Apel – włączmy się do Wielkiej Nowenny Fatimskiej

Włączenie się w uczestnictwo w Wielkiej  Nowennie Fatimskiej przed setną rocznicą objawień fatimskich w 2017 r. powinno  stać się jednym z elementów ogólnopolskiego programu duszpasterskiego na  najbliższe lata – apelował ks. dr Krzysztof Czapla SAC.
Nowenna rozpoczęła się 13 maja 2009 r., a  zakończy 13 maja 2017 r. Ks. Czapla podkreślał, że jest to „czas modlitwy  przyzywającej obecności Boga, to czas poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi  i życia na co dzień tym poświęceniem”. Wołanie o włączenie się w Nowennę jest  zarazem wołaniem o pokutę i nawrócenie. Do Nowenny – choć rozpoczęła się ona  kilka lat temu – włączyć się można w każdym czasie i może to uczynić każdy, kto  chce się modlić i pracować dla Maryi – uważa ks. Czapla.
Pallotyn nawiązał do słów rektora Sanktuarium  Fatimskiego ks. Virgilio Antunesa, który podkreślał, że nie chodzi o to, by  „poprzez obchody zaznaczyć po prostu rocznicę pewnego przemijającego wydarzenia  historycznego, którego reperkusje ograniczają się do jakiegoś momentu w  przeszłości. Wydarzenia w Fatimie są wezwaniem, które może przemówić do każdego  człowieka naszych czasów”.
Jak włączyć się w to dzieło? Kapłan apelował,  by realizować na co dzień to, o co Maryja prosiła w Fatimie: odmawiać różaniec  (najlepiej codziennie); odprawiać nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca  wygradzające za grzechy tych, którzy ranią Niepokalane Serce Maryi; świadomie  poświęcać się Niepokalanemu Sercu przynajmniej raz w roku (22 sierpnia, w święto  Maryi Królowej); odmawiać modlitwę Wielkiej Nowenny Fatimskiej raz w tygodniu;  uczestniczyć w nabożeństwach fatimskich każdego 13. dnia miesiąca; poznawać  Maryję poprzez lekturę literatury maryjnej. Ks. Czapla wyjaśnił, że to Bóg chce  nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi, gdyż przez Jej Serce chce ratować  dusze biednych grzeszników.
Działania związane z nowenną koordynuje  Sekretariat Fatimski w Polsce, funkcjonujący przy sanktuarium Matki Bożej  Fatimskiej w Zakopanem. Wielka Nowenna Fatimska
Źródło: PCh.24

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Apel – włączmy się do Wielkiej Nowenny Fatimskiej

 1. olo13jcb pisze:

  Zachęcam bo warto….

  Maryjo, nasza kochana Mamo,
  dziękuję za łaskę uczestniczenia w WNF od samego początku 🙂

  O Maryjo bez grzechu poczęta….

 2. olo13jcb pisze:

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Polska „Chrystusem narodów?” – To już się dzieje!!!!

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  W przepowiedni licheńskiej Matka Boża zapewniła Mikołaja Sikatkę:

  „Ku zdumieniu wszystkich narodów świata – z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości. Wtedy poruszą się wszystkie serca radością, jakiej nie było przez tysiąc lat. Jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony i wywyższony”.

  Jakkolwiek fantastycznie mogą brzmieć powyższe proroctwa, one się już dzieją.
  Coraz więcej wspólnot katolickich w tak zeświecczonych krajach jak Belgia, Holandia, Francja i Niemcy odbudowuje się dzięki imigrantom z Polski.

  Wiele kościołów w Belgii nie zostało zamkniętych tylko dlatego, że na powrót zaczęli zapełniać je Polacy.
  Jeden z biskupów Belgii miał nawet powiedzieć posługującym tam Misjonarzom Oblatom, „Dzięki waszym księżom i przyjeżdżającym tu Polakom, Belgia ma szansę na powrót stać się krajem katolickim”.

  – Wy, Polacy, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludziom, nawet niegdyś wrogim – to wezwanie Anioła Stróża Polski zawarte w dramacie bł. Bronisława Markiewicza „Bój bezkrwawy” dotyczy niesienia wiary i staje się naglące jak nigdy przedtem.
  – Wy, Polacy macie na nowo zanieść Chrystusa do Europy. Tak, jak przez wieki stanowiliście przedmurze chrześcijaństwa, tak i teraz musicie pomóc Europejczykom na nowo odkryć chrześcijańskie korzenie – wykrzykiwała 13 maja w Narodowym Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli charyzmatyczka z USA, Maria Vadil.

