Franciszek: „ohyda spustoszenia” ma konkretne imię: zakaz oddawania czci Bogu, ale kiedy wypełni się ten czas – to wówczas nadejdzie On: »Wtedy ujrzą Syna Człowieczego…”

Papież Franciszek: Istnieją „moce światowe”, które chciałyby, żeby religia była jedynie „sprawą prywatną” ale kiedy wypełnią się czasy pogan, nadejdzie czas, aby podnieść głowy, bo bliskie jest zwycięstwo Jezusa Chrystusa.
Ta „ohyda spustoszenia” ma konkretne imię: zakaz oddawania czci Bogu.
A kiedy ta postawa pogańska dojdzie do pełni – »kairos«, kiedy wypełni się ten czas – to wówczas nadejdzie On:
»Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą«

Istnieją „moce światowe”, które chciałyby, żeby religia była jedynie „sprawą prywatną”. Ale Boga, który zwyciężył świat, czci się ufnie i wiernie aż do końca – powiedział Ojciec Święty Franciszek w homilii wygłoszonej podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty.

Papież dodał, że obecnie prześladowani chrześcijanie są dowodem zapowiadającym ostateczne zwycięstwo Jezusa.

Ojciec Święty nawiązał w homilii do dzisiejszych czytań liturgicznych (Dn 6, 12-28; Łk 21, 20-28), mówiących o ostatecznej walce Boga z mocami zła. Papież zwrócił uwagę, iż stajemy przed powszechną pokusą ustąpienia w obliczu pochlebstw ludzi pragnących wygrać z Bogiem. Ludzie wierzący mają jednak wyraźne odniesienie do dziejów Pana Jezusa, kuszonego na pustyni, stającego w obliczu zasadzek zastawianych przez faryzeuszów i uczonych w Piśmie, aż po krzyż, gdzie jednak książę tego świata przegrał w obliczu zmartwychwstania Księcia Pokoju.

Papież, wskazując na życie Chrystusa zaznaczył, że w zaburzeniach, o których mówi dzisiejsza Ewangelia, chodzi o coś więcej niż o dramat wynikający z katastrof naturalnych. Chodzi o profanację świątyni, wiary, ludu Bożego, jakby triumf księcia tego świata i klęskę Boga.

Ojciec Święty podkreślił, że to sprofanowanie wiary dostrzegamy także w historii proroka Daniela, wrzuconego do jaskini lwów, bo oddawał cześć Bogu, a nie królowi. Ta „ohyda spustoszenia” ma konkretne imię: zakaz oddawania czci Bogu.

– Nie można mówić o religii, bo jest ona sprawą prywatną. O takich rzeczach się nie mówi publicznie. Usuwane są symbole religijne. Należy stosować się do zaleceń pochodzących od mocarstw doczesnych. Można robić wiele wspaniałych, pięknych rzeczy, ale nie wolno czcić Boga. Zakaz adorowania Boga – powiedział Papież i dodał: to jest istotą owego dążenia.

A kiedy ta postawa pogańska dojdzie do pełni – »kairos«, kiedy wypełni się ten czas – to wówczas nadejdzie On: »Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z wielką mocą i chwałą«. Chrześcijanie, którzy znoszą prześladowania i zakaz oddawania czci Bogu, są proroctwem tego, co przydarzy się nam wszystkim – podkreślił Ojciec Święty w homilii wygłoszonej podczas porannej Eucharystii, którego cytuje Katolicka Agencja Informacyjna (KAI).

Franciszek zaznaczył także, że jednak w chwili, kiedy wypełnią się czasy pogan, nadejdzie czas, aby podnieść głowy, bo bliskie jest zwycięstwo Jezusa Chrystusa. Papież zachęcił przy tym, aby się nie lękać. Jak wskazał Bóg żąda od nas jedynie wierności i cierpliwości.

Ojciec Święty podkreślił, że warto w tych dniach zastanowić się nad ową powszechną apostazją, jaką jest zakaz oddawania czci Bogu. Postawić sobie pytanie, czy adoruję Boga, Pana Jezusa, czy też pół na pół, wchodzę w grę z księciem tego świata. – W tym tygodniu powinniśmy prosić o łaskę ufnego i wiernego oddawania czci Bogu aż do końca – zakończył dzisiejszą homilię Ojciec Święty Franciszek.

