Tak się bawili w Sopocie – Nergal, przebrani księża, roznegliżowane zakonnice, ministranci przy odwróconych krzyżach i pentagramach czyli Nowy Rok w SPATiFie..

Mężczyźni w biskupich strojach, przebrane za księży kobiety, młodzieńcy w strojach ministrantów, roznegliżowane „zakonnice”, a to wszystko okraszone odwróconymi krzyżami, pentagramami i obecnością… Adama Darskiego. Tak witali Nowy Rok w SPATiFie…

Rozumiem, że karnawał, począwszy od Sylwestra to czas mniej lub bardziej hucznych imprez, zwykle z przebierankami w tle. Im ciekawszy i bardziej pomysłowy strój, tym lepiej, kreatywność w tej materii jest nieoceniona. Dlatego zastanawiam się, czego zabrakło witającym Nowy Rok w sopockim SPATiFie – kreatywności czy może raczej rozumu?

 Sopocki klub zorganizował imprezę pod hasłem „Sylwestrowe konklawe”. Zabawę, na którą bilet kosztował 50 złotych, organizatorzy zapowiadali tak: „Tej nocy licznie przybyli: Kardynałowie, Prymasi, Arcybiskupi, Klerycy, Ministranci, Prałaci, Infułaci, Protonotariusze Apostolscy, Archiprezbiterzy, Wikariusze, Biskupi, Patriarchowie, Prefekci, Diakoni, Proboszczowie, Nuncjuszowie i przepiękne siostrzyczki prawdopodobnie dokonają wyboru nowego szefa i oddadzą się pląsom boskiej muzyki. W nowym 2014 roku obudzimy się czyści duchowo, gotowi to niesienia pomocy tysiącom smutnych obywateli”.

Na stronie klubu można znaleźć bogatą relację fotograficzną z niezapomnianej „zabawy” (nam link podesłał jeden z czytelników Fronda.pl, nazywając to, co zorganizowano w SPATiFie „czarną mszą”). „Uczestnicy Sylwestrowego Konklawe rewolucji obyczajowej nie dokonali, gdyż ta dokonała się w nich już dawno temu (…) Wyboru Papieża i Papieżycy ostatecznie nie dokonano. Udzielono za to kilku błogosławieństw, obmycia stóp a masowa spowiedź trwała do białego rana” – czytamy w relacji na stronie klubu. Zamieszczone obok niej zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Mężczyźni w biskupich strojach, przebrane za księży kobiety (nawet papieżyca), młodzieńcy w strojach ministrantów, roznegliżowane „zakonnice” polewające alkohol („siostra Martyna przygotowuje msze…”), a to wszystko okraszone odwróconymi krzyżami, pentagramami i obecnością… Adama Darskiego „Nergala”. Może niektórzy uznaliby to nawet za śmieszne, gdyby nie było tak strasznie – obrazki z „konklawe” w SPATiFie bardziej przypominają wulgarne, prawie pornograficzne teledyski niż sylwestrową imprezę.
papieżyca

Doprawdy, nie rozumiem, jakiego formatu człowiekiem trzeba być, aby uznawać za zabawne przebieranie się za księży i zakonnice, udawanie błogosławieństw czy Mszy świętej. Jeśli imprezujący w SPATiFie tak bardzo lekceważą Kościół, to po co w sylwestrową zabawę parodiują (profanują?) kościelne gesty i symbole. Gdybym miała do kogoś/czegoś awersję, raczej unikałabym tego, jak ognia, a nie czyniła swoje życiowe status quo z nieustannego odwoływania się do czegoś, z czym czuję się źle.
„SPATiF i jego Konklawe było miejscem pełnym miłości, wybaczenia i dobrych uczynków. Nikt nie dzielił się na lepszych czy gorszych, lewych czy prawych. Wszyscy byli jak jedna rodzina, czego wszystkim w tym kraju ogarniętym jadem nienawiści życzymy” – czytamy w relacji z zabawy. Rzeczywiście, miłości i szacunku do chrześcijan i Kościoła było tam co niemiara – najciemniej pod latarnią?
Za: kliknij

*********************

Przyzywajmy na pomoc św. Faustynę i błagajmy Boga o Miłosierdzie dla nich i dla nas!
Br. Jan Hruszowiec OFMConv na swoim profilu na fb:

„RUDZIELEC” zagrożeniem dla demonów!

sw. Faustyna

św. Faustyna przed wstąpieniem do zakonu

„Po co wołasz tę rudę”, „znowu przychodzi ta ruda”, „a ta ruda po co tutaj”, „o nie, tylko nie ta ruda!” itd. itp….
To częste zdania które wyrzucają z nienawiścią demony podczas posługi egzorcyzmowania. Wielu kapłanów egzorcystów spotkało się z taką sytuacją. A o kim mowa? Oczywiście, że o mowa o wyjątkowej świętej, o św.Faustynie Kowalskiej.
Może niewielu z Was wie, jak św.Faustyna Kowalska wyglądała pod habitem. Poniższe zdjęcie przedstawia jej wizerunek przed wstąpieniem do zakonu. Nie zapominajmy w codziennym swoim wzmaganiu się pomiędzy dobrem a złem, że mamy wielką orędowniczkę, która wyprasza nam łaski od Miłosiernego Jezusa. Wzywajmy jej wstawiennictwa w każdej naszej walce duchowej. Ona jest blisko nas, ona będzie nas wspierała. A dowodem na wyjątkowe wstawiennictwo w walce o każdego człowieka, w walce o jego duszę, jest to co przytoczyłem na samym początku. Nie bójmy się zaprzyjaźnić z tak wyjątkowym i przekochanym „RUDZIELCEM”, czyli z naszym wspaniałym darem od Boga, św. Siostrą Faustyną Kowalską! Módl się za nami św. Siostra Faustyno Kowalska!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Tak się bawili w Sopocie – Nergal, przebrani księża, roznegliżowane zakonnice, ministranci przy odwróconych krzyżach i pentagramach czyli Nowy Rok w SPATiFie..

