Ariel Sharon nie żyje – śmierć w świetle proroctwa rabina Icchaka Kaduriego

W wieku 85 lat zmarł były premier Izraela Ariel Szaron. Polityk zapadł w śpiączkę po udarze mózgu w 2006 roku, a w ostatnich dniach lekarze informowali o gwałtownym pogorszeniu jego stanu zdrowia.

Ariel Sharon zmarł w ośrodku medycznym w Tel Hashomer. „Walczy. Jesteśmy z nim tutaj wszyscy razem” – mówił „The Jerusalem Post” kilka godzin temu Omri Sharon, jego syn. Rodzina czuwała przy łóżku byłego premiera od kilku dni, od kiedy lekarze poinformowali, że jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył i zostało mu już kilkadziesiąt godzin życia.

Polityk zapadł w śpiączkę po udarze mózgu w 2006 roku, po którym lekarze nie spodziewali się jego powrotu do normalnego życia. Od tego czasu niekiedy otwierał oczy i poruszał palcami.

Szaron był jednym z najbardziej szanowanych w Izraelu premierów. To on jako minister obrony przeprowadził w 1982 roku inwazję na Liban. Jako premier opowiadał się za budową izraelskich osiedli na Zachodnim Brzegu i rozpoczął budowę muru oddzielającego tereny izraelskie od palestyńskich.
Za: „The Jerusalem Post”

****************

Kiedy w 2005 roku premier Szaron rozpoczął realizację planu likwidacji żydowskich osiedli w Strefie Gazy i siłą ewakuowano z Gazy 8500 osadników, skrajnie prawicowe i nacjonalistyczne grupy ogłosiły go „zdrajcą syjonizmu”. Radykałów poparł Sanhedryn, który po 1600 latach powstał na nowo i obraduje w Tyberiadzie, a jeden z jego najznamienitszych członków, typowany na przyszłego króla, rabin Yosef Dayan osobiście wziął udział w ceremonii zwanej „Pulsa Dinura”. Około 20 działaczy i rabinów zebrało się w połowie sierpnia 2005 na cmentarzu w Rosz Pina, by wezwać „anioła śmierci” do zgładzenia Szarona. Jeden z uczestników mrocznego obrzędu, którego fragmenty można zobaczyć na YouTube, Avigdor Eskin, który brał udział w podobnym obrzędzie tylko że skierowanym w Icchaka Rabina, przytoczył później dokładną treść klątwy, oto jej fragment: (…) Anioły zniszczenia uderzą w niego. Jest przeklęty, gdziekolwiek się uda. Jego dusza natychmiast opuści jego ciało… i nie przeżyje on miesiąca. Mroczna będzie jego ścieżka, a anioły Pana będą go ścigać (…) Niech będzie przeklęty, przeklęty, przeklęty! (…) Ariel Szaron początkowo żartował i dementował plotki o swych kłopotach zdrowotnych jakoby spowodowanych klątwą kabalistów i rabinów, lecz w niecałe 5 miesięcy później Sanhedryn mógł triumfować. Znienawidzony polityk został wyeliminowany przez nagły udar mózgu. Można dodać, że w przypadku wcześniejszego o 10 lat rytuału, którego ofiarą stał się Icchak Rabin, tylko miesiąc trzeba było czekać na jego owoce i zamordowanie premiera.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

62 odpowiedzi na „Ariel Sharon nie żyje – śmierć w świetle proroctwa rabina Icchaka Kaduriego

 1. Ania pisze:

  Nie będzie odszkodowań za „strach przed ogniem piekielnym”
  Mężczyzna domagał się 10 milionów złotych odszkodowania od jednej z parafii za to, że był ochrzczony i musiał uczęszczać na lekcje religii. Twierdził, że przez 27 lat żył w strachu przed piekłem
  http://www.fronda.pl/a/nie-bedzie-odszkodowan-za-strach-przed-ogniem-piekielnym,33434.html

 2. Tereska pisze:

  Biedny ten mężczyzna… Zamiast bać się piekła powinien się cieszyć, że Bóg go kocha

 3. Zenek pisze:

  Mój imiennik robi wodę z mózgu swoim czytelnikom i wmawia, że WOWiT czeka na Mesjasza w ciele, a ostrzegałem przed wyznawcami buddyzmu, którzy przez elementy talmudu z tatarskim islamem i prawosławiem szli do intronizacji w katolicyzmie bo na allegro kupili sennik, że będą rządzić Polską albo przynajmniej dostawać sowitą emeryturę od swoich
  Czy ktoś stąd wierzy że Mesjasz będzie chodzić po ziemi?

