List Vassuli Ryden i o. Johna Abbertona (egzorcysty angielskiego) na temat fałszywego proroka “Marii Bożego Miłosierdzia”. Stanowisko polskiej redakcji „Voxdomini”

Dwa listy ostrzegające  przed orędziami krążącymi w internecie przekazywanymi przez fałszywą mistyczkę  zwaną Marią od Bożego Miłosierdzia. Pierwszy list jest od o. Johna Abbertona, a  drugi od Vassuli.

Ojciec John Abberton pisze:
Niektórzy wątpią obecnie w  orędzia „Prawdziwe życie w Bogu” ze względu na swoje powiązanie z fałszywą  mistyczką Marią od Bożego Miłosierdzia. Część z nich wierzy, że obecny Papież  jest fałszywy. Mam nadzieję, że poniższe słowa Vassuli wyjaśnią to. Nie chcieli  słuchać tego, co ja mówię, więc powie to Vassula. Wszyscy, którzy wierzą, że  Papież jest fałszywy, nie mogą brać udziału w naszej pielgrzymce. Tak również  twierdzi Vassula. Jeżeli jesteście w kontakcie z grupami modlitewnymi,  podzielcie się proszę, z nimi tą wiadomością, zwłaszcza jeśli znacie osoby,  które czytają te fałszywe orędzia.
o. John  Abberton

Mówi Vassula Ryden:
Dobrze. Ludzie ci pragną  tylko sensacji, przyszłych zdarzeń, niczego więcej. Nazywa się to pogonią za  sensacją. Mieliśmy tutaj w Los Angeles jedną panią, która sprzeczała się z  Claire Mansour na dokładnie ten temat. Mówiła nawet Claire, że jest  bluźnierstwem przeciwko Duchowi Świętemu twierdzenie, że ta kobieta (Maria od  Miłosierdzia) jest fałszywym prorokiem, i że fałszywe jest zwłaszcza to, co mówi  w swoim orędziu na temat obecnego Papieża. Powiedziałam Claire: „Zostaw ją,  pewnego dnia się przebudzi”. Trwało to 2 dni, kiedy zadzwoniła i powiedziała, że  się myliła i że Papież jest bardzo święty.

Jeśli chodzi o naszych  ludzi, to powinni oni zaprzestać czytania fałszywych orędzi. Ta kobieta zwana  Marią od Bożego Miłosierdzia korzysta z orędzi z Garabandal, Don Gobbiego, s.  Faustyny i „Prawdziwego życia w Bogu’, aby produkować swoje własne Co się zaś  tyczy jej proroctw, to pojawiły się one po tym, jak opisałam je lata temu w  „Prawdziwym życiu w Bogu”. Ona zaczęła je spisywać dopiero w 2010 r. Cała jej  teoria meteorów została zaczerpnięta również z „Prawdziwego życia w Bogu”, z  modlitwy z 2006 r. i z artykułów, które napisałam znacznie wcześniej przed 2010  r.

Prostym sposobem  dowiedzenia jej fałszywości jest imię, które sobie nadała: Maria od Bożego  Miłosierdzia. Niesłychane! Jezus szanuje imię, które nadano nam na chrzcie, jako  że chrzest jest jednym z Sakramentów Kościoła. Po drugie: twierdzą, że ten  Papież jest antychrystem i fałszywym papieżem; czy zatem w ciągu ostatnich kilku  dni nie widzieli, jaki jest ten Papież, jaką jest osobą? Po trzecie, spotkałam  go podczas pobytu w Argentynie. Jest niezwykle uprzejmym, zwyczajnym, szczerym i  skromnym człowiekiem. Zobaczycie, jak wielkich rzeczy dokona i nie zdziwi mnie,  jeśli przyczyni się do ujednolicenia dat Wielkanocy.

Większość ludzi szuka  znaków, zdarzeń i tym podobnych ekscytacji zamiast wejrzeć w siebie i na to, co  w sobie noszą. Kiedy pewnego dnia spotkają Pana, co będą mieli, by Mu ofiarować  – puste ręce? Jeśli powiedzą, że ona (Maria od Miłosierdzia) zaleca modlitwy  itp., a dlaczegóż by nie? Gdyby nie zalecała, wówczas łatwiej byłoby ją  zdemaskować! Nadal powiedziałabym o tych, którym podobają się te orędzia, aby,  skoro chcą, szli za fałszywym prorokiem. A kiedy nawet zobaczą, że mylili się co  do Papieża, nie sądzę, żeby wrócili do „Prawdziwego życia w Bogu”, ponieważ  „Prawdziwe życie w Bogu” nie zmieniło ich, lecz przeczytali je prawdopodobnie ze  względu na zawarte w nim proroctwa, a nie po to, aby odmienić swoje sercaOznacza to, ze nigdy nie doceniali nauk Jezusa ani zażyłej miłości, jaką nas  darzy. Możecie przesłać tego maila, komu chcecie.
W  Chrystusie
Vassula

 O. John Abberton:
Vassuli  nie podoba się cała ta sprawa i każdy, kto nadal będzie rozpowszechniał te  orędzia, musi opuścić grupę Prawdziwego Życia w Bogu. To nie ja tak mówię, lecz  Vassula. Możecie przekazać to grupom w Australii. Muszą dokonać wyboru. jeśli  nadal pragną kontynuować rozpowszechnianie tych fałszywych orędzi, nie mogą być  częścią działalności Prawdziwego Życia w Bogu. To wszystko. I nie ma o czym  dyskutować.
Źródło: Redakcja  http://www.voxdomini.pl
Pokój i  Miłość w Sercu Jezusa i Maryi

Anna pisze:
Dzisiejszy wpis na facebooku ojca Johna Abbertona (egzorcysty angielskiego, znanego kaznodziei, proboszcza parafii i opiekuna Stowarzyszenia “Prawdziwe Życie w Bogu” w Anglii):
«Tak jak przewidywałem, właśnie usłyszałem od kogoś z TLIG w Niemczech, mówiącego, że niektórzy ludzie z modlitewnych grup “Prawdziwego Życia w Bogu” twierdzą, że nowy papież Franciszek to “Papież fałszywy”. Zgadnijcie dlaczego? Jestem pewien, że znacie odpowiedź: to znów ta okropna strona internetowa “Ostrzeżenie”. Teraz grozi to rozpadem niektórych z naszych grup modlitewnych! Moim zdaniem nie ma miejsca w tych grupach dla nikogo, kto w ten sposób mówiłby o obecnym Papieżu.»
Koniec cytatu.
Z wielką przykrością i bólem odnotowujemy, że sytuacja ta dotyczy także Polski i naszych Czytelników. Od lat staraliśmy się ukazać – zwłaszcza w naszym piśmie “Vox Domini” oraz na naszej stronie internetowej – ZASADY ROZEZNAWANIA OBJAWIEŃ oraz ukazywać objawienia prawdziwe, aby stały się one dla Czytelników punktem odniesienia… Niestety sytuacja, która ma obecnie miejsce, ukazuje, jak wiele osób zasypia i porywa duch ich fałszu… Byliśmy wielokrotnie usilnie proszeni, aby podjąć się oficjalnej dystrybucji książki Marii Miłosierdzia Bożego w Polsce, jednak zgodnie z sumieniem, odpowiedź brzmi: NIE.
Nie jest wykluczone, że w najbliższych numerach “Vox Domini” opiszemy Wam, dlaczego.  Zainteresowanym przypominamy kilka zasad:
http://www.voxdomini.pl/roz/kat1.html
Rozeznawanie objawień. Jak rozeznawać
za: http://www.facebook.com/PrawdziweZycieWBogu?fref=ts

**************
Słowacja ostrzega przed Marią z Irlandii:
1.“Fałszywe ostrzeżenia o Irlandii” – oświadczenie arcybiskupa ołomunieckiego Mons. Ján Graubner – kliknij
2. stanowisko biskupa Štefana Sečka  z diecezji spiskiej –  kliknij
3. stanowisko wizjonerów z Dechtic – „
Stanovisko vizionárov z Dechtíc ku “Varovaniu” z Írska a POSOLSTVO Panny Márie zo dňa 15.11.2012″ – kliknij
4. Strona Ojca Miroslava (redemptorysty) o handlu „pieczęcią Boga żywego” w Medziugorju w dniach od 26 września 2012 🙂
(hm,… znamienna data dla „blogowych pielgrzymek” 😀  – kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

