„Medjugorje Today” potwierdza – Watykańska Komisja Ekspertów wydała pozytywną opinię na temat objawień w Medjugorje

Jakob Marschner – 26 kwietnia 2013 roku:
Dobrze poinformowane źródło potwierdziło informację zamieszczoną na medziugorskim portalu informacyjnym: Watykańska Komisja ekspertów, którzy przez trzy lata badali wydarzenia w Medziugorje, wydała opinię pozytywną.
Wciąż jednak może minąć wiele czasu zanim papież Franciszek wyda formalną decyzję odnośnie objawień.
 
Medjugorje otrzymało pozytywną opinię w raporcie międzynarodowej Watykańskiej Komisji ekspertów utworzonej przez papieża Benedykta XVI w marcu 2010 roku. Komisja przekazała już raport do Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary – dobrze poinformowane źródło doniosło portalowi medjugorjetoday.tv. “Wciąż jednak może minąć wiele czasu zanim papież Franciszek wyda formalną decyzję odnośnie objawień” – mówi informator

Przypominamy wpis z wczoraj: kliknij
Przypominamy: 2-3 maja Polskie dni w Medziugorje2 maja świadectwo o Polsce da O. Petar Ljubićić, który  od 2 tygodni modli się za Polaków i pragnie dać takie świadectwo (to kapłan, który we wskazanym przez Matkę Bożą czasie będzie razem z widzącą Mirjaną modlił się i pościł przez 10 dni, a 3 dni przed mającym nastąpić wydarzeniem ogłosi światu treść tajemnicy przekazanej widzącej przez Maryję) –  Polskie Dni w Medziugorju – Uroczystość Królowej Polski pod przewodnictwem ks.dr Eugeniusza Derdziuka (egzorcysty) – kliknij
Tłumaczyła Ania (terra)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Medziugorje, Orędzia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „„Medjugorje Today” potwierdza – Watykańska Komisja Ekspertów wydała pozytywną opinię na temat objawień w Medjugorje

 1. Magdalena pisze:

  Chwała Panu!
  Królowo Pokoju, Królowo Polski, Matko Boża Dobrej Rady – módl się za nami!

  A my módlmy się za zamordowanego kapłana na Haiti
  Brutalna śmierć misjonarza
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/30963,brutalna-smierc-misjonarza.html

 2. Franek pisze:

  Bogu niech będą dzięki
  Na to czekałem już o dłuższego czasu i bardzo się cieszę z tej informacji 🙂

 3. AA pisze:

  Trzeba przyznać, że i ta strona ma swój maleńki udział w tym wielkim Dziele pozytywnej opinii

  Nie zapomnę jak Zenobiusz szydził na swoim blogu, że aż jednego dnia Watykan wchodził aż 18 razy was kopiować, bo on doniósł do Watykanu ile wy złego jako sekta medziugorjan wypisujecie na tej stronie i rozgłaszał na prawo i na lewo że ta Komisja zajęła się wasza stroną i treściami 🙂

  Bez komentarza co do niego i jego energii, irydologii i innych zniewoleń, a za wieści o Medziugorje Chwała Panu i Niebieskiej Pani czyli Gospie 😉

  • wobroniewiary pisze:

   Nam marzy się tylko jedno- aby ukląkł przed obrazem Maryi i Ją przeprosił.
   Nas samych? Niech omija szerokim łukiem ze swoimi szarlatańskimi teoriami, przed którymi przestrzegają księża zwykli i egzorcyści.

   A co do Medziugorje, to chociaż nie ma jeszcze opinii samego papieża, to jest pozytywna opinia ekspertów kościelnych i Maryja to nie jest demoniczna zjawa, lucyferyczna niebieska lady i tym podobne bluźnierstwa.
   A jeśli rzeczywiście pisał skargi na naszą stronę do Watykanu – to chwała Panu.
   Skutki jakie są każdy widzi. Tylko koń z klapkami na oczach ślepym pozostanie,
   Dołączają kolejni księża, jak pięknie się rozrasta po całej Polsce i nie tylko bo i za granicą nas czytają akcja z prezentacją ks. Sławomira Kostrzewy (ile ksiądz Sławek otrzymał zaproszeń na wykłady, prelekcje, pogadanki) i wiele innych owoców
   A po owocach poznawać mamy 🙂
   Jezus jest Panem a Maryja nasza Panią!