*********************
Zacznijmy od dziś Nowennę do Tej, która zdepcze głowę węża – Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha.
Bo mile przyjąć raczył Swej sługi pokorę,
Łaskawym okiem wejrzał na Dawida córę.
Przeto wszystkie narody, co ziemię osiądą,
Odtąd błogoslawioną mnie nazywac będą.
Bo wielkimi darami uczczonam od Tego,
Którego moc przedziwna, święte Imię Jego.
Którzy się Pana boją, szczęśliwi na wieki,
Bo z nimi miłosierdzie z rodu w ród daleki.
Na cały świat pokazał moc Swych ramion świętych,
Rozproszył dumne myśli głów pychą nadętych.
Wyniosłych złożył z tronu, znikczemnił wielmożne,
Wywyższył, uwielmożnił w pokorę zamożne.
Głodnych nasycił hojnie i w dobra spanoszył,
Bogaczów z niczym puścił i nędznie rozproszył.
Przyjął do łaski sługę Izraela cnego,
Wspomniał nań, użyczył mu miłosierdzia Swego.
Wypełnił, co był przyrzekł niegdyś ojcom naszym:
Abrahamowi z potomstwem jego, wiecznym czasem.
Wszyscy śpiewajmy Bogu w Trójcy Jedynemu,
Chwała Ojcu, Synowi, Duchowi Świętemu.
Jak była na początku, tak zawsze niech będzie,
Teraz i na wiek wieków niechaj słynie wszędzie.

O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego, i poleconymi Tobie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Papież Franciszek, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Franciszek: „ohyda spustoszenia” ma konkretne imię: zakaz oddawania czci Bogu, ale kiedy wypełni się ten czas – to wówczas nadejdzie On: »Wtedy ujrzą Syna Człowieczego…”

 1. wobroniewiary pisze:

  Jeszcze żaden papież nie mówił tak konkretnie i jasno i dlatego diabeł Go nienawidzi i wymyśla ploty i oszczerstwa przez „swoich proroków i przez swoje prorokinie”

  Zakaz oddawania czci Bogu, kpiny z oddawania czci Bogu itp. itd.
  Nie umieją im się zgiąć kolana by modlić się z Papieżem i za Papieża
  owszem, Ojciec Święty rzadko klęka – egzorcysta ks. Jan Pęzioł mówi „to żadna tajemnica, że papież choruje na nogę, ale cały czas klęczy duchem” krzyżowany przez wierzących inaczej, którzy powtarzając antypapieskie kalumnie stawiają się poza Kościołem

  • Emi pisze:

   Wydaje mi sie ze rozpoczal sie czas rachunku sumienia dla calego swiata.
   Falszywych prorokin jak i ich zwolennikow osaczyl diabel, ktory chce zaszkodzic Papiezom
   stronka dziecko…jest tego przykladem.
   Juz dawni zwolennicy proroczych wizji John’a Learego mawiali ze Benedykt XVI jest falszywym prorokiem. JEST TO TYPOWA STRATEGIA ZWODZENIA DIABLA ktory chce przeszkodzic Papiestwu. Wszystkie oredzia pod postacia poboznosci maja jeden cel uwiedzenie wiernych katolikow na calym swiecie. Oliwy do ognia tych oredzi dolewa sensacyjnosc , pragnienie ciekawosci (typowe diabelskie sztuczki ).
   Co pojawi sie nowy Papiez zaraz wyrastaja prorocy i prorokinie, ktorzy beda zohydzac Papieza.
   Poza tym strona dziecko… tak manipuluje dawnymi objawieniami i oredziami wyrywajac z kontekstu proroctwa aby zgadzalo sie z oredziami MBM
   Jest to plugawa klamliwa strona, ktora nie ma nic wspolnego z poboznoscia.
   Dodam jeszcze (co mnie zamurowalo totalnie) ze jak chcialam zaminusowac czyjac wypowiedz tyczaca sie oredzi MBM czy Papieza i klikajac na minus wskakiwal plus …i tak jest za kazdym razem albo ucieka ikona z minusem KTO WIEC ROBI TAKIE SZTUCZKI ? Ucieklam wiec z tej strony czujac swad diabla zreszta chyba pierwszy raz w zyciu. Zamiast dziecko…powinno sie nazywac dziecko diabla.