78 odpowiedzi na „List Vassuli Ryden i o. Johna Abbertona (egzorcysty angielskiego) na temat fałszywego proroka “Marii Bożego Miłosierdzia”. Stanowisko polskiej redakcji „Voxdomini”

 1. Maggie pisze:

  Chyba Vassula Ryden i O.John Abberton , a wiec nie jak Mary anomimowe postacie, wypowiadaja sie jasno o zwodniczosci i szkodliwosci Irlandki. Ci co szukaja sensacji lub zostali zahipnotyzowani i zasilili szeregi „wyznawcow spekulacji” tej Mary, powinni sie co najmniej zastanowic po przeczytaniu tych dwoch wypowiedzi…

 2. tomek pisze:

  Wszyscy, którzy jeszcze mają jakieś wątpliwości co do szkodliwości pism MMB powinni poważnie zastanowić się nad swoja psychiką i swoją religijnością. Pomijając niedorzeczności, które wypisywała ta irlandzka pseudo-mistyczka, Jezus z jej pism wyłania się jako mocno znerwicowany Bóg, który co chwile mówiąc gdzie np. będzie jaka pogoda albo jaki kataklizm, stara się takimi „przepowiedniami” zmusić ludzi by w Niego uwierzyli. Czy naprawdę widać tu jakiekolwiek podobieństwo do Jezusa z Nazaretu, o którym czytamy w Ewangelii ? Smutne, że tak dalece niektórym do właściwego zrozumienia Prawdziwego Ducha Ewangelii. A On jest łagodny i pokornego serca. Gdzie tu podobieństwo do boga z pism MMB ?

 3. joanka pisze:

  ja juz to pisalam gdzies… na jednej z grup mbm bardzo opierano sie na Vasuli, teraz jestem ciekawa jak zareaguja na jej wypowiedz w tej sprawie 🙂 dobrze ze jest coraz wiecej glowos w tej sprawie 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Dlatego lepiej opierać się na Wierze, Tradycji, czytać Pismo Święte i te orędzia, które nie stoją z Nim w sprzeczności!

   Z dzisiejszego czytania:

   Środa V tygodnia Wielkiego Postu
   Księga Daniela 3,14-20.91-92.95.

   Król Nabuchodonozor powiedział:
   «Czy jest prawdą, Szadraku, Meszaku i Abed-Nego, że nie czcicie mojego boga ani nie oddajecie pokłonu złotemu posągowi, który wzniosłem?
   Czy teraz jesteście gotowi, w chwili gdy usłyszycie dźwięk rogu, fletu, lutni, harfy, psalterium, dud i wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych, upaść na twarz i oddać pokłon posągowi, który uczyniłem? Jeżeli zaś nie oddacie pokłonu, zostaniecie natychmiast wrzuceni do rozpalonego pieca. Który zaś bóg mógłby was wyrwać z moich rąk?»

   Szadrak, Meszak i Abed-Nego odpowiedzieli, zwracając się do króla Nabuchodonozora: «Nie musimy tobie, królu, odpowiadać w tej sprawie.
   Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, zechce nas wybawić z rozpalonego pieca, może nas wyratować z twej ręki, królu.
   Jeśli zaś nie, wiedz, królu, że nie będziemy czcić twego boga, ani oddawać pokłonu złotemu posągowi, który wzniosłeś».
   Na to wpadł Nabuchodonozor w gniew, a wyraz jego twarzy zmienił się w stosunku do Szadraka, Meszaka i Abed-Nega. Wydał rozkaz, by rozpalono piec siedem razy bardziej niż było trzeba.
   Mężom zaś najsilniejszym spośród swego wojska polecił związać Szadraka, Meszaka i Abed-Nega i wrzucić ich do rozpalonego pieca.
   Król Nabuchodonozor popadł w zdumienie i powstał spiesznie. Zwrócił się do swych doradców, mówiąc: «Czy nie wrzuciliśmy trzech związanych mężów do ognia?» Oni zaś odpowiedzieli królowi: «Rzeczywiście, królu».
   On zaś w odpowiedzi rzekł: «Lecz widzę czterech mężów rozwiązanych, przechadzających się pośród ognia i nie dzieje się im nic złego; wygląd czwartego przypomina anioła».
   Nabuchodonozor powiedział na to: «Niech będzie błogosławiony Bóg Szadraka, Meszaka i Abed-Nega, który posłał swego anioła, by uratował swoje sługi. W Nim pokładali swą ufność i przekroczyli nakaz królewski, oddając swe ciała, aby nie oddawać czci ani pokłonu innemu bogu poza Nim».

   http://ewangeliadlanas.wordpress.com/2013/03/19/20-marca-2013-sroda-v-tygodnia-wielkiego-postu/

   • wobroniewiary pisze:

    I jeszcze Ewangelia z dodatkiem 🙂


    Ewangelia wg św. Jana 8,31-42.

    Jezus powiedział do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli».
    Odpowiedzieli Mu: «Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: “Wolni będziecie?”»
    Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.
    A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze
    .
    Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.
    Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki.
    Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca».
    W odpowiedzi rzekli do Niego: «Ojcem naszym jest Abraham». Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama.
    Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił.
    Wy pełnicie czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca – Boga».
    Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał».

 4. wobroniewiary pisze:

  Na glorii matejjavor — 2013-03-20 11:07:44:
  „To wszystko. I nie ma o czym dyskutować.”
  Czyż nie jest to wskazówka dla nas wszystkich? Dopowiedzią są słowa z Listu św. Pawła do Tymoteusza, strońmy od wywrotowców.
  Ze złem się nie dyskutuje, pamiętajmy,że z każdego bezużytecznego słowa przyjdzie nam zdać rachunek, nie z każdego złego ale bezużytecznego słowa! A tych pod adresem wyznawców fałszywego proroka padło już nazbyt wiele, kto zechce, usłucha.

  2 Tm 3
  1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, 3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. 5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń.
  http://www.gloria.tv/?media=417256

 5. Paweł pisze:

  @admin Proszę poprawić adres źródła. Pozdrowienia

 6. Paul pisze:

  Ciekawe jak teraz będą się bronić zwolennicy Merylandu?

 7. TomaszWierny pisze:

  Mam pytanie, bo przeczytałem u Zenobiusza że głosicie herezje że Maryja jest pośredniczką łask
  Jak to jest z tym pośrednictwem?

  • olo13jcb pisze:

   A nie jest pośredniczką ????? – zastanów się, i pomyśl choć trochę…..

  • Magdalena-Zofia pisze:

   Musisz rozeznać we własnym sumieniu, komu wierzyć: Księżom, wielu Księżom, Biskupom (nie jednemu), Vassuli, czy Panu Zenobiuszowi. Pan Jezus dał Ci wolną wolę – decyduj.

   • Maggie pisze:

    Z miejsca przyszla mi na mysl modlitwa „Pod Twoja obrone…”…. ale takze slowa ukrzyzowanego Chrystusa, kiedy powiedzial do stojacych pod Krzyzem: „oto Matka Twoja, oto syn Twoj”.
    Czyz to nie dowod, ze sam Jezus Chrystus uczynil Maryje nasza Matka, do ktorej mamy sie udawac z naszymi sprawami ???

  • wobroniewiary pisze:

   Krótkie pytanie – krótka odpowiedź 🙂
   A nawet dwie 😀

   1) Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko,naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych,
   ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać, Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj. Amen.

   2) Cytowany przez Ciebie bloger uznaje tylko Adama-Człowieka (wszyscy inni to zło wcielone „z samego dołu”) może z czasem dojrzy z lewej strony na stronie Adama-Człowieka z napisem „Nowe” 🙂
   a) http://adam-czlowiek.blogspot.com/2011/12/co-znaczy-okreslenie-wspoodkupicielka.html
   b) http://adam-czlowiek.blogspot.com/2011/12/2-wspoodkupicielka-zapowiedziana.html

   • TomaszWierny pisze:

    Mam jeszcze jedno pytanie czy błogosławić może tylko osoba duchowna? bo wspomniany już Zenobiusz twierdzi że nie i że są tylko dwa wyjątki błogosławieństwo dzieci przez ich rodziców i osób w zakonach przez ich przełożonych, pytam poważnie bo autor tych twierdzeń uważa się za osobę mądrą i znającą teologię co najmniej na poziomie ponadprzeciętnym proszę o poważną odpowiedź.

