Opętanie przez Szatana – egzorcyzmy w kosciele katolickim i w cerkwi. Film TVP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Opętanie przez Szatana – egzorcyzmy w kosciele katolickim i w cerkwi. Film TVP

 1. Ania pisze:

  Satanista: Szatan jest prawdziwszy, niż myśli wielu ludzi

  Taz Danazoglou, grecki muzyk heavy metalowy, przyznał się do rzeczywistego satanizmu w wywiadzie dla niemieckiego magazynu metal.de (Heimsheim bei Pforzheim). Powiedział: Szatan jest prawdziwszy niż myśli wielu ludzi.

  Danazoglou jest członkiem zespołu Satan’s Wrath (Gniew szatana), który – wedle jego słów – gra „satanistyczny heavy metal”.

  Na pytanie, jak poważnie podchodzi on do tematu szatana, odpowiedział: „Szatan jest prawdziwszy, niż myśli wielu ludzi… Sam jestem szatanem i szatan jest we mnie”. Tymi słowami zaprzeczył, jakoby muzyka, jaką wykonuje była wyłącznie odgrywaniem spektaklu. Takie opinie o muzyce satanistycznej pojawiają się bardzo często także w polskich liberalnych mediach.

  Wywiad pojawił się na portalu, bo zespół wydał nową płytę zatytułowaną „Aeons of Satan’s Reign” (Wieki panowania szatana). Okładka ukazuje ukrzyżowanego Chrystusa pomiędzy gromadą diabłów. Wg Danazoglou ma to być „sabat podczas profanacji Jezusa Chrystysa”. Utwory muzyczne z tej płyty noszą takie utwory jak „Only Satan is Lord” (Tylko szatan jest panem) oraz „Satan’s Blood,Lucifer’s Fire” ( Krew szatana, ogień Lucyfera).

 2. malina pisze:

  Adminko, ty tłumaczyłaś orędzie Adama-Człowieka dla Rosji?

  • wobroniewiary pisze:

   Żartujesz?
   Po pierwsze mam swój stosunek do tych orędzi, nie widzę w nich błędów teologicznych (te od Anioła mają nihil obstat) ale nie wierzę w ich ponadnaturalne pochodzenie.

   2) tłumaczenie zawiera błędy, nawet nazwisko ks. abpa jest zwalone
   On się nazywa abp Dzięga (Дзенга) a nie Dziega (Дзега)

   Человек не Чловек (Czieławiek a nie Człowiek w transkrypcji literowej)

   I np. nazwy nabożeństw – nie chcę tu robić korekty, nie na tym rzecz polega, ale podam jak nazywa się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w Rosji.
   „Богослужение – Молитва вознаграждения Непорочному Сердцу Пресвятой Девы Марии” –
   lub „Богослужение – Молитва в честь Непорочного Сердца Девы Марии”
   jest I sobota miesiąca – msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi:
   „Первая суббота месяца – Св. Месса в честь Непорочного Сердца Девы Марии”.

   No i po polsku mamy pozytywną anonimową opinię teologiczną a po rosyjsku mamy pozytywne zaopiniowanie abp Dziegi (a nie Dzięgi)

   Może dla kogoś to szczegóły ale kiedy jeszcze zaglądałam na blog Z. to widziałam tam kfiatek w postaci już wydanego imprimatur i to na wszystko co dotyczy tego „wizjonera” a wiem, że jest nihil obstat i tylko na orędzia Anioła Ave.

   Nie tłumaczę, nie czytam, nie zamieszczam. Ani publicznych ani dla mnie prywatnych Maryja nigdy przenigdy nie przychodzi na zawołanie, nigdy i żadne własne sposoby na to nie działają. inny rodzaj ducha przyleci nie tylko przyjdzie na czyjeś klaśnięcie)

   Tyle ku prawdzie, reszta złożona na ołtarzu milczenia.

   • Sebro pisze:

    Wszak Maryja na poczcie nie pracuje 😉

    • wobroniewiary pisze:

     Sebro , nie może być tak, że możemy wypowiadać się krytycznie o jednych a o innych mamy milczeć, bo nam znajomi znajomych w necie skórę złoją

     Mnie to ostatnie śmierdzi i tyle
     Maryja w Fatimie powiedziała, że trzeba „Poświęcić Rosję Niepokalanemu Sercu”
     Rosja została poświęcona to teraz orędzia wprowadzają nowe zasady?
     Bo nabożeństwo nie rozszerzone?

     Sorry -jak Maria Irlandka poprawia św. Faustynę tak tu widzę próbę poprawiania czy prostowania Fatimy
     I mam prawo pisać o tym, co mi się nie podoba.
     Być może błądzę, może się mylę ja, ale mam prawo do subiektywnego osądu.
     Imprimatur one nie mają, dogmatu nie stanowią i nie są objęte klauzulą „zabraniam krytyki”.
     Jak mi coś śmierdzi to śmierdzi, nie zawsze musi zalatywać siarą, nieraz może być coś przelukrowane w drugą stronę!

