Egzorcyzmy Anneliese Michel – film oraz zapis dialogów z egzorcyzmu. Modlitwa przed oglądaniem filmu

Anneliese Michel, młoda, niemiecka dziewczyna została poddana prawdziwie ognistej próbie: przyjęła na prośbę Matki Najświętszej opętanie, aby uratować swoją ofiarą wielu rówieśników przed potępieniem, a światu przypomnieć o istnieniu działającego w nim szatana.

Jej tragiczna śmierć związana m.in. z wyczerpaniem organizmu spowodowała oskarżenie zarówno rodziców jak i egzorcystów, a w niemieckim Kościele na całe lata „zapomniano” o szatanie, co mogło się wydawać jego ostatecznym zwycięstwem. Po latach jednak tragedia Anneliese wróciła i wydaje się że pontyfikat Papieża Benedykta XVI, świadka tamtych wydarzeń, sprzyja powrotowi do sprawy.

Modne i dzisiaj hasła o „usuwaniu przesądów” i „ciemnogrodzkiej” wierze w istnienie diabła nabierają innego wydźwięku wobec oryginalnego nagrania przebiegu jednego z nich z dnia 10.10.1975 roku. Jako jedyny z serii egzorcyzmów, którym poddawano Anneliese w celu uwolnienia od demonów, jest w ogóle dostępny. W oryginale znajduje się na niemieckiej stronie:  http://www.anneliese-michel.de.ms/ Ktoś zdobył się również na napisanie dokładnego stenogramu tego egzorcyzmu (znajduje się pod tym samym adresem internetowym, zakładka: „kassette”), co umożliwiło wierne tłumaczenie na język polski.

Niech to dzieło będzie małym wkładem w wypełnienie wielokrotnie podczas egzorcyzmów powtarzanych z polecenia Matki Najświętszej żądań jak najszybszego rozpowszechnienia ich treści. W tłumaczeniu starano się pomijać dosłowność stosowanych w wypowiedziach demonów przekleństw i ordynarnych słów, ale aby zachować ich prawdziwy wydźwięk zastosowano skróty. Bardzo charakterystyczne jest to, że demony, które podczas egzorcyzmów wciąż przeklinają, w stosunku do Matki Najświętszej – używają zwrotów: „Najwyższa Pani, „Madam”. Niech będzie to jeszcze jeden dowód na autentyczność poznawanych prawd.  Ave Maria….

UWAGA!
przed rozpoczęciem słuchania nagrań wskazane jest być w stanie
Łaski Uświęcającej oraz odmówić poniższe modlitwy:

Modlitwa do Niepokalanej Maryi
O Maryjo, swym litościwym sercem obejmij dusze zamknięte w ciemnych więzieniach pokuty, a nie mających na ziemi nikogo, kto by o nich pamiętał. Najlepsza Matko, wejrzyj swym miłosiernym wzrokiem na te dusze opuszczone, przyjdź im ze skuteczną pomocą wśród opuszczenia, w jakim pozostają i pobudź serca wielu wiernych do modlitwy za nie. O Matko Nieustającej Pomocy, zlituj się nad duszami opuszczonymi w czyśćcu! O Niepokalana Maryjo, Matko Miłosierdzia, która widziałaś święte Ciało ukochanego Syna Twojego wiszące na krzyżu, patrzyłaś na ziemię przesiąkniętą Jego Krwią i byłaś obecna przy Jego okrutnej śmierci. Polecam Ci, Matko Najświętsza, dusze cierpiące w czyśćcu i błagam, racz wejrzeć na nie okiem swego miłosierdzia i wyjednaj im wybawienie z mąk. Dla wyproszenia Twej łaski, o Matko Niepokalana, przebaczam szczerze i serdecznie tym wszystkim, którzy mnie obrazili i przez Twoje wstawiennictwo proszę Jezusa o udzielenie im wszelkiego dobra, łaski i błogosławieństwa w zamian za zło, które mi wyrządzili lub którego mi życzyli. Przez Twoje ręce, o Panno Święta, ofiaruję Bogu ten akt miłości dla uproszenia miłosierdzia dla dusz, które poddane są oczyszczeniu. Amen.