    • wobroniewiary pisze:

     odpowiedzią będzie nowy wpis 🙂
     A ty jak masz pytania i wątpliwości to pytaj księży choćby w konfesjonale bo tam masz największa pewność, że odpowiada ci Bóg (poczytaj co św. Faustyna mówi na ten temat)
     Nie pytaj i nie czytaj ludzi o których ks. Adam mówi że są bardzo zieloni w teologii.
     Szukaj u księży, na stronach parafii, wpisz w gogle i jak masz zapytanie np. kto może błogosławić -to wybierz odpowiedzi ze stron kościelnych, parafialnych, zapytaj swego księdza podczas rozmowy czy przy spowiedzi, pamiętaj, co mówi ks. Jacek Bałemba że teraz mamy czasy pomieszania powszechnego

     Nie czytaj stron, gdzie pozwala się nazywać Maryję z Medziugorja psychopatką!
     A jak są pytania, zadawaj je śmiało, ale bez przywoływania tamtej strony i jej admina, który w ostatnich dniach tak obraził Maryję że nawet nie chcemy wspominać jego imienia, zamieszczenie zdjęcia papieża Benedykta XVI z pastorałem, a przed nim lucyfera i jakichś ufoludków powoduje, że strzepujemy pył z naszych sandałów!

   • Franek pisze:

    @TomaszWierny
    Posłuchaj jak mówi Papież prosząc o modlitwę i aby Go wierni błogosławili, posłuchaj też kazania i modlitw O. Daniela kiedy to po błogosławieństwie udzielonym przez kapłanów O. Daniel prosi by wszyscy świeccy wyciągnęli ręce i błogosławili Jego i Kapłanów.

   • Magdalena-Zofia pisze:

    Dla @TomaszaWiernego:
    „Kłaniam Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławię CIEBIE, żeś przez Krzyż i Mękę Swoją, świat odkupić raczył”
    – Ludzie nawet Chrystusa – Boga MAJĄ błogosławić, nie tylko mogą !!!

  • Maria z Warszawy pisze:

   Tomaszu odmów spokojnie Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, potem przeczytaj z Pisma Św. zwiastowanie i narodzenie może Ci zaskoczy. Czy narodzenie Jezusa z Maryi to nie pośrednictwo?

   • Maria z Warszawy pisze:

    Dla Tomasza a co powiedział Jezus o miłości nieprzyjaciół „błogosławcie tym, którzy was przeklinają i módlcie się za tych, którzy was oczerniają”. A więc wzajemne błogosławieństwo nakazał nam Jezus. Czyżby i On się mylił?

   • TomaszWierny pisze:

    “błogosławcie tym, którzy was przeklinają i módlcie się za tych, którzy was oczerniają”
    To już rozumiem skąd to wasze milczenie wobec tych którzy was przeklinają i którzy was oczerniają.
    Dziękuję za odpowiedzi i błogosławię +

   • Magdalena-Zofia pisze:

    „Dziękuję za odpowiedzi i błogosławię +”
    – TomaszuWierny – pięknie napisałeś, dziękuję.

   • Maria z Warszawy pisze:

    Tomaszu Bóg zapłać za Twoje błogosławieństwo i na wzajem, niech Bóg Ci błogosławi na wszystkich Twoich drogach+

 8. Magdalena-Zofia pisze:

  Należy bezwzględnie odciąć się od herezji.
  Za św. Łukaszem:
  „Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam.”
  – Amen

 9. wojo pisze:

  DO WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW DZIECKANMP!!!!!
  Napisałem komentarz na stronie dzieckonmp admin nie wpuścił go na blog.Zwróciłem mu uwagę że pozwala na swoim blogu zamieszczać niewłaściwe komentarze o obecnym Papieżu, zamiast zachęcać czytelników do modlitwy w Jego intencji. Zwróciłem się też z apelem do piszących o postawę chrześcijańską i całkowite odrzucenie orędzi irlandki. Niestety jak już mówiłem komentarza nie wpuścił. Jakież było moje zdziwienie gdy następnego dnia zauważyłem że oskarża niewiadomo kogo o to że nie może właściwie prowadzić bloga i opowiada wszystkim że prawie nie cenzuruje tekstów. No to ja się chłopa pytam dlaczego mojego komentarza nie wpuścił.Nie było w nim nic niewłaściwego ani obraźliwego dla czytających. Stronniczość i fałsz tego pana jest powalająca. Ludzie muszą mieć w takich wypadkach prawo do dyskusji i analizy różnych opinii. Teraz już wiem że on specjalnie nagłaśnia te orędzia! Dziś mu napisałem pod tekstem w którym się użala nad sobą, że ” wciska ludziom bzdury, stawiając się w roli osoby pokrzywdzonej”- też zablokował ten komentarz! Nie napisałbym o tym na waszej stronie, ale po namyśle zdecydowałem że ludzie którzy czytają „dziecko” mają prawo się dowiedzieć o jego manipulacjach!
  Jezus jest Panem!

  • Maggie pisze:

   Z tego wynika, ze to dziecko lubi taplac sie w pomyjach i blocie…i biadoli,ze sie pobrudzilo.

  • wobroniewiary pisze:

   My o tym wiemy od dwóch lat, co on potrafi

   Przy okazji, nie wpuściliśmy u nas DawidaMBM, który napisał nam taki stos inwektyw, jak nam ślipia z orbit powylatują za to, że grzmimy na MBM, a on nas tylko grzecznie ostrzega… 😀
   Nie będziemy wpuszczać ani Dawida (opętanego na mur beton) ani Zenobiusza który codziennie trafia do spamu ze swoimi inwektywami na Maryję!

   Pomódlmy się za nich i pobłogosławmy im i już zapomnijmy o nich 🙂

   A jak czytają to:
   „Niech was Bóg błogosławi i strzeże na drodze powrotu do nauczania Kościoła”

   Przy okazji niech Zenobiusz nie szkaluje że jesteśmy sektą medziugorjan, bo od zawsze powtarzamy, że w tej kwestii jak i w każdej innej poddamy się stanowisku Kościoła, a sprawa jest otwarta dla Kościoła i będziemy słuchać Kościoła a nie kogoś, kto nie ma nawet bladego pojęcia o teologii (opinia księdza)

 10. ula pisze:

  co tzn ujednolicic date Wielkanocy?

  • Maggie pisze:

   Tez nie wiem, ale chyba nie powinnismy sie zbytnio tym niepokoic , bo wkrotce sie to wyjasni o co tu chodzi…?
   Moze ci z innego kalendarza beda razem z nami swietowac???

  • Sebro pisze:

   Prawdopodobnie chodzi o to, by Kościół Katolicki jak i Prawosławny obchodził te największe święto w tym samym czasie. Obecnie prawosławni maja poślizg w stosunku do nas.

   • Terezjusz pisze:

    Tak, o to prosi Pan Jezus Vassulę aby Wielkanoc obchodzona była w jednym czasie.Tylko co jakiś czas te daty zbiegają się ze sobą .

