Peregrynacja figury św. Michała Archanioła w Polsce – w ramach uroczystości nabożeństwa o uzdrowienie i uwolnienie, błogosławieństwo, przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła

Czas mocy i łaski   
Już 12 kwietnia w niezwykłą podróż po Polsce wyruszy figura św. Michała z Groty Objawień na Gargano. W trakcie trwającej do końca roku peregrynacji odwiedzi ona przeszło 50 parafii, a kulminacją jej wizyty będą uroczystości odpustowe 29 września w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Uroczyste rozpoczęcie wędrówki już w najbliższy piątek w michalickiej Parafii Matki Bożej Fatimskiej i bł. Bronisława Markiewicza w Słupnie. alt     W ramach uroczystości peregrynacyjnych w parafiach wierni uczestniczyć będą mogli w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów oraz błogosławieństwie osób chorych, starszych i dzieci. Będzie również możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz zawierzenia siebie i swojej rodziny opiece Wodza Niebieskiego. Uroczystej „anielskiej” liturgii towarzyszyć będą homilie i konferencje tematyczne z udziałem kapłanów ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła oraz pokazy filmów związanych z Grotą Objawień na Górze Gargano.
Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino.
Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, wśród których miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić.

KALENDARIUM PEREGRYNACJI
Terminy:  kliknij i zobacz
Statut Szkaplerza św. Michała Archanioła –   kliknij i zobacz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Peregrynacja figury św. Michała Archanioła w Polsce – w ramach uroczystości nabożeństwa o uzdrowienie i uwolnienie, błogosławieństwo, przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła

 1. wobroniewiary pisze:

  Jak dostałam informację na maila, pomyślałam, pewnie gdzieś tam w Polsce, ale się ucieszyłam jak dojrzałam moje miasto i moja „Górkę” parafię z dzieciństwa, gdzie mamy co roku wielkie uroczystości odpustowe na 8 września.
  Ucieszyłam się tym bardziej, że rok temu od 23.09 (św. Ojca Pio) do 29.09 (św. Michała Archanioła) byłam w Medziugorje z naszymi i Czytelników intencjami
  Ucieszyłam się bo każdy wie, że często kończę wpisy „Któż jak Bóg” bo św. Michał Archanioł strzeże, prowadzi, opiekuje się.
  Ucieszyłam się, że peregrynacji będą towarzyszyć msze św. o uzdrowienie i uwolnienie, błogosławieństwo dzieci.
  A tak te msze o uzdrowienie są ostatnio krytykowane.
  Ucieszyłam się, bo na Górce mamy balaski i Komunię św. można przyjąć klęcząco…
  Ależ dużo powodów do radości 🙂
  Dzięki Ci Panie za twe hojne dary!
  Któż jak Bóg!

 2. Paweł pisze:

  Sprostowanie do błędnych i szkodliwych nauk ks. Piotra Natanka na temat medalika św. Benedykta

  Z wszystkimi symbolami, także religijnymi, jest tak, że ulegają one modyfikacjom na przestrzeni wieków. Najlepiej to widać na przykładzie samego Krzyża Chrystusowego gdzie ewoluował on od litery T poprzez krzyż grecki (równoramienny) do krzyża łacińskiego, czy wreszcie krucyfiksu, aż po współczesne coraz częstsze przedstawianie na krzyżu Chrystusa Zmartwychwstałego.
  http://www.fronda.pl/a/sprostowanie-do-blednych-i-szkodliwych-nauk-ks-piotra-natanka-na-temat-medalika-sw-benedykta,27577.html

 3. Ania pisze:

  Sanktuarium Św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo

  Nie ludzką ręką poświęcone
  W południowo-wschodnim regionie Włoch, zwanym Apulią, na górze Gargano, w mieście Monte Sant’Angelo znajduje się jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Na szczycie góry wznosi się jedyna w swoim rodzaju bazylika

  Po raz pierwszy Archanioł objawił się w 490 r. biskupowi Sipontu św. Wawrzyńcowi. Zostało to poprzedzone takim wydarzeniem…
  http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=411&doc=361

  • wobroniewiary pisze:

   Myślę, że warto więcej wkleić 🙂

   Pierwsze objawienie

   Początki tutejszego sanktuarium sięgają końca V i pierwszych dziesięcioleci VI wieku. Najstarsze źródła pisane świadczące o starożytności tego miejsca to dwa listy papieża św. Gelazego I pisane na przełomie 493 i 494 roku do biskupów oraz Liber de apparitione Sancti Michaelis in Monte Gargano z VIII wieku. W księdze tej opisane są objawienia św. Michała Archanioła.

