O. Jozo Zovko: Papież Franciszek jest darem dla Kościoła, jest owocem łaski na te czasy – On trzyma różaniec w Ręce i opiera się na Ewangelii

W dziewięćdziesiątych latach ubiegłego wieku, pierwszy medziugorski proboszcz o.Jozo Zovko przebywał w Argentynie i tam, między innymi w Buenos Aires,  przez kilka dni głosił kazania. Interesującym wydarzeniem było to, że w porcie miasta, w którym mieszkało tysiące emigrantów z Włoch, Chorwacji i innych krajów, a po raz pierwszy słyszały o tym dalekim kraju, poświęcił figurę Królowej Pokoju, która wznosi się ponad portem. Ten port od tamtej chwili nosi Jej nazwę.
O.Jozo Zovko przebywał w towarzystwie arcybiskupów  Bergoglio i Ogñénovicha.  Zatelefonowałem do o.Jozo  i zapytałem   czy zgodzi się podzielić się z nami wspomnieniami z tamtych dni. Odparł, że nie może jedynie rozmawiać na temat Medziugorja, ponieważ tego żądają od niego jego przełożeni, dopóki Międzynarodowa Komisja Teologiczna nie wyda swojej opinii na temat badanego fenomenu. Na naszą usilną prośbę, aby powiedział nam kilka słów o nowym Papieżu, o.Jozo otworzył swoją duszę.
W Buenos Aires przebywaliśmy ze sobą długo i rozmawialiśmy o wszystkim. Wszystko go interesowało. Modliliśmy się wspólnie, a na końcu poprosił mnie o błogosławieństwo.  Przeżyłem spotkanie z pięknym i dobrym człowiekiem. To był dobry wybór dla odnawiającego  się Kościoła, a do odbudowy Kościoła nie ma lepszej osoby niż Franciszek. Papież Franciszek jest darem dla Kościoła, jest owocem łaski na te czasy. Ma odwagę mówić o naszych  mankamentach.
 Wezwał do modlitwy, a pierwszy ruch, który uczynił, było udanie się do Matki Bożej z bukietem kwiatów. Przyszedł człowiek, który na podobieństwo Maryi w Kanie, widzi i czuje dokąd ma pójść. Potrzebujemy takich ludzi i tak głęboko zakorzenionych w modlitwie. On trzyma różaniec w Ręce i opiera się na Ewangelii. To jest klucz, który otwiera wszystkie zamknięte drzwi, a ten Papież wskazuje nam drogę.
Źródło: Medziugorje.blogspot
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „O. Jozo Zovko: Papież Franciszek jest darem dla Kościoła, jest owocem łaski na te czasy – On trzyma różaniec w Ręce i opiera się na Ewangelii

 1. Magdalena pisze:

  Papieża wybrano przytłaczającą większością
  Jak ujawnił kardynał Giovanni Battista Re, papież Franciszek został wybrany przytłaczającą większością głosów. Wymóg poparcia ze strony dwóch trzecich elektorów miał zostać „znacznie” przekroczony. Zdaniem prefekta kongregacji ds. biskupów, wskazuje to na zjednoczenie Kościoła.

  – Liczby wskazują, że pomimo istniejących różnic elekt zdobył konsens, żeby nie powiedzieć aklamację – dodał hierarcha. Podczas wyboru papież był cały czas spokojny. Kiedy kard. Re zapytał go, jakie przyjmuje imię, „nie miał żadnych wątpliwości: „Będę się nazywał Franciszek” i wyjaśnił, że chciałby przyjąć je ku czci św. Franciszka z Asyżu”. Podczas spotkania nowego papieża z kardynałami, Franciszek publicznie podziękował „szefowi konklawe”.

  Informacje te zostały ujawnione w rozmowie z lokalnym dziennikiem „Eco di Bergamo”.

  http://www.pch24.pl/papieza-wybrano-przytlaczajaca-wiekszoscia-,13371,i.html

 2. Maggie pisze:

  JUTRO UROCZYSTA INTRONIZACJA – PRZYPADNIE W DZIEN SW.JOZEFA …CZY TO NIE JEST WYMOWNE?

  • wobroniewiary pisze:

   Wystarczy poczytać jak w orędziach Adama-Człowieka Matka Boża prosi nas byśmy oddali się w opiekę św. Józefowi, który opiekował się Świętą Rodzina zawsze a zwłaszcza podczas ucieczki na pustynię.
   My też teraz – cały Kościół przeżywa swoista ucieczkę na pustynię, bo jest czas prześladowań, co widać wewnątrz i zewnątrz

   Płoną kolejne świątynie (Libia, Egipt i nie tylko)
   Wiara jest wyśmiewana
   Księża wykpiwani, a to co się wypisuje o Papieżu Franciszku i to przez niby wierzących, to woła o pomstę do Nieba!
   Najpierw piszą o nim takie rzeczy, że wstyd przytaczać (co dla ogólnego zrozumienia zrobił Filip w jednym z komentarzy) a potem szczują księdza Adama, że on śmie używać słów „wypociny rynsztokowe” nazywając przy tym księdza starym schorowanym nic niewiedzącym staruszkiem ;(

  • rybka pisze:

   Wybrany też został w środę – dzień poświęcony Św. Józefowi 🙂

 3. olo13jcb pisze:

  A jeszcze ostatnio zapomniałem Was zapytać:

  Czy zwróciliście uwagę na flagę Argentyny…??? – również bardzo wymowna….. 😀

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Franek… ze specjalną dedykacją dla Ojca Świętego

  🙂 🙂 🙂

  Cały Jego pontyfikat zawiera się w słowach tej piosenki….

  🙂 🙂 🙂

 4. Dziecko Medziugorje pisze:

  Orędzie Matki Bożej przekazane przez Mirjanę 18 marca 2013.

  „Drogie dzieci, wzywam was, abyście z pełnym zaufaniem i radością błogosławili imię Pana, a każdego dnia z serca dziękowali za Jego wielką miłość. Mój Syn przez tę miłość, objawioną na krzyżu, dał wam możliwość odpuszczenia wszystkiego, abyście nie musieli wstydzić się i ukrywać , a ze strachu zamykać drzwi swojego serca przed moim Synem. Wprost przeciwnie, moje dzieci, pojednajcie się z Ojcem Niebieskim, abyście mogli pokochać siebie samych, tak jak mój Syn was kocha. Kiedy pokochacie siebie, pokochacie również drugich, zobaczycie w nich mojego Syna i rozpoznacie wielkość Jego miłości. Żyjcie w wierze! Mój Syn przeze mnie przygotowuje was do dzieł, których przez was pragnie dokonać, przez które pragnie być uwielbiony. Dziękujcie mu. Dziękujcie mu szczególnie za pasterzy, za waszych pośredników w dziele pojednania z Ojcem Niebieskim. Ja, dziękuję wam, moje dzieci. Dziękuję wam.”

 5. Franek pisze:

  Octava Dies 17/03/2013 | Tv Trwam / CTV

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s