Andrzej K., pielgrzym Rodziny Radia Maryja skazany za „atak na stację Polsat News”

Jeden z pielgrzymów – Andrzej K., któremu telewizja Polsat News zakłócała uczestnictwo we Mszy św. podczas XIX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w 2011 r., został skazany. Jego obrona zapowiada apelację, wskazując, że nie ma dowodów na odpychanie przez niego dziennikarzy tej stacji telewizyjnej.

Dziś Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał, że oskarżony przy użyciu przemocy uniemożliwił dziennikarzom sporządzanie materiału prasowego.

Oprócz kary więzienia w zawieszeniu Andrzej K. ma też zapłacić 6 tys. zł grzywny oraz pokryć 665 zł kosztów zniszczonego mikrofonu.

całość: http://naszdziennik.pl/polska-kraj/18833,sad-skazal-pielgrzyma.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Andrzej K., pielgrzym Rodziny Radia Maryja skazany za „atak na stację Polsat News”

 1. libro77 pisze:

  Podobno polskie sądy są niezawisłe i sprawiedliwe… Liczymy na to, że podobnie ostro potraktują atakujących Kościół.

  • sara pisze:

   Libro77…bardzo Cie prosze…nie pisz:” liczymy na to, ze PODOBNIE”…jakie PODOBNIE???!!! Andrzej K. zadnego ATAKU na stacje P.N. nie przypuscil!!!
   A o prawie szariatu czy prawie Kalego nie slyszales? …Albo dowcipu o sadach nie slyszales?….
   „Oskarzony zwraca sie do sadu:
   „Wysoka Sprawiedliwosci! Chcialem…
   Sedzia przerywa mu i zwraca uwage: Prosze zwracac sie do sadu: WYSOKI SADZIE!
   A oskarzony brnie dalej:
   Ale Wysoka Sprawiedliwosci,chcialem…..
   Poirytowany sedzia ponawia uwage: Prosze zwracac sie do nas: Wysoki Sadzie!!!
   Ale do zablokowanego oskarzonego nie docieraja te uwagi i dalej swoje:
   Wysoka Sprawiedliwosci….
   Sedzia traci cierpliwosc i wrzeszczy:
   Mowilem panu, ze tu nie ma zadnej sprawiedliwosci!!! Tu jest SAD!!

 2. Terra pisze:

  Słuchajcie, ja jestem w szoku. Środowiska pro-aborcyjne promują wstrząsający rodzaj ozdób choinowych, martwe płody (tak sami je nazywają) w różnych przebraniach. Wśród nich znalazłam także martwy płód w „koronie cierniowej” z łańcuszka, martwy płód zwisający z waginy oraz serię KISS – cztery martwe płody udające demona, kota i coś tam jeszcze. Reklamują je jako: ABORNAMENTY, a aborcję promują hasłem: „Zabierz bore ze słowa abortion”, co można przetłumaczyć, że aborcja nie jest nudna…. Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje na naszych oczach. Pan jest naprawdę blisko!
  Linki: http://libertyunyielding.com/2012/12/20/have-you-bought-your-abornament-yet/screen-shot-2012-12-19-at-4-37-32-pm/
  http://abornaments.blogspot.com/2010/12/kiss-collection.html

 3. muszelka pisze:

  @Terra to jest szok!
  Ja dam inny szok.
  Pamiętacie list Michała Głosa przeciw biskupom, sama krytyka księży i to taka zajadła?
  Teraz napisał list otwarty do ks. Piotra Natanka. Pan Michał Głos z Chicago, wielki orędownik Mieczysławy Kordas, chce ją zawieźć do Benedykta XVI jako współczesną prorokinię intronizacji.
  Ten jeden pkt wystarczy a całość w gazecie warszawskiej.

