19 marca – uroczystość świętego Józefa, oblubieńca NMP, dzień inauguracji Papieża Franciszka

Pozwólmy się „zarazić” milczeniem świętego Józefa!
Bardzo nam tego potrzeba w świecie zbyt często hałaśliwym, który nie sprzyja skupieniu i wsłuchaniu się w głos Boga.
*Papież Benedykt XVI *

Papieski herb i hasło – wyjaśnienie

Papież Franciszek zachowa ten sam herb, którym miał jako biskup Buenos Aires. Również zawołanie papieskie pozostanie bez zmian: „Miserando atque eligendo”.
Zawołanie papieża pochodzi z komentarza św. Bedy Czcigodnego (doktor Kościoła, angielski benedyktyn z VIII wieku) do Ewangelii św. Mateusza. Konkretnie chodzi o jego kazanie do opisu powołania Mateusza (9, 9-13).

Św. Beda pisze: „Vidit ergo Iesus publicanum, et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi, Sequere me”. (Jezus ujrzał celnika, a ponieważ go umiłował, wybrał go, i powiedział mu: Pójdź za mną). Spojrzenie przez oczy miłosierdzia powołuje słabych do posługi. Ukochany i dlatego wybrany. Tak można by opisowo przetłumaczyć zwięzłe łacińskie zawołanie.

Homilia Bedy Czcigodnego znajduje się w Liturgii Godzin ze Święta św. Mateusza. To hasło wiąże się z duchową drogą papieża Franciszka. Jako 17-letni chłopak w święto św. Mateusza w 1953 roku doświadczył silnie, osobiście Bożej miłości. Odbył spowiedź, podczas której poczuł się dotknięty Bożym miłosierdziem.

Podjął wówczas decyzję o wyborze życia zakonnego śladami św. Ignacego z Loyoli, czyli postanowił służyć Bogu w zakonie jezuitów. Kiedy został biskupem nawiązał do tamtej pierwszej decyzji i wybrał wyrażenie św. Bedy „miserando atque eligendo” jako zawołanie biskupie. Teraz będzie ono także hasłem jego pontyfikatu.

Herb papieża FranciszkaHerb papieża Franciszka
Tarcza herbu biskupiego pozostaje bez zmian, zmienia się tylko jej obramowanie. Pojawiają się klucze św. Piotra, mitra i paliusz – symbole papieskie. Symbol IHS z krzyżem wpisany w słońce to symbol zakonu jezuitów (IHS – to monogram imienia Jezus).

Gwiazda na dole po lewej symbolizuje Maryję. Po prawej stronie znajduje się gałązka kwitnącego nardu (nie są to winogrona!). W ikonograficznej tradycji hiszpańskiej św. Józef był przedstawiany z gałązką nardową w ręce. Papież wskazuje więc na Maryję i św. Józefa jako swoich patronów.

Od Adminów:
Bardzo lubimy pozdrowienie chrześcijańskie, jakie na wstępie listów stosuje ks. Adam, Adam-Człowiek i wiele innych osób 🙂
+JMJ =Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, Maryja, Józef
Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze!

Ku przypomnieniu!!!
CO DO HERBU PAPIEŻA FRANCISZKA:
SYMBOLIKA GWIAZDY PIĘCIORAMIENNEJ W OBJAWIENIU
(Siostra Maria Natalia, „Zwycięzka Królowa Świata”, str.171), Widzenie z 8 grudnia 1985 roku:
„Na dwutysięczne urodziny naszej Matki niebieskiej zobaczyłam Ją i błagałam Ją o uratowanie świata przed unicestwieniem przez atom czy inne katastrofy. Święta Dziewica była bardzo piękna i pełna majestatu! Ten majestat był ze słodyczy i nie wzbudzał żadnego lęku, lecz wręcz przeciwnie – radość. Przemawiała z wielką słodyczą, trzymając w Swoich rękach pięcioramienną gwiazdę, która symbolizowała pięć kontynentów świata: „Nie lękaj się! To Przedwieczny Ojciec, darował mi, z okazji moich urodzin, tę gwiazdę symbolizującą ziemię.” Wiedziałam, że Matka Najświętsza uratuje świat, ale nie dokona się to bez cierpień.
http://www.duchprawdy.com/objawienia1.htm

Co do gwiazd pięcioramiennych na herbie obecnego papieża to oznaczają one pięć Ran Chrystusa s. Dorothea Forstner OSB “Świat symboliki chrześcijańskiej”.

I z innego wcześniejszego komentarza
Nieprawdą jest, że wszystkie gwiazdy pięcioramienne a masońskie – bzdura! Egzorcysta, ks. inf. Jan Pęzioł się już kiedyś wypowiadał na ten temat ponadto to nie są gwiazdy które mają taki układ:
ta na fotce to: dwa rogi w górę: oznacza królestwo Lucyfera, dwa rogi w dół: człowiek jest bogiem. Niektóre muzyczne zespoły przyjęły te symbole jako gwarancja sukcesu.
A na zdjęciach poniżej gwiazdki jak najbardziej właściwe.
 