  • Admin pisze:

   Ten Twój imiennik znany jest z różnych dziwnych stwierdzeń i teorii, ta nie jest pierwszą i zapewne nie ostatnią, ale jak przeszedł tyle religii i wierzeń a z każdej coś w głowie zostało to i trudno się dziwić że takie pomysły w tej głowie powstają.
   Niech sobie pisze co chce ja się jego wywodami nie przejmuję bo nijak się mają do rzeczywistości.

  • Majk pisze:

   „jaki agent taka wiedza i takie przecieki” 😀
   Zero normalnego i samodzielnego myślenia, zresztą za dużo dymu papierosowego, on wypala do 2 paczek papierochów śmierdziochów dziennie to demony mają którędy spacerować tam i z powrotem
   Jego znajomy powiedział, że Tadzio prędzej rzuci papierosy niż swoje orgonity i to z ich powodu wali na oślep jak zranione zwierzę w WOWiTy, które śmiały ruszyć jego bożka
   Pomodlę się za niego dziś podczas spotkania z O. Danielem
   Może akurat dziś Pan Jezus zmiłuje się nad nim ,to też stworzenie Boże i trzeba zadbać o jego zbawienie

   • Adminka pisze:

    Teraz zanurzam go we Krwi Pana Jezusa
    Niech spłynie na niego Panie, Twoja Przenajdroższa Krew, niech oczyści go z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen.

    Ps. Nie potrzeba objawień, proroctw samo Pismo Święte mówi (tu Dzieje Apostolskie) że „Jezus, który dopiero co został wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go, gdy wstępował do nieba. (Dz 1,11)

    A podczas Mszy św. gdy odmawiamy Credo (mam tę przyjemność i łaskę, że uczestniczę codziennie) mówimy wyraźnie „stamtąd przyjdzie w chwale” a nie że przyjedzie na orgonitowej hulajnodze jak bohaterowie dziwnych blogów podający się za mesjaszów.
    Pamiętajmy za Listem do Galatów:
    „Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty”

    Prawdziwa Ewangelia

    6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście – niech będzie przeklęty!

    • Mariopi pisze:

     ładnie siostra prawi i mi siostra wiarę w Polskich chrześciajn przywraca . Błogosławiństwa Bożego na co dzień . Kocham Cię się siostro za te mądre wpisy (y) Proszę też czasami pomodlić się za mnie 🙂

 4. Maria z Warszawy pisze:

  Wypada poczekać teraz na spełnienie się przepowiedni.
  acha na 21.03.2014 r. przewidują upadek asteroidy 2003 QQ7 do Atlantyku

  • wobroniewiary pisze:

   A ja oczekuję początku wiosny 🙂
   Może być to i Wiosna Kościoła, pod warunkiem że to ta zapowiadana przez bł. Jana Pawła II jako zjawisko a nie jako „ktoś-taki-jakiś” 😀

 5. uważny czytelnik pisze:

  A ja był bym sceptyczny względem tego proroctwa . Nie sądzę że ludzie którzy stoją za tym proroctwem są dla mnie godni zaufania. Zresztą z każdym proroctwem poza Biblią i z każdym wizjonerem trzeba być jak najbardziej ostrożnym.

 6. Qwerty pisze:

  Rabin Icchak Kaduri był KABALISTĄ!

  Czyli można by powiedzieć, że korzystał z praktyk magicznych. Nie wiem, kto mu się w związku z tym objawiał, ale mam spore wątpliwości, czy był to Mesjasz.
  Szatan chce żeby ludzie w strachu i napięciu czekali na koniec świata. A tutaj nie o to chodzi. Żyjmy najlepiej jak można i w zgodzie z Ewangelią i tyle!

