Dziś wystawienie Całunu Turyńskiego – oglądaj razem z nami :)

„Ikona Wielkiej Soboty”, którą jest Całun Turyński, będzie dziś wystawiona na widok publiczny. Od godz. 17.10 do 18.40 Całun będzie można zobaczyć także za pośrednictwem telewizji.

To historyczne wydarzenie jest możliwe dzięki decyzji Papieża Benedykta XVI, który zezwolił na jego wystawienie. To drugie w historii telewizyjne wystawienie Całunu Turyńskiego.

– Jest to wielkie wydarzenie dla wszystkich chrześcijan, tym bardziej że Całun Turyński jest bardzo rzadko wystawiany na widok publiczny, z pewnością jest to podyktowane troską o szczególne zabezpieczenie tego bardzo ważnego „świadka” Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. To największa pamiątka, która mówi o wydarzeniu, jakie się dokonało w historii człowieka, zwycięstwie Jezusa nad śmiercią. To widzialny świadek opowiadający o Cudzie Zmartwychwstania, radosnym Cudzie, który przez ponad 2 tys. lat daje nadzieje człowiekowi, daje światło na przeżywanie naszej ziemskiej wędrówki, uczy nas, by żyć jak ludzie „Zmartwychwstania”, by dawać świadectwo o nieustannym zwyciężaniu dobra nad złem – mówi w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl o. Zdzisław Klafka, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Całun Turyński – płótno o rozmiarach 4,36 x 1,10 m, w które zawinięto Ciało Chrystusa po zdjęciu z krzyża, sprowadzone zostało do Europy z Ziemi Świętej ok. 1353 roku. Liczne badania Całunu potwierdzały, że w płótno zawinięte było ciało około 35-letniego mężczyzny, o wzroście około 180 cm, któremu zadano około 600 ran na całym ciele, na głowie miał ślady po cierniowej koronie.

Jak podkreśla o. Zdzisław Klafka, możliwość oglądania Całunu Turyńskiego także za pośrednictwem transmisji telewizyjnej pozwoli lepiej przygotować się i przeżywać duchowo Niedzielę Zmartwychwstania. – Ta niezwykła „ikona” zobowiązuje do podjęcia refleksji nad naszym życiem. Czy rzeczywiście jestem świadkiem Jezusowego Zmartwychwstania? Czy wykorzystuję dar Jezusa w moim życiu? – dodaje redemptorysta.

Od 400 lat relikwia przechowywana jest w katedrze turyńskiej, w specjalnie w tym celu zbudowanej kaplicy Guarinich.

Wydarzenie pod hasłem „A sua imagine” („Na Jego obraz”) będzie transmitowała na żywo włoska telewizja RaiUno.

***********************

Jak oglądać, gdy nie masz satelity lub kablówki?
Pobierz i zainstaluj – Readon-TV-Movie-Radio-Player (kliknij) i tam wśród programów wybierz Italy – program Rai 1 lub Vatican City – program TV2000. Klikając prawym klawiszem myszy na „add favorites” dodajemy do ulubionych i mamy swoje programy jak np. ja 🙂

tv

 Życzymy wszystkim dużo owoców duchowych dzięki tej transmisji i możliwości cichej adoracji Całunu 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Dziś wystawienie Całunu Turyńskiego – oglądaj razem z nami :)

 1. Franek pisze:

  W tym programie po prawej jest wyszukiwarka „Search” co ułatwia wybranie właściwego kanału wpisujemy TV 2000 potem enter i już możemy oglądać 🙂

 2. Ania pisze:

  Na Rai 1 jest na Vaticano TV2000 nie ma, ale jak trudno pozbyć się reklam trzeba znaleźć ten mały x po środku

