List-prośba Ks. Sylwestra Zawadzkiego ze Świebodzina do nas i naszych Czytelników – wspomóżmy budowę Ośrodka Duszpasterskiego Kultu Chrystusa Króla

Przed chwilą otrzymaliśmy maila tej treści:
[…] „czy Admini strony broniącej Wiary i Tradycji, zechcieliby nadać rozgłos tej Wielkiej Sprawie.”

IMG_4059

Drodzy Czciciele Chrystusa Króla, Ofiarodawcy budowy Pomnika.

    W uroczystość Chrystusa Króla Wszechswiata 25 listopada 2012 r. u  stóp Pomnika Chrystusa Króla w Swiebodzinie, obchodziliśmy uroczyście II  rocznicę poświęcenia Pomnika.
Pomnik Chrystusa Króla – to wotum wdzięczności za otrzymane łaski, znak  wiary i świadectwo, że Ziemia Świebodzińska w dniu 26 listopada 2000  roku zawierzyła swój los Chrystusowi Królowi i uznała KRÓLEWSKĄ GODNOŚĆ  CHRYSTUSA KRÓLA.
Pomnik ten powstał wyłącznie z ofiar czcicieli  Chrystusa Króla w Polsce i na całym świecie.

   W ciągu minionych dwóch lat przybyło do Pomnika około 600 tysięcy  pielgrzymów. W okresie letnim miesięcznie przybywa ok. 80 tysięcy  pielgrzymów. Przybywają pielgrzymki z najdalszych krajów świata, takich  jak Chiny, Korea, Meksyk, Filipiny Australia, Rosja, Białoruś, Ukraina,  cała Europa, Polska.
Wobec takiego zainteresowania konieczne jest utworzenie Ośrodka Duszpasterskiego Kultu Chrystusa Króla, przy którym będzie między innymi Dom Pielgrzyma i Kaplica.
Cały czas trwają prace przy zagospodarowaniu, upiększaniu terenu  wokół Pomnika, budowie  Alejek Różańcowych z kaplicami Tajemnic Różańcowych, przy urządzaniu Ogrodów Królewskich.

   W piątek 30 marca 2012r. Bp Stefan Regmunt poświęcił Drogę  Krzyżową przy Pomniku. Odtąd w każdy piątek wieczorem jest odprawiana  tam Droga Krzyżowa.
GI4G2298

Ofiary można przekazywać na konto
WBK –  95 1090 1593 0000 0000 5903 7265
PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA P.W.MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  W  ŚWIEBODZINIE
z dopiskiem:
„na dalsze  prace przy Pomniku”
.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2013 Roku
składam najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego
i odważnego wyznawania wiary w ROKU WIARY
wdzięczny za wszelką pomoc
ks. Sylwester Zawadzki

Przy wszystkich pracach możemy  liczyć wyłącznie na ofiarność Czcicieli Chrystusa Króla w Polsce i na całym świecie.
Dlatego ośmielam sie prosić wszytkich Czcicieli Chrystusa Króla o  pomoc finansową, o tę symboliczną złotówkę na tak szczytny cel.

GI4G5292

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „List-prośba Ks. Sylwestra Zawadzkiego ze Świebodzina do nas i naszych Czytelników – wspomóżmy budowę Ośrodka Duszpasterskiego Kultu Chrystusa Króla

  • sara pisze:

   Malgosiu – Bog Ci zaplac! Przepiekna piesn! Polska piesn! Wzruszajaca piesn! Dziekujemy Swiebodzinowi!!! I Biskupowi Sylwestrowi!!!

  • anioleczek pisze:

   Jezu wołam do Ciebie z cała mocą w imieniu biednego narodu, pragniemy abyś był naszym Królem, abyś rzadził nami całym sobą a nie tylko sercem. Irena

 1. muszelka pisze:

  Ilu biskupów stoi pod Pomnikiem Chrystusa Króla 😉
  Króluj nam Chryste!

 2. wobroniewiary pisze:

  Jezus, Imię tak Przyjemne i Pełne Słodyczy, a zarazem … ach jak…Wszechmocne!