  „Nie wasza to rzecz znać czas i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą” (Dz l,1-11) – więc nie ma co robić sensacji 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Owszem, Rabin Icchak Kaduri był KABALISTĄ!

   A Bartolo Longo był satanista i kapłanem kościoła diabła.
   Został Świętym,
   Pan Bóg wybiera kogo chce a na pewno chce aby Izrael też był zbawiony,
   Nie wiem, czy to prawdziwe proroctwo czy nie ale to okaże się dopiero w przyszłości.
   Jednak napisanie że Mesjasz ma na imię Jeshua – Jezus herezją nie jest.
   To nie Marysia Dublińska, która papieża ma za antychrysta czy Mieczysława Siedlecka vel Chicagowska, która uwielbiając bożka zemsty i nienawiści wsadza Świętych i Błogosławionych do piekła – dlatego pomilczmy pamiętając że dla Boga nie ma słowa „niemożliwe”

   • Qwerty pisze:

    Gdyby rabin-kabalista nawrócił się, to przyjąłby chrzest a przecież nic takiego się nie stało!

    Wiem natomiast, co powiedział Chrystus o widzeniach i proroctwach takie jak te (przypomniał o tym niedawno papież Franciszek):
    (Mt 24)
    5″Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą.”

    23 „Wtedy jeśliby wam kto powiedział: „Oto tu jest Mesjasz” albo: „Tam”, nie wierzcie!”
    24 „Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.”
    I proponuję: tego się trzymajmy.

    Pilnujmy się Ewangelii zamiast gonić za kolejnymi „proroctwami”, aby nas „kto nie zwiódł”

    Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.

    • wobroniewiary pisze:

     Kłania się czytanie ze zrozumieniem:
     Kaduri nie mówił że jest mesjaszem, mówił że wie kto jest Mesjaszem!
     Różnica – zaiste wielka.
     Podkreślam, nie przesądzam o prawdziwości tego proroctwa, ale to że Żyd wyznał iż wie, kim jest Mesjasz – to nie twierdzenie, że wielu przyjdzie jako mesjasze.
     Miłej niedzieli 🙂

     Litości w czytaniu i rozumieniu czytanego tekstu.

   • Qwerty pisze:

    [quote]”Kłania się czytanie ze zrozumieniem”[/quote]

    Oczywiście, więc wyjaśniam o co mi chodzi.

    W cytowanej Ewangelii Mateusza chodzi nie tylko o ludzi, którzy podają się za Mesjasza, ale również o widzenia, w których pojawia się ktoś podający się za Mesjasza.

    I czy rzeczywiście nie jest tak, że ostatnio, co rusz to z jakiegoś „objawienia” Jezus do nas przemawia? „To tu to tam” jak mówi Ewangelia.

    • wobroniewiary pisze:

     To prawda co piszesz
     Tu napiszę za ks. M. z fb „pożyjemy, zobaczymy” czy prawdziwy Mesjasz mu się objawił.
     Na razie mamy kartkę z imieniem Mesjasz -Jezus 😉

  • Jeremiasz pisze:

   Też przeczytałem że był kabalistą, ale jak to już poniżej napisano – nie znaczy że nie mógł otrzymać łaski nawrócenia pod koniec życia, nawet jako najzagorzalszy okultysta.
   Nie tak dawno na WOWiT był bardzo ciekawy tekst o tzw. Marii od Krzyża która przez całe swoje życie (jako zakonnica, a później nawet przełożona zakonu!) była tak naprawdę opętana i ukazywał się jej zły duch – polecam przeczytać, może ktoś ogarnięty da linka 🙂