  Apel Marii jest o tyle intrygujący, że wpisuje się w cały ciąg podobnych wezwań do reewangelizacji Europy i ponownego napełniania kościołów, które inni charyzmatycy odwiedzający Polskę m.in. Gloria Polo, Helen Quinlan i Myrna Nazzour wskazują jako ważne dla nas zadanie. Wizytując rok temu w Polsce o. John Baptist Beshobor w specyficznym dla siebie stylu zwracał się do kilku tysięcy wiernych: „Jestem w kraju wielu świętych, jestem w kraju żywej wiary. Mieszkańcu tego kraju nie mogą zachowywać jej tylko dla siebie. Muszą ją nieść do innych mieszkańców Europy”.

  Myrna Nazzour, stygmatyczka i mistyczka z Syrii była zachwycona wiara Polaków: „Nigdy nie widziałam takiej wiary jak w Polsce. Byłam w wielu krajach, ale tutaj jest coś szczególnego. Tutaj, w Polsce, wiara jest namacalna. Chciałabym, żeby Polacy zachowali tę szczerość wiary. Widziałam tutejszą młodzież, a w porównaniu z Niemcami, Holandią, Hiszpanią, Włochami, Kanadą czy Australią, gdzie przeważają ludzie starsi, to jest rzadki widok. Chciałabym, żeby te wszystkie narody brały przykład z Polski.” – mówiła w wywiadzie dla tygodnika „Niedziela”.

  Czytelnicy, którzy już wyczuli dawne echa polskiego mesjanizmu nie pomylili się. Wezwania współczesnych bożych szaleńców nawiązują do przepowiedni XIX wiecznych polskich mistyków, którzy wielkość i pomyślność Polski wiązali oni zawsze z zadaniem obrony chrześcijaństwa. Niestety idea szczególnej misji Polski wobec innych narodów Europy wywołuje od razu potok negatywnych skojarzeń z ciemnogrodem i martyrologią. Zupełnie niepotrzebnie. Ewangelizacja to niesienie Dobrej Nowiny, czyli dzielenie się radością i sensem życia płynącymi z wiary. To nie ma nic wspólnego z cierpiętnictwem czy wykluczaniem kogokolwiek.

  Kopiowane przez nas nowinki obyczajowe zawsze będą wtórne, spóźnione i skarlałe. Nie w tej dziedzinie zaimponujemy Europie. Nie tutaj będziemy oryginalni. Nie za to będziemy chwaleni. Polacy zamiast powtarzać błędy lewicowej inżynierii społecznej, z którymi Europa Zachodnia sobie ewidentnie nie radzi, mogą iść o krok dalej i w prawdziwie nowatorski sposób zaaplikować pogubionym mieszkańcom Starego Kontynentu remedium na te błędy. Najskuteczniejszym sposobem zawrócenia z drogi samozagłady, jaką obrała Europa jest odkrycie na nowo chrześcijańskiej tożsamości. A tej mamy akurat w obfitości.

  Naszym towarem eksportowym od wieków był katolicyzm i jego święci. I, czy tego chcemy czy nie, Polska najbardziej znana jest nie z Janusza Palikota czy publikacji Krytyki Politycznej, ale z Jana Pawła II, „Dzienniczka” Siostry Faustyny i męczennika Oświęcimia o. Maksymiliana Marii Kolbego.

  Błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz, założyciel Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, wielki pedagog i orędownik moralnego odrodzenia narodu tak pisał w 1865 r. napisał dramacie “Bój bezkrwawy” : „Wy, Polacy, przez ucisk niniejszy oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludziom, nawet niegdyś wrogim. I tym sposobem wprowadzicie dotąd nie widywane braterstwo ludów: Bóg wyleje na Was wszelkie laski i dary, wzbudzi między Wami ludzi świętych i mądrych i wielkich mistrzów, którzy zajmą poczytne stanowisko na kuli ziemskiej. Języka Waszego uczyć się będą w uczelniach na całym świecie. Szczególniej przez Polaków Austria (dawniejsze Austro-Węgry) podniesie się i stanie federacją ludów. A potem na wzór Austrii ukształtują się inne państwa. Najwyższy zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu wielkiego Papieża”.

