Witamy na stronie „W obronie Wiary i Tradycji katolickiej”

Serdecznie informujemy Was, że nasza strona internetowa „W obronie wiary i Tradycji katolickiej” posiada stałego opiekuna duchowego, który jest też przewodnikiem duchowym jednego z Adminów.
Informujemy, że nasza strona jest przeglądana, konsultowana i sprawdzana przez księdza katolickiego, wiernego Bogu i posłusznego Matce-Kościołowi.

Ponadto informujemy, że współpracujemy z wieloma kapłanami, mamy błogosławieństwo  księży opowiadających się za jak najrychlejszą intronizacją Chrystusa na Króla Polski.
Sami jako katolicy świeccy pozostaniemy anonimowi do końca, gdyż właścicielką strony jest sama Niebieska Pani – (wypowiedź ks. Małkowskiego w komentarzu)
Wspomagają nas z Góry: bł. Jan Paweł II, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Faustyna, św. Ojciec Pio, Pastuszkowie z Fatimy i św. Tereska od Dzieciątka Jezus. Dzieciątko Jezus towarzyszy nam stale, od Niego wszystko się zaczęło a broni nas św. Michał Archanioł, więc wiemy, że jesteśmy na dobrej ścieżce i kursie.
Któż jak Bóg!
Z Bogiem przez Maryję dzięki Łodzi Piotrowej dopłyniemy do Nieba!

UWAGA – pogotowie duchowe:

Pomoc kapłanów bez względu na dzień i noc – 24 godz. na dobę Zielona lampka przy tel. wskazuje, który kapłan jest wolny i czeka na Twój telefon – http://www.pogotowieduchowe.pl/

 pogotowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa, Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

58 odpowiedzi na „Witamy na stronie „W obronie Wiary i Tradycji katolickiej”

 1. Polonia pisze:

  Niech Niepokalana Was prowadzi 🙂
  Zapraszam nieustannie do siebie… proszę o odsiecz duchową na swoim blogu, bo ataków niemało.

 2. Viki pisze:

  Dziekuje za te strone! Jest cudowna!

 3. krzysztofn pisze:

  Ja zachęcam wszystkich do przystąpienia do Sakramentu Pokuty , wkrótce może być problem .

  • wobroniewiary pisze:

   A można prosić więcej szczegółów Krzysztofie?
   Brzmi tajemniczo…

   • Marti pisze:

    Przepraszam, że sie wtrącę, Krzysztof pewnie miał na myśli to, że po Ostrzeżeniu będą kilometrowe kolejki do Konfesjonałów, będzie bardzo trudno się wyspowiadać, a potem czeka nas męczeństwo, na śmierć dobrze iść w Łasce Uświęcającej.

    • wobroniewiary pisze:

     A czemu przepraszasz? 🙂
     Wtrącaj ile trzeba, każda odpowiedź podpowiedź prowadzi do wspólnego celu – poznawania prawdy i życia w Bogu (Vassula Ryden – „Prawdziwe życie w Bogu”)

   • Maria z Warszawy pisze:

    Na litość Boską co się z tym narodem dzieje? to już ksiądz musi tłumaczyć co oznacza tytuł Niebieska Pani? to w takim razie co powiedzą o Niebieskim Dworze????

 4. Imelda pisze:

  „”… Dzieciątko Jezus towarzyszy nam stale, od Niego wszystko się zaczęło ….”

  Napiszcie proszę coś więcej ,dlaczego od Dzieciątka Jezus wszystko sie zaczęło i o Patronach
  świętych i błogosławionych tej strony -Niebieskiej Pani 🙂

 5. wobroniewiary pisze:

  Nie na wszystkie pytania związane z tajemnicami Nieba trzeba odpowiadać 😉
  Uchylimy tylko rąbka tajemnicy, że kontemplując Narodziny Dzieciątka Jezus i w nas narodził się pomysł powstania tej strony. Patroni strony są wybrani nieprzypadkowo, to nasi Patroni od lat a do tego wspomagają „zło dobrem zwyciężać”. Tak naprawdę to Oni nas wybrali a nie my Ich…
  Reszta stanowi tajemnice duszy i Nieba. My też nie wszystko rozumiemy…

 6. KRYSTYNA pisze:

  Tylko trzy zdania – ważne.