    • Mariopi pisze:

     a ja proponuje wykłady prof New York Uniwersity M. Browna który wychowywał się w żydowskiej tradycyjnej rodzinie. I … został uzdrowiony przez Pana Jezusa. Po tym wydarzeniu zaczął czytać i studiować Tanakh – Stary Testament po hebrajsku i analizować i na podstawie oryginalnych tekstów doszedł do wniosku że Pan Jezus musi być Mesjaszem! 🙂 Bóg jest echad (z hebrajskiego) co oznacza jeden ale nie oznacza tylko jeden bo na oznaczenie tego słowa jest wyrażenie yachid. I dlatego mamy dwoje staja się „jednym ciałem” czyli w oryginale „echad basar” itd itp … Po za tym Żydzi wiedzieli kiedy Mesjasz ma przyjść i kiedy maja Go oczekiwać. Wszystkie proroctwa zgadzały się . Problem tylko pojawiał się w ich interpretacji. Bo oni chcieli tylko ich Mesjasza który uczyni Izrael wielka potęgą. A inne proroctwo mówi : „A zamiast ich nazywać: „Lud nie mój”, będą im mówić: „Dzieci żyjącego Boga”. ” Ozeasz 2,1. I mamy przewidziane zburzenie Świątyni itd… I pieknie opisuje sytuacje Rz 9, 6-23

 7. Nikodem pisze:

  Polacy mają się nawrócić, gdyż grzechy ich sięgają już Nieba. Więcej niż połowa Polaków ciężko grzeszy. Niechybnie więc nadchodzi kara za grzechy, sprawiedliwość Boża może powstrzymać tylko nawrócenie grzeszników. Co więc robić, aby uratować swoich zagubionych braci i opóźnić wykonanie się kary Bożej, trzeba więc podjąć wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy naszych rodaków. Wiedział o tym Jan Paweł II i to mi przekazał dzisiaj 11.01.2014.

 8. Monika pisze:

  A na zakończenie dziś było w Czatachowej:

 9. Maria pisze:

  Jednego mniej zlego! Amen, niech go Bog ma w swojej opiece Amen

 10. mc2 pisze:

  Mery z Irlandii coraz większe głosi bzdury w ,,swoich” orędziach , wg najnowszego Jezus z rodziną odwiedzał kraje tak odległe od Izraela jak Indie i Anglię . Po kilka tysięcy kilometrów w jedną stronę i drugą przeciwną. A tych państw wtedy nie było , tylko królestwa plemienne na tych terenach. O ile na terenie królestw na terenie Indii były gminy żydowskie kupieckie , o tyle na terenie obecnej Anglii nie było gmin żydowskich . Poza tym tereny obecnych Indii były wówczas najeżdżane przez koczowników różnych plemion z Azji środkowej i były terenami niebezpiecznymi .
  Co do Anglii , jej wówczas nie było, nie było tam też Anglosasów , była Brytania a w niej Brytowie pochodzący od Celtów. Anglosasi najechali i zasiedlili Brytanie 400 lat później . Dlaczego wiec w oryginalnym tekście występuje England a nie Brytania właściwa nazwa dla tamtego okresu znana i dzisiaj ? Po za tym Brytania została podbita zaledwie 40 lat przed narodzeniem Jezusa , była krajem niebezpiecznym dla obywateli rzymskich i przede wszystkim byli tam legioniści w zamkniętych fortach . W 60 lat po podboju miałaby tam się udać rodzina Jezusa z nim …
  Młoda niewiasta ( Maryja … ), nie odziana w skóry zwierząt jak miejscowe kobiety lecz szaty , schludna , czysta , zadbana , w forcie z żołnierzami rzymskimi ….i święty Józef do obrony…A na zewnątrz wrodzy celtowie … Tak … Idealne schronienie . Wielka Brytania ówczesnego okresu dzieliła się na siedziby celtów i forty legionistów .
  Ostatnie pseudo orędzie pokazuje do jakich ludzi jest adresowane wszystkie orędzia: Do ludzi którzy mają wyłączone myślenie logiczne , niechętnym do roztropnego myślenia , niechętnych do sprawdzania .zgodności z Pismem Świętym i historią .