 2. wobroniewiary pisze:

  Kościół przed sądem
  9 grudnia Sąd Apelacyjny w Warszawie ogłosi wyrok w cywilnej sprawie, jaką wytoczyli posłowie Twojego Ruchu domagając się usunięcia krzyża z sali obrad Sejmu.

  Z wnioskiem do sądu w sprawie zdjęcia krzyża wystąpili posłowie: Janusz Palikot, Armand Ryfiński, Adam Rybakowicz, Henryk Kmiecik, Roman Kotliński, Marek Domaracki i Jacek Kwiatkowski
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/sad-rozpatrzy-apelacje-ws-usuniecia-krzyza-z-sejmu/

  Wg Franciszka to jest właśnie ohyda spustoszenia. Święte słowa!!!

 3. Jan pisze:

  Papież przechadza się z abp. Krajewskim po Rzymie, by pomagać ubogim – sugeruje włoska agencja ANSA, powołując się na rozmowę z papieskim jałmużnikiem. „Kiedy mówię Papieżowi: «dziś wieczór wychodzę na miasto», zawsze istnieje ryzyko, że pójdzie ze mną. On już taki jest, nie myśli o kłopotach” – opowiada abp Konrad Krajewski. Zapytany, czy Papież rzeczywiście mu towarzyszy w nocnych wyjściach na miasto, wymiguje się, mówiąc: „przejdźmy do kolejnego pytania”, ale jego wymowny uśmiech daje do zrozumienia, że coś takiego na pewno już się zdarzyło – podaje włoska agencja.

  Abp Krajewski nazywa swą funkcję „pogotowiem ratunkowym Papieża”. Ujawnia, że Franciszek zachęca go do hojności. „Papież mi mówi: «Twoje konto jest dobre, kiedy jest puste». A zawsze kiedy się spotykamy, pyta się mnie, czy nie potrzebuję pieniędzy” – opowiada papieski jałmużnik.

  Tekst pochodzi ze strony http://pl.radiovaticana.va/news/2013/11/28/ansa:_papie%C5%BC_wychodzi_z_abp._krajewskim_na_miasto,_by_pomaga%C4%87_ubogim/pol-750940
  strony Radia Watykańskiego

 4. Czekajacy pisze:

  Kościoły parafialne z wieczystą adoracją:
  http://adoremus.pl/index.php?page=koscioly-parafialne-z-wieczysta-adoracja

  30 listopada – 1 grudnia, Częstochowa – II Krajowe Forum Wieczystej Adoracji:
  http://adoremus.pl/index.php?page=forum2

 5. Adminka pisze:

  ALARM MODLITEWNY – NA MAXA
  MOJA KOLEŻANKA – CZŁOWIEK KOŚCIOŁA!
  OJCIEC ZAWIERZA DZIECI SZATANOWI!!!
  To wszystko jest coraz bardziej przerażające co robią nasi bliscy, bo im trzeba sławy, kasy itd.
  Zawierzajmy ich przed Panem!

  Anonimka (komentarz we wpisie niżej) pisze:

  Ewo
  Bardzo proszę Cię o modlitwę.
  Jestem bardzo blisko Boga i właśnie dlatego myślę,że Pan dopuścił bym mogła zobaczyć,którędy wkrada się zło do naszego domu.
  Nasze wystraszone dzieci powiedziały mi,że Tata ogląda diabły…,gdy to zobaczyłam to się przeraziłam:
  (tu był link)
  To jest szatan,który wypija krew z Dzieciątka i trzyma w ręku sztylet.
  Przekaz jest jasny-ofiarowanie dziecka złemu.Ratuj bo nie dam rady.Ja będę się modlić ale potrzebuję wsparcia modlitewnego.
  Jutro dzwonię do Księży bo nie wiem co powinnam zrobić.
  Ratuj.
  Niech Pan Bóg Ci wynagrodzi za wszelką pomoc.
  Błogosławieństwa Bożego życzę i o modlitwę błagam!

