Magdalena Środa za dobijaniem chorych dzieci – nie szukajmy Holandii, Niemiec czy Francji … Piekło już i u nas wylazło całkiem na wierzch

                                                      T4 po polsku
Magdalena Środa goszcząca w programie „Sterniczki” na antenie pierwszego programu Polskiego Radia wprost opowiedziała się za dobijaniem chorych dzieci. Bez ogródek, jasno i wyraźnie stwierdziła, że tym „które żyją bardzo krótko, dzień, dwa, tydzień, i właściwie nic się nie dzieje w ich życiu poza cierpieniem. Pytanie czy nie jest rzeczą humanitarną aby temu cierpieniu ulżyć w sposób ostateczny”. 

Przyznam, że mnie zamurowało. Wiele szumu ostatnio było wokół wypowiedzi Jurka Owsiaka, za którą oberwał niemalże z każdej strony i musiał się rakiem ze swoich słów wycofywać. Tymczasem uznana „etyczka” z profesorskim tytułem otwarcie i bez ceregieli opowiada się za ostatecznym skracaniem cierpienia chorym ludziom na co nikt nie zwraca większej uwagi. W dodatku pozwala jej się wygłaszać te tezy w publicznej rozgłośni radiowej, która żyje z pieniędzy nas wszystkich.

Zadam głupie pytanie: kto, wedle pani profesor, ma rozstrzygać o tym, czy w życiu konkretnego dziecka jest tylko cierpienie, czy może coś więcej? Lekarz? Rodzice? A może rada „etyków” złożona z osobników żywcem wyciągniętych z niemieckiego programu T4? Zadam jeszcze jedno pytanie: dlaczego ograniczać się do dzieci? Dlaczego nie stworzyć skali cierpienia odnoszącej się do wszystkich ludzi i z automatu skracać męki wszystkim, którzy przekroczą wyznaczony próg? Przez wieki ludzie zastanawiali się jak ograniczyć cierpienie, powstał cały dział medycyny paliatywnej, kosztowny i czasem nieskuteczny a tymczasem pani Środa jednym posunięciem rozwiązuje problem wydobywając przy okazji z kryzysowej zapaści całą gałąź przemysłu około funeralnego.

Oczywiście zaraz znajdzie się ktoś, kto uzna, że zgodnie z prawem Godwina przegrałem dyskusję już na wstępie porównując wynurzenia profesorki do nazistowskiego programu eliminacji osób niepełnosprawnych. Mam to głęboko w nosie. Zasada ta została wymyślona przez lewackich idiotów doskonale wiedzących, że to co proponują idealnie zbiega się z działaniami niemieckich zbrodniarzy. Nie mogąc argumentu odeprzeć uznali, że należy zabronić jego stosowania. Dlatego jeszcze raz powtórzę: Magdalena Środa i jej poplecznicy stoją w tym samym szeregu, w którym stał dr Joseph Mengele, Victora Bracka czy Phillippa Bouhlera, a hasło „Vernichtung von lebensunwertem Leben” (likwidacja życia niewartego życia) mogą śmiało uznać za swoje.
Alexander Degrejt
Za:
http://www.fronda.pl/a/t4-po-polsku,25364.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Magdalena Środa za dobijaniem chorych dzieci – nie szukajmy Holandii, Niemiec czy Francji … Piekło już i u nas wylazło całkiem na wierzch

 1. wobroniewiary pisze:

  Jarek może coś Cię zmiękczy, przestaniesz kląć, zwłaszcza na Maryję

  Wiem, że nie robisz tego u nas, ale jako chrześcijanka i katoliczka modlę się, abys szanował Maryję – nie musisz Jej czcić, ale szanuj jako Matkę Jezusa

  Myślę, że to nie powód do jakiejś obrazy na mnie – za to piękna płaszczyzna do porozumienia między chrześcijanami choć różnych wyznań

  Ja Cię szanuję i nie wyzywam a grzecznie proszę – ok?