  • mc2 pisze:

   Dodam tylko że wszedłem na pewna stronę … i tam komentatorzy twierdza że wszystko możliwe , ,,bo przecież statek z Izraela do Anglii płynie tydzień ” śmieszne stwierdzenie , w czasach starożytnych taka podróż trwała by pół roku , bo statki z tamtego okresu miały prymitywne ożaglowanie , które nie dawało możliwości żeglowania pod wiatr lub z boku wiatru, czekało się na wiatr od tyłu i rozwijało żagle a następnie zwijano jeżeli wiatr zmienił kierunek . I nie ma co porównywać tamtych statków do średniowiecznch galeonów które miały już rozwinięte technicznie ożaglowanie.

  • mc2 pisze:

   Następny dziwny argument z pewnej strony jakiegoś komentatora :
   Juliusz Cezar zawitał do Anglii w 55 roku przed narodzeniem Chrystusa ….
   Prawda jest taka że ,,zawitał” na dwa miesiące … po czym się wycofał . Podbój zrobiono dopiero 12 lat później , a i tak był to tylko podbój niepełny , pełen niepokojów , tak więc w roku 60 po narodzeniu Chrystusa wybuchło powstanie Brytów przeciw Rzymianom. Z całą pewnością nie były to tereny spokojne, nadające się na schronienie dla ubogiej rodziny , tam cywilizacja była w fortach legionistów , w rozumieniu Rzymskim, lecz w forach byli legioniści …samotni mężczyźni.

  • wobroniewiary pisze:

   W Piśmie Św. mamy wymienione kraje, rejony i żadnej Anglii, Irlandii, Indii tam nie ma. Ba – Polski też 😉
   Więc choćby sam Anioł z nieba głosił nam co innego – niech będzie przeklęty.

   Przy okazji podpowiedź dla drugiego skrzydła głupoty – Jezus wszystko co czynił, to czynił w mocy Ducha św, żadnych „hocków-klocków, energii, zaklęć i życzeń gadanych do metali” tylko ręce wzniesione ku górze i „Wysławiam Cię Panie Boże…”
   XXI wiek – nowe „ewangelie”, ziemscy „mesjasze”, nowe energie i inne bzdury pochodzące od ojca kłamstwa, zwodziciela i mąciciela.
   Róbmy swoje 🙂

  • Franek pisze:

   „Moje dziecko, w okresie narodzin Mojego Syna w sposób oczywisty dawały nam się we znaki liczne udręki. Ja uciekłam do Elżbiety”

   „Rodzina Józefa przyczyniła się do przeszmuglowania nas za granicę i podróżowaliśmy przez wiele lat. Najpierw poszliśmy do Judei, a następnie zabraliśmy Mojego Syna do Indii, Persji, Egiptu, Grecji i Anglii.”

   Mnie to wystarczy, Mery już chyba osiągnęła dno większych bzdur już nie wymyśli, a może…
   Dziwi mnie tylko że jeszcze ktokolwiek w to wierzy.

   • Maggie pisze:

    A moze Marysienka zamierza prowadzic biuro podrozy, zajmujace sie organizowaniem „pielgrzymek… szlakiem peregrynacji Swietej Rodziny”?

   • Franek pisze:

    A przy okazji może jakiś szmugielek czerwonych pieczątek? 🙂

   • Maggie pisze:

    Koniecznie…. jako ekwiwalent kopytka nieosiolka ….dla osiolka

   • Jan pisze:

    „Rodzina Józefa przyczyniła się do przeszmuglowania nas za granicę i podróżowaliśmy przez wiele lat. Najpierw poszliśmy do Judei, a następnie zabraliśmy Mojego Syna do Indii, Persji, Egiptu, Grecji i Anglii. Gdziekolwiek się nie pojawialiśmy, tam Obecność Mojego Syna powodowała wiele cudów”,

    I jaki ten Duch Święty u Marysi Irlandki skąpy, nieznaczną pociechę dawał Maryi i Jezusowi 😦
    „Za przyczyną Mocy Ducha Świętego zostały nam zesłane pomoc i pociecha, choć były one nieznaczne”

