Maryja czy „Maria” z Irlandii? – Wybór należy do ciebie! Nie można dwom panom służyć (Mt 6, 24).

Maryja czy „Maria” z Irlandii? – Wybór należy do ciebie!
Nie można dwom panom służyć (Mt 6, 24).

Maryja – Najświętsza Maryja   Panna „Maria z Irlandii” – od   „Świętych Przekazów” z „Księgi Prawdy”
Maryja – Matka Bożego   Miłosierdzia,
a) wspomnienie kościelne 16 listopada
b) Święto ustanowione przez   Kościół Katolicki!
„Maria z Irlandii”– każe siebie   nazywać „Marią Bożego Miłosierdzia”
a) ustaliła sobie wspomnienie na 9 listopada
b) samowolka „Chciałbym,  aby 9 listopada 2012r., w drugą rocznicę Mojego pierwszego wezwania do ciebie  Moja córko, Moja armia odmawiała tę Modlitwę Krucjaty o Zwycięstwo Reszty   Kościoła
Maryja mówi: (ks. St. Gobbi   „Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej” Jestem Wodzem niezrównanej  armii „Maria z Irlandii” mówi w Swojej „księdze  prawdy”:
…armia została utworzona, W   Mojej armii będą różne poziomy ze stopniami każdego rodzaju
Będziecie się cieszyć  wiecznym szczęściem w Niebie Będziecie się cieszyć  1000-letnim rajem na ziemi
Maryja mówi:
Odmawiajcie Różaniec i trwajcie przy krzyżu
KRUCJATA RÓŻAŃCOWA
„Maria z Irlandii”mówi:
Odmawiajcie modlitwy  krucjaty i posiadajcie „pieczęć”
„KRUCJATKI”

Czy Jezus zrezygnował z Armii Maryi, Swej  Niepokalanej Matki na rzecz „Mery Irlandki”??? 

Każdy ma wolną wolę – wybór należy do was!

Odmawiając Różaniec Święty zwracajmy uwagę na zwrot „Zdrowaś Maryjo” a nie „zdrowaś Mario”, bo jak widać Maria niejedno ma imię…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Maryja czy „Maria” z Irlandii? – Wybór należy do ciebie! Nie można dwom panom służyć (Mt 6, 24).

 1. wobroniewiary pisze:

  Powrót do korzeni wiary

  Z JE ks. bp. Ignacym Decem, ordynariuszem świdnickim, rozmawia Sławomir Jagodziński

