Dziś o 12-00 w Godzinie Łaski Msza św. za nas, za Czytelników oraz w naszych wszystkich intencjach

Przypominam wszystkim Czytelnikom, że dziś w Godzinie Łaski o 12-00 zostanie odprawiona Msza Św. za nas i w naszych intencjach

Ojciec Maciej Bagdziński pisał, że „została zamówiona i nawet złożona ofiara na Mszę Świętą w tych wszystkich przysłanych intencjach, która zostanie odprawiona 8 grudnia o godz. 12.00 w parafii jednego z kapłanów, który był obecny”

Nie znamy tego kapłana, ani Jego imienia – mimo to, a może właśnie dlatego – pomódlmy się dziś szczególnie w Jego intencji – on będzie modlić się za nas nie szukając poklasku, sławy czy podziękowań.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Dziś o 12-00 w Godzinie Łaski Msza św. za nas, za Czytelników oraz w naszych wszystkich intencjach

 1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  Dziś obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z wolą Matki Bożej będziemy także przeżywać Godzinę Łaski dla świata.
  W tym roku dzisiejsza uroczystość zbiegła się z II Niedzielą Adwentu. Kiedy w kalendarzu liturgicznym uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP wypada w  niedzielę,  zgodnie z przepisami liturgicznymi jej obchody powinny być przesunięte na pierwszy dzień wolny. Episkopat Polski zwrócił się do Stolicy Apostolskiej z prośbą, by dla dobra duchowego wiernych uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP świętować w niedzielę. Zgodę na to wyraziła Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jednocześnie zaleciła, by nie pomniejszyć znaczenia niedzieli okresu Adwentu. Ma się to wyrazić m.in. poprzez zachowanie drugiego czytania z II Niedzieli Adwentu i nawiązania do trwającego okresu liturgicznego w homilii.
  Dzisiejsza uroczystość jest dodatkowym czasem na refleksję nad naszym życiem. Jednocześnie prowadzi nas ono do przyjęcia z wiarą prawdy o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej, która jest dogmatem wiary. Dogmat ten uroczyście został ogłoszony w dniu 8 grudnia 1854 roku bullą „Ineffabilis Deus” przez Ojca Świętego Piusa IX.
  W dokumencie tym Papież napisał: „Ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć”.
  Niepokalane Poczęcie zachowało Maryję od wszelakiego grzechu i jego skutków, w tym także grzechu pierworodnego. Stało się tak ze względu na misję, do której Matka Boża od zawsze została przez Boga przeznaczona. W Bożym zamyśle od zawsze była Ona Matką Zbawiciela, Odkupiciela świata. To wszystko jest treścią wiary o Niepokalanym Poczęciu.
  W dzisiejszą uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny powinniśmy – zwracając nasze oczy i serca ku Matce Bożej – tak jak Maryja zawierzyć całe swoje życie i ufność w Jezusie Chrystusie, który wielokrotnie podkreślał, że dzięki Matce doznamy chwały Nieba. Będzie to możliwe dzięki Godzinie Łaski dla świata, o którą prosiła sama Maryja.
  Źródło: Nasz Dziennik

 2. tylka pisze:

  Bogu dziękuje za księży i osoby świeckie które modlą się za nas, ja również pamiętam o nich w modlitwie. Jestem naprawdę wzruszona….Dziękuje jeszcze raz za modlitwe , której moja rodzina tak bardzo potrzebuje.

 3. Bella pisze:

  Boże w Trójcy Jedyny Kochany dziękuję Ci w imieniu wszystkich oraz w imieniu moich bliskich, krewnych i znajomych ,za Mszę Świętą odprawioną za nas i za nasze intencje przez Twojego kapłana w dniu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w Godzinie Łaski.

