Ukraińska Cristiada – świadectwo polskiego księdza katolickiego Pawła OMI z Baru na Ukrainie, wnuka Polaka zamęczonego za wiarę w Chrystusa

Viva Cristo Rey! – krzyczeli meksykańscy cristeros!!!
Kocham Chrystusa! – wołali idący na śmierć katolicy na Ukrainie!!!

ks. PawełKsiądz Paweł trzymając Krzyż Chrystusowy w dłoniach mówi, aż ciarki przechodzą:
Kocham Chrystusa!  – A żołnierze radzieccy bili go kolbami krzycząc „wyprzyj się wiary”
NIE!!!
JA KOCHAM CHRYSTUSA!!! – wtedy żywcem go zakopali, za to, że odmawiał Różaniec. Tak zginął mój dziadek…
„Boże, jak dobrze żyć w Twoim katolickim Kościele”
krzyczał ksiądz Jan Łukasz, proboszcz mojej parafii.
Za to, że cenił Chrystusa nad życie, żywcem odarto go ze skóry, wykłuto oczy, obcięto nos, uszy i na wpół żywego prowadzono po mieście. Potem, kiedy wleczono go za  końmi, kazano śpiewać prefację do Mszy świętej i wrzucono go do dołu
z wapnem.

Parafianie podkładali ręce pod spychacze czy buldożery, rzucali się pod nie, pod ich koła, by nie dać zniszczyć kościołów….
Za to, że cenili Chrystusa ponad wszystko, tylko jednego roku zamordowano 9  367 osób z mojej parafii –  ponad 300 tysięcy kościołów było wysadzonych dynamitem, a z resztek  tak jak z tego kościoła w Mańkowcach, gdzie nie ma już ani jednego katolika – gdyż wymordowano wszystkich – zrobiono fabrykę, potem zakład naprawy traktorów, z innych kościołów stajnie, w końcu magazyny zbożowe i muzea ateizmu…

kosc-skleppanstw

22 grudnia dwa dni przed Bożym Narodzeniem, zgotowano ludziom piekło na ziemi.  Każdego obrońcę kościoła w Barze żywcem nawlekano przez uszy na metalowe druty i wieszano dookoła kościoła, ale nikt się wiary nie wyrzekł!!!

Daj nam Boże tyle siły jeśli zajdzie taka potrzeba….

Udzielam Ci swego błogosławieństwa, abyś mógł odnowić Kościół na Ukrainie” – Jan Paweł II do ks. Pawła, Rzym, 3 grudnia 1995 roku, kanonizacja założyciela księży oblatów Św. Eugeniusza de Mazenod

ks Paweł I Jan PawełII

Ksiądz Paweł odprawia Mszę świętą!

msza2ks Paweł-msza

Łzy cisną się same. ….
Nie da się oglądać bez paczki chusteczek….
Pieśń „Moje serce dla Chrystusa”  przeszywa duszę na wskroś….
Obejrzyj i przekaż innym!!!

Świadectwo księdza Pawła, pochodzącego z Baru, miasta na Ukrainie w obwodzie winnickim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Ukraińska Cristiada – świadectwo polskiego księdza katolickiego Pawła OMI z Baru na Ukrainie, wnuka Polaka zamęczonego za wiarę w Chrystusa

 1. Franek pisze:

  Za to że wierzy w Jezusa, nazwano go na apelu szkolnym wrogiem narodu a za kare zabrano kurtkę zimową.
  Nie da się obejrzeć filmu na raz.
  Kawałkami, po trochę.
  Serce nie wytrzymuje.

 2. Ania pisze:

  A w miejscu gdzie był ołtarz i tabernakulum zamontowano pisuary.
  Boże czy profanacjom i bluźnierstwom nie będzie końca?

 3. Magdalena pisze:

  Ta pieśń dla Jezusa jest przepiękna coś że serce mam ja dla Jezusa bo tak to sobie tłumaczę 😉
  Co by nie mówić ale ludzie za wschodnią granicą tak śpiewają, że tylko pozazdrościć. Rosjanie , Ukraińcy no i górale mają taki śpiew że aż ciarki przechodzą z wrażenia.

 4. wobroniewiary pisze:

  BĄDŹMY RAZEM W PIERWSZĄ SOBOTĘ MIESIĄCA DZIĘKI TRANSMISJI NABOŻEŃSTWA (od. godz. 18.25) Z SANKTUARIUM NA KRZEPTÓWKACH W RADIU ALEX !!!