  Już tylko tydzień dzieli nas od spotkania Rodziny Radia Maryja z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Jakie znaczenie dla katolików ma pielgrzymowanie do takich miejsc jak grób św. Piotra w Watykanie?
  – Pielgrzymowanie do Rzymu jest jakimś powrotem do korzeni chrześcijaństwa. Tam bowiem oddali życie za Chrystusa dwaj główni apostołowie: Piotr i Paweł. Stąd też pielgrzymka do Rzymu zyskała nazwę pielgrzymki „do grobów apostolskich” – „ad limina Apostolorum”. Jest to pielgrzymka, podczas której staramy się spotkać z Piotrem Naszych Czasów, Papieżem, Biskupem Rzymu. To on właśnie jako Następca św. Piotra jest zwornikiem jedności Kościoła. To on z woli Chrystusa „utwierdza braci w wierze”. Cieszymy się bardzo, że w najbliższym czasie będzie dane spotkać się z Ojcem Świętym Benedyktem XVI pielgrzymom z Rodziny Radia Maryja, że dane im będzie modlić się na grobach książąt apostolskich, a także na grobie bł. Jana Pawła II, wielkiego promotora Radia Maryja.
  Dziś w Europie widzimy coraz śmielsze próby odcinania się od chrześcijańskiej kultury, obyczajów, a przede wszystkim od wartości, na których zbudowana jest nasza cywilizacja. Komu zależy na zniszczeniu chrześcijańskiego, katolickiego świata także w Polsce?
  – Owa pogarda elity politycznej współczesnej Europy wobec wartości chrześcijańskich jest czymś bardzo bolesnym. Niesie ona zagrożenie dla cywilizacji i kultury europejskiej. Niemal we wszystkich krajach europejskich, nie wyłączając Polski, narasta agresja wobec chrześcijaństwa, zwłaszcza wobec Kościoła katolickiego. Wielu pyta: w imię czego to się dzieje, co przez to chce się osiągnąć, komu zależy na niszczeniu cywilizacji chrześcijańskiej? Nie jest łatwo na to odpowiedzieć. Wiemy jednak, że Chrystus zapowiedział uczniom taki los: „Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować”, ale ku pocieszeniu i nadziei dodał: „Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać” (J 15, 20). Kościół zasłuchany w Słowo Pana nie traci nadziei na zwycięstwo prawdy nad fałszem, dobra nad złem. Przeciwko dzisiejszym negatywnym tendencjom wysuwa postulat nowej ewangelizacji. Kościół nie cofa się przed światem, nie zraża się atakami, ale głosi niezmienną oraz zawsze aktualną naukę Chrystusa, będąc przeświadczony, że tylko ona może uleczyć chorobę współczesnej Europy i całej ludzkości.
  Współcześni liberałowie nie są pierwszymi, którzy wypowiedzieli wojnę prawdzie, chrześcijaństwu. Wyraźny progres tych antychrześcijańskich tendencji zaczął się wraz z rewolucją francuską. Wtedy podjęto wyraźne próby urządzania świata bez Boga. Z inspiracji utopijnych filozofów podjęto w Europie rewolucje i dwie wojny światowe. Jeżeli dzisiejsze antychrześcijańskie tendencje nie będą wyhamowane, to może nastąpić przykra powtórka z historii. Z pewnością to miał na myśli Ojciec Święty Benedykt XVI, gdy w przemówieniu do niemieckich parlamentarzystów podczas ubiegłorocznej wrześniowej pielgrzymki do Niemiec przytoczył pogląd św. Augustyna, że ci, którzy odrzucają Boże prawo w urządzaniu życia społecznego, stają się często „bandą złoczyńców”.
  Błogosławiony Jan Paweł II, zwracając się do Rodziny Radia Maryja w czasie pierwszej pielgrzymki do Rzymu w 1994 r., życzył, aby nasze Radio służyło prawdziwej informacji, przepojonej miłością i opartej na sprawiedliwości. Czy to nie jest najlepsza odpowiedź na to ogromne zakłamanie, z którym mamy do czynienia w życiu publicznym, w mediach?
  – Ojciec Święty Jan Paweł II był bardzo dobrym obserwatorem procesów dokonujących się w naszej Ojczyźnie. Jako pielgrzym przybywał do Polski zawsze z bardzo odpowiednim przesłaniem na dany czas. Gdy rozpadł się blok państw socjalistycznych, gdy odzyskaliśmy wolność, bł. Jan Paweł II uczył nas właściwego zagospodarowania odzyskanej wolności. Ciągle podkreślał, że wolność jest darem i zadaniem, że musi mieć odniesienie do prawdy, że prawda winna kierować wolnością, jej służyć. Wolność bowiem bez prawdy staje się swawolą i prowadzi do nowego zniewolenia. Niestety, media komercyjne, a także w dużej mierze media publiczne, zeszły z drogi prawdy, poddały się poprawności politycznej dyktowanej przez ich mocodawców. W takiej sytuacji pojawienie się Radia Maryja i innych mediów z nim związanych odczytaliśmy jako dar Pana Boga na trudny czas budowania nowej, demokratycznej Polski. Dziś to budowanie zostało zagrożone przez dyktaturę mediów hołdujących poprawności politycznej. Dlatego obecność Radia Maryja, Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika” jest tak bardzo potrzebna, by słowo publiczne, medialne było wolne.
  Jednocześnie napawa zdziwieniem fakt, że także obecnie w wypowiedziach niektórych katolików w mediach liberalnych obarcza się Radio Maryja podstępnym zarzutem mieszania się do polityki, sprzyjania jednej opcji politycznej, dzielenia społeczeństwa, siania nienawiści zamiast miłości, wyprowadzania ludzi na ulicę itp., a zbywa się zupełnym milczeniem fakt dyskryminacji tegoż Radia i Telewizji Trwam na polskim rynku medialnym.

  Ojciec Święty Benedykt XVI stawia przed nam wielkie zadanie nowej ewangelizacji.

