Kolejny krytyczny kapłański głos o „orędziach”Marii z Irlandii (MBM). Ks. Łukasz Turek o orędziach.

Pytanie internautki „Grosi”:
Czy Ksiądz mógłby naświetlić stanowisko Kościoła w sprawie Marii od Bożego Miłosierdzia i objawień, których ta pani doznaje? Jestem zaszokowana pewną opinią księdza, którego nazwiska nie pamiętam, że te objawienia nie pochodzą od Boga, tylko od szatana*. Dziwi mnie to bardzo i nie wiem o co tym myśleć, gdyż w tych objawieniach Jezus nawołuje do modlitwy, spowiedzi, Eucharystii i postu, kochania i modlenia się za wszystkie dusze, przestrzega przed fałszywym prorokiem… Czy to możliwe, żeby szatan miał z takimi objawieniami coś wspólnego? Jak dla mnie te objawienia to pomoc w zrozumieniu Apokalipsy, którą przez jej symbolikę bardzo trudno zrozumieć… Szczerze mówiąc treść tych objawień obudziła we mnie chęć przystąpienia do Spowiedzi Świętej, u której dawno nie byłam i do intensywnej modlitwy- ciężko mi pojąć, że mogłaby być to nieprawda lub żeby stał za tym szatan…

Ksiądz Łukasz odpowiada:
Witam.
Nie sądzę, by było stanowisko Kościoła w sprawie objawień tej Pani. Kościół niezwykle rzadko wypowiada się oficjalnie w sprawach prywatnych objawień. Czyni to czasem – jak w Fatimie, Lourdes itp… ale tylko po bardzo gruntownych badaniach i wielu latach.
Takich objawień namnożyło się w ostatnich dziesiątkach lat tak wiele, że sprawa jest nie do ogarnięcia. Trzeba zatem dużo zdrowego rozsądku i sporej znajomości teologii i Pisma świętego, by ocenić tego rodzaju posłania.

Ja przejrzałem kilkanaście wypowiedzi przekazywanych przez tą Panią i mam duże wątpliwości co do prawdziwości tych objawień.
Problemów jest wiele… nie mam czasu analizować tego wszystkiego, ale to co zauważyłem na pierwszy rzut oka, to mieszaninę różnych prawd i kłamstw.
Jezus w tych objawieniach zaprzecza sam sobie, podważa asystencję Ducha Świętego w Kościele np:
„Dlaczego Mój Kościół uważał za potrzebę tłumienie prawdy, podczas gdy potrzebne było wzmocnienie wiary Moich dzieci na całym świecie, znane jest tylko im.” – a przecież Kościół to Chrystus i jest w nim stała obecność Ducha Świętego… czy to oznacza, że Jezus skarży się na Ducha Świętego?”

Dalej… zadaje kłam papieżowi – np. jakoby zataił trzecią tajemnicę fatimską:
„Ostatnia część tajemnicy nie została ujawniona w celu ochrony niegodziwej sekty, która jako bardzo silna ilościowo przedostała się do Watykanu od czasu Objawienia Mojej Matki w świętym Sanktuarium w Fatimie.”

Przesłania Jezusa między wierszami podważają jedność Kościoła – a więc prowadzą do rozbijania jedności, a nie jej budowania. „Oni, Moje Kościoły, wszędzie, na całym świecie, nie nauczają prawdy.” – tymczasem jednym z fundamentów wiary naszej jest WIARA w Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski Kościół

Duży akcent położony jest na budowanie atmosfery strachu przed „Ostrzeżeniem”, które ma nadejść. Odnoszę także wrażenie, że Jezus w tych objawieniach użala się nad sobą i tym, że nikt go nie słucha, próbując jednocześnie budzić poczucie winy w słuchaczach… Jest to typowa manipulacja, której oczywiście prawdziwych Jezus nigdy nie stosował.
Wiele w tych objawieniach jest dyktowanych rozmaitych modlitw, którym przypisuje się wyjątkową skuteczność… oczywiście wiem, że dostaliśmy z nieba np. Koronkę do Miłosierdzia Bożego i kilka aktów strzelistych, do których odmawiania Maryja, czy Jezus zachęcają, ale w tych objawieniach jest taka mnogość rozmaitych modlitw i nacisk, by je odmawiać, że wydaje się to przesadą.
Mówi, też Jezus m.in to:
„Moja wielce umiłowana córko, z [pośród] Moich posłańców na świecie, wyznaczonych do rozprzestrzeniania Mojego Świętego Słowa, z których każdy otrzymał odmienną rolę. Ani jeden z nich nie jest taki sam.
To dlatego Moi posłańcy nigdy nie powinni być zdezorientowani z powodu posłania, porównując jedno z drugim.” – jakby sam Jezus sugerował, że te posłania mogą nawet wtajemniczonych prowadzić do dezorientacji, czyli co… są sprzeczne ze sobą?
Nie… w tych przesłaniach jest co prawda sporo prawdziwych i zgodnych z Ewaneglią słów, ale ogólne wrażenie i przemieszanie z różnymi herezjami powoduje, że trudno uznać je za dzieło Boga.
Można by, dużo pisać, ale mam nadzieję, że to wystarczy.

