Koronka na ulicach miast

Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana na ulicach różnych miast odbędzie się po raz szósty. Tym razem akcja organizowana przez łódzką grupę Iskra Bożego Miłosierdzia i wspólnotę z Haiti ma szansę dotrzeć także do więźniów z Polski i innych państw.
Modlitwa odbędzie się w sobotę, 28 września br., o godz. 15.00. „Czas oddany Bogu za człowieka zagubionego, bezdomnego, pozbawionego pracy i środków do życia zmienia mroki beznadziei w nadzieję Bożego Miłosierdzia dla nas i świata całego” – podkreślają organizatorzy akcji, których cytuje Katolicka Agencja Informacyjna (KAI).
Data modlitwy na ulicach nie jest przypadkowa. Wiąże się ona z osobą bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny. Impulsem do podjęcia tej inicjatywy była beatyfikacja polskiego kapłana, która odbyła się 28 września 2008 r. w Białymstoku. „Na pamiątkę tego wydarzenia przyjęliśmy jako dzień Koronki na ulicach miast właśnie tę datę” – dodają organizatorzy.
KAI wyjaśnia, że pierwsza akcja odbyła się w Łodzi, gdzie ludzie modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia na 111 skrzyżowaniach. Z czasem przybywało miejsc, w których tego samego dnia, o tej samej porze, gromadzili się ludzie, aby odmówić tę samą modlitwę.
W ubiegłym roku do współorganizowania akcji przystąpili Haitańczycy, którzy jako jedni z pierwszych przyłączyli się do inicjatywy już w roku 2009, jeszcze przed tragicznym trzęsieniem ziemi z 2010 roku.
W tym roku ta modlitewna inicjatywa może nabrać wyjątkowego charakteru, gdyż poza skrzyżowaniami jej miejscem będą także zakłady karne. „Dzięki pomocy naczelnego kapelana więziennictwa, pomagającego Międzynarodowej Komisji Katolickiego Duszpasterstwa Więziennego, zaproszenie do wspólnej modlitwy dotrze także do osób przebywających w zakładach karnych, nie tylko w Polsce, ale i innych państwach” – zaznacza grupa Iskra Bożego Miłosierdzia.
Do tej pory chęć udziału w akcji zgłosiły grupy z kilkunastu państw i ponad stu polskich miast.
Źródło: Nasz Dziennik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Koronka na ulicach miast

 1. ja anty pisze:

  Trzeba dużo modlitwy,, za takie coś też ;(
  Zatem co robi tam ksiądz…???

  • ja anty pisze:

   J 14, 6

   Ja jestem drogą, prawdą i życiem,
   nikt nie przychodzi do Ojca inaczej
   jak tylko przeze Mnie.

  • Maggie pisze:

   Samoobsluga? Moze sztuka teatralna?
   Czy moze m.in. i dlatego: Jezus krwawi w Cudach Eucharystycznych, a Matka Najswietsza placze i rozswieca otaczajace ciemnosci?
   Jezus jest Panem!

 2. Ania pisze:


  GORĄCA PROŚBA O MODLITWĘ – wiadomość potwierdzona z wiarygodnego źródła…

  Módlmy się wszyscy za Ojca Jana Ewangelistę Krawczyka OCD – Prowincjalnego Moderatora Rodziny Szkaplerznej Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, który uległ wypadkowi drogowemu w poniedziałek i jest w szpitalu.

 3. Asia2 pisze:

  BARDZO PROSZĘ O MODLITWĘ ZA KSIĘDZA ADAMA KACZORA, KTÓREGO STAN JEST KRYTYCZNY…
  Księdza Adama poznałam będąc jeszcze osobą zniewoloną – poruszyło mnie jego świadectwo:
  http://gosc.pl/doc/1513821.Uratowala-mnie-Eucharystia
  Napisałam do niego i tak zaczęła się nasza znajomość. Ksiądz Adam stał mi się bardzo bliski. Błagam wesprzyjcie go modlitwą. Oto informacja, która dotarła do mnie przed dwiema godzinami od s.Bogusławy Csfn: „+Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Kochani, Ksiądz Adam potrzebuje jeszcze więcej modlitwy, jego stan zdrowia jest krytyczny!!! Błagajmy wspólnie Boga o cud uzdrowienia !!!”

  • Maggie pisze:

   Juz 10tek z JPII.
   Jezus jest Panem!

