Przesłanie dla Pelianito z 30 grudnia 2012 – „Ten czas nie jest czasem, kiedy można przywiązywać się do bezużytecznych rzeczy i spraw.”

2 Jana 1:5-6 „Kochajmy jeden drugiego. Miłością jest zachowywać Jego przykazania.”

Kochane dziecko, cóż Ci powiedziałem? Jakie jest twoje dziedzictwo? To miłość; czysta, prosta miłość. Kiedy kochacie, żyjecie zgodnie z wolą Bożą, bo Bóg jest Miłością. Wy komplikujecie wszystko. Musicie uprościć wasze życie do jego najczystszego elementu – do miłości. Miłość jest esencją waszego życia. Kochajcie Boga w Nim samym i w waszym sąsiedzie. To jest klucz do pokoju i radości. Jeśli nie macie pokoju ani radości, poszukajcie co umieściliście na drodze do czystej miłości. Co blokuje ścieżkę? Kiedy macie miłość – macie wszystko! Więc nie trzymajcie się kurczowo tego, co powstrzymuje was od życia czystą miłością, odrzućcie to! Bardzo często ta rzecz, do której jesteście przywiązani, ciągnie was w dół. Zerwijcie kajdany, a wzniesiecie się! Moje dzieci, ten czas nie jest czasem kiedy można przywiązywać się do bezużytecznych rzeczy i spraw. Przylgnijcie do mnie, chwyćcie się Mnie obiema rękami niezwiązanymi tym, co nie może was zbawić. Przyjdźcie do Mnie i bądźcie wolni!
http://pelianito.stblogs.com/Tłumaczyła Ania (Terra)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Orędzia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Przesłanie dla Pelianito z 30 grudnia 2012 – „Ten czas nie jest czasem, kiedy można przywiązywać się do bezużytecznych rzeczy i spraw.”

 1. Sebro pisze:

  Kolejny dowód na to, że nie ma przypadków. Przeczytałem dobry tekst i zastanawiałem się pod jakim wątkiem wrzucić go na WOWITach. a tu proszę, taki piękny wątek i jaka zbieżność tematyczna. Zatem poniżej zamieszczam tekst, który znalazłem w sieci.

  „Kto chce kochać całym sercem Jezusa Chrystusa, powinien wyrzucić ze swego serca wszystko, co nie jest Bogiem, a tylko miłością własną. To właśnie oznacza „nie szukać samego siebie” (nie szukać swego), ale tylko tego, co podoba się Bogu. Tego też Bóg żąda od każdego z nas, kiedy mówi: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem (Mt 22, 37).

  Dwie rzeczy są konieczne, aby kochać Boga z całego serca: 1) należy oczyścić je z ziemskich przywiązań i 2) wypełnić świętą miłością. Bowiem serce, w którym jest jakieś ziemskie przywiązanie, nie będzie nigdy należeć całkowicie do Boga. Św. Filip Neri powiedział, że ile miłości ofiarujemy stworzeniom, tyle odbieramy Bogu.

  Jak jednak oczyścić serce z „ziemi”? Oczyszcza się je przede wszystkim umartwieniami i oderwaniem od tego, co ziemskie. Niektóre dusze skarżą się, że szukają Boga, ale nie mogą Go znaleźć. Niech posłuchają tego, co mówi św. Teresa: „Oderwij serce od stworzeń, szukaj Boga, a znajdziesz Go”.

  Błąd tkwi w tym, że niektórzy chcieliby stać się świętymi, ale na swój sposób. Pragną kochać Jezusa Chrystusa, ale według własnego upodobania, nie rezygnując ze swych rozrywek, łakomstwa, próżności w ubieraniu się itp. Niby kochają Boga, ale dopóki nie dojdą do upragnionego urzędu (stanowiska), dopóty trwają w ogromnym niepokoju. Gdy podważa się ich znaczenie, wybuchają gniewem. Gdy szybko nie ustają ich choroby, tracą cierpliwość. Kochają niby Boga, ale nie rezygnują z umiłowania bogactwa, światowej czci i próżności, chcąc, by uważano ich za szlachetnie urodzonych, mądrych i lepszych od innych. Modlą się, przystępują do komunii św., ale ponieważ mają serca pełne ziemskich przywiązań, niewielkie z tego czerpią korzyści. Pan do nich już nie przemawia, ponieważ widzi, że na nic zdają się Jego słowa. To właśnie pewnego razu powiedział Jezus św. Teresie: „Przemawiałbym do wielu dusz, ale świat czyni w ich uszach taki hałas, że nie usłyszałyby mego głosu. O, gdyby oderwały się choć trochę od świata!”

  Kto jest bowiem pełen ziemskich przywiązań, nie jest nawet zdolny usłyszeć głosu Boga, choć On do niego nieustannie przemawia. […]

  Św. Augustyn pisze, że cesarz Tyberiusz pragnął, aby senat rzymski wśród swoich bogów umieścił również Jezusa Chrystusa, ale nie zgodzono się na to, uzasadniając, że jest On Bogiem pysznym, pragnącym wyłącznej adoracji, nieznoszącym innych bogów. I słusznie: nasz Bóg chce, aby tylko On był przez nas adorowany i kochany, nie z powodu swojej pychy, ale dlatego że na to zasługuje i że nas naprawdę kocha. On bowiem, miłując nas, pragnie całej naszej miłości i dlatego jest zazdrosny, gdy inni przywłaszczają sobie serca, które On pragnąłby mieć całe dla siebie. […]

  Św. Jan od Krzyża pisał: „Dusza przywiązana uczuciowo do jakiejś rzeczy, nawet najmniejszej, choćby posiadała wiele cnót, nie osiągnie nigdy jedności z Bogiem. Bo wszystko jedno, czy ptak został związany grubym czy też cienkim sznurem; nawet bowiem gdyby był najcieńszy, to jeśli go nie zerwie, zawsze będzie skrępowany i nie będzie mógł latać. Jakież współczucie wzbudza widok dusz wzbogaconych ćwiczeniami duchowymi, cnotami, Bożymi łaskami, ale które z braku odwagi nie potrafią zerwać z jakimś przywiązaniem (z jakąś uczuciową skłonnością) i stąd nie mogą osiągnąć jedności z Bogiem, która nie wymaga niczego innego, jak tylko mocnego wzbicia się wzwyż i przerwania tych więzów Wtedy dopiero Bóg mógłby im ofiarować w pełni siebie samego”.

  Św. Alfons Maria de Liguori, Umiłowanie Jezusa Chrystusa w Życiu codziennym

  Źródło: http://www.pch24.pl/doczesnosc-tlumi-w-nas-milosc-do-boga,11243,i.html#ixzz2Gp191bB3

 2. agnieszka pisze:

  Dziękuję:) Chyba tego było mi trzeba na początek roku… A teraz prośba do Adminki… Chciałam wpisać się do Krucjaty Różańcowej… Sercem pozdrawiam WAS życząc Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku 2013

 3. a pisze:

  do Róży:)

 4. agnieszka pisze:

  Zwiastowanie N.M.P. 🙂

 5. Beata Ania pisze:

  A to słyszeliście?
  Historia nawróconego muzułmanina….

  🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s