Powrót egzorcystów – historie opętań i walki z nimi oparte na faktach

Po dwuletnim obcowaniu z „opętanymi”, pierwszy raz w historii kina ekipa filmowa otrzymała zezwolenie na nakręcenie rytuału egzorcyzmu z udziałem katolickich księży. Po wiekach zapomnienia, katolicki obrządek znów zaczyna być popularny…

Fragment filmu „Duchowe opętanie jest faktem”
– przebieg prawdziwego egzorcyzmu

Od Adminów:
Film dla każdego. Ważny film. Ojciec Gabrielle Amorth, bp Andrea Gemma – biskup, który nie wstydzi się egzorcyzmować a jedyne czym się martwi, to czy po jego odejściu na emeryturę, następca nie zakaże w jego diecezji posługi egzorcyzmów, posługi dziś tak często wyśmiewanej….

Cały film (naprawdę wart obejrzenia)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Film, Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Powrót egzorcystów – historie opętań i walki z nimi oparte na faktach

 1. Paul pisze:

  Oglądnę sobie potem:)Szkoda ze z napisami.Oglądaliście film Rytuał też dobry:)

  • olo13jcb pisze:

   Oglądnij za dnia żebyś w nocy mógł zasnąć 😉

   • wobroniewiary pisze:

    Olo, spokojnie, jak masz furtki pozamykane, jesteś w stanie łaski, to co??? Nic złego ;))) choćby o północy i o 3 w nocy

    Tylko osobom, które mają problemy jeszcze ze sobą, są pootwierane na złego – radzę wstrzemięźliwość w oglądaniu do czasu pojednania z Panem Bogiem, spowiedzi, modlitwy uwolnienia czy nawet egzorcyzmu….

    Przykład dzisiejszy mail:
    tylko część i prośba o modlitwę za autorkę maila, na dole, niżej w komentarzu

    Któż jak Bóg!!!

  • wobroniewiary pisze:

   Oczywiście, że oglądaliśmy Rytuał.
   Też oparty na faktach autentycznych.
   Jeszcze ze dwa lata temu ks. Jacek Bałemba pod Krzyżem w Warszawie zachęcał do jego obejrzenia podczas swego słówka wieczornego.

   Film piękny, zakończenie Boże, ks. do dziś posługuje jako egzorcysta w USA

  • Sebro pisze:

   Film jak film, oczywiście „hollywoodziarze” musieli przekombinować. Bo o ile się nie mylę to tylko ksiądz może zostać egzorcystą a nie kleryk seminarium. Prawdopodobnie sam zainteresowany – czyli ksiądz o którym jest film, nie brał udziału w konsultacjach. No i nie jest tak straszny jak go sobie wyobrażają niektórzy 😉

 2. PILNE!!! pisze:

  Z MAILA – OTOCZMY MODLITWĄ!!! PILNE

  …”Nie wiem od czego zacząc, jestm bardzo wystraszona!W czoraj wysłuchałam na waszej stronie Modlitwa uwolnienia z o.Danielem nas naszych bliskich z dnia.19. 05.2012 i odczułam gorąc prawie w całym ciele i dziwne odczucie w głowie.Nie bałabym się, gdyby po zakończeniu tej Mszy przeszło , bo miało to być oczyszczanie.Z tym, że to się utrzymuje,przychodzi fala gorąca i po kilku ninutach odchodzi a nawet w nocy”

  […] mieszkam za granica…. Dziś idę rozmawiać z księdzem a mam bardzo brudną dusze jestem tą czarną owieczką ,która bardzo zabłądziła.Ale czuję że to Jesus chce mi wybaczyć i w śnie przyszedł do mnie w postaci mocnego światła takie jak słońce,które weszło we mnie i czułam że to on ,przyszedł mnie uzdrowići obudziłam się.Co do różańca to ostatnimi dniami zaczełam bardzo czesto odmawiać.Naprawde chce się odnaleś bo jestem bardzo zagubiona

 3. olo13jcb pisze:

  Film na faktach a tu teraźniejsze fakty równie opętane….