     A tymczasem wszystkich pozdrawiam życzę miłej soboty. jest zakończenie Roku Wiary – wyjeżdżam będę dopiero jutro. Po raz pierwszy sama 🙂
     Pielgrzymka=wypoczynek
     Kazimierz jak wróci, to będzie wpuszczać moderację komentarzy (wiem, że teraz ma pogrzeb)

    • wobroniewiary pisze:

     A na dobry humor coś 🙂

     Ach te powłóczyste długie szaty – długie do znudzenia 🙂

   • Sebro pisze:

    W październikowym numerze Egzorcysty jest artykół wyjaśniający jak to jest z tym poświęceniem Rosji. Jest wypowiedź s. Łucji, która stwierdza, że Maryja przyjęła poświęcenie Rosji dokonane przez papieża Jana Pawła II w latach 80. Dokonał on tego w łączności z biskupami z całego świata więc temat zamknięty. Ktoś się zaraz zapyta „to czemu się Rosja nie nawróciła?”. Odpowiedź jest prosta: Bóg ma plan a my mamu się dostosować. A cierpliwość jest cnotą 😉

 3. maria pisze:

  Ja, Siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. O tym teraz mówić nie mogę, mam rozkaz od Boga, abym to zostawiła na piśmie. Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego, musieli mi być posłuszni. To com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam, że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich. O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem.
  http://adonai.pl/wiecznosc/?id=20

 4. wobroniewiary pisze:

  Od 15-00 przysyłajcie mi swoich Aniołów Stróżów i intencje. Mój Anioł je wszystkie spisze a ja przedstawię NMP i Jej Niepokalanemu Sercu, zaś Niebieska mamusia przedstawi te nasze intencje Jezusowi Chrystusowi

  Niech każdy kto może uda się dziś na Mszę św. – mamy zakończenie Roku Wiary!

  • ircia pisze:

   Bog zaplac Pani Ewo! 🙂 Ten Rok Wiary,byl dla mnie bardzo decydujacy,min. odnalazlam Wasza stronke,ktorej wiele zawdzieczam 🙂 Spokojnej soboty Wszystkim zycze! 🙂

  • Maggie pisze:

   Posylam mego Aniola Stroza z moimi i mych najblizszych intencjami, polecajac je jego roztropnej selekcji, jako ze On wie ktore sa najwazniejsze dla zycia wiecznego i doczesnego.
   Wiem, ze dotra one, choc zima sie uklonila porywistym wiatrem ze sniegiem.
   Jezus jest Panem!

 5. wobroniewiary pisze:

  Z e-maila:
  Szanowni Państwo,
  gorąco polecam obejrzenie krótkiego norweskiego filmu, który mówi szczególnie wiele na temat tak głośnej i groźnej teraz ideologii gender.
  Genderyści, jak marksiści, tak bardzo w nim pokazali, jak bardzo zaprzeczają nauce; tak bardzo w nim sami się ośmieszyli, że między innymi pod wpływem tego filmu rząd Norwegii wycofał wsparcie dla ich projektów, a sąd Najwyższy Chorwacji zakazał wprowadzania genderowej seks-deprawacji do szkół i przeszkoli.
  Link do filmu:

  Z pozdrowieniami
  Ks. Dariusz

 6. Sigma pisze:

  nie wiem, gdzie zamieścić ten komentarz, więc pozwolę sobie wkleić tutaj: pojawiła się jakiś czas temu kolejna „wizjonerka” . Na youtubie są filmiki, gdzie bardzo wyraźnie atakuje chrześcijaństwo ( np. ja nie wiem, po ten chrzest, to poświęcanie małych dzieci Bogu to jest bardzo złe itp.) a jednocześnie na swojej stronie internetowej (jest w j. polskim, niemieckim i hiszpańskim) zamieszcza wizerunek Chrystusa. Przyciąga w ten sposób łatwowiernych ludzi i mogą przyjąć teksty wizjonerki za dobrą monetę.
  Myślę, że warto, aby KRK na całym świecie zastrzegł wizerunki kt. są objete kultem chrześcijan także aby podawał do wiadomości, kt. strony internetowe są warte polecenia przez kościół, podobnie jak to jest robione z wydawnictwami w formie papierowj. pozdrawiam

  • wobroniewiary pisze:

   Napisz o kogo chodzi, komentarz dla naszej wiadomości, nie będziemy wpuszczać na stronę, no chyba, że uznamy za stosowne ostrzec większą liczbę ludzi 😉

   • Sigma pisze:

    witam ponownie.
    chodzi o tzw. Gracjanę, na youtube sa filmy z Jej wypowiedziami. z tyłu za Nią widać postać chyba Buddy (tego nie uważam za zło, ale ten obraz wisi jakby na rogach, dziwnie to wygląda). Udzielała wywiadu dla Niezależnejtelewizji. W któryms momencie prowadzący (to przedostani odcinek , chyba z 15 listopada br.) aż się zaczął szyderczo uśmiechac, bo wygłaszała tezy rodem z NWO. Kobieta robi złą robotę przeciw religiom, ale także przeciw zwierzętom, bo przeciętny człowiek będzie teraz kojarzył, że ci co lubia zwierzęta, są wrogami chrześcijaństwa i innych religii, a to nie jest prawda.
    tu film z youtuba: http://www.youtube.com/watch?v=4VvqVb6yyJw
    a tu stronka internetowa: http://www.hellseher.es/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s