Ewangelia na dziś: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». Pan kiedyś stanął nad brzegiem…

Ewangelia wg św. Łukasza 5,1-11. – czytaj codziennie Pismo Święte (kliknij)

Zdarzyło się raz, gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret, zobaczył dwie łodzie, stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy. Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!». A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na wspólników w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały. Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny». I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. Lecz Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim.

«Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił»

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Ewangelia na dziś: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». Pan kiedyś stanął nad brzegiem…

 1. Tuptusia pisze:

  NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
  Z LOURDES I ŚWIATOWYM DNIEM CHOREGO (2 II do 10 II)

  DZIEŃ IX 10 LUTEGO

  Na każdy dzień nowenny:
  Modlitwa Jana Pawła II za chorych i umierających.

  Wszechmogący i wieczny Boże, Ojcze ubogich, Pocieszycielu chorych, Nadziejo umierających, Twoja miłość kieruje każdą chwilą naszego życia. Wznosimy na modlitwie do Ciebie nasze serca i umysły. Sławimy Cię za dar ludzkiego życia, a szczególności za obietnicę życia wiecznego. Wiemy, że zawsze jesteś blisko pogrążonych w smutku i ubogich oraz wszystkich tych, którzy są bezbronni i którzy cierpią.
  O Boże łagodności i współczucia, przyjmij modlitwy, które zanosimy w imieniu naszych chorych braci i sióstr. Wzmocnij ich wiarę i zaufanie do Ciebie. Pociesz ich swoją pełną miłości obecnością i – jeśli taka jest Twoja wola – przywróć ich zdrowie, daj nowe siły ich ciałom i duszom.
  O miłościwy Ojcze, pobłogosław tych, którzy umierają, pobłogosław tych wszystkich, którzy wkrótce staną z Tobą twarzą w twarz. Wierzymy, że uczyniłeś ze śmierci drzwi do życia wiecznego. Podtrzymuj w imię Twoje naszych braci i siostry, którzy są u kresu swego życia, i zaprowadź ich bezpiecznie do domu życia wiecznego z Tobą.
  O Boże, Źródło wszelkiej mocy, broń i chroń tych, którzy opiekują się chorymi i troszczą się o umierających. Obdarz ich duchem odwagi i życzliwości. Wspieraj ich w wysiłkach na rzecz niesienia pocieszenia i ulgi. Uczyń z nich jeszcze bardziej promieniujący znak Twojej przemieniającej miłości.
  Panie życia i Opoko naszej nadziei, obdarz swym obfitym błogosławieństwem tych wszystkich, którzy żyją, pracują i umierają. Napełnij ich swoim pokojem i swoją łaską. Ukaż im, że jesteś kochającym Ojcem, Bogiem miłosierdzia i współczucia. Amen.
  Jan Paweł II, 3 lutego 1986

  Lektura na IX dzień nowenny:
  „Zwracam się do was, przywódcy państw, abyście uważali ochronę zdrowia za pierwszorzędny problem w skali całego świata.
  Jednym z celów Światowego Dnia Chorego jest szeroka akcja budzenia wrażliwości na poważne i pilne problemy opieki zdrowotnej i zdrowia. Prawie dwie trzecie ludzkości nie jest jeszcze objęte podstawową opieką medyczną, a środki przeznaczone na ten cel są często niewystarczające. Nadzwyczajny postęp wiedzy i techniki oraz rozwój środków społecznego przekazu przyczyniają się nieustannie do umacniania nadziei. „
  Jan Paweł II, Z orędzia na II Światowy Dzień Chorego, 1994

  Modlitwa na IX dzień nowenny:
  O Pani nasza z Lourdes, która tak bardzo polecałaś pokutę, uproś mi łaskę przyjęcia dobra, które Bóg daje. Uczyń także, abym zrozumiał to, jak wielkie jest zło grzechu i jakie są jego nieobliczalne skutki dla mojego życia doczesnego i wiecznego. Pomnóż moją pobożność wobec Ciebie i uproś mi uzdrowienie, jeśli taka jest wola Boża.

  Zdrowaś Maryjo… (3 razy)

  Nasza Pani z Lourdes, módl się za mną.
  Święta Bernadetto, módl się za mną

  Modlitwy dodatkowe na każdy dzień nowenny:

  Miłosierny Boże, przyjdź z pomocą naszej słabości i spraw, abyśmy za wstawiennictwem Niepokalanej Rodzicielki Twojego Syna, której pamiątkę obchodzimy, dźwignęli się z naszych grzechów do nowego życia. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  Panie, który uzdrawiasz skruszonych w sercu, zmiłuj się nad nami.
  Panie, który uzdrawiasz wszystkie niemoce nasze,
  Panie, który uzdrowiłeś sługę setnika z Kafarnaum,
  Panie, który niewidomym wzrok przywracałeś,
  Panie, który głuchym słuch przywracałeś,
  Panie, który niemym otwierałeś usta,
  Panie, który pokrzepiasz wszystkich pracujących, obciążonych i źle się mających,
  Panie, który wdowie wskrzesiłeś jedynego syna,
  Panie, który w swej niepojętej dobroci pragniesz wszystkich zbawić,
  Panie, Boże, wspomożycielu i obrońco nasz,
  Od bezużytecznych skarg, zachowaj nas.
  Od wspomnień budzących niepokój,
  Od leków zwątpienia,
  Od nagłej i niespodziewanej śmierci,
  Od śmierci bez przyjęcia w pełnej świadomości świętych sakramentów,
  Przez nadzieję naszego zmartwychwstania, przemień nas.

  Módlmy się: Udziel, Panie, swojemu ludowi obfitości swego błogosławieństwa; daj mu zdrowie duszy i ciała; obdarz pełnią braterskiej miłości i spraw, aby zawsze był Tobie oddany. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  źródło: na podstawie http://www.laudate.pl i http://www.krolwa-pokoju.com.pl

 2. Magda pisze:

  Hiszpania zwalcza katolików
  Rośnie liczba ataków na swobodę wyznania w Hiszpanii – wynika z danych Obserwatorium Wolności Religijnej i Sumienia. Tylko w ubiegłym roku zanotowano tam 16 przypadków usuwania z przestrzeni publicznej symboli religijnych. Chodzi głównie o katolików.

  Jednym z głośnych przypadków było działanie dziekana fakultetu historii Uniwersytetu Complutense. Usiłował on przenieść kaplicę z fakultetu do pomieszczenia, które liczy zaledwie pięć metrów kwadratowych – wyjaśnia Radio Watykańskie. Ponadto w minionym roku domagano się zamknięcia wszystkich kaplic na uniwersytecie.

  Watykańska rozgłośnia dodaje, że w Saragossie partia Chunta Aragonesista żądała usunięcia krzyża z sali obrad zarządu miasta. Podobny postulat prezentowali także komuniści z partii Izquierda Unida w miejscowości Cáceres, mimo że krzyż jest w tym samym miejscu od dziesięcioleci.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/23535,hiszpania-zwalcza-katolikow.html

 3. AA pisze:

  Przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia powiedział „Corriere della Sera”, że homoseksualiści mają taką samą godność i wszyscy jako „dzieci Boże” zasługują na miłość.

  Opowiedział się za prawami indywidualnymi dla związków partnerskich.

  W opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla największej włoskiej gazety watykański hierarcha oświadczył, że jest zwolennikiem otwarcia w dziedzinie przyznania praw cywilnych związkom.
  http://www.rp.pl/artykul/11,979432-Przewodniczacy-Rady-Rodziny–prawa-dla-zwiazkow-partnerskich.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s