  Odmawiajmy od dziś Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, również za „Małą” i jej męża i dzieci

 6. wobroniewiary pisze:

  A tu zobaczcie, jaki „orgonitek” wpadł nam ze swymi energiami.
  Próbował całą noc ale siedzi w spamie biedny heretyk, zostawiliśmy go i jego stronę to nie wytrzymał przylazł do nas pod osłoną nocy jako Mateusz od świętych energii a w spamie siedzi jako „W obronie Mateusza” dobrze że nie „W obronie orgonitu i świętych energii” – załosna papuga albo małpa imitujaca Boga
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/03/08/trzecia-tajemnica-fatimska-ostrzega-polske/

 7. Ania pisze:

  Nachodza Andrzejki…

 8. Franek pisze:

  „GPC”: podręcznik dla dziesięciolatków pełen przemocy. MEN: rodzice to wampiry

  EDUKACJA PODRĘCZNIK DLA DZIESIĘCIOLATKÓW PEŁEN PRZEMOCY

  Dziesięcioletnie dzieci uczą się angielskiego z podręcznika promującego nieodpowiednie zachowanie, przemoc, a nawet okrucieństwo. Bohaterami czytanek są wampiry i monstra. Książkę zatwierdziło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  Wojciech Kamiński
  Podręcznik do nauki języka angielskiego pt. „Look” wydany przez oficynę Pearson jest pełen ilustracji obrazujących patologiczne zachowania w rodzinie, szkole i społeczeństwie. Ta forma nauczania dzieci budzi niepokój rodziców i wywołuje lęki u dzieci.
  – Na początku roku przyszła do mnie z płaczem córeczka. Powiedziała, że nie chce uczyć się z tej książki. Dopiero wówczas dobrze się jej przyjrzałam. To, co zobaczyłam, zaszokowało mnie – relacjonuje Teresa Birut, mama uczennicy klasy IV szkoły podstawowej.
  Oto przykład: w jednym z rozdziałów dziesięciolatki mają poznawać części ciała w pracowni szalonego naukowca, który ma twarz monstrum podobnego do Frankensteina. Na ilustracji widać korpus przypięty do stołu chirurgicznego. Obok leżą rzędem budzące grozę skalpele, noże i dłuta. Na półkach znajdują się sztuczne głowy, szczęki, z pojemnika wystają kończyny.
  Zawartość książki budzi zdziwienie nie tylko rodziców. – Nie rozumiem, czemu ma służyć pokazywanie zdjęć ludzi w kajdankach lub ludzi wyglądających jak przestępcy. W mojej klasie jest dziecko, którego jeden z rodziców jest w więzieniu. W innej mam ucznia, który przyszedł do domu i znalazł w nim zwłoki matki
  http://gpcodziennie.pl/25419-men-rodzice-to-wampiry.html#.UphIbPbxKt9

  • M pisze:

   Ciekawa jestem, czy MEN celowo i świadomie zatwierdziło taki podręcznik, aby demoralizować dzieci, czy urzędnicy ,,tak przyrośli do stołków” , że z lenistwa nawet nie raczyli obejrzeć tego, co zatwierdzają.
   Bardziej prawdopodobna wydaje mi się ta druga opcja. Przecież ci ludzie chyba posiadają też własne dzieci, które jeśli uczą się z tego podręcznika to mogą w przyszłości zostać mordercami, a jeśli nie uczą się angielskiego, to zostaną -być może- wymordowane przez obecnych uczniów, gdy w przyszłości dzieci dorosną.

 9. Adminka pisze:

  Ja po prostu kocham Papieża 😀

  • ircia pisze:

   Ja tez 🙂 Posiada piekne cnoty i chce byc taki „prosty” pomimo ,ze jest Papiezem,chce zyc zwyczajnie,drazni go ten caly „blysk” materializmu,ale to trzeba wymodlic,by otrzymac laske tej madrosci,w ktorej czlowiek potrafi widziec prawdziwe piekno tego swiata.Dzieci sa takie wlasnie,potrafia radowac sie z widoku kolorowego motylka,zapachu kwiatka itp. Mimo,ze moje dziecinstwo bylo za PRL-u(czyli minimalizm materialny) to bylam przeszczesliwym dzieckiem,bieganie po kaluzach na bosaka,zapach pomaranczy raz w roku (na Swieta Bozego Narodzenia) itd. itd. Szczesliwe zycie,to nie ilosc,a jakosc 🙂 Wzielo mnie na sentymenty 🙂

