Ks. St. Małkowski – Dziękuję Bogu za Ojca Świętego Franciszka

Ks. Stanisław Małkowski
KTÓŻ JAK BÓG!

Dziękuję Bogu za Ojca Świętego Franciszka, wybranego przez konklawe w świetle Ducha Świętego. Nowy papież inauguruje pontyfikat w uroczystość św. Józefa, w dniu imienin swojego poprzednika, dając świadectwo wiary i wierności miłości odpowiedzialnej, zatroskanej, nieustraszonej, wspólnoty z ubogimi, łącząc jezuicką precyzję z franciszkańską łagodnością. Wspiera go św. Michał Archanioł, opiekun Kościoła Świętego – „dzisiaj Pan mówi do was przez swojego Namiestnika – Ojca Świętego Franciszka; jego słuchajcie, bowiem jest głosem Jezusa Pana naszego, na ten czas; wspomagajcie modlitwą Ojca Świętego, bo jest on dany na ten czas, by miłosierdzie Boże znalazło swoje odbicie w czynach miłosierdzia Kościoła”.

W kazaniu kard. Bergoglio wygłoszonym w dniu Matki Bożej z Guadalupe (12 grudnia 2011 roku) czytamy: „Trójca Święta obecna jest w sercu każdego ochrzczonego, jakkolwiek byłby pogardzany, ignorowany, potępiany czy prześladowany”.

W tych dniach zwraca się do nas Anioł Stróż Polski: „Nabierzcie odwagi Polacy, by wiernie wytrwać przy Krzyżu Chrystusa z różańcem w ręku; nie ma innej drogi, jak tylko ta, jeżeli chcecie stać się świadkami prawdy, nie tylko w waszej ojczyźnie, lecz także wobec innych narodów; Europa potrzebuje waszego świadectwa, a to wymaga odwagi i poświęcenia; czuwanie wraz z Maryją jest przygotowaniem do dziejowego bierzmowania waszego narodu; różańcowe czuwanie przy tronie Królowej Polski sprawia, że Maryja obficiej uprasza ład wewnętrzny, jak również łaski Ducha Świętego dla tych, którzy starają się o urzeczywistnienie w narodzie polskim królestwa Jej Syna; nieście krzyż w waszych sercach; narody, które odrzuciły Krzyż, które ustanawiają prawa przeciwne Bogu, które wprowadzają szatański plan zniewolenia umysłów, odczują konsekwencje swoich czynów wedle sprawiedliwości Bożej; wy jednak bądźcie wierni, gdyż Chrystus chce was wywyższyć wobec innych narodów, bo chce się wami posłużyć, aby okazać swoją potęgę i moc królewskiego panowania; wasi przodkowie przelewali krew w obronie wiary, a była to krew chrześcijańska, dlatego jako naród macie udział w cierpieniach Chrystusa; dlatego Jego miłosierdzie uprzedza Jego sprawiedliwość wobec waszego narodu; kiedy nadejdzie czas, Chrystus podniesie was swoją łaską i staniecie się Jego świadkami – dla Zachodu i dla słowiańskiego Wschodu”.

Tym wszystkim, którzy chcą się usadowić w jakiejś przestrzeni między Bogiem a szatanem, papież mówi, iż takiego „między” nie ma, bo „kto nie modli się do Boga, modli się do diabła”.

W sobotę 23 marca słyszymy w Ewangelii mszalnej proroctwo Kajfasza: „lepiej jest, gdy jeden człowiek umrze za lud, niż miałby zginąć cały naród” (J 11,50), a Jezus miał umrzeć nie tylko za naród, ale także, aby rozproszone dzieci Boże zgromadzić w „jedno” (w. 52). Arcykapłani postanowili stracić również wskrzeszonego Łazarza (J 12,10), czyli chociaż zmarłego a następnie wskrzeszonego Łazarza widzieli, to jednak w Jezusa nie uwierzyli, kierując się własnym, doraźnym interesem. Podobnie dzisiaj w Polsce naśladowcy dawnych przywódców żydowskich chcą zabić prawdę wraz z jej świadkami po to, aby „nigdy” nie oddać władzy raz zdobytej. A tymczasem władza prawdy okazuje się potężniejsza od władzy kłamstwa, bo Bóg jest nieskończenie mocniejszy od demona. O tym zapewnia nas wiara i liturgia paschalna. Społeczne uśpienie, które jeszcze trwa w Polsce, jest próbą zbiorowego znalezienia się między prawdą a kłamstwem.
Z tego złego snu budzi nas Chrystus i Jego zastępca papież Franciszek. Powstańmy z zimowej śpiączki ku nowej Wiośnie Narodu i Kościoła!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s