I jeszcze jedna uwaga księdza :
„Cała Apokalipsa to jest Ostrzeżenie :), tj dla tych którzy Boga odrzucą. Dla chrześcijan jest to moment wyczekiwania. Sprawa ma się podobnie do opisanego przez Pana Jezusa wydarzenia. Ważne by się nie zafiksować na tym punkcie i starać się żyć jak najlepiej. Tyle ode mnie 🙂
za: http://www.pingwin.waw.pl/forum/forum.php?forum=fidel&id=13215

* –  chodzi o ks. Adama i o Wiosnę Kościoła (jego dane nie są nikomu znane),co nie trudno odgadnąć, skoro ostrzegają u nas przed szatańskim podłożem „orędzi” MBM

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Kolejny krytyczny kapłański głos o „orędziach”Marii z Irlandii (MBM). Ks. Łukasz Turek o orędziach.

 1. wobroniewiary pisze:

  Troszkę na inny temat
  Oto komentarz przeciwniczki akcji Sióstr z Rybna, krytykujący odmawianie Koronki za innych.
  My prosimy o modlitwę za autorkę tego spamu. Najsmutniejsze jest to, że nie piszą tego niewierzący tylko „wierzący inaczej”

  „Większej bzdury w życiu nie słyszałam. Jezus mówi jasno, że MUSICIE SIĘ NA NOWO NARODZIĆ, a św. Paweł pisze KARĄ ZA GRZECH JEST ŚMIERĆ, LECZ DAREM ŁASKI BOŻEJ JEST ŻYWOT WIECZNY W CHRYSTUSIE JEZUSIE, PANU NASZYM. Rz 6,23
  DAREM. Jeśli DAREM to nie można na to zapracować, a tym bardziej pracować ZA KOGOŚ. Człowiek musi sobie uświadomić potęgę swoich grzechów i SAM przyjść do Jezusa. Nawet jeśli Faustyna była świetną kobietą to nie można wierzyć jej objawieniom, jeśli stoją w sprzeczności z Bożym Słowem = Biblią. A to definitywnie stoi w sprzeczności. Ludzie, jakie koronki. Jezus pokazał jak się modlić. Żadne koronki. Zachęcam do czytania Biblii.”

  • brygadzista pisze:

   To jakaś Ewangeliczka lub ŚJ. A Boże Słowo=Biblia mówi wyraźnie o modlitwie wstawienniczej: „W kilku przypadkach w Starym Testamencie post związany był z modlitwą wstawienniczą. Dawid modlił się i pościł za swoje chore dziecko (2 Samuela 12.16), wstawiając się gorliwie za nim przed Bogiem (wersety 21-22). Estera prosiła Mordochaja i lud izraelski, aby pościli za nią, gdyż zamierzała pojawić się przed obliczem swojego męża króla (Księga Estery 4.16). Zatem jasne jest, iż poszczenie i błaganie są mocno ze sobą związane.” My również zachęcamy Panią do czytania Pisma Świętego.

  • wobroniewiary pisze:

   W jednym się zgadzam, tyle, że zabrakło dalszego ciągu łańcucha 🙂
   paa_uulina pisze: „Człowiek musi sobie uświadomić potęgę swoich grzechów i SAM przyjść do Jezusa”

   Ale do tego potrzebna jest łaska, bo …łaska do zbawienia jest koniecznie potrzebna.
   I my…. modlimy się o tę łaskę 🙂

  • joaneczka pisze:

   Dziękujemy za kolejny obiektywny, jakze wazny glos polskiego ksiedza, i dobrego teologa:-)
   TYLKO JEZUS JEST PANEM!

