie lepszy cichy sponsor, czy sponsorka? A może znajdzie się dobroczyńca o uczuciach platonicznych nie domagający się ,,rekompensat w naturze”?

 4. wobroniewiary pisze:

  Przewodniczący Watykańskiej Komisji do Spraw Medziugorja na audiencji u Ojca Świętego
  W czwartek 23 stycznia w Watykanie na porannej audiencji Ojciec Święty Franciszek przyjął byłego wikariusza diecezji Rzymskiej kardynała Camillo Ruiniego. Informacje o spotkaniu podał Serwis Watykański (VIS)
  Kardynał Camillo Ruini kierował przez ostatnie 4 lata Międzynarodową Komisją do Spraw Medziugorja (Komisja została powołana przez Stolicę Apostolską w marcu 2010 roku)
  Po spotkaniu nie zostało przekazane żadne oświadczenie.
  Prefekt Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary na audiencji u Ojca Świętego
  W piątek 24 stycznia Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji ks. abpa Gerharda Ludwiga Mullera – Prefekta Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.
  Informacje o spotkaniu podał Serwis Watykański (VIS)
  Po spotkaniu nie zostało przekazane żadne oświadczenie.
  Przypuszcza się, że te spotkania mają związek z zakończeniem prac przez Międzynarodową Komisję do Spraw Medziugorja.
  W sobotę, 18 stycznia rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi potwierdził, że watykańska komisja w sprawie Medziugorja zakończyła działalność. Komisja, której przewodniczył kard. Camillo Ruini, zebrała się po raz ostatni 17 stycznia. „Wyniki jej prac zostaną przedłożone kompetentnym instancjom wspomnianej kongregacji” – poinformował ks. Federico Lombardi.
  Żródło: http://medziugorje.blogspot.com/search/label/Komisja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s