Ks. bp Ignacy Dec wzywa do Krucjaty Różańcowej jak do narodowego zrywu. “Nie mów, że nic nie możesz zrobić. Zawsze pozostaje post, jałmużna, modlitwa!

Podczas kazania na Mszy Świętej sprawowanej w Wałbrzychu w dniu 02.04.2013 roku, ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz Diecezji Świdnickiej, wskazał dobitnie na Krucjatę Różańcową za Ojczyznę jako narodowy zryw, do którego każdy powinien  przystąpić. “Nie mów, że nic nie możesz zrobić. Zawsze pozostaje post, jałmużna, modlitwa! Krucjata Różańcowa…”
Za: http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

Kliknij – przyłącz się do Krucjaty przez nas lub krucjatarozancowa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa, Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Ks. bp Ignacy Dec wzywa do Krucjaty Różańcowej jak do narodowego zrywu. “Nie mów, że nic nie możesz zrobić. Zawsze pozostaje post, jałmużna, modlitwa!

 1. Paul pisze:

  Mam pytanie jakie modlitwy uwolnienia można samemu odmawiać w domu ?

  • Maggie pisze:

   Sadze, ze najlepsza jest specjalna Msza Sw. uwalniajaca i od takiej dobrze zaczynac. Ksiadz-Egzorcysta prowadzacy taka Msze Sw., jako posrednik rozdziela wg Bozej Laskawosci potrzebne DARY jak uwolnienie, uzdrowienie etc. i jest przygotowany co czynic w razie ujawnienia sie sil szatanskich.
   Pan Bog jest wszedzie i dlatego wszedzie mozna/trzeba sie modlic (nawet westchnienie moze byc modlitwa). Modlic sie o uwolnienie jak i o wszystko co w skrocie nazywam „dziekuje, przepraszam, prosze” jest stosowne w kazdej chwili/miejscu…zwlaszcza kiedy odczuwa sie taka koniecznosc.
   Spowiadajacy ksiadz moze cos doradzic – nawet egzorcyzm zaleca sie odprawiac w polaczeniu ze spowiedzia…
   Czy sie myle?
   JEZUS JEST PANEM!

 2. Paul pisze:

  Dzięki Maggie to nie chodzi o mnie tylko ale bardziej o inne osoby które wołami się na msze o uwolnienie nie zabierze.Znalazłem sporo takich modlitw ale musiałem się upewnić że są dla świeckich na pewno dozwolone:)

  • Maggie pisze:

   Modlmy sie nie tylko za przyjaciol ale i nieprzyjaciol…za wszystkich ludzi. Modlitwa mozna sprawic cuda….
   Jezus jest Panem!

 3. Patriota i katolik pisze:

  Anatol Kaszczuk apostołem Maryi
  „Anatol Kaszczuk świadkiem wiary” pod tym hasłem odbywa się w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu spotkanie poświęcone Anatolowi Kaszczukowi – wiernemu i niestrudzonemu apostołowi Maryi.
  Spotkanie organizuje Diecezjalna Wspólnota Nieustającego Różańca Świętego w Elblągu z okazji 10-lecia swojego istnienia. Patronat nad spotkaniem objął JE ks. bp Jan Styrna, ordynariusz diecezji elbląskiej.
  Podczas dzisiejszego spotkania zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Ryszarda Półtoraka. Ponadto zaprezentowane zostaną referaty oraz świadectwa przybliżające osobę twórcy Legionu Maryi w Polsce.
  – Celem naszego spotkania jest przede wszystkim zebranie świadectwa wiary z życia Anatola Kaszczuka, którego miałam okazję poznać w 1984 roku. Chcemy pokazać wielkie dziedzictwo jakie nam pozostawił po sobie – powiedziała w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Zofia Szczur z „Grupy spod Jerycha” z Zamościa, jedna z dzisiejszych prelegentek.
  Więcej w Naszym Dzienniku: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/29647,anatol-kaszczuk-apostolem-maryi.html

 4. Święty Ojciec Pio mówi dziś do nas:

  13. Bądź mocno przekonana o tym, że im dusza jest milsza Bogu, tym bardziej powinna być doświadczana. Dlatego: odwagi i ciągle do przodu! (Epist. III, s. 397).

 5. Anonim pisze:

  A widzieliście nowy blog szkalujący Was gdzie nawet w nazwie użyto trzech szóstek?

  • wobroniewiary pisze:

   Widziałem ale nie odpowiadam na zaczepki na jakimkolwiek blogu by nie były, wolę ten czas poświęcić na modlitwę, czytanie Słowa Bożego i proszę czytelników którzy to już widzieli o nie komentowanie i nie linkowanie, niech Bóg błogosławi twórcy/com tego „dzieła” i każdego następnego które ów twórca zechce jeszcze utworzyć.
   Ps. Adminka Ewa wyraziła takie samo zdanie co ja kiedy Jej powiedziałem o nowym „blogu”.

 6. wobroniewiary pisze:

  ŻYCIA NIE WOLNO FAŁSZOWAĆ

  „Klip zawiera treść homilii papieża Franciszka z 13 kwietnia 2013
  Utwór śpiewa zespół MOCNI W DUCHU”

  • Maggie pisze:

   Ten wpis laczy sie z tym ciut wyzej umieszczonym: o blogach szkalujacych ta strone.
   PRZYKAZANIE VIII. Nie mow falszywego swiadectwa przeciw blizniemu swemu.

 7. Rusinek Helena pisze:

 8. Rozpoczął się V Ogólnopolski Tydzień Biblijny

  W III Niedzielę Wielkanocną rozpoczął się V Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia Biblijnego będą słowa: „Panie, wierzę, że ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym”.