  „e.Żle czynisz w Twoich krytykach Chicago. Zdaje się, że jesteś ofiarą donosicielstwa i lizusostwa, tudzież Twoich własnych nie do końca przemyślanych poglądów (być może wpływów osób trzecich – upadły kapłan St. Dziwisz). Stan faktyczny tutaj wskazuje, że jest odwrotnie do tego, jak Ty oceniasz. Rycerze, których nazywasz „dobrymi” – nawet odmówili niesienia obrazu Pana Jezusa Chrystusa Króla w Paradzie 3 Maja, nawet odmówili przyjścia na tą Paradę, a na polecenie upadłego duchownego – natychmiast zdjęli płaszcze. Na których to płaszczach jest Pan Jezus… Niestety – upadły duchowny jest upadłym duchownym. Żaden Boży biskup by nie zakazał spotkań w salach parafialnych z gośćmi z Polski (rodziny smoleńskie, publicyści, liderzy myśli patriotycznej, etc.), nie nakazywałby „zapomnieć o przeszłości”- chodziło w wypowiedzi o Smoleńsk (w biskupim kazaniu!), nie zakazałby niesienia w pielgrzymce do Merilleville Obrazu Chrystusa Króla i obrazu św. Michała Archanioła, nie zrobiłby czystki wśród polonijnego duchowieństwa odsyłając masowo zasłużonych kapłanów do Polski. A zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego, wierni mają prawo wyrażać swoje poglądy jasno i wprost.”

  http://gazetawarszawska.com/2012/12/20/dr-michal-glos-list-otwarty-do-ksiedza-dr-hab-piotra-natanka/

  • AA pisze:

   Rzeczywiście szok, ale to list jakiegoś fanatyka.

   List otwarty do Księdza dr hab. Piotra Natanka

   Przezacny Kapłanie Chrystusa! Drogi Księże Profesorze!

   Duchowy Ojcze Rycerzy! Najkrócej mówiąc, w Twych ostatnich kazaniach (cykl „Pojednanie”) – wiele błądzisz.

