A ja dziś proszę o modlitwę za protodiakona ks. kard. Jean-Louisa Taurana …

Dostajemy wiele maili, nie jesteśmy w stanie czytać wszystkich stron i komentarzy, ale jedna sprawa przykuła nasza uwagę. Obraża się Papieża Franciszka, obraża się też innych dostojników kościelnych. I „pół biedy”, gdy czynią to media lewicowe, ale strony „katolickie”?
Admini tych stron na to pozwalają, inni czytelnicy przyklaskują i co gorzej, bardziej chamsko dopowiadają. Czy stary, schorowany kapłan zasłużył na inwektywy, że jest pijany, naćpany, ma ruchy gejowskie itp.?
Ksiądz kardynał cierpi od lat na chorobę Parkinsona (!)
Oto cytat-komentarz z maila:
(„Kochani kardynał co wyszedł na balkon i zapowiadał nowego papieża chwiał się jakby był pijany albo stremowany bardziej od papieża Franciszka taki był skołowany że myslałam że zaraz się przewróci bo się zataczał” i … „A mi z zachowania skojarzyło się z gejami. Oni mają takie same ruchy wystarczy popatrzeć na naszych posłów z Ruchu Palikota”
Boże przebacz im, bo zwolennicy Marii Irlandki i innych fałszywych proroków nie wiedzą co czynią – z papieża robią antypapieża a z kapłanów kpią i łżą w żywe oczy !
Prosimy o modlitwę za ks. kardynała, który ogłosił „Habemus Papam”  – niech Bóg mu błogosławi, a Maryja otula płaszczem swej macierzyńskiej opieki! Święty Józef niech strzeże tak, jak strzeże całego Kościoła. 
Kardynal-Jean-Louis-Tauran-byl-bardzo-wzruszony-og

Ten sam kardynał dzisiaj założył paliusz Papieżowi Franciszkowi – prosimy o modlitwę za ks. kardynała Jean-Luisa 😉

Papież Franciszek kocha chorych – łzy wzruszenia same napływają….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „A ja dziś proszę o modlitwę za protodiakona ks. kard. Jean-Louisa Taurana …

 1. wobroniewiary pisze:

  Jean-Louis Pierre Tauran (ur. 3 kwietnia 1943 w Bordeaux) – francuski duchowny katolicki, dyplomata watykański, kardynał-protodiakon
  Studiował w Instytucie Katolickim w Tuluzie oraz uczelniach rzymskich – Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i Papieskiej Akademii Kościelnej. Święcenia kapłańskie przyjął 20 września 1969 w Bordeaux z rąk arcybiskupa Bordeaux Mariusa Maziersa, przez krótki czas pracował w archidiecezji Bordeaux jako duszpasterz.

  Od 1975 pozostaje w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. W latach 1975-1983 pełnił funkcję sekretarza nuncjatur kolejno w Dominikanie i Libanie. W lipcu 1983 wszedł w skład Rady Spraw Publicznych Kościoła. Wielokrotnie uczestniczył w specjalnych misjach dyplomatycznych oraz reprezentował Watykan w spotkaniach roboczych organizacji międzynarodowych.

  1 grudnia 1990 został mianowany przez Jana Pawła II arcybiskupem tytularnym Thélepte i jednocześnie sekretarzem ds. stosunków z państwami w Watykańskim Sekretariacie Stanu. Sakry biskupiej udzielił mu w bazylice Watykańskiej 6 stycznia 1991 sam papież. Funkcja ta oznacza w praktyce wiceministra spraw zagranicznych Stolicy Apostolskiej.
  21 października 2003 został wyniesiony do godności kardynalskiej, z tytułem diakona S. Apollinare alle Terme Neroniane-Alessandrine. W listopadzie 2003 przeszedł na stanowisko archiwisty i bibliotekarza Św. Kościoła Rzymskiego. Reprezentował papieża jako specjalny wysłannik m.in. na ceremonii otwarcia nowego Muzeum Historii Holocaustu w Jerozolimie 15 marca 2005.

  25 czerwca 2007 został powołany na przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego przez papieża Benedykta XVI. Urząd objął 1 września.