Nie czytajcie stron antykatolickich ani nie słuchajcie mącicieli, którzy odbiorą swoją zapłatę gdyż „Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego” (Hbr 10,31)

Zapraszamy na stronę ze Słowem Bożym: (kliknij)
Ewangelia dla nas – Słowo Boże oraz żywoty Świętych
Św. Józef  czytaj więcej: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

47 odpowiedzi na „19 marca – uroczystość świętego Józefa, oblubieńca NMP, dzień inauguracji Papieża Franciszka

 1. Magdalena pisze:

  Komunikat Domu Generalnego FSSPX z okazji wyboru Franciszka

  Niech nowy papież, umocniony Bożą Opatrznością, „utwierdza braci w wierze” z taką mocą, z jaką św. Pius X uczynił to na początku swego pontyfikatu – napisali 13 marca Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X.

  Choć od wyboru Papieża minęło kilka dni, warto przypomnieć ten komunikat:

  „Na wieść o wyborze papieża Franciszka członkowie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X wznoszą prośby do Boga Wszechmogącego, aby obficie obdarzył nowego Biskupa Rzymu łaskami potrzebnymi do wykonywania tej trudnej posługi.

  Niech nowy papież, umocniony Bożą Opatrznością, „utwierdza braci w wierze” 1 z taką mocą, z jaką św. Pius X uczynił to na początku swego pontyfikatu, mówiąc: „Nie pragniemy być niczym innym i przy Bożej pomocy niczym innym dla społeczności ludzkiej nie będziemy, jeno służebnikiem Boga, którego władzę przedstawiamy. Sprawa Boża naszą jest sprawą: dla niej postanowiliśmy poświęcić wszystkie siły nasze i nawet życie samo” 2.

  Św. Franciszek z Asyżu, którego imię przyjął nowo wybrany papież, usłyszał, jak Ukrzyżowany Zbawiciel mówi do niego: „Franciszku, idź i odbuduj Mój Kościół”. W takim duchu biskupi, kapłani, zakonnicy i zakonnice związani z Bractwem Świętego Piusa X pragną zapewnić Ojca Świętego o swoim synowskim pragnieniu «odnowienia wszystkich rzeczy w Chrystusie, aby Chrystus był wszystkim we wszystkich” 3 według swoich możliwości, z miłości do świętego Kościoła rzymskokatolickiego.

  Menzingen, 13 marca 2013 r. (źródło: dici.org, 13 marca 2013).

  Łk 22,32.
  Św. Pius X, encyklika E supremi apostolatus z 4 października 1903 r.
  Ef 1,10 i Kol 3,11.”

  Mimo wielu kontrowersji jakie wzbudza w środowiskach tradycji katolickiej postępowanie Papieża Franciszka, warto zanaczyć, że podczas Mszy św. kończącej konklawe, wierni przyjmowali komunię św. na klęcząco.

  JW/news.fsspx.pl/You Tube

  http://www.fronda.pl/a/komunikat-domu-generalnego-fsspx-z-okazji-wyboru-papieza-franciszka,26971.html

 2. Magdalena pisze:

  Ojciec Knabit: „Argentyna dowaliła Włochom – jak w piłce nożnej”, czyli o papieżu Franciszku, który rezygnuje z „pompy watykańskiej”.

  Wybór kard. Bergoglio na Papieża to wielka niespodzianka a zarazem trumf Ducha Świętego. – Myślałem, że jak będzie kard. Angelo Scola (Włoch – faworyt konklawe – red.), to będzie to zrozumiałe. A jeśli będzie ktoś inny, to będzie niespodzianka. No i znów Argentyna dowaliła Włochom – jak w piłce nożnej, a Franciszek lubi piłkę, jest jej wielkim fanem – mówi półżartem benedyktyn z Tyńca.

  http://www.fronda.pl/a/ojciec-knabit-argentyna-dowalila-wlochom-jak-w-pilce-noznej-czyli-o-papiezu-franciszku-ktory-rezygnuje-z-pompy-watykanskiej,26973.html

 3. TomaszWierny pisze:

  Hołd dla Bożego Miłosierdzia
  Motto Ojca Świętego Franciszka zaczerpnięto z homilii św. Bedy Czcigodnego kapłana (Homila 21; CCL 122, 149-151), który komentując ewangeliczny epizod powołania św. Mateusza, napisał „Vidit ergo Iesus publicanum et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi Sequere me” (Jezus zobaczył celnika, a ponieważ było to spojrzenie zmiłowania i wyboru, rzekł do niego: „Pójdź za Mną”).

  Vaticana.va wyjaśnia, że homilia ta jest hołdem dla Bożego Miłosierdzia. Jest ona czytana w Liturgii Godzin w święto św. Mateusza i ma szczególne znacznie w życiu i itinerarium duchowym obecnego Następcy Świętego Piotra. Bowiem, w święto św. Mateusza zalediwe 17-letni Jorge Mario Bergoglio doświadczył w sposób szczególny miłującej obecności Boga w swoim życiu. Po tym, jak został biskupem postanowił, iż słowa wypowiedziane przez św. będą jego zawołaniem biskupim, a jako papież Franciszek zechciał umieścić je jako swoje motto – wyjaśnia vaticana.va.

  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/27171,papieski-herb.html

 4. Franek pisze:

  Do Ciebie, Święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.
  Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń Świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.
  Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen

  • wobroniewiary pisze:

   Litania do Świętego Józefa

   Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.
   Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
   Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

   Święta Maryjo, módl się za nami.
   Święty Józefie, módl się za nami.
   Przesławny Potomku Dawida, módl się za nami.
   Światło Patriarchów, módl się za nami.
   Oblubieńcze Bogarodzicy, módl się za nami.
   Przeczysty Stróżu Dziewicy, módl się za nami.
   Żywicielu Syna Bożego, módl się za nami.
   Troskliwy Obrońco Chrystusa, módl się za nami.
   Głowo Najświętszej Rodziny, módl się za nami.
   Józefie najsprawiedliwszy, módl się za nami.
   Józefie najczystszy, módl się za nami.
   Józefie najroztropniejszy, módl się za nami.
   Józefie najmężniejszy, módl się za nami.
   Józefie najposłuszniejszy, módl się za nami.
   Józefie najwierniejszy, módl się za nami.
   Zwierciadło cierpliwości, módl się za nami.
   Miłośniku ubóstwa, módl się za nami.
   Wzorze pracujących, módl się za nami.
   Ozdobo życia rodzinnego, módl się za nami.
   Opiekunie dziewic, módl się za nami.
   Podporo rodzin, módl się za nami.
   Pociecho nieszczęśliwych, módl się za nami.
   Nadziejo chorych, módl się za nami.
   Patronie umierających, módl się za nami.
   Postrachu duchów piekielnych, módl się za nami.
   Opiekunie Kościoła Świętego, módl się za nami.

   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

   P.: Ustanowił Go panem domu swego.
   W.: I zarządcą wszystkich posiadłości swoich.
   P.: Módlmy się:
   Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś Świętego Józefa na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, spraw, abyśmy oddając Mu na ziemi cześć jako opiekunowi, zasłużyli na Jego orędownictwo w niebie. Przez Chrystusa Pana Naszego.
   W.: Amen.

 5. Anonim pisze:

  Obchody Bożego Ciała, z udziałem kardynała Bergoglio
  Bardzo ciepłe ojcowskie udzielenie sakramentu bierzmowania. Na pewno bierzmowanym zapada w pamięć na długo.

 6. basia b pisze:

  Myslalam, ze gwiazda piecioramienna nie nalezy do ikonografii maryjnej. Widzilam ja na czapkach komunistow i w symboloce masonskiej. Bardzo lubie nowego ojca swietego Franciszka. Ale przyznam, ze ta gwiazda wprowadzila jakas we mnie dysharmonie…:(
  Moze ktos mi logicznie wytlumaczy – dlaczego piecioramienna???

  • wobroniewiary pisze:

   Basiu tłumaczyliśmy setki razy!!!!!!!
   Ostatni raz
   Kopiujcie zapisujcie a potem i wy ewangelizujcie!

   CO DO HERBU PAPIEŻA FRANCISZKA I:
   SYMBOLIKA GWIAZDY PIĘCIORAMIENNEJ W OBJAWIENIU (Siostra Maria Natalia, „Zwycięzka Królowa Świata”, str.171), Widzenie z 8 grudnia 1985 roku:

   „Na dwutysięczne urodziny naszej Matki niebieskiej zobaczyłam Ją i błagałam Ją o uratowanie świata przed unicestwieniem przez atom czy inne katastrofy. Święta Dziewica była bardzo piękna i pełna majestatu! Ten majestat był ze słodyczy i nie wzbudzał żadnego lęku, lecz wręcz przeciwnie – radość. Przemawiała z wielką słodyczą, trzymając w Swoich rękach pięcioramienną gwiazdę, która symbolizowała pięć kontynentów świata: „Nie lękaj się! To Przedwieczny Ojciec, darował mi, z okazji moich urodzin, tę gwiazdę symbolizującą ziemię.” Wiedziałam, że Matka Najświętsza uratuje świat, ale nie dokona się to bez cierpień.
   http://www.duchprawdy.com/objawienia1.htm

   Od nas:
   Co do gwiazd piecioramiennych na herbie obecnego papieża to oznaczają one pięć Ran Chrystusa.
   s. Dorothea Forstner OSB “Świat symboliki chrześcijańskiej”.

   I z innego wcześniejszego komentarza
   Już wczoraj o tym pisałem:
   Bzdura egzorcysta, ks. inf. Jan Pęzioł się już kiedyś wypowiadał na ten temat ponadto to nie są gwiazdy które mają taki układ:
   ta na fotce to: GWIAZDA PIĘCIORAMIENNA – dwa rogi w górę: oznacza królestwo Lucyfera, dwa rogi w dół: człowiek jest bogiem. Niektóre muzyczne zespoły przyjęły te symbole jako gwarancja sukcesu.
   Tak więc na zdjęciach poniżej gwiazdki jak najbardziej właściwe.

   Nie czytajcie stron antykatolickich ani nie słuchajcie mącicieli, którzy odbiorą swoją zapłatę gdyż „Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego” (Hbr 10,31)

   • Tadeusz pisze:

    Przepraszam za moje trzy grosze. Piszecie o gwieździe pięcioramiennej jako symbolice pięciu ran. OK rozumiem, ale to ma się nijak do oficjalnego tłumaczenia chociażby na stronie vatican.va, że jest to symbol Maryi. Albo Maryi, albo pięciu Ran!

   • wobroniewiary pisze:

    Sataniści przywłaszczają te symbole a potem niektórzy uważają takie gwiazdki za satanistyczne ech 😉

   • Tadeusz pisze:

    Osobiście uważam, że po Franciszku nie należy się spodziewać wielkich reform liturgicznych, czy kontynuacji wysiłków Benedykta XVI. B16 próbował, ale i tak nie był słuchany przez większość Episkopatów. Dla F1 sprawa liturgii pewnie nie będzie najważniejszą sprawą. Ale trzeba pamiętać, że w obecnej sytuacji Kościoła papież swoje a konferencje episkopatów swoje.

    • wobroniewiary pisze:

     Jestem za edycją F1 – to nie „formuła” a Papież Franciszek już powiedział ustami ks. Lombardi, że Papa Francesco i basta 😀

   • Tadeusz pisze:

    Admini musicie zdecydować się czy tłumaczycie gwiazdę wg terminologii watykańskiej czy objawieniowej.

   • Monika pisze:

    Bądźmy posłuszni Ojcu Świętemu Franciszkowi i uszanujmy Jego wolę. Wybrał imię Franciszek a nie Franciszek Pierwszy. Poza tym F1. to brzmi jak Formuła Jeden. 🙂

 7. Nowa pisze:

  Bp Ryczan zachęca diecezjan do dziękczynienia za papieża Franciszka w dniu inauguracji pontyfikatu
  W komunikacie wystosowanym do proboszczów diecezji kieleckiej bp Kazimierz Ryczan prosi, aby we wtorek 19 marca – w dniu inauguracji pontyfikatu – odprawić w kościołach diecezji uroczystą Mszę św. „z prośbą o błogosławieństwo Boże w posłudze apostolskiej dla Ojca Świętego Franciszka”.

  W swoim komunikacie bp Ryczan zaznacza, że będzie to odpowiedź na prośbę papieża „o modlitwę wstawienniczą”, podkreśla także „radość i nadzieję” w diecezji kieleckiej, z jaką przyjęto „wybór kolejnego Następcy Świętego Piotra, który przyjął imię Franciszek” oraz „wyrazy łączności” duchowej mieszkańców ziemi świętokrzyskiej z Ojcem Świętym Franciszkiem.

  Na apel biskupa kieleckiego w niedzielę 17 marca w kościołach po wszystkich Mszach św. wierni jako wyraz wdzięczności za owoce konklawe – wspólnie odśpiewali hymn „Te Deum”.

 8. Basia G pisze:

  Dziekuje, faktycznie nad komentarzami umieszczona jest ta informacja. Bylam raz w muzeum w Nowym Yorku „Metropolitam Museum of Art – The Cloisters”. Przypatrujac sie ikonom, relikwiarzom, naczyniom mszalnym i innym dzielom sztuki sakralnej, zwracalam uwage ne te gwiazdy. Nie widzialam piecioramiennych gwiazd – zwlaszcza w ikonografii maryjnej. W Waszym artykule umieszczony jest komentarz, ze gwiazda ta oznacza Maryje. Teraz piszecie, ze oznacza piec ran Chrystusa. Musicie byc bardziej precyzyjni. 🙂
  Poniewaz kosciol nie nakazuje wierzyc prywatnym objawieniom, swiadectwo siostry Marii Natali nie moze byc agumentem w dyskusji.
  Nie jestem znawca sztuki sakralnej, wiec mam pytanie do kogos, kto moze podac mi przyklad najstarszego dziela w ktorym uzyto gwiazde piecioramienna?

  PS. Moja dyskusja nie chce dyskredytowac papieza Franciszka. Pragne tylko zrozumiec geneze symboliki tej gwiazdy.

  • wobroniewiary pisze:

   Basiu podaliśmy Ci ze zdjęciem 🙂
   W Cudownym Medaliku objawionyjm św. Katarzynie Laboure 😉

   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/11/27/cudowny-medalik/

   I jeszcze

   O Posacki SJ – o gwiazdach na Cudownym Medaliku

   • Basia G pisze:

    Wow, jestescie szybcy w odpowiedzi 🙂 Dziekuje
    Medalik powstal po zalozeniu masoneri. Nie mozemy byc pewni, jakie gwiazdy widziala wizjonerka, nie ona wytloczyla pierwszy medalik, tak jak i nie siostra Faustyna namalowala obraz Milosiernego Jezusa. (Wiem, ze moc medalika nie polega na tej gwiezdzie tylko na wierze tego kto go nosi 🙂 ) Wszystkie inne medaliki sa kopia oryginalu. Zreszta taki sam nosze na szyi.
    Czy macie przyklady dziel sakralnych datowanych przed powstaniem masonerii z gwiazda piecioramienna?

 9. olo13jcb pisze:

  Cuda świętych maronitów

  Zakonnica dźwigająca krzyż

  Rafka urodziła się 29 czerwca 1832. Od młodości miała zamiar zostać zakonnicą. Wstąpiła do Zgromadzenia Córek Maryi w Bikfaya. Od lata 1858 r. pracowała w prowadzonym przez jezuitów seminarium w Ghazir, m.in. pomagając w kuchni i ucząc się. Po dwóch latach została nauczycielką katechizmu. W 1864 r. w Maad była współzałożycielką szkoły dla dziewcząt. Gdy jej zgromadzenie przeżywało kryzys, kiedyś we śnie ukazali się jej święci: Jerzy, Szymon Słupnik i Antoni Pustelnik, mówiąc: Wstąp do Zakonu Libańskich Mniszek Maronickich. Dzięki wsparciu życzliwych osób, w 1871 r. przyjęto ją do klasztoru św. Szymona al- Qarn w Aďtou, gdzie pozostawała do 1897 roku.

  Rafka była piękną, zdrową dziewczyną. Bardzo chciała nieść krzyż wspólnie z Jezusem i uczestniczyć w Jego męce. Pewnej niedzieli w 1885 r., w święto Różańca Świętego, zapytała Jezusa: Dlaczego mnie nie odwiedzasz przez choroby?
  Została szybko wysłuchana i jeszcze tego wieczoru cierpienie przyszło. Poczuła ogromny ból nad oczami, rozsadzający czaszkę. W jednym momencie straciła wzrok. Zdrowie traciła stopniowo.

  W 1897 r. została z kilkoma siostrami przeniesiona do nowo wybudowanego klasztoru św. Józefa w Jrabta.

  Gdy była już całkiem niesprawna i nie mogła chodzić, czołgała się ze swej celi do klasztornego kościoła, by uczestniczyć we Mszy świętej. Od roku 1906 miała sprawne jedynie ręce i słuch, zachowała też melodyjny głos. W takim stanie pozostawała przez 5 lat. Cierpienie i ból znosiła, poddając się woli Bożej. Prosiła Jezusa, aby przed śmiercią mogła choć raz zobaczyć współtowarzyszki i klasztor, w którym spędziła wiele lat. Jezus wysłuchał jej prośby – na godzinę odzyskała wzrok.

  Częstym nabożeństwem Rafki była modlitwa do sześciu Ran Jezusa.
  Powtarzała siostrom, aby nie zapominać o tej szóstej ranie, jaka powstała od dźwigania krzyża.
  O tej modlitwie siostry z klasztoru św. Józefa nie zapomniały do dziś.

  Boisz się śmierci? – zapytała przełożona. Nie boję się śmierci, bardzo długo na nią czekałam. Kiedy umrę, Bóg da mi prawdziwe życie… – odpowiedziała Rafka.

  Zmarła nad ranem 23 marca 1914. Po trzech dniach na jej grób nocą zaczęło promieniować dziwne światło. Rozpoczęły się cuda.

  Gdy przełożona klasztoru zachorowała, Rafka przyszła do niej we śnie i poleciła, by wzięła trochę ziemi z jej grobu, wsypała do szklanki z wodą i wypiła. Część tej ziemi miała przyłożyć do chorych miejsc. Zakonnica uczyniła, jak została pouczona. Uzdrowienie nastąpiło. Odtąd ziemia z grobu św. Rafki stała się źródłem łask, zwłaszcza uzdrowienia z chorób. Chorzy postępowali podobnie: zabierali ziemię z jej grobu, pili ją rozpuszczoną w wodzie lub dotykali chorych miejsc na ciele. Modlili się za jej wstawiennictwem i spożywali odrobinę tej ziemi. Udokumentowano już wiele uzdrowień.

  Rafka została kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2001.
  Jej wstawiennictwo obejmuje szczególnie ludzi cierpiących.

  Do dziś siostry z klasztoru św. Józefa w Jrabta rozdają w małych torebeczkach ziemię z miejsca, gdzie znajduje się jej grób. Przed klasztorem stoi piękna, biała figura – postać św. Rafki, zakonnicy dźwigającej na prawym ramieniu krzyż.

  całość: http://pl.gloria.tv/?media=416570
  http://miesiecznikegzorcysta.pl/

 10. Józef pochodził z rodu króla Dawida. Wykazuje to św. Mateusz w genealogii przodków św. Józefa. Genealogię przytacza również św. Łukasz. Ta jednak różni się zasadniczo od tej, którą nam przekazuje św. Mateusz. Już Julian Afrykański (w. III) wyraża zdanie, że jest to genealogia Najśw. Maryi Panny. Św. Łukasz, który tak wiele nam podał szczegółów z Jej życia, mógł nam i jej rodowód również przekazać. Na mocy prawa lewitatu św. Józef mógł być synem Jakuba, a równocześnie adoptowanym synem Heli, noszącego także w tradycji chrześcijańskiej imię Joachima, który był ojcem Najświętszej Panny. Tak więc genealogia przytoczona przez św. Łukasza wyliczałaby przodków Maryi rzeczywistych, a odnośnie Józefa jego przodków zalegalizowanych. Taka jest dzisiaj opinia przez wielu biblistów przyjęta.

  Więcej czytaj na: http://ewangeliadlanas.wordpress.com/

 11. Franek pisze:

  Radio Watykańskie pisze:
  Kard. Turcotte: znam dobrze Papieża, będzie jak Jan XXIII
  Człowiekiem, który dobrze zna nowego Papieża, jest kard. Jean-Claude Turcotte, były arcybiskup Montrealu. Poznali się w latach 90-tych, kiedy to obaj byli odpowiedzialni za przygotowanie Synodu Biskupów dla Ameryki. Potem ilekroć przyjeżdżali do Rzymu, rezydowali w tym samym domu. Ponieważ kard. Turcotte ma spore problemy z chodzeniem, kard. Bergoglio służył mu pomocną dłonią, zarówno przed jak i w czasie konklawe. To doświadczenie bardzo nas do siebie zbliżyło – wyznaje kanadyjski purpurat.

  „Nie jest to człowiek, który dużo mówi. Ale dużo słucha – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Turcotte. – Jednakże pomimo tego, iż jest bardzo serdeczny i łagodny, posiada bardzo silne przekonania, zwłaszcza na temat Jezusa. Wie, że dziś nie można być chrześcijaninem bez żywej relacji z Chrystusem. W konsekwencji jest on całym sercem zaangażowany w to, co od trzech pontyfikatów dzieje się w Kościele, czyli w nową ewangelizację. Jest w nim gorące pragnienie, aby dzielić się swymi przekonaniami, łagodnie, ale w całkowitej wierności Ewangelii. Teraz jako Papież stał się więźniem pewnego systemu. Jestem jednak przekonany, widać to w jego pierwszych gestach, że będzie on bardziej wzorował się na Janie XXIII niż na ostatnich poprzednikach” – powiedział kard. Turcotte.

 12. Franek pisze:

  Octava Dies 17/03/2013 | Tv Trwam / CTV

 13. Franek pisze:

  Radio Watykańskie pisze:
  Kard. Kasper: Papież Franciszek mówi językiem zrozumiałym dla każdego
  „Jestem bardzo zaskoczony, ale zarazem ogromnie zadowolony” – w ten sposób kard. Walter Kasper skomentował niespodziewane nawiązanie przez Papieża na Anioł Pański do jego książki o Bożym Miłosierdziu. Franciszek czytał jej hiszpańskie tłumaczenie. „Przypominam w niej starą, może nieco zapomnianą prawdę, że miłosierdzie pojawia się już w Starym Testamencie, ale przede wszystkim stanowi centrum Ewangelii Jezusa Chrystusa” – podkreśla watykański hierarcha, który 5 marca skończył 80 lat. Było to już w czasie trwania sede vacante, nie stracił zatem prawa do uczestnictwa w konklawe. Kierując Papieską Radą ds. Popierania Jedności Chrześcijan, niemiecki purpurat przez lata odpowiadał za dialog ekumeniczny.

  Wybór kard. Bergoglio nazywa „dopływem świeżego, czystego powietrza do przeżywającego pewne znużenie Kościoła”. Papież Franciszek myśli o Kościele pokornym, czyli także szanującym przekonania innych. Według kard. Kaspera widać to było w czasie milczącego błogosławieństwa udzielonego dziennikarzom. „Oznacza to, że nie chce on nikogo do niczego zmuszać. Nie jest to jednak rezygnacja z misji. Przeciwnie, jest to prowadzona w dialogu działalność misyjna” – podkreśla były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan przypominając, że dialog jest właśnie jednym z warunków misji.

 14. malina pisze:

  Jeśli oglądacie transmisję z Watykanu to zobaczcie jak świeci słońce po tylu dniach zlewy. Niebo się raduje naszym Papieżem Franciszkiem 😉

 15. Ania pisze:

  Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli. Chwalimy Cię. Błogosławimy Cię. Wielbimy Cię. Wysławiamy Cię. Dzięki Ci składamy, bo wielka jest chwała Twoja, Panie Boże, Królu nieba, Boże Ojcze wszechmogący. Panie, Synu Jednorodzony, Jezu Chryste, Panie Boże, Baranku Boży, Synu Ojca. Który gładzisz grzechy świata, przyjm błaganie nasze. Który siedzisz po prawicy Ojca, zmiłuj się nad nami. Albowiem tylko Tyś jest święty. Tylko Tyś jest Panem. Tylko Tyś Najwyższy, Jezu Chryste. Z Duchem Świętym w chwale Boga Ojca . Amen

 16. Adminka Kasia pisze:

  Ten pierwszy obrazek wprost ściska mnie za serce, wiele razy mu się przyglądałam, ale dopiero dzisiaj zauważyłam czym bawi się maleńki Pan Jezus

  • Adminka Ewa pisze:

   Cień padający też daje do myślenia – to jest Krzyż!

   • olo13jcb pisze:

    Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli.
    Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę.
    Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.
    Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa.
    Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia.
    Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności.
    A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności. Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie.
    Amen

  • piotruszka pisze:

   Adminko Kasiu, mozesz mi przeslac ten obrazek na @ – bede Ci bardzo wdzieczny.
   Szczesc Boze 🙂

 17. Dziecko Medziugorje pisze:

  Dziś św. Józefa, Papież wspomniał swego poprzednika Józefa (Ratzingera) Ja wspomnę o jeszcze jednym Józefie 😉

  19 marca 2013 – Urodziny o. Jozo Zovko OFM
  72 lata temu 19 marca 1941r. urodził się o.Jozo Zovko OFM. Proboszcz parafii Medziugorje w czasie, kiedy tam rozpoczynały się objawienia Matki Bożej „Królowej Pokoju”. Nazywany siódmym widzącym z Medziugorje. Także i on miał łaskę oglądania Matki Bożej. Wyjątkowy człowiek, oddany sługa Boga i Maryi. Charyzmatyczny kapłan otwarty na delikatne tchnienie Ducha Świętego. Dla wielu prorok dzisiejszych czasów, który za swoją odwagę i wierność zapłacił wysoką cenę; prześladowanie, więzienie, oszczerstwa, opuszczenie… również to, które najbardziej boli! przez tych, którzy powinni go bronić jako pierwsi. Dla mnie jest jak Ojciec, któremu tak wiele zawdzięczam…
  http://medziugorje.blogspot.com/2013/03/urodziny-o-jozo-zovko-ofm.html

 18. Anonim pisze:

  ks.Natanek o tych co krytykują Ojca Świętego Franciszka:
  „Bogu dziękujmy za papieża(…)A świat nie śpi,atakuje bardzo.Dziś przeglądałem parę mailów,no…dedykuję tym wszystkim którzy mi te rzeczy poprzysyłali(krytykom papieża Franciszka)te oto słowa:”My przecież wiemy skąd on pochodzi,natomiast gdy mesjasz przyjdzie,nikt nie będzie wiedział skąd jest”.Ci wszyscy mędrcy wszystko wiedzą,nawet wiedzą jaki będzie papież i co się wydarzy.Czyli tych kapuścianych głów jerozolimskich ,o których dzisiaj mówi Ewangelia muszę wam powiedzieć,zdecydowanie przybyło we współczesności.Te kapuściane głowy nie dadzą się ukisić,bo nigdy się to nie da”krązać”na maszynie jak normalną kapustę,tu jest właśnie problem…”
  http://pl.gloria.tv/?media=416796

  • Anonim pisze:

   A tu cały wpis na ten temat!
   http://pl.gloria.tv/?media=416767
   Ks. Piotr Natanek powiedział o tych którzy szkalują Ojca Świętego Franciszka:

   „Bogu dziękujmy za papieża(…)A świat nie śpi,atakuje bardzo.Dziś przeglądałem parę mailów,no…dedykuję tym wszystkim którzy mi te rzeczy po przysyłali(krytykom papieża Franciszka)te oto słowa:”My przecież wiemy skąd on pochodzi,natomiast gdy mesjasz przyjdzie,nikt nie będzie wiedział skąd jest”.Ci wszyscy mędrcy wszystko wiedzą,nawet wiedzą jaki będzie papież i co się wydarzy.Czyli tych kapuścianych głów jerozolimskich ,o których dzisiaj mówi Ewangelia muszę wam powiedzieć,zdecydowanie przybyło we współczesności.Te kapuściane głowy nie dadzą się ukisić,bo nigdy się to nie da”krązać”na maszynie jak normalną kapustę,tu jest właśnie problem…”

  • wobroniewiary pisze:

   Watykańska mewa, a związki homoseksualne, czyli zawiedzione nadzieje nieocenionej prof. Środy

   Zaskoczenia nie było. W programie Tomasza Lisa, poświęconym w połowie okolicznościom i konsekwencjom wyboru papieża Franciszka, zasiadło grono najznamienitszych watykanistów tego kraju: prof. Magdalena Środa, Adam Szostkiewicz, a w kontrze Szymon Hołownia i ks. Kazimierz Sowa. Jednym słowem pluralizm full wypas.