 10. Anna pisze:

  A tu tytułem potwierdzenia słów papieża Franciszka i samego Chrystusa, że „(…)Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom.Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony(…)”
  Ale do rzeczy – ateista w Polsce zażądał od szpitala 90 tysięcy złotych tytułem odszkodowania za udzielenie mu przez księdza kapelana Sakramentu ostatniego namaszczenia, kiedy człowiek ten był w śpiączce farmakologicznej… i wygrał!
  O ile sądy niższych instancji oddaliły pozew jako bezzasadny, o tyle Sąd Najwyższy przychylił się do argumentacji powoda, że pogwałcono jego prawo do wolności sumienia (sic).
  „Sakramentu udzielono na prośbę pielęgniarek, które informowały kapelana o zagrożeniu życia – powiedział „RZ” ks. prof. Stanisław Warzeszak, krajowy duszpasterz służby zdrowia. Dodał też, że w szpitalu decyzje trzeba podejmować szybko i nie ma czasu na kontakt z rodziną. Wtedy decyzja należy do duchownego.” Pan po kilku miesiącach dowiedział się o sprawie i ruszył na wojnę ze szpitalem.
  Bardzo spodobała mi się natomiast reakcja gminy muzułmańskiej w Polsce:
  „Gdyby namaszczenia dokonano muzułmaninowi, odradzałbym mu jakiekolwiek roszczenia. Ten ksiądz działał w dobrej wierze, dla wsparcia duchowego. Trudno odeprzeć podejrzenie, że za pozwem kryje się chęć zyskania pieniędzy. A żaden uszczerbek, ani fizyczny, ani duchowy, nie nastąpił – powiedział gazecie Musa Czachorowski, rzecznik Muftiego Rzeczpospolitej Polskiej.”
  Nie rozumiem też decyzji SN od strony finansowej – czy chodzi o pogrążenie szpitala? Przecież za te pieniądze można leczyć innych pacjentów. Faktycznie, żyjemy w czasach największej rebelii człowieka przeciw Bogu…

 11. Adminka pisze:

  Przed chwila rozmawiałam z ks. egzorcystą z mojej diecezji. Pobłogosławił mnie na koniec, porozmawialiśmy pośmiali, bo jak ks. słyszy, że jestem opętana czy chora psych. to aż zanosi się serdecznym śmiechem 😉
  Ks. Jan ucieszył się z tej łaski, że Aneta się nawraca, że była w stanie wysłuchać całej mszy św. przez tel i nabożeństwa o uwolnienie z Wąwolnicy, a jak zapytałam, czy to prawda że ks. rzekomo przede mną jako przed chorą osóbką ostrzega (co wypisywał pan „serce333” na blogu z herezjami Marysi Irlandki (dznmp) to ks. Jan najpierw głośno się śmiał długo i serdeczne ale zaraz zapewnił mnie, że to nie tylko bzdury, ale jak pan Marek do niego zadzwonił to tak mu nagadał (chce się rzec po ludzku „opierniczył” za te herezje antypapieskie i wszystkie bzdury) że tamten….albo zmieni zdanie albo już nigdy do ks. Jana nie zadzwoni

  Nie pisałabym o tym, gdyby nie fakt, że najpierw się robi Księgę Łask (fotografuje) a potem próbuje się wciągać tak poważnego kapłana we własne herezje i pisać o nim kłamliwe rzeczy, że to diabelstwo popiera, a mnie ma za psychiczną
  Jak panu nie wstyd Panie Marku!
  Bóg się o wszystko upomni!
  I nie będzie zmiłuj za fałszywe świadectwo przeciwko kapłanowi i przypisywanie mu słów, których nigdy nie powiedział!!

 12. Sylwia pisze:

  Nadchodzi czas, ze kazdy bedzie musial opowiedziec sie, po ktorej jest stronie. I zostana oddzielone baranki od kozlow.
  Ktoz jak Bog?

 13. Franek pisze:

  Wizyta w Auschwitz uświadomiła jej ogrom aborcyjnej zbrodni. Więziona prolajferka do Polaków! Musisz to przeczytać!

