Milion dzieci modli się na różańcu / Grosz jak kropla wody.

„Milion dzieci modli się na różańcu”

Jak co roku, 18 października 2012 r. (czwartek) dzieci na całym świecie będą modlić się na różańcu o pokój na świecie.

Inicjatywa zrodziła się w 2005 r. w Wenezueli i z roku na rok obejmowała kolejne kraje. Na wszystkich kontynentach dzieci spotykają się o godz. 9:00 rano i wspólnie odmawiają różaniec. Modlitwa prowadzona jest na placach, ulicach, w szkołach, przedszkolach, w szpitalach, sierocińcach, domach prywatnych…
Tego dnia bądź z nami i módl się z nami o pokój na świecie!
Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspiera tę akcję od początku jej powstania.

Pomysł kampanii modlitewnej powstał w 2005 r. w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”.
To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.
Zachęcamy do wspólnej modlitwy, która odmieni świat
Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców.



Grosz jak kropla wody

Blisko miliard ludzi na świecie – 1/8 mieszkańców Ziemi cierpi z powodu pragnienia i chorób wywołanych piciem zanieczyszczonej wody.
Każdego roku umiera 2,2 mln dzieci.
Setki tysięcy Nigeryjczyków umiera na tropikalne choroby, takie jak: cholera, malaria czy tyfus z powodu zanieczyszczonej wody.
Miliony dzieci w Afryce nie chodzą do szkoły, bo muszą przemierzać wiele kilometrów po wodę pitna dla rodziny.

Dla  większości z nas swobodny dostęp do wody pitnej jest czymś oczywistym. Każdego  dnia zużywamy olbrzymie jej ilości – gotując, myjąc się, piorąc, zmywając.  Tymczasem jedna ósma mieszkańców Ziemi cierpi z powodu pragnienia i chorób  wywołanych spożywaniem zanieczyszczonej wody .
Nie  uświadamiamy sobie tego, ponieważ brak wody pitnej nie uśmierca w sposób tak  spektakularny i czytelny dla opinii publicznej jak powodzie, trzęsienia ziemi i  wojny. Jego ofiary odchodzą w ciszy – są to przede wszystkim noworodki i dzieci  zamieszkujące zarówno obszary rolnicze, jak i slumsy wielkich miast. Padają  ofiarą chorób takich jak cholera, dur brzuszny, polio oraz biegunka, która co  roku zabija 2,2 miliona dzieci.
Bp Hyacinth O. Egbebo z Nigerii z diecezji Bomadi  zwrócił się do Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc  Kościołowi w Potrzebie z prośbą o pomoc w realizacji  projektu odwiertu 10 studni. Koszt budowy jednej studni to 20 000 zł.
Każdy grosz  jest jak kropla wody dla spragnionego. Pomóżmy im razem!

Źródło: Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Od Adminów:
Wiele się dziś mówi w różnych kręgach także internetowych o „potrzebie gromadzenia zapasów jedzenia – wody” pomyślmy o tych którzy czekają na każdą kroplę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa, Pomoc duchowa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Milion dzieci modli się na różańcu / Grosz jak kropla wody.

 1. Admin pisze:

  Dzieckonmp powiedział/a
  17/10/2012 @ 11:48 am
  „Bardzo pozytywna rzecz że niektórzy czerpią inspirację z tego co tu umieszczamy i powielają na innych stronach. Miejmy nadzieję że zawsze to będzie w dobrym celu.”
  Bronisław H. sugeruje iż „powielamy” jego wpisy.
  Drogie dziecko podaję więc link oraz zdjęcie wpisu jaki skopiowałem uaktualniając i pogrubiając datę i dzień modlitwy, po raz kolejny się ośmieszasz.
  ALE JEST W TYM JEDEN PLUS NARESZCIE PROMUJESZ RÓŻANIEC A NIE KRUCJATKI MBM.
  No i czy brak ci dziecko wpisów choćby z glorii czy ze strony http://www.pkwp.org, że promujesz tylko niemieckie źródła jak na zgranym przez ciebie filmiku.
  Więcej patriotyzmu 🙂
  Twój blog nie jest jedyny w internecie który podał tą informację. Ja skopiowałem wpis będący na stronie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” ten wpis jest tam już od roku co widać na zdjęciu i na stronie w linku.
  http://www.pkwp.org/milion_dzieci_modli_sie_na_rozancu/