   • ewa pisze:

    DOBRZE mowisz SEBRO :)….BOG w oradziach p.vassuli w „PŻwB”…wlasnie prosi nas o ujednolicenie tej daty przez dwa te koscioły 🙂

   • ula pisze:

    hm, moze 🙂 co by nie bylo to – dla przypomnienia 🙂
    KKK 882 Papież, Biskup Rzymu i następca św. Piotra, jest „trwałym i widzialnym źródłem i fundamentem jedności zarówno biskupów, jak rzeszy wiernych”368. „Biskup Rzymski z racji swego urzędu, mianowicie urzędu Zastępcy Chrystusa i Pasterza całego Kościoła, ma pełną, najwyższą i powszechną władzę nad Kościołem i władzę tę zawsze ma prawo wykonywać w sposób nieskrępowany”369. PODKRESLE – W SPOSOB NIESKREPOWANY 🙂

 11. Quaerit Veritatem pisze:

  Kto pyta nie błądzi,więc pytam.Pomóżcie w wątpliwościach.
  W związku z Medjugorje mamy tysiące orędzi,wiele świadectw i owoców,ale czy nie mają one ukrywać owoców robaczywych?
  Otóż wiemy,że szatan może podszywać się pod Maryję i pięknie mówić,żeby się uwiarygodnić, ale by na końcu zaprowadzić ku zgubie zwolenników.Czy nie mamy z taką sytuacją do czynienia w Medjugorie?Na końcu czasów Lucyfer będzie czynił cuda,by zwieść nawet wybranych…(być może,gdy dojdzie już do dramatycznych,kryzysowych zdarzeń ukaże się znak na Podbrdo,a wtedy wielu utwierdzi się w prawdziwości objawień,po czym wezwie do czegoś sprzecznego z wiarą?nie wnikam w przyszłość,ale Lucyfer inteligentniejszy od człowieka może mieć sprytny plan zwiedzenia)
  Czy Maryja mogłaby objawiać się w atmosferze nieposłuszeństwa i skandali?
  O.Vego i o.Vlasić złamali śluby,spłodzili dzieci,zostali suspendowani,mimo to udzielali świętokradczo sakramentów ale ”Gospa” ich pochwaliła ”oni są niewinni”,”o.Vlasić dobrze wami kieruje” a zganiła biskupa(!),który początkowo wierzył w objawienia,ale gdy przeczytał w pamiętniku Vicki notatki iż ‚Pani’ pochwala zbuntowanych,a karci biskupa,zmienił nastawienie. Niewyobrażalne jest by Matka Boża mogła nawoływać do nieposłuszeństwa wobec biskupa.
  Widzący wyszli,by potajemnie zapalić papierosy-nieposłuszeństwo rodzicom.
  Ale to się tuszuje.Nieposłuszeństwo,bunt-tu już się ujawnił demon.
  Po drugie miesza prawdę z kłamstwem,którego świeżo nawróceni nie potrafią wyłapać- ”wszystkie religie są równe”, ”miłosierdzie nie może zastąpić postu” , ”postem można wszystko wyprosić,nawet oddalić wojny ”(w uznanych objawieniach Maryja wskazuje różaniec, pamiętamy cuda i zwycięstwa różańcowe-tutaj jakby odwracanie uwagi od różańca,Nowenny Fatimskiej,która jest ciągle aktualna).Mówi:”bez was nic nie mogę” a przecież jest pełna łaski,może wszystko,co jest wolą Jej Syna.
  Mirjana twierdzi,że tajemnice są na nieziemskiej kartce-albo kłamie,a to źle świadczy,albo taką otrzymała a to zakrawa o magię,okultyzm…
  Wygląd Maryi-nie będę mówić jak Maryja powinna wyglądać,ale popielata suknia (Maryja jest Królową,obleczoną w chwałę,majestat,splendor),brak różańca i niewidoczne stopy (Maryja depcze węża,symbol pokonania diabła).Objawia się codziennie(!),tymczasem nieraz wystarczyło kilka objawień by przekazać ważne treści.demon w swej pysze chciałby chyba przebić wszystko dotychczas,by ludzie szli za nim w podziwie.
  O.Vlasić w swojej sekcie głosi herezje i czeka na manifestację UFO (!).
  Tam gdzie bunt,seks i pieniądze tam demon…Póki co te objawienia mimo pięknych świadectw i orędzi nie spełniają kryteriów prawdziwości..
  Dużo rzeczy mnie niepokoi,dlatego bądźmy ostrożni i roztropni i czekajmy cierpliwie na orzeczenie Kościoła.Tymczasem chwyćmy się mocno różańca i Pisma Świętego,obleczmy się w pokorę,posłuszeństwo i cierpliwość.
  MARANA THA! JEZUS JEST PANEM!

  • Maria z Warszawy pisze:

   A czy przypadkiem nie zastanowiłeś/łaś się, że może ten, którego wspomniałeś/łaś na początku zwiódł właśnie Ciebie podsuwając to co może zdyskredytować to co dobre.Nie będę się wypowiadac w sprawie księży, choć uważam,że nawet biskupowi przydałoby się nieco pokory i szczerej modlitwy, czy uważasz, że Bóg nie ma prawa upominać kapłanów?to poczytaj ks. Gobbi.Wśród wielkoch świętych mieliśmy i morderców i pley boyów, kobiety upadłe…..Nie mniej przy pomocy Laski Bożej stali sie świętymi. Co do kartki proponuję poczytać Ksiegę Zachariasza.w sprawie postu już sam Jezus powiedział swoim apostołom, że niektóre złe duchy wyrzuca się tylko modlitwom i postem.Co do stroju Maryi, to pozostaw to Jej jak, gdzie i w jaki sposób ma się ukazać . Chyba nigdy nie zapoznałeś/aś się z innymi objawieniami Matki Bożej i to już uznanymi- w La Salette Królowa ubrana w strój wieśniaczki siedziała na kamieniu gorzko płacząc jak każda Kochająca Matka nad głupotą swych dzieci. W Fatimie stała na obłoku na dębie korkowym, w Lourd ukazała się właściwie na miejskim wysypisku, we wszystkich trzech przypadkach nie miała węża pod stopami( widać wolał czmychnąć wcześniej).Nie we wszystkich objawieniach Matka Boża miała różaniec – najlepszy przykład Cudowny Medalik.A co masz przeciwko szarej sukni.We wszystkich swych objawieniach Maryja „ubiera się. ” skromnie i prosto- nie jest celebrytką wystrojoną w kosztowne szaty i klejnoty bo nie o to tu chodzi.

   • Maria z Warszawy pisze:

    przepraszam powinno być „modlitwą”

   • Quaerit Veritatem pisze:

    Bóg zapłać!
    Możliwe,że Vlasić jako gorszyciel,jest narzędziem w rękach szatana,by wzbudzać podejrzenia,zniechęcać i obrzydzać Medjugorie.Niemniej warto uważnie śledzić różne doniesienia i modlić się gorąco o nawrócenie.
    ”Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! WSZYSTKO BADAJCIE, a co szlachetne – zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.”
    MARANA THA! JEZUS JEST PANEM!

   • Maria z Warszawy pisze:

    Dla Quaerit Veritatem
    Panie Boże prowadź i blogosław. Jeszcze jako kardynał Ratzinger, Papież Benedykt XVI powiedział bardzo mądrze w sprawie Medziugorie „jednym z naszych decydujących kryteriów jest niemieszanie sądów na temat nadprzyrodzonej prawdy tych wydarzeń z ich duchowymi owocami”.Do o. Gianni Sgreva, który swojego czasu chciał założyć wspólnotę zyjącą posłaniami z Medziugorje i miał dylemat właśnie o to, że objawienia są nie uznane .Kardynał Ratzinger mu odpowiedział:”Nie obawiaj się;faktami my się zajmiemy. Ty troszcz się o owoce.” Rozróżnił więc sąd nad faktami-czyli ustalenie autentyczności objawień i sąd nad ich owocami. Zresztą biskup Zanic został w Rzymie uwolniony od tej sprawy. Tu nasuwa sie sprawa Joanny d”Arc uznanej przez inkwizycję za heretyczkę i skazaną jako odsępczynię od wiary , później uznano ją za świętą.Co do „strojów” Matki Bożej to proszę poczytać o Najświętszej Pannie z Gwadelupy, gdzie suknia jest różowa i do tego w 2 odcieniach w stylizowane kwiaty i liście , niebieski płaszcz w gwiazdy ułożone w kształt konstelacji a cały wizerunek jest , pod stopami Maryja ma anioła. A w ogóle cały wizerunek jest jednym wielkim azteckim kodeksem.