  Ufajcie przeto Panu, bo jest dobry, miłosierny i nieskończenie sprawiedliwy. On pokornych podwyższa i im łaskę daje, a pysznych poniża i odrzuca na wieki. Szukajcie przede wszystkim królestwa Niebieskiego, dóbr duchowych, które trwają na wieki, bo co nie trwa na wieki nie jest dobrym prawdziwym. Tym zapełnicie niebo a na ziemi znajdziecie szczęście, jakiego świat dać nie może. Polacy, Bóg żąda od was nie walki, jaką staczali najlepsi przodkowie wasi na polach bitew w chwilach stanowczych, ale bojowania cichego, pokornego a znojnego na każdy dzień, szczególniej przeciw nieprzyjaciołom dusz waszych, żąda od was walki w duchu Chrystusowym i w duchu Świętych Jego. On chce, abyście każdy w swoim stanowisku wiedli przede wszystkim na każdy dzień bój bezkrwawy. Tylko pod tym warunkiem dostaniecie się do nieba a w dodatku już tu na ziemi zajmiecie świetne stanowisko pomiędzy narodami. Pokój Wam!”

  O sile oddziaływania polskiego katolicyzmu świadczy Jasna Góra. Nie ma dnia, by Paulini nie witali tam pielgrzymów z takich krajów jak Brazylia, Korea, Niemcy czy Rosja. Nawet widok wycieczek muzułmanów z Francji nie jest w Częstochowie rzadki.

  Tysiącletnie dziedzictwo naszej wiary obfituje w niezliczone nurty duchowości, fantastycznych świętych i zgromadzenia zakonne, które wywarły głęboki wpływ na polską rzeczywistość. To bomba z opóźnionym zapłonem.
  Sława tego dziedzictwa rozchodzi się po świecie. Szkoda tylko, że jest niemała grupa Polaków wstydzących się tej sławy.
  Wynika to pewnie z ich kompleksów wobec Europy i przeświadczenia, że tam wiedzą lepiej. Tymczasem to Europejczycy coraz częściej z tęsknotą i nadzieją spoglądają na naszą normalność.

  Jakub Pacan/ fronda.pl

  • Maggie pisze:

   Obysmy tylko nie ulegli pysze i nie spoczeli na laurach, ani tez dali sie oglupic przez ukladajacych programy szkolne czy wprowadzajacych nowe porzadki: antykoscielne i antyrodzinne.

   Nie rzucim Chryste swiatyn Twych.
   Nie damy pogrzesc Wiary.
   Prozne zakusy duchow zlych
   I Prozne ich zamiary.
   Bronic bedziemy Twoich Drog,
   Tak nam dopomoz Bog!
   Tak nam dopomoz Bog.

 3. Ania pisze:

  MODLITWA WIELKIEJ NOWENNY FATIMSKIEJ
  według słów aktu zawierzenia Jana Pawła II, które zmieniły świat
  Odmawiajmy jak najczęściej słowa tej modlitwy.

