11.11.2012 – Opaszmy Sejm Różańcem Świętym!

Uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zapraszają wszystkich do szczególnej modlitwy za parlamentarzystów – Z Maryją, Królową Polski, modlić się będziemy o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. W tym dniu zgromadzimy się, by wspólną modlitwą za Ojczyznę uchronić nas i przyszłe pokolenia od złego prawa, które wymierzone jest w nasze rodziny: w polskich ojców, matki i dzieci; od prawa, które doprowadza naszą Ojczyznę i nas samych do ruiny moralnej i materialnej.

Spotkanie rozpoczniemy Mszą Świętą pod budynkiem sejmu o godzinie 11:00.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „11.11.2012 – Opaszmy Sejm Różańcem Świętym!

 1. benka pisze:

  Przyjdźcie , kto tylko może.!!!!!


 2. Kłamstwo jest największym wrogiem Ojczyzny

  Sprawa tragedii pod Smoleńskiem nie „przyschnie”, dopóki polskie władze nie wykażą determinacji w dochodzeniu do prawdy. Bowiem prawda wyzwala i jest warunkiem przebaczenia – podkreślił podczas Mszy św. w intencji wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem ks. Feliks Folejewski SAC – pallotyn.

  W 31. miesiąc po tragicznej katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem, w której życie straciła elita polityczna z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, w bazylice archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie sprawowana była Eucharystia.

  Przewodniczył jej ks. prałat Bogdan Bartołd, proboszcz parafii archikatedralnej, zaś homilię wygłosił ks. Feliks Folejewski.

  – Dzisiaj, 10 listopada, w wigilię święta niepodległości Polski, trwamy w modlitwie za Ojczyznę. Wpatrując się w Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, prosimy, aby z tej śmierci naszych braci i sióstr, którzy w drodze do Katynia zginęli pod Smoleńskiem, wyrosło dobro, tak jak z Krzyża Zmartwychwstanie – mówił ks. Feliks Folejewski.

  Kaznodzieja, nawiązując do jutrzejszego Święta Niepodległości, przypomniał o obowiązkach wobec Ojczyzny, o niepodległość której walczyli nasi ojcowie i ponieśli za nią największą ofiarę – ofiarę życia.

  – Jesteśmy tu, aby podziękować za wolność i niepodległość Ojczyzny, która została nam dana i zadana, aby wspólnie pomyśleć o tym, co w naszych czasach, tu i teraz, powinien zrobić każdy z nas na tym miejscu i na tym stanowisku, na którym postawiła go Opatrzność Boża, aby nasza Ojczyzna, dla której umierały setki tysięcy jej dzieci, otrząsnęła się z tego zła, zamętu, który ją dziś trapi. Aby dobro, które jest w naszym Narodzie – a jest go na pewno więcej niż zła – wzrastało coraz szybciej – mówił w homilii ks. Feliks Folejewski.

  Przytoczył również słowa ks. Piotra Skargi, który tak gorliwie modlił się za Ojczyznę. Kapłan zaznaczył, że wciąż trwa walka o niepodległość kraju, ale także o niepodległość ducha każdego z nas, gdyż tak bardzo zagraża nam relatywizm współczesnego świata.

  Ksiądz Feliks Folejewski wskazał też na największe zagrożenia dla człowieka, Kościoła i Ojczyzny. – Głosiciele cywilizacji śmierci dążą do usunięcia ze świadomości społecznej takich pojęć jak religia, naród, patriotyzm, Ojczyzna, kojarząc je z tak zwaną tożsamością plemienną, stanowiącą rzekomo zarzewie wojen – wyjaśnił.

  Kaznodzieja dodał, że jednocześnie próbuje się stworzyć człowieka postępowego, tzw. otwartego Europejczyka, który „będąc całkowitym kosmopolitą, odrzuca wszystkie więzi narodowe, Ojczyznę, a przede wszystkim religijność.” – Tylko silna i zjednoczona Polska ma szanse na rozwój, ciągłe mówienie, że musimy udowodnić Europie, że jesteśmy nowoczesnym krajem, jest upokarzające, mogą tak mówić ludzie, którzy nie wiedzą, kim są i z jakiego kraju pochodzą, i nie znają historii swojej Matki – podkreślił kapłan.

  W homilii ks. Folejewski wspomniał także wydarzenia ostatniego miesiąca dotyczące katastrofy smoleńskiej, które mimo że często bolą, są trudne do zaakceptowania, to jednak są dochodzeniem do prawdy. – Czego dziś potrzebuje Polska? Potrzebuje prawdy – skonstatował kapłan.

  Dodał także, że najnowsze badania sondażowe wskazują, że ponad 80 proc. Polaków uważa, że rząd zaniedbał sprawę wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. – To jest przygniatająca większość, której nie można dłużej lekceważyć. Ta sprawa nie przyschnie, dopóki polskie władze nie wykażą determinacji w dochodzeniu do prawdy. Bowiem prawda wyzwala i jest warunkiem przebaczenia. O to się tutaj modlimy – dodał kaznodzieja. – Kłamstwo jest największym wrogiem Ojczyzny – zakończył.
  http://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/14750,klamstwo-jest-najwiekszym-wrogiem-ojczyzny.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s