 3. Patriota i katolik pisze:

  Nie zapominajmy, że do dokonania intronizacji potrzebna jest również świecka władza, a tej nie intronizacja w głowie

  Roztańczona dyplomacja
  Polska dyplomacja pod kierownictwem Radosława Sikorskiego przechodzi samą siebie. Skuteczność marna, efekty żadne, ale zapału i inwencji twórczej wciąż nie brakuje. Ostatnio, żeby zachęcić Chińczyków, którzy i tak drzwiami i oknami pchają się do inwestowania w naszym kraju, ambasador Polski w Chinach Tadeusz Chomicki wraz z pracownikami placówki dyplomatycznej w Pekinie nagrał nową wersję przeboju południowokoreańskiego hitu „Gangnam Style”. Nagranie przedstawicieli polskiej dyplomacji w strojach łowickich tańczących przy koreańskich rytmach bije rekordy oglądalności w internecie. Szef resortu spraw zagranicznych, komentując „zaangażowanie” ambasadora i jego świty, podkreślił, że ma to być element promocji Polski. Ciekawe… Swoją drogą, skoro polskim dyplomatom tak dobrze wychodzą tańce, to może warto pomyśleć o zmianie profesji, a sprawy dyplomacji oddać mniej roztańczonym, ale fachowcom…?n

  http://naszdziennik.pl/wp/19805,posmiertny-tryumf.html

 4. M pisze:

  Wielkie TAK! Dla Chrystusa Króla Polski i świata całego!
  KRÓLUJ NAM CHRYSTE!

 5. myślący pisze:


  Myślę że warte dużego zainteresowania i rozpropagowania.
  Dominus Illuminatio mea et Salus mea quem timebo!!!!!!

 6. Sylwia pisze:

  Dla Milosci niczego nie mozna odmowic.

 7. Bogusia Toton pisze:

  PANIE NASZ I KRÓLU…
  Panie nasz i Królu, stajemy przed Tobą – my dzieci tej ziemi.
  Panie nasz i Królu, otwieramy bramy naszych serc
  i tworzymy przejście dla Ciebie, dla Twojego orszaku.
  Przyjdź, Jezu, przyjdź, Królu Chwały, Umiłowany nasz.
  Oto Ty nadchodzisz, Święty, Święty, Święty,
  Zasiadający na tronie pośród aniołów,
  Władający całym stworzeniem.
  Wybrałeś właśnie ten dzień, ten naród, tę ziemię.
  Na Twe słowa – odpowiadamy, my Polacy:
  Oto tron naszego Narodu, który tak długo stał pusty,
  bo nie było na nim Ciebie, nasz Królu…
  Jezu, jakże moglibyśmy Ciebie nie kochać,
  jakże moglibyśmy mieć innego Króla niż Ciebie…
  I dlatego – Panie nasz i Królu – pragniemy z mocą wyznać:
  Nie mamy innego Króla, jak tylko Ciebie!
  Nie chcemy służyć demonom!
  Nie chcemy służyć mamonie!
  Nie chcemy służyć idolom!
  Nie chcemy służyć zwodniczym ideologiom!
  Pragniemy, o Jezu, tak bardzo pragniemy służyć tylko Tobie!
  Ty bądź Królem naszych serc,
  Królem naszego życia,
  Królem naszych marzeń, pragnień,
  Królem naszych myśli, gestów, spojrzeń,
  Królem naszych rodzin, Królem naszego Narodu,
  o tak, Jezu, bądź Królem Polski!
  AMEN, AMEN, AMEN…

 8. Pingback: Ks. Sylwester Zawadzki ze Świebodzina – “Składam serdeczne podziękowanie WSZYSTKIM, którzy odpowiedzieli darem serca na moją prośbę umieszczoną na stronie WOWiT | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 9. Pingback: Życzenia Wielkanocne od ks. Zawadzkiego ze Świebodzina | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 10. Lucyna Franke pisze:

  Litania Jezusa dla Ludzkości (2) – O Łaskę Uwolnienia

  [……edycja Admin]

  • wobroniewiary pisze:

   wpuściliśmy, aby móc odpowiedzieć!

   Trzeba mieć tupet wklejać modlitewki Marysi szatańskiej z Irlandii!!!
   Zapraszamy na douczki – https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/02/08/ostrzezenie-przed-satanistycznym-podlozem-oredzi-marii-z-irlandii-kompendium/

   APAGE SATANAS!!!