  – Nowa ewangelizacja jest nam wszystkim zadana. Ma się urzeczywistniać przez dzielenie się wiarą z drugimi, przez ewangeliczny dialog z tymi, w których wiara i życie religijne z różnych powodów uległy stagnacji czy nawet wygasły. Prowadzenie nowej ewangelizacji w dzisiejszym, medialnym świecie trudno sobie wyobrazić bez niezależnych mediów katolickich. Stąd Kościół w Polsce jest tak bardzo zatroskany o obecność mediów katolickich w przestrzeni medialnej, zwłaszcza Radia Maryja i Telewizji Trwam, które mają zasięg ogólnopolski, a nawet swoim oddziaływaniem obejmują rodaków będących na emigracji. Uporczywe odmawianie miejsca na cyfrowym multipleksie, a ostatnio zapowiedź wygórowanych opłat koncesyjnych są wyraźną dyskryminacją nie tylko tego Radia i Telewizji, ale także w jakiejś mierze Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie.
  Ostatnie miesiące ukazały coraz bardziej dramatyczny obraz stanu naszego państwa. Co można powiedzieć o władzy, która wszelkimi sposobami uprawia propagandę sukcesu, a jednocześnie robi wszystko, aby zniszczyć wolne media?
  – Historia uczy, że władza, która nie prowadzi dialogu społecznego, która zastępuje dialog ze społeczeństwem dyktaturą, która ogranicza wolność słowa, jest skazana wcześniej czy później na niepowodzenie. W Roku ks. Piotra Skargi tak często modlimy się jego słowami za Ojczyznę, w tym także za rządzących – za „sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować”.

  Dziękuję za rozmowę.
  Sławomir Jagodziński

  Źródło: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/13833,powrot-do-korzeni-wiary.html

 2. borówka pisze:

  Jezus jest moim Panem a Maryja moja Panią

 3. Małgorzata Z pisze:

  Gdzie jest źródło tego zła?

 4. student pisze:

  Maryja czy Maria?
  Najpierw należy sięgnąć do żródłosłowia tego semickiego imienia. Otóż w języku hebrajskim, które nie zapisuje samogłosek zapis wygląda tak: „מִרְיָם (MRIM), które czyta się jako MIRIAM, natomiast opowiednikiem aramejskim (język używany przez Pana Jezusa i Matkę Bożą) jest MARYAM. Język grecki (szczególnie koine – czyli antyczny), w którym został spisany Nowy Testament zapisuje to imię jako Μαρία z wyraźnym akcentem nad „i”, które czyta się jako Maryja. A zatem imię Matki Bożej zostało wzięte do języka polskiego jako MARYJA, a nie MARIA. Ponieważ osoba Matki Bożej jest jako jedyna tak uprzywilejowana w języku polskim mamy to szczęście, że możemy mówić Zdrowaś MARYJO, a nie Zdrowaś Mario. Języki zachodnie przyjęły wymowę jak i pisownie łacińską, stąd nie ma w nich tego rozróżnienia, pozostaje słowo Maria, które jest jak wiadomo imię żeńskim bardzo powszechnym. Język angielski wprowadził swoją osobną pisownie dla tego imienia, mianowicie Mary. Samogłoska „y” występująca na końcu wyrazu wskazuje na pochodzenie aramejskie tego imienia jako MARYAM.
  Jak wiemy diabeł nie może i nie potrafi wymienić imienia Maryi, często podczas egzorcyzmów nazywą ją „TA”, „WIELKA”, „ONA”, gdyż samo imię MARYI już wywołuje u niego konwulsje. Ciekawe jest, że właśnie pani z Irlandii używa pseudonimu Maria Divine Mercy, co jest tłumaczone jako Maria Bożego Miłosierdzia, a więc w dopełniaczu (genetivus). Sprawia to pewną trudność, gdyż na określenie np. Koronki do Miłosierdzia Bożego w języku angielskim określa się z użycie dopełniacza „of” (Chaplet of Divine Mercy – kogo? Czego?) Czyli w języku angielskim pytanie dopełniacza oznacza do kogo/do czego coś należy”.

  Dla porównania. Pan Jezus mówi do s. Faustyny: „W czasie Mszy św. miałam
  poznanie Serca Jezusa, jakim ogniem miłości płonie ku nam, jest morzem miłosierdzia; wtem
  usłyszałam głos: apostołko Mojego miłosierdzia, głoś światu całemu o tym niezgłębionym miłosierdziu Moim, nie zniechęcaj się trudnościami, jakie napotykasz w głoszeniu Mojego miłosierdzia. (1142). W oficjalnym tłumaczeniu na język angielski powyższe zdanie brzmi: „Apostle of My mercy, proclaim to the whole world My unfathomable mercy. Do not be discouraged by the difficulties you encounter in proclaiming My mercy (Diary 1142); Wyraźnie zaznaczony jest dopełniacz “of”, gdyż rzeczywiście s. Faustyna jest apostołką Bożego Miłosierdzia.