 12. karina50 pisze:

  A czy Vasula nie była zakazana przez kościół?tak mi się wydaje ,że jej książka była na czarnej ;liście zakazanych

   • Rada pisze:

    Ja wcale nie jestem przekonana o prawdziwości objawień Vassuli Ryden, chociaż brzmią pięknie. Ale: Duch Święty, który wskazał mi jasno jako prawdziwe objawienie i zarazem moją drogę, drogę s. Alicji Lenczewskiej, którą dzielę z Nią każdego dnia,tym samym wskazał bez żadnych zastrzeżeń, iż prawdziwe są objawienia w Medjugorju. Nie tylko dzięki temu, że to mówił do Alicji, ale też wiele miesięcy pozwolił mi b.dokładnymi faktami zrozumieć, że sytuacja polityczna na świecie właśnie prowadzi do ucisku, który ma duży związek z wojną w Kosowie i dlatego Matka Boża ukazuje się w Medjugorie. Czytałam wiele zarzutów na ich temat, ale dokładna analiza tych objawień na OFICJALNEJ stronie Medjugorie, jasno wskazuje, że nie ma tam niczego niezgodnego z wiarą, a zarzuty są wyssane z palca. I to podzielają ci księża, którzy mieli i mają zarazem wielką wiedzę, jak i przede wszystkim pełną ufność Jezusowi. Natomiast chociażby międzyreligijne przemówienie Vassuli Ryden w Bangladeszu o ekumeniźmie, który choć głoszony obecnie w takiej formie przez Watykan, jest fałszywy. Dąży bowiem do zaprzeczenia podstawie tego, co mówi Jezus w swojej Ewangelii do apostołów, by szli nauczać (nieść głównie Ewangelię, oczywiście wraz ze ST) inne narody. I co powiedział kapłan Symeon, że ujrzał Tego, który jest „światłem na oświecenie pogan”. Wielcy święci jak św. o. Pio czy św. o. Maksymilian Kolbe, chociaż jak każdy idący z Duchem Świętym, szanowali wolność wyboru takiej czy innej wiary ludzi z innych religii, to nie twierdzili, że te inne religie są prawdziwe czy równe. Prawda jest tylko jedna i tylko jedną Duch Święty objawia, jedynie pod warunkiem, że o wszystko Go pytamy. Dlatego kłamstwem jest twierdzenie, że inne niż katolicyzm wyznania chrześcijańskie są prawdziwe. Zatem nie idą z Bogiem, chociaż tak Im się mylnie wydaje. I dlatego niesłusznie nazywa się ich „chrześcijanami” – protestanci, co przypominam wyraźnie, nawet nie uznają hostii jako Ciała Chrystusa. A taka jest prawda i to wyraźnie Jezus powiedział w Ewangelii, taką łaskę poznania, że to prawda, też daje nam po przyjęciu komunii świętej. Matka Boża mówiła także księdzu Gobbiemu w 1989 r., że to jest fałszywy ekumenizm. I taki właśnie obecnie głosi nasz drogi Kościół. Jezus mówił do s. Alicji, że trzeba wyjść poza ciasny nacjonalizm, by nieść innym narodom Jego naukę i by dążyć do pokoju. Ale to nie znaczy stawiania znaku równości między Jego nauką a innymi religiami, bo one nie od Boga pochodzą. Co znowu nie oznacza, że ci ludzie nie mają szansy na zbawienie. Sam poza tym wiele razy mi stawia ludzi z różnych religii i słowa, które mi daje, pokazują, że chce, by Im nieść Jego – naszego kochanego Pana Jezusa, Zbawiciela dla całego świata. Trzeba być posłusznym najpierw Bogu, a zaraz potem nauce świętych i kierowników duchowych, którzy zostali nam dani od Boga i którzy ten kościół godnie reprezentują. Ale trzeba też uważać na to, czego słuchamy, jak nauczał Chrystus. Zawsze byli nawet wśród kapłanów tacy, którzy Biblię interpretowali dowolnie, a nie prosili o światło Ducha Św., który zna Prawdę, bo ufali sobie, a nie Bogu. I zwracali się przeciwko świętym, prześladując ich. Przypominam też św. Katarzynę ze Sieny, doktora kościoła, która nawet błędnie nauczającemu Papieżowi wysyłała listy upominające, bo prawdę ukazał Jej Bóg i tego sobie życzył. Papież, chociaż jest ustanowiony przez Chrystusa, nadal jest tylko człowiekiem, nadal mającym wolną wolę. Więc może trzymać się Boga, a może też Mu się sprzeciwić. Zarazem Jezus powiedział, że „bramy piekielne kościoła nie przemogą”. Dlatego nie jest usprawiedliwiony przed Bogiem ten, kto czyni bunt przeciwko Świętemu Kościołowi Katolickiemu, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy być ostrożni, ponieważ teraz jest wielu kapłanów błędnie nauczających. Co widać w licznych publikacjach. I co daje poznać Duch Święty, jeśli każdego dnia oddajemy Jemu swoją wolę i jeśli Go o wszystko pytamy, nie licząc na siebie.

 13. Anna pisze:

  Dzisiejszy wpis na facebooku ojca Johna Abbertona (egzorcysty angielskiego, znanego kaznodziei, proboszcza parafii i opiekuna Stowarzyszenia „Prawdziwe Życie w Bogu” w Anglii):
  «Tak jak przewidywałem, właśnie usłyszałem od kogoś z TLIG w Niemczech, mówiącego, że niektórzy ludzie z modlitewnych grup „Prawdziwego Życia w Bogu” twierdzą, że nowy papież Franciszek to „Papież fałszywy”. Zgadnijcie dlaczego? Jestem pewien, że znacie odpowiedź: to znów ta okropna strona internetowa „Ostrzeżenie”. Teraz grozi to rozpadem niektórych z naszych grup modlitewnych! Moim zdaniem nie ma miejsca w tych grupach dla nikogo, kto w ten sposób mówiłby o obecnym Papieżu
  Koniec cytatu.
  Z wielką przykrością i bólem odnotowujemy, że sytuacja ta dotyczy także Polski i naszych Czytelników. Od lat staraliśmy się ukazać – zwłaszcza w naszym piśmie „Vox Domini” oraz na naszej stronie internetowej – ZASADY ROZEZNAWANIA OBJAWIEŃ oraz ukazywać objawienia prawdziwe, aby stały się one dla Czytelników punktem odniesienia… Niestety sytuacja, która ma obecnie miejsce, ukazuje, jak wiele osób zasypia i porywa duch ich fałszu… Byliśmy wielokrotnie usilnie proszeni, aby podjąć się oficjalnej dystrybucji książki Marii Miłosierdzia Bożego w Polsce, jednak zgodnie z sumieniem, odpowiedź brzmi: NIE.
  Nie jest wykluczone, że w najbliższych numerach „Vox Domini” opiszemy Wam, dlaczego.
  Zainteresowanym przypominamy kilka zasad:
  http://www.voxdomini.pl/roz/kat1.html
  Rozeznawanie objawień. Jak rozeznawać

 14. Adminka pisze:

  Oto list mojego kierownika duchowego – Ojca Jerzego do redakcji „Tygodnika Powszechnego”:)
  Szok i ból: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/27371,szok-i-bol.html

  A to rozmowa z Ojcem Jerzym nagrana specjalnie dla czytelników WoWiT

  • Admin pisze:

   (…) Aby obronić się przed niesfornymi myślami, które cisnęły mi się do głowy, wyszeptałem tylko: „Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią”. Jeżeli ja jako szeregowy, buszowy misjonarz odebrałem słowa ojca Wiśniewskiego jako strzał w tył głowy, jak musiał je odebrać główny ich adresat o. Tadeusz Rydzyk?