  W Liście Papieża Benedykta XVI do biskupów z okazji publikacji Motu proprio „Summorum Pontificum” czytamy:

  „To, co przez poprzednie pokolenia było święte, również dla nas pozostaje święte i wielkie, i nie może być nagle całkowicie zabronione albo potraktowane jako szkodliwe”.

  To fundamentalne stwierdzenie zamieszczone jest w papieskim dokumencie, który hojnie otwiera możliwości celebrowania Mszy Świętej Trydenckiej.

  Najdoskonalszy akt kultu po tej stronie wieczności: Msza Święta Trydencka.

  ks. Jacek Bałemba SDB

 7. Małgorzata pisze:

  Obejrzyjcie kochani zakazany film ,gorąco polecam

  http://vod.gazetapolska.pl/1143-wyborcy-po-zakazany-film

 8. Just_me pisze:

  A ja się troszkę obawiam, że zamieszczając te przekazy wpadniecie w podobną sytuację jak „Dziecko Królowej Pokoju”. Na tym blogu były wprost szalone dyskusje na temat tych orędzi a sam admin ma teraz nie mały problem. Jest zastraszony, zakołowany i sam już nie wie w co ma wierzyć a w co nie.

  Ja sama mogę zaświadczyć, że czytając te przesłania przez prawie pół roku, zaczęłam się czuć źle duchowo, psychicznie i fizycznie nawet. Odeszłam od nich zupełnie i wróciłam do czytania Pisma Świętego. Dopiero teraz, oraz po dobrej spowiedzi, wraca mi równowaga duchowa.

  One są dziwne. Niby wszystko się zgadza, ale coś niepokoi. Czy jeden samotny ksiądz ma taką wiedzę ( zważywszy na to że objawienia badają całe komisje kościelne) aby wydać słuszny wyrok?
  Czy może wziąć na siebie taką odpowiedzialność?

  Życzę Wam powodzenia i pracy na większą chwalę Bogu i pożytkowi człowieka!
  Ale bądźcie roztropni i ostrożni.

  • wobroniewiary pisze:

   My tych przekazów nie zamieszczamy, ponieważ ksiądz Adam stwierdził kategorycznie, że one zawierają szereg błędów i niebezpiecznych herezji. Jakich? – Dowiemy się.
   My opieramy się na Piśmie Świętym i na przekazach zgodnych z Pismem, które niosą prawdę o bolesnych wydarzeniach ale w duchu miłości, radości itp.
   Co do innego blogu – dziś wolna wola, kto chce chodzi czyta pisze. Ksiądz zamieścił List tutaj i tutaj udziela odpowiedzi na pytania kierowane do Niego. Jak ktoś chce pisać i dyskutować o nieobecnych i bez nich – to jego święta wola. My modlitwą otaczamy każdego.
   A orędzi Marii u nas na pewno nie będzie. Jesteśmy posłuszni Księdzu opiekunowi – nie po to braliśmy opiekuna by hulać od Annasza do Kajfasza….

   Nie osądzamy, nie jesteśmy teologami, ale jeśli coś ma choćby pozór zła – odchodzimy. Tym bardziej, że ksiądz Adam nam to zalecił;)
   Za to modlitwą otaczamy każdego.
   Z Panem Bogiem

 9. Rozsądny pisze:

  ( przeniesiono do kawiarenki, Admin )

 10. Józef pisze:

  Obrona Tradycji Katolickiej to na pierwszym miejscu obrona Najświętszej Ofiary Mszy Świętej i tutaj jest największe pole do popisu. Czy wybrani patronowie szanowali i sprawowali ryt Mszy Świętej nieprzerwanie sprawowany niemal XX wieków, a zaniechanej przez papieża Pawła VI i następców?