  W języku polskim odróżnia nawet słownik PWN imiona Maryi od Marii:
  1. Maryja
  znaczenie: Matka Boska
  występowanie: Wielki słownik ortograficzny – PWN 2003, 2006, 2008 – E. Polański
  odmienność: tak
  M Maryi, Maryją, Maryję, Maryjo

  2. Maria
  znaczenie: imię żeńskie
  występowanie: Słownik nazw własnych – PWN 2002 – J. Grzenia (ndpl)
  odmienność: tak
  A Marie
  N Mariach, Mariami, Mariom
  p Marią, Marię, Marii, Mario

  Bardziej liberalna strona coraz częściej używa nazewnictwa odnoszącego się do zwykłej niewiasty z Nazaretu, lecz tak przecież nie jest. Argumentują to jedynie jako formą staropolską podobnie jak stancyja zamiast stancja, partyja zamiast partia (szachów lub kart) itd. Jednakże znaczenie teologiczne jest o wiele większe, gdyż MARYJA jest jedna a Marii może być całe mnóstwo.

 5. wobroniewiary pisze:

  Ks. prof. dr hab. Aleksander Posacki SJ – Pomiędzy Bestią a Barankiem.

  Pomiędzy Bestią a Barankiem

  Czy bezosobowe przedmioty i żywioły tego świata oddziałują negatywnie na duszę i ciało człowieka? I czy rzeczywiście chodzi tu tylko o siły bezosobowe?

  Fetyszyzm i fatalizm

  Światopoglądy fetyszystyczne upatrują „boską” siłę w przedmiotach, czczą świat przedmiotowy, materialny. Światopoglądy fatalistyczne natomiast wskazują na absolutną siłę i oparcie w pewnych materialnych żywiołach kosmosu, w siłach bezosobowych, którym trzeba się z konieczności – jako siłom „boskim” i na sposób religijny – podporządkować.
  Obydwa światopoglądy sprzeciwiają się personalistycznej, a szczególnie chrześcijańskiej wizji świata. Zakładają bowiem swoiste zawierzenie bezosobowym, a nawet materialnym siłom.
  Więcej: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/pomoc-duchowa/ks-prof-dr-hab-aleksander-posacki-sj-pomiedzy-bestia-a-barankiem/

 6. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  Maryja czy Maria ?
  Dla mnie zawsze Maryja i tylko Maryja
  Maria mówię do sąsiadki, do Pani Marii z pracy, a do przyjaciółki Marysia.
  Kiedy się modlę mówię Zdrowaś Maryjo…to nic że w jakichś innych językach mówimy Mery, Miriam ja mieszkam w Polsce mówię i piszę po polsku i mówię Maryja.
  Jezus jest Panem a Maryja Matką Jego.

  • brygadzista pisze:

   Szanowni tłumacze MDT też zbytnio nie postarali się o dobre tłumaczenie, gdyż tłumaczyli Maria zamiast Maryja np „Idź teraz w pokoju i czyń nadal wszystko, o co prosi przez cały czas Mój Syn.Twoja Błogosławiona Matka Maria, Królowa Nieba” 7.06.2011.
   Dla przykłady tłumacze orędzi z Medjugorje tłumaczą poprawnie Maryja:” „Otwórzcie wasze serca, dajcie Mi wasze cierpienia. Matka wam pomoże. ” Maryja pobłogosławiła wszystkich obecnych, wszystkie dewocjonalia, i jeszcze raz podkreśliła wagę kapłańskiego błogosławieństwa.” (2 .01.2011)
   Jeśli ktoś chciałby się upierać, że Maryja a Maria to jest to samo, to jak mamy zapisać stwierdzenie o pobożności maryjnej w języku polskim? Pobożność mariajna?
   Jan Paweł II we wszystkich encyklikach używa słowa Maryja w odróżnieniu do Marii Magdaleny

 7. Agnieszka pisze:

  Teraz to i dla mnie wszystko jest jasne przecież to Maryja ma zwyciężyć i pokonać smoka.