Modlitwa  Leona XIII – Modlitwa do Św. Michała Archanioła
W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Amen.
 Książę Najchwalebniejszy wojska niebieskiego, 
Święty Michale Archaniele 
broń nas w walce przeciw księstwom i mocom, 
przeciw władcom ciemności tego świata 
oraz złym duchom, krążącym w przestworzach. 
Przybądź na pomoc ludziom 
których Bóg stworzył na obraz i podobieństwo swoje 
oraz wykupił za wielką cenę z niewoli szatańskiej. 
Ciebie czci Kościół święty jako Stróża i Patrona;  
Tobie powierzył Pan odkupione dusze, 
byś je umieścił w niebieskiej szczęśliwości. 
Błagaj Boga pokoju, 
aby pod naszymi stopami starł szatana 
i nie pozwolił na trzymanie ludzi w niewoli i szkodzenie Kościołowi. 
Zanieś nasze prośby przed tron Boga Najwyższego, 
aby rychło uprzedziło nas miłosierdzie Pańskie, 
i pochwyć smoka, węża starodawnego, 
który jest diabłem i szatanem, 
a związawszy go wrzuć do piekła, 
aby więcej nie zwodził narodów – Amen.
za: http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.php/dzieci-i-mlodziez/741?task=view

Pobierz tłumaczenie stenogramu tego egzorcyzmu –  egzorcyzmy_-_zapis_dialogow

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Egzorcyzmy Anneliese Michel – film oraz zapis dialogów z egzorcyzmu. Modlitwa przed oglądaniem filmu

 1. Maggie pisze:

  Czy te 2 modlitwy nie warto umiescic w sekcji MODLITWA – modlitwy nigdy nie za duzo, szczegolnie w naszych strasznych czasach.

 2. czekajacy pisze:

  Koniecznie obejrzyjcie! Ja już oglądałem wcześniej.

  Do tego, polecam film nakręcony na tej podstawie:
  http://www.filmweb.pl/Egzorcyzmy.Emily.Rose

  W końcu aby poznać temat dogłębnie – polecam lekturę:
  http://egzorcyzmy.katolik.pl/index.php/egzorcyzmy-czytelnia-200/499-egzorcyzmy-anneliese-michel
  „Po tej lekturze nic już nie będzie takie samo” – TAK 🙂

  A dla pragnących jeszcze więcej – polecam książkę, która wpadła w moje ręce jeszcze na studiach, opis egzorcyzmów Ojca Rodewyka, który jako starszy i bardziej doświadczony instruktażował w pewnym sensie egzorcyzmujących Anneliese:
  http://egzorcyzmy.katolik.pl/recenzje-ksiazek/egzorcyzmy-proste/586-demoniczne-opetanie-dzisiaj-rodewyk

  PS:
  może ktoś na wiosnę chciałby się wybrać na grób Anneliese?

  • wobroniewiary pisze:

   Ja ten film oglądam któryś już raz….

   Opętanie ekspiacyjne…
   My w Polsce też mamy obecnie jedną taką dziewczynę…
   Pozdrawiamy nasza Czytelniczkę Magdę 😉
   Księża egzorcyści – kilku orzekli, że ona cierpi ekspiacyjnie. Jest dusza-ofiarą. Ksiądz Adam napisał do niej, ż eona już się wspięła na wyżyny ekspiacji!
   Proponuję modlitwę za Magdę

 3. wobroniewiary pisze:

  Krótki fragment z tych egzorcyzmów, który pokazuje kłamstwa złego ducha

  Wie du schön lügen kannst, Vater der Lüge. Sag die Wahrheit! Sag alles, was du zu sagen hast.
  Jak ty pięknie potrafisz kłamać ojcze kłamstwa. Powiedz prawdę! Powiedz wszystko, co masz do powiedzenia.
  49:35
  Das Scheißdreckwasser, das verfluchte.
  Zaśmierdła woda, przeklęta.
  Das schöne, gesegnete Weihwasser!
  Piękna, błogosławiona Woda Święcona!
  Das muss wieder in die Häuser nein, das Dreckwasser! Nein, nein, nein!
  Ona musi wrócić do domów nie, ta śmierdząca woda! Nie, nie, nie!
  Das Weihwasser muss wieder in die Häuser rein!
  Woda Święcona musi wrócić do domów!
  Nee!
  Nie!
  Hast du doch gesagt!
  Przecież to powiedziałeś!
  War falsch!
  Nie było to prawdą!
  Was war falsch? Im Namen der Allerseligsten Jungfrau befehle ich dir, die Wahrheit zu sagen!
  Co nie było prawdą? W Imię Przenajświętszej Dziewicy rozkazuję ci powiedzieć prawdę!
  Das Dreckwasser muss wieder in die Häuser nein!
  Ta śmierdząca woda musi wrócić do domów nie!
  Die Allerseligste Jungfrau sagt es uns klar: Das Weihwasser muss wieder in die Häuser hinein.
  Przenajświętsza Dziewica mówi do nas jasno: Woda Święcona musi wrócić do domów

 4. olo13jcb pisze:

  Wszystko, co jest napisane poniżej, oddaję w hołdzie naszej ukochanej Matce, Maryi, która 4 września 2011 roku, w jednej z parafii w centralnej Polsce uczyniła wielki cud uwolnienia 17-letniej dziewczyny, zniewolonej przez 6 demonów

  Jestem księdzem egzorcystą w diecezji kieleckiej. Przybyłem do pewnej parafii, by przez całą niedzielę głosić Słowo Boże. Dzień kończyliśmy Mszą Świętą o 18.00, a bezpośrednio po Eucharystii modliliśmy się na adoracji, prosząc Pana, żeby uzdrawiał i uwalniał cierpiących. Prosiliśmy także, by głoszone Słowo było potwierdzone przez Pana Jego znakami.
  Na nabożeństwie zgromadzona była bardzo duża liczba wiernych, którzy z ogromną wiarą trwali na modlitwie za całą parafię, aż do godziny 21.00. Po zakończeniu adoracji podeszła do mnie młoda dziewczyna, która uczestniczyła w Eucharystii i adoracji wraz ze swoją mamą. Poprosiła o modlitwę indywidualną, gdyż jak mi powiedziała, jest osobą zniewoloną i od 4 lat odprawiane są nad nią egzorcyzmy. Ostatnio jednak jej stan się pogorszył, gdyż z powodu różnych przeszkód nie mogła dotrzeć do egzorcysty

  Rozpoczęliśmy modlitwę
  Po krótkiej rozmowie i rozeznaniu problemu przystąpiliśmy do modlitwy wstawienniczej w zakrystii kościoła. Obecny był także diakon. Po kilku minutach byliśmy świadkami wielkich manifestacji Złego, ogromnej siły fizycznej, którą dziewczyna dysponowała, pomimo bardzo wątłej budowy ciała. Cały czas prowadziliśmy modlitwę błagalną, ponieważ diecezja, w której się znajdowaliśmy, nie była moją, stąd nie mogłem użyć powierzonej mi władzy egzorcyzmowania.
  W pewnym momencie, modląc się, wypowiedziałem słowa: Matko Najświętsza, musimy zawołać do pomocy księdza proboszcza, gdyż on tu jest ojcem dla Twoich dzieci z tej parafii. Na to demony zaczęły krzyczeć: – Nie! Tylko go nie wołaj! Daj nam spokój, zostaw nas! Poprosiłem więc diakona, żeby jak najszybciej sprowadził księdza proboszcza. W międzyczasie przerwałem modlitwę, by dać odpocząć cierpiącej. Po kilku minutach udało nam się odnowić przyrzeczenia chrzcielne.

  Perfekcyjnie po włosku
  Gdy tylko wrócił diakon z proboszczem, rozpoczęliśmy modlitwę na nowo. Aby jeszcze upewnić się co do stanu dziewczyny, modliłem się w języku włoskim, na co duchy odpowiadały perfekcyjnie w tym języku. Dziewczyna na pewno nie znała włoskiego. Było więc to dla nas kolejnym potwierdzeniem jej zniewolenia. Od tej pory modlitwa była nieustannym dialogiem z Matką Bożą. Duch Boży prowadził nas przez kolejne minuty i godziny. To było niesamowite, jak Pan „podpowiadał” nam, co mamy robić i jak się modlić, żeby przyjść z pomocą cierpiącej.
  W pewnym momencie odczułem w sercu, że mamy poprosić Matkę Bożą, by zmusiła demony do wyjawienia ich liczby. Zaznaczę, że cały czas była to modlitwa o uwolnienie, modlitwa błagalna, którą może sprawować każdy kapłan, nie tylko egzorcysta. Po chwili usłyszeliśmy odpowiedź: Jest nas dwóch. Bóg dał nam jednak poznać, że to kłamstwo, i takie mocne światło, że duchów jest sześć, i że są to duchy świata oraz pomniejsze demony na usługach Szatana.

  Poprosiłem Matkę o pomoc
  Zaczęliśmy więc modlitwę za zmarłych przodków tej dziewczyny i wtedy demony wpadły we wściekłość. Poprosiliśmy też, żeby poprzez obmycie jej głowy i twarzy wodą święconą została ona sama i całe pokolenia obmyte wodami Jordanu. Reakcja była potężna, duchy wyły z bólu i błagały, byśmy je zostawili w spokoju. Wtedy skierowałem prośbę do Matki Najświętszej, aby Ona sama rozkazała im wyjść z dziewczyny. Zaczęły ponownie prosić o pozostawienie ich w spokoju. Po chwili
  usłyszeliśmy: – Gdzie mamy iść? Wtedy dotarło do nas, że Bóg chce zupełnego uwolnienia tej naszej biednej siostry.
  Od tego momentu z jakąś wielką wiarą zaczęliśmy się modlić, ufając, że tej nocy możliwe jest zwycięstwo. Ponownie skierowaliśmy do Matki Bożej prośbę, by duchy ujawniły swoją liczbę i imiona. Usłyszeliśmy potwierdzenie, że jest ich sześć i że dwa chcą już wyjść, gdyż nie mogą znieść modlitwy. Poprosiłem Matkę Bożą, aby nakazała im wyjawienie imion oraz natychmiastowe opuszczenie dziewczyny. Pierwszy zdradził się duch pożądliwości. Pan Jezus dał nam też światło, że ten duch znajduje się w skroniach. Po nałożeniu dłoni na skronie nastąpiły wielkie manifestacje, a dziewczyna dysponowała na nowo ogromną siłą. Chciałem natrzeć jej skronie olejem egzorcyzmowanym, lecz wytrąciła mi naczynie z ręki. Wypowiedziałem więc błagalną formułę związania: Panie Jezu Chryste, mocą Twojego Kapłaństwa, mocą Krzyża i mocą Krwi Twojej, oddając się w opiekę Najświętszej Maryi Panny, pokornie Cię proszę, byś Ty sam związał ducha pożądliwości i wyrzucił go z tego Twojego Stworzenia. Strąć go Panie na dno piekła. Miejsce uwolnione pieczętuję Twoją Krwią w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Poprosiliśmy też Matkę Bożą, aby duch ten na znak wyjścia wyrecytował całe „Zdrowaś Mario”. Po chwili usłyszeliśmy wrzask oraz recytowane w bólach i jękach „Pozdrowienie Anielskie”. Gdy padły ostatnie słowa z modlitwy Maryjnej, duch opuścił dziewczynę. Wielka radość zapanowała wśród nas i jakieś Boże przekonanie, że rzeczywiście Pan chce dzisiaj na naszych oczach uwolnić tę dziewczynę, a tym samym potwierdzić głoszenie Słowa znakami.