   Po raz pierwszy Archanioł objawił się w 490 r. biskupowi Sipontu św. Wawrzyńcowi. Zostało to poprzedzone takim wydarzeniem… Pewnemu bogatemu włościaninowi uciekł byk. Właściciel dostrzegł go na szczycie góry, klęczącego u wejścia do groty – w miejscu przyszłych objawień. Włościanin nie mógł tam dojść, więc w gniewie napiął łuk i wypuścił strzałę, by ukarać śmiercią nieposłuszne zwierzę. Ale, oto stała się rzecz dziwna. Strzała… obróciła się i trafiła go w nogę. Przestraszony, pobiegł opowiedzieć o tym niesamowitym zdarzeniu miejscowemu biskupowi. Ten niezwłocznie zarządził trzy dni publicznych modlitw i pokuty. Kiedy chylił się ku wieczorowi ostatni pokutny dzień, a było to 8 maja, św. Michał ukazał się biskupowi i powiedział: Ja jestem Archanioł Michał, stojący przed obliczem Boga. Grota jest mnie poświęcona; ja jestem jej strażnikiem… Tam, gdzie się otwiera skała, będą przebaczone grzechy ludzkie… Modlitwy, które będziecie tu zanosić do Boga, zostaną wysłuchane. Idź w góry i poświęć tę grotę dla kultu chrześcijańskiego.

   Biskup ze strachu przed poganami, dla których Monte Gargano od niepamiętnych czasów było miejscem świętym, długo się wahał, zanim zdecydował się wypełnić polecenie Archanioła.

   Znak zwycięstwa

   Drugie objawienie św. Michała Archanioła, zwane „epizodem Zwycięstwa”, datowane jest na 492 rok. Sipont został oblężony przez Germanów pod wodzą Odoakra. W obliczu pewnej porażki, św. Wawrzyniec znowu zarządził trzy dni pokuty i publicznych modlitw, aż powtórnie ukazał mu się św. Michał Archanioł, obiecując zwycięstwo, jeśli mieszkańcy Sipontu natychmiast przystąpią do kontrataku. Rozentuzjazmowani obietnicą obrońcy wyszli z miasta i wzięli udział w zaciętej bitwie, której towarzyszyły trzęsienie ziemi, grzmoty i błyskawice. 29 września 492 roku całkowite zwycięstwo wojsk Sipontu stało się faktem.

   Rok później, 8 maja, biskup wraz z całą ludnością Sipontu udał się na Monte Gargano, gdzie wszyscy usłyszeli dobywające się z groty, którą miał poświęcić, cudowne śpiewy anielskie. Przerażony i zdezorientowany św. Wawrzyniec zdecydował się poprosić o radę papieża, św. Gelazego. Po pozytywnej opinii Ojca Świętego biskup ­jeszcze bardziej utwierdził się w wierze, że objawienia nie były złudzeniami. Zaraz potem objawił mu się Archanioł i oznajmił: Zaniechaj myśli o poświęceniu groty, ja wybrałem ją na swoją siedzibę i już poświęciłem razem z moimi aniołami. Znajdziesz w niej znaki na skale i mój wizerunek, ołtarz, paliusz i krzyż. Wy tylko wejdziecie do groty i odmówicie przy mnie modlitwy. Jutro odprawicie dla ludu Najświętszą Ofiarę i zobaczycie, jak sam poświęcam tę świątynię.

   Wszystko to i wiele innych cudów zdarzyło się dokładnie 29 września 493 r. Od tego dnia grota św. Archanioła na Monte Gargano cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki, gdyż jako jedyna świątynia na świecie nie została nigdy poświęcona ludzką ręką.