 8. brygadzista pisze:

  Mówiąc o głosach wewnętrznych, zanotuje św. Teresa od Jezusa: „Nieraz, i często nawet, może to być urojenie, zwłaszcza u osób o chorobliwej wyobraźni albo wyraźnie podlegającym melancholii. Z takimi, zdaniem moim, nie należy zważać na to, co mówią, jakkolwiek by upewniały, że widzą i słyszą, i czują; ale nie należy także straszyć ich diabłem, przypisując jemu te ich przewidzenia. Trzeba ich spokojnie wysłuchać i obchodzić się z nimi jak z chorymi…

  • borówka pisze:

   Ale w przypadku Irlandki trudno mówić o urojeniach czy melancholii. tabelka wyraźnie pokazuje na diabelskie małpowanie i na zwykłą perfidię, popełnianą z premedytacją. Święto to nawet równo tydzień wcześniej, bo ona musi byc pierwsza

   • brygadzista pisze:

    Bynajmniej to jest dziwne i kuriozalne, że wszyscy wyznawcy muszą się zebrać w rocznicę pierwszego opublikowania „orędzia” i połączyć na modlitwie. To jest budowanie aureolki wokół siebie, swojego własnego „ja”

    • Franek pisze:

     „wszyscy wyznawcy muszą się zebrać ”
     Coś mi tu nie pasuje, a czy wszyscy „muszą” iść wtedy do kościoła?

 9. rybka pisze:

  Pomyślałam sobie, że fajnie byłoby stworzyć naszą różę różańcową, gdzie moglibyśmy modlić się w naszych intencjach lub/i w intencjach stałych ( np, za konających, dusze czyśćcowe, za Polskę-im więcej intencji tym lepiej). Możemy razem pogonić „rogatego”. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, my zaczniemy a Matka Boża dokończy…:)

 10. agula pisze:

  A ja na inny temat- jutro pierwsza sobota miesiąca i egzorcyzmowanie wody na odległość. Mam pytanie odnośnie oleju egzorcyzmowanego. Chodzę czasami na nabożeństwa ( we Wrocławiu), gdzie ksiądz egzorcyzmuje wodę i sól. wcześnie, z rok temu, był również egzorcyzmowany olej, ale teraz ksiądz już tego nie czyni, powiedział, żeby nie przynosić oleju. czy ktoś z Was wie dlaczego, czy już nigdzie nie można poświęcić oleju?

 11. Jeremiasz pisze:

  Dziękuje za te artykuły o orędziach, jakiś czas temu mój ojciec na nie trafił i rozsyłał innym linki (w tym do mnie również). Nie byłem mocnej wiary gdy zacząłem czytać te wszystkie bzdury na stronach z ostrzeżeniami, lecz miałem w podświadomości słowa z Pisma Św. że przyjdą dni gdy powinniśmy uważać na fałszywych proroków. Jednocześnie byłem świadom, że internet to nieskończone pole do popisu i tu każdy może anonimowo wypisywać co mu się spodoba. A jednak mimo to, nie miałem wystarczającej umiejętności rozpoznać fałszerstwa i dopiero po przeczytaniu Waszych artykułów jestem już pewien, zresztą również dzięki mojemu ojcu, temu samemu który znalazł „orędzia” Mary Devine Mercy. Trafnie wypunktowaliście błędy i przeinaczenia.
  Moim zdaniem powinniśmy się zmobilizować do przekazywania właśnie takich analiz ludziom, którzy mogli ulec wspomnianym fałszerstwom. Z tego co pamiętam to duża rzesza ludzi promuje te całe ostrzeżenia na facebooku, którego sam nie zamierzam mieć, warto więc im pomóc, bo wielu z nich ma zbyt małą wiedzę teologiczną aby przeciwstawić się kłamstwom.
  Na stronie tej Marii dostępne są również tzw. pieczęcie, które mają chronić tych którzy je będą mieli i będą odmawiać słowa które się na niej znajdują, treść samych orędzi, ostrzeżeń jak i tej pieczęci od początku wydawała mi się niespójna i nawet podejrzanie chaotyczna, ale ludzie z głupoty łatwo mogą takie coś łyknąć. Nie wspominam już o tym, że pieczęć przetłumaczona została na kilkadziesiąt języków, w tym również te bardzo egzotyczne jak hebrajski, języki afrykańskie, hinduskie, dalekoazjatyckie itd.
  Jeszcze raz dziękuję Wam za teologiczne analizy, mam nadzieję że nawrócicie jak najwięcej zabłąkanych.
  Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s