Cokolwiek czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie (1 Kor 10) – nigdy nie mówicie „chwała szatanowi ” Nigdy!… i „uczynków ich nie naśladujcie” (Mt 23)

Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie 32Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, 33podobnie jak ja, który się staram przypodobać wszystkim pod każdym względem nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni (Kor 10)
…. lecz uczynków ich nie naśladujcie (Mt 23)

Wszystko na chwałę Bożą czyńcie

Nigdy nie mówcie „chwała szatanowi, że do Różańca namawia” – to grzech ciężki, śmiertelny. Ks. egzorcysta Bogusław Jaworowski opowiada często na spotkaniach, jak diabeł pod pozorem dobra działa, by potem z całą siłą skusić i zwieść na zatracenie i wieczną zgubę. Jeden diabeł to nawet namawiał pewną dziewczynę, która myślała, że to tatuś do niej mówi z zaświatów, żeby mszę św. zamówiła za niego bo to jutro, za parę godzin, ważne, że nie teraz… (a wy odmówcie różaniec jeden raz w tygodniu a reszta krucjatki) I jak ta kobieta wzięła Różaniec do ręki,  to szatan dopiero rogi pokazał. Pismo automatyczne i wyzwiska na Maryję, same wyzwiska, oszczerstwa

Dziś, na stronie dzieckonmp.wordpress (dziecko Maryi)  pojawił się wpis z czysto szatańskim tytułem „w obronie orędzi Marii z Irlandii” – bluźnierczym tytułem „jeśli szatan namawia do odmawiania Różańca, to chwała mu za to”

Ksiądz egzorcysta z diecezji lubelskiej, ks. inf. Jan Pęzioł w jednym z kazań,  opowiadał jak egzorcyzmował dziewczynę i już wydawało się, że poznał imię złego ducha i została droga do jego wypędzenia i nagle gdy odmawiają modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” ten ryczy przeraźliwie „jaka chwała? komu chwała? moja chwała”. Ks. Jan mówi, że Duch  Św. tchnął, że to nie jakiś tam szeregowy „ancymonek” tylko sam Lucyfer, bo w piekle też są stopnie, szczeble hierarchie i tam cześć swemu „panu” oddają.
Wczoraj Maryja w Medziugorje prosiła o dawanie świadectwa wiary!

chw

Pod wpisem możemy przeczytać jeden z mądrych, niestety nielicznych komentarzy:
Nigdy chwała szatanowi! Za nic!

Nigdy przenigdy!
Nigdy nie można pisać, mówić ani myśleć że chwała szatanowi za cokolwiek. Nawet za różaniec czy za mękę Pańską
Tym tytułem wpisu adminie stanąłeś po stronie szatana. Gdybyś miał w sobie Ducha Świętego takie słowa jak chwała szatanowi nie przeszłyby ci przez klawiaturę, gardło ani przez serce
Przepraszam, ale czuję, że muszę cię ostrzec, że tym razem już nie jesteś na pochyłej ale toczysz się w dół, ty i ta osoba, która oddała chwałę szatanowi. Spytaj jakiegokolwiek księdza czy można napisać chwała szatanowi.
Szatan tylko czekał abyście mu oddali chwałę
Co was opętało?
Skusił was pod pozorem dobra

Módlmy się za naszych braci i pamiętajmy:

Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący
krąży szukając kogo pożreć. (z 1 Listu św. Piotra)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Cokolwiek czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie (1 Kor 10) – nigdy nie mówicie „chwała szatanowi ” Nigdy!… i „uczynków ich nie naśladujcie” (Mt 23)

 1. wobroniewiary pisze:

  Maryja prosi coraz częściej, słuchajcie mego Syna, czytajcie Ewangelię
  Odpowiem cytatem z Pisma Świętego, z Ewangelii wg św. Łukasza (17,1-2):

  Zgorszenie
  1 Rzekł znowu do swoich uczniów: „Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. 2 Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie!

 2. wobroniewiary pisze:

  Odpowiedzmy modlitwą
  Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…. 3x
  „Tobie chór Aniołów śpiewa nowa pieśń: Chwała Barankowi”

 3. Maggie pisze: pisze:

  Maggie pisze:
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/01/25/oredzie-matki-bozej-z-medziugorja-dla-swiata-przekazane-mariji-25-stycznia-2013-roku-dajcie-swiadectwo-piekna-waszej-wiary/#comment-30792
  26 Styczeń 2013 o 00:19 (Edytuj)
  Oczywiscie, nigdy go nie chwalic..bo jesli on cos sugeruje to ma w tym jakis cel np zachecac nawet do przyjmowana Komunii Sw … ale na stojaco badz ze zbagatelizowanym grzechem na sercu.
  Wiemy, ze lubi sie on “przebierac w komezke i na Msze ogonem dzwonic” – stare ale madre powiedzenie.
  Byl tak bezczelny ze osmielil sie podejsc do Chrystusa i kusic (!!!) – tak ze tymbardziej kreci sie wokol czlowieka i laduje sie z kopytami wszedzie, a zwlaszcza tam gdzie “jego rogata mosc” nie powinien byc w ogole.

 4. Nowa pisze: pisze:

  Nowa pisze:
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/01/25/oredzie-matki-bozej-z-medziugorja-dla-swiata-przekazane-mariji-25-stycznia-2013-roku-dajcie-swiadectwo-piekna-waszej-wiary/#comment-30789

  26 Styczeń 2013 o 00:01 (Edytuj)

  http://www.psj.net.pl/?0409,artykul,PoslugaEgzorcysty

  Posługa egzorcysty

  Z o. Benedyktem Barkowskim (werbistą), diecezjalnym egzorcystą rozmawia Jadwiga Zięba

  proszę o pogrubienie
  Egzorcyzm należy do sakramentaliów. Ma na celu wypędzenie złego ducha (często jest ich cały legion) albo uwolnienie od nagabywań demonicznych, a może się to dokonać mocą duchowej władzy, jaką Jezus powierzył Kościołowi.
  Egzorcyzm jest oddawaniem chwały Bogu”

 5. olo13jcb pisze:

  Olimpiada w Londynie 2012 – okultystyczny symbolizm ujawniony

  P.S. Jakby nie weszło to proszę admina o wklejenie bardzo ważny i mocny artykuł
  – otwiera oczy bardzo szeroko…..

 6. Franek pisze:

  Tam piszą że to „przenośnia”
  chyba prosto do piekła przenosi !

 7. olo13jcb pisze:

  jeju zaś dubelek tego proszę usunąć 😉

 8. Adminka pisze:

  Proponuje modlitwę za wstawiennictwem św. Ojca Pio
  Tu ciało Świętego wystawione do publicznej adoracji

 9. Monika pisze:

  Ten wpis na stronie dziecka – to ci dopiero pieczęć na stronie.
  Taka deklaracja to niczym pieczęć na stronie jaśnie oświeconego.
  Ale:
  Panem jest Jezus!

  • M pisze:

   Moniko, gra słów, szyk zdania może całkowicie zmienić treść. Prawidłowo należy powiedzieć Jezus jest Panem. Domyślam się, że nieświadomie tak uszeregowałaś słowa. (W internecie już zwracano uwagę, że taki szyk zdania stawia na pierwszym miejscu pogańskiego bożka i sugeruje niewłaściwe zrozumienie treści)
   Pan (gr. Πάν Pán, łac. Pan, Faun, Faunus) – wywodzący się z Arkadii[1] grecki bóg opiekuńczy lasów i pól, strzegący pasterzy oraz ich trzody. W rzymskim panteonie bogów Pan utożsamiany był z Faunem/Faunusem lub z bogiem lasów Silvanusem.
   Pan był przedstawiany w postaci pół człowieka, pół zwierzęcia. Miał tułów i twarz mężczyzny, był cały owłosiony, o kozich nogach, ogonie, brodzie i rogach. Wyglądem przypominał satyra, stąd zwano ich czasem panami. Ponadto był bardzo zwinny i słynął z umiejętności tanecznych. Przebywał głównie w górach i gajach, w pobliżu źródeł i zaciszu drzew. Przypisywano mu dużą aktywność seksualną, a obiektami jego zalotów były zarówno nimfy jak i młodzi chłopcy oraz zwierzęta[2].
   Pan stał się bogiem popularnym w całej antycznej Grecji i wraz z upływem czasu przypisywano mu nowe funkcje, np. lekarza i wieszcza, a pod wpływem neoplatonizmu uznano go za wcielenie płodności[3].
   Atrybutami Pana była syringa, kij pasterski, wieniec jodłowy lub jodła w ręce. Poświęcona była mu świątynia w Atenach. (wikipedia)
   Poza tym, we wszystkim masz rację.

   • wobroniewiary pisze:

    A nie prawda bo mówimy Jezus jest Panem czyli moim Panem jest Jezus. Tu nie ma co mieszać jakiegoś pana z mitologii bo wszyscy wiemy o jakiego Pana chodzi – Pana panów i Króla królów.
    Szyk przestawny nie zmienia znaczenie bo czy Maryję kocham czy kocham Maryję to i tak chodzi o NMP.

    • M pisze:

     Rozumieją to ludzie o dobrych intencjach. (Ja też myślę że takie intencje miała Monika). Ale nie brakuje innych ludzi, którzy szukają ,,dziury w całym”. W ostrzeżeniu przed takimi napisałam ten komentarz. Czytałam gdzieś wypowiedź jakiegoś kapłana, czy teologa; niestety nie pamiętam kto to mówił), żeby układać szyk zdania w ten sposób: Jezus jest Panem. Wtedy wszystko jest jasne; że Jezus jest Panem, Królem Wszechświata, naszym Władcą. Odwrotny szyk zdania może ,,przemądrzałym” nasuwać takie skojarzenia, jak przedstawiłam wyżej. (Nie ja to wymyśliłam tylko ten autor, którego nazwisko uleciało mi z pamięci). Myślę, że ostrożności nigdy nie za wiele i poprawniej jest wypowiadać zdanie, stawiając na pierwszym miejscu Jezusa. Kościół jest atakowany ze wszystkich stron i lepiej wrogom Kościoła nie dawać do ręki argumentów, które zostaną pokrętnie wykorzystane.

   • Monika pisze:

    Droga lub drogi M:
    Mówiłam to od siebie i w języku Polskim. Nie zrobiłam błędu. Jestem prostą osobą i myślę, że dla Polaka zrozumienie tych słów chyba nie jest trudne. Jeśli doszukujesz się w tak prostym i krótkim stwierdzeniu ukrytych podtekstów, to może wyrażenie:
    Moim Panem jest Jezus Chrystus, a nie jakiś antyczny bożek, będzie dla Ciebie bardziej zrozumiałe.

    • M pisze:

     Droga Moniko, nie chciałam Cię urazić. Jeśli tak to odczułaś, to przepraszam cię stokrotnie. Właściwie moja odpowiedź jest powyżej. To było ostrzeżenie kierowane nie osobiście do Ciebie, lecz ostrzeżenie przed ludźmi którzy tylko szukają pretekstu, aby zaatakować. Ja żyję na tym świecie już dość długo i nie raz miałam do czynienia z takimi podstępnymi, którzy przedstawiali wydarzenia w wersji dla nich wygodnej, choć całkowicie mijała się z rozsądkiem i prawdą.
     W Tobie wyczuwam dobrą i pobożną osobę i nie podejrzewam Cię o żadne upodobania w pogańskich bożkach. Nie zrozumiałyśmy się, ale niechaj Duch Święty czuwa nad nami.

    • wobroniewiary pisze:

     A tu się zgadzam, wielokrotnie byliśmy atakowani przez „Tomaszka” ze strony dznmp że niby „pana” wyznajemy, igrali igrali…aż chwałę diabłu oddali!!!

   • Sebro pisze:

    Nie czepiajmy się słówek, bo wyjdzie zaraz jazda jak z baranem u MK. Oba stwierdzenia są poprawne. W sercu nosimy jednego Pana i o Niego zawsze nam chodzi. Idąc zaś Twoim tokiem myślenia trzeba by wyrzucić ze Mszy Świętej ta część spowiedzi powszechnej „Panie zmiłuj się nad nami”. Nie doszukujmy się ognia tam gdzie płynie woda 😉

 10. Bogdan pisze:

  MARANA THA .. z pamiecia w modlitwie . za wszystkich a zwłaszcza za nieprzyjaciół … . CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIETEMU… JEZUS JEST PANEM

 11. Tuptusia pisze:

  Jako przygotowanie do Święta Ofiarowania Pańskiego t.j. Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego zamiast nowenny (która trwa 9 dni) proponuję modlitwę

  KORONKA (RÓŻANIEC) DO SIEDMIU BOLEŚCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

  przez 7 dni od 26 stycznia do 1 lutego – na każdy dzień kolejna Boleść Matki Bożej.

  Spośród wielu wersji tej modlitwy znalazłam tak ułożoną jak nowenna:
  http://www.kibeho-sanctuary.com/index.php/pl/liturgia/roaniec-siedmiu-boleci

  Ponadto na podanej stronie jest wiele wiadomości o objawieniach w Afryce podczas których Matka Boża m.in. upominała się o odmawianie dawno znanej „Koronki do Siedmiu Boleści NMP”.

  Św.Faustyna napisała:
  „Nie jest możliwe nauczenie się prawdziwej pokory i autentycznej świętości bez ciągłego rozważania Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Boleści Serca Jego Najświętszej Matki Maryi”

  Współczuć, to współcierpieć.
  Współczuć, to pocieszyć cierpiącego.
  Współczuć, to po prostu przyjąć część cierpień na siebie.
  Św.Jan Ewangelista po Wniebowzięciu Maryi pragnął jeszcze Ją ujrzeć. Łaskę tę otrzymał. Maryja prosiła Syna o specjalną łaskę dla tych, którzy będą współczuć Jej cierpieniom. Wówczas Pan Jezus przyrzekł następujące łaski:
  1.Kto będzie wzywał Matkę Bożą przez Jej cierpienia, ten przed śmiercią zasłuży na to, że odprawi prawdziwą pokutę za wszystkie swoje grzechy.
  2.Będę strzegł tych czcicieli w utrapieniach, które ich nawiedzać będą, a zwłaszcza w chwili ich śmierci.
  3.Wyryję w nich pamięć o Mojej Męce, a w Niebie dam im za to nagrodę.
  4.Czcicieli takich umieszczę w Rękach Mojej Matki Maryi, żeby Ona nimi dysponowała według Swej Woli i żeby im wyprosiła wszystkie Łaski, których pragnie dla nich.
  (Z modlitewnika ARMIA NAJDROŻSZEJ KRWI – wydanie IV)

  Dzisiaj 26 stycznia
  Boleść Pierwsza – Starzec Symeon zapowiada Maryi,że miecz przeniknie Jej duszę

  Modlitwa wstępna
  Mój Boże, ofiarowuję Ci ten różaniec na cześć siedmiu głównych boleści Maryi, na Twoją większą chwałę, moje nawrócenie i nawrócenie wszystkich ludzi na wiarę w Twego umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa- nasze zbawienie i naszą jedyną drogę do Ciebie, w jedności z Duchem Świętym, na wieki wieków. Amen!

   
  Akt żalu
  Mój Boże, bardzo żałuję, że Cię obraziłem, podczas gdy Ty jesteś nieskończenie dobry, nieskończenie łaskawy, a grzech jest Ci przykry. Podejmuję stanowcze postanowienie, z pomocą Twojej świętej łaski, że nie będę Cię już obrażał i okażę żal za grzechy. W tym żalu chcę żyć i umrzeć. Amen!

  Słowo Boże: Ewangelia według św. Łukasza 2, 25-28a; 33-35
  A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego. Za natchnieniem więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy Rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia i błogosławił Boga. (…) A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: „Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu”.

  Rozważanie
  Proroctwo Symeona dotyczące Maryi było z pewnością wielkim cierpieniem. Maryja przestrzegała przepisów Prawa oczyszczenia (Księga Wyjścia 13, 2-13), chociaż to Prawo nie dotyczyło Jej bezpośrednio; biorąc pod uwagę fakt, że poczęła bez grzechu, przyszła do świątyni nie po to, żeby się oczyścić, ale żeby ofiarować Bogu Syna, którego otrzymała od Boga. Ofiarowała Bogu z wielką miłością i publicznie tego, którego nigdy nie przestała Mu ofiarowywać w świątyni swojego serca. Wiedziała, że to Dziecko bardziej należy do Boga niż do Niej. To skłoniło Ją do ofiarowania go z pokorą i wdzięcznością, na wzór świętej ofiary bez skazy. Kiedy już ofiarowała Bogu swojego Syna Jezusa, starzec Symeon przepowiedział, że miecz przeniknie Jej duszę, co oznacza, że ujrzy cierpienia swego Syna; zostanie On odepchnięty, opuszczony, żeby w końcu umrzeć jak złoczyńca na krzyżu.
   
  Modlitwa
  Boże, który tak bardzo nas kochasz, prosimy Cię, chroń nas przed zwątpieniem. Twoje dzieci często tracą nadzieję; niektóre widzą schyłek dnia, nie mając nadziei na nowy; inne widzą, jak dzień wstaje, a nie wierzą w jego schyłek! Wszystkie one boją się jutra, ponieważ nie uznają faktu, że przed nimi jest dobro. Daj nam, Panie, serce odważne jak serce Dziewicy, abyśmy poświęcili Ci nasze życie, a w ten sposób ujrzymy, że wszystko staje się nowe w Tobie. Pozwól nam przyłączyć się do Jezusa, aby nasze utrapienia stały się drabiną, po której dojdziemy do Ciebie, Królu królów.

  1 „Ojcze nasz” 7 „Zdrowaś Maryjo” 1 „Chwała Ojcu”

   

   

  • Tuptusia pisze:

   Koronkę do Siedmiu Boleści Maryi zatwierdził papież Benedykt XIII w 1724 r. Rozpowszechniona jest ona w całym Kościele. Matka Boża sama przypomniała o tym nabożeństwie podczas (1981-83) podczas objawień Matki Bożej Bolesnej trzem dziewczynkom w Kibeho w Rwandzie (w 2001 r. biskup diecezji Gikongoro, Augustina Misago objawienia te uznał za autentyczne; są to pierwsze Maryjne objawienia uznane przez Kościół w XXI wieku.
   Według biskupa Jana Chrzciciela Gahamanyi, z diecezji Butare w Rwandzie, Najświętsza Panna zwróciła się do jednej z widzących z Kibeho: To o co was proszę, to pokuta. Chcę jedynie skruchy – powiedziała 31 maja 1982 roku. Jeżeli będziecie odmawiać Koronkę do Siedmiu Boleści, rozważając ją, otrzymacie moc, by naprawdę żałować. Dziś wielu ludzi w ogóle nie umie prosić o przebaczenie. Nadal krzyżują mego Syna. Dlatego chciałam was przestrzec. Proszę cię powiedz o tym całemu światu dodała kiedy indziej (13.08.1982).

   Dziewica kocha tę Koronkę. Pragnie, aby została na nowo rozszerzona w Kościele. Prosi, by odmawiać tę Koronkę często, zwłaszcza we wtorki i piątki, rozważając każdą tajemnicę.

   http://www.duchprawdy.com/koronka_do_siedmiu_bolesci_matki_bozej.htm
   Tutaj także krótsza wersja koronki – polecam dołączyć ją do swoich modlitw.
   rawdy.com/koronka_do_siedmiu_bolesci_matki_bozej.htm
   Tutaj także krótsza wersja

  • Tuptusia pisze:

   Maryja w Kibeho obiecała dla tych, którzy będą odmawiać tą koronkę:
   1. Najtwardsze serca doznają łaski nawrócenia
   2. Będziemy uwolnieni od różnych złych obsesji i zniewoleń
   3. Słabości naszego charakteru zostaną uleczone
   4. Dzięki modlitwie we wtorki i piątki, wiele próśb zostanie wysłuchanych
   5. Pokój zapanuje w naszych rodzinach
   6. Poznamy głębię wielu Bożych tajemnic.

 12. muszelka pisze:

  Dzień zaczynam zwykle od czytania strony Ewangelii na dziś i proszę o czym dziś mówi Psalm 96)

  Głoście Jego chwałę
  Oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę.
  Oddajcie Panu chwałę należną Jego imieniu

  http://ewangeliadlanas.wordpress.com/2013/01/25/26-stycznia-2012-wspomnienie-obowiazkowe-sw-biskupow-tymoteusza-i-tytusa/

  Księga Psalmów 96(95),1-2a.2b-3.7-8a.10.
  Śpiewajcie Panu pieśń nową,
  śpiewaj Panu, ziemio cała,
  śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię,
  Każdego dnia głoście Jego zbawienie,

  Głoście Jego chwałę
  wśród wszystkich narodów,
  rozgłaszajcie Jego cuda
  pośród wszystkich ludów.

  Oddajcie Panu, rodziny narodów,
  Oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę.
  Oddajcie Panu chwałę należną Jego imieniu.
  Głoście wśród ludów, że Pan jest Królem,
  On utwierdził świat tak, że się nie zachwieje,
  będzie sprawiedliwie sądził wszystkie ludy.

 13. Adminka pisze:

  Witam wszystkich 😉
  Kochani, nasze akcje-reakcje są ważne i przynoszą efekt.
  Admin dznmp zmienił tytuł a to najważniejsze. Oby jeszcze zmienił myślenie, że „nie wszystko złoto, co się świeci”.
  Dlaczego zrobiłam taki wpis.
  Bo miłość do Boga przynagla!!!
  Oboje z tamtym adminem należy do diecezji lubelskiej, mamy tego samego księdza egzorcystę diecezjalnego – tego, który ostrzega przed „pisemkami Marii”
  Mówił latem do serca333 w zakrystii „uważaj” bo zły duch podchodzi, na żądanie egzorcyzmowania mnie odpowiedział, że nie ja potrzebuje egzorcyzmu
  „Po owocach poznacie” a owoce jakie są każdy widzi!!!

  Jest coś jeszcze – w jednym z kazań, a na stronie Wąwolnicy w zakładce „audio” jest ich wiele, ks. inf. Jan Pęzioł opowiadał jak egzorcyzmował dziewczynę i już wydawało się, że poznał imię złego ducha to została droga do jego wypędzenia i nagle gdy odmawiają modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…” ten ryczy przeraźliwie „jaka chwała? komu chwała? Moja chwała” Ks. Jan mówi, że Duch Św. tchnął, że to nie jakiś tam szeregowy „ancymonek” tylko sam Lucyfer, bo w piekle też są stopnie, szczeble hierarchie i tam cześć swemu „panu” oddają.
  Stąd jako wierząca w Boga musiałam zareagować. Sumienie mi nie pozwala milczeć. Wczoraj Maryja w Medziugorje prosiła o dawanie świadectwa wiary!

  Uwielbienie Trójcy Przenajświętszej:
  Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak było na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków!

 14. Piotr pisze:

  Wiem, że zaraz usuniecie mój komentarz, po wszystko jest tu po jednej opcji, wg uznania Admina.
  Nie rozumiem waszych ataków na stronę dzieckonmp, na orędzia dane światu poprzez Marię Bożego Miłosierdzia. Czemu taka nienawisć wśród przciwników Słowa, tysiące katolików czytało te orędzia, wielu kapłanów, wielu dzieki nim sie nawróciło. A że ktoś w pośpiechu napisał coś nie tak w swiadectwach, przeciez nie było jego wolą oddanie czci złemu! Ludzie obudzcie się! Nie wierzycie, to zamilknijcie, żeby grzech przeciw Duchowi Świętemu nie został popełniony! Św. Faustyne tez atkowano, była na indeksie, a potem widzicie jakie łaski Bóg zesłał.

  • wobroniewiary pisze:

   My słuchamy księży, w tym wykazujemy podstawowe posłuszeństwo -swemu księdzu egzorcyście, skądinąd również diecezjalnemu egzorcyście pana admina dznmp
   Gdzie ty w uwielbieniu Boga, modlitwie za admina dznmp widzisz ataki?????
   Demon zaślepia na prawde?
   Pozostań z Bogiem!

  • muszelka pisze:

   ” wielu kapłanów”
   podaj nazwisko jednego, polskiego, z imienia i nazwiska,
   Kapłan to nie admin, wyznawania wiary się nie boi. Pół świata kapłanów pod nazwiskiem wypowiada się o Medziugorje, Garabandal
   Dowody a nie trucie, bo tak każą!

  • Monika pisze:

   Przecież na stronie dziecka nie mają nawet przewodnika duchowego, którym powinien być w oczywisty sposób kapłan, jeśli strona ma być skierowana do katolików, a skierowana w końcu jest do bardzo wielkich rzesz ludzi, którzy najnormalniej w świecie zostali zwiedzeni i idą zaciemnieni za tym fałszywym bożkiem na rzeź.
   Chociaż trzeba przyznać wielu się już opamiętało, zobaczyło całą mnogość manipulacji i ohydnych oszustw i niejeden nawet na własnej skórze. A to właśnie w ogromnej mierze dzięki istnieniu tej strony, której właścicielką jest sama Matka Najświętsza i dzięki wielu modlitwom. Owoce są widoczne aż nadto.
   Niech Boże błogosławieństwo spłynie na Ciebie i Twoich bliskich, Piotrze!

   Jezus jest moim Panem!

   • wobroniewiary pisze:

    Monika nie zajmujemy się adminem dznmp, jego opieką. Nie chcę rozmów personalnych.
    Interesuje mnie, aby dzięki naszej stronie nikt nie oddawał „nawet w przenośni” jak tam się bronią chwały szatanowi.

    Reszta to ich wolna wola
    są różne strony w necie, ale ludzie maja wolna wolę.
    Gorzej, jeśli nazywają się dziećmi Maryi i robią to, przez co Maryja płacze.
    Ale to nadal ich wybór i wolna wola

  • Admin pisze:

   Za pewnym miłym Tomkiem zadedykuję ci te słowa:
   „życzę dużo światła, dobrego rozeznania i powrotu do nauczania Kościoła Katolickiego”

 15. Piotr pisze:

  Modlitwy nigdy dość! 🙂 Ja też pomodle sie za Admina, niech Go Bóg prowadzi, kochajmy naszego Ojca będąc w jedności, nie atakujmy siebie nawzajem. Tak, uwielbiajmy Boga, On nas tak bardzo kocha i pragnie abyśmy byli jedno. Z Panem Bogiem! 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Jeszcze jedno 😉
   Zarzut „zaraz mnie usuniecie” stawiali pod wpływem prania mózgów na stronie dznmp
   Beata Ania, Paul, Ula, Nowa – jak widać skutecznie są do dziś 😉

   Usuwamy i będziemy usuwać pochwały na cześć Mery (uwaga to nie kpina, ks. Adam polecił mi tak ją nazywać, bo Maria to kradzież imienia Maryi a Mary czyta się właśnie Mery, więc tym bardziej nie rozumiem oburzenia środowisk z Kanady, USA, Anglii i Irlandii) 😀

   • Maria z Warszawy pisze:

    Kochani. jestem oburzona słowem KRADZIEŻ imienia Maryi. Ja rowniez noszę imię Maria ponieważ urodziłam sie w dniu narodzenia NMP, imie Maria nadał mi Kościół katolicki w Sakramencie Chrztu Św. więc gdzie jest kradzież imienia?
    Maria z Warszawy
    czy dlatego też gdy prosiłam jutrzenkę w skrzynce intencji o przekazanie mojej prośby do ks. Adama Skwarczyńskiego o modlitwę w bardzo ciężkiej dla mnie sytuacji nie ukazała się ona bo była podpisana imieniem które nosze i jestem z niego bardzo DUMNA.

    • wobroniewiary pisze:

     Mario dostałaś odpowiedź w mailu sam przesyłałem, ze ks. zapewnia o modlitwie, przecież nie jest cudotwórcą, tylko Bóg może czynić cuda.
     Z imieniem prorokini „Marii z Irlandii” chodzi o to że 9 listopada jest święto Maryi Bożego Miłosierdzia a ona ukradła tytuł Marii Bożego Miłosierdzia
     Nikt nie ma na myśli samego imienia Marii 🙂

     Admin

    • Maria z Warszawy pisze:

     Kochany Adminie. Niestety do dnia dzisiejszego taki mail do mnie nie dotarł,mimo, iz skrupulatnie sprawdzałam ponieważ prosiłam o modlitwę a także o ile to możliwe o kontakt z księdzem, gdyz całkiem powaznie podejrzewam, że w calej tej sprawie „maczal pazury” ojciec kłamstwa. Co do reszty przyjmuje odpowiedź ale tak Bogiem a prawda to proszę uwaznie jeszcze raz przeczytać wpis dotyczacy kradzieży.
     Maria z Warszawy

    • wobroniewiary pisze:

     Jak Adminka wróci to sprawdzi, napisze do Ciebie i poda kontakt do księdza 🙂

  • Franek pisze:

   Witaj kolego!
   „nie atakujmy siebie nawzajem”
   A gdzie tu widzisz atak? Ja przyniosłem tu komentarz Smala ze strony dznmp, bo jest mocny i prawdziwy.
   Od kiedy zwrócenie uwagi, aby nie oddawać chwały szatanowi, podparte cytatami z Biblii, z prośbą o modlitwę to atak?
   Mowa nienawiści się kłania ze strony miłościwie nam POlitykujących i rządzących?

 16. olo13jcb pisze:

  Do broni katolicy!!!!

  Sonda, którą przeprowadza “Gazeta Wyborcza” z inspiracji Jerzego Owsiaka w sprawie eutanazji.
  “Eutanazja to pomoc starszym w cierpieniach” – stwierdził Jurek Owsiak. Jego słowa wywołały oburzenie u niektórych polityków, którzy żądają ich wycofania [SONDAŻ]

  Jestem zaskoczony dotychczasowymi wynikami tej ankiety, z której wynika, że 30% ankietowanych w Polsce jest za pełną eutanazją.

  Proszę o wzięcie udziału w tej ankiecie, aby dać odpór zwolennikom zadawania śmierci ludziom przed ich naturalnym odejściem zgodnie z wolą Boga. Proszę Was również o przekazanie tej sondy swoim znajomym.

  Zachęcam do głosowania i do podania dalej:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,114914,13143530.html?bo=1&lokale=warszawa

  “Wyborcza” z pewnością poda wyniki tej sondy na swoich łamach.
  Póki co – niestety – większość głosów oddały osoby popierające eutanazję.
  Nie dajmy zabrać sobie głosu!
  —————-
  źródło: https://www.facebook.com/jantek.gall/posts/399450686808160

  Liczba oddanych głosów

  Popieram eutanazję, a Owsiak ma rację – to rodzaj pomocy ludziom, którzy naprawdę cierpią. Powinna być w pełni dostępna, bo każdy ma prawo decydować o swoim losie
  21%
  9835

  Eutanazja powinna być dozwolona w szczególnych przypadkach. Trzeba objąć ją ścisłą kontrolą, dostęp powinien być bardzo restrykcyjny
  15%
  7154

  Trudno mi odpowiedzieć. Wiele argumentów przemawia za wprowadzeniem eutanazji, ale jej przeciwnicy też mają sporo racji
  3%
  1407

  Eutanazja niesie ze sobą zagrożenie nadużyć. Przez nią starsi ludzie będą bali się korzystać z opieki medycznej
  5%
  2199

  Eutanazja jest nieludzka i niemoralna. Absolutnie nie powinna być legalna
  56%
  27130
  —————————-
  ogólnie głosów na godz 11.30
  47725

 17. Paweł pisze:

  Szanowna adminko, sama ilość powtórzeń tego bluźnierczego dwusłowia na TEJ stronie już rogatemu radość sprawia, więc zastąp je, proszę, innymi sformułowaniami, bo bogaty mamy język nasz, tak?

 18. Piotr I pisze:

  I już sie nie połapie nie będe wiedział czy jak wtedy gdy dopadał mnie odmienny stan świadomości gdy włączałem telewizor i kanał tv Trwam o 20 2o w czasie modlitwy Różańcowej to ta właśnie modlitwa a co za tym idzie Matka Boża mi pomagała i wracał mózg do swojego normalnego pracowania ( fale EEG ) czy prawdą było to jak ten stan mnie dopadł i wziołem do ręki Tajemnice Szczęścia i sobie w duchu powiedziałem niech nie przeczytam jeżeli jestem zniewolony niech literki się rozsypią i się rozsypały po otworzeniu książeczki a ja potem w lęku śmiejąc się jednocześnie na łóżko sie położyłem i z odmiennego stanu świadomości ( ściana mnie wciągała ) dostałem zaburzenia świadomości albo może jest prawdą że tu Nadprzyrodzoności nie ma ( najmniej w to wierze ) i tylko neurologiczny problem bo było i tak że po dwu dniowym piciu na psychiatryk trafiłem i na znikomą ilość alkoholu we krwi neuroleptyki mi podano jak wtedy szedłem do palarni i zemdlałem sanitarisz z siostrami na łóżko szpitalne zanieśli mnie strasznie sie pociłem a siostrze powiedziałem że moge dostać tego stanu psychotycznego tudźież odmiennego stanu świadomości ( kto rozstrzygnie ) i zasnołem a gdy się obudziłem to dostałem ale czego ? chyba zatrucia alkoholowego psychozy ze splątaniem delirki ? że nie wiedziałem czy jestem trupem czy żyje i jaki rok jest a z tchórzostwa kapelanowi szpitalnemu sie wyspowiadałem komunie przyjołem nie wyrzygałem ( kusił by w toalecie do muszli zwrócić NIE zwróciłem a pomodliłem się ) i wtedy ściany toalety zaczeły na mnie napierać i toaleta zaczeła sie zmniejszać to było straszne
  więc czy jestem opętany ( nic na to nie wskazuje ani woda święcona ani Eucharystia ani msza święta
  czy z dopustu Bożego to wszystko przeżywam tak jakbym był w oczach Boga dobry raczej też nie bo znam grzechy swoje i kpiną dla świętych by było mnie obok nich postawić
  czy jednak to wszystko to problem neurologiczno-psychologiczny a ja najzwyczajniej w świecie jestem chory
  nie czekam odpowiedzi bo wiem że moje pytanie przerasta wielu za odpowiedź musi mi starczyć że to wszystko groch z kapustą i nie da się tego w sójną całość poskładać a co za tym idzie poskładać mnie

  • wobroniewiary pisze:

   Mamy dwóch Piotrów może zmienię Ciebie na Piotr I, bo pierwszy tu byłeś 😉

   Piotrze powiadaj zawsze ‚Jezu ufam Tobie”
   „Bądź wola Twoja”
   i pojedź może do egzorcysty czy do Ojca Daniela do Czatachowej?
   A może do ojca Anzelma na Jasną Górę – Jasna Góra to stolica duchowa Polski i tam przyjmują wszystkich, również spoza swojej diecezji – tylko tam.
   W innych diecezjach jest tak, że przyjmie Cię tylko ksiądz egzorcysta ze swojej, tak więc człowiek np. z Lublina nie może pójść do ks. egz. z Warszawy i na odwrót.
   Ale Jasna Góra – to stolica duchowa i tam mogą wszyscy

  • Tuptusia pisze:

   Modlij się codziennie minimum 1 częśc rozanca. Zawsze spij z różańcem na szyi. Raz w miesiącu Spowiedz Sw. Czesta Komunia Sw. Klęcz przed Najsw.Sakramentem jaknajczesciej. Ofiaruj Panu Jezusowi te udręki. Pan Cię wyzwoli ale kiedy to juz Jego decyzja. Modlij się tez modlitwami sw.Faustyny. Litania do Miłosierdzia Bozego powoduje poczucie ufności i nadzieję mimo lęku. Życzę Ci cierpliwości.

 19. Franek pisze:

  Jestem pod wrażeniem działania Ducha Świętego
  Smal znów napisał tak, że każdy powinien to przeczytać
  Smal powiedział/a
  26 Styczeń 2013 @ 12:07 2 0 Rate This
  Anka,
  zaczęło się od mojego komentarza nie od jakiejś strony, która jak piszesz dała się wmanewrować
  Strona ta zrobiła sobie wpis na podstawie mojego komentarza, ale punkt dla tej osoby, która w ich wpisie znajdzie coś złego.
  Jeśli ostrzegam przed pisaniem takich niewinnych z pozoru uwielbień złego to wiem po co to czynię.
  Pamiętaj że nienawiść to owoc złego ducha i że zawsze trzeba samemu najpierw uderzyć się we własne piersi, naprawić własne błędy wywalić swoją belkę a dopiero potem szukać drzazgi u innych.
  Nie jakaś tamta strona oddała chwałę szatanowi przez głupotę lub zaślepienie tylko właśnie ta strona.
  Dzieci też śpiewają satanistyczne piosenki przez głupotę a potem pełne ręce roboty, chociaż specjalnie chwały diabłu nie oddają
  Z wpisu z tamtej strony polecam fragment z ks. egzorcystą Jaworowskim i Pęziołem,

  Niech Bóg nas wszystkich oświeca i prowadzi
  Z serca błogosławię!

 20. Franek pisze:

  Tytułu artykułu nie podam ze względu na szacunek do tej strony, jak klikniecie w linka poniżej to przeczytacie 😉
  „Joanna Senyszyn napisała na swoim blogu po piątkowym głosowaniu nad projektami ustaw o związkach partnerskich, że polska prawica to „homofobiczne oszołomy” i „owieczki zamknięte na platformie homofobii”.
  http://www.fronda.pl/a/senyszyn-zwiazki-partnerskie-poszly-w-pisu-zalek-d-sciska,25696.html

 21. Franek pisze:

  @Smal robi kawał dobrej roboty na necie, tym razem wyjaśnia Zenobiuszowi jak to e-mailami bywa co gdzie kiedy 😉
  Ciekawe kiedy do nas zawita.

  1.Smal powiedział/a
  Styczeń 26, 2013 @ 14:02
  Odnośnie powiadomień otrzymywanych z Medjugorje.
  Na moją pocztę powiadomienia przychodzą z serwisu info@centrummedjugorje.pl i jest tam ta podkreślona kolorem treść z kamieniem węgielnym
  Mail przyszedł po godz. 19.00
  Z kolei to bardziej poprawne tłumaczenie z serwisu redakcja@medziugorje.oredzia.net przyszło później
  Rozumiem dociekliwość ale źle jest gdy przeradza się ona w chorobliwą
  Pamiętajmy o zasadzie że do wszystkiego powinniśmy podchodzić z miłością a nie z podejrzliwością
  Będziemy sądzeni z miłości i pierwszy cel wszelkich dociekań ma być jasny i klarowny, czy to przyniesie to chwałę Bogu i dobro bliźniemu czy też będzie ciągłym uderzaniem w bliźniego.

  Błogosławię i życzę otwarcia się na Miłość
  Bóg jest Osobowy ale przede wszystkim Bóg jest Miłością!

 22. AA pisze:

  Uderz w stół a nożyce się odezwą, fragment odpowiedzi – najnowszego przekazu od Marii Irlandki

  „Kiedy złe duchy wędrują, poszukują miejsc, w których łatwo mogą wejść do duszy. Gdy raz znajdą się w duszy, pozbyć się ich jest bardzo trudno. Trzymają się tych biednych dusz, które nie mają wiary czy ufności w Boga. W podobny sposób atakują Moich wyznawców i jedynie ich modlitwy mogą zapewnić im ochronę. Kiedy na świat wysyłany jest prorok, szatan i jego demony użyją nadzwyczajnych metod, aby walczyć z Darem Proroctwa.

  Ty, Moja córko, poddawana jesteś atakom szatana. Przybiera to różne formy. Ludzie, którzy reagują na Moje Orędzia będą również dręczeni. Najpierw przez ducha zła zasiewane będą w ich sercach wątpliwości, które następnie wywołają niepokój w duszy. To doprowadzi ich do kwestionowania i stawiania wyzwania Moim Przekazom, aż ich wątpliwości obrócą się w nienawiść.

  Wiele związanych z tobą dusz, będzie bezwiednie nieustannie kuszonych, aby cię zdradzić. Pojawią się niektórzy obcy i powiedzą ci, że również są prorokami. Niektóre z tych dusz, które przyszły do ciebie od początku tej Misji pod pretekstem, że one również były Moimi prorokami ze specjalnymi darami ode Mnie, i że należą do ciebie, są twoimi największymi wrogami. Zostały zaatakowane przez złe duchy i wiele, niestety, nie uświadamia sobie tego. Ci Moi wyświęceni słudzy, którym zawierzyłaś, a którzy cię zdradzili, również zostali powstrzymani w wykonywaniu swoich obowiązków wobec Mnie, z powodu ducha zazdrości.

  Istnieje bardzo niewielu, którym można powierzyć pracę z Moimi prorokami, dlatego prawdziwi z nich muszą działać sami, jedynie z garstką ludzi, którym mogą zaufać. Wam, Moi wyznawcy, nie wolno nigdy czuć się urażonymi lub obrażonymi, jeśli nie zezwolę Mojemu prorokowi spotykać się z wami lub uczestniczyć w publicznych wydarzeniach”

  Proponuję wzmożoną modlitwę i to różańcową 🙂

  • Adminka pisze:

   Proponuję modlitwę i bez zbędnych ekscytacji refleksję nad kilkoma pytaniami.

   Do refleksji w samotności, w ciszy i głębi swej duszy proponuję rozważyć sobie trzy pytania
   1) czy wizjonerzy z Medziugorje są atakowani przez katolików broniących wiary, bo nie chodzi mi o komunistów jugosłowiańskich?
   2) czy wizjonerzy z Medziugorje ukrywają się i boją publicznych wystąpień i dawania świadectwa wiary?
   3) czy orędzia z Medjugorje wywołują lęk, wątpliwości, niepokój w duszy?
   4) czy kiedykolwiek choć jeden wizjoner z Medziugorje miał przekaz odnośnie własnych cierpień?
   5) czy jakiekolwiek orędzie mówiło o tym, jacy źli są księża bo nie wierzą w słowa Gospy?

   Do analizy wystarczą jakiekolwiek orędzia z Medjugorje i ostatnie z Irlandii
   Dla porównania cytaty z ostatniego przesłania irlandzkiego
   „Ludzie, którzy reagują na Moje Orędzia będą również dręczeni. Najpierw przez ducha zła zasiewane będą w ich sercach wątpliwości, które następnie wywołają niepokój w duszy. To doprowadzi ich do kwestionowania i stawiania wyzwania Moim Przekazom, aż ich wątpliwości obrócą się w nienawiść”

   „Ci Moi wyświęceni słudzy, którym zawierzyłaś, a którzy cię zdradzili, również zostali powstrzymani w wykonywaniu swoich obowiązków wobec Mnie, z powodu ducha zazdrości – jest coś o czy nie wiemy, jakaś zdrada kapłańska?”
   „Wam, Moi wyznawcy, nie wolno nigdy czuć się urażonymi lub obrażonymi, jeśli nie zezwolę Mojemu prorokowi spotykać się z wami lub uczestniczyć w publicznych wydarzeniach.

   Jako prorokowi czasów ostatecznych, nie mogę pozwolić na zajęcia odwracające uwagę. Potrzebuję całego czasu Marii i jej pobożności. To będę Ja, Jezus Chrystus, który poprowadzi was w waszych modlitwach, poprzez Moje Grupy Modlitewne. Nie lekceważcie nigdy ducha zła, który wywołuje wśród was wątpliwości i dyskusje wraz z pokusą, aby odejść”

   Pozdrawiam i do jutra 😉

   Wciąż czekam na jedno choć jawne nazwisko księdza, który to popiera!
   I który święci pieczęcie!

   • Sebro pisze:

    no miałem napisać to samo praktycznie 😉
    Nigdy orędzie pochodzące od Boga nie wywoływało dręczenia ani niepokoju w sercu. Aczkolwiek znowu trza Mery przyznać, że rzuciła prawdziwe zdanie w orędziu: „Ludzie, którzy reagują na Moje Orędzia będą również dręczeni.” Tylko mała poprawka – nie będą dręczeni, a są dręczeni – o czym świadczą relacje i zamieszczane tu świadectwa tych, którzy się obudzili.

 23. Antoni pisze:

  Dane mi było przeanalizować każde orędzie.
  Wszystkie razem wzięte zawierają prawie 95% prawdy właśnie po to, by zwodzić.
  Krytykują zło na świecie, aborcję, mówią o Prześwietleniu Sumień.
  O towarzyszących temu wydarzeniu kataklizmach i anomaliach pogodowych.
  Krytykują rząd światowy i obecną sytuację kryzysową na świecie.
  Stąd mają taki posłuch.
  Jednak ludzie mają baczyć o zbawienie duszy, choćby ciało stracić mieli.
  Ludzie mają nie dziwić się pogłoskom wojennym, prawom bezbożnym, lecz baczyć, by sami nie mieli w tym udziału.
  Ludzie mają dbać o zbawienie własne, rodziny oraz bliźnich, a sprawy bytu zostawić Bogu, który troszczy się o ptaki co to nie sieją i nie orzą, a cóż dopiero o człowieka.
  Sprawy duszy mają być na pierwszym miejscu.

  Tymczasem orędzia irlandzkie stawiają sprawy poboczne na plan pierwszy, dzięki czemu ludzie w nie wierzą, bo to co dotyczy spraw ziemskich to prawda, wystarczy rozejrzeć się dookoła. A sprawy ocalenia duszy są na miejscu drugim, bo plan pierwszy to obalić rząd światowy i dostać się do ziemskiego raju.

  To nie jest działanie nieświadome. Te orędzia mają jeden ukryty cel.
  CEL
  Przemycić między wierszami nienawiść do Kościoła i do wyświęconych sług.
  Przygotować grunt pod fałszywego proroka
  Trucizna sączyła się powoli ale ze skutkiem doskonałym.
  Cel został praktycznie osiągnięty.
  Nie trzeba słuchać księży, choć trzeba chodzić do kościoła, nie trzeba być im posłusznym, skoro to prawie sami masoni, którzy nie uwierzyli w największą prorokinię.
  Nie trzeba się ujawniać, przechodzić komisji, bo trzeba wreszcie zakwestionować słowa z Pisma Świętego „wszystko badajcie, co dobre zachowujcie”.
  Nie trzeba wreszcie i samego Pisma Świętego, bo jest nowe w postaci Świętych Słów Księgi Prawdy.
  Ale to Kościół jest skałą i bramy piekielne nie przemogą go.
  Amen!

  • Anonim pisze:

   To jest właśnie duch antychrysta:
   Uwielbić człowieka a nie Boga,
   uwielbić ciało a nie duszę,
   uwielbić proroka a nie świętą Matkę Kościół i wybrać raj na ziemi zamiast wieczne królestwo w Niebie.

 24. Adam pisze:

  Kochac,wierzyć i ufać całkowicie Bogu,a reszta sama przyjdzie z laska Boza. Amen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s