 15. AA pisze:

  Vassula, Vox Domini i śp. Jan Mikrut

  1993-2013

  „Prawdziwe Życie w Bogu” – te przesłania pozostaną dla nas zawsze na pierwszym miejscu, ponieważ od nich rozpoczęła się nasza wydawnicza przygoda w roku 1993 – kiedy otrzymaliśmy z rąk śp. o Jana Mikruta pierwszą książkę Vassuli Ryden – i nie mogliśmy nawet przypuszczać, że będziemy kontynuować pracę poprzez wydanie jeszcze innych tytułów.
  Początki były entuzjastyczne, szybko jednak stały się bolesne i rozpoczęła się nawet w mediach katolickich trwająca do dziś oszczercza kampania, w której niektórzy posługują się np. argumentem o sfałszowanym imprimatur… Tymczasem z prośbą o teologiczną ocenę książki „Prawdziwe Życie w Bogu” zwróciliśmy się do recenzenta diecezji katowickiej ks. dr Michała Kaszowskiego, wykładowcy teologii dogmatycznej. Po bardzo wnikliwej lekturze, teolog ten, znany z surowości i obiektywności oceniania oraz ceniony przez wzgląd na rozległą wiedzę teologiczną, nie doszukał się w „Prawdziwym Życiu w Bogu” żadnych błędów doktrynalnych i uznał ją za zgodną w treści z nauczaniem Kościoła katolickiego. To otworzyło nam drogę do legalnego uzyskania imprimatur dla pism Vassuli u ówczesnego ordynariusza diecezji katowickiej, biskupa Damiana Zimonia. Praktyką ogólnie przyjętą jest to, że ordynariusz proszony o imprimatur sam nie czyta przedstawianych mu do oceny publikacji, lecz zleca to zadanie wybranym teologom, na których opinii całkowicie polega. Biskup opatrzył więc tę książkę notą „zezwalam na druk” (tyle bowiem oznacza „imprimatur” – w domyśle: zezwalam ze względu na zgodność treści z nauczaniem Kościoła katolickiego). Niestety wkrótce po publikacji książki już z imprimatur (które zresztą nie było konieczne, gdyż prawo wymaga go jedynie od podręczników teologii i przekładów Pisma Świętego, a co do objawień pozostawia wiernym wolność ich oceny) kilku kapłanów doniosło biskupowi, że książka stanowi zapis przeżyć mistycznych, czyli inaczej mówiąc „objawień prywatnych”, które wielu duchownych traktuje jako całkowicie zbędne, nie widząc w nich potężnego Głosu Pana. W tej sytuacji biskup podjął decyzję, bez badania treści, o cofnięciu swojej zgody i nakazano nam usunięcie informacji o legalnie uzyskanym imprimatur z kolejnych książek. Biskup najprawdopodobniej nie chciał mieszać się w ocenę prawdziwości tych objawień, choć przecież jedną z zasadniczych ról Kościoła jest rozeznawanie tego, co Boże od tego, co takim nie jest i ukazywanie Prawdy.

  Obecnie Vassula cieszy się wsparciem tak wielu wybitnych kapłanów, wykładowców, biskupów, że utwierdza nas to na drodze dokonanego wyboru za prawdziwością tych Orędzi, zaś zakończony pozytywnym werdyktem jej dialog z Kongregacją Nauki Wiary – wyjaśniający wątpliwości i stanowiący przedmiot odrębnej publikacji w naszej ofercie, zgodnie z zaleceniem kard. Ratzingera – ostatecznie zamknął usta wielu oczerniającym ją osobom świeckim i duchownym.

  Zachęcamy też wszystkich do lektury artykułu w naszym piśmie „Vox Domini” (nr 4/2011) pt. „Niezwykły dar Vassuli a historia powstania Radia Maryja w Polsce”. Warto poznać i tę prawdę…

 16. Anonim pisze:

  http://mirjan-milosierdzie.pl/wazne.html
  Ważne !!!

  ( Kraków, 16.03.2013 )
  (Po wyborze Papieża – Ojca Św. Franciszka).
  Pan Jezus : Patrzycie, a nie widzicie, choć pragniecie!… /dot. braku znaków błogosławieństwa papieskiego/.
  Wasze serca otwarte, oczekujące, pragnące a w tęsknocie za miłością ojcowską, którą ujrzeć chcecie. On ją ma i pragnie wydać, lecz pozwólcie jeszcze, by wstąpił na te progi, które przejść mu trzeba. Jego wnętrze pała prostotą i miłością do świata a rygorystycznie ją hamuje. Na ten czas on jest Mój. Modlitwy trzeba nieustannej, by wytrwał w tym, do czego przyszedł. Walka wcale nie ustała, lecz przycichła. Wielce odważnym być mu trzeba, zawierzonym i w pokorze przede Mną, by przezwyciężyć wszelkie napaści. Bądźcie przy nim, Wybrańcu ustanowionym, wspomagajcie a przyglądajcie, by podpierać prośbami ludu.
  W trudny ten czas zaspokoi wasze stroskane serca i podejmie kroki ku przemianie niektórych nabrzmiałych tematów Kościoła. Modlitwa ludu niezmiernie potrzebna! Wspierajcie, chrońcie, bo Kościół Mój jeden ustanowiony przeze Mnie. Nie bójcie się, dzieci Moje, zawierzcie się swemu Bogu, który Ojcem waszym jest.
  Krzyż Mój, który wskaże, jest drogą ku Mnie, i ze Mną przebędziecie tę drogę. Ja poprowadzę i wspomagać będę. Dam mu wytrwałość i odwagę, zaleję Światłem Ducha Mego, by w Miłości Mej odnajdywał drogę dla Kościoła i prowadził, a przeprowadził w trudnościach.
  Mój ubogi Kościół służyć będzie maluczkim, a odejdzie od przepychu materii. Tak trzeba, by służył, a nie panował. Panowanie tylko Moje jest w Kościele dla ludu Mego.
  Zachowajcie go w sercach waszych jako sługę dobrego, pragnącego spełniać i trwać w zasadach wierności, troski, poddaństwa Bogu.
  Ja mu błogosławię na ten czas dany dla wielu przemian, aż do czasu, który się wypełni.
  Dzieci Me błogosławię i jednoczę w Moim Kościele, który zbudowany na skale przemoże wszystkie burze i zamęty. Razem łączcie się w jedności braterskiej i wspólnocie serc.
  Hierarchicznie rozbudowany Mój Kościół nie może istnieć. To nie Ja go takim utworzyłem. Kościół Mój posługuje – jeden drugiemu i każdy każdemu. Zrozumcie to, przyjmijcie do serc. To nie jest instytucja – to działanie serc waszych! Próbujcie ustanowić inaczej, na zasadzie miłości a ze Mną łączonej w działaniu waszym.

 17. Pingback: Prorokyňa Vassula Ryden o vizionárke Márie B.M. | HRIECHY - Okultizmus - NEW AGE

  • wobroniewiary pisze:

   Pozdrawiamy w Panu 🙂
   Serdecznie serdecznie
   Niech Bóg błogosławi 😉
   Pisać nie umiemy ale wszystko rozumiemy co piszecie po słowacku 🙂

   Coraz bardziej zaczynam czuc Vassulę – ona łączy nas międzynarodowo w tej walce z siłami ciemności 😉

 18. Anonim pisze:

  Tutaj są dziesiątki wypowiedzi o heretyczce Mery ze Słowacji w tym biskupów oraz przez wizjonerów z Dechtic, promowanych przez dzieckonmp a jak widać sam nie wie co zamieszcza;)

  http://aktualityspravynovinky.wordpress.com/2012/09/14/kauza-varovanie-z-irska/

 19. Magdalena pisze:

  Ale ja się cieszę, że Adminka która „nie czuje” Vassuli, idzie równolegle też ostrzega na cały świat przed heretyczką Mery. Ten sam duch 😉

  • wobroniewiary pisze:

   Właśnie na ten temat rozmawiałam przed chwilą z ks. Adamem
   Taki był zamysł Boży żeby równoległe na cały świat ostrzegać niezależnie od siebie.
   Ale ale… mam w domu małą niebieską książeczkę Prawdziwe życie w Bogu modlitewnik same modlitwy, właśnie odmówiłam kilka 😉

   Powoli zacznę poznawać Vassulę, to prawda, że jej „nie czuję” tak jak np. św. Ojca Pio, którego córką duchową jestem ponad 20 lat dokładnie od 1991 roku, ale nigdy nie walczyłam, a broniłam. I będę bronić 😉

   I czytać będę i odmawiam codziennie modlitwę podyktowana Vassuli 😉

   MODLITWA UDZIELONA VASSULI RYDEN 28/11/ 2009 –

   Czuły Ojcze, nie wylewaj Twojego gniewu na to pokolenie, aby nie zginęło zupełnie. Nie wylewaj na Twoje stado rozpaczy i cierpienia, albowiem wtedy wody wyschną i natura zwiędnie. Wszystko upadnie wobec Twojego gniewu nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Żar Twojego Tchnienia podpali ziemię, zamieniając ją w ugór! Ponad horyzontem ukaże się gwiazda. Noc zniszczeje i popiół spadać będzie jak śnieg zimą, pokrywając Twój lud niczym zjawy. Miej Miłosierdzie dla nas, Boże, i nie osądzaj nas surowo. Wspomnij na serca, które radują się w Tobie, a Ty – w nich! Wspomnij na Twoich wiernych i nie dopuść, by Twoja Ręka spadła na nas z mocą, W Twoim Miłosierdziu podźwignij nas raczej i umieść Twoje nakazy w każdym sercu. Amen.