  RADIO ALEKS- http://87.98.186.209:8000/listen.pls


  Medytację pierwszosobotnią można również wysłuchać w:
  Radiu Maryja: http://www.radiomaryja.pl/
  i Radiu Warszawa: http://radiowarszawa.com.pl/

  Czy pamiętasz warunki nabożeństwa wynagradzającego, o które prosi Matka Boża?

  Do warunków nabożeństwa w Pierwsze Soboty należy:
  1. przystąpienie do spowiedzi św. i przyjęcie komunii św.,
  2. odmówienie jednej części różańca,
  3. odprawienie piętnastominutowej medytacji,
  4. a wszystkie warunki odprawiamy w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

  Siostra Łucja przypomina, iż wskazana intencja wynagradzająca jest najistotniejszym warunkiem nabożeństwa.

  Bądźmy razem przy Niepokalanym Sercu w Pierwsze Soboty, by pocieszyć zbolałe Serce Maryi!
  http://www.sekretariatfatimski.pl/pierwsze-soboty-miesica

  Więcej informacji: http://www.sekretariatfatimski.pl/pierwsze-soboty-miesica/375-transmisje-pierwszych-sobot

 5. Dziecko Medziugorje pisze:

  Trzeba ten link i ten wpis rozsyłać gdzie się da i ile się da, do każdego, do gazet i nie tylko
  Dziś 1 czerwca, ks. Twardowski skończyłby dziś 98 lat
  Dziś dzień dziecka, wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi, dziećmi Maryi, Królowej Pokoju.
  Niech nigdy nie wrócą te wydarzenia, o których mówi ksiądz Paweł

 6. Dziecko Medziugorje pisze:

  A jutro 2 czerwca, comiesięczne objawienie dla Mirjany
  Jutro będziemy mieć 2 dzień miesiąca czerwca. Myślę, że warto przypomnieć, co Mirjana mówi o drugim dniu każdego miesiąca. Według widzącej to, że tego dnia objawia się jej Matka Boża jest związane z przyszłymi wydarzeniami. Ważne jest, aby w tym dniu w sposób szczególny w łączności z Maryją modlić się za tych, którzy nie poznali miłości Bożej.

  Modlitwa z Maryją
  Jeżeli weźmiemy pod uwagę czas w domu, w naszym własnym kraju, w czasie objawienia, i modlimy się i zrobimy przerwę, czy otrzymamy te same błogosławieństwa, jakbyśmy byli tutaj?

  Mirjana: Nie ma potrzeby, aby była to ta sama godzina. Nie musisz wstawać w połowie nocy, aby się modlić. Wystarczy, że każdego drugiego dnia miesiąca uklękniesz i pomodlisz się za tych, którzy nie poznali miłości Boga. Błogosławieństwo macierzyńskie Matki Bożej na pewno będzie z tobą. Nasza Pani jest matką i jest wszędzie. Ona mówi otwórz swoje serce a ja będę z tobą. Ona nie wymienia Chorwacji, Ameryki czy Włoch, bo te rzeczy dla Niej nie istnieją, ale to, że my jesteśmy Jej dziećmi na ziemi. Zatem jest całkowicie wystarczające, jeżeli modlisz się proś o błogosławieństwo a Ona, jako Matka przyjdzie. To zależy od nas jak bardzo chcemy /pragniemy naszej Matki (…)

  Kiedy widzisz łzy w takich oczach to serce pęka…
  Czy widziałaś Naszą Maryje jak płakała? Jeżeli tak, kiedy to było i dlaczego płakała? Czy możesz to opisać?

  Mirjana: Rzadko. Zwykle widzę łzy w jej oczach z powodu niewierzących, ponieważ Ona wie, co z nimi będzie, jeśli nie zaakceptują miłości Boga. Ona wciąż ich kocha, jest ich Matką. Ona pragnie by znaleźli właściwą drogę. Mówi, że pragnie dać nas, jako najpiękniejszy bukiet kwiatów swojemu Synowi. Nie będzie szczęśliwa dopóki my wszyscy nie staniemy się częścią tego bukietu. Jak to wygląda, kiedy Matka Boża jest smutna? Ja mogę powiedzieć, że serce pęka, kiedy wiesz jak widzisz jak Ona nas kocha, jak wiele jest gotowa zrobić dla nas, jak wielką miłość nam daje. Kiedy widzisz łzy w takich oczach to serce pęka (…)
  Rozważać orędzie z różańcem w ręku