    I cud – na weselu w Kanie Galilejskiej
    Do św. Elżbiety Maryja podróżowała sama
    Nikt nikogo nie szmuglował- to nie lewe interesy z czasów komuny tu kupić-tam sprzedać typu szmugiel kurtek skórzanych i swetrów z Turcji.
    Coś się komuś klepki poprzestawiały i to równo 😀

   • Jan pisze:

    Proszę poprawić Kanę na wielką literę i nie dokończyłem ale ostatni akapit zwalił mnie z nóg 😉

    „Rozpoczęły się bóle porodowe, ale poród nie potrwa zbyt długo. Wkrótce zajaśnieją narodziny Nowego Początku, kiedy to wreszcie nadejdzie Dzień Pański”

   • Dawid pisze:

    Widzę, że zauważyliście już bzdury najnowszego orędzia 🙂
    pomijam już te wszystkie dalekie podróże… ale moment… Maryja uciekała do Elżbiety?
    No ja rozumiem „wybrała się z pośpiechem w góry…” Widocznie niektórym pośpiech kojarzy się tylko z uciekaniem 🙂

   • Maria pisze:

    Kto w nia wierzy?, ale kto ja przebil, ze taka slynna:)

  • Maria z Warszawy pisze:

   mc2.Już w połowie lat 90 ub.w. pojawiały się twierdzenia, że Jezus między 12 a 30 rokiem życia przebywał w Tybecie nie mówiąc już o jego małżeństwie i potomkach. Czyli wiadomo skąd są te objawienia. Może niedługo Maryja powie MBM , ze wesele w Kanie Galilejskiej było właśnie weselem Jezusa.:)

 11. Czekajacy pisze:

  Na stronie „Ewangelia dla nas”:
  http://ewangeliadlanas.wordpress.com/2014/01/11/12-stycznia-2014-swieto-chrztu-panskiego/

  w drugim czytaniu (ostatnie zdanie) – zostały chyba zjedzone słowa: „Dlatego, że Bóg był z Nim, przeszedł”

  Dz 10, 34-38

  Przyjdź Panie Jezu
  Uczyń serca nasze według Serca Twego

  • wobroniewiary pisze:

   Sorry, ale ja widzę całość, są słowa “Dlatego, że Bóg był z Nim” za to ja nigdzie w czytaniu nie widzę słowa „przeszedł” na końcu 😉

   • Czekajacy pisze:

    Nie zrozumieliśmy się chyba do końca 🙂

    Jest:

    Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła, dlatego że Bóg był z Nim»

    Miałem na myśli:

    Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. DLATEGO, ŻE BÓG BYŁ Z NIM, PRZESZEDŁ On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła.

    Czasami, jeszcze „dlatego, że Bóg był z Nim” – jest powtarzane jeszcze raz na końcu. Wygląda na to, że ktoś uciął pierwszy fragment z wersji, która jest np. tu:
    http://mateusz.pl/czytania/2014/20140112.htm

    chcąc zostawić tylko koniec, tyle, że uciał za dużo 😦

   • A tu jest jeszcze inaczej:
    Dzieje Apostolskie 10,34-38.
    34 Wtedy Piotr przemówił w dłuższym wywodzie: „Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. 35 Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie. 36 Posłał swe słowo synom Izraela, zwiastując im pokój przez Jezusa Chrystusa. On to jest Panem wszystkich. 37 Wiecie, co się działo w całej Judei, począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan. 38 Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła.
    http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/10.php

    Na Biblijni.pl jest tak:
    Dz 10, 34-38 Jezus został namaszczony Duchem Świętym
    Czytanie z Dziejów Apostolskich
    Gdy Piotr przybył do Cezarei, do domu Korneliusza, przemówił: «Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie.
    Posłał swe słowo synom Izraela, zwiastując im pokój przez Jezusa Chrystusa. On to jest Panem wszystkich. Wiecie, co się działo w całej Judei, począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan. Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Przeszedł On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła, dlatego że Bóg był z Nim».
    http://biblijni.pl/czytania/2416_czytanie_z_dziejow_apostolskich.html
    Tak więc nie tylko w zakończeniu są różnice bo i na początku,
    w moim papierowym wydaniu Pisma Świętego jest dokładnie tak samo jak na stronie http://www.nonpossumus.pl/ps/Dz/10.php i tak też poprawiłem na stronie Ewangelia dla nas, dzięki za zwrócenie uwagi 🙂

   • Czekajacy pisze:

    😉

 12. Gość pisze:

  Podaję link do filmu o rzucaniu klątwy na Sharona.