  Biały Dom publikuje petycję o Kościele jako „grupie nienawiści”

  fot. Cezary p /wikimedia.commons

  Na stronie internetowej Białego Domu, w Boże Narodzenie, pojawiła się petycja wzywająca do uznania Kościoła za organizację przestępczą, nawołującą do nienawiści z powodu krytyki homoseksualizmu.

  Do 3 stycznia br. podpisało się pod nią ponad 1,6 tys. osób. Do 24 stycznia inicjatorzy petycji chcą zebrać przynajmniej 25 tys. popisów. – Petycja ujawnia zasadniczy program, który nie ma po prostu zapobiegać przemocy i zbrodni, ale ma piętnować każdy rodzaj dezaprobaty homoseksualizmu i zasadniczo ma nas uciszyć – stwierdził tuż po pojawieniu się inicjatywy Peter Sprigg z Instytutu Badań nad Rodziną w Waszyngtonie. Dodał, że przypisanie Kościołowi łatki „organizacji nawołującej do nienawiści”, ma pozbawić tę instytucję udziału w debacie publicznej dotyczącej kwestii „homo-małżeństw” i innych podobnych dewiacji.

  Inicjatorzy petycji, zamieszczonej na oficjalnej stornie Białego Domu, oskarżyli papieża Benedykt XVI o to, że podczas ostatniej alokucji skierowanej do Kolegium Kardynalskiego w czasie Świąt „poniżał i dezawuował osoby homoseksualne na całym świecie”.

  „Używając nienawistnego języka i dyskryminujących uwag, Papież namalował portret, w którym geje zostali przedstawieni jako obywatele drugiej kategorii” – można przeczytać w uzasadnieniu petycji. Autorzy protestu zarzucili Ojcu św., że powiedział, iż „geje zakładając rodziny trywializują je i stwarzają zagrożenie dla społeczeństwa, a ‘rodzice’ homoseksualni odbierają godność dzieciom. Zwolennicy petycji dodali, że Papież „sugeruje, iż homoseksualne rodziny są podludźmi, ponieważ nie są one godne w oczach Boga”.

  Petycja wzywa administrację prezydenta Baracka Obamy do uznania Kościoła za grupę przestępczą, podżegającą do nienawiści, zgodnie z definicją sformułowaną przez Southern Poverty Law Center i Anti-Defamation League.

  Peter Sprigg uważa, że autorzy protestu celowo wprowadzają w błąd obywateli, a sama petycja ma wyraźnie polityczny charakter. Wyjaśnił, że Benedykt XVI nie użył nienawistnych słów, a przemówienie nie było podżeganiem do nienawiści.

  W alokucji skierowanej do kardynałów, Papież nie odwoływał się bezpośrednio do „małżeństw homoseksualnych” czy „homoseksualizmu”. Raczej bronił nauczania Kościoła dotyczącego seksualności i „prawdziwej struktury rodziny, składającej się z ojca, matki i dziecka”.

  Ojciec Święty obalał nowoczesne pojęcie płci rozumianej jako „roli społecznej, którą się wybiera”, a nie jako „dany element przyrody”. Bronił także „cielesnej tożsamości, która służy jako element określający istotą ludzką”. Benedykt XVI wyjaśniał, że komplementarność mężczyzny i kobiety jest częścią „ludzkiej istoty” i stanowi podstawę natury człowieka oraz rodziny.

  Peter Sprigg z Instytutu Badań nad Rodziną w Waszyngtonie wyjaśnił, że należy wyraźnie odróżnić od siebie moralny sprzeciw wobec zachowań homoseksualnych od zbrodni wobec tych osób. Działacz wyraził zaniepokojenie z powodu „niebezpiecznego etykietowania”. Jego zdaniem – jak na ironię – przypisanie danej grupie łatki nienawistników może faktycznie wywołać nienawiść, ale wobec tej grupy.