 11. filmyprawdy pisze:

  ========================================================
  NOWOŚĆ – WYKŁAD “WOJNA INFORMACYJNA” – Dr Rafał Brzeski
  ======================================================

  ===================================================================
  https://filmyprawdy.wordpress.com/2012/05/12/nowosc-wyklad-wojna-informacyjna-dr-rafal-brzeski/
  ===================================================================

  ==============================
  POZDRAWIAMY

  REDAKCJA FILMY PRAWDY
  ==============================

 12. Pawełek pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
  Niezmiernie cieszy mnie fakt rozwoju strony, ale (niech mi Pan Bóg wybaczy) mam uwagę do tekstu, jaki pojawił się na banerze strony głównej- Jezus jest Panem. Jest to najpiękniejsze hasło, jakie może mieć strona lecz moim skromnym zdaniem powinno się napisać:
  JEZUS CHRYSTUS JEST PANEM. Niech mi pomocą będzie tekst piosenki- „Jezus Chrystus naszym Panem jest…”
  Można byłoby również dodać „i KRÓLEM” lub ewentualnie PANEM PANÓW I KRÓLEM KRÓLÓW. Nie chciałbym się czepiać i z góry przepraszam, że wzbudzam zamęt.
  Szczęść Boże

  • wobroniewiary pisze:

   Pawełku masz rację co do Pana Panów i Króla Królów ale my z ks. wybraliśmy najkrótszy egzorcyzm z pisma Św. że bez Ducha Św. nikt nie może powiedzieć że Jezus jest Panem
   Hasło wymyślił w trakcie rozmowy Zenobiusz i tak zostało vide: dzisiejsze ostrzeżenie księdza Adama
   Ten najkrótszy egzorcyzm w niczym nie ujmuje ani Panowaniu ani Królowaniu Chrystusa
   wszak napis króluje na tle Bazyliki Watykańskiej siedziby Piotra -Opoki, Skały której nie przemogą moce piekielne 🙂

 13. Magdalena-Zofia pisze:

  Do czego może człowieka, doprowadzić nienawiść:
  P. Mieczysława:
  „(…) No i jak się czuje w miejscu Pana Boga proboszcz z kościoła św. Prisclii? (Może i dobrze, bo nie chce rozmawiać o Chrystusie Królu. Gdy poszłam z prośbą do niego aby z nad Tabernakulum zdjął ten wizerunek – zwierzęcia, bo chociaż baranek, ale jest zwierzęciem. Prosiłam, aby zawiesił Chrystusa Króla, to on do mnie: “pani czymś pachnie”. Ja na to: oczywiście, że pachnę, ale nie czymś a Kimś – Chrystusem Królem, a proboszcz każe mi się modlić do barana.”

  Zobaczcie, jaki wizerunek p. Mieczysława nazywa „baranem” !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  W linku biuletyn tej parafii, patrz strona 4:

  Click to access 512005-513W.pdf

  Przy powyższym, pisanie o księdzu „on”, to już nic.

 14. Adam pisze:

  Piszecie „Dzieciątko Jezus towarzyszy nam stale, od Niego wszystko się zaczęło a broni nas św. Michał Archanioł, więc wiemy, że jesteśmy na dobrej ścieżce i kursie.
  Któż jak Bóg!”

  Mam pytanie o wyrażenie „jesteśmy na dobrej ścieżce i kursie”. Czy to nie jest swego rodzaju nadużycie w stosunku do tych słów związanych ze Smoleńskiem?
  Pozdrawiam

 15. AnnaMaria pisze:

  Czy ks.A. Skwarczynski bedzie swiecil dzis wode o 10-tej?

 16. AnnaMaria pisze:

  Dziekuje! To wspaniale!

 17. wobroniewiary pisze:

  Aby raz na zawsze uciąć spekulacje, pytania i żałosne ataki Zenobiusza na nas, naszą stronę, na tytuł NMP jako Niebieskiej Pani – krótka i dobitna wypowiedź ks. St. Małkowskiego, zwłaszcza końcówka, „a więc trwaj i wytrwaj Ewo do końca, bo jak mówi Pan Jezus – „kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony”Na więcej insynuacji nie będziemy odpowiadać ale przyjmiemy je jako krzyż i ofiarę za zbawienie grzeszników:
  Ps. Akurat samą końcówkę odpowiedzi urwało (jest to fragment dłuższej wypowiedzi, która będzie ukazywać się w odcinkach, np. za kilka dni zaproszenie na obchody rocznicy Smoleńska) ale Admin wgra jeszcze raz po południu 😉
  Ps. 2 Już jest cała wypowiedź na ten temat 😉

  • AA pisze:

   Wtrącę swoje trzy grosze, smutne trzy grosze, że ten bloger kpi nawet z tego, że ks. Małkowskiego nazywacie księdzem Nr 1 katastrofy smoleńskiej. Smutne to. Czy on nie wie, że ks. Stanisław jako pierwszy przychodził co wieczór pod Krzyż przed Pałacem Namiestnikowskim i głośno wołał, że to II Katyń i zamach.
   A może nie wie, że odebrał Nagrodę Grzegorza Wielkiego za swoją działalność obok pana posła Antoniego Macierewicza, i że co miesiąc jest we współkoncelebrze podczas mszy w Katedrze św. Jana Chrzciciela i przewodniczy Marszom Pamięci?
   Nie wierzę, że on tego nie wie i jeszcze tu chce wsadzić swoją kość niezgody

   • wobroniewiary pisze:

    On wie, on dobrze o tym wie, dlatego tak podłe jest to co czyni.
    Ale tylko post i modlitwa mogą tu pomóc, każde kolejne zdanie na ten temat daje mu pożywkę a zło trzeba zwalczać w zarodku!

    A propos Nagrody Św. Grzegorza z 2010 roku:
    „W tym roku głównymi bohaterami byli Antoni Macierewicz i ksiądz Stanisław Małkowski.

    Coroczna impreza rozpoczęła się o godzinie 19 w Teatrze Roma. Człowiekiem roku 2010 „Gazety Polskiej” został Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Natomiast „Nowe Państwo” uhonorowało nagrodą Grzegorza I Wielkiego księdza Stanisława Małkowskiego, kapelana „Solidarności”, legendę antykomunistycznej opozycji”
    Dziękuję św. Grzegorzowi, że mnie przygarnął (…) Nie można doczesności od wieczności odłączyć. Zwłaszcza od chwili, gdy Jezus Chrystus stał się człowiekiem. Grzegorz Wielki głosił prawdę i czynił cuda. Jego postawa jest dziś aktualna. Bronił przed zarazą i przed najazdem Longobardów. To samo dziś trzeba robić – powiedział ks. Małkowski, przyjmując nagrodę. Jego przemówienie przyjęto owacją na stojąco.

    http://niezalezna.pl/6760-ludzie-roku-2010-antoni-macierewicz-i-ks-stanislaw-malkowski

  • Karol pisze:

   Smutne to co on zrobił z NMP. Jawne bluźnierstwo

   Motyw “niebieskiej pani” (dosłownie) w śmieciarskiej pop-kulturze:

   youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=voIXAClNQnc

   youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1Vf8MQ2_HJM

   youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-_19U7GuOWs

   i jeszcze to ;(

   Bluźnierca i tyle. Ohydny bluźnierca

   • Maggie pisze:

    Ten czlowiek popisuje sie bluznierstwem. Nie zna tez bogactw jezyka polskiego i zmiany znaczenia slow w zaleznosci od kontekstu….zachowuje sie jak „niebieski ptaszek” – a zly duch dal mu natchnienie „tworczej wizji”. Co o nim mysle niech wyczyta miedzy wierszami wg wlasnego uznania…ja go „pokropie” zdrowaska

 18. Abel pisze:

  Zapraszam na mój blog

 19. Abel pisze:

  Witam!

  Zauwazylem ze w wizjach Marii Valorty szatan na pustyni podczas postu, zwracal sie do Niego jak do Boga, wiedzial ze jest Bogie, a w widzeniach Katarzyny Emmerich, jest jasno powiedziane, ze szatan nie wiedzial o boskosci Jezusa. Kto klamie?

  • wobroniewiary pisze:

   Szatan wiedział o boskości Jezusa, jest o tym mowa w Piśmie Świętym – w innym miejscu. Jednak nie powiem, że A.K. Emmerich kłamie, bo ona mogła mieć takie zrozumienie, gdyż szatan wie ale nie do końca.
   Dowód?
   Cytat z Biblii z inną sytuacją, ale w tym temacie.
   „Zaczęli krzyczeć: Czego chcesz od nas, /Jezusie/, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas? … Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku?”

   Wiedzieli że Jezus jest Synem Bożym że jest Nazarejczykiem – ALE ALE!!! CZY JEZUS PRZYSZEDŁ DRĘCZYĆ???