   Okazało się jednak, że w nawet tak doskonale zgranym teamie mogą pojawić się niespodzianki, a nawet kontrowersje.

   Wyszło bowiem na jaw, co prof. Środa zrozumiała z przebiegu konklawe i jakie skojarzenia jej się nasuwały…
   Otóż wywarł na niej wrażenie „widok komina, na którym zasiadał ptak.” Dlaczego?

   Ponieważ mewa wchodzi w związki jednopłciowe, to być może jest to po prostu plus dla związków partnerskich…

   – wyznała Środa. I nic nie wskazywało na to, że był to żart…

   Tu już ręce opadły nawet księdzu Sowie i Szymonowi Hołowni.

   Czy wam się wszystko z jednym kojarzy?

   – zakrzyknęli TVN-owscy obrońcy Kościoła.

   No cóż, dr Freud pewnie skomentowałby dobitniej.

   http://wpolityce.pl/artykuly/49462-watykanska-mewa-a-zwiazki-homoseksualne-czyli-zawiedzione-nadzieje-nieocenionej-prof-srody

 19. olo13jcb pisze:

  Czy oszczercy mają rację ??????????

  Opamiętania życzę wszelkiej maści zagubionym owieczkom….

  Święty Józefie módl się za nami.

  • olo13jcb pisze:

   “Jeśli chcesz zobaczyć, co jest najbardziej święte w świecie, zwróć uwagę na to co jest najbardziej prześladowane”.
   (abp Fulton Sheen)

 20. Dora pisze:

  Baaardzo się ucieszyłam z tego zaskakującego wyboru kardynałów. Choć lekki niepokój wzbudziło to, że Franciszek jest Jezuitą, a to z powodu niechęci polskich Jezuitów do Intronizacji. Fakt istnienia tej gwiazdy na herbie mnie przeraził. Wytłumaczę: dowody na jej zły wpływ i używanie powszechne obserwuję i potwierdzam w różnych dziedzinach. Pierwszym najbardziej potwierdzającym złą moc – jest Boże Narodzenie. Możecie oponować ale odkąd ta gwiazda towarzyszy tym świętom – nie ma Narodzenia Pańskiego – jest biznes, handel, kolorowe lampki itd.A tu aż kłania się cyt.”po owocach ich poznacie”. Przykro mi bardzo zdania nie zmienię, tak jak nie przyjmę komunii na stojąco! Modlę się za Papieża bardzo.

  • wobroniewiary pisze:

   Każdy przeżywa święta Bożego Narodzenia tak jak chce jedni na „polowaniach” za obniżkami w marketach inni w kościele i z Pismem Świętym oraz kolędą w domu, nie sądzę aby akurat taki kształt gwiazdki przeszkadzał czy uniemożliwiał godnego przeżycia tychże świąt wystarczy tylko chcieć.
   Poza tym już wielu wypowiadało się co do tej gwiazdki wyjaśniając jej prawdziwe znaczenie i tu też wystarczy zapoznać się z tematem i nie powtarzać w kółko tych samych strachliwych historyjek o jej szkodliwości.
   Prawdziwy katolik zwraca uwagę na Boga a nie liczy różki na dekoracyjnych gwiazdkach w kościele.
   Skoro Cię symbolizująca Maryję gwiazda przeraża to trzeba pójść na modlitwę uwolnienia.

 21. Dora pisze:

  Pentagram wykorzystywany był i jest w symbolice masonerii okultystycznej, magii ceremonialnej i kabalistyce oraz jako symbol komunizmu – znak gwiazdy pięcioramiennej został przedłożony bolszewikom przez Leivę Trockiego-Bronsteina, członka loży masońskiej Wielki Wschód, który zdawał sobie sprawę z jej ezoterycznego sensu. Symbol ten jest też często wykorzystywany przez zespoły rockowe, na okładkach ich płyt, w grach komputerowych, jak i w filmach. i jak myślisz – dlatego że jest zwykłą gwiazdką? „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! UNIKAJCIE WSZYSTKIEGO, CO MA CHOĆBY POZÓR ZŁA.” (1 Tes 5, 21 – 22 ). ale po co ja to piszę skoro adminka każdego kto nie przytakuje – atakuje….

  • wobroniewiary pisze:

   Po pierwsze – odpisywał Admin, Adminki nie było do późnego wieczora
   Po drugie posłuchaj co mówi ekspert ks. Posacki, to są znaki Boże a diabeł małpuje, przekrzywia, obraca, bo tylko to potrafi
   Po trzecie – szukasz wątków osobistych, wsadzania szpilek, dokładania, kto ci przytaknie a kto nie zamiast merytorycznej dyskusji – szukaj innego adresu, stron ci w necie pod dostatkiem!
   Niech Ci Bóg błogosławi na twej drodze poszukiwań, rozmów i czystego pojmowania wiary!
   Teraz odpisała Adminka!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s