   Ostatni raz św. Michał Archanioł ukazał się 25 września 1656 r. arcybiskupowi Pucciarellemu podczas epidemii dżumy i powiedział: Jestem Archanioł Michał. Każdy, kto dotknie kamieni z mojej groty, wyzdrowieje. Pobłogosław kamienie: wykuj na nich znak krzyża i moje imię.

   Tak się stało. Odtąd ze wszystkich zakątków świata nadchodzą prośby o kamyki ze świętej groty. Do dziś sanktuarium, również ze względu na swoje piękne położenie, jest jednym z najbardziej znanych miejsc kultu na świecie.

   http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=411&doc=361

 4. Małgosia pisze:

  Modlitwa do św. Michała Archanioła
  EGZORCYZM PRYWATNY

  Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen

  Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, Szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

 5. Magdalena pisze:

  Św. Michał Archanioł

  Mica-el (Mikael) – „Któż jak Bóg!” (Quis ut Deus) miał wykrzyknąć na lucyferowskie Non serviam, zadając cios rebelii przez niego wznieconej. Od tamtego czasu znany pod tym imieniem – wódz armii Boga i opiekun każdej wiernej duszy przeciwstawiającej się siłom zła.

  To wzór posłuszeństwa i pokory. Św. Michał Archanioł w dniu ostatnim zadmie
  w trąbę ogłaszając umarłym, aby powstali i wzywając wszystkich ludzi na Sąd Ostateczny.
  Imię św. Michała Archanioła wymieniane jest trzykrotnie w Księdze Daniela
  (Dn 8, 16-19 i 21), w Liście św. Judy (Jd 9) i w Apokalipsie (Ap 12,7).
  Objawienia św. Michała Archanioła
  Od początku Kościoła odnotowano wiele objawień św. Michała Archanioła. Najsławniejsze miało miejsce w 520 roku, na włoskim półwyspie Gargano, gdy polecił wznieść kościół swojego imienia biskupowi Siponto, Wawrzyńcowi.

  Portugalska karmelitanka, s. Antonina d’Astonac, miała wizję św. Michała Archanioła, w 1751 roku. Polecił jej wtedy ułożenie na jego cześć dziewięciu pozdrowień, nawiązujących do dziewięciu chórów anielskich. Z odmawianiem Koronki Anielskiej związane są obietnice szczególnej opieki podczas życia, z po śmierci – wyzwolenia z czyśćca. Papież Pius XI dołączył do tego nabożeństwa liczne odpusty, które można wyjednywać duszom czyśćcowym.
  Dwukrotnie objawił się hiszpańskiej klarysce, s. Filomenie z San Colombo. W tym samym czasie, w 1870 roku, wojska wtargnęły do Wiecznego Miasta, papież
  bł. Pius IX został więźniem Watykanu, sobór przerwano, a Kościołowi zaczął zagrażać modernizm. Siostra Filomena gorąco modliła się, prosząc o pomoc dla Kościoła. Wtedy ujrzała św. Michała Archanioła. Za pierwszym razem kazał jej rozgłaszać swoją moc. Drugi raz siostra ujrzała Najświętsze Serce Pana Jezusa, z Matką Bożą
  i św. Michałem Archaniołem u boku, obrazując wyjednywane przez Maryję łaski, dla uratowania Kościoła, które miał roznieść właśnie św. Michał

 6. Magdalena pisze:

  Papież Leon XIII od żywił szczególne nabożeństwo do tego archanioła. W 1884 roku miał wizję, w której ujrzał walkę szatana z Kościołem w XX wieku. Wtedy polecił, aby po każdej cichej Mszy Świętej kapłani odmawiali ułożoną przez niego Modlitwę do św. Michała Archanioła, a także tekst Egzorcyzmu przeciw szatanowi i upadłym aniołom, dla kapłanów i świeckich. Papież Pius XI w 1930 roku zarządził, aby modlitwę zanosić w intencji odwrócenia zarazy bezbożności. Od 2009 roku na polecenie biskupa Modlitwa jest odmawiana w diecezji włocławskiej.