  NIestety, w Izraelu bardzo mocno zakorzenił się okultyzm i kabała. Wspomniany rabin Kaduri był kabalistą. Na porządku dziennym są informacjew gazetach, że członkowie rządu korzystają z usług okultystów, by prowadzić politykę – to znajdziecie w książce ks. Posackiego pt:”Harry Potter i okultyzm.”

  • Maggie pisze:

   Lepiej nie sluchac/otwierac tego przeklenstwa, bo i po co…jezyka nie rozumiemy, a sluchajac to jakbysmy sie wlaczali do tej calej „ceremonii”.
   Jezus jest Panem!

 13. uważny czytelnik pisze:

  Poszperałem trochę w internecie i rzeczywiście można znaleźć dość dużo informacji o proroctwie rabina Icchaka Kaduriego i objawieniu mu się mesjasza Yeshua . W filmie poniżej jeden z uczniów rabina Kaduriego potwierdza że on również przeżył uniesienie za sprawą Ducha Świętego i uwierzył w mesjasza Yeshua . Film w wersji angielskiej.

 14. Adminka pisze:

  Ja powiem tak- życie pokaże czy to Mesjasz czy Antychryst, w ciele czy w duchu przyjdzie na ziemię, będzie uzdrawiać mocą diabła, energiami, kamieniami czy mocą Ducha Świętego!
  Życie to wszystko pokaże.
  My broń Boże nie trzymamy się rękami i nogami tego proroctwa, podaliśmy je jako ciekawostkę – do tego podam dzisiejsze słowa z II Czytania- właśnie wróciłam z kościoła i one mi utkwiły szczególnie w pamięci pod względem tej sprawy z Kaduriim
  „Bóg naprawdę nie ma względu na osoby”

  • Kamil pisze:

   „Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie” i na tym można zakończyć całą tą dyskusję 😀

 15. Maria pisze:

  To, że wiadoma nam Maria znajduje swoich zwolenników, to smutna prawda o naszym (katolików) niedouczeniu. Brak znajomości Pisma św., podstawowych dokumentów Kościoła, jak chociażby Katechizmu Kościoła Katolickiego, a nawet podstawowych prawd wiary itd., sprawia, że ludziom można wszystko wmówić. Ludzie gonią za sensacją, nadzwyczajnością, wierzą pseudo prorokom, a nie Objawieniu. Ileż osób odchodzi od Kościoła (nie zdając sobie nawet sprawy z tego), idąc do wspólnot, gdzie epatuje się miłością, zainteresowaniem, gdzie jest fajnie, gdzie liderzy nie przynudzają tak, jak ksiądz w kościele. Tylko, że nie wiedzą, że to, co im mówią nijak się ma do nauczania Kościoła. Mam w swoim otoczeniu osoby, które duszą i ciałem tkwią w sekcie (jakaś wspólnota protestantyzująca, która jeszcze niedawno była w Kościele wspólnotą odnowy w Duchu Świętym, jej lider to człowiek, który był bardzo zaangażowany w życie Kościoła). Jestem pewna, że w większości przypadków powodem odejść do sekt, jest nieznajomość istoty Kościoła i jego nauczania. Internet to medium przez które można dotrzeć do bardzo wielu dusz. Dobrze więc, że taka strona, jak ta istnieje, ale to nie wystarczy, trzeba przy każdej nadarzającej się okazji uświadamiać ludzi, jak jest. Także księża w kościele, zamiast wzniosłych, uduchowionych kazań, z których nic nie wynika, winni głosić katechezy o wierze, z których niewyrobiony, przeciętny niedzielny katolik będzie poznawał swoją wiarę. Byłam dzisiaj na Mszy św. z udziałem dzieci. Młody ksiądz głosem dobitnym, w sposób prosty i przystępny wygłosił (dialogując z dziećmi) homilię o Chrzcie Pana Jezusa, nawiązując do naszego chrztu. Słuchało się naprawdę z przyjemnością. Myślę, że dorośli również wynieśli dużo wiedzy z tego kazania.
  Nie zatrzymuję się i nie zastanawiam nad proroctwem rabina Kaduriego. Jeżeli to prawda, to chwała Bogu, jednak w naszym życiu nic to nie zmienia. Mamy nadal, tu i teraz żyć Ewangelią Chrystusa, a przyszłość należy do Boga.
  Pozdrawiam Adminów i czytelników WOWiT.