  Ps. Cz. I twego wpisu mamy „Artykuł, po którym łzom nie będzie końca – Holenderka dziękuje za życie w Polsce, bo tu … jeszcze nie zabijają. „EUTANAZJA, śmieciowy Finał Orkiestry ŻYCIA !!!”
  pod linkiem https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/01/12/artykul-po-ktorym-lzom-nie-bedzie-konca-holenderka-dziekuje-za-zycie-w-polsce-bo-tu-jeszcze-nie-zabijaja-eutanazja-smieciowy-final-orkiestry-zycia/

  Niech Ci Bóg błogosławi i przyjaźnie do nas katolików usposobi 🙂

 2. olo13jcb pisze:

  Piekło wyłazi i coraz śmielej sobie poczyna…..

  • wobroniewiary pisze:

   A ty znowu w spamie :))))

  • Maggie pisze:

   Pani Sroda nie pierwszy raz wypowiada sie tak, ze czlowiek zastanawia sie: jak kobieta i do tego ze stopniem naukowym moze miec szokujace opinie\przekonania. W przeszlosci drwila sobie z nazwy Jasna Gora i to w bluznierczy sposob – to chyba moze sluzyc za wyjasnienie dlaczego jest za eutanazja.

 3. olo13jcb pisze:

  Piekło wyłazi i coraz śmielej sobie poczyna…

 4. Libro77 pisze:

  Podobnie było z pederastami, zaczynano małymi krokami. Przy okazji – dlaczego nawet katolicy nazywają ich gejami? Nie potępiam ich jako ludzi, potępiam ich metody.

  • Maggie pisze:

   LIBRO77: Oni sami przywlaszczyli sobie ta nazwe gay, ktora kiedys okreslalo sie wesole/przyjemne osoby. Nazywano ich wczesniej queer tj cos w rodzaju dziwolagow. Przez delikatnosc, przypuszczalnie, nikt nie oponowal i slowo gay sie przyjelo …nawet w Polsce- tak jak terminy McDonalds czy fast food.

   Najwiekszy zjazd tego towarzystwa odbywa sie co roku w Toronto. Z calego swiata sciagaja tu tlumy by przejac miasto. W sobote maszeruja lesbijki, ktore w niedziele dolaczaja do gejow i ta parada bezwstydu zwie sie wowczas…parada dumy(Pride Parade).
   Wiele osob na wysokich, rzadowych stanowiskach juz nie ukrywa swej „orientacji”, wiec znajduja poparcie i coraz to nowe przywileje etc.
   To co dawne kompedia lekarskie kwalifikowaly jako chorobe psychiczna, uwaza sie w mysl poprawnosci politycznej, za sprawy genetyczne, ukrywajac w ten sposob perwersje.

 5. AA pisze:

  Katolickie szkoły mają zatrudniać „osoby transpłciowe” mające problem z własną tożsamością?
  Wolność religii w Stanach Zjednoczonych święci coraz większe triumfy. Ostatnio proces wytoczono katolickiej szkole, która uznała, że nauczycielem w niej nie może być mężczyzna, który maluje paznokcie, nosi długie włosy i kolczyki i uznaje się za kobietę. Dyrektor nauczyciela wyrzucił, ale teraz ma proces, a byli uczniowie ślą protesty.

  Mężczyzna od dawna malował paznokcie, nosił długie włosy i kolczyki, ale dopiero w 2011 roku jeden z rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły św. Franciszka na przedmieściach Nowego Yorku zwrócił na to uwagę dyrektorowi. Ten poprosił nauczyciela o zmianę wizerunku, a gdy ta nie nastąpiła (bo Mark Krolikowski zrezygnował jedynie z malowania paznokci), wezwał go ponownie na spotkanie. Wtedy nauczyciel oznajmił, że czuje się kobietą. Na takie dictum dyrektor zrobił to, co musiał, czyli zwolnił nauczyciela z poważnymi problemami osobowościowymi i psychicznymi.
  http://www.fronda.pl/a/katolickie-szkoly-maja-zatrudniac-osoby-transplciowe-majace-problem-z-wlasna-tozsamoscia,25371.html

 6. AA pisze:

  „Tak absurdalne, że aż chore”
  Ojciec Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja odnosząc się do skandalicznej wypowiedzi Romana Giertycha zaapelował o pracę nad tym, by wszyscy żyli w prawdzie, zgodzie i miłości

  Roman Giertych w bezpardonowy sposób zaatakował Założyciela Radia Maryja. Giertych zasugerował, że „w okresie, gdy u władzy był Jarosław Kaczyński, PiS przekupiło o. Tadeusza Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne. W zamian Dyrektor rozgłośni – jak powiedział Giertych – rzekomo miał nie domagać się od PiS-u zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

  Były wicepremier wysłał list do o. Tadeusza Rydzyka, o. Janusza Soka Przełożonego Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, a także ks. biskupów.