  Szkaplerz św. Michała Archanioła
  W 1878 roku w kościele p.w. św. Eustachego w Rzymie powstało Bractwo św. Michała Archanioła, w następnym roku przeniesiono je do kościoła p.w. św. Michała Archanioła. W 1880 roku papież Leon XIII podniósł je do rangi arcybractwa, udzielając jemu licznych odpustów. Członkowie bractwa nosili szkaplerz w formie puklerza, w którym jeden z płatków musiał być wykonany z niebieskiej wełny, a drugi z czarnej,
  z wizerunkiem św. Michała Archanioła z szatanem u stóp i napisem Quis ut Deus. Tasiemki również musiały być niebieskie i czarne. Obecnie bractwo działa jedynie w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce zostało powołane przez michalitów nowe bractwo, Ruch Apostolski Czcicieli św. Michała Archanioła, w 1994 roku. W tym ostatnim nie nie praktykuje się już noszenia szkaplerza, a jedynie – nieobowiązkowo – można nosić medalik z wizerunkiem św. Michała i Maryi Panny.

 7. Magdalena pisze:

  O św. Michale:
  Wielką mam cześć dla św. Michała Archanioła, on nie miał przykładu w pełnieniu woli Bożej, a jednak spełnił wiernie życzenia Boże.
  św. Faustyna Kowalska

  Ty, który pokonałeś szatana i wypędziłeś go z nieba, broń mnie i trzymaj go z dala ode mnie w ostatniej chwili mojego życia. Królowo Nieba, Maryjo, rozkaż św. Michałowi, aby towarzyszył mi w chwili śmierci.
  św. Alfons Maria Liguori
  http://martyrologium.blogspot.com/2010/09/sw-micha-archanio.html

  • wobroniewiary pisze:

   Chór S o n a n t e
   Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu
   Panie, pośpiesz ku ratunkowi memu.

   Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu
   Jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

   Hołd należny złóżmy Panu Królowi Aniołów.

   1. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Serafinów
   Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
   Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
   módl się za nami do Syna Bożego.
   Hołd należny złóżmy Panu
   Królowi Aniołów.

   2. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Cherubinów
   Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
   Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
   módl się za nami do Syna Bożego.
   Hołd należny złóżmy Panu
   Królowi Aniołów.

   3. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Tronów
   Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
   Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
   módl się za nami do Syna Bożego.
   Hołd należny złóżmy Panu
   Królowi Aniołów.

   4. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Panowań
   Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
   Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
   módl się za nami do Syna Bożego.
   Hołd należny złóżmy Panu
   Królowi Aniołów.

   5. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Mocarstw

   Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
   Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
   módl się za nami do Syna Bożego.
   Hołd należny złóżmy Panu
   Królowi Aniołów.

   6. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Potęg
   Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
   Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
   módl się za nami do Syna Bożego.
   Hołd należny złóżmy Panu
   Królowi Aniołów.

   7. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Księstw
   Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
   Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
   módl się za nami do Syna Bożego.
   Hołd należny złóżmy Panu
   Królowi Aniołów.

   8. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Archaniołów
   Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
   Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
   módl się za nami do Syna Bożego.
   Hołd należny złóżmy Panu
   Królowi Aniołów.

   9. Ze Świętym Michałem Archaniołem i Chórem Aniołów
   Uwielbiamy Cię, Boże! (3 razy)
   Święty Michale Archaniele, zwiastunie Bożej chwały,
   módl się za nami do Syna Bożego.

   Ze Świętym Michałem Archaniołem
   Uwielbiamy Cię, Panie, na wszystkich ołtarzach świata.

   Ze Świętym Gabrielem Archaniołem
   Dziękujemy Ci, Boże, za dzieło Wcielenia.

   Ze Świętym Rafałem Archaniołem
   Prosimy za ludem pielgrzymującym do Królestwa Niebieskiego.

   Ze swoim Aniołem Stróżem
   Przepraszamy Cię, Boże, za nasze grzechy.

