Ks, Adam Skwarczyński – WIZJE BIBLIJNYCH PROROKÓW

WIZJE BIBLIJNYCH PROROKÓW

Prorocy więksi (Izajasz, Jeremiasz, Ezechiel, Daniel), mniejsi, a nawet wieszczkowie (jak Balaam, oświecony przez Boga), mieli ukazane różne przyszłe wydarzenia z historii Ludu Wybranego (i Starego, i Nowego Przymierza – chodzi o Kościół), lecz najczęściej bez dokładnego zakotwiczenia ich w czasie.
Mogli je tylko uszeregować, jak drzewa rosnące wzdłuż drogi, lecz nie umieli powiedzieć, jaka jest między nimi odległość.
Co więcej: gdy stanie się na linii drzew, zlewają się nam one w jedną całość i nie potrafimy już odróżnić jednego od drugiego. Fachowo nazywa się to „kontekstem optycznym”.
W podobny sposób sam Pan Jezus zapowiadał przyszłe wydarzenia, łącząc np. w jedną całość zapowiedź zburzenia Jerozolimy oraz swoją Paruzję. Na ciekawskie pytania uczniów odpowiada»: „Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą” (Dz 1,7). Za to wygłaszał przypowieści (np. o pączkach, które wypuszcza drzewo figowe (Łk 21,29-33), pouczenia o znakach czasu, ostrzeżenia oraz zachęty do stałego czuwania.

Gdy czytamy np. proroctwa Izajasza, wyraźnie możemy zauważyć wspomniany „kontekst optyczny”: różne przyszłe wydarzenia widziane jako jedna całość. Jednak my, mając za sobą doświadczenie 2700 lat, dzielących nas od Izajasza, wyraźnie potrafimy odróżnić okoliczności Pierwszego Przyjścia Mesjasza (jak chociażby w dzisiejszym fragmencie z 7 stycznia (Mt 4,15-16) –  kliknij na „Ewangelia dla nas” od Izajaszowych zapowiedzi Powtórnego Przyjścia, tak dobrze znanych nam np. z czytań adwentowych. To Powtórne Przyjście (Paruzja) będzie niemal całkowitym przeorganizowaniem życia mieszkańców ziemi oraz umożliwieniem im życia w Świecie uzdrowionym, przemienionym, wolnym od wojen i chorób, cieszącym się wielkim dobrobytem. Wielka szkoda, że oczekiwanie na ten cud Powtórnego Przyjścia i odnowienie Świata większość uczniów Chrystusa mylnie wiąże z końcem Świata i Sądem Ostatecznym, ale to już inna sprawa.
ks. Adam Skwarczyński


W dzisiejszej Ewangelii są słowa: „Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego. Droga morska, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci światło wzeszło”.

 I spełniły się one wówczas, gdy Pan Jezus chodził  po ziemi w ludzkim ciele. Wiemy, że Słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym musi się wypełnić „co do joty”. Więc czekamy na okres zapowiedziany nie w objawieniach czy proroctwach, ale w największym Objawieniu – w samym Piśmie Świętym, w Księdze Izajasza:

Księga Izajasza 11,1-10. 

Wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się odrośl z jego korzeni.
I spocznie na niej Duch Pański, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pańskiej. Upodoba sobie w bojaźni Pańskiej. Nie będzie sądził z pozorów ni wyrokował według pogłosek; raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego. Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach, a wierność przepasaniem lędźwi. Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał.
Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze. Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą z modlitwą, i sławne będzie miejsce jego spoczynku
.

                Mamy prawo oczekiwać spełnienia się tych słów: „Marana Tha”!!!
CZYTAJMY PISMO ŚWIĘTE!!! – kliknij na Ewangelia dla nas

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Ks, Adam Skwarczyński – WIZJE BIBLIJNYCH PROROKÓW

 1. wobroniewiary pisze:

  W jednej sprawie dziś wygraliśmy w necie i cieszy nas, że ktoś o nicku „Księga Prawdy” nie może przegrywać sobie dowolnie filmu z ks. Adamem i propagować go obok „przenajświętszych orędzi” z Irlandii

 2. wobroniewiary pisze:

  Prawidłowe to dwa linki – nasz oraz ks. Artura Migasa z tytułem „Widziałem Nowy Świat”

  • Franek pisze:

   Czy to o tych filmach z Ks. Adamem pisze Rosa córka Zenobiusza ? jeżeli tak to świadczy o niej bardzo źle a wniosek po przeczytaniu jej komentarza mam tylko jeden i jest on zdecydowanie negatywny.