  Od 21 lutego 2011 sprawuje funkcję protodiakona Kolegium Kardynalskiego. W tym charakterze 13 marca 2013 ogłosił światu wybór 266 papieża, wypowiadając kanoniczną formułę habemus papam. Został nim Jorge Mario Bergoglio, który przybrał imię Franciszka.

  Tauran cierpi na chorobę Parkinsona!!!
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jean-Louis_Tauran

 2. Mateusz Nowak pisze:

  TO WSPANIAŁY CZŁOWIEK I BEDE SIE MODLIŁ ZA CIEBIE KS KARDYNALE SZCZESC BOZE NA DALSZE LATA…. DAREK

 3. Ania pisze:

  Są już nagrania z mszy świętej o uwolnienie i uzdrowienie z Ojcem Danielem z Czatachowej z 16 marca
  http://mimj.pl/nagrania-spotkania-otwartego-16-03-2013/
  Niech każdy wysłucha kazania co o. Daniel mówi o Papieżu Franciszku 😉

 4. Anonim pisze:

  Modlitwa w intencji kapłanów

  Panie Jezu, wraz ze świętym Janem Marią Vianneyem powierzamy Ci wszystkich kapłanów,
  tych, których znamy, których spotkaliśmy,
  tych, którzy nam pomagali, i których nam dajesz obecnie, jako naszych pasterzy.

  Ty wezwałeś każdego z nich po imieniu.
  Dziękujemy Ci za nich i prosimy Cię:
  zachowaj ich w wierności Tobie.
  Ty, który ich uświęciłeś, aby w Twoim imieniu pełnili dla nas posługę pasterską,
  daj im siłę, ufność i radość z wypełnianej misji.

  Niech Eucharystia, którą sprawują,
  umacnia ich i daje im siłę do ofiarowania się Tobie, za nas i za zbawienie świata.
  Zachowaj ich w Twoim Miłosiernym Sercu,
  by zawsze byli świadkami Twego przebaczenia,
  aby wielbili Boga Ojca i uczyli nas
  prawdziwej drogi do świętości.

  Dobry Ojcze, wraz z nimi ofiarujemy się
  Chrystusowi dla dobra Kościoła.
  Niech żywy w nim będzie misyjny zapał
  dzięki tchnieniu Twojego Ducha.

  Naucz nas szanować i kochać wszystkich kapłanów oraz przyjmować ich posługę
  jako dar pochodzący od Ciebie,
  abyśmy razem z nimi jeszcze lepiej służyli
  dziełu zbawienia wszystkich ludzi.
  Amen.

  • wobroniewiary pisze:

   MODLITWA ZA KAPŁANÓW

   Panie i Boże nasz, Królu nieba i ziemi. Ty, powierzyłeś kapłanom Najświętszy Sakrament, skarb swojego Stworzenia, oddając w ich ręce władzę nad samym sobą.

   Ześlij Twojemu ludowi świętych kapłanów, aby mu byli podporą w trudnościach, braćmi w potrzebach, aby Ciebie słowem, czynem, miłością wprowadzali w serca ludzkie i trudy codziennego życia.

   Spraw, aby serca kapłańskie, myśli i ręce pozostały czyste, pokorne i zawsze gotowe do posługi. Niech będą odbiciem Twego Świętego Oblicza, niech pozostaną wierni Tobie, Twojemu Kościołowi i swojemu powołaniu, aż do ostatniej chwili swego życia. Amen

 5. Patriota i katolik pisze:

  MODLITWA ZA KAPŁANA

  Panie Jezu, dziękujemy Ci, że mamy między sobą księdza, Twojego sługę i wykonawcę boskich tajemnic. Prosimy Cię, daj mu wierność i wytrwałość w tak świętej służbie, a nam żywą wiarę, żeś Ty go posłał. Uczyniłeś go naszym duchowym przewodnikiem, daj mu ducha mądrości i rady. Daj mu szczerość ojcowskiej miłości, a nam dar uwagi i gorliwości, abyśmy uważnie słuchali jego słów. Wybrałeś go spośród nas i dla nas. Człowieka, który musi się borykać ze słabościami naszymi i swoimi. Daj nam i jemu cierpliwość i wzajemne zrozumienie. Daj mu zdrowie w jego ciężkiej służbie. Bo jesteś naszym dobrym Pasterzem i doprowadzisz nas do nieba

  http://www.kaplani.com.pl/modlitwa/modlitwa_za_kaplanow.html

 6. Patriota i katolik pisze:

 7. wobroniewiary pisze:

  PEREGRYNACJA KOPII IKONY CZESTOCHOWSKIEJ DO BARCELONY

 8. Joanna pisze:

  Ks. kard. Jean-Louis Tauran jest mi bardzo bliski z powodu adopcji. Kiedy tylko zobaczyłam Go w końcu „na żywo” w pierwszym przekazie „Habemus papam”- zrozumiałam, że choruje. (Jan Paweł II także chorował na Parkinsona).
  Tym bardziej kruszyło się serce, z czułości i zwyczajnej ludzkiej wyrozumiałości, współcierpienia. Adopcja minęła, Biskup Rzymu wybrany… nie przestałam i nie przestanę błagać Boga Ojca o szczególne łaski dla Kardynała Taurana, zaistniał w każdym moim pulsie.
  Teraz już tym bardziej wiem, że w modlitwę musi być włączonych wiele osób – siła wstawiennicza modlitwy intencyjnej za Kardynała Taurana nie zostanie nie wysłuchana przez Dobrego Boga, choćby w kwestii przymnożenia sił fizycznych i wytrwałości – śmiem przypuszczać…
  Poproszę swoją wspólnotę, kapłana (także o mszę w tej intencji)… na razie, na dziś/jutro tylko to mogę ale to dopiero początek (mam nadzieję).

  P.S. Jutrzenko… aż trudnym jest do uwierzenia, że to co podajesz pochodzi od katolików… to jakiś koszmar, zły sen…

  **************************************************

  Przybądź, Duchu Pocieszycielu, napełnij łaską nasze serca. Ogniu miłości, źródło życia, przybądź i nawiedź nas swą łaską. Ulecz nasze dusze, oczyść je i uczyń godnym przybytkiem Twoim. Napełnij je swą światłością i utwierdź swoją mocą. Duchu Święty Boże, daj nam zwycięstwo nad nieprzyjacielem naszym. Przeniknij nas swoim tchnieniem i zlej na nas zdrój swych Boskich pociech. Wypal swym ogniem wszystko, co może być w nas przeciwnego miłości Bożej i spraw, by ona płonęła w naszych sercach. Ty jesteś Pocieszycielem, wejrzyj więc na nasze utrapienia i pociesz nas, abyśmy zostali od nich uwolnieni, lub – jeżeli taka jest wola Boża – znosili je cierpliwie dla chwały Bożej i pożytku naszych dusz. Duchu Przenajświętszy, pociesz też wszystkich strapionych. Ty zstąpiłeś na Apostołów w ognistych językach; w dobroci swej naucz nas chwalić Ciebie i spraw, aby z naszych ust nie wyszło żadne słowo, które by nie miało na celu Twojej chwały i czci. Kocham Cię i uwielbiam, Duchu święty Boże, uświęć nas i zbaw. Amen.

  Kardynale Tauran… w czymże może zaszkodzić Ci człowiek, skoro sam Bóg Ciebie przytula (?)

  Spraw Panie (proszę przez serce Maryi) aby wszyscy wrogowie Watykanu doznali łaski uzdrowienia, nawrócenia i zachowując na ziemi czyste serce, zasłużyli oglądać Cię w niebie i cieszyć się z Tobą na wieki. Amen

 9. Maggie pisze:

  Piekne i budujace sa te modlitwy.
  Po nich chce sie spiewac:
  Prozne zakusy duchow zlych
  I prozne ich zamiary
  Bronic bedziemy Twoich drog
  Tak nam dopomoz Bog,
  Tak nam dopomoz Bog.

 10. Maggie pisze:

  Sp.JPII tez doznal pokrzywiania sie z niedoleznosci w chorobie … i to przez „dostojnikow” panstwowych.
  W atakach na Ojca Swietego Franciszka, nawet zanim zostal wybrany, biora (braly) udzial srodowiska nazywajace sie katolickimi. Katolikiem trzeba byc a nie tylko sie nazywac czy uzurpowac sobie ten przymiot.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s