   Aniołowie, Archaniołowie, Trony i Zwierzchności, Księstwa i Potęgi, Moce Niebieskie, Cherubini i Serafini
   Błogosławcie Pana na wieki. Amen

 8. AA pisze:

  Przepraszam, że tutaj, ale nie wiem gdzie pasuje. Co wy na to? 🙂
  Tu przed kościołem nigeryjskie dzieci z instruktorem zaśpiewały premierowi „Donek matole”

 9. zośka pisze:

  Nie wiem czy na temat, [ Proszę nie robić ze strony klubu plotkarskiego to nie onet. Admin ]

  • Maggie pisze:

   To jest kontynuacja tematu o Smolensku. Premier dostal rykoszetem nagrode za sposob w jaki obchodzil rocznice tragedii.
   Jest to rowniez nauczka dla wszystkich: by nie powtarzac slow, ktorych sie nie rozumie (zwlaszcza w obcym jezyku).
   Najbiedniejsze w tym wszystkim dzieci, ktore myslaly ze spiewaja popularny hymn na czesc…a tu….

  • zośka pisze:

   Wiedziałam, że tak będzie. Ludzie.., ja Broń Boże nie miałam na myśli plotkarskich wątków typu bab-chłop, no…, że się…,no…. r….
   Głodnemu chleb na myśli?
   Chciałam zupełnie coś innego przekazać.
   Skoro nie pasuje to za jakiś czas przekażę gdzie indziej.
   POzdrawiam i żegnam szacowny klub.

   • wobroniewiary pisze:

    To nie tak my o ks. Natanku nie dyskutujemy a tym bardziej czy Agnieszka jest piękna czy to jakaś zniewolona mitomanka (używałaś gorszych określeń)

    Więcej pokory i modlitwy!
    Niech Cię Bóg błogosławi i odmieni bo tak to nigdzie nie powinnaś pisać, nawet tam, gdzie ci POzwalają!
    Admin

 10. Dzieje Apostolskie 8,1b-8.
  Po śmierci Szczepana wybuchło wielkie prześladowanie w Kościele jerozolimskim. Wszyscy, z wyjątkiem apostołów, rozproszyli się po okolicach Judei i Samarii. Szczepana zaś pochowali ludzie pobożni z wielkim żalem. A Szaweł niszczył Kościół, wchodząc do domów porywał mężczyzn i kobiety, i wtrącał do więzienia. Ci, którzy się rozproszyli, głosili w drodze słowo. Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa. Tłumy słuchały z uwagą i skupieniem słów Filipa, ponieważ widziały znaki, które czynił. Z wielu bowiem opętanych wychodziły z donośnym krzykiem duchy nieczyste, wielu też sparaliżowanych i chromych zostało uzdrowionych. Wielka radość zapanowała w tym mieście.
  http://ewangeliadlanas.wordpress.com/2013/04/16/17-kwietnia-2013-sroda-iii-tygodnia-okresu-wielkanocnego/

 11. Daníel12 pisze:

  niestety ta wersja nie jest prawdziwa.została zmieniona.link do oryginału

  youtube.com/watch?v=N2W1Yix02WY

  P.S jakby co to pochodzi z kanału gazety,dlatego taki link.wybaczcie mi jeśli niepotrzebnie to zrobiłem.

 12. Anonim pisze:

  Święty Michale Archaniele,
  który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga
  i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli.
  Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj,
  za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu,
  wypełniając z miłością Jego świętą wolę.
  Niech razem z Tobą wołam bez ustanku:
  Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego.
  Amen.

 13. eliasz pisze:

  Mam pytanie związane z przyjęciem szkaplerza św. Michała. Być może będzie głupie, więc proszę wyrozumiałość. 🙂 Mam wielkie nabożeństwo do św. Michała i chciałbym taki szkaplerz przyjąć. Wiem, że można to zrobić w parafiach podczas peregrynacji figury św. Michała. Ale jak to dokładnie się odbywa? Czy ksiądz poprosi osoby, które chcą przyjąć szkaplerz, o podejście, czy może wcześniej trzeba gdzieś zgłosić chęć przyjęcia szkaplerza? 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Ja również planuję przyjąć taki szkaplerz, będą msze św. ale i odczyty, pokazy filmów, jestem przekonana, że na ogłoszeniach parafialnych dzień, tydzień wcześniej księża ogłoszą, jeśli nie -trzeba iść do zakrystii i pytać 🙂

   • Lawenda pisze:

    Ja tez chciałabym przyjąć taki szkaplerz. Ponieważ należę do parafii w Warszawie na Żoliborzu, a za pięć dni będą uroczystości na Bemowie, gdzie jeszcze nie byłam, nie wiem do kogo się zgłosić i kiedy. Co będzie poprzedzało , udział w których nabożeństwach? Czy ktoś wie?