 3. Admin pisze:

  Komunikat
  Szanowni Czytelnicy
  W dniu dzisiejszym Admin bloga „dzieckonmp” zamiast adorować Pana Jezusa złożonego do grobu, zamiast oczekiwać na Jego zmartwychwstanie wytoczył na swoim blogu działo załadowane stekiem ohydnych kłamstw i pomówień i oszczerstw na ks. Adama Skwarczyńskiego i na Adminkę Ewę nazywając ich mordercami.
  W związku z tym oświadczam że Ewa nigdy nie otrzymała od pana H. żadnych pieniędzy, jego dane osobowe są od dawna znane ( sam je zamieszczał na swoim blogu np. organizując pielgrzymki do Medziugorje ).
  Ewa nigdy nie włamywała się do jakiejkolwiek skrzynki pocztowej. Innych kłamstw i oszczerstw jakie znajdują się we wspomnianym wpisie na „dznmp” nawet nie komentuję bo lepiej ten czas po prostu poświęcić na modlitwę. Panie H. za te i inne kłamstwa i oszczerstwa odpowie pan przed Bogiem.
  Na polecenie księdza Ewa nie będzie zabierać głosu w tej sprawie pozostając w milczeniu i modlitwie.
  Wszystkim czytającym ten komentarz życzę błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy a Adminowi dzieckonmp autorowi oszczerstw i kłamstw życzę czystego sumienia przystępując dzisiejszego wieczora i jutrzejszego poranka do Komunii Świętej.
  Proszę o modlitwę za Ewę, co ona teraz czuje gdy jest wyzywana od morderców a nie ma w niej winy za grosz?
  Co ten człowiek czuje idąc do kościoła i czy on ma jakiekolwiek uczucia jak pisze takie kłamstwa po to, by zniszczyć tę stronę, która przyciąga na powrót do Kościoła 😦

  Czy ktoś chciałby być na jej miejscu…
  Kazimierz

  • Anonim pisze:

   Najpierw zamordowała księdza Kiersztyna, przejęła stronę której nie było a intronizacja.pl ma się dobrze, a teraz zamordowała samego Bronisława?
   Tylko czemu to on ma chodzić dwa lata do prokuratury a morderczyni nie? Dziwy.
   Ten człowiek naprawdę Boga się nie boi i nie zdziwi mnie jak padnie przed Bogiem martwy jak to małżeństwo z Dziejów Apostolskich. Za kłamstwo i odebranie imienia drugiemu człowiekowi.
   Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy

   • Franek pisze:

    „Mordercy zniszczyli mnie”

    To jako tytuł wpisu przeczytałem na wspomnianym blogu, i tak sobie myślę czy kiedykolwiek sumienie ruszy autora tych słów ?
    Przypomina mi się świadectwo pewnej pani jakie czytałem na tym blogu a mówiło ono o tym jak ta pani zawiesiła w swoim sklepie „pieczęć” tą od MBM i natychmiast po tym traciła klientów, a po wyrzuceniu tej „pieczęci” ruch w sklepie bardzo szybko wzrósł, jestem pewien że to ta „pieczęć” i te „krucjaty” są przyczyną niepowodzeń wspomnianego a nie jacyś wyimaginowani „mordercy” z „obrońców” z Adminką na czele.
    Nazwać kogoś mordercą to jest jednak ciężki kaliber pomówienia.

    Pozdrawiam wszystkich życząc mimo wszystko wesołych świąt siły i wytrwałości w dążeniu o prawdy.

 4. AnnaMaria pisze:

  Widac ze Pan Jesus daje pani Ewie laske uczestnictwa w jego cierpieniach; dla jej uswiecenia!

  Nikt o zdrowych zmyslach nie uwierzy w te „chore bzdury” tego pana z dzieckonmp.

  Zyczenia Radosci duchowej i Blogoslawienstwa od Zmartwychstalego Pana dla Was!!!

  • Teresa pisze:

   Te groteskowe szatanskie ataki na was to nic innego jak tylko dowod waszej dobrej i skutecznej pracy ewangelizacyjnej ktorej szatan nienawidzi bo on wie jak musi byc skuteczna.
   Radujcie sie i Weselcie !!!
   Zdrowych i Pogodnych oraz pelnych Blogoslawienstwa Bozego Swiat Wielkiej Nocy!!!

