Papież Franciszek – „zero tolerancji” dla pedofili wśród księży!!! Zero tolerancji dla nadużyć seksualnych!!

Kościół  katolicki ma „działać zdecydowanie” i wykorzenić wykorzystywanie dzieci przez duchownych – taką opinię wyrazić miał papież Franciszek w rozmowie z prefektem Kongregacji Nauki Wiary.
Informację, powołując się na anonimowe źródła podaje Reuters.

Sprawcy takich przestępstw powinni być sprawiedliwie osądzeni, a walka z pedofilią jest istotna dla Kościoła i jego wiarygodności – przypomniał papież Franciszek w rozmowie z arcybiskupem Gerhardem Mullerem. W ten sposób papież podtrzymał zdecydowaną linię papieża Benedykta XVI, który mocno egzekwował politykę „zero tolerancji” wobec przestępstw seksualnych.

Warto też przypomnieć, że większość aktów pedofili (a także o wiele częstszej efebofilii) w Kościele były to działania homoseksualne. A to oznacza, że poważna walka z pedofilią wymaga silnego przeciwstawienia się, tak jak robił to Benedykt XVI, także homoherezji.

**************************

Na prywatnych audiencjach Papież Franciszek przyjął prefekta Kongregacji Nauki Wiary abp. Gerharda Ludwiga Müllera oraz kard. Leonardo Sandriego, który kieruje Kongregacją dla Kościołów Wschodnich. Obserwatorzy zwracają uwagę, że spotkania z kolejnymi szefami dykasterii, a nierzadko również z towarzyszącymi im współpracownikami, stanowią rodzaj przeglądu Kurii Rzymskiej pod kątem dokonania w niej ewentualnych zmian personalnych czy strukturalnych. Warto też dodać, że niezależnie od tego nowy Papież ma w ten sposób możliwość zapoznania się z kurialną działalnością, którą dotychczas znał głównie z zewnątrz, oraz z całym spektrum życia Kościoła obejmowanym przez wyspecjalizowane dykasterie. Służy to wypracowaniu własnej linii postępowania, zwłaszcza na obszarach wymagających szczególnej troski.
Tak było w przypadku audiencji dla prefekta Kongregacji Nauki Wiary. Jak poinformowano, Papież zalecił abp. Müllerowi kontynuowanie polityki wyznaczonej przez Benedykta XVI, zwłaszcza w tym, co dotyczy nadużyć seksualnych. Jak czytamy, chodzi „o zdecydowane działania ze wskazaniem na ochronę nieletnich, pomoc ofiarom przemocy, karanie sprawców, wypracowanie i wdrażanie przez episkopaty niezbędnych dyrektyw w tym zakresie. Jest to niezwykle ważne dla świadectwa Kościoła i jego wiarygodności – zaznaczono w watykańskim komunikacie.
Ojciec Święty zapewnił, że ci, którzy doświadczyli nadużyć, mają szczególne miejsce w jego pamięci i modlitwie”.
Za: Fronda i Radio Watykańskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Papież Franciszek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Papież Franciszek – „zero tolerancji” dla pedofili wśród księży!!! Zero tolerancji dla nadużyć seksualnych!!

 1. Terra pisze:

  Przepraszam, że nie na temat, ale już po jutrze wielkie Święto Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus przygotował ogromne łaski dla tych, którzy w tym dniu uczczą Jego największy przymiot, obiecał odpuszczenie win i kar!
  „Ze świętem Miłosierdzia Bożego, a ściślej mówiąc z Komunią św. przyjętą w tym dniu, Pan Jezus związał niezwykłą obietnicę – łaskę zupełnego odpuszczenia win i kar. Do św. Siostry Faustyny powiedział: Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar (Dz. 699). Jest to – jak tłumaczy ks. prof. Ignacy Różycki, główny teolog w procesie beatyfikacyjnym Siostry Faustyny – łaska większa od odpustu zupełnego. Ten polega bowiem tylko na darowaniu kar doczesnych należnych za popełnione grzechy, ale nie jest nigdy odpuszczeniem samychże win. Najszczególniejsza łaska jest zasadniczo również większa niż łaski sześciu sakramentów z wyjątkiem sakramentu chrztu: albowiem odpuszczenie wszystkich win i kar jest tylko sakramentalną łaską chrztu świętego. W przytoczonych zaś obietnicach Chrystus związał odpuszczenie win i kar z Komunią świętą przyjętą w święto Miłosierdzia, czyli pod tym względem podniósł ją do rzędu „drugiego chrztu”. Aby uprosić tę łaskę trzeba spełnić określone warunki:
  * być po dobrze odprawionej spowiedzi (nie musi być w tym dniu), bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
  * w dniu święta Miłosierdzia przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej,
  * starać się o postawę ufności wobec Pana Boga, czyli o pełnienie Jego woli zawartej w przykazaniach, obowiązkach stanu, słowie Bożym i rozpoznanych natchnieniach Ducha Świętego,
  * starać się o spełnienie choć jednego aktu miłosierdzia wobec bliźnich z miłości do Jezusa przez czyn, słowo lub modlitwę.
  Te dwa ostatnie warunki stanowią fundament nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i warunek spełnienia wszystkich obietnic związanych z formami kultu, które Pan Jezus przekazał przez św. Siostrą Faustynę. Tymi uprzywilejowanymi formami nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, obok święta Miłosierdzia, są: obraz Chrystusa z podpisem: Jezu, ufam Tobie, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Godzina Miłosierdzia (modlitwa w chwili konania Jezusa na krzyżu) i szerzenie czci Miłosierdzia.
  Ojciec Święty Jan Paweł II nadał odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla wiernych, którzy w pierwszą niedzielę po Wielkanocy modlić się będą do Miłosierdzia Bożego.”
  faustyna.pl

  • wobroniewiary pisze:

   Będzie wpis na ten temat, tymczasem szykuje się nowy – bomba 😉

   Świadectwo Marcina, który jeszcze niedawno zakładał grupę modlitewną MBM i próbował nawracać księży

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s