  Matuniu Boża Niepokalana wstawiaj się za nami!
  Boże błogosław nas i strzeż od złego!
  Bóg zapłać Adminom 🙂

 4. Bogusia pisze:

  WIELKA LASKA bylo to,ze Msza sw. zostala sprawowana ,dokladnie w wyznaczonej przez Matke Boza -Godzinie Laski=to,ze Ojciec Maciej Bagdzinski pomyslal o nas…,.U mnie byla wtedy 3:00 -obudzilam sie ,zeby uczestniczyc duchowo i zanurzyc wszystkie intencje w Krwi Chrystusowej ( Was wszystkich,a w szczegolnosci duchownych sprawujacych Eucharystie-dziekujac Bogu za Nich serdecznie ) i przytulic sie do Matenki. Przed chwila wrocilimy z Mszy sw. i czekam z niecierpliwoscia na te cenna Godzine, w ktorej powtorze ponownie ( wraz ze „skrzyneczka”).NIECH MATKA NIEPOKALANA,POBLOGOSLAWI NAS WSZYSTKICH ,W DZISIEJSZYM DNIU ,W SPOSOB SZCZEGOLNY-UDZIELAJAC POTRZEBNYCH LASK!!!
  WYRAZAM OGROMNE PODZIEKOWANIE ZA MSZE SW.W NASZYCH INTENCJACH!!!
  SZCZESC BOZE!

 5. Gosia pisze:

  dziękuje 🙂

 6. Maggie pisze:

  Nie rozumie dlaczego w parafii, oblackiej OMI, Uroczystosc Niepokalanego Poczecia przeniesiono na jutro (9 Grudnia)… jedyna Msza Sw i to wieczorem (! – pracuje wieczoremi) – a w biuletynie parafialnym dzis zaznaczone jako 2ga Niedziela Adwentu.

  Od dziecka to Swieto lacze z 8 Grudnia i imieninami/urodzinami mego sp Dziadka (zm. w niedziele w dn Matki Bozej z Lourdes)…ciekawe, sp babci imieniny/urodziny na Zwiastowanie (kiedys dzien urodzin przynosil imie).

  Jezus jest Panem!

 7. Margaretka pisze:

  Dziękuję za modlitwy i mszę księdza Macieja .Moc mszy jest wielka !! W tą sobotę została odprawiona msza za moją ciocię o uzdrowienie duchowe i fizyczne ,która to tydzień temu miała próbę samobójczą . Po tej mszy po południu ,mama moja odebrała tel od siostry ,która stwierdziła że chce pojechać do Rzymu i już zarezerwowała termin na kwiecień.Chwała Panu!! Wcześniej byłoby to nie do pomyślenia by zechciała jechać w takie święte miejsce.

 8. anna maria pisze:

  BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ZA WSZELKIE ŁASKI JAKIE OTRZYMAŁA I OTRZYMA MOJA RODZINA. CHWAŁA PANU!!!!!!!!! MATKO NIEPOKALANA WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI. BOŻE W TRÓJCY JEDYNY BŁOGOSŁAW KSIĘŻOM I ADMINOM.

 9. Madzia pisze:

  Bóg zapłać:)))))

 10. Danuta z Kielc pisze:

  Ja również przyłączam się do podziękowań dla o. Macieja i wszystkim kapłanom za odprawienie Mszy św. we wszystkich naszych intencjach a także dla Adminów (szczególnie Ewie) za tak wspaniały pomysł oraz sprawną i żmudną akcję, poświęcając dla tej sprawy swój drogocenny czas :). Niech Maryja Niepokalana wynagrodzi Wam za ten trud!!! Niech będzie Uwielbiony Bóg Wszechmogący w Trójcy Świętej Jedyny!!! MARANA THA!!!

 11. AnnaSawa pisze:

  Bóg zapłać wszystkim, którzy się do tego przyczynili !

  A propo’s …czy wiadomo już co z filmem, który miał być „składany” przez …chyba Pana Tomasza??…domyślam się, że chodzi o mszę „naszą” 🙂 pierwszą egzorcyzmowaną w kościele pod Szczecinem.
  Z góry dziękuje za jakieś informacje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s