   • wobroniewiary pisze:

    A to ku przypomnieniu jego własne przechwałki jak to dzięki niemu Komisja Watykańska ma co robić 😀

    „No chyba wystarczy.
    Na mapkach obu blogów 18 wejść,u Brona19 z Watykanu,właśnie miałem maila
    ,że wystarczy do oceny owoców,w tym zakresie.Blogi skopiowano,teraz będą tłumaczone dla Komisji.
    Chyba przestanę się już zajmować tym co oni wyprawiają.Zrobiłem co mogłem”.

  • Admin pisze:

   AA pisze:
   „Nie zapomnę jak Zenobiusz szydził na swoim blogu”

   Przecież nikt mu nie każe wierzyć, ale żeby obrażać, wręcz bluźnić Maryi, wyzywać od sekty „medziugorjan” to już za wiele. Czy według niego Komisja Watykańska też należy do tej sekty? My przyjmiemy decyzję Watykanu jaka będzie, czekamy na ten ostateczny głos z modlitwą.

 4. Dziecko Medziugorje pisze:

  Chwała Ojcu Synowi i Duchowi Świętemu. Bóg zapłać za te piękne wiadomości.
  Przypomnijmy ostatnie orędzie Matki Bożej w Medziugorje
  „Drogie dzieci! Módlcie się, módlcie się, tylko módlcie się, aż wasze serce otworzy się na wiarę jak kwiat, który otwiera się na ciepłe promienie słońca. To jest czas łaski, który Bóg wam daje poprzez moją obecność, a wy jesteście daleko od mego serca, dlatego wzywam was do osobistego nawrócenia i modlitwy rodzinnej. Niech Pismo Święte zawsze będzie dla was zachętą. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławieństwem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

 5. Magdalena pisze:

  Tradycyjnie już podczas uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie, które w tym roku będą miały miejsce w dniach 27 i 28 kwietnia 2013, odbędzie się ceremonia wręczenia krzyży misyjnych. Uroczystości rozpoczną się 27 kwietnia nieszporami w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 19:00. Następnie z katedry w kierunku kościoła pw. Św. Michała, znajdującego się na tzw. Wzgórzu Zbarskim, wyruszy procesja z relikwiami św. Wojciecha. Tam , na placu przy kościele, biskupi skierują pozdrowienia do wiernych, które zakończą się Apelem Jasnogórskim. W kościele przez całą noc będzie trwało czuwanie przy relikwiach św. Wojciecha, a po północy modlitwa w intencji misjonarzy i misyjnego dzieła Kościoła.

  W niedzielę, 28 kwietnia br. relikwie zostaną procesyjnie prześnione z kościoła św. Michała na Plac św. Wojciecha, gdzie odbędzie się uroczysta Msza św. koncelebrowana. Przed błogosławieństwem nuncjusz apostolski w Polsce nałoży misjonarzom i misjonarkom krzyże misyjne. W nadchodzącą niedzielę krzyże misyjne otrzyma 14 księży diecezjalnych, 6 księży zakonnych, 1 brat zakonny, 11 sióstr zakonnych, 2 świeckich misjonarzy, 1 ksiądz do pracy wśród Polonii. 29 spośród nich przygotowywało się do wyjazdu w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Wyjeżdżający w tym roku misjonarze pochodzą z 26 polskich diecezji i pracować będą na wszystkich kontynentach: Ameryka (18 osób), Afryka (12 osób), Azja (2 osoby), Oceania (1 osoba), Europa (1 osoba). W sumie nowi misjonarze Dobrej Nowiny Jezusa Chrystusa będą służyć w 21 krajach na świecie: Boliwia (5 osób), Peru (4 osoby), Ghana (3 osoby), Zambia (2 osoby), Urugwaj (2 osoby), Wybrzeże Kości Słoniowej (2 osoby), Wenezuela (2 osoby), Senegal (1 osoba), USA (1 osoba), Estonia (1 osoba), Argentyna (1 osoba), Ekwador (1 osoba), Kazachstan (1 osoba), Papua Nowa Gwinea (1 osoba), Antyle (1 osoba), Burkina Faso (1 osoba), Meksyk (1 osoba), Pakistan (1 osoba), Rep. Dem. Kongo (1 osoba), Mauritius i Reunion (1 osoba), Kenia (1 osoba). Polecajmy wszystkich polskich misjonarzy w indywidualnych i wspólnotowych modlitwach.