  Na poparcie swojej argumentacji Sprigg przywołał incydent z sierpnia ub. r., gdy 28-letni mężczyzna wszedł do Instytutu Badań nad Rodziną (Family Research Council) w Virginii, skrytykował politykę Instytutu a następnie otworzył ogień, strzelając w kierunku ochroniarza. Wcześniej Instytut został zaliczony do „grupy nienawiści” przez Southern Poverty Law Center.

  Źródło: EWTN, AS.

  Read more: http://www.pch24.pl/bialy-dom-publikuje-petycje-o-kosciele-jako–grupie-nienawisci-,11435,i.html#ixzz2HlrFBRbM

 4. Paul pisze:

  Eh niestety jeszcze wszystkich furtek nie mam pozamykanych.W każdym razie ja tam się nie boje bo wiem ze jestem do kitu ale Jezus zawsze się do mnie uśmiecha aż się dziwie ze mnie tak kocha:)Nieraz Diabeł straszył mnie ale patrze wtedy na Pana i jest ok.Diabeł może straszyć ale nic nie zrobi bo Michało:D Trzyma go na smyczy.:) Nieraz słuchałem coś o nim z opowieści Egzorcysty w nocy na słuchawkach i co?Nic bo sam nie jestem i wtedy jest się spokojnym.Gdyby mógł robić co chce to na tej planecie życia by nie było.

 5. gumisia pisze:

  ja wczoraj też słuchałam w internecie modlitwy o uwolnienie z o. Danielem…
  miałam dreszcze, mocno się wzruszyłam tym wszystkim

  i Pan mnie uwolnił z uzależnienia od picia kawy !
  wczoraj piątek- pościłam właśnie od kawy i słodyczy, ale cały dzień nie mogłam sobie miejsca znaleźć, ciągnęło mnie psychicznie i fizycznie do wypicia choćby jednej filiżanki…

  po modlitwie SPOKÓJ, zniknęło !!! 🙂

  dziś na śniadanie Inka 🙂

  Króluj nam Chryste!!!!

 6. Karol pisze:

  Wiecie co, oglądam film i jestem przerażony. Doszedłem do śmierci nauczycielki i ojciec w rozmowie z córką mówi jej o tym i zauważa, że córka rozmawia z ta skrzynką.
  Rozmowa ze skrzynką to właśnie otworzenie się na dialog. programowanie słowem, myślą, dialogowanie, .
  Niby takie niewinne. Pogadaj sobie, bo cię usłyszą.
  To samo przy wywoływaniu duchów czy jakiejkolwiek rozmowie z nieznanymi bytami, energiami, przedmiotami, kartami

  • Karol pisze:

   Przypominam, że historia oparta na faktach, a skrzynka pochodzi z Polski z okresu międzywojennego
   Brrrrrr, oglądam dalej ale co chwilę robię przerwy.
   Ważny film

   • wobroniewiary pisze:

    Olo – film zdejmujemy

    Wolę katolickie filmy a nie filmy grozy
    Dziękuję Bogu, że obejrzałam do końca i wywalam.
    Za to daję coś lepszego -autentyk z katolickimi egzorcystami

 7. Maggie pisze:

  Chyba JPII powiedzial, ze Ameryka wyzbyla sie poczucia grzechu,ale czy tylko Ameryka?.
  Jesli mowi sie o opetaniach to wiele osob znaczaco patrzy i robi koleczko na czole … ludzie przestali wierzyc w taka mozliwosc i z tego robi sie „smichy chichy”…a wokol satanisci pajecza nicia oplataja swiat….
  To co mowia egzorcysci i swiadkowie najczesciej traktowane jest jak bajka …to przesmiewanie sie jest sprawa szatanskich sztuczek

  • olo13jcb pisze:

   Maggii Szatan jest ojcem kłamstwa i po mistrzowsku wmówił ludziom że go nie ma,
   jemu o to chodziło – dlatego jest tak jak opisujesz…
   ==========================================
   A na pokrzepienie naszych serc polecam poniższy artykuł
   ZAPRASZAM
   +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
   Demony boją się prawdziwych uczniów Chrystusa – świadectwo egzorcysty

   Pamiętajmy! Najważniejszy jest Bóg. Szatan jest Bożym stworzeniem, które się zbuntowało wobec Boga. Moje dowody? Pismo Święte, nauka Kościoła, wypowiedzi Papieży, Katechizm Kościoła Katolickiego… Zobaczmy, co na ten temat mówi Biblia.