  • Asia2 pisze:

   Ksiądz Adam szczęśliwie (Chwała Panu!) został. w dniu wczorajszym, przetransportowany karetką z Nowego Targu do Krakowa. Boże miej w swojej opiece tego kapłana…
   Błogosławiony Janie Pawle II trzymaj go za rękę w tych trudnych dla niego chwilach i wstawiaj się za nim. Janie Pawle II, Ty wiesz, ilu osobom ksiądz Adam pomagał i pomaga nadal uproś mu łaskę zdrowia…

 4. wobroniewiary pisze:

  No i podczas Apelu Jasnogórskiego ojciec prowadzący polecał modlitwom bpa Częstochowy Stanisława Nowaka, który jutro ma urodziny a dziś świeżo opuścił szpital i przybył na Jasną Górę aby modlić się ze wszystkimi mimo choroby

  • Maggie pisze:

   Rowniez byl kolejny 10tek z JP. To wspanialy pomysl, ze jest ten 10tek,w zasiegu reki i modlac sie indywidualnie modlimy sie razem, bo choc to nagranie ale liczy sie jako grupa z JPII- sadze, ze sie nie myle w tej materii (a skoro tak wierze, tak jest, bo dla Boga nie na rzeczy niemozliwych). Wyslalam rowniez do siebie ten 10tek i jak inne modlitwy, ktore odmawiam nie wchodzac na strone.
   Chwala Panu!

 5. Pingback: Już jutro 28 września -Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach naszych miast | Biały, bardzo biały

 6. Andzia pisze:

  Proroctwo Św. Nila
  Ludzie po 1900 roku, w połowie XX stulecia, zmienią się nie do poznania. Kiedy nadejdzie czas nadejścia Antychrysta, cielesne namiętności zaćmią umysły ludzi, hańba i bezprawie będzie rosnąć w siłę. Wtedy to świat będzie się zmieniać nie do poznania. Wygląd ludzi się zmieni tak, że nie można będzie odróżnić mężczyzn od kobiet, z powodu bezwstydności w ubiorze i uczesaniu. Ludzie ci będą okrutni i podobni do dzikich zwierząt z powodu pokus Antychrysta.

  Nie będzie żądnego szacunku dla rodziców i starszych ludzi, miłość będzie gasnąć, a katoliccy duchowni, biskupi i księża, będą stawać się próżnymi ludźmi, zupełnie nie odróżniającymi prawdy od fałszu.

  W tym czasie zmieni się moralność i tradycje chrześcijan i Kościoła. Ludzie porzucą skromność, i zapanuje rozwiązłość. Kłamstwo i chciwość przybierze wielkie rozmiary, a biada tym co gromadzą skarby. Żądza, cudzołóstwo, homoseksualizm, tajemne niegodziwości i zbrodnia zapanują w społeczności.

  W tym czasie który nadejdzie, z powodu ogromu tych wielkich zbrodni i rozwiązłości, ludzie zostaną pozbawieni łaski Ducha Świętego, jaką otrzymali na Chrzcie świętym, a także wyrzutów sumienia.

  Domy Boże będą pozbawione bogobojnych i pobożnych duszpasterzy, i biada chrześcijanom jacy pozostaną na świecie w tym czasie. Wielu zupełnie straci Wiarę, ponieważ nie znajdą nikogo, kto by im pokazał światło prawdziwej wiedzy.

  Wtedy to będą się oni separować od świata w święte „okopy” w poszukiwaniu ulgi w ich duchowych cierpieniach, ale wszędzie będą napotykać przeszkody i ograniczenia.

  I wszystko to będzie wynikać z faktu, że Antychryst będzie chciał być panem ponad wszystkim i stanie się władcą całego świata, i będzie czynić „cuda” i znaki kłamliwe. Udzieli też nieszczęśliwemu człowiekowi zdeprawowanej inteligencji tak, że odkryje on sposób w jaki jeden człowiek będzie mógł prowadzić rozmowę z innym z jednego końca ziemi do drugiego. W tym czasie ludzie będą latać jak ptaki i docierać do dna morskiego jak ryby. I kiedy dokonają tego wszystkiego, ci nieszczęśliwi ludzie będą wieść życie w wygodach nie wiedząc, biedne dusze, że jest to oszustwo Antychrysta. I co jest świętokradztwem – Antychryst tak napełni naukę próżnością, że zboczy ona z prawdziwej drogi i spowoduje, że ludzie stracą wiarę w istnienie Boga i w tajemnicę Trójcy Przenajświętszej.

  Wtedy to dobry Bóg zobaczy upadek ludzkiego rodu i skróci te dni przez wzgląd na tych niewielu, którzy będą zbawieni, ponieważ nieprzyjaciel stara się wprowadzić w błąd (jeżeli to możliwe) nawet i wybranych (1)… Wtedy to miecz kary nagle się ukarze i zgładzi bezbożnika(2) i jego pachołków (3).

  Przypisy: 1) por. Mt 24, 24.; 2) tj. Antychrysta; 3) por. 2 Tes 2, 8.