   Rosa powiedział/a
   Styczeń 7, 2013 @ 20:38
   „Tak Zenobiuszu, to Ksiądz Adam jest autorem tych listów, co świadczy o nim bardzo źle. Gdybym czytała same listy, może bym tego nie twierdziła, ale obejrzałam jeszcze ponad 3 godziny filmów z jego udziałem i przeczytałam uważnie obie jego powieści. Wnioski narazie zatrzymam dla siebie, ale nie są to wnioski pozytywne”

 3. Paul pisze:

  Przenajświętsze orędzia z Irlandii:)He he to mnie rozśmieszyłeś:D
  Widzę że pod wpływem np waszej strony coś we mnie zaczyna się zmieniać:)
  Dzięki:)
  Co z darem Jasnowidzenia?Oglądałem wczoraj „Nie do wiary”i cały program poświęcony był Panu Krzysztofowi Jackowskiemu.Faktem jest że ma na swoim koncie wiele rozwiązanych spraw i przewidział kryzys gospodarczy co do dnia.Potwierdzeniem są papiery z policji i masa odnalezionych zwłok.Tu nasuwa się pytanie czy Bóg daje takie dary?
  Szatan to wiem ze daje często by cie zwieść ale to jest ciekawe i zastanawiające zarazem.

  • wobroniewiary pisze:

   Przepraszam, ale to od niej samej wzięła nasza Adminka ona pisze coś w tym stylu
   „moja córko te święte orędzia przez duże O” będą czytane przez wszystkie moje wyświęcone sługi, gdy Ewangelii czytać nie będzie wolno itd. i w ten deseń
   Tę nazwę nadała im Adminka, bo co jak co, ale chcieć zastąpić nimi Ewangelię w Kościele, to jeden ze szczytów herezji liturgicznej jak dla niej

   A co do jasnowidzenia
   Dar jasnowidzenia i pan Jackowski jako medium, no wybacz, ale poczytaj sobie i posłuchaj egzorcystów a jeszcze chodzi mi po głowie „darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” to też znana zasada.
   Wróżenie, seans bioenergo, kryształy odpromienniki to wszystko kosztuje.
   Czy zapłaciłeś za udział we mszy św. o uwolnienie? Jak chciałeś to dałeś na tacę ale nikt nic od ciebie nie żądał
   Wróżenie, seansy bioenergo, kryształy, odpromienniki to wszystko kosztuje.

   Sny prorocze, wizje, proroctwa od Boga pochodzące nie są grzechem są Łaską.
   Wizje mediumiczne mają innego „pana”i pochodzą z dołu, czyli z piekła ewentualnie z chorej wyobraźni
   Na przykład ktoś sobie ubzdura że zostanie królem albo władcą. Zacznie wszystkich niszczyć wokół siebie szukać dojścia do władców lub kandydatów na władców i wróżyć co jest złe a co dobre i co trzeba zmienić 🙂

   Kazimierz

 4. Paul pisze:

  Nom masz racje Pan Jackowski sam przyznaje że ma bardzo stresujące życie i to jest cena jaką płaci.To jest właśnie ten trick Diabła że ci powie coś co jest prawdą ale nie za nic.W gazecie Pomorskiej Jackowski w grudniu 2007 roku powiedział że widzi ludzi z banku idący w wielkim stresie i tym podobne i że dojdzie do kryzysu w 2 połowie 2008 roku.To się sprawdziło.Ciekawe czy on wie że jego dar pochodzi od diabła bo wątpie poza tym wierzy jak się okazuje w reikarnacje więc to już jasne.Szkoda tylko że nieuświadomieni ludzie mogą zainteresować się nie tym co trzeba.

 5. Paul pisze:

  Ciekawe kiedy ostrzeżenie?Ale będą mieli ludzie miny jak zobaczą Pana na obłokach.Szczęka do podłogi:)

  • wobroniewiary pisze:

   Z każdą chwilą coraz bliżej 🙂

   Ale kiedy – wie tylko Bóg, i ten, komu Bóg zechce objawić, bo może to zrobić, gdyż Ostrzeżenie to nie Sąd Ostateczny 🙂

   Po znakach zdaje się, że blisko, ale… to wie tylko Bóg

   Ta od „przenajświętszych” na pewno nie wie MKordas też nie, Żywy również ani Dzieciak z Chicago. im się 2012 skończył i pomysły nowe ….trafił

   Tym razem Adminka 😉

  • PawelW pisze:

   O ile ustoisz jeszcze na nogach…” może niedokładny cytat – Paul nie jest to powód do sensacji, a raczej do modlitwy o dusze żyjące w ciemności i letnie. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale niedawno przeżyłem bardzo głęboki wstyd po spowiedzi z znacznej części życia (generalnej). Uczucie którego doznałem było tak silne, że miałem ochotę by wszystkie pagórki na mnie padły i mnie przykryły, miałem ochotę uciekać z kościoła. Ciężko opisać gdy zobaczy się marność swojej duszy i po czasie zrozumiałem w jaki sposób ludzie którzy poznają prawdę o stanie swojej duszy zaczną prześladowania kościoła. Najprościej napisać to można tak, że jeżeli ktoś po Paruzji będzie widział kamień na ziemi i bedzie miał świadomość tego że ten kamień nie dopuścił się tak wielu grzechów jak on bo jest kamieniem wzbudzi się w nim niechęć do tego kamienia. To tym bardziej nie będzie mógł spojrzeć w kierunku Boga który jest Miłościom, a wręcz znienawidzi wszystko co może pochodzić od Boga, by uciszyć obudzone sumienie.

   Ps to są moje osobiste przemyślenia.

   Marana Tha
   Shalom

 6. Paul pisze:

  Słuchałem kiedyś proroczy sen Szymka o ostrzeżeniu.Jak bym się miał bawić to typuje maj czerwiec tego roku:)To pewnie i tak za szybko ale to tak pół żartem:)A dopiero wczoraj się dowiedziałem o jakiś egzorcyzmach na czytelnikach dznmp na które wpadł do głowi pomysł ks Adamowi:)Na mnie chyba zadziałały :))Pozdrówcie Ks Adama
  Dobranoc:)

  • wobroniewiary pisze:

   Nie typuj 
   Ks. Adam zna Szymka, gości też jego tatę
   Tu chodzi ogólnie o wizję oraz o przypowieść, że po dojrzałych pąkach poznajemy że pora żniw, więc my po dojrzałych ‘znakach” poznajemy że pora na Bożą interwencję o której mówią już i OO. Paulini podczas Apeli Jasnogórskich że tylko Boża interwencja może pomóc Znaków dookoła aż nadto. Matka Boża u Adama-Człowieka mówi że czas już bardzo krótki, dlatego przychodzi tak często, dzieci z Medziugorje powiedziały, że stanie się to za ich życia, ojciec Petar Ljubucić, który ma objawić światu tajemnice tez nie ma przysłowiowych 15 lat…..

   Ewa
   Co do ks. Adama, przeczytał Twój komentarz i cieszy się z owoców egzorcyzmu. Wszystkim codziennie błogosławi podczas Apelu Jasnogórskiego, łącz się duchowo 🙂

  • kropelka pisze:

   Też oglądałam sen Szymona. Myślę że ostrzeżenie jest bardzo blisko. W jego śnie Bóg poucza nas, abyśmy nie brali dat medialnych poważnie. Data podana przez ludzi się nie sprawdziła. Ostrzeżenie przyszło później, jak już niewielu ludzi go nie oczekiwało. Jestem na tej stronie od dawna, nigdy jednak nie odważyłam się napisać. Sama miałam i nadal miewam wiele snów. Śnią mi się ludzie którzy potrzebują modlitwy. Miałam też sen o człowieku który żyje, jak się potem okazało alkoholika który umiera z powodu chorej trzustki. Od kilku miesięcy odczuwanie bliskości Boga i jego rychłego przyjścia stało się bardzo silne. Rozumiem księdza Adama. Myślę że takich osób jak ja jest coraz więcej bo czas jest bliski. Dziękuję Bogu za tę stronę.

 7. ewa pisze:

  Witam. Mam wielka prosbe do Admina…bardzo mi zalezy na otrzymaniu OREDZI CZLOWIEKA-ADAMA Z LAT 2008 – 2010. Czy bylaby mozliwosc ich otrzymania do poobrania itp…bo na stronie Adama-Czlowieka w Archiwum ich nie ma. Czy Admini tej strony posiadaja te oradzia? dziekuje ja odpowiedz ewa

 8. Miecz Prawdy pisze:

  EWANGELIA PRZYNOSI USPRAWIEDLIWIENIE I ZBAWIENIE WSZYSTKIM LUDZIOM
  KONIECZNOŚĆ USPRAWIEDLIWIENIA DLA POGAN I ŻYDÓW

  Z Listu do Rzymian

  Zapowiedź głównego tematu
  16 Bo ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka. 17 W niej bowiem objawia się sprawiedliwość Boża, która od wiary wychodzi i ku wierze prowadzi, jak jest napisane: a sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
  Usprawiedliwienia potrzebują poganie
  18 Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.
  29 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe – pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s