   Wyliczając sprawy w punktach:
   1.Niesłusznie zakazujesz krytyki. Jest to błędne, ponieważ: a.Katechizmowe uczynki miłosierne co do duszy nie są możliwe bez krytyki („Grzeszących upominać”, etc.).
   b.Brak takiej krytyki oznacza obarczanie się grzechami cudzymi, jak poucza teologia moralna („Grzechu nie ganić”, „Grzeszących nie upomnieć”, etc.).
   c.Winieneś bardziej skoncentrować się na zasadach krytyki bliźniego – jak naucza wspomniana teologia moralna, wolno nam tylko krytykować czyn, nie człowieka. I jest to zawsze elementarnie słuszne, bowiem nigdy nie znamy uwarunkowań innego człowieka. Czy wie co robi, czy jest tego świadomym, na ile on sam ponosi winę – a na ile wychowanie, indoktrynacja, etc. Nawet Ty, Ojcze Duchowy Rycerzy – wydajesz się mieć wiele manier typowego polskiego wiejskiego proboszcza (mądrzejszy od niego to już wiadomo, nikt nie ma prawa być, kapłanów znieważających Rycerzy trzeba „całować po rękach”, etc.); wypowiadasz się w sprawach, o których brakuje Ci wiedzy (Żydzi) – ale wszak trudno Ci w czymkolwiek zarzucić złą wolę.
   d.Zwróć uwagę, że Pan Jezus na bycie dobrym Rycerzem według Twego nauczania, by się – mówiąc językiem młodzieży – „nie załapał”. Bowiem krytykował, i to czasami bardzo ostro, i jak najbardziej imiennie. Faryzeusze, uczeni w piśmie – obłudnicy, groby pobielane – a publiczne opisy ich złych uczynków wygłaszane wobec uczniów czy wobec tłumów były bardzo celne i bardzo drastyczne – tak jak bardzo drastyczne były ich czyny i zagrożenie dla ich dusz na wieczność.
   e.Żle czynisz w Twoich krytykach Chicago. Zdaje się, że jesteś ofiarą donosicielstwa i lizusostwa, tudzież Twoich własnych nie do końca przemyślanych poglądów (być może wpływów osób trzecich – upadły kapłan St. Dziwisz). Stan faktyczny tutaj wskazuje, że jest odwrotnie do tego, jak Ty oceniasz. Rycerze, których nazywasz „dobrymi” – nawet odmówili niesienia obrazu Pana Jezusa Chrystusa Króla w Paradzie 3 Maja, nawet odmówili przyjścia na tą Paradę, a na polecenie upadłego duchownego – natychmiast zdjęli płaszcze. Na których to płaszczach jest Pan Jezus… Niestety – upadły duchowny jest upadłym duchownym. Żaden Boży biskup by nie zakazał spotkań w salach parafialnych z gośćmi z Polski (rodziny smoleńskie, publicyści, liderzy myśli patriotycznej, etc.), nie nakazywałby „zapomnieć o przeszłości”- chodziło w wypowiedzi o Smoleńsk (w biskupim kazaniu!), nie zakazałby niesienia w pielgrzymce do Merilleville Obrazu Chrystusa Króla i obrazu św. Michała Archanioła, nie zrobiłby czystki wśród polonijnego duchowieństwa odsyłając masowo zasłużonych kapłanów do Polski. A zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego, wierni mają prawo wyrażać swoje poglądy jasno i wprost.
   f.Ale największy Twój błąd polega na twoich wypowiedziach w sprawach Żydów. Zacznijmy po kolei: a.Pan Jezus na kartach Ewangelii mówi jasno i wprost, i to wielokrotnie, że Żydzi swój przywilej bycia narodem wybranym tracą – jest on im odebrany. Od tej chwili są narodem – jednym z wielu. A ich rozumienie wybrania i własnej roli było całkowicie błędne.
   b.Zachwyty nad obecną potęgą żydowską są zarazem zachwytami nad metodami jakimi została ona osiągnięta. Metody te: lichwa, oszukiwanie, podstępne opanowywanie rządów, mediów, okradanie całych narodów – chluby nikomu nie przynoszą i nie mają nic wspólnego z wartościami, które katolicki Ksiądz miałby pochwalać. Raczej jest w słowach Księdza swego rodzaju czołobitność dla mamony i władzy. Niedobra to cecha… (Bliska grzechu przeciwko przykazaniu pierwszemu z Dziesięciu.)
   c.Intronizacja jest zadaniem dla Polaków, nie dla Żydów – nawiązując do słów Pana przekazanych Rozalii.
   d.Potęga tego świata osiągnięta jako owoc buntu przeciwko Bożemu Mesjaszowi i podporządkowania się wiadomym siłom jest w oczach Bożych z pewnością niczym dobrym. „Marność nad marnościami i tylko marność, ślad w powietrzu po skrzydłach ptaka – co był i już go nie ma…” Tym bardziej nie należy jej zachwalać.
   e.Naszywanie na płaszcze Rycerzy gwiazdy sześcioramiennej wydaje się nie przemyślanym pomysłem. Może jeszcze wersety z Talmudu z nakazami złorzeczenia „Nazarejczykom” (trzy razy dziennie), z niewiarygodnymi bluźnierstwami wobec Pana Jezusa i Jego Matki? Gwiazda ta jest nadto godłem państwa, które wprowadziło u siebie dokładną kopię ustaw norymberskich z 1935 roku. Podobnym nonsensem są zachwyty nad wykupowaniem w Polsce mienia – wobec sztucznie spauperyzowanego, ubezwłasnowolnionego i oszukanego polskiego ludu. Polska potrzebuje obrony przez żydowskimi zniesławieniami i oszczerstwami (Jedwabne) i przed żydowskimi roszczeniami (65 mld USD) – i to wydaje się być obowiązkiem każdego, kto czci Boga, który jest Prawdą. W każdym razie, te naszywanie gwiazdy żydowskiej na płaszcze naszych Rycerzy, wydaje się przedwczesnym pomysłem – niechże się najpierw Izraelici szczerze nawrócą! Wtedy sprzeczności pomiędzy symbolami nie będzie!
   f.A właśnie – co ksiądz Piotr wie o społeczności żydowskiej na świecie i w Polsce? Czy zna Ksiądz Talmud? Czy choćby jego skróconą wersję Szulchan-Aruch? Czy zna ksiądz fundamentalną pozycję w tym zakresie: „Cywilizację żydowską” profesora Feliksa Konecznego? A znać warto, bo to po Mikołaju Koperniku najwybitniejszy polski uczony. A w dodatku historyk. Nadto, co wie Ksiądz o sekcie Habad-Lubawicz, o jej ideologii i obecnej pozycji w tej społeczności?
   g.Tu mam pytanie: nawrócenie Żydów, zapowiedziane przez Mojżesza (słowa Pana: „Usunę spośród ciebie, Mój ludu, pysznych samochwalców twoich…”) – to nawrócenie dotyczy Żydów etnicznych czy Chazarów? Proszę mi odpowiedzieć na to pytanie!