 2. wobroniewiary pisze:

  Matka dziecka z Zespołem Downa pisze do Ministra Gowina

  Wkrótce projekt ustawy, zakazującej zabijania chorych dzieci trafi do komisji sejmowych. Obecna ustawa nie tylko odmawia prawa do życia dzieciom z zespołem Downa, ale również rozwija postawy eugeniczne u lekarzy, którzy zamiast pomocy – oferują kobietom zabicie ich dziecka.
  Kaja Godek, matka Wojtka z zespołem Downa wystosowała List Otwarty do Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina, w którym informuje go o tragicznych „kulisach” funkcjonowania tzw. kompromisu.

  Szanowny Panie Ministrze!

  W zeszłym tygodniu wstrzymał się Pan od głosu w sprawie projektu ustawy likwidującego przesłankę eugeniczną w ustawie aborcyjnej. Pańskie zachowanie utrudniło odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu i umożliwiło podjęcie prac nad projektem w komisjach. Dziękuję Panu za to. Cieszy mnie również Pański pozytywny stosunek do dyskusji na ten temat. Debata dotycząca spraw zasadniczych jest warunkiem funkcjonowania zdrowej demokracji. Zamiatanie istotnych spraw pod dywan, przemilczanie spraw bolesnych niszczy zaufanie i więzi społeczne.
  Jedną z takich bolesnych spraw jest kwestia dopuszczalności tzw. aborcji eugenicznej. Często spotyka się wypowiedzi, również z Pana ust, że dopuszczalność aborcji dzieci podejrzanych o poważną chorobę albo wady genetyczne, to dobry kompromis, będący przejawem troski o rodziców, a nawet troski o same dzieci.
  Jestem matką takiego dziecka. Dosyć wcześnie dowiedziałam się o niebezpieczeństwie wady genetycznej u mojego dziecka, a późniejsze badania tę diagnozę potwierdziły. To nie były łatwe chwile ani dla mnie, ani dla mojego męża. Przepisy, które wydają się Panu humanitarne i korzystne dla rodziców, bynajmniej mi wówczas nie pomogły. Owe humanitarne przepisy sprowadzają się w takiej chwili do oferty: możesz zabić swoje dziecko i nie mieć z nim kłopotów w przyszłości. Bezduszni funkcjonariusze służby zdrowia (a często niestety się takich spotyka) mówią o „terminacji ciąży” lub „rozwiązaniu problemu”. Ja tymczasem wiedziałam, że chodzi o moje dziecko, które potrzebuje pomocy, a nie zakończenia jego życia. Pewna „życzliwa” położna przypomniała mi o możliwości wcześniejszego zabicia syna (oczywiście używając stosownych eufemizmów) jeszcze między jednym skurczem a drugim przyjmując mnie w szpitalu do porodu.
  Na tym nie kończy się „dobroczynne” działanie owego „dobrego kompromisu”. Wielu rodziców dzieci niepełnosprawnych opowiada o zdziwieniu otoczenia, że w dobie badań prenatalnych „dopuścili” do urodzenia swego syna lub córki.
  Mój syn ma cztery lata. Jest źródłem radości i szczęścia dla najbliższych i mniej bliskich. Kiedy patrzę na niego nie mam najmniejszych wątpliwości, że życie to wspaniała rzecz. Przed jego urodzeniem tego nie wiedziałam. Bałam się, a strach był potęgowany przez sugestię „możesz pozbyć się kłopotu”. Przepis, który nazywa Pan „humanitarnym” jest przykładem odrażającego barbarzyństwa. Nie tylko dlatego, że pozwala na okrutne mordowanie dzieci, aż do 24. tygodnia od poczęcia, ale również ze względu na cierpienia psychiczne, na które skazuje rodziców.
  Jako Minister Sprawiedliwości wie Pan zapewne, że sądy interpretują obowiązującą ustawę w duchu „prawa do aborcji” w określonych przypadkach. Takie „prawo do aborcji” powoduje, że lekarze i szefowie placówek medycznych znajdują się pod presja środowisk aborcyjnych, które czyhają na lekarzy odmawiających zabijania, aby postawić ich przed sądem. Wbrew temu co Pan mówi, obecna ustawa zmusza do heroizmu. Zmusza do heroizmu rodziców, którzy chcą przyjąć swoje niepełnosprawne dziecko, a którym otoczenie mówi „prawo pozwala rozwiązać ten problem”. Zmusza do heroizmu lekarzy, którzy nie chcą zabijać, a którym mówi się „ja mam prawo”.
  Mam nadzieję, że mój list skłoni Pana do przemyślenia dotychczasowej opinii na temat „dobrego kompromisu”.
  Z poważaniem,