  Mirjana: Chciałabym zalecić wam nie pozwólcie nikomu komentować waszego posłania dla was. Wytłumaczcie to przesłanie dla siebie, ponieważ Bóg traktuje każdego z nas indywidualnie i bezpośrednio. My nie jesteśmy wszyscy tacy sami. Dlatego wierzę, że każdy z nas znajdzie w tym przesłaniu, co Bóg mówi konkretnie do ciebie. Ja osobiście biorę różaniec modlę się i czytam przesłanie Maryi. Próbuje w nim odnaleźć gdzie ja jestem w tym wszystkim…

  http://medziugorje.blogspot.com/2013/06/objawienie-matki-bozej-z-2-dnia.html

 7. Ania pisze:

  ZWYCIĘSTWO WIARY w warunkach terroru i nierządu

  Ks. Stanisław Małkowski
  Warszawska Gazeta 31 maja – 6 czerwca 2013 r.

  Uroczystość Bożego Ciała obchodzona jest w Polsce z oktawą do następnego czwartku. Czcimy rzeczywistą, społeczną obecność Chrystusa w Eucharystii. Procesje z Najświętszym Sakramentem po ulicach i drogach wyrażają Boże i nasze pragnienie wspólnoty teraz i na zawsze. Są też symbolem doczesnego pielgrzymowania ku wiecznej ojczyźnie razem z Chrystusem. Jezus przed Wniebowstąpieniem powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata” (Mt 8.20). Królewska władza Chrystusa trwa dla naszego zbawienia i doczesnego dobra. Dobrowolne poddanie się tej władzy poprzedza ostateczne uznanie przez wszystko i wszystkich, iż Jezus Chrystus jest Panem nieba i ziemi. Wszelkie ludzkie władze dla ocalenia własnego i poddanych mają uznać najwyższą władzę Boga, który stał się Człowiekiem.

  29 maja minęła 32. rocznica śmierci, a 31 maja mija rocznica pogrzebu sługi Bożego księdza prymasa Stefana Wyszyńskiego, nazywanego interrexem, ponieważ uobecniał w Polsce społeczne panowanie Chrystusa i Maryi w warunkach komunistycznego terroru i nierządu. Ponieważ obecne władze w ojczyźnie w dużej mierze kontynuują tradycje PRL-u, prowadząc destrukcję Polski jako państwa i narodu, ratunkiem dla nas jest nie tylko odwołanie się do społecznych i politycznych sił dobroczynnych, lecz przede wszystkim zwrócenie się ku Bogu, który jest, był, będzie i teraz przychodzi.

  W tych dniach został beatyfikowany jako męczennik ks. Pino Puglisi, zabity jako obrońca wiary przez mafię sycylijską. „Zanim poszliśmy zabić ks. Puglisiego, przeżegnaliśmy się, mówiąc: w imię Boże” – zeznał w śledztwie Salvatore Grigoli (zob. „Gość Niedzielny nr 21 s. 28). „Pobożnym” mafiosom odmawia się udziału w procesjach i praktykach religijnych. Ks. Puglisi naraził się wykluczając mafiosów z życia społecznego i religijnego parafii i dzielnicy. Błogosławiony męczennik uczył życia zgodnego z Ewangelią i dlatego został zabity.

  Mafijny charakter poczynań Platformy Obywatelskiej i jej sojuszników, czego szczególnym wyrazem jest zbrodnia smoleńska i jej następstwa, zobowiązuje do naśladowania błogosławionego męczennika ks. Giuseppe Puglisiego, czyli do obrony prawdy i wiary, a zarazem do odważnego nazwania bluźnierstwem i świętokradztwem „pobożnych” praktyk spełnianych przez złoczyńców, którzy się nie nawracają.

  Mafijna mentalność jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem. Katolicyzmu nie można pogodzić z decyzjami sprzecznymi z Dekalogiem, godzącymi w prawo naturalne, w dobro życia, małżeństwa, rodziny i narodu. Gorszący jest widok publicznych grzeszników, którzy dla pijaru przyjmują Komunię Świętą i znajdują duchownych, którzy nie wymagając publicznego nawrócenia a nawet potwierdzając stan apostazji, sakramentów im udzielają na zasadzie świadczenia usług religijnych na żądanie. Ludzie wprowadzeni w błąd i zdezorientowani mogą sobie myśleć – „poprzednio rządzili nami ateiści i bezbożnicy, a teraz mamy wreszcie katolików u władzy”. Broń nas Boże przed takimi farbowanymi lisami lub wilkami w owczej skórze!

  Pradawną tradycją Kościoła jest publiczne piętnowanie publicznych grzeszników i złoczyńców. Tak postąpił św. Stanisław biskup, męczennik – patron ładu moralnego w Polsce. Oprócz zewnętrznych prześladowań zagrożeniem dla Kościoła jest wewnętrzna apostazja i grzech przeciwko drugiemu przykazaniu: „nie będziesz brał Imienia Pana Boga twego nadaremno”.

  Pierwszą w dziejach procesją eucharystyczną było nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny obchodzone w Kościele 31 maja. Maryja nawiedza nas, niosąc Chrystusa i zapewnia – „Moje Niepokalane Serce zwycięży”. A tym zwycięstwem jest bezwarunkowa wierność Bogu, czyli nasza żywa wiara.

  KRÓLUJ NAM CHRYSTE !

 8. Sebro pisze:

  Uczestniczyliśmy dzisiaj w diecezjalnych obchodach Dnia Dziecka w Ełku. Jakie było nasze zdziwienie i jednocześnie radość, gdy na początku Mszy Świętej dzieci pierwszokomunijne wniosły procesyjnie relikwie świętych pastuszków z Fatimy – Hiacynty i Franciszka. Święte dzieci nawiedziły nasze dzieci, oby wyjednały dla nich potrzebne łaski.

  • wobroniewiary pisze:

   Amen!

   MODLITWA ANIOŁA Z FATIMY O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, mam nadzieję w Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, nie mają w Tobie nadziei i nie kochają Cię.
   O Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze uwielbiam Cię i ofiaruję Ci Przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na wszystkich Ołtarzach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, jakimi On Sam jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen

 9. Pawel W pisze:

  Witam wszystkich, dawno nie pisałem i nie miałem czasu aby czytać forum tylko artykuły na str. głównej, a zastanawiam się nad jedną rzecz, dlaczego link do strony Adam-człowiek zniknął ?
  Jeżeli ta kwestia była poruszana to proszę o wybaczenie i przekierowanie.

  Pozdrawiam Wszystkich
  Shalom

  • wobroniewiary pisze:

   Kwestia poruszana nie była i nie będzie.
   Adam-Człowiek ma swoją stronę a my mamy swoje ustalenia z księżmi opiekunami i z tymi, których materiały zamieszczamy na zasadach współpracy.

 10. wobroniewiary pisze:

  Jutro międzynarodowa globalna Adoracja Eucharystyczna, którą zaproponował w Roku Wiary papież Benedykt XVI
  A co u Niego dziś słychać?
  Zobaczmy 🙂

 11. Dziecko Medziugorje pisze:

  Procesja w Medziugorju w święto Bożego Ciała

 12. Dziecko Medziugorje pisze:

  Pomódlmy się o zdrowie bp. Stefana Cichego
  Z ust współpracowników legnickiego ordynariusza płynie apel o modlitwę o zdrowie dla niego.
  W maju ks. bp Stefan Cichy trafił do szpitala, gdzie wyniki przeprowadzonych badań ujawniły jego bardzo zły stan zdrowia. Dlatego już w maju biskup odwołał wiele z zaplanowanych spotkań i wizyt. Zabrakło go m.in. w czasie polsko-niemieckiej pielgrzymki do Krzeszowa. Nie przewodniczył też liturgii święceń prezbiteratu w legnickiej katedrze 25 maja. Był tam jednak obecny i zabrał głos na koniec liturgii. Wyraził wówczas wdzięczność za wsparcie modlitewne, gdyż, jak sam stwierdził, było z nim tak źle, że jeszcze tydzień wcześniej istniała bardzo duża szansa, że zamiast na święceniach przyszlibyśmy na jego pogrzeb.
  http://www.legnica.gosc.pl/doc/1579639.Pomodlmy-sie-o-zdrowie-bp-Stefana-Cichego

 13. Pingback: Ukraińska Cristiada -Kocham Chrystusa ! | Biały, bardzo biały

 14. malgosia pisze:

  Dziekuje wam za ten przepiekny film, juz rozprowadzamy na drugiej polkuli, niech ogladaja go cale rodziny. Bogu dzieki za ks. Pawla, pomodlmy sie w czasie adoracji w jego intencji aby tak jak chcial Jezus, ks Pawel bedzie jego instrumentem I odnowi Kosciol Sw. na Ukrainie

  • Anna pisze:

   Ja obejrzałam najpierw Cristiadę meksykańską teraz tę polsko-ukraińską. One obydwie stanowią jedno. W Cristiadzie jest mowa o bolszewickich metodach.
   Te metody poznajemy w Cristiadzie Wschodu. Nie tylko dziadek księdza ale on sam też doznał wielu reperkusji. Wyśmiewanie w szkole, zmuszane do klęczenia kto wie czy nie przed portretem Lenina, kradzież palta w zimie bo śmiał pójść na Pasterkę to niech marznie i ta wiara przekazana przez mamę.

   Do tego nieśmiałe życzenie księdza Pawła, „chciałbym zostać papieżem na 5 minut ogłosiłbym moją mamę Świętą”
   Niektórzy naiwnie już piszą, ci co nie uważają Papieża Franciszka,mianowicie dzieckonmp, że mamy przyszłego świętego papieża. A przecież najpierw pisali, że Benedykt XVI jest ostatni, teraz Maria Irlandka zacznie pisać, że jednak będzie nowy, byle nie Franciszek?
   Czy to świadectwo ks. Pawła też wykorzystają w walce z obecnym papieżem?
   Co znaczy czytanie czy patrzenie bez rozumu 😦
   To nie przyszły papież, to ukraiński Paweł Odnowiciel
   Jak św. Franciszek usłyszał od Jezusa, tak on usłyszał od bł. Jana Pawła II „Idź odbuduj mój Kościół” ale tu na Ukrainie.
   Czy ktoś zna tę pieśń na samym początku?

   Zapraszam na stronę zwalczającą herezje Marii z Irlandii (od wczoraj dwie osoby napisały, że zrywają z Marią i jej orędziami)
   http://mariadivinemercytrueorfalse.blogspot.com/

 15. wobroniewiary pisze:

  Słowo Boże na IX niedzielę roku C.
  Łk 7, 1-10
  Słowa Ewangelii według św. Łukasza. Gdy Jezus dokończył swoich mów do ludu, który się przysłuchiwał, wszedł do Kafarnaum. Sługa pewnego setnika, szczególnie przez niego ceniony, chorował i bliski był śmierci. Skoro setnik posłyszał o Jezusie, wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę. Ci zjawili się u Jezusa i prosili Go usilnie: „Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył, mówili, kocha bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę”. Jezus przeto wybrał się z nimi. A gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół z prośbą: „Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój. I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: Idź, a idzie; drugiemu: Chodź, a przychodzi; a mojemu słudze: Zrób to, a robi”. Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i zwracając się do tłumu, który szedł za Nim, rzekł: „Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu”. A gdy wysłani wrócili do domu, zastali sługę zdrowego.

  Kom.: Wielka wiara.

  Na czym polegała tak wielka wiara setnika, poganina?

  • Na wrażliwości ludzkiej: „Wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę”. Relacja pan – sługa nie zabrała setnikowi – człowiekowi władzy, współodczuwania cierpienia z drugim człowiekiem.
  • „Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył, mówili…”. Jaką szlachetność i dobro serca posiadał ów setnik w oczach swoich sług, że ci tak piękne i głębokie świadectwo dali o nim ?
  • „Kocha bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę”. Poganin, rzymianin i w dodatku okupant, pokochał: kraj, ludzi i kulturę narodu, która dla niego była obca. Niesamowite!
  • „Setnik wysłał do Niego przyjaciół z prośbą: „Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój”. Liturgia Eucharystyczna słowa setnika umieściła tuż przed przyjęciem Jezusa w Komunii św.: „ Panie nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona dusza moja”. Postawa setnika jest przyjmowana przez Kościół jako pełna pokory, zdolna do przyjęcia mocy słowa Jezusa sprawiającego uzdrowienie wewnętrzne w człowieku.
  • „I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie”. Tę niesamowitą postawę setnika zostawiam tylko ku rozważeniu i ponoszeniu w sercu przez niedzielę, a może i dłużej.
  • „Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony”. Już w Księdze Mądrości czytamy słowa: „Nie zioła ich uzdrowiły ani nie okłady,
  lecz słowo Twe, Panie, co wszystko uzdrawia”. (Mdr 16,12).
  • „Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: Idź, a idzie; drugiemu: Chodź, a przychodzi; a mojemu słudze: Zrób to, a robi”. Setnik miał głębokie rozumienie słowa Bożego. Ale skąd to miał, tego nie wiem. Odbierał Jezusa jako Pana wszechświata i wszystkich żywiołów tego świata, ba nawet jako Pana życia i śmierci. Według setnika to Jezus jest tym, który decyduje swoim słowem kto i ile lat będzie żył. I tak faktycznie jest! Apostołowie tę prawdę odkryją dopiero po zmartwychwstaniu. A on swoim rozumem rzymskim i pokornym sercem odkrył to już teraz!
  • „Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się”. Jezus dziwił się już wcześniej ale na wskutek braku wiary w Izraelu, a szczególnie w swoim Nazarecie.

  Zawstydza nas dzisiaj ten poganin swoją wiarą. A może i dobrze!
  Panie Jezu, przymnóż mi wiary! Amen.

 16. Dziecko Medziugorje pisze:

  Mirjana otrzymała dziś orędzie, w którym Maryja prosi, abyśmy szanowali swoich pasterzy i trwali we wspólnocie Bożej czyli to jasne, że mamy trwać z papieżem a nie w sekcie przeciw Ojcu Świętemu
  Oto treść orędzia:
  niedziela, 2 czerwca 2013
  Orędzie Matki Bożej z Medziugorja przekazane przez Mirjanę 2.06.2013
  Drogie dzieci, w tych niespokojnych czasach ponownie wzywam was, abyście szli za moim Synem, abyście Jego naśladowali. Znam wasze utrapienia, cierpienia i problemy, ale w moim Synu znajdziecie odpocznienie. W Nim odnajdziecie pokój i ocalenie, moje dzieci nie zapominajcie, że mój Syn odkupił was przez swój krzyż i dał wam możliwość stania się ponownie dziećmi Bożymi, byście ponownie mogli Ojca Niebieskiego nazywać Ojcem. Abyście mogli być godnymi Ojca, miłujcie i przebaczajcie, gdyż Ojciec wasz jest miłością i przebaczeniem. Módlcie się i poście, gdyż to jest droga waszego oczyszczenia. To jest droga do poznania Ojca Niebieskiego. Kiedy poznacie Ojca, zrozumiecie, że tylko On jest wam potrzebny.

  Następnie Mirjana zaznaczyła, że jedno zdanie Matka Boża wyróżniła zdecydowanie i wyraźnie:
  „Ja, jako Matka pragnę, aby moje dzieci były we wspólnocie ludu, który słucha słowa Bożego i w czyn je wprowadza.”

  Dlatego, moje dzieci idźcie za moim Synem, bądźcie z nim jedno, bądźcie dziećmi Bożymi, miłujcie swoich pasterzy, tak jak mój Syn ich miłował powołując ich do służenia wam. Dziękuję wam!

  http://medziugorje.blogspot.com/2013/06/oredzie-matki-bozej-z-medziugorja.html

 17. Ania pisze:

  Jesteś za bardzo religijny? Czeka cię leczenie!
  Kathleen Taylor z oxfordzkiego wydziału fizjologii, anatomii i genetyki stwierdziła, że pewne przekonania i poglądy można skutecznie „wyleczyć”. Należy też odejść od traktowania ich jako rozumnych decyzji a w to miejsce postrzegać skrajne poglądy jako chorobę psychiczną.

  Read more: http://www.pch24.pl/jestes-za-bardzo-religijny–czeka-cie-leczenie-,15250,i.html#ixzz2V3TjZc6t

  • Maggie pisze:

   To nie jest „nowa metoda”. Przypomnialy mi sie historie zeslancow, wiezniow politycznych….gulaki i „szpitale” tam gdzie „sie czesze biale niedzwiedzie”. Slynny naukowiec Sacharow, jako ze znany, byl troche „lzej” traktowany….

   Czyzby komus sie marzyla rasa homorobot w miejsce homosapiens??? a Orwell jasnowidzem….?????.