   W aspekcie tych uwag, wydaje się też wartościowym przypomnienie, że wszelkie pojednanie – w tym z „arcybiskupem” St. Dziwiszem – nie oparte jednak o Prawdę, jest… „Szkoda howoryty” – jak mawiał Bohdan Zenobi Chmielnicki na kartach „Ogniem i mieczem”. Polecam tu uwadze wizje Świętej Anny Katarzyny Emmerich z 1821 roku, gdy Święta ta ujrzała w widzeniu proroczym upadłych hierarchów zmuszających podległych im księży do niszczenia Kościoła, powołujących się na „święte posłuszeństwo” – a we własnym gronie kpiących z tych Kapłanów. I Święta Anna Katarzyna Emmerich prosiła Pana o dodatkowe cierpienia, aby ci młodzi kapłani przyszli do lepszego rozumu…

   Odnośnie ostatniej sprawy – dochodzące do nas materiały dowodowe z Włoch dobitnie pokazują, że ksiądz St. Dziwisz to mason 33 stopnia (loża Watykańska pierwsza) – i to już od 2001 roku! Ksiądz jeden Księże Piotrze, postępował jak należy wobec Świętego prawa Kościoła – i wypowiedział mu posłuszeństwo! Prosimy nie gubić sie teraz, ani nie mącić dzieła oczyszczenia polskiego Kościoła, które Ksiądz rozpoczął.

   Z wszelkimi wyrazami należnego szacunku

   Michał, Rycerz i Żertwa.

   • sara pisze:

    tez bylam zdumiona niektorymi wezwaniami ks.Adama Natanka z kazan po „pojednaniu”….niektore tracily wrecz herezja prawie….np.to Kosciol Katolicki kontynuuje dalej misje Chrystusa, ktorej Zydzi nie rozpoznali i odrzucili…..na pewno zle zrozumialam, ale wydawalo mi sie, ze ks.Natanek sugeruje, ze ta misja dalej lezy w narodzie zydowskim?…Prosze o wyjasnienie!
    Co to znaczy, ze BEZ ZYDOW nie ma szansy w Polsce na Intronizacje?! I ze TYLKO DZIEKI ICH PIENIADZOM bedzie mozliwa ta Intronizacja???!!! Czy to nie jest to „ludzkie myslenie”, ktore zawsze ostro ks.Natanek krytykowal? Co sie stalo, ze nagle zrobil takie salto myslowe? Nagle nie liczy na Boga, tylko na pieniadze Zydow?! Ja tez zglupialam!
    Jakos Intronizacje Maryi na Krolowa Polski udalo sie Polakom dokonac bez pieniedzy Zydow, czemu wiec…..
    I inny „drobiazg”……przekretu logicznego…..jesli nagle ks.Adam Natanek porownuje Tuska i Komorowskiego do tego szlachetnego (acz niewierzacego) generala z Cristeros….to brak komentarza…..
    Mam nadzieje…i czekam….i slucham kazan dalej….moze sie cos wyjasni…..

   • wobroniewiary pisze:

    Jeśli chodzi o M. Głosa, już wypowiadaliśmy się na jego temat, jak zamieścił list w sprawie intronizacji, same inwektywy na biskupów. To co jest zawarte w tym liście to podłe oszczerstwa, widać że to chicagowska szkoła Kordas. Nazywanie kogokolwiek za życia upadłym kapłanem jest szokiem i budzi nie tylko odrazę, ale i rodzi ból w sercu. Kordas zawsze wsadzała do piekła kogo się da. Robiła to z nieżyjącymi.
    Tym razem zrobiono to z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem, bo ona i jej poplecznicy nazywają go już „upadłym”

    Ale to ostatnio modne. Jeden z byłych czytelników naszego bloga, a właściciel innego, wsadza do piekła ks. Adama, zwolenniczka Marii z Irlandii czyni to również.
    Czas wielkiego zwodzenia. Najgorzej, gdy złodziej krzyczy „łap złodzieja” i mam tu na myśli nie tylko M Głosa czy M Kordas, ale przede wszystkim tych, co wsadzają do piekła wszelkich żyjących kapłanów, bo nie głoszą tak jak ci sobie tego życzą.
    Sama gazeta pana Cierpisz nie jest w ogóle godna uwagi.

 4. wobroniewiary pisze:

  ks. Stanisław Małkowski – Bóg Ojciec w Trójcy Św. Jedyny

 5. zuzia pisze:

  A Golgota Beskidów ? Może mi ktoś to wyjaśnić,bo się już pogubiłam….

 6. Basia565 pisze:

  Na nadchodzące święte dni Bożych Narodzin, życzę wszystkim czytelnikom i prowadzącym tego bloga oraz jego Opiekunowi ,błogosławionych dni świątecznych.Niech Nowy 2013r. obfituje w łaski Boże i obdarza miłością i radością! 😀
  JEZUS JEST PANEM!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s