  • „Serdecznie witam tu obecnych, którzy mówią po hiszpańsku,
   szczególnie reprezentatywne Zgromadzenia Jezusa i sv.Terezy

   Grup modlitewnych Prawdziwe Życie w Bogu.

   Życzę im wszystkim pomoc jubileusz przywrócić ich chrześcijańskie śluby
   i tym samym stał się świadectwem Jego łaski w świecie.
   Daję ci, i ci, którzy są wam drodzy Apostolskiego Błogosławieństwa „.
   (Pp.bl.Ján Paweł II. / 1996)
   http://www.tlig.cz/Jan%20Pavel.html


   Więcej tutaj: http://celosvetove-varovanie-od-boha-we.webnode.sk/

 20. Michał pisze:

  Dzięki Ci Panie Jezu, że otwiera się coraz więcej ludzkich serc na Twój Kantyk Miłości „Prawdziwe Życie w Bogu”.

 21. joanka pisze:

  na fejsbukowej grupie mbm juz wynalezli gdzies ze wypowiedz vassuli jest falszywa i ze ona sie ponoc nie wypowiadala w tej sprawie

  • Anna pisze:

   Wypowiedź jest prawdziwa, Pani Ewa Bromboszcz pisze o tym na profilu Vox domini i daje świetny artykuł

   ARTYKUŁ Z NR 4/2011 KWARTALNIKA „VOX DOMINI”
   http://www.facebook.com/PrawdziweZycieWBogu

   NIEZWYKŁY DAR VASSULI RYDEN
   A HISTORIA POWSTANIA RADIA MARYJA W POLSCE

   Mały komentarz do obchodów 20 rocznicy
   Radio Maryja to od 20 lat dla jednych bardzo cenny katolicki głos w naszych domach, dla innych zaś rozgłośnia znienawidzona, bo zbyt patriotyczna i zbyt katolicka.
   W związku z tą okrągłą rocznicą ukazała się książka „Życie jest ciekawe. Z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem CSsR rozmowy niedokończone” Rozmawiał Szymon Cieślar (nakładem Fundacji „Nasza Przyszłość” 2011). Na stronach 147-148 książki czytamy o pewnym istotnym fakcie związanym z początkami Radia w Polsce i osobą Vassuli:
   „Kiedy byliśmy jeszcze we Włoszech, Angelo zaproponował mi:
   Jedźmy, chcę Ojcu coś jeszcze pokazać. Jedźmy do Szwajcarii.
   – Ale ja nie mam wizy.
   – Nie szkodzi, będziemy się mo­dlić za zmarłych celników i wszystkich zmarłych, którzy pracowali w służbach granicznych, oni nam pomogą przejechać.
   Proszę sobie wyobrazić, że ani we Włoszech nas nie kontrolowali, ani w Szwajcarii, chociaż jechałem z duszą na ramieniu.
   Zajechaliśmy do Martini, to jest Szwajcaria francuska. Spotkałem tam panią Rozę Winter, mówiącą pięcioma językami, od której otrzymałem pierwszą statuę Matki Bożej Rosa Mistica (Róża Duchowna – przyp. red.) dla Radia Maryja. Angelo wraz z Rozą Winter pokazywali mi po drodze różne nadzwyczajne rzeczy, cuda, ale ja im mówiłem:
   – Mam już cuda, to jest Eucharystia, sakramenty, spowiedź. Ja nie chcę więcej, ja mam Ewangelię.
   Jednak podczas podróży o­trzy­mywałem pewne znaki, które świadczyły o tym, że znajduję się na dobrej drodze, że Pan Bóg mi błogosławi.
   Pan Bóg posługuje się w naszym życiu ludźmi. Pamiętam, jak Roza Winter prosiła mnie, żebym przyjechał koniecznie do Martini na spotkanie z pewną osobą, która miała doświadczenia mistyczne. Odnosiłem się sceptycznie do tych doświadczeń, nie było przecież jeszcze w tej sprawie oficjalnego stanowiska Kościoła. Skąd mogłem wiedzieć, czy te sprawy pochodzą od Pana Boga. Ale ona bardzo nalegała, mówiła, że na tym spotkaniu opat będzie sprawował Mszę Świętą i będzie wielu księży. Dla świętego spokoju pojechałem taki kawał drogi, chociaż byłem bardzo zmęczony. W czasie Mszy Świętej walczyłem ze zmęczeniem, ale po niej miały miejsce interesujące rozmowy.
   Tuż przed moim wyjazdem Rosa Winter wręczyła mi 10 tys. franków szwajcarskich. Powiedziała mi, że ta mistyczka przekazała ludziom: Ojciec Tadeusz Rydzyk chce robić Radio Maryja w Polsce. Jest ono potrzebne i na ten cel potrzebne są pieniądze.
   Akurat tyle pieniędzy potrzebowaliśmy, żeby zapłacić za postawienie pierwszej wieży radiowej. Za każdym razem jest tak, że Pan Bóg posługuje się różnymi ludźmi, tylko trzeba Go słuchać.”
   Na tym kończy się cytat z książki. Wśród najstarszych pracowników, ale również wśród słuchaczy – pielgrzymów, są tacy, którzy pamięta­ją, że Ojciec Dyrektor na początku istnienia Radia wspominał nieraz o tym umacniającym i upewniającym go na obranej drodze spotkaniu z Vassulą Ryden w Szwajcarii oraz o otrzymanym darze i przesłaniu. Nota bene: pierwsza książka z orędziami „Prawdziwego Życia w Bogu”, którą poprzez śp. Czesławę Mirkiewicz, pierwszego wydawcę pol­s­kiej edycji Echa Medziugorja, otrzymaliśmy do przetłumaczenia, był to egzemplarz otrzymany osobiście przez o. Jana Mikruta z dedykacją Vas­suli dla Polaków. Obecnie mniej się o tym mówi. Dar pieniężny Vassuli, choć wielki i decydujący dla istnienia rozgłośni, był oczywiście bezinteresowny – z Bożego natchnienia, któremu była wierna. Nie otrzymała w zamian nawet zapewnienia, że ta katolicka rozgłośnia dbać będzie o dobre imię jej samej i powierzonej jej misji. Nieraz więc na antenie Radia, które przecież mogło zaistnieć przed 20 laty właśnie dzięki wsparciu Vassuli, w rozmowach ze słuchaczami, pojawiają się głosy krytykujące ją i oczerniające. Podobnie jak wśród naszych czytelników nie brak zaciekle atakujących Radio. Mamy wielką nadzieję, że zarówno zwolennicy Radia, jak i ci, którzy patrzą na nie sceptycznie, a cenią „Prawdziwe Życie w Bogu”, dojrzą pośród przejawów słabości ludzi, którzy tę rozgłośnię tworzą, ten pozytyw, że rozmodliło ono Polskę i uwrażliwiło na konieczność obrony tradycyjnych polskich i chrześcijańskich wartości. W czci oddawanej w nim także Królowej Niebios, w podtrzymywaniu tradycji odma­wiania modlitwy różańcowej o­raz aktu poświęcenia się Matce Bożej, można upatrywać nawet spełnienia obietnicy danej dla naszego narodu ks. Stefano Gobbiemu po zawieszeniu Kapłańskiego Ruchu Maryjnego w Polsce. 7 lutego 1984 ks. Gobbi usłyszał słowa Matki Bożej, które przekazał nam śp. Anatol Kaszczuk, obecny w tym pamiętnym dniu w Mediolanie na spotkaniu z nim:
   „[Kapłański Ruch Maryjny] To jest Moje Dzieło i rozszerzyłam je we wszystkich częściach świata, aby wszystkich prosić o wejście do bezpie­cznego schronienia Mego Niepokala­nego Serca. Jakże jestem smutna z powodu oficjalnego odrzucenia, które Mnie spotkało, oraz z powodu przeszkód napotykanych przez Mój Ruch w Polsce. Słuchajcie waszych Biskupów, odmawiajcie Różaniec, poświęcajcie się Mojemu Sercu, czyńcie pokutę, a Ja Sama rozszerzę w sposób niezwykły Moje Dzieło w całym waszym kraju.”
   Ruch Maryjny ks. Gobbiego to ruch serc oddanych Matce Bożej, szerzących Jej cześć, odmawiających Różaniec i posłusznych Ojcu Świętemu. Na pewno to zadanie Radio Maryja wypełnia doskonale.
   „Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce…” – uczy Pismo Święte (Mt 7,16-17).
   Może warto na osobę Vassuli spojrzeć także przez pryzmat tego, co wierna natchnieniu, uczyniła dla Polaków i dla Kościoła w Polsce ponad 20 lat temu, a co do dziś owocuje służąc umacnianiu wiary i pobożności wielu.