   Rozmowa
   z ojcem Anzelmem Frączkiem, paulinem, egzorcystą; ukazała się w czasopiśmie „Głos Karmelu”, nr 01/2007.

   Współcześnie często neguje się osobowe istnienie diabła. Jakie są Ojca prywatne dowody na jego istnienie?

   Pamiętajmy! Najważniejszy jest Bóg. Szatan jest Bożym stworzeniem, które się zbuntowało wobec Boga. Moje dowody? Pismo Święte, nauka Kościoła, wypowiedzi Papieży, Katechizm Kościoła Katolickiego… Zobaczmy, co na ten temat mówi Biblia. W Ewangelii według św. Marka jest opis takiego wydarzenia: Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne (Mk 1, 23-27). Lecz On rzekł do nich: Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy (Mk 1,38-39).

   W życiu niektórych świętych, jak: św. o. Pio; św. Jan Maria Vianney – proboszcz z Ars; św. Teresa od Jezusa; św. Faustyna Kowalska; których diabeł nie może dosięgnąć inaczej, pojawia się w walce z nimi twarzą w twarz. Nie mogąc dosięgnąć ich inaczej, musi pokazać im swoje oblicze. Błogosławiona Maria od Jezusa Ukrzyżowanego – Mała Nic – karmelitanka, doświadcza ogromnego opętania, doświadcza piekła z woli Bożej. Pytasz Ojcze o moje dowody na osobowe istnienie diabła? Jak każdy człowiek doświadcza wielu pokus i różnego rodzaju ataków zła, tak również i ja ich doświadczam. Natomiast jako kapłan, zakonnik, egzorcysta doświadczam szczególnych ataków zła zwłaszcza po egzorcyzmach. Kiedy pracowałem na jednej z naszych paulińskich parafii, w czasie rozmowy z jedną z naszych parafianek, usłyszałem od niej takie słowa: „Proszę ojca, nas ludzi kusi diabeł, a was księży i zakonników kusi całe piekło, bo diabeł wie doskonale, że jeśli skusi księdza, to wtedy powstaje o wiele więcej zła, niż od ‚zwykłego’ człowieka”. To prawda.

   Podczas egzorcyzmów dostrzega się działanie diabła, słyszy ogromny krzyk i wrzask, jego ironiczne śmiechy, bluźnierstwa, szyderstwa. A jaka jest siła w osobie opętanej? Nadludzka siła, siła nie z tej ziemi. Św. Faustyna Kowalska, powie: „Straszna jest złość szatana” – (Dz. 713). „Lękać się powinien nas wróg, a nie my wroga. Szatan tylko pysznych i tchórzliwych zwycięża, bo pokorni mają moc” – (Dz. 450).

   Kultura popularna – poprzez muzykę, film – często eksponuje siłę zła. Jaki jest sposób, aby nie ulegać tym sugestiom i nie dać się im zastraszyć?

   Muzyka satanistyczna i przeróżnego rodzaju złe filmy ukazujące przemoc, pornografię wprowadzają ogromne spustoszenie w naszym wnętrzu i sprowadzają nas na złe drogi. Trzeba kategorycznie odciąć się od tego i ciągle do Boga powracać poprzez modlitwę i życie sakramentalne. Pamiętajmy, że sami nie potrafimy, z Bogiem zaś tak, bo u Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

   Diabeł nęka nas na różne sposoby. Czy mógłby je Ojciec pokrótce scharakteryzować?