  Kaja Godek

  Mama Wojtka – czterolatka z zespołem Downa – i mającej wkrótce przyjść na świat Róży

  Fundacja Pro – prawo do życia
  http://www.stopaborcji.pl
  kontakt@stopaborcji.pl

 3. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  Ciekawostka:
  Klikając na zdjęciu dzieci prawym przyciskiem myszki i wybierając właściwości, w nowym okienku odczytamy link źródłowy fotki, u was link przenosi na stronę „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” http://www.pkwp.org/upload/obrazki//kampanie/Milion/project_18_10_2010.jpg

  Natomiast robiąc to samo na stronie „dznmp” link nie przenosi na stronę właściciela zdjęcia czyli
  „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”
  a do multimediów na stronie „dznmp” http://dzieckonmp.files.wordpress.com/2012/10/dzie.jpg?w=212&h=300

  Czyli „dzieckonmp” po prostu to zdjęcie ukradło i wstawiło na serwer swojego bloga
  ot „złodziej krzyczy łap złodzieja” 🙂
  A skąd „dziecko” wzięło ten swój wpis ? czy „Milion dzieci modli się na różańcu” to jego pomysł ?

 4. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  Tomasz powiedział/a
  17/10/2012 @ 1:42 pm
  Reblogged to the “W obronie pychy i nienawiści”

  Miałem już nic stamtąd nie wklejać ale takiej blogowej perełki
  prawdziwego „języka miłości” o który tak proszą na tamtym blogu nie mogłem pominąć.

  • slonsko pisze:

   Nie rozumiem jednego, Magdalena-Zofia tutaj pisze to samo co tam, Benka tak samo, Promyczek tez. Nikt nie zmienił zdania, poza mną?
   Ale tu jeszcze nie pisałam.
   Dzisiaj piszę pierwszy raz. Czytałam blog Królowej Pokoju bardzo dawno. Pisałam z półtora roku temu i więcej. Potem jak zaczęły się spory to tylko czytałam. Nie lubię niesprawiedliwości. Obserwowałam KP. I wszystko było dobrze i we wszystko wierzyłam tylko ten Tomasz.
   Jedyne co miał do powiedzenia to ataki na was.
   Napisałam dziś komentarz na stronę Poprosiłam o usunięcie wpisu Tomasza. Czy Tomasz w ogóle istnieje czy to drugie ego dznmp? Nie wiem.
   Mój komentarz się nie ukazał. Poszłam na czat. Miałam ochotę tam porozmawiać przez kilka dni ale jak wchodziłam na czateria.pl, jest rubryka szukaj pokoju po nazwie zawsze widziałam 2, 3 osoby, góra 5. Po co schodzić do podziemia na kilka osób?
   Nie odważyłam się tam wejść.
   Do dzisiaj. Napisałam i zostawiłam ślad po sobie. Dla uczciwości.
   Nie wiem, czy wszystko tu jest w porządku. Nie znam strony. Dopiero ją poznam. Ale nie chcę nienawidzić, i żyć w ciągłych intrygach. A czytanie blogu Królowej Pokoju do tego właśnie prowadzi 😦
   Pozdrawiam Was wszystkich i może zacznę się odzywać, bo człowiek potrzebuje porozmawiać z ludźmi podobnie myślącymi.. Szanuję księdza Adama. Nie mogłam już czytać głupot na jego temat wymyślanych. Nie chciałam tu wchodzić, bo mnie zrażono do was całkowicie. Ale na glorii trafiłam na pilne oświadczenie ks. Skwarczyńskiego. To mi dało do myślenia.
   Wiem, że donoszę sama na siebie, ale napiszę wam, co napisałam dziś na czacie.
   “[~slonsko] witam. mówisz admin, że nie stosujesz cenzury. a stosujesz. obrażasz. pokaż nam Tomasza który tak pluje jadem bo bez niego dawno byście zapomnieli o wowitach i promyczku. Czy to nie ty sam nim jesteś. Co wieczór patrzę na pokój i kto w nim jest. dziwne, że nie ma ani razu Tomasza który tak chętnie wyskakuje jak chce obrazić wowitów ale tak naprawdę nam robi gnój. przez jego wpisy ludzie się odwracają. napisałam ci to ale mnie nie wpuściłeś. to pisze ci tutaj. lubiłam twój blog. wowitów nie czytam ale może zaczne. bo zaczyna mi śmierdzieć ta sztuczna nienawiść do nich”

   • brygadzista pisze:

    @slonsko najlepsza metoda Manipulatora
    zamiast pytać Admina czy on i Tomasz to osoba ta sama
    bez wnikania w avatora
    dać na wpis główny i będzie reklama!

   • Magdalena-Zofia pisze:

    „Nie chciałam tu wchodzić, bo mnie zrażono do was całkowicie.”
    – musieli się sporo napracować, abyśmy zasłużyli na taką nienawiść. Teraz skoro Cię zablokowali, również i Ty Slonsko, stałaś się ich wrogiem. Tam niewygodnych się blokuje, a pozostałym się wpiera, że cenzury nie ma i przekona się o tym każdy, kto będzie miał inne zdanie niż Admin – „dziecko”.

  • wobroniewiary pisze:

   A po co link? wklej lepiej treść 🙂

  • brygadzista pisze:

   przepraszam, czy to jest całość, czy fragmenty, bo jakoś kupy się nie trzyma

   • brygadzista pisze:

    jak nie czipy to szczepienia zwariować można z tą grypą 666!
    Pewnego razu grupa naukowców postanowiła wypróbować nową szczepionkę na kurach. Po jakimś czasie pojawił się raport naukowców:
    „W jednej trzeciej przypadków szczepionka okazała się skuteczna. W jednej trzeciej przypadków szczepionka okazała się nieskuteczna. W jednej trzeciej przypadków nie można stwierdzić, czy szczepionka okazała się skuteczna, ponieważ kura uciekła”

   • brygadzista pisze:

    najskuteczniejsza szczepionka na wirusa nienawiści to … miłość 🙂

  • Konrad pisze:

   Zenobiuszu! Szatan często posługuje się dobrem aby przemycić zło. Ale gdy ktoś zdemaskowany i uznany za złego mówi prawdę to prawda ta jest odrzucana i odbierana jako kłamstwo. W tym przypadku właśnie o to chodzi. Ja również uważam że przemysł szczepionkowy to ludobójstwo pomimo, że nie mam nic wspólnego z MBM. Jestem o tym przekonany bo potrudziłem się i zebrałem sporo wiedzy na ten temat. Posłuchaj Pani prof. Doroty Majewskiej na Youtube. Sprawdź ile związków rtęci jest w składzie szczepionek a potem zabieraj głos. A jeżeli jesteś leniwy to pomyśl, czy oddziaływanie na zdrowy organizm, to nie próba poprawiania Pana Boga? Podobnie jak GMO. Takie próby poprawiania Pana Boga zawsze człowiekowi wychodziły bokiem. Dlatego bardzo cię proszę abyś nie siał zamętu i dezinformacji wśród ludzi. I nie wykorzystuj złych stron aby dyskredytować to co jest prawdą. Wszyscy już wiedzą, że ta strona jest zła i chce przez tzw. „Pocałunek śmierci” zasugerować wszystkim, że prawda o szkodliwości szczepień jest kłamstwem.
   Tym razem posłużyli się tobą Zenobiuszu w bardzo złym celu. Proszę cię nie wchodź tam i nie bądź narzędziem w ich reku. Narzędziem do rozsiewania kłamstwa.

   • wobroniewiary pisze:

    Jwśli chodzi o szczepionki to też prywatnie uważamy że jest to zło. Ale nie wszystkie szczepionki.
    Ja na przykład szczepię sie na podstawowe choroby ale nigdy na grypę. Moja lekarka też nie.
    Zł;y chce namącić w mózgach tak, że odrzucimy wszystkie bo wszystkie są be. A to nieprawda.

   • brygadzista pisze:

    @Konrad. Zdaję sobie sprawę, że szczepionki i wszelkiego rodzaju antybiotyki, suplementy itd, są zmorą dzisiejszej medycyny. Kiedy nasze dzieciaki były malutkie i przychodziła do nas położna środowiskowa (super babka), zapytaliśmy ją o szczepionki wtedy odpowiedziała, że w środowisku lekarskim, mało który lekarz zgadza się na szczepienie swoich własnych dzieci. Zatem ten problem jest doskonale znany i my także mamy świadomość mafijnego podejścia firm farmaceutycznych. Podobnie jest z modyfikowaną żywnością nie tylko pochodzenia zwierzęcego, ale i roślinnego. Najczęściej soja i kukurydza modyfikowane. Tylko nie należy robić paniki i zawierzyć Panu Bogu. Codziennie dowiadujemy się o nowych wirusach mutantach… itd. Od czego mamy sakramentalia?

    • wobroniewiary pisze:

     @brygadzista
     „Codziennie dowiadujemy się o nowych wirusach mutantach… itd. Od czego mamy sakramentalia?”
     oraz naturalne antybiotyki (czosnek) napotne herbatki (lipa) balsam kapucyński, cebulę i kapustę kiszoną jako witaminę C, buraki i marchew witaminę A itd. itp. 🙂

     http://zdroworodzinni.blogspot.com/2008/07/opowiadanie-o-sposobie-ycia-wywiad-z-o.html
     …Błogosławieństwem dla młodzieży jest, oprócz dużej dawki mleka i jarzyn, także kasza gryczana, groch, fasola, wszelkie wydania kapusty. Codziennie powinna stać na stole miska dobrej, takiej ukraińskiej kapusty.

     Cebulo! I ty, kapusto!

     Cebulę posiekać, posolić i ręką wygnieść, żeby ona zupełnie zmiękła. Wymieszać to z kwaśną kapustą. Broń Boże, kapusty nie prać. Jeżeli jest bardzo kwaśna i chcemy ją przyrządzić jako gotowaną, to musimy w drugim garnku ugotować 5-10 dużych marchwi (bez soli), włożyć do kapuśniaku i za 15 minut mamy kapuśniak bezkwasowy, a marchew posiada doskonały winny smak….