  Duch niemy wypowiedział swe imię
  Kontynuowaliśmy modlitwę w ten sam sposób, „rozmawiając” tylko i wyłącznie z Matką Bożą. Bóg dał kolejne światło w serce, że następnym jest duch niemy i że jest przywódcą całej grupy. Gdy on odejdzie, pozostałe już nie wytrzymają same. Prosiliśmy więc Maryję, aby ten wyjawił swoje imię. Niestety milczał. Wziąłem zatem sól egzorcyzmowaną i skierowałem do Boga taką modlitwę: Boże w Trójcy jedyny, mocą modlitwy wypowiedzianej nad tą solą, wypal usta duchowi niememu, by wyjawił swoje imię i byś Ty mógł go wyrzucić, przez Chrystusa Pana naszego. Amen. Po nałożeniu soli na usta dziewczyny i uczynieniu znaku krzyża, duch niemy wśród przeraźliwych wrzasków wykrzyczał swoje imię: Beliar. Powtórzyłem formę błagalną związania oraz skierowałem do Matki Bożej tę samą prośbę, żeby na znak wyjścia wyrecytował „Zdrowaś Mario”. Tak też się stało. W wielkich mękach recytował „Zdrowaś Mario” oraz bardzo mocno rzucał naszą siostrą. Po chwili dokończył modlitwę i wyszedł z dziewczyny. Zostały jeszcze cztery.

  Wyrzucenie pozostałych
  Narastało w nas zmęczenie fizyczne, ponieważ mieliśmy problem z trzymaniem dziewczyny. Trwaliśmy jednak na walce o nią, widząc, jak wielkie rzeczy czyni Matka Boża tej nocy. Zaczęliśmy wzywać m.in.: Ojca Pio, Matkę Teresę, o. Leona Dehona. Za każdym razem demony krzyczały, by ich nie wołać. Znowu poprosiłem Maryję o nakazanie kolejnemu duchowi wyjawienia imienia i wyjście. Usłyszeliśmy: – Jestem Lucyferem. Zwróciłem się więc do Matki Najświętszej: – Maryjo, przecież nie ma tu Szatana. Nie może więc to być Lucyfer. Są jedynie jego wysłannicy. Rozkaż proszę, by wyjawili swe imiona. Po chwili usłyszeliśmy: Zewil. Po formule związania sytuacja się powtórzyła, wyrecytował modlitwę i opuścił dziewczynę.

  W ten sam sposób modliliśmy się dalej. Do naszych uszu dobiegło kolejne imię: – Jestem Aszan. Także i ten duch, po błagalnej formule związania, opuścił naszą siostrę, recytując „Zdrowaś Mario”. W tym momencie, pomimo błagań o dar wolności dla dziewczyny, nasza modlitwa wydawała się słabnąć, a duchy choć ich było już o połowę mniej, poniewierały tym Bożym Dzieckiem bardzo mocno. I wtedy wszyscy trzej przytuliliśmy dziewczynę i skierowaliśmy do naszej Matki następujące słowa: – Maryjo, rozkaż im, by wyszły z tej naszej siostry, gdyż te uściski kapłanów są gorsze dla duchów od ognia piekielnego. Wtedy demony zaczęły drzeć się, że rzeczywiście nie mogą wytrzymać uścisku naszych rąk. Poprosiliśmy Matkę Bożą, aby nakazała kolejnemu wyjawienie imienia oraz opuszczenie dziewczyny. I wtedy Duch Święty podpowiedział nam, że duch ten jest umiejscowiony w oczach dziewczyny. Położyliśmy więc stułę na jej oczach, prosząc Pana, by poprzez ten znak kapłaństwa, który On nam dał, dziewczyna została uwolniona. Duch bardzo się rzucał i krzyczał, odgrażając się, że nawet jeśli wyjdzie, to i tak wróci z powrotem. Błagaliśmy Matkę Najświętszą, by rozkazała mu wyjawienie imienia i odejście z recytacją „Zdrowaś Mario”. Po chwili usłyszeliśmy: – Jestem Libal. Następnie z wielkimi trudnościami recytował modlitwę Maryjną, przerywając wiele razy i zaczynając jakby pod czyimś rozkazem, zawsze na nowo od miejsca, gdzie przerwał, aż do zakończenia. Po kilku minutach w naszej siostrze pozostawał już tylko jeden demon.