   • Maggie pisze:

    Mysle, ze czesto ludzie nie zdaja sobie sprawy ze zrodel otrzymanych jakas droga „modlitewek”.
    Spotkalam zacna osobe, szukajaca coraz to nowych modlitw … wydrukowalam pare z Waszej strony i dalam do jej kolekcji – przypadly do serca…ale dalej zbiera/szuka. Nie mam pewnosci czy nie posiada jakichs „irlandzkich” itp.
    Uwazam, ze jesli do znanych powszechnie modlitw dodamy wlasne tj prosto z serca plynace slowa, bedziemy wolni od heretyckich krucjatek, a modlitwa stanie sie osobista rozmowa z Panem Bogiem. Niesionym pedem zycia trudno czasem zauwazyc „pajecze sieci”.

   • Maggie pisze:

    Dziekuje Panu Bogu, ze trafilam na WASZA strone, ktora otworzyla mi oczy na rozne sprawy. Cale zycie sie uczymy, trzeba tylko chciec sie doksztalcic…a wzorow nie przyjmuje sie „z niepewnych zrodel”

 11. Sylwester pisze:

  Urzekła mnie reklama pod tym tekstem i na takiej stronie. Rozumiem ekonomiczne przesłanki, ale treść i cel reklamy to zaprzeczenie wartości tu propagowanych. Gra typu spin; „jednoręki bandyta” pod tytułem Book of Ra; egipskie bóstwo, symbole egipskie na rysunkach, no i sam w sobie hazard. Brawo dla administratora. Komentarze polityczne, złośliwości wobec osób publicznych, takie rzeczy to chyba też nie przesłanie zgodne z wartościami tej strony. Intronizacja najważniejsza dla naszego państwa i Kościoła, a obok, mniejsza o to, bogini Ra, hazard, skarabeusze, etc. Kpina Niech nas Pan blogosławi i strzeże

  • wobroniewiary pisze:

   „Brawo dla administratora”

   Reklamy które Pan widzi nie są przez nas zamieszczane na naszej stronie a „doklejane” są przez google bezpośrednio do przeglądarki, nie czerpiemy też z nich żadnych korzyści. W jednej przeglądarce reklamy są widoczne i innej już nie.
   We wpisach unikamy tematyki politycznej chyba że sami politycy zabierają głos w sprawach religii wtedy chcąc nie chcąc i oni są na naszej stronie (przykład Pana Prezydenta i przyjmowaniu przez Niego Komunii Świętej).
   Jeśli np. politycy chcą wprowadzić ustawę zezwalającą na aborcję nazywamy to po imieniu że ci politycy chcą mordować nienarodzone dzieci i ci politycy i inne osoby publiczne mogą czuć się urażeni ale to przecież tylko stwierdzenie faktu bo czymże jest aborcja jak nie morderstwem nienarodzonego dziecka.
   Co do komentarzy to czasem przechodzą i te nieco uszczypliwe ale gdyby nie przechodziły wtedy nazywają nas cenzorami itp. bo nie wpuszczamy komentarzy.
   Admin

  • Maggie pisze:

   @Sylwester
   Ani razu nie trafilam na reklame na tej stronie, ani zadne boginki itp. – ale mozliwe, ze na Pana serwerze dopuszczaja „kukulki-doklejanki”.
   Co wiecej tu wyjasnia sie co to balwochwalstwo, a jesli chodzi o komentarze to: hipokryzja niektorych politykow popierajacych eutanazje, aborcje czy gloryfikujacych brukanie wartosci chrzescijanskich demaskuje sie sama – „poznacie ich po czynach”(to cytat z Pisma Swietego)…

   Niech Pan Bog pana poblogoslawi i ustrzeze od wydawania pochopnych i krzywdzacych opinii, ktore nota bene, nie brzmia jak pisane w duchu milosci blizniego – a na tej stronie nawet w krytyce widzi sie blizniego, potrzebujacego modlitewnego wsparcia.
   Czy nie lepiej najpierw zapytac by wyjasnic, niz z miejsca skazywac na ostracyzm?

   Jezus jest Panem!

 12. mer pisze:

  Dziś, 15-go kwietnia ,zmarł ks prałat Sylwester Zawadzki ze Świebodzina.Pogrzeb za tydzień we wtorek. Wieczny odpoczynek racż mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s