  – To jest tak absurdalne że aż chore. Módlmy się i pracujmy nad tym żebyśmy wszyscy żyli w Polsce w prawdzie, zgodzie i miłości” – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

  Poseł Beata Kempa, wiceprezes SP, wiceminister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego stwierdziła, że jest to wielki atak na Kościół katolicki, którego częścią jest Radio Maryja i TV Trwam. Polityk dodała, że Radio Maryja prowadzi wielka promocję życia stąd te słowa budzą horrendalne oburzenie.

  – To po prostu obrzydliwe. Stawiam znak równości pomiędzy tym, a atakami Palikota i jego współtowarzyszy na Kościół katolicki, na księży, na biskupów. Wykorzystywanie do tego innych mediów i pisanie jakiś listów do hierarchów jest pewnie obliczone na bardzo tani efekt. Że pobudzi się bardzo antyklerykalny elektorat i że wreszcie ktoś może podliże się tym, którzy decydują o tym kto ma być na listach wyborczych – powiedziała pos. Beata Kempa.

  Każdy mierzy wedle swojej miary; dziś Roman Giertych główny pomocnik Donalda Tuska i Adama Michnika zrobi wszystko w atakowaniu Dyrektora Radia Maryja tylko po to aby szkodzić – stwierdził poseł Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS.

  – Nie ma się co przejmować tym ujadaniem, jazgotem zarówno liberałów, jak ich kabotyńskich pomocników. Chciałoby się powiedzieć „dłużej klasztora jak przeora”. Bądźmy optymistami. Tylko jeden warunek. Musimy być zorganizowani, zdyscyplinowani, również w dniu wyborów. Prędzej czy później odsuniemy od władzy tych nieudaczników – powiedział Joachim Brudziński.

  RIRM
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/tak-absurdalne-ze-az-chore/

 7. wobroniewiary pisze:

  UWAGA! Europejskie Parlamentarne Forum ds. Populacji i Rozwoju wpisało Frondę… na listę groźnych mediów. Jesteśmy niebezpieczni bo bronimy życia!

  EPF sporządziło dwie listy osób, organizacji, fundacji i mediów, które stanowią szczególne zagrożenie bo sprzeciwiają się sekularyzacji Europy i są pro-life. Na jednej z nich znalazła się… Fronda!

  Europejskie Parlamentarne Forum ds. Populacji i Rozwóju sporządza m.in. ekspertyzy dla oenzetowskich agend oraz między- i pozarządowych organizacji, które pragną współpracować z parlamentarzystami. EPF, jak czytamy w „Naszym Dzienniku” sporządziło także dwie listy organizacji, fundacji, ośrodków medialnych i edukacyjnych oraz stron internetowych działających w 32 państwach Europy, które są wyraźnie obce celom EPF. Dlaczego? Ponieważ bronią życia i rodziny.

  „Wymieniane na listach osoby i organizacje zostały napiętnowane, ponieważ sprzeciwiają się sekularyzacji Europy i są „anti-choice”, czyli właściwie mówiąc: są pro-life, bronią rodziny i prawa naturalnego przed ideologiami antynatalistycznymi i relatywistycznymi. Tym samym przeszkadzają w lobbowaniu na rzecz rzekomego wyboru (pro-choice)” – czytamy w dzisiejszym „ND”.

  Jeden z dokumentów, „Top 27 European Anti-choice Personalities”, podzielony został na cztery działy obejmujące przedstawicieli 10 państw Europy. Znalazły się w nim osoby sklasyfikowane jako mainstreamowi katolicy, katolicy ze „skrajnej prawicy” oraz katolicy „tradycjonaliści” związani ze stowarzyszeniem Tradycja, Rodzina i Własność.