 14. Anonim pisze:

  „Co będzie poprzedzało , udział w których nabożeństwach?”

  W PROGRAMIE NAWIEDZENIA:
  •msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów,
  •adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą,
  •Celebracja Sakramentu Pojednania,
  •Uczta słowa – kazania i konferencje o świecie aniołów,
  •błogosławieństwo osób starszych, chorych i dzieci,
  •modlitwa egzorcyzmem prostym
  •akt oddania św. Michałowi Archaniołow,
  •przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła,
  •film o sanktuarium w Monte Sant’ Angelo: „Między wiarą a kulturą”.
  Za: http://www.michalici.pl/peregrynacja

 15. Pingback: Cześć Św. Michała Archanioła z każdym dniem róść będzie na ziemi, im więcej zbliżamy się do czasów antychrysta – Bł. Bronisław Markiewicz. | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 16. Pingback: Cześć Św.Michała Archanioła z każdym dniem róść będzie na ziemi,im więcej zbliżamy się do czasów antychrysta - | Biały, bardzo biały

 17. Kasia pisze:

  Chciała zapytać o Szkaplerz Św.Michała Archanioła. Czy nałożyć go może każdy kapłan katolicki czy tylko Michalita, jakie są obowiązki noszących ten Szkaplerz?

 18. Pingback: Peregrynacja figury św. Michała Archanioła w Polsce – w ramach uroczystości nabożeństwa o uzdrowienie i uwolnienie, błogosławieństwo, przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła | parafiambnplodz

 19. maria pisze:

  Proszę o modlitwę za moją córką Justyną o zdrowie dla niej i szczęśliwy powrót ze szpitala.

 20. Monika pisze:

  Niech Bedzie Pochwalony Jezus Chrystus.Pan Bog jest wielki.
  Dziala wielkie rzeczy tylko my musimy otworzyc nasze serca i oczy.
  Dzisiaj splynelo wielkie Blogoslawienstwo Jezusa Milosiernego w Niedziele Milosierdzia na Parafie pod wezwaniem Sw. Maxymiliana Kolbe w Kanadzie w Mississauga ( prowincja Ontario )
  Na poczatek
  Ewa niech Milosierny Jezus Ci Blogoslawi za to co robisz.
  Dzisiaj w powyzszej parafii bylo uroczyste wprowadzenie/instalacja Relikwii I stopnia Sw. Matki Teresy z Kalkuty, poswiecenie Figury Matki Bozej Fatimskiej, poswiecenie Pomnika Sw. Rodziny a to wszystko z rak Ks. Abp. Waclawa Depo.
  Chce dodac ze to nie sa jedyne Relikwie jakie ma ta parafia jest ich duzo wiecej: Sw. Msxymiliana Kolbe, Sw. O. Pio, Sw. S. Fautyny, Bl. Ks. Sopocko, Bl. Ks. Jerzego Popieluszko, sw. Jana Pawla II, Sw. Ludwika de Montfort, Sw. Piusa X, Sw. Eugeniusza de Mazenod, Sw. Teresa z Lisieux.
  Tyle Relikwi w parafi polonijnej to Blogoslawienstwo z Nieba a wlasciwie to jest juz Niebo na Ziemi.
  Na koniec nalezy tylko powiedziec:
  BOZE W TROJCY PRZENAJWIETSZEJ JEDYNY BADZ UWIELBIONY W SWOICH SWIETYCH I BLOGOSLAWIONYCH,
  BADZ UWIELBIONY W KAPLANACH, BADZ UWIELBIONY W KAZDYM CZLOWIEKU.
  MATKO NIEPOKALANA WEZ W SWOJE MATCZYNE DLONIE KAZDEGO CZLOWIEKA NA TEJ ZIEMI I BLOGOSLAW MU.
  AMEN

 21. tadeuszpl pisze:

  św. Michał Archanioł w Stargardzie: http://www.tchr.org/christusrex/20200222_sw_michal/indexskroltop.html
  – na dzisiejsze czasy…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s