 16. Mariusz pisze:

  Interesujaca informacja z punktu widzenia rozpoczecia 7 letniego czasu UCISKU-przesladowan, znaku bestii i przyjscia antychrysta-falszywego Mesjasza, ktorego oczekuja obenie zarowno Zydzi jak i Muzulmanie.

  Prawdziwy Chrystus pojawi sie ponownie dopiero na SAMYM KONCU wyzwolic wiernych mu do konca, sadzic zywych i umarlych po okresie przesladowania i panowania antychrysta.

  „A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?»

  Początek boleści

  4 Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł.

  5 WIELU!!! bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I WIELU!!! w błąd wprowadzą.

  6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec!

  7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi.

  8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

  Prześladowanie uczniów

  9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia.

  10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić.

  11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą;

  12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu.

  13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

  14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.”

  Przyjście Chrystusa [Vt-6,15]

  23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: „Oto tu jest Mesjasz” albo: „Tam”, nie wierzcie!

  24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.

  25 Oto wam przepowiedziałem.

  26 Jeśli więc wam powiedzą: „Oto jest na pustyni”, nie chodźcie tam!; „Oto wewnątrz domu”, nie wierzcie!

  27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

  28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą

  29 !!! Zaraz też po ucisku owych dni!!!(po 7latach ucisku) słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte

  30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą.

  31 Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.

  Nieznany czas przyjścia

  36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec.

  37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

  38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki,

  39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

  40 Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony.

  41 Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.

  Potrzeba czujności [Vt-6,15]

  42 Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie.

  43 A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu.

  44 Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

  NA SAMYM KONCU!!! CHRYSTUS PONOWNIE POWROCI,A TYMCZASEM CZEKA NA KAZDEGO W SAKRAMENCIE EUCHARYSTII, WIEC WIECEJ DYSTANSU DO WYPOWIEDZI HERETYKOW CZY KABALISTOW-SATANISTOW!!!

  BOG I POKOJ JEGO Z WAMI WSZYSTKIMI!!!

  • olo13jcb pisze:

   + A M E N +

   • wobroniewiary pisze:

    Czyli to oznacza, że zbliża się nam Antychryst a jak on to i Mesjasz, bo dzień Pański nie nadejdzie, „dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia”

    „Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
    1 W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem”

  • Bogusia pisze:

   Dokladnie TAK…! Zadna dyskusja …,nie zmieni tych slow,ktore wypelnic sie musza!!!
   Amen!
   Szczesc Boze!

   • Kamil pisze:

    A zresztą kto wie, czy antychryst, będzie się nazywał tak samo jak Jezus, czyli Yeshua, by jeszcze bardziej w błąd ludzi wprowadzić?

 17. Faustina pisze:

  A jezeli jest mowa o tzw. Ostrzezeniu? Czesto sie zastanawialam nad tym, jak po koleji przyjda te sprawy. Teraz do mnie dotarlo, czy to nie Ostrzezenie = Paruzja chyba tym zacznie i potem, jak ludzie znow po jakims czasie ostana obojetni, to przyjdzie falszliwy prorok a po jego wladze i spustoszeniu nadejdzie dzien ostateczny i Pan Jezus przyjdzie z nieba, jak do niego wszedl? Przepraszam za bledy, jestem ze Slowacji i prosze o komentarz, lub wytlumaczenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s