Holenderscy katolicy szykują się do opuszczenia Kościoła Katolickiego w akcie buntu przeciwko słowom Benedykta XVI.

Jak informuje Tom Roes, właściciel strony internetowej ontdopen.nl (tłum: od-chrzczenie.nl), liczba wizyt na jego portalu wzrosła z 10 dziennie do ponad 10.000 po ostatniej wypowiedzi Papieża na temat gejów i lesbijek. Ze strony tej można ściągnąć dokumenty potrzebne do dokonania oficjalnego aktu apostazji.

„Oczywiście nie jest możliwe odchrzczenie się, gdyż chrzest jest wydarzeniem, ale w ten sposób ludzie będą mogli wypisać się lub wyrejestrować  z Kościoła” – mówi Roes, dodając, że nie wie ile osób ostatecznie zdecyduje się na ten krok.

Holandia jest krajem mało religijnym; katolicy stanowią w niej ok. 28%, protestanci 18%, natomiast znaczna część społeczeństwa deklaruje siebie jako ateistów – 44%.

Kraj znany jest ze swojego liberalnego podejścia do narkotyków oraz prostytucji (…).

Opracowała Ania (Terra)

Przypomnijmy

Mocne słowa papieża Benedykta XVI przeciwko “nowej filozofii seksualności”. W obronie tradycyjnej rodziny stawką jest wizja istnienia człowieka

Podczas przedświąteczego spotkania z kardynałami z Kurii Rzymskiej Benedykt XVI powiedział, że należy sprzeciwić się „nowej filozofii seksualności”, jaka jest propagowana. Papież mówił, że w obronie tradycyjnej rodziny stawką jest wizja istnienia człowieka.

Stało się jasne, że w kwestii rodziny nie chodzi tylko o określoną formę społeczną, ale o samego człowieka – o pytanie, kim jest człowiek i co należy czynić, aby być człowiekiem we właściwy sposób

Kliknij link: Mocne słowa papieża Benedykta XVI przeciwko “nowej filozofii seksualności”. W obronie tradycyjnej rodziny stawką jest wizja istnienia człowieka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Holenderscy katolicy szykują się do opuszczenia Kościoła Katolickiego w akcie buntu przeciwko słowom Benedykta XVI.

 1. Sebro pisze:

  To tylko utwierdza w przekonaniu jak bardzo potrzebne i trafne były słowa Papieża. Tak jak u nas sytuacja polityczna i okołopolityczna zmusza wręcz do ooddzielenia ziarna od plew tak w innych krajach podobnie. W katolicyźmie chodzi o jakość a nie ilość. A doskonała jakość będzie w stanie swoim przykładem zwrócić ku Bogu całą resztę opornych.

  • sara pisze:

   Super! Wlasnie tak! Lepiej oddzielic ziarno od plew! Nie bojmy sie tego! Przeciez to zalosne, mowic, ze KATOLICY buntuja sie przeciw slowom Benedykta XVI! JACY KATOLICY???!!! Przeciez Benedykt XVI powiedzial bardzo lagodnie to, co w Biblii powiedziane jest o wiele ostrzej!!! Wiec ci Holendrzy buntuja sie przeciwko slowom BOGA a nie przeciwko slowom Papieza!! Czyli nie sa zadnymi katolikami!!! A jesli czuja sie lepsi i madrzejsi od Boga, to ….niech ida swoja droga!…modlic sie za nich tylko nam pozostaje……RAZEM isc nie mozemy, bo zmierzamy do INNYCH CELOW!!!…(.nie da sie tym samym pociagiem jechac do Sopotu i Zakopanego np.!) Uffff….jakie modne sie te „bunty” porobily!! Az dziw, ze jeszcze im sie nie znudzily….

   • Mahejo pisze:

    Ci Holendrzy zapewne nie czytali:
    „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.”
    (1 list do Koryntian 6: 9-10)

 2. wobroniewiary pisze:

  Wandale zniszczyli nagrobki
  Dwadzieścia nagrobnych płyt oraz figur m.in. Matki Bożej i św. Franciszka z Asyżu zostało zniszczonych poprzez pomazanie farbą bądź obrzuconych błotem. Do zdarzenia doszło na cmentarzu parafialnym w łódzkich Łagiewnikach. W najbliższą niedzielę sprawowane będzie nabożeństwo ekspiacyjne wynagradzające i przebłagalne za profanację cmentarza.

  Łódzka nekropolia została w ostatnim czasie dwukrotnie zniszczona przez nieznanych dotąd sprawców.

  Pierwsza profanacja cmentarza miała miejsce w nocy z 27 na 28 grudnia 2012 roku, zaś kolejna w noc sylwestrową, czyli z 31 grudnia 2012 roku na 1 stycznia 2013 roku. Za pierwszym razem sprofanowano jedenaście nagrobków.

  Ojciec Ireneusz Klimczyk, franciszkanin będący proboszczem łagiewnickiej parafii św. Antoniego, wyjaśnił, że sprofanowana została m.in. figura św. Franciszka, którą wandale wymalowali niebieską farbą, oraz figura Matki Bożej, którą dodatkowo obrzucono błotem. Za drugim razem wandale użyli czerwonej farby, którą zniszczyli kolejnych dziewięć nagrobków umieszczonych zarówno w starej, jak i w nowej części łagiewnickiego cmentarza.