 1. ula pisze:

  ?!!!!!!! 😦

 2. Lucyna pisze:

  MARANA THA, MARANA THA…

 3. wobroniewiary pisze:

  Alicja „ŚWIADECTWO” cz. IV czw. 7.01.1988, godz. 23.50

  – Tak dobrze jest przy Tobie, gdy pała moje serce, a Twój dotyk spoczywa na moich dłoniach. Gdy wszystko wypełnione jest Twoją potęgą Miłości, Twoją nieskończonością.

  † Jesteś świadkiem Mojej Miłości, którą chcę obdarowywać każdego. W każdym powołaniu można otrzymać pełnię Mojego daru Miłości i zaznać zjednoczenia ze Mną. To, co zapisujesz jest tego świadectwem.

  Pragnę, by w przyszłym wieku Moja Miłość rozpaliła serca wszystkich Moich dzieci: w każdym stanie i na drodze każdego powołania. Każde powołanie pochodzi ode Mnie i prowadzi do Mnie i wszędzie czeka Moje otwarte Serce. Od każdego pragnę miłości i każdemu chcę ją dać. Miłości pragnę i wierności, i posłuszeństwa Mojej woli.

  Pragnę tego, co dla Moich dzieci najlepsze. Co zapewni im szczęście doskonałe, pełne. Pragnę waszej czystości serca – takiej czystości, jaką mieli pierwsi ludzie przed grzechem nieposłuszeństwa. Miłość Moja prowadzi ku temu: obdarowuje was i wspomaga.

  Drogę dziecięcej miłości i oddania Bogu waszemu dałem wam jako lekarstwo waszych dusz. Drogę powrotu do natury niemowlęcej dałem jako lekarstwo waszej natury. Pragnę przywrócić wam utraconą czystość serca – dzieci Moje umiłowane. Otwórzcie swoje serca na Moje dary Miłości. Każdy z was jest wezwany do życia w pełni Miłości.

 4. .......... pisze:

  jest potrzeba mówienia o szatanie lecz jak czytam tutaj niektóre artykuły to czuje wewnętrznie ,ze są przepełnione ” pewnym szybkim impulsem sensacji „”dla samego faktu sensacji”” inne strony katolickie tez przeglądam lecz nie czuje w nich jaz takiego szybkiego impulsu „sensacji dla samego faktu sensacji” bardzo lubie tą strone i dziekuje ,za nią 🙂 dużo wniosła w moje zycie duchowe dobra :)nie wiem jak okreslic to moje odczucie np. czytając u was ten sam artykuł co na innej stronie tutaj mam w sobie pewien niepokój a nawet gniew do tych co tak zrobili na Sylwestra a czytając to na innej stronie mam w sobie politowanie do tych sprawców lecz pokój w sobie może właśnie chodzi o ten fakt „sensacji dla samego faktu sensacji” to nie chodzi o artykuł tylko to wstawienie artykułu to emocjonalne jeśli uznacie to za stosowne to proszę podac lub nie podawac tego w komentarzach bo ktoś może mieć mieszane uczucia o tej stronie jeśli sa jakies negatywy, a przecież o to nie chodzi ! ważne aby pracować nad sobą i podążać za jeszcze większym pragnieniem miłości do Jezusa informacja dla informacji nie sensacja dla sensacji podobne ale odczucia wewnętrzne inne 🙂 pozdrawiam z Panem Bogiem 🙂

  • Czlowiek2013 pisze:

   Rzadko tutaj piszę raczej was przeglądam od dłuższego czasu. Odnosząc się do postu powyżej chciałbym powiedzieć, ze nie należy odczuwać to jak sensację a raczej jako dowód coraz większej walki duchowej na świecie. Powinno nas to umacniać i pogłębiać w wierze a nie skłaniać do agresji. Nie powinniśmy tego oczywiście tolerować. Nasz sprzeciw powinien być jasny i wyraźny, jednak bez agresji. Pamiętajmy jak nasz Pan zachowywał się na krzyżu. Módlmy się za takich ludzi lecz nie walczmy agresją bo to tylko ich podsyca do działania. Miłość, dobro, pokuta i modlitwa to jest to wobec czego szatan jest bezradny.

 5. Franek pisze:

  Bulwersujący post na Forum Żydów Polskich

  Na stronie Facebooka Forum Żydów Polskich pojawił się post ze zdjęciem Papieża całującego figurkę Jezusa z podpisem: „Całowanie zaczął od stopy, kierując swe usta w kierunku małego peniska”.
  Owy bulwersujący post dodała osoba, która przedstawia się jako Piotr Nowik. Na swoim profilu umieścił owo zdjęcie z nastepującym komentarzem: „Papież całuje gipsową figurkę dziecka. Cóż miał bowiem uczynić, kiedy to dziecko – spragnione miłości – samo mu do złobka weszło i teraz kusi do namiętności?”.
  http://www.fronda.pl/a/bulwersujacy-post-obrazajacy-katolikow-i-papieza,33197.html

  • Maggie pisze:

   Te wszystkie profanacje naszych czasow zle wroza ludzkosci, ktora krzyzuje Ukrzyzowanego Pana w „nowoczesny sposob”.
   Swiety Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwosci zlego ducha badz nasza OBRONA………
   Jezus jest Panem!

 6. Adminka pisze:

  coś na wesoło – osobiście siedzę i zanoszę się od śmiechu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s