  O. Kazimierz Szymczycha SVD

  Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

 6. wobroniewiary pisze:

  Białoruś: cud w strefie czarnobylskiej
  W niezwykły sposób zarasta rana na spiłowanej gałęzi starego wiązu w białoruskiej części strefy czarnobylskiej. Miejscowi mieszkańcy twierdzą, że jest to cud.
  W niewielkiej wsi Hubarewicze w obwodzie homelskim na drzewie w miejscu, w którym spiłowano dużą gałąź, pojawił się rysunek przypominający Matkę Boską z dzieciątkiem. Miejscowi mieszkańcy ogrodzili drzewo i posadzili wokół niego kwiaty. Do drzewa przyjeżdżają ludzie z okolicznych miejscowości, zostawiają tam wstążki, szarfy i kwiaty.

  Mieszkanka wsi Halina Chaciła powiedziała niezależnej białoruskiej agencji prasowej BiełaPAN, że jej zdaniem to błogosławieństwo boskie i znak. – Chcę, aby Matka Boska pozostała u nas jak najdłużej, aby pomogła chronić naszych ludzi, którzy ucierpieli od Czarnobyla – mówi

  http://uh.ru/a/540039 – zdjęcia

 7. malina pisze:

  Rimini: Papież jednoczy się z włoskim charyzmatykami
  Papieża ucieszyła informacja o inicjatywie dorocznych zlotów Odnowy w Duchu Świętym we Włoszech – pisze w imieniu Ojca Świętego kard. Tarcisio Bertone. W przesłaniu do charyzmatyków zapewnia ich o duchowej łączności Franciszka z uczestnikami zlotu.
  Rozpoczął się on wczoraj wieczorem w Rimini już po raz 36. We Włoszech Odnowa w Duchu Świętym liczy 1800 grup, do których należy ponad 200 tys. wiernych. Osobne przesłanie wystosował też do nich kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, która zajmuje się ruchami kościelnymi. Życzy on charyzmatykom, aby ich zlot był okazją do nowego spotkania z Chrystusem, wsłuchania się w Jego Słowo i podjęcia postanowienia, by żyć nim w zwyczajnych warunkach i prowadzić w ten sposób nową ewangelizację, tak bardzo potrzebną współczesnemu człowiekowi.
  Za: http://pl.radiovaticana.va/news/2013/04/26/rimini:_papież_jednoczy_się_z_włoskim_charyzmatykami/pol-686729

 8. Anonim pisze:

  Szukałem o komisji w necie i znalazłem coś stąd sprzed kilku miesięcy, z września 2012

  Kard. Camillo Ruini już we wrześniu ub.r. mówił, że negatywna opinia jest wykluczona
  A kardynał Ruini to nie jest anonim jak ja 😀
  Pamiętacie?
  http://www.medjugorjetoday.tv/6880/rome-will-get-positive-medjugorje-report/
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/09/02/watykan-wyda-pozytywna-ocene-objawien-krolowej-pokoju-w-medziugorje-zlemu-to-bardzo-przeszkadza-w-medziugorje-szalejace-pozary-sytuacja-jest-trudna/

  • Paweł pisze:

   Ktoś, kto obraża wierzących katolików z powodu Medjugorje to ktoś bardzo biedny i zagubiony. Nazywanie ludzi z tego powodu sekciarzami jest nie tylko niepoważne ale chore i na pewno nie pochodzi od Pana Boga.
   W przypływie złości mógłbym użyć na takiego delikwenta dosadnego słowa „bydlę” ale pomny objawień w Gidlach i w grocie św. Michała Archanioła we Włoszech obraziłbym zwierzęta, które oddały pokłon Bogu. Zresztą jest i kolęda że bydlęta klękają
   Ubliżanie Maryi i ludziom którzy wierzą w Boga i jeżdżą do Medjugorje to po prostu gorzej niż bydło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s