 18. Magdalena pisze:

  Davis zaprotestował w liście do gazety przeciwko zrównywaniu Jana Pawła II z Marszem szmat

  W sobotnim „Magazynie Świątecznym” ukazał się wart odnotowania list od prof. Normana Daviesa:

  „Pragnę mocno zaprotestować przeciw opublikowaniu przez Was mojego wywiadu udzielonego Aleksandrze Kaniewskiej z mylącym tytułem i nieodpowiednim zdjęciem („Magazyn Świąteczny”, 25 maja 2013). Uważam, Wasze zestawienie szkodliwe i oczekuję od Was opublikowania na widocznym miejscu jasnego oświadczenia, że nie autoryzowałem ani tytułu, ani zamieszczonego zdjęcia. Moim zdaniem przypisaliście do mojego nazwiska poglądy, których niekoniecznie podzielam” – pisze Davies i tłumaczy, że słowo „liberalny” działa w Polsce jak dynamit i jest traktowany na równi z określeniem „libertyński”. Choć dla niego jako Brytyjczyka liberalizm jest poważną filozofią polityczną i moralną. Polacy traktują go podobnie jak wielu Amerykanów, gdzie liberalizm dotyczy ekonomii albo obyczajów – wyjaśnia historyk i dodaje: „Posługiwanie się więc przymiotnikiem „liberalny” w stosunku do wielce szanowanego polskiego Papieża i zamieszczanie obok fotografii półnagich kobiet wprowadza w błąd.” – kończy rozżalony Davies.

  Redakcja Magazynu Świątecznego „Gazety Wyborczej” nie przeprosiła nawet brytyjskiego profesora. Zacytowała za to fragment wywiadu z nim, puentując komentarzem: „Z przytoczonego wyżej fragmentu jasno wynika, że zdaniem Pana Profesora potrzebujemy kogoś na miarę Jana Pawła II, ale rozumiejącego zachodzące w kraju przemiany liberalne. Czyli: liberalnego Jana Pawła II.

  Zdjęcie również dobraliśmy tak, by jak najlepiej ilustrowało tezę o liberalnych przemianach zachodzących w Polsce. Przedstawia ono tzw. Marsz Szmat, czyli demonstrację przeciwko przemocy wobec kobiet, dzieci i ludzi słabszych” – czytamy w odpowiedzi.
  http://www.fronda.pl/a/gazeta-wyborcza-przegrzala-norman-davis-zaprotestowal-w-liscie-do-gazety-przeciwko-zrownywaniu-jana-pawla-ii-z-marszem-szmat,28565.html

 19. Magdalena pisze:

  Wielkim apelem do Polaków o wierność wierze i Kościołowi było kazanie prefekta Kongregacji Nauki Wiary abp Gerharda Ludwiga Müllera.

  – Mocarstwa imperialistyczne Rosja, Prusy i Austria nie zdołały pokonać wiary i Kościoła na tej ziemi. Nie udało się to również w XX wieku Hitlerowi i Stalinowi, którzy chcieli budować świat bez Boga, a w konsekwencji zgotowali Europie i światu „piekło na ziemi” – mówił arcybiskup i podkreślał, że „w dobie neopogaństwa i antyklerykalizmu, których przedstawiciele atakują Kościół i pasterzy Kościoła, Polska nie może ulec tym tendencjom i prądom – mówił prefekt w homilii wygłoszonej podczas mszy św. przed Świątynią Opatrzności Bożej”.
  http://www.fronda.pl/a/polska-nie-moze-ulec-pradom-neopoganstwa-i-antyklerykalizmu,28567.html

 20. katekatia pisze:

  To pieśń o Jezusie,
  O Jego dziełach,
  Przylgnę do Niego,
  Całym sercem w życiu mym.

  Wszystko oddam dla Jezusa;
  Serce, duszę i życie,
  I połączę się z Nim na wieki,
  W królestwie wiecznego bycia
  W królestwie wiecznego bycia.

  Wszystko oddam dla Jezusa;
  Serce, duszę i życie

 21. Pingback: Kocham Chrystusa « WIERZE UFAM MIŁUJĘ

 22. Pingback: Bł. Marcelina Darowska: Polska mistyczka i szatan w życiu założycielki Sióstr Niepokalanek, o. Maciej o siostrach Zofii i Laetitii, zamordowanych w Jazłowcu i nie tylko… | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 23. Pingback: Bł.Marcelina Darowska , walka z szatanem i Matka Boża Jazłowiecka | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s