 7. mariaP pisze:

  ….Umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion…

  ~ O Serce Boga, Króla i Pana mojego,
  z jak najgłębszą pokorą uniżam się do Twoich Przenajświętszych stóp,
  wyznając z głębi serca,
  iż jestem tylko prochem i popiołem.

  Wszystko, co mam i czym jestem
  — Twoją jest własnością-.
  Pragnąłbym w uczuciach najgorętszych miłości
  przyprowadzić do Twoich Boskich stóp
  wszystkie Twe biedne stworzenia,
  które pycha,
  namiętność
  i grzech zaślepia,
  aby uznały Cię za swego Boga, Króla i Pana
  i oddały Ci cześć najgłębszą.

  Przyjmij o Jezu, Zbawicielu mój i Boże,
  ten hołd pokorny mego uwielbienia,
  jaki w imieniu wszystkich Twych stworzeń
  składam przed Twą Boską Obecnością. ~

  Amen (O.Mateo)

  Dla Jego bolesnej męki,
  miej miłosierdzie dla nas
  i Ojczyzny naszej
  i ….
  całego świata..

 8. mariaP pisze:

  zapisane w „Dzienniczku” Świętej Siostry Faustyny:
  „Jest to kapłan według Serca Mojego”
  (Dz. 1256).

  ~Dziś rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćko~

  Za jego przyczyną prośmy/

  Boże Miłosierny – Stwórco Wszechświata – Boże Ojców naszych – Ojcze Przedwieczny!
  Spójrz okiem Miłosiernej Opatrzności Twej na wyciągnięte błagalnym gestem
  ręce Twojego Ludu Polskiego.
  W poczuciu naszej nędzy
  – z nieograniczoną ufnością uciekamy się do Twego Miłosierdzia
  i prosimy o łaskę przebaczenia za grzechy naszego Narodu.
  W tej chwili wpatrzeni oczyma dusz naszych w Twój święty Majestat,
  padamy na kolana wyznając w pokorze,
  żeśmy prochem i nicością,
  a grzechy nasze bez liczby.
  Za wszystkie łaski i dary Twoje, Boże Miłosierny,
  myśmy Ci zapłacili zdradą Twych świętych przykazań,
  zdeptaniem Przenajświętszej Krwi Jezusa Chrystusa.
  Tak, Ojcze nasz, zgrzeszyliśmy i zawiniliśmy!
  Ale ponieważ objawiłeś nam, o Boże, że Miłosierdzie Twoje nie zna granic,
  przeto wołamy z ufnością:
  Jezu Miłosierny, Zbawicielu nasz
  – Miłosierdzia… Miłosierdzia… Miłosierdzia
  …Miłosierdzia nad Narodem naszym!
  W pokorze serca naszego Twemu sercu oddajemy na zawsze
  wszystkie polskie rodziny – młodzież polską – naszą ukochaną Ojczyznę.
  O dobry Panie Boże.
  Ojcze nasz,
  Jezu Chryste Odkupicielu i Bracie nasz,
  miej Miłosierdzie nad naszą Ojczyzną,
  naszą nędzą.
  Twego Miłosierdzia wzywamy, bo ono jest jedyną nadzieją naszą.
  Twemu Miłosierdziu polecamy i poświęcamy nasz biedny Naród,
  skłócony nienawiścią Kaina i pychą szatana.
  Daj nam proszącym łaskę,
  byśmy zrozumieli swe posłannictwo w dziejach,
  byśmy poprawili się z grzechów,
  byśmy z całym przekonaniem i w duchu szczerości praktykowali Twoje i Kościoła Twego przykazania!
  Daj moc ducha polskim rodzicom w misji rodzicielskiej i wychowawczej.
  Daj młodzieży polskiej całą głębię wiary naszych praojców.
  Dokonując tego aktu poświęcenia i oddania Twemu Miłosierdziu, wołam:
  Boże, daj Ojczyźnie naszej i światu całemu tak upragniony pokój
  – pokój w duszy i sercach
  – pokój między wszystkimi narodami

  O Jezu, w dzień przyjścia Twego nie bądź nam sędzią, ale Ojcem Miłosierdzia. (Wszyscy powtarzają trzy razy:)
  Miłosierdzie Boże, ufamy Tobie! (trzy razy).
  Jezu, ufam Tobie! (trzy razy).

  Tekst tego Aktu jego autor – bł. ks. Michał Sopoćko, spowiednik i kierownik duchowy św. siostry Faustyny – osobiście ofiarował tuż przed śmiercią (1975) swojej bratanicy, s. Bernadecie Sopoćko, podczas odwiedzin w Białymstoku. Siostra Bernadeta przekazała go swojej przełożonej generalnej w Gorzowie Wlkp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s