   Ewa Bromboszcz

 22. Franek pisze:

  „Ty jesteś Piotr [czyli skała], i na tej skale zbuduję Kościół Mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.
  – Mt 16,18nn.

  „Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi”.
  – Łk 10,16.

  „A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”
  – Mt 28,20.

  Pan Jezus nie powiedział: „będę z wami aż do abdykacji Benedykta XVI”, lecz: „Będę z wami aż do skończenia świata”.

  Posłuszeństwo Papieżowi jest warunkiem koniecznym do zbawienia. Żaden Katolik nie może być zbawiony, jeśli okazuje nieposłuszeństwo Ojcu Świętemu – to jest dogmat:

  „Oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo Biskupowi Rzymskiemu jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia zbawienia”.
  – Papież Bonifacy VIII, Bulla Unam sanctam.
  Tylko to jedno zdanie z tej bulli ma rangę definicji dogmatycznej.
  Bulla ta, została potwierdzona uroczyście na Soborze Laretańskim V.

  Ktokolwiek jest nieposłuszny Papieżowi – ten jest nieposłuszny samemu Chrystusowi i nie może się zbawić.

  Papież posiada specjalną asystencję Ducha Świętego zawsze, kiedykolwiek naucza, nie tylko wówczas, gdy angażuje przywilej nieomylności – lecz zawsze (KKK 892). Takiemu nauczaniu zwyczajnemu, wierni „powinni okazać religijną uległość ducha, która różni się od uległości wiary, a jednak jest jej przedłużeniem”. (KKK 892).

  Ktokolwiek natomiast znieważa Papieża – ten znieważa samego Jezusa Chrystusa i jest bluźniercą.

  Tylko antypapieżowi można i należy odmówić posłuszeństwa.
  Źródło http://pl.gloria.tv/?media=416660

 23. wobroniewiary pisze:

  Anonim pisze:
  24 Marzec 2013 o 19:16

  Przepraszam, nie chcę mącić, ale to bardzo ważne.
  proszę Adminów o zajęcie stanowiska, aby nie było że wymyślacie i opluwacie Vassulę Ryden!!
  Jak odniesiecie się do tych słów?

  Dzieckonmp pisze:
  “tu cały paszkwil jaki istnieje tylko na obrońcach. wstawiajcie poszczególne zdania w google i znajduje tylko na obrońcach.. Nie chciałbym w ich skórze spotkać się z Prawdziwym Bogiem. Takie oszczerstwa wymyślać i pogrążać wizjonerkę Vassulę. Ilu już jej nie wierzy?”

  Potem LechStanisław: “Źródło: Redakcja http://www.voxdomini.pl”
  Szczerze mówiąc nic takiego tam nie znalazłem, dostaję od nich co jakiś czas “newsletter” i również nic takiego nie przyszło ale z drugiej strony nie wierzę aby katolik mógł posłużyć się kłamstwem nawet jeśli jest przekonany że prawda jest po jego stronie. Dlaczego nie poprosisz o dokładne źródło tej informacji ?

  I znowu dziecko:
  “Kogo?? Ty wiesz co mi oni by napisali??? Jeden jad byłby że śmiem o coś pytać. Mówię o obrońcach bo tylko u nich to jest wytworzone”.

  Nie interesuje mnie ani Bronek ani Lech. Interesuje mnie prawda, skąd to wzięliście?

 24. Pingback: Vyjadrenie Vassuly Ryden na vizionárku z Írska (Mária Božieho milosrdenstva) | Pravdivý život v Bohu

 25. Pingback: Prorokyňa Vassula Ryden o vizionárke Márie B.M. | HRIECHY - Okultizmus - NEW AGE

 26. Bee pisze:

  Zacęcam do zapoznania się ze stanowiskeim Kongregacji Wiary

  NOTA KONGREGACJI NAUKI WIARY

  Wielu biskupów, kapłanów, zakonników, zakonnic i wiernych świeckich zwraca się do Kongregacji z prośbą o miarodajną ocenę działalności pani Vassuli Ryden, wyznania greckoprawosławnego, zamieszkałej w Szwajcarii, która posługując się żywym słowem oraz pismem, rozpowszechnia w środowiskach katolickich całego świata orędzia przypisywane rzekomym niebiańskim objawieniom.

  Uważna i spokojna analiza całej sprawy, dokonana przez Kongregację w celu „zbadania duchów, czy są z Boga” (Por. l J 4,l), ujawniła – obok aspektów pozytywnych – także cały zespół elementów o zasadniczym znaczeniu, które w świetle doktryny katolickiej należy ocenić negatywnie.

  Trzeba nie tylko zwrócić uwagę na podejrzany charakter zewnętrznych form, w jakich dokonują się owe rzekome objawienia, ale także podkreślić zawarte w nich pewne błędy doktrynalne.

  Mówią one między innymi o Osobach Trójcy Świętej, posługując się tak niejasnym językiem, że prowadzi to do pomieszania właściwych imion i funkcji Boskich Osób. Rzekome objawienia obwieszczają, że wkrótce w Kościele zapanuje Antychryst. W duchu milenarystycznym zapowiadają decydującą i chwalebną interwencję Boga, który ma jakoby ustanowić na ziemi, jeszcze przed ostatecznym przyjściem Chrystusa, erę pokoju i powszechnego dobrobytu. Przewidują też bliskie już powstanie Kościoła, który miałby być swego rodzaju wspólnotą pan chrześcijańską, co jest niezgodne z doktryną katolicką.

  Fakt, że wymienione wyżej błędy nie pojawiają się w późniejszych pismach Vassuli Ryden, jest znakiem, że rzekome „niebiańskie objawienia” są jedynie owocem prywatnych przemyśleń.

  Ponadto pani Ryden, przystępując systematycznie do sakramentów Kościoła katolickiego – choć jest wyznania greckoprawosławnego – budzi niemałe zdziwienie w wielu środowiskach Kościoła katolickiegbroda1996o i sprawia wrażenie, jakoby stawiała się ponad wszelką jurysdykcją kościelną i normą kanoniczną, a przez to stwarza ekumeniczny nieład, który drażni wielu zwierzchników, kapłanów i wiernych jej własnego Kościoła, jako że łamie ona w ten sposób jego dyscyplinę.

  Zważywszy na to, że mimo pewnych aspektów pozytywnych ogólny rezultat działalności Vassuli Ryden jest negatywny, Kongregacja wzywa biskupów, aby należycie pouczyli swoich wiernych oraz by na terenie swoich diecezji nie dopuszczali do rozpowszechniania jej idei. Apeluje także do wszystkich wiernych, aby nie uznawali pism i wypowiedzi pani Vassuli Ryden za nadprzyrodzone oraz by zachowali czystość wiary, którą Chrystus powierzył Kościołowi.

  Watykan, 6 października 1995 r. (L’Osservatore Romano, wyd. pol., 1/1996, s. 66)

  – ze strony katolik.pl

  Powiedzcie, co mam o tym sądzić?

 27. Pingback: OSTRZEŻENIE przed „orędziami” Marii z Irlandii (ks. A.S.) | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s