  «Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą!».
  Błogosławiona jesteś, Maryjo, posłana przez Boga do Fatimy, która przyniosłaś światu orędzie nadziei, wezwanie do modlitwy i pokuty oraz prośbę o wynagradzanie za grzechy popełniane przez współczesnych ludzi.
  Gdy Twe słowa o triumfie Twego Niepokalanego Serca zbliżają się zwolna do swego wypełnienia, my, odprawiając Wielką Nowennę przygotowującą nas do stuletniej rocznicy Twych fatimskich objawień, zwracamy się do Ciebie w duchu miłości, pokory i ufności bezgranicznej i jednocząc się z całym Kościołem wołamy do Ciebie:
  «Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko!»
  Stajemy dzisiaj przed Tobą, Matko nasza, Matko naszych rodzin, Matko ludzi i całych narodów. Ty znasz wszystkie nasze cierpienia i nadzieje, Ty czujesz po macierzyńsku wszystkie zmagania pomiędzy dobrem a złem, pomiędzy światłem i ciemnością, jakie wstrząsają naszym współczesnym światem. Prosimy, przyjmij nasze wołanie skierowane w Duchu Przenajświętszym wprost do Twojego Serca i ogarnij macierzyńską miłością ten nasz ludzki świat, który Ci zawierzamy pełni niepokoju o doczesny i wieczny los nas samych i wszystkich naszych sióstr i braci.
  Mówiłaś ze smutkiem: «Wiele dusz idzie na potępienie». Swej duchowej córce Łucji tłumaczyłaś, że «dzisiejszy świat bardziej zasługuje na potop niż czasy Noego», a w swym fatimskim sekrecie pozostawiłaś nam ostrzeżenie: świat zasłużył dziś na wielką karę Bożą. Tylko Bóg ma moc zmienić bieg naszych dziejów, położyć kres rozrastającej się wokół nas cywilizacji śmierci, obudzić w ludziach pragnienie budowania nowego, lepszego świata. Jako uczniowie Chrystusa, wezwani do służby pod Jego sztandarem, stojąc dzisiaj przed Tobą, pragniemy wraz z całym Kościołem, wobec Twego Niepokalanego Serca, zjednoczyć się z poświęceniem, w którym Syn Twój, z miłości ku nam, oddał się Ojcu: «Za nich – powiedział – Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie» (J 17,19). Pragniemy zjednoczyć się z naszym Odkupicielem w tym poświęceniu za świat i ludzkość, które w Jego Boskim Sercu ma moc przebłagać i zadośćuczynić.
  Oddajemy się dziś Tobie bez zastrzeżeń, by każdy z nas był «cały Twój», aż na wieki, by nic nie odłączyło nas od Jezusa, Zbawiciela świata. Niech nasze poświęcenie, zjednoczone z poświęceniem Twego Syna, ma moc przemieniać otaczający nas świat. Niech ogarnie wszystkich ludzi i przewyższa wszelkie zło, jakie duch ciemności zdolny jest rozniecić w sercu człowieka i w jego dziejach: jakie już rozniecił w naszych czasach.
  Prosimy Cię, Maryjo! Ukaż nam swe Niepokalane Serce, będące drogą, która zaprowadzi dzisiejszy świat do Boga. Prosimy: «Od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać!»
  Wśród licznych zagrożeń i niepewności jutra, wołamy do Ciebie w zaufaniu bez granic:
  Pomóż nam przezwyciężyć grozę zła, która tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi – zła, które w swych niewymiernych skutkach ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi ku przyszłości!
  Od głodu i wojny, wybaw nas!
  Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny, wybaw nas!
  Od grzechów przeciw życiu człowieka od jego zarania, wybaw nas!
  Od nienawiści i podeptania godności dzieci Bożych, wybaw nas!
  Od wszelkich rodzajów niesprawiedliwości w życiu społecznym, państwowym i międzynarodowym, wybaw nas!
  Od deptania Bożych przykazań, wybaw nas!
  Od usiłowań zdeptania samej prawdy o Bogu w sercach ludzkich, wybaw nas!
  Od przytępienia wrażliwości sumienia na dobro i zło, wybaw nas!
  Od grzechów przeciw Duchowi Świętemu, wybaw nas!
  Przyjmij, nasza Matko, to wołanie nabrzmiałe cierpieniem wszystkich ludzi! Przepojone cierpieniem całych społeczeństw!
  Pomóż nam mocą Ducha Świętego przezwyciężać wszelki grzech, grzech w każdej jego postaci: w nas i wokół nas.
  Niech nasze dziecięce oddanie się Tobie stanie się narzędziem, którym posłużysz się zgodnie z wolą Bożą, aby rychlej nadeszła cywilizacja miłości, aby pojawiła się wśród nas wiosna chrześcijaństwa i zakwitła świętością życia nas, naszych rodzin i całych narodów.
  Niech jeszcze raz objawi się w dziejach świata nieskończona potęga Odkupienia: potęga Miłości miłosiernej! Niech powstrzyma zło! Niech przetworzy sumienia! Niech w Sercu Twym Niepokalanym odsłoni się dla wszystkich światło Nadziei!
  Niech Serce Twe Niepokalane zmieni świat.
  Amen.

 4. Anna pisze:

  „3 lutego 2014 r. Parlament Europejski będzie głosował nad przyjęciem rezolucji (tzw. Raport Lunacek – polska wersja raportu oraz jeszcze bardziej radykalne poprawki do raportu) postulującej przyznanie szerokich przywilejów osobom homoseksualnym, biseksualnym, transseksualnym i interseksualnym (LGBTI) w kwestii adopcji dzieci, wykonywania zawodów pedagogicznych, zawierania związków małżeńskich etc.”
  Oprócz modlitwy, możemy realnie działać – zachęcam do podpisania petycji z żądaniem odrzucenia rezolucji. Czasu jest mało, więc trzeba się mobilizować 😉 Poniżej link do strony CitizenGo:
  http://citizengo.org/pl/3107-zatrzymaj-rezolucje-forsujaca-homoadopcje-w-calej-ue

 5. Matka Moher pisze:

  Moi Kochani , proszę o wsparcie akcji Stowarzyszenia Twoja Sprawa w sprawie chronienia dzieci przed pornobiznesem . To stowarzyszenie ma duże osiągnięcia w walce z pornografią miedzy innymi. Reagujmy , piszmy … nie wolno nam milczeć.
  Tu link do podpisania petycji . Liczę na Was. Udało się w Wielkiej Brytanii . Musi się u nas udać.

  http://www.twojasprawa.org.pl/akcja/chronmy-dzieci-przed-pornobiznesem/#.Ut-TVsvxI1J
  i

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s