   • Konrad pisze:

    Zenobiuszu. Nie poprawiajmy Pana Boga. To co nam jest potrzebne, jest nam dane. Tylko nie psujmy tego. Czy wiesz, że Allicyna zawarta w czosnku ma o wiele silniejsze działanie antybakteryjne niż najlepszy antybiotyk? Dlaczego nie korzystamy z apteki Pana Boga skoro ją nam dał? Czy fakt, że czosnku nie da się opatentować jest dla ciebie powodem że nie mamy go używać? Jeszcze raz proszę, abyś nie wchodził na złe strony bo wynosisz z nich tylko zło.

   • brygadzista pisze:

    Zenobiusz i Konrad, dajcie sobie po czosnku! i ukraińskiej kapuście (byle nie z Czernobyla) 🙂

  • Wiosna Kościoła pisze:

   “Mój Kościół został opanowany przez wrogów, którzy są wewnątrz niego, jak wilki w owczej skórze. Oszukują wszystkich, z którymi się zetkną.” – a zatem kiedy Nitsche ogłosił śmierć Boga, „prorokini” ogłasza upadek Kościoła! Już został opanowany przez wrogów, a zatem wszyscy są zdrajcami.
   Kolejne zdanie jest zupełnie abstrakcyjną konstrukcją bez ciągu logicznego. Kościół został opanowany przez wrogów „wtedy zostaną wprowadzone powszechne szczepienia, które was zabiją, jeśli je przyjmiecie.” Wtedy, to znaczy kiedy? i dlaczego ma ona od razu zabić wszystkich, którzy ich nie przyjmą? Skoro powszechne, a co z zapowiadanymi chipami, którymi karmią kolejni szaleńcy. Według nich przecież i chipy mają być powszechną kontrolą.
   W trzecim w/w zdaniu już „prorokini” nie mówi o Różańcu, czy Koronce, lecz o wielu modlitwach: wiadomo o jakie chodzi.
   Reszty nie ma co komentować, bo tym może każdy przeczytać na portalach internetowych.
   Jak widać tworzy się elita przeciwko elicie. W taki sposób można manipulować ludźmi (i pewnie tak się to już odbywa): musicie mieć „pieczęć”, bo ona zapewnia wam ochronę, musicie odmawiać wiele modlitw, one was ochronią. A zatem tworzy się armia, tworzy się elita 144.000 wybranych, bo przy chipowaniu i szczepieniu, to chyba 1/3 część (x2) ludzkość wyginie, dodajmy katastrofy kosmiczne, spadające komety i gwiazdy, powodzie, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, skażenie środowiska, epidemie, pandemie, pożary, to rzeczywiście może pozostać tylko ta liczba wybranych, którzy podzielą się na 12 elitarnych jednostek wraz z dowódcami i będą zarządzać resztą resztki pozostałych ( 🙂 )

 5. Stop aborcji pisze:

  Pikieta przeciwko popieraniu aborcji przez Prezydenta – Pałac Prezydencki – 18 października – godz. 11
  Zapraszamy na pikietę pod Pałacem Prezydenckim w czwartek 18 października 2012r. o godz. 11.
  Chcemy pokazać Prezydentowi Komorowskiemu jak wygląda tzw. kompromis aborcyjny (plakat w załączniku), który popiera.
  Więcej na: http://www.stopaborcji.pl/index.php/395-akcja-pikietowa-przeciwko-zwolennikom-kompromisu-ruszyla
  Z poważaniem,
  Aleksandra Michalczyk
  Fundacja Pro-prawo do życia
  http://www.stopaborcji.pl

 6. wobroniewiary pisze:

  Z innej beczki 😉
  Tragedia czy komedia? Humor czy groteska?

 7. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  @brygadzista
  „przepraszam, czy to jest całość, czy fragmenty, bo jakoś kupy się nie trzyma”
  Tam nieważne czy to jest całość, czy fragmenty, bo ani całosć ani fragmenty kupy się nie trzymają , tak jak i Narodowy się kupy nie trzyma 🙂

  Adminka dała tu film z zagranicznych wodospadów a my tu swoje mamy. I to jakie? Narodowe. takie POlskie 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s