   Przy tym pytaniu powołam się na autorytet w tej dziedzinie, a jest nim Ks. Aleksander Posacki – jezuita. W książce Egzorcyzmy, opętanie, demony tak pisze: „Najważniejszą przyczyną opętania w jego najgłębszej postaci jest świadomy pakt z szatanem. Są jeszcze jednak inne przyczyny, często lekceważone lub nieznane. Według nestora egzorcystów włoskich, Mateo La Grua, istnieje 5 przyczyn, które należy brać pod uwagę w rozeznaniu zjawisk demonicznych:

   – praktyki okultystyczne osobiste lub rodzinne, przede wszystkim magia, spirytyzm, wróżbiarstwo;
   – uczestnictwo w sektach ezoterycznych oraz inicjacja w praktyki logistyczne dotyczące świadomości transcendentnej;
   – doświadczenia wyobcowujące z narkotykami, alkoholem czy też pewnymi lekami;
   – perwersja seksualna każdego rodzaju;
   – urazy psychoafektywne z dzieciństwa, z okresu dojrzewania, ale też okresu dojrzałego.

   Różne rodzaje ingerencji demonicznych ujął w swojej klasyfikacji G. Amorth, która odpowiada zasadniczo tradycji demonologicznej, jak i praktyce innych egzorcystów:
   – opętanie diabelskie – typ opętania Gerazeńczyka, którego szatan popychał ku samobójstwu;
   – nękania diabelskie, wyrażające się w formie kłopotów ze zdrowiem, sprawami materialnymi, uczuciami;
   – obsesje – obsesyjne myśli, połączone z koszmarami sennymi i próbami samobójstwa;
   – zainfekowanie przez szatana przedmiotów, domów czy zwierząt;
   – uzależnienie i podporządkowanie – stan osób, które oddały się szatanowi, podpisując z nim pakt, i stały się jego niewolnikami;
   – działania zewnętrzne – ciosy i nękania przez szatana, które można odnaleźć w życiu takich ludzi, jak św. Jan Vianney czy św. o. Pio”.

   Jak rozpoznać, że działanie złego to nie zwykła pokusa, tylko np. początek opętania?

   Oto tylko niektóre działania, wskazujące na opętanie: zauważa się u takich ludzi awersję do rzeczy świętych. Taki człowiek nie może się modlić (czuje ogromną odrazę do krzyża, do Biblii, do różańca, do cudownego medalika), w kościele bardzo źle się czuje, albo w ogóle nie może wejść do kościoła, ma wstręt i problem ze spowiedzią. Bardzo parzy taką osobę woda święcona. Osobie takiej wkładam do ręki cudowny medalik i widać przeróżne reakcje np. taka osoba zostaje rzucona na podłogę i zaczyna się wykręcać i krzyczy. Zdarza się, że taka osoba posługuje się językiem obcym, którego nigdy się nie uczyła i którego nigdy nie używała.

   Dużo osób zgłasza się do Ojca z problemem opętania?

   Zdarzają się opętania, natomiast większość osób, które się zgłaszają to osoby dręczone (nękane) przez diabła, zniewolone złem poprzez okultyzm, bałwochwalstwo, magię, wróżby, klątwy spirytyzm, tarot, różnego rodzaju terapie lecznicze np. bioenergoterapia, psychoterapia, reiki, radiestezja itd. Bardzo zgubne działanie mają noszone przez wielu ludzi amulety; np. pierścień atlantów, „potęga” czerwonej nitki, pacyfka, pentagram i wiele, wiele innych. Część osób nawet nie zna ich nazwy i znaczenie, natomiast odczuwa na sobie i to bardzo dotkliwie, skutki działania tych amuletów.

   Jak im Ojciec pomaga?

   Najpierw muszą się z tego wyspowiadać, jeśli mieli do czynienia z tym, co wcześniej wymieniałem, a potem rozmawiamy, skąd się wzięło to np. nękanie i po rozeznaniu odmawiamy odpowiednie modlitwy. To wszystko dokonuje się w imię Chrystusa i mocą Jego łaski.

   Przed wywiadem wspomniał Ojciec, że nasza siostra, Mała Arabka, pomaga Ojcu w egzorcyzmach. W jaki sposób?

   Błogosławiona s. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego – Mała Arabka, jak sama mówi o sobie – „Mała Nic” – w swoim życiu zakonnym z dopustu Bożego doświadczała ataków szatana. Bardzo cierpiała z tego powodu i choć rozdzierana bólem, ciągle szeptała: „płaczę, mój Jezu, gdyż za mało cierpię dla Ciebie”.

   Modlę się do Boga za jej wstawiennictwem w intencji wszystkich, którzy przychodzą i proszą o pomoc. Mam do niej jako do Małej Nic szczególną śmiałość i miłość w sercu, bo tak bardzo ukochała Jezusa, a tym, którzy cierpią tylko tego potrzeba: powrócić do Jezusa i pokochać Go całym sercem. Mała Nic pomaga mi w posłudze.

   W jaki sposób w naszej codzienności możemy bronić się przed wpływami szatana?

   Każdy wierzący w Boga może bardzo ograniczyć działanie szatana na siebie i innych.

   Oto niezastąpione elementy walki z diabłem:

   – życie pod parasolem Bożej łaski;
   – regularne przyjmowanie sakramentów;
   – życie duchem Ewangelii;
   – wzywanie wstawiennictwa Matki Bożej, Anioła Stróża – duchowego brata i opiekuna, świętych – chociażby św. o. Pio, św. s. Faustyny Kowalskiej, błog. Małej Nic;
   – odmawianie różańca – św. Maksymilian Maria Kolbe stwierdził, że „różaniec jest strzelaniem do szatana”; różaniec to młot na głowę diabła;
   – osobista modlitwa, a nawet modlitwa o uwolnienie;
   – noszenie na szyi cudownego medalika św. Katarzyny Laboure albo medalika św. Benedykta;
   – przechowywanie w domu wody święconej, np. św. Teresa od Jezusa bardzo często kropiła szatana wodą święconą i skutkowało, uciekał;
   – w przypadku opętań kontakt z księdzem egzorcystą.

   Na koniec prosimy jeszcze powiedzieć o największej radości swojego życia (może to być najradośniejsza chwila, wydarzenie, doświadczenie).

   Radością mojego życia jako księdza (egzorcysty) i zakonnika jest służba Bogu i bliźnim (najbiedniejszym z biednych, bo biednym duchowo) pod okiem Matki Bożej i naszej Matki.

   Na zakończenie chcę podać prawdy o szatanie, pamiętajmy o nich, a będą nam bardzo pomocne:

   – Chrystus ma większą moc niż diabeł. „Czego chcesz od nas Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kim jesteś: Święty Boży”, krzyczały demony w Ewangelii św. (Mk 1,24).
   – Chrystus dał swoim uczniom moc nad demonami. „Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: Panie przez wzgląd na Twoje imię, nawet złe duchy się nam poddają”, zgodnie z Ewangelią (Łk 10,17). Także ostatnim nakazem dla Jego następców było: „Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię Moje złe duchy wyrzucać będą…” (Mk 16,17).
   – Demony boją się prawdziwych uczniów Chrystusa. „Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył. Przynosiła ona duży dochód swym panom. Ona to, biegnąc za Pawłem i za nami wołała: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszę drogę zbawienia” (Dz 16, 16-17).
   – Demony rozpoznają prawdziwie Boże sługi, a nie boją się oszustów. „Zły duch odpowiedział im: Znam Jezusa i wiem o Pawle, a wy coście za jedni?” (Dz 19, 15).
   – Demony wiedzą, że ich czas działania jest krótki. „…Biada ziemi i biada morzu, bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu” (Ap 12, 12).
   – Demony wiedzą, że czeka ich sąd. „Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz do czeluści i wielki łańcuch w ręce. Pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. I wtrącił go do czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni” (Ap 20,1 -3).
   – Demony wiedzą, że jedyną siłą na świecie, która może ich pokonać, jest moc krwi Chrystusa. „A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć” (Ap 12, 11).