  Nasze serca biły coraz mocniej na myśl, że zbliża się cud zupełnego wyzwolenia. Długo jednak trwało, zanim ostatni duch się ujawnił. Chciał nas oszukać, przekonując, że dziewczyna jest już wolna. Wierzyliśmy jednak w to poznanie z początku modlitwy, iż duchów jest sześć. Prosiliśmy Matkę Bożą o światło i podpowiedź, jak mamy się modlić. W pewnym momencie Pan Jezus dał nam poznać, że duch ukrywa się w szyi. Pan pokazał nam też, że ten duch dusi dziewczynę nocami. Wziąłem więc z szuflady Maryjną stułę i obwiązałem nią szyję dziewczyny, wypowiadając następującą modlitwę: Niech ta Maryjna stuła będzie dla nas wielkim znakiem obecności Pana pośród nas i uwolnienia szyi naszej siostry. W tym momencie demon się ujawnił i zaczął rzucać dziewczyną. Do tego stopnia, że diakon i ksiądz proboszcz nie mogli jej utrzymać. Błagaliśmy więc Matkę Bożą znowu, by duch ujawnił swoje imię. Po kilku minutach modlitwy usłyszeliśmy: – Jestem Kirych. Wypowiedziałem więc modlitwę związania, po której duch z wielkim trudem recytując „Zdrowaś Mario”, wyszedł z naszej biednej siostry. Zapanowała wielka cisza i pokój. Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni. Była godzina 23.30, kiedy Maryja wyrzuciła ostatniego demona.

  Radość z wyzwolenia
  Pan uczynił wielki znak, potwierdzając to, że On jest prawdziwie Bogiem Żywym! Pomodliliśmy się nad naszą siostrą o napełnienie uwolnionych miejsc Duchem Świętym oraz prosiliśmy Jezusa, by Swą Krwią Najdroższą opieczętował odzyskane miejsca i zamknął wszelkie „furtki” przed ponownym wejściem demonów. Nasza siostra była spokojna. Na jej twarzy pojawił się uśmiech. Poprosiliśmy też Pana Jezusa, aby na znak zupełnego uwolnienia dziewczyna z miłością ucałowała Jego Krzyż święty. Dziewczyna wzięła mój krzyż św. Benedykta i ucałowała. Na drugi dzień rano przyszła na Eucharystię i podeszła do księdza proboszcza, prosząc o błogosławieństwo. Jest wolna. Pan ulitował się nad swoim biednym dzieckiem.

  Niech będzie chwała Trójcy Świętej oraz Matce Najświętszej za to wszystko. Dziękujemy Świętym i Aniołom oraz całemu Niebu, które nas wspierało w walce. Prosimy Pana za wszystkimi, którzy cierpią.
  Amen.

  Ks. Michał Olszewski SCJ
  egzorcysta diecezji kieleckiej

  ===============================================

  Powyższy tekst ukazał się w miesięczniku Egzorcysta
  =========================================================
  Więcej o miesięczniku na stronie internetowej: miesiecznikegzorcysta.pl

  Miesięcznik Egzorcysta to nowoczesne narzędzie ewangelizacji i obrona przed agresywną promocją magii, okultyzmu i ezoteryzmu.
  W najnowszym numerze (listopadowym,) m.in. o tym, jakie uniknąć czyśćca. Szansę ma każdy!
  Dodatkowo w numerze:
  Reinkarnacja, czy zmartwychwstanie. Wieczna tułaczka, czy wieczna nagroda? – ks. dr Andrzej Wołpiuk
  Zły boi się światła – z ks. dr Eugeniuszem Derdziukiem, egzorcysta diecezji zamojsko – lubaczowskiej rozmawia Artur Winiarczyk.
  Czysta kasa – a w niej ks. Jarek Cielecki (Rzym) opowiada historię księdza, który przychodził z czyśćca w ramach zadośćuczynienia.
  Ponadto:
  Świecznik z Berlina – świadectwo Magdy
  Najdłuższa noc Ojca Pio – Janusz Dorsz
  Pseudoegzorcyści – dr Jadwiga Zięba
  Trwa rewolucja. Kto za tym stoi? – Tomasz Rowiński
  Czy człowiek to tylko splot nerwów? O materii umysłu – prof. Stephen Barr.

 5. Paul pisze:

  To znaczy że Magda cierpi opętanie jak Anneliese?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s