  Tydzień biblijny zostanie zainaugurowany w Legnicy dziś wieczorem wykładem otwartym, którego tematem będzie spotkanie Jezusa z Samarytanką przy studni.
  Hasło Tygodnia Biblijnego „Ja wierzę Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym”, zaczerpnięte jest z Ewangelii według św. Jana. Wyznaczają one program całego tygodnia. Słowa te stają się fundamentem w Roku Wiary dla spotkań z Pismem Świętym.
  Czytaj więcej: Ewangelia dla nas

  ************

  Trzecia Niedziela Wielkanocna

  Dzieje Apostolskie 5,27b-32.40b-41.
  Arcykapłan zapytał Apostołów: «Zakazaliśmy wam surowo, abyście nie nauczali w to imię, a oto napełniliście Jerozolimę waszą nauką i chcecie ściągnąć na nas krew tego Człowieka?» Odpowiedział Piotr i Apostołowie: «Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa, którego straciliście, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wywyższył Go na prawicę swoją jako Władcę i Zbawiciela, aby dać Izraelowi nawrócenie i odpuszczenie grzechów. Dajemy temu świadectwo my właśnie oraz Duch Święty, którego Bóg udzielił tym, którzy Mu są posłuszni». A przywoławszy Apostołów kazali ich ubiczować i zabronili im przemawiać w imię Jezusa, a potem zwolnili. A oni odchodzili sprzed Sanhedrynu i cieszyli się, że stali się godni cierpieć dla imienia Jezusa.
  Czytaj więcej: Ewangelia dla nas

  • Dziecko Medziugorje pisze:

   Matka Boża wzywa do czytania Pisma Świętego…

   …Czytajcie, medytujcie Pismo Święte i niech słowa w nim napisane będą dla was życiem. Zachęcam was i kocham, abyście w Bogu znaleźli swój pokój i radość życia… (25.02.2012)

 9. wobroniewiary pisze:

  Pan wzywa każdego z nas
  Homilia Ojca Świętego Franciszka wygłoszona 14 kwietnia 2013 r. podczas Eucharystii sprawowanej w rzymskiej Bazylice św. Pawła:
  …1. W pierwszym czytaniu uderza moc Piotra i innych apostołów. Na polecenie, aby milczeć, aby nie nauczać w imię Jezusa, aby zaprzestać głoszenia Jego orędzia, jasno odpowiadają: „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi”. Nie powstrzymuje ich nawet chłosta, znoszenie obelg, uwięzienie. Piotr i Apostołowie głosili mężnie, szczerze to, co zostało im przekazane – Ewangelię Jezusa. A my? Czy potrafimy nieść Słowo Boże w nasze środowiska życia? Czy umiemy mówić o Chrystusie, o tym, czym jest On dla nas, w rodzinie, z osobami, które należą do naszego codziennego życia? Wiara rodzi się ze słuchania i umacnia się przez głoszenie.

  2. Postawmy jednak krok dalej: na przepowiadanie Piotra i Apostołów składają się nie tylko słowa, lecz także wierność Chrystusowi dotyka ich życia, które ulega zmianie, otrzymuje nowe ukierunkowanie, i to właśnie poprzez swoje życie składają oni świadectwo wierze i przepowiadaniu Chrystusa. W Ewangelii Jezus trzykrotnie żąda od Piotra, aby pasł jego owczarnię i to pasł ją z Jego miłością, zapowiadając: „Gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz” (J 21, 18). Jest to słowo skierowane przede wszystkim do nas, pasterzy: nie można paść Bożej owczarni, jeśli nie godzimy się, by wola Boża prowadziła nas także tam, gdzie nie chcielibyśmy iść, jeśli nie jesteśmy gotowi do dawania świadectwa o Chrystusie poprzez dar z siebie, bez zastrzeżeń, bez wyrachowania, czasem nawet za cenę własnego życia. Ale odnosi się to do wszystkich: Ewangelia musi być głoszona i musi być świadczona.
  Całość: http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/29702,pan-wzywa-kazdego-z-nas.html

 10. Patriota i katolik pisze:

  Poznański Marsz dla Życia
  Ulicami Poznania pod hasłem „Jeden z nas” przeszedł w niedzielę Marsz dla Życia. Uczestnicy szli w obronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  Spotkanie rozpoczęło się na poznańskim Placu Wolności koncertami „Arki Noego” oraz „Pinokio Brothers”. Następnie zgromadzeni przeszli ulicami: Solną, Małe Garbary oraz Estkowskiego. Centralnym punktem była Eucharystia sprawowana w katedrze poznańskiej w intencji poczętego życia.
  Magdalena Szymczak, rzecznik prasowy KSM archidiecezji poznańskiej podkreśla działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na rzecz obrony życia.
  – Zawsze byliśmy za życiem i zawsze włączaliśmy się w inicjatywy, które dotyczyły ochrony życia. Na Uniwersytecie Medycznym również, gdzie istnieje Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży podejmowane są działania, które mają na celu poszanowanie życia od samego poczęcia. Ta tematyka zawsze gdzieś była nam bliska. KSM w całej Polsce włącza się w różne działania odnośnie ochrony życia – powiedziała Magdalena Szymczak.
  Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik
  Źródło http://www.radiomaryja.pl/informacje/poznanski-marsz-dla-zycia-2/

 11. szulamitka pisze:

  nie rozumiem,dlaczego do tej pory nie mówi się w kościele o krucjacie za ojczyznę?Już półtora roku tak mniej więcej ludzie się modlą,a biskupi (episkopat tego nie zauważa.Może bp.Dec to jaskółka?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s