  Mary Wagner, więziona za obronę życia w Kanadzie, napisała do Polaków list. Jest on odpowiedzią na akcję trzech polityków PiS, którzy pisali do premiera Kanady w jej obronie, a także na listy od zwyczajnych Polaków.
  Ten list trzeba przeczytać w całości. Pokazuje on bowiem, jak ważna jest Polska, ale także, jak ważne jest świadectwo bohaterów i świętych.
  „Drodzy Przyjaciele! Dziękuję za informacje dotyczące ruchu obrony życia w Polsce. Otrzymałam wiele listów i kartek od polskich Braci i Sióstr w Chrystusie. Bardzo mnie to cieszy i dodaje otuchy. Przywraca pamięć o spotkaniu z Polską i Polakami sprzed kilkunastu lat.
  Gdy miałam dwadzieścia kilka lat, spotkałam w Lourdes we Francji kilkunastu młodych Polaków, takich jak ja wolontariuszy opiekujących się chorymi. Ich wiara stała się dla mnie przykładem do naśladowania. Ci młodzi ludzie zaprosili mnie do siebie, do Polski. Wizyta w Polsce zaprowadziła mnie również do Oświęcimia. Nigdy bym tam sama nie pojechała, ale nie chciałam odmówić moim przyjaciołom. To co tam zobaczyłam, wstrząsnęło mną do głębi. Czytając w księdze gości wezwania: “Niech ta zbrodnia już nigdy się nie powtórzy”, uświadomiłam sobie, że „TO” dzieje się ponownie, na naszych oczach tylko w innym przybraniu. „TO” dzieje się obecnie w Kanadzie i na świecie.
  Kanada legalizując zabijanie dzieci w łonie matek, prawnie usankcjonowała zło. Konsekwencją tego jest więzienie Kanadyjczyków za przebywanie w klinice aborcyjnej, by pomóc ciężarnym kobietom w odrzuceniu aborcji i wybraniu życia. Tym samym czynienie dobra, do którego jesteśmy przecież zobowiązani przed Bogiem, karane jest w Kanadzie uwięzieniem.
  List Polskich Posłów do Premiera Kanady Stephena Harpera jest głosem rozsądku, takich głosów powinno być jak najwięcej, jestem im za to wdzięczna. Nam pozostaje modlitwa, bowiem z Bogiem wszystko jest możliwe.
  “Abyście się wzajemnie miłowali jak Ja was umiłowałem” (Jan13)
  Dziękuję za Waszą miłość, niech Was Pan Bóg błogosławi, a Najświętrza Matka Maryja osłania Was płaszczem swej opieki.
  W Jezusie, naszym Świetle i Miłości.
  Mary”
  http://www.fronda.pl/a/wizyta-w-auschwitz-uswiadomila-jej-ogrom-aborcyjnej-zbrodni-wieziona-prolajferka-do-polakow,32330.html

 14. Franek pisze:

  7-letni męczennik. Oprawcy torturowali go przed śmiercią

  7-letni chłopiec został zamordowany za wiarę w Chrystusa. Oprawcy okrutnie torturowali go przed śmiercią. Dziecko zostało porwane 17. listopada w północnych Indiach.
  Jego rodzina od dłuższego czasu otrzymywała pogróżki ze względu na wiarę chrześcijańską.
  W Indiach „prześladowania chrześcijan zdarzają się co tydzień. Jednak skala brutalności przeciwko temu dziecku jest niewyobrażalna. To straszliwa tragedia. Nadzieję i siłę widzimy w Jezusie” – powiedział K. P. Yohannan z Gospel for Asia.
  Rodzice chłopca ostatni raz widzieli go, gdy w niedzielę wyszedł z domu do szkoły. Jego ciało zostało odnalezione następnego dnia. Dziecko miało spaloną twarz. Ręce pocięte i poprzypalane, usta – zaszyte. Oprawcy kładli na brzuchu chłopca rozżarzone węgle i połamali mu palce stóp. Śmierć zadano mu przez utopienie.
  Rodzina zabitego dziecka jest prześladowana od 2003 roku. W tym roku po cudownym uzdrowieniu swojego brata ojciec rodziny, Harish, nawrócił się na wiarę w Chrystusa. W jego ślady poszło jeszcze 45 osób z całej społeczności.
  Nie wiadomo, kto dopuścił się zbrodni.
  Gospel for Asia wzywa o modlitwę za rodzinę zamordowanego chłopca oraz za nawrócenie jego prześladowców.
  http://www.fronda.pl/a/7-letni-meczennik-oprawcy-torturowali-go-przed-smiercia,32321.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s