Kolejny ksiądz katolicki, ks. Owen Gorman z Irlandii ostrzega przed „Ostrzeżeniem” wg Marii z Irlandii. Strona „The Warning Second Coming” głosi herezje

Pod poniższym linkiem – http://www.alive.ie  w irlandzkim czasopiśmie katolickim  ”Alive”  strona 10, znajduje się odnośnik do krytyki orędzi Marii MBM. W tym krótkim artykule irlandzki katolicki Owen Gorman stwierdza wyraźnie,  że:

In judging private revelations, the Church rightly proceeds with great caution. If any “revelation” contains a substantive doctrinal or moral error it can be dismissed as being ‘not of supernatural origin’. Applying this standard to ‘Maria Divine Mercy’, we find a number of doctrinal errors in her writings.

Oto tłumaczenie:
W osądzaniu prywatnych objawień Kościół zawsze podchodzi z wielką uwagą. Jeżeli jakieś objawienie zawiera merytoryczne, doktrynalne lub moralne błędy, może być odrzucone jako pochodzące z ”ponadnaturalnego źródła“. Stosując te standardy do Marii Bożego Miłosierdzia znajdujemy pewną liczbę błędów doktrynalnych w jej pismach.

Ksiądz Owen Gorman z IrlandiiMaria z Irlandii głosi herezje, ponieważ całkowite odpuszczenie grzechów następuje w sakramencie pokuty, a nie przez odmawianie szczególnej modlitwy w ciągu 7-dni.
Ksiądz pisze też, że należy jasno stwierdzić, że poglądy na stronie “ostrzeżenie” zawierają poważne błędy doktrynalne i nie stanowią wykładni wiary katolickiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Kolejny ksiądz katolicki, ks. Owen Gorman z Irlandii ostrzega przed „Ostrzeżeniem” wg Marii z Irlandii. Strona „The Warning Second Coming” głosi herezje

 1. olo13jcb pisze:

  Gdzie szukać Chrystusa w kościele? – tomo: http://pl.gloria.tv/?media=391294

  Tytuł może na pierwszy rzut oka wydaję się kontrowersyjny, jednak dzisiaj trafiłem do Katedry w Gliwicach . Pierwszym moim odruchem w Kościele jest odnalezienie tabernakulum i przyklękniecie. Modląc się w Kościele staram się kierować wzrok ku Tabernakulum. Jakie było moje zdziwienie w Katedrze w Gliwicach,na miejscu środka ołtarza postawiony jest tron dla Kapłana który zasłania całe Tabernakulum!
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e26239555bcb80e7.html

  W Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach natomiast trzeba dobrze się naszukać, aby odnaleźć Tabernakulum. Jest ukryte w bocznej kaplicy. Podczas Mszy wierni modlą się do dziwnej rzeźby Chrystusa w kole.
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b70bfc10604982b0.html

  Kryzys w Kościele pogłębia się, coraz mniej wiernych uczęszcza na Msze .
  Czy to są owoce modernizmu i zmian „na lepsze”?

  ====================================================

  alanowa — 2013-01-28 14:29:17:
  Naiwni ,którzy myslą że to skutek bezmyślnego działania…

  • Maria z Warszawy pisze:

   W Katedrze warszawskiej, też Tabernakulum brak, gdzie był główny ołtarz stoi tron dla sługi ołtarza
   Maria z Warszawy

 2. wobroniewiary pisze:

  Paul specjalnie dla Ciebie pamiątka z krainy znikających komentarzy i nie tylko Twoich Paul
  czytajcie szybko bo komentarze znikają jak kamfora a szkoda bo mógłby się ktoś prawdy dowiedzieć

  A tu masz w większym formacie:

 3. Paweł pisze:

  Znów ta Mańka z Zielonej Wyspy… Zamiast niej coś miłego o Irlandii:

  http//www.youtube.com/watch?v=FjKoka1TOD

  [ A ten papieroch po co? a fe !!! Admin ]

 4. Paul pisze:

  Miałem jeszcze lepsze komentarze.Nie dobrze mi się robi na to wszystko.
  Teraz Młody pisze ze jestem za Tuskiem.Chciałem mu odpisać ale już mnie zablokowali.

  • wobroniewiary pisze:

   Nie martw się, Prawda zwycięży.

   My też widzieliśmy lepsze komentarze… znikały jak kamfora. Nie pisz tam nic. Szkoda czasu. Lepiej odsłuchać z głównej modlitwy uwolnienia, od nich też

 5. Paul pisze:

  Już nawet nie da rady bo całkiem mnie blokneli:)))

 6. uważny czytelnik pisze:

  Trzeba by jeszcze dodać że jest jest to czasopismo z nakładem do 380 000 egzemplarzy wydawane w Irlandii ( czyli w kraju Merry) i rozpowszechniane bezpłatnie po parafiach .
  Ten artykuł pojawił się w wydaniu z marca 2012 i można go przeczytać w archiwum na stronie internetowej gazety .

 7. uważny czytelnik pisze:

  Myślę że trzeba skończyć z tym nawracaniem użytkowników bloga dziecko nmp. Jak taj dalej pójdzie to zbanują wszystkich i niech to zrobią . Ostatnio jak widziałem Admin tego bloga zasłania się ( czy też straszy ) paragrafami o naruszenie dobrego imienia . Po tym wszystkim jak się zachowuje to jest żenujące . Ja już tam nie wchodzę . Myślę że jednak ostatnia wymiana zdań w komentarzach na blogu dziecko nmp otworzyła oczy niektórym i zrozumieli że nie wolno bezgranicznie wierzyć orędziom Marii MBM bo to fałszywe orędzia.
  Myślę że należy się poświęcić modlitwie , umocnieniu w wierze i przygotowaniu duchowym na nadchodzące czasy .
  Z powodu zapalczywości , fałszu i ślepej wiary w orędzia Marry nie ma co dyskutować z bywalcami blogu dziecko nmp . Oni wierzą że orędzia te zostaną zatwierdzone przez Kościół a ja wiem że to niemożliwe . Trzeba być niezmiernie upartym aby trwać w błędzie i jeszcze głosić te błędy innym .

 8. Sebro pisze:

  Możliwe, że to po takim postawieniu sprawy przez irlandzkiego księdza katolickiego, Merry zaczęła jechać po kapłanach i KK.

  Ale nic to, przecież jeden kapłana to nie cały Kościół, z resztą i tak skorumpowany z masonami, dlatego niektórzy nie słabną w propagowaniu tego diabelstwa mimo wyraźnych ostrzeżeń.

 9. olo13jcb pisze:

  Jedna internautka mam dylemat z tym artykułem i zapytuje:

  http://pl.gloria.tv/?media=391638
  Anja39 — 2013-01-28 18:03:35:
  wszedzie jest logika, tylko w tych logicznych opiniach nikt nie odpowiedzal na pytanie „w jakim celu zatem owa Maria z Irlandii te objawienia wygłasza”, skoro jak w/w ksiądz przytacza są herezjami-przyznam ze to najbardziej mnie interesuje…

  • Sebro pisze:

   Oj, to też jest logiczne. Mamy czas zwodzicieli i Mery się w to pięknie wpisuje. Wśród prawd przemyca treści niezgodne z nauczaniem KK i samym Pismem Świętym. Ludzie nie potrafią tego wychwycić i otwierają się na te brednie. A potem widać kwiatki w postaci „chwały diabłu”, nienawiści do księży i innych ludzi. A tym samym do kościoła i do Komunii – nie musze dodawać jakiej.

 10. uważny czytelnik pisze:

  Może to zły znak może nie ale podczas ostatniej mszy gdy papież modlił się za ofiary Holokaustu 27.01.2013 wypuszczono gołębia pokoju który niemal został rozszarpany w szponach mewy .
  Oto link do ze zdjęciami do tego wydarzenia .

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-2269255/Popes-dove-peace-ends-pieces-Seagull-attacks-bird-seconds-Pontiff-releases-Vatican-balcony.html#ixzz2JGfxpHH7

 11. uważny czytelnik pisze:

  W moich poszukiwaniach po sieci odnośnie Merry z Irlandi natknąłem się na form karolickie w którym dyskutują na różne tematy również sprawy związane z obecnymi objawieniami .
  W jednej zakładce dotyczącej ” The Warning Second Coming ” też ostro dyskutowali na temat
  orędzi Merry z Irlandii przez 8 miesięcy . Po czym członkowie tego forum zgodnie stwierdzili że orędzia Marii MBM są fałszywe i nie należy się nimi więcej zajmować 🙂
  Co więcej nie pojawia się żaden wpis w tym temacie forum już od 19 września 2012
  Dodam że członkowie tego forum w części pochodzą z Irlandii .

  Odnosnik do tego postu:
  http://motheofgod.com/threads/the-warning-second-coming.2799/page-6

  Oto jeden z ostatnich postów na tym temacie w tym forum :

  Maybe a bit of burn out set in jonjo. The consensus here, I think, is that MDM is false and we’ve exhausted all discussion regarding her.
  Padraig points out, and I’m paraphrasing, that if we have nothing good to say, say nothing at all. I suppose we’re taking him up on that… by grimisocks, Sep 19, 2012

  Oto tłumaczenie:
  Może już wyczerpaliśmy temat . Jest zgoda . Myślę że MDM jest fałszywa i wyczerpaliśmy całą dyskusję jej dotyczącą. Padraig ( chyba admin) też na to wskazuje a ja parafrazując jeśli nie mam nic do dodania , nie mówię nic . Przypuszczam że wyczerpaliśmy go ( admina ) w tym temacie

  Inny post na tym forum

  Yes, Bella , I wish the Church would speak out. It was alright taking their time before the advent of the internet but now poison like this spreads round the world with the speed of light. The Church authorities need to be much, much quicker. The worst thing about it is that a very considerable amount of money is being invested in spreading this stuff. A little money in IT investment can go a long, long way. Here a very large amount of money has been thrown in. Scarey stuff.
  At the end of the day we shall be judged on love.
  padraig, Jun 4, 2012

  Tłumaczenie
  Tak Bella . Mam nadzieję że Kościół się wypowie . Było uzasadnione by nie spieszyć( przez kościół z wypowiadaniem się ) się przed nadejściem internetu ale teraz trucizny jak te ( orędzia MBM) rozprzestrzeniają się po świecie z prędkością światła . Władze kościelne powinny być dużo dużo szybsze . Najgorszą rzeczą jest że niemała suma pieniędzy była zainwestowana w rozprzestrzenianie tych rzeczy . Małe pieniądze zainwestowane w IT mogą przebyć długą długą drogę . Tutaj duża ilość pieniędzy zastała wyrzucona . Okropne rzeczy .

  I następny post

  …. I think these messages will soon be exposed. The lack of fruitfulness, shall we say, is mounting. It may well be that higher authorities are waiting for a big clanger to drop.

  Bella, Jun 4, 2012

  Tłumaczenie.

  … Myślę że te przekazy wkrótce zostaną zdemaskowane . Brak owoców , powinniśmy powiedzieć jest gruntowny . Możliwe że wyższe władze ( kościelne) czekają na rzucający się w oczy błąd .

  Tak więc katolicy w Irlandii nie dają się za noc wodzić bo wiedzą z kim mają do czynienia a u nas w Polsce jeszcze wierzy się bredniom Marii MDM . I to jest właśnie żenujące .

 12. Franek pisze:

  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
  W Polsce jest jeszcze dużo wierzących w te „orędzia” od Mery ale na szczęście już zdecydowanie mniej niż jeszcze rok temu więc wszystko idzie w dobrym kierunku niedługo zostaną same „dystrybutory” bo nie będzie popytu na to paliwo 🙂

 13. uważny czytelnik pisze:

  Od tych którzy znają Merry . UNIKAJCIE JEJ PRZEKAZÓW JAK SAMEGO SZATANA.
  . Chciałem się dowiedzieć więcej o Marii z Irlandii więc napisałem maila do pewnego administratora forum katolickiego
  .

  Dodajmy że administrator mieszka w Irlandii Północnej W Belfaście także pewnie wie dużo o Merry MDM .

  I zobaczcie co mi odpisał :

  Hi (***),

  ‚Maria of Divine Mercy’ (Maria is not of course her real name) used to be a member of this forum. She is a Buisnesswoman for Dublin in Ireland. She appears to have spent quite a considerable amount of money promoting her messages.

  I took time and toruble to discern her message as did others on our forum and found them to be false.

  We asked her to stop promoting them . I advised her to check with a Spiritual DIrector. Sadly she left the forum and keeps spreading her errors all round the world. Avoid them as you would Satan himself.Tłumaczenie

  Maria „Divine Mercy ( Maria nie jest jej realnym imieniem) była członkiem naszego forum .
  Ona jest Buisnesswoman w Dublinie w Irlandii . Wychodzi na to że ona wydała całkiem dużą ilość pieniędzy by wypromować swoje przesłania.
  Ja spędziłem dużo czasu by rozeznać jej przesłania, podobnie jak inni na naszym forum i uznaliśmy je za fałszywe
  Spytałem ją by przestała rozgłaszać swoje przesłania . Poradziłem jej by sprawdziła to ze swoim kierownikiem duchowym . Niestety ona opuściła forum i nadal rozgłasza swoje błędy po całym świecie . UNIKAJCIE JEJ PRZEKAZÓW JAK SAMEGO SZATANA

  To: (***)@hotmail.com
  Subject: Maria Divine Mercy (from Mother of God)
  From: (***) @wp.pl
  Date: Mon, 28 Jan 2013 21:50:33 +0000

  ( Pewne informacje jak adresy mailowe do użytku wewnętrznego )

  • wobroniewiary pisze:

   Niech Bóg Ci wynagrodzi Twoją pracę na rzecz walki z herezjami 😉
   Dziękuję za maila i pełne dane
   teraz rozumiem, czemu podawałeś różne maile i ukrywałeś się. Dzieckonmp kpił z tego a ty wiesz po co się maskowałeś
   Dziękuję tez za wysłanie maila oryginału z tymi rewelacjami
   Bóg Ci wynagrodzi

 14. Pingback: Ks. Owen Gorman – Potrzeba dużo rozwagi z „mistykami”. Czasami jednak fałszywych wizjonerów motywuje nie tyle ich stan psychiczny, ani chęć rozgłosu, ale pieniądze i władza | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 15. Pingback: Ks. Owen Gorman – Potrzeba dużo rozwagi z „mistykami”. Czasami jednak fałszywych wizjonerów motywuje nie tyle ich stan psychiczny, ani chęć rozgłosu, ale pieniądze i władza | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s