  – Nie wiem, czy to jest jakaś sekta, czy grupa młodych ludzi, którzy chcą wykazać akt swojej niewiary, wandalizmu. Trudno powiedzieć coś w tej sytuacji z pewnością, ale można powiązać te wydarzenia z profanacją bożonarodzeniowej szopki w Zgierzu. Nastąpiły w krótkim czasie po sobie – ocenił o. Klimczyk cytowany na stronie archidiecezji łódzkiej.

  Sprawę w dalszym ciągu bada policja. Wierni parafii św. Antoniego z łódzkich Łagiewnik w najbliższą niedzielę, tj. 6 stycznia br., zgromadzą się na nabożeństwie ekspiacyjnym. W czasie swojej modlitwy będą przepraszali i wynagradzali wszelką obrazę i zniewagę, a szczególnie ostatnie profanacje lokalnej nekropolii.

  http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/19843,wandale-zniszczyli-nagrobki.html

 3. wobroniewiary pisze:

  Porwani za pokazywanie prawdy

  Czwartek, 3 stycznia 2013 (10:23)

  Księża Jean Pierre Ndulani, Edmond Kisughu i Anselme Wasukundia porwani w październiku ub.r. w Demokratycznej Republice Konga w dalszym ciągu nie zostali odnalezieni, a ich los wciąż jest niepewny. Pojawiają się informacje, że policja nie wszczęła w sprawie porwania kapłanów żadnego śledztwa.

  Uprowadzeni kapłani zostali porwani przez uzbrojonych napastników z klasztoru Mbau (diecezja Butembo-Beni) na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga. Uprowadzeni księża są Kongijczykami należącymi do augustiańskiego zgromadzenia asumpcjonistów.

  Lokalny Kościół alarmuje – podaje Radio Watykańskie – że policja nie wszczęła żadnego poważnego dochodzenia w ich sprawie. Co więcej, coraz powszechniejsze są opinie mówiące, iż porwania kapłanów dokonano nie dla okupu, lecz w celu zastraszenia miejscowego duchowieństwa, które od dawna jest zaangażowane w obronę praw człowieka i ujawnianie przypadków nadużyć ze strony władz.

  całość: http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/19839,porwani-za-pokazywanie-prawdy.html

  • sara pisze:

   Pamietam…..ze 40 lat temu jeden z kaplanow mowil:
   zobaczycie….juz wkrotce Jezus bedzie uciekal z Europy do Afryki! Europejczycy beda chcieli Jezusa zatrzymac, ciagnac Go za szaty….ale Jezus nawet sie nie odwroci, nie spojrzy na nich….UCIEKNIE DO AFRYKI…..
   do dzis lzy mi sie kreca w oczach na te slowa…nigdy ich nie zapomnialam….
   Kochani Czarni Bracia o zlotych sercach!….goracych sercach, tak jak afrykanska ziemia….modlimy sie za was!

 4. benka pisze:

  Ojcze Św. , tak trzymaj , i nie ważne co się będzie działo.
  To musi przyjść.
  „Pozostała garstko „zwieraj Różańcem szeregi.
  Pan blisko jest , oczekuj Go.

 5. benka pisze:

  Dzień gniewu
  /Tomasz z Celano/

  W gniewu dzień, w tę pomsty chwilę,
  Świat w popielnym legnie pyle:
  Zważ Dawida i Sybillę.

  Jakiż będzie płacz i łkanie,
  Gdy dzieł naszych sędzia stanie,
  Odpowiedzieć każąc za nie.

  Trąba groźnym zabrzmi tonem
  Nad grobami śpiących zgonem,
  Wszystkich stawi nas przed tronem.

  Śmierć z naturą się zadziwi,
  Gdy umarli wstaną żywi,
  Win brzemieniem nieszczęśliwi.

  Księgi się otworzą karty,
  Gdzie spis grzechów jest zawarty,
  Za co świat karania warty.

  Kiedy sędzia więc zasiędzie,
  Wszystko tajne jawnym będzie,
  Gniewu dłoń dosięże wszędzie.

  Cóż mam, nędzarz, ku obronie,
  Czyją pieczą się zasłonię,
  Gdy i święty zadrży w łonie?

  itd……………

 6. Patriota i katolik pisze:

  Kardynał wzywa wiernych do sprzeciwu wobec małżeństw homoseksualnych

  Kardynał Francis George wzywa katolików w Chicago, aby wyrażali swój sprzeciw wobec legalizacji małżeństw osób tej samej płci. W wystosowanym w Nowy Rok liście duchowny podkreśla, że związki homoseksualne są „sprzeczne z naturą”. Za kilka dni w Springfield przedstawiony zostanie projekt ustawy, która legalizuje w Illinois małżeństwa jednopłciowe.

  http://www.informacjeusa.com/2013/01/03/kardynal-wzywa-wiernych-do-sprzeciwu-wobec-malzenstw-homoseksualnych/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s