  Jak czytamy w „ND”, lista przypomina kartotekę policyjną z poszukiwanymi kryminalistami. Nazwisko każdej osoby opatrzono zdjęciem, a pod spodem wypisano prowadzone przez nią działania przeciwne polityce anti-life. Jean-Marie le Méné – na przykład – mąż i ojciec 9 dzieci, jest „winien” założenia i kierowania Fundacją im. Jérôme’a Lejeune’a, bycia członkiem Rycerzy Francuskiej Legii Honorowej oraz Naukowego Komitetu Europejskiego Instytutu Bioetyki. Poza tym jest częstym prelegentem podczas wydarzeń anti-choice, a jego fundacja wspiera prowadzenie strony http://www.genethique.org.

  Co ciekawe, na drugiej liście zagrożeń znalazło się szczególnie wiele ośrodków z Polski. Wśród mediów za niezwykle niebezpieczne EPF uznało Radio Maryja, „Nasz Dziennik”, Telewizję Trwam, „Polonię Christianę”, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy oraz – uwaga – Frondę.

  Wśród ośrodków edukacyjnych lęk EPF wzbudziła Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Niebezpieczne są także Fundacje Lux Veritatis i Nasza Przyszłość oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi dość zabawnie przetłumaczone jako Culture Association of Christian im. Father Peter Complaints.

  EPF to organizacja, która skupia parlamentarzystów z różnych krajów Europy. W jej skład wchodzi m.in. Polska Parlamentarna Grupa na rzecz Populacji i Rozwoju.

  http://www.fronda.pl/a/uwaga-europejskie-parlamentarne-forum-ds-populacji-i-rozwoju-wpisalo-fronde-na-liste-groznych-mediow-jestesmy-niebezpieczni-bo-bronimy-zycia,25374.html

  • Sebro pisze:

   Ktoś jeszcze ma wątpliwości co do faszystowskiej twarz UE? Za chwilę zarzadają zamknięcia stron. A i zbliża się przecież konkurs na multipleks i teraz jak można dać miejsce telewizji będącej zagrożeniem dla społeczeństwa.

 8. Małgosia pisze:

  W Belgii lekarze zezwolili na jednoczesną eutanazję braci bliźniaków
  Po raz pierwszy na świecie lekarze zdecydowali się zezwolić na jednoczesną eutanazję bliźniaków. Dwóch głuchoniemych 45-latków z Antwerpii, na północy Belgii, zdecydowało się umrzeć razem, gdy okazało się, że tracą wzrok.

  O szokującym przypadku śmierci na życzenie, do którego doszło w ubiegłym miesiącu, poinformowała niderlandzkojęzyczna, liberalna gazeta belgijska „Het Laatste Nieuws”.

  Dziennik podał, że mężczyźni, którzy urodzili się głusi nie mogli znieść myśli, że wkrótce mogą również oślepnąć, co uniemożliwiłoby im komunikację ze sobą.

  Bliźniacy spędzili całe życie razem. Dzielili pokój w domu rodzinnym, a gdy dorośli obaj zostali szewcami. Po wyprowadzce od rodziców przenieśli się do wspólnego mieszkania.

  „Het Laatste Nieuws” podkreśla, że głuchota nie przeszkadzała im, by wieść szczęśliwe życie. Wszystko zaczęło się zmieniać kilka lat temu, gdy bracia zaczęli powoli tracić wzrok. – Myśl, że nie będą się mogli widzieć była dla nich nie do zniesienia – podaje dziennik.

  Zgodnie z belgijskim prawem eutanazja jest dozwolona, jeśli osoba pragnąca zakończyć swoje życie jest pewna swojej decyzji, a lekarz orzeknie, że cierpi ona nieznośny ból. Belgijscy bliźniacy nie byli jednak śmiertelnie chorzy, nie cierpieli również fizycznego bólu. Jednak mimo to lekarze Szpitala Uniwersyteckiego w Brukseli przystali na prośbę braci.

  Podwójna eutanazja została przeprowadzona 14 grudnia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s