   MASZ DOWÓD ROZUMOWANIA A RACZEJ NIEROZUMOWANIA SZATANA – OJCA KŁAMSTWA.
   ON WIE ŻE JEZUS TO ZBAWICIEL – ALE NIE DLA NIEGO
   WIE ŻE JEST SYNEM BOŻYM ALE…nie do końca. tak wie i nie wie, jak np. fałszywi prorocy, oni wiedzą, że już…, że koniec, że trwa Wielki Ucisk, że Papież odszedł no ale jest różnica – DOBROWOLNIE ZREZYGNOWAŁ a UCIEKŁ!
   To jest właśnie ten mały procent niewiedzy, który demaskuje szatana.
   U Boga wszystko jest jasne od początku do końca. Bóg jest ponad czasem dlatego takie zdania jak np. u Marii z Irlandii „Wreszcie ustaliłem datę ostrzeżenia” powoduje uśmiech politowania nad tymi którzy w to wierzą.
   Dokładnie -POLITOWANIA. Oby i Bóg Ojciec nad takimi się zlitował w swoim czasie.

   Maria Valtorta ma rację że szatan wiedział że Jezus jest Bogiem, bo przykład z Biblii pokazuje że on wiedział zwracał się Jezusie Synu Boga Żywego
   Anna Katarzyna Emmerich – mogła tak to odczytać, bo szatan wiedział, ale pewny nie był.

   Ps. Z wypowiedzi o. Anzelma Frączka, egzorcysty z Jasnej Góry:
   Pamiętajmy! Najważniejszy jest Bóg. Szatan jest Bożym stworzeniem, które się zbuntowało wobec Boga. Moje dowody? Pismo Święte, nauka Kościoła, wypowiedzi Papieży, Katechizm Kościoła Katolickiego… Zobaczmy, co na ten temat mówi Biblia. W Ewangelii według św. Marka jest opis takiego wydarzenia: Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne (Mk 1, 23-27). Lecz On rzekł do nich: Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy (Mk 1,38-39).
   http://www.karmel.pl/lektorium/rozmowy/baza.php?id=11

   • wobroniewiary pisze:

    I jeszcze ważne prawdy o szatanie od ojca Anzelma – w końcu egzorcysty ze stolicy duchowej Polski:

    Na zakończenie chcę podać prawdy o szatanie, pamiętajmy o nich, a będą nam bardzo pomocne:

    – Chrystus ma większą moc niż diabeł. „Czego chcesz od nas Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kim jesteś: Święty Boży”, krzyczały demony w Ewangelii św. (Mk 1,24).
    – Chrystus dał swoim uczniom moc nad demonami. „Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: Panie przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy się nam poddają”, zgodnie z Ewangelią (Łk 10,17). Także ostatnim nakazem dla Jego następców było: „Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię Moje złe duchy wyrzucać będą…” (Mk 16,17).
    – Demony boją się prawdziwych uczniów Chrystusa. „Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom. Ona to, biegnąc za Pawłem i za nami wołała: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszę drogę zbawienia” (Dz 16, 16-17).
    Demony rozpoznają prawdziwie Boże sługi, a nie boją się oszustów. „Zły duch odpowiedział im: Znam Jezusa i wiem o Pawle, a wy coście za jedni?” (Dz 19, 15).
    – Demony wiedzą, że ich czas działania jest krótki. „…Biada ziemi i biada morzu, bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu” (Ap 12, 12).
    Demony wiedzą, że czeka ich sąd. „Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz do czeluści i wielki łańcuch w ręce. Pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. I wtrącił go do czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni” (Ap 20,1 -3).
    Demony wiedzą, że jedyną siłą na świecie, która może ich pokonać, jest moc krwi Chrystusa. „A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć” (Ap 12, 11).

   • Agnieszka pisze:

    Z oczywistych źródeł wiemy, że KK uznał K.Emmerich za ŚWIĘTĄ KK a Marię W. i jej poemat za ‚dzieło literackie’ TYLKO! i jak sięgnie sie do źródła opinii PApieża Benedytkta, opinia ta nie pozostawia złudzeń. Jest jednoznaczna.

 20. Abel pisze:

  ZA
  http://pasja.wg.emmerich.fm.interia.pl/zycie_jezusa38.htm

  Szatan nie wiedział, że Chrystus jest Bogiem, uważał Go tylko za proroka. Znanym mu było święte życie Jezusa w młodości i świętość Jego matki.

  Co do Jezusa, wprowadziło szatana w błąd to, że Jezus nie okazywał względem, uczniów właściwej Faryzeuszom surowości co do zachowania niektórych mniej ważnych zwyczajów. Uważał Go za człowieka dlatego, bo Jemu przypisywali winę, że uczniowie Jego nie trzymają się litery prawa i nie przestrzegają tradycji.

  — Znając gorliwość Jezusa, chciał Go przywieść do gniewu i gorszyć, ukazując Mu się w postaci jednego z uczniów Jego, to znowu chciał poruszyć Jego miłosierdzie, pojawiając Mu się jako osłabiony starzec, lub chciał jako Esseńczyk z Nim rozprawiać. Raz np. pojawił się szatan u wejścia do groty w postaci syna jednej z trzech wdów, którego Jezus szczególnie miłował. Szmerem dał znać o swej obecności, sądząc, że Jezus, zobaczywszy ucznia, rozgniewa się, iż ośmielił się pójść za Nim wbrew Jego zakazu. Jezus jednak nie obejrzał się nawet. Szatan zaglądał do jaskini, wymyślał rozmaite rzeczy o Janie Chrzcicielu, mówiąc, że podobno się wielce rozgniewał na Niego, dowiedziawszy się, że Jezus każe tu i ówdzie chrzcić, co przecież do Niego nie należy.

  . Szatan nie wie już, za co właściwie Jezusa ma uważać. Zna wprawdzie dobrze proroctwa o Nim i czuje, że Jezus ma nad nim władzę, nie wie jednak, że jest Bogiem i Mesjaszem, niezłomnym w dokonaniu Swego dzieła.

  Wprowadza go w błąd to, że Jezus pości, znosi utrapienie, głód, jest ubogim, cierpi wiele i w ogóle okazuje się człowiekiem, nie różnym co do natury od innych. Oślepia to szatana, podobnie jak Faryzeuszów; uważa Go jednak za bardzo świętego człowieka i stara się na wszelki sposób przez pokusy przywieść Go do upadku.

  • wobroniewiary pisze:

   Właśnie rozmawiałam z ks. Adamem. Katarzyna Emmerich nie ma tu racji

   Szatan doskonale wiedział że Jezus jest Synem Bożym i dlatego Go kusił słowami „Jeżeli jesteś Synem Bożym” On o tym wiedział i dlatego kusił.

   Cytat z Pisma Świętego:
   Mateusz 4,1-11

   Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem». Lecz On mu odparł: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych».

   Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego».

   Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz». Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.

   Ks. Adam powiedział wyraźnie. Katarzyna Emmerich nie ma racji

 21. Aleksandra pisze:

  Podczas ostatnich zakupów w jednym z popularnych sklepów z ubraniami dla młodzieży natknęłam się na koszulkę z napisem „OMG”, co jest skrótem od angielskiego wyrażenia „Oh my God”, czyli „O mój Boże”.

  Czy to nie jest wzywanie imienia Pana Boga nadaremnie? Czy nie należałoby tego nagłośnić, napisać o tym grzechu? Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, że jest to tak przebiegle zakamuflowane!

 22. Adam R. pisze:

  Witam,

  Wydawnictwo „Znak” wydało książkę:

  http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3647,Dowod

  z przykrością stwierdzam, że książka propaguje new age w czystej postaci. Kolory indygo, bóg jako atramentowa bańka, moc kosmiczna, duchowi przewodnicy, nazywanie Boga – Om (najświętsza sylaba hinduizmu. Dźwięk omkara występujący w wedach, jest pierwotnym hymnem. Om to sylaba-nasienie (bidźa), postrzegana jako dźwięk powstania Wszechświata. Ta transcendentalna wibracja jest uważana za identyczną z osobą absolutnego Wisznu.) i na koniec perełka: zachęta na otwarcie się na duchowych przewodników i pochwała dla mroku i ciemności. Całość to naukowy ezoteryzm dla zagubionych.

  Wszystko podane w delikatnej stylistyce świadectwa nie mającego nic wspólnego z chrześcijaństwem.

  Pozdrawiam.

 23. malgosia pisze:

  Nawiazujac do wymiany pogladow co zle moce wiedzialy ale nie do konca. Nie znaly planu Bozego, ktory ujawnil sie w chwili smierci Jezusa Chrystusa na Krzyzu. W tym momencie sily zla zostaly zwyciezone przez pokorna I cicha smierc naszego Zbawiciela, a co do Dzieci Bozych to jestesmy nimi wszyscy ci ktorzy kochaja Boga i postepuja wedlug jego przykazan.

 24. BOZENA pisze:

  DZIĘKUJĘ PANU BOGU ,ŻE TRAFIŁAM NA WASZĄ STRONĘ. SKIEROWALIŚCIE MNIE NA DOBRĄ DROGĘ,CZYTAM WASZE PUBLIKACJE DZIELĄC SIĘ Z INNYMI OSOBAMI.BÓG ZAPŁAĆ.

 25. Emi pisze:

  Ksieze Adamie my ksiedzu wierzymy
  Wystarczy spojrzec na ksiedza anielska twarz i sluchac przemilego glosu
  Tutaj czuje sie spokoj w przeciwienstwie do stron, ktore waszym zdaniem
  sa nie na miejscu. Przgladajac jedna z nich doszlam do wniosku ze sa przesiakniete
  strachem.Ten strach jest wrecz mania przesladowcza ktora rozlewa sie na tych co je czytaja .
  To jest styl SJ
  Na mnie to nie dziala bo pokladam nadzieje w Bogu a oni na sianiu strachu.

 26. wobroniewiary pisze:

  ks. Adam Skwarczyński pisze:
  8 Czerwiec 2013 o 22:49
  Oświadczam, że nie jest prawdą, iż nie sprawuję już opieki duchowej nad stroną „W obronie wiary i tradycji”. Nie jestem przez nikogo manipulowany. Nie chcę ujawniać wszystkich informacji które posiadam i nie będę tłumaczyć wszystkich posunięć. Najbardziej atakującym polecam zasadę: „Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień”, a pani „Anastazji” apeluję do sumienia i proszę, żeby już przestała bruździć i szkodzić sprawom Bożym, a za to zrobiła dobry rachunek sumienia i odbyła dobrą spowiedź. Dlaczego na stronie „W obronie wiary i tradycji” nie będzie orędzi Adama-Człowieka, na razie nie będę tłumaczyć. Modlitwa za “Namaszczonego” zniknęła ze strony, bo zostaliśmy o to poproszeni przez Adama-Człowieka. Teraz strona ma odpocząć od zamętu i jadu ludzi, walczących z Prawdą pod pozorem stawania w jej obronie (!); pani Ewa i ja zadecydujemy, kiedy wznowi pełną działalność. ks. Adam Skwarczyński

 27. Adrian pisze:

  Mam pytanie: czy nadal czytać orędzia Adama-Człowieka? Pytam, bo nie pojawiają się już one na waszej stronie, a na blogu Zenobiusza.

  • wobroniewiary pisze:

   Orędzia Anioła Stróża (nie Maryjne czy innych Świętych) mają nihil obstat a to oznacza, że nie mają błędów teologicznych
   Nie jest potwierdzone, że pochodzą z Góry a potwierdzają, że ich treść nie przyniesie ci duchowej szkody.
   To, że zamieszcza je zenobiusz to nas mało obchodzi- on nie jest wyrocznią ale nie czytać ich dlatego, że on je zamieszcza- to małostkowe.
   Czytaj na zdrowie, ja też je czytam na stronie właściciela 🙂
   Tyle że ich autor już u nas nie pisuje ani orędzi ani pod orędziami 🙂

 28. Adrian pisze:

  Dziękuję za odpowiedź. Czytając niektóre wpisy Zenka utwierdzam się coraz bardziej w przekonaniu, że ten człowiek pobłądził zajmując się orgonem, dlatego modlę się za niego, by znów wszedł na właściwą drogę.

 29. niewolnica Izabela pisze:

  Bogu Niech Będą Dzięki, za tą stronę, a Maryja niech błogosławi wszystkich ludzi prowadzących tą stronę i ludzi tu zaglądających. Toż to skarbnica wiedzy, wiadomości na bieżąco oraz wiele wiele ważnych i ciekawych informacji. Pozostańcie z Bogiem i Maryją.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s