 5. ewa pisze:

  pozwole sobie tutaj tez napisac….o NAJNOWSZYM…artykule ktory jest w tygodniku GAZETA POLSKA -dotyczącym KATASTROFY SMOLENSKIEJ….a mianowiscie o filmie „ANATOMIA UPADKU”-ANITY GARGAS,film ktory otwiera oczy….bedzie on emitowany juz w TVP1 o 21.30…8 kwietnia. film tez jes dostepny na youtubie….http://www.youtube.com/watch?v=oyPrYygsum8 zachecam do jego obejrzenia.

 6. jAN pisze:

  Najświętsza Dziewica:

  – O, Vassulo, nie wątp. Proszę cię o to. Będziesz żyła tylko dla Chrystusa. Jego Kielich przelewa się z powodu grzechów świata. To jest Jego ostatnie Orędzie. Jeśli Je odrzucą, pozwolę Jego Ramieniu opaść na nich. Nie będę mogła już więcej Go powstrzymywać, jest zbyt ciężkie. Jutro uczynię Mój Cud. Godzina nadchodzi. (…) Królestwo Boże jest wśród was wszystkich. Nie zapominajcie o Końcu Czasów, nie zapominajcie, że Jego Orędzie uzdrowi Jego Ciało i zjednoczy Je. Pamiętajcie, że Plan Zbawienia Jezusa ocali miliony dusz. Jego Orędzie Pokoju i Miłości doprowadzi Nasze dzieci do Miłości. Jezus nawraca je, gdy tylko skosztują Jego Chleba. Jego Chleb jest owocem Miłości. Miłość wszystkich was odnowi. Miłość i Miłosierdzie uwolnią was z bezbożnych sieci szatana. (…)

  Tego wieczoru, gdyby szatan mógł mnie fizycznie zaatakować, zabiłby mnie. Zaatakował moją duszę, męczył mnie, okazując nienawiść.

  http://www.voxdomini.com.pl/plmsg/plindex.html

  http://www.voxdomini.com.pl/vass_tem/0-v-01.htm

  http://archiwum.voxdomini.pl/mp3/vass_mp3.html

 7. Magda pisze:

  Poruszające przesłanie papieża Franciszka z okazji wystawienia Całunu Turyńskiego: To spojrzenie nie szuka naszych oczu, a naszego serca
  „(,,,) Pozwólmy zatem, aby ogarnęło nas to spojrzenie, które szuka nie naszych oczu, lecz naszego serca. Posłuchajmy tego, co chce nam powiedzieć, w milczeniu, przekraczając samą śmierć. Przez Święty Całun dociera do nas wyjątkowe i ostateczne Słowo Boga: Miłość, która stała się człowiekiem, wcielona w nasze dzieje; miłosierna miłość Boga, który wziął na siebie całe zło świata, aby uwolnić nas od jego panowania. To oszpecone Oblicze przypomina tak wiele twarzy mężczyzn i kobiet zranionych przez życie nie szanujące ich godności, przez wojny, które uderzają w najsłabszych … A jednak Oblicze z Całunu przekazuje wielki pokój; to udręczone ciało wyraża majestat panującego. Tak jakby pozwalało przenikać zawartej w nim potężnej energii i jakby nam mówiło: ufaj, nie trać nadziei! Moc miłości Boga, moc Zmartwychwstałego zwycięża wszystko.(…)”
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/50259-poruszajace-przeslanie-papieza-franciszka-z-okazji-wystawienia-calunu-turynskiego-to-spojrzenie-nie-szuka-naszych-oczu-a-naszego-serca

 8. Magda pisze:

  o Tajemnicy Wielkiego Piątku. Naukowcy przeoczyli, pielęgniarka wpadła na trop. „Wyniki badań potwierdzają to o czym czytamy w Ewangeliach”
  http://wpolityce.pl/artykuly/50273-nasz-wywiad-o-tajemnicy-wielkiego-piatku-naukowcy-przeoczyli-pielegniarka-wpadla-na-trop-wyniki-badan-potwierdzaja-to-o-czym-czytamy-w-ewangeliach

  Z Aleksandrą Polewską, autorką książki „Piątek, który zmienił wszystko. Męka Pańska w świetle zdumiewających odkryć i niezwykłych wizji mistycznych” rozmawia specjalnie dla portalu wPolityce.pl Karolina Wichowska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s