   Rozmawiał ojciec Bartłomiej Kucharski OCD i brat Krzysztof Górski OCD

 8. Paul pisze:

  Egzorcyzmy Anneliese Michel hehe to ci powiem ze oglądałem mam na dysku:)
  Co więcej w necie są taśmy 1,5 godz z tego egz z napisami.Przesłuchałem wszystko na słuchawkach.Podziwiam te dziewczynę ze zgodziła się na taką katorgę kiedyś zostanie wielką świętą:). A tak po prawdzie to nie wiedziałem że można się uzależnić nawet od kawy.Kofeina to raczej słaby uzależniacz.Koleżanka wylądowała kiedyś w szpitalu bo przedawkowała kofeinę opijając się kawy i energy-drinków. Do dziś nie wolno jej pić kawy bo jej serducho ciężko znosi kofeinę.Nieźle nie.Kofeina jest prawie we wszystkim ale ona ma palpitacje tylko po tych energy-drinkach i kawie.Ciekawe czemu?Ja kiedyś też wpadłem na ciekawy pomysł i wypiłem kawę z 6 kopiastych łyżeczek bez mleka ale nic mi nie było:D
  Dzięki wam jesteście kochani:)To o 18 na modlitwę:)
  Nie zobaczę 2 serii skoków w zakopcu hehe:P

 9. olo13jcb pisze:

  Opętanie przez muzykę !!!
  ========================================

  SPRAWDZAJCIE CO SŁUCHAJĄ WASZE DZIECI !!!!!!!!!!!!!!

  =========================================
  youtube.com/watch?v=We2Oy1Spnzw&feature=related

  Katy Perry – analiza okultystycznej piosenki !!!!!!!
  Katy Perry marionetka ILLUMINATI śpiewa mantrę do diabła w teledysku o ‚kosmitach’. Dowiedź się kim naprawdę są kosmici!

  Uwaga: w piosence występują treści okultystyczne.

  Okultyzm oznacza coś ‚zakrytego’, ‚tajnego’, tajną ezoteryczną wiedzę (łac. sciencia occulta) zakrytą przed niewtajemniczonymi.

  Słowo objawienie oznacza ‚odsłonę’, ‚odkrycie’.

  Okultyzm przyjął formę zoorganizowanej dyscypliny naukowej w antycznym Babilonie. Biblia przepowiada sąd nad wielkim Babilonem w księdze Apokalipsy, bo napełnił on cały świat demoniczną wiedzą.
  Cechą okultystów jest utajnianie swoich poczynań i manipulowanie osobami, które chcą sobie podporządkować poprzez służenie diabłu. Okultyści rzucają przekleństwa używając przewodnictwa demonów.

  Cechą naśladowców Chrystusa jest chodzenie w światłości i prawdzie oraz wypędzanie demonów i pozyskiwanie ludzi dla Boga poprzez szerzenie nauki Chrystusa. W tym materiale objawimy Wam ukryte treści w nowym teledysku duetu Kate Perry i Kanye West i zachęcimy do chodzenia świetle i prawdzie. JEZUS ZWYCIĘŻYŁ DIABŁA i ŚMIERĆ!!!!

 10. wobroniewiary pisze:

  Wpis zaktualizowałam o inny film – Wyznania egzorcystów – bardzo ważny i pomocny

 11. wobroniewiary pisze:

  Słuchacie spotkania z O. Danielem? –
  Akurat o problemie z żydówką, brakiem wiary w Jezusa… i o Edycie Stein – św. Teresie Benedykcie od Krzyża
  I powiedzcie, że Bóg nie czuwa????
  Po filmie „na faktach” – Olo? już wiesz? – świeckie i żydowskie egzorcyzmy z Polską w tle i ptasznikiem … 😀

  to już wiecie, czemu film poszedł „w kosmos” a został tylko nasz, katolicki 😉

 12. Monika pisze:

  U Boga nie ma przypadków.
  Najpierw film „bomba” podczas oglądania którego zrobiłam chyba roczną ilość czynienia znaków krzyża świętego, a teraz słucham transmisji z O. Danielem i słucham o nawróconej Żydówce Edycie Stein.
  To chyba wiadomo, że mamy się modlić się za żydów o ich nawrócenie i słuchać Kościoła Katolickiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s