 2. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  Ciekawe co ks. Łukasz napisałby o Mieczysławie Kordas.
  A tym czasem zagadka dla dzieci
  Egzorcysta ma
  1) zajmować się intronizacją, przeciw której nic nie mam, jestem za
  2) wyganiać złe duchy, przeciwko którym mam dużo i jestem przeciw nim
  Skąd te rozterki, a bo zanieśło mnie na stronę echa
  Panie Jezu – dlaczego nasi kochani biskupi nie chcą być egzorcystami?
  Pan Jezus:
  ” Słuchajcie, co mówią, bo dobrze mówią, ale uczynków ich nie naśladujcie”.

  To teraz wiecie, dlaczego nie chcą być EGZORCYSTAMI? Bo nie chcą słyszeć o Bogu – KRÓLU, a zamykają swoje serca na głos BOŻY. Myśli ich nie są czyste, a powinny być.

  • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

   Dalej 😀
   Panie Jezu – co się stało z biskupem polonijnym? Nie pokazuje się w kościołach
   Odpowiedź:
   ” Wasz duchowny, mieniący się Waszym biskupem od spraw polonijnych nie wywiązał się ze swoich powinności. W sąsiednim stanie w Indianie jest dwa miejsca poświęcone Maryi, ale bardzo malo tam mówi się o Niej. Powiedziałem, że w jednym z nich będzie „wylęgarnia demonów” i wasz duchowny będzie tym się zajmował. Nawet Maryja Matka nie może poradzić sobie z tym duchownym” .

   Nawet Maryja Matka nie może poradzić sobie z tym duchownym” – ręce mi opadły 😀

   • Franek pisze:

    nie kumam, biskup będzie zajmować się wylęgarnią demonów to co on będzie je hodować niby?

    • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

     No chyba tak, ale jest jeszcze gorzej 😦
     Maryja nie chce pocieszania od Jezusa 😦

     „Ona leje łzy, krwawe łzy przed tronem Boga Ojca i przeprasza za duchownych -odszczepieńców. Ale oni już tak bardzo są uwikłani w sidła wrogów, że nie umieją myśleć, że może być inaczej. Dlatego prosiła w Medjugorie, aby ogarnąć szczególnie modlitwą Różańcową wszystkich kapłanów a szczególnie biskupów, bo spotkanie Moje z nimi będzie bardzo żałosne.

     On ode mnie nie chce pocieszenia. Wasz Jezus”.

    • wobroniewiary pisze:

     My wiemy, kto o Maryi mówi „ona” tyle w tym temacie

    • wobroniewiary pisze:

     Ze słów MK wynika, że będzie dalej „rozrabiać”, tylko nie wiemy czy biskup czy MK 🙂

     Mateńko Boża – podpowiedz, w jaki sposób powinniśmy zapobiegać anty – apostołom w osobach biskupów? Przecież my nie chcemy źle dla nich
     Matka Boża:
     ” To jest nasz ból, bo pojechał w inne miejsce dalej rozrabiać przeciwko Bogu Jezusowi Królowi, przeciwko Duchowi Świętemu…

     A swoją drogą wracając do MBM nie pamiętam tych słów, które ks. Łukasz zaakcentował, no ale ja wszystkich herezji nie czytam
     „“Ostatnia część tajemnicy nie została ujawniona w celu ochrony niegodziwej sekty, która jako bardzo silna ilościowo przedostała się do Watykanu od czasu Objawienia Mojej Matki w świętym Sanktuarium w Fatimie.””

    • ula pisze:

     ja pamietam 🙂

 3. wobroniewiary pisze:

  Kolejny ksiądz widzi jawne i latwo dostrzegalne błędy i herezje u MBM. Ani Adminka ani Admin nie znają tego księdza. On nie wie, że chodzi o ks. Adama, bo internautka nie podaje nazwiska tego “nawiedzonego” księdza.

  Zresztą ks. Łukasz zwraca uwagę na inne sprzeczności, których ks. Adam nie podnosił.
  To kolejny głos katolickiego kapłana. On nie odrzuca Ostrzeżenia. Zauważ jak pisze: Duży akcent położony jest na budowanie atmosfery strachu przed “Ostrzeżeniem”, które ma nadejść – “które ma nadejsć”
  Dalej pisze “Cała Apokalipsa to jest Ostrzeżenie ”

  Czy potrzeba nam do Biblii jakiejś “księgi prawdy”?
  Chyba tylko jest ona potrzebna zwiedzionym i biznesmenom…..
  Ktoś powie, że Biblia też kosztuje. Owszem, ale nikt nie mówi że Biblia to nowa najbardziej aktualna “biblia”.
  Biblia to Biblia a “orędzia” to pseudoorędzia.
  Abstrachując od wszystkiego to po ludzku bałabym się Boga nazywać to co bym usłyszała nową ważniejszą od Biblii księgą. Bałabym się jak nic….

 4. Sebro pisze:

  Bardzo pięknie, krótko i tematycznie wypunktowanie MBM. Moim zdaniem nokaut. Naprawdę już tylko zaślepieni pozostaną w kręgu jej wizji.

  • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

   To kto kogo znokautował? 😀
   Bo u dznmp Maryja nokautowała boksera.
   Ksiądz nokautuje MBM i stronę dznmp. Tylko billboard stoi
   A Jezus nie chce pocieszania Maryi jak przekazuje kolejna wizjonerka MK.

   Ale to wszystko pogmatwane., Biskupi hoduja demony, egzorcyści nie chcą intronizować, w Watykanie sekta dokopuje się czy broni 3 tajemnicy już mi się miesza za duzo wątpliwości
   Wybieram Kosciół a nie jakieś odpadki.

   Dziękuję ks. Łukaszowi za taki cenny głos.
   Trochę humoru z MK rozświetla smutne jesienne dni 🙂
   Nie ma to jak głos ze środka Kościoła.

   • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

    A teraz coś dla pań . Nie ma tu zakładki ubiór, moda to tutaj wkleję 🙂

    Panie Jezu – jak powinniśmy zachować się na nabożeństwach sobotnich?
    Pan Jezus:
    ” Gdziekolwiek jesteście na nabożeństwach należy nzałożyć stroje wizytowe, które są waszą chlubą, a dla Mnie wywyższeniem … I JA PRZED OJCEM MOIM NIE WYRZEKNĘ SIĘ WAS, A NAWET WYWYŻSZĘ, PONIEWAŻ NARAŻACIE SIĘ NA PRZEŚLADOWANIA WŚRÓD GAWIEDZI I TAKŻE BRACI WASZYCH

    No i po co klepać krucjatki jak wystarczy strój wizytowy 🙂
    idę po nowy garnitur, co tam będę do gawiedzi zaliczany 😀

 5. borówka pisze:

  Ja też coś dorzucę 🙂

  „Mateńko Boża i nasza czy możesz pomóc naszemu jedynemu katolickiemu „RADIU MARYJA”, aby mogło funkcjonować i pracować na chwałę Bożą i dla nas na pożytek?
  Matka Boża:
  ” Tak, Moje drogie dzieci, Moi umiłowani kapłani. Od jakiegoś, dość długiego czasu mówimy:
  MÓDLCIE SIĘ, MÓDLCIE SIĘ ZA KAPŁANÓW, BO ICH NAJBARDZIEJ ATAKUJĄ DEMONY.

  Oni są tylko ludźmi otwarci na słowa wasze, na modlitwy, na podpowiedzi, ale bardzo osaczeni przez demonów pracujących w naszym katolickim kościele na stanowiskach dość wysokich i mają wpływ na decyzje duchownych. W świecie panuje „duch zwodziciel” i obiecuje, manipuluje wami, namawia do niegodnych Boga czynów.
  Nigdy nie nazywajcie Mieczysławy – Naszej dobrej duszki – „duchem zwodzicielem, bo ona walczy, aby Mój Syn Jezus Chrystus królował na świecie a Moi kapłani tego nie czynią”
  Redemptoryści popełnili jeden wielki błąd :
  mogę zaliczyć ten błąd do GRZECHU przeciw DUCHOWI ŚWIĘTEMU:
  NIE UWIERZYLI, ŻE MÓJ SYN JEST KRÓLEM WSZECHŚWIATA i nie chcą o tym mówić.

  strój wizytowy, nie mówienie na duszkę duch zwodziciel i krucjatki to mamy najpierw raj na ziemi a potem wywyższenie w chwale.

  • Magdalena-Zofia pisze:

   Pani Mieczysława zmienia zdanie i to w tym samym miesiącu.

   1. „Ja jestem całym sercem z „Radiem Maryja””
   2. „Przecież to jest wstyd dla Nieba, że RADIO MARYJA i tv „TRWAM – przy Bogu”, nie chce uznać oficjalnie Mojego Syna za KRÓLA”

 6. malina pisze:

  Bardzo dziękuję za ten wpis. To drugi polski ksiądz.
  No i za przemawia argumet, że nieznany pani Admince. teraz z dznmp nie mogą nic zmanipulować.

 7. benka pisze:

  Kochani
  Oni będą pisać i wymyślać , …….bo …..muszą….. – „wdepnęli” i ” nie ma zmiłuj”.
  Wyjścia nie ma , bo kosztuje.
  Jeszcze tylko ci biedni ,co to czytają …aby zrozumieli …że ostatnie dzwony biją.

 8. benka pisze:

  Zrobiłam 3 wpisy z przemyśleniami ks.Jacka Bałemby SDB , dotyczącymi Komuni i klękania przed Bogiem.
  Kochani czytajcie !!!!!!! to .
  To jest jak Uniwersytet

 9. wobroniewiary pisze:

  Sutanna ks. Popiełuszki do publicznej adoracji
  W Parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie wystawiona jest do publicznej adoracji sutanna bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

  Wierni odwiedzający świątynię mogą zobaczyć sutannę, którą w dniu męczeństwa miał na sobie bł. ksiądz Jerzy.
  Wydarzenie to poprzedza uroczystość liturgiczną ku czci Błogosławionego, które przypadają w najbliższy piątek. Wystawione relikwie są okazją do modlitwy za świętość kapłanów.
  W dniu dzisiejszym w żoliborskim sanktuarium bł. ks. Jerzego można zobaczyć sutannę męczeńską bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Raz w roku, z racji rocznicy obłóczyn ks. Jerzego ta sutanna jest ukazana na widok publiczny. Nosi na sobie ślady walki i zmagań związanych z ostatnimi chwilami życia na ziemi ks. Jerzego. Obecność sutanny w żoliborskim sanktuarium ks. Jerzego jest okazją do modlitwy o świętość kapłanów, o szacunek dla szaty duchownej, o nowe powołania do Służby Bożej. Bardzo serdecznie na Żoliborz zapraszamy.– powiedział ks. Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie.W piątek, właśnie w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, odbędą się główne uroczystości ku czci bł. Jerzego Popiełuszki. Plan spotkania przedstawia ks. Tadeusz Bożełko.
  Już po raz kolejny będziemy obchodzili uroczystości liturgiczne wspomnienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczególny wymiar mają one na Żoliborzu w Warszawie, w miejscu, które jest sercem kultu bł. ks. Jerzego. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic, ale także gości całego kraju na mszę świętą koncelebrowaną, której będzie przewodniczył JE ks. bp Piotr Greger – biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej. Msza święta będzie miała miejsce o godz. 18, ale już o godz. 16 będą się gromadzili wierni na różańcu odmawianym w intencjach Ojczyzny. Później, o 17, zapraszamy na program słowno-muzyczny w wykonaniu artystów scen warszawskich. – powiedział proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, ks. Tadeusz Bożełko.

  Źródło: http://www.radiomaryja.pl/kosciol/sutanna-ks-popieluszki-do-publicznej-adoracji/

 10. szulamitka pisze:

  bardzo dziękuję ks.Łukaszowi,nie wiem,czy zdają sobie sprawę księża,jak bardzo taka opinia prostuje kręgosłup chrześcijanina!Tylko nie zgadzam się z księdzem,że jest to nie do ogarnięcia.Drodzy kapłani,bez waszych opinii będziemy zwodzeni,taka jest prawda.To kościół ma charyzmat nauczycielski.A Żywy Płomień dalej bez kapłana…Zapewniam wszystkich kapłanów i osoby konsekrowane o codziennej modlitwie za nich koronką do B.M.

 11. Magdalena-Zofia pisze:

  „Nie jest naszą intencją autorytatywne orzekanie o prawdziwości i autentyczności objawień Marii od Bożego Miłosierdzia, (…) To bowiem należy do kompetencji władz kościelnych. Tę samą ostrożność, ale bez nieuzasadnionego uprzedzenia, pragniemy zachować również w odniesieniu do orędzi. Decyzja władz kościelnych jaka w przyszłości nastąpi będzie decyzją obowiązującą nas wszystkich której się podporządkujemy.”

  Powyższy tekst jest zamieszczony na stronie „dziecko”, dostałam go od znajomej i zastanawiam się nad jego treścią. Zwróciłam uwagę na słowa: „Decyzja władz kościelnych jaka w przyszłości nastąpi” !!!
  – czy to, nie jest przypadkiem wprowadzanie w błąd czytelnika ?
  – skąd pewność, że KK kiedykolwiek zajmie się przekazami MBM ?
  Czy propagatorzy MBM, zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką na siebie biorą ?

  Czy czasem, nie zachowują się jak Piłat umywający ręce, pisząc słowa:
  „Nie jest naszą intencją autorytatywne orzekanie o prawdziwości i autentyczności objawień Marii od Bożego Miłosierdzia” ?
  – Oni „nie oceniają”, ale je publikują, drukują, kolportują, wieszają billboardy, sprzedają pieczątki … – przepraszam, ale czy to nie jest hipokryzja ?

  Dalej:
  „Tę samą ostrożność, ale bez nieuzasadnionego uprzedzenia, pragniemy zachować również w odniesieniu do orędzi.”
  – „bez nieuzasadnionego uprzedzenia” – otóż uprzedzenie jest i to bardzo uzasadnione, uzasadnione, wykazane licznymi już opiniami Księży, oni o tym nie wiedzą ?

  • borówka pisze:

   „Tę samą ostrożność, ale bez nieuzasadnionego uprzedzenia, pragniemy zachować również w odniesieniu do orędzi.”

   Na pewno? są ostrożni co do orędzi Adama Człowieka, o których pozytywnie wypowiada się Kościół, ks. abp pozwala drukować, księża adjustują i dają komentarze a on pisze „do diabła z nimi, to lipa”
   To ja mam wiecie gdzie …taką ostrożność!
   JEZUS JEST PANEM a Kapłan Jego zastępcą na ziemi!

   • Magdalena-Zofia pisze:

    Czyli ową „ostrożność”, traktują wybiórczo.
    JEZUS JEST PANEM (miało być zapewne drukowanymi u Borówki)

   • brygadzista pisze:

    „ostrożność” – polega min na nie wciskaniu na siłę, a wielki Manipulator, co robi.
    Gościu siądź pod mą lipą
    a odpocznij sobie
    nie dójdzie cię tu słońce
    przyrzekam ja tobie

 12. Leszek pisze:

  Halo pobudka!
  Ks. Stefano Gobbi
  NOWE JERUZALEM
  ….wyzwalając wszelkie stworzenie z niewoli zła i grzechu.
  ….wola Boża wypełniana jest całkowicie
  ….On zaś wraz ze wszystkimi złymi duchami jest związany i zamknięty w piekle, z którego nie będzie mógł wyjść, by szkodzić w świecie
  453 Nowa Epoka

  b Nowa czekająca was epoka to szczególne spotkanie miłości, światła i życia pomiędzy Rajem – w którym znajduję się w doskonałej szczęśliwości z aniołami i świętymi – a ziemią, na której żyjecie wy, Moi synowie, pośród tylu niebezpieczeństw i niezliczonych ucisków. Niebieskie Jeruzalem zstępuje z Nieba na ziemię, aby ją całkowicie przekształcić i przez to uformować nowe niebiosa i nową ziemię.
  c Nowa epoka, ku której właśnie idziecie, skłania całe stworzenie do doskonałego uwielbienia Trójcy Przenajświętszej. Ojciec otrzymuje w niej Swą największą chwałę od każdego stworzenia, które odbija Jego światłość, Jego miłość i Jego Boską wspaniałość. Syn ustanawia Swe królestwo łaski i świętości, wyzwalając wszelkie stworzenie z niewoli zła i grzechu. Duch Święty udziela w pełni Swoich świętych darów, prowadzi do zrozumienia całej Prawdy i odnawia oblicze ziemi.

  d W nowej epoce, którą wam ogłaszam, wola Boża wypełniana jest całkowicie. Realizuje się w niej wreszcie to, o co Jezus nauczył was prosić Ojca Niebieskiego: «Bądź wola Twoja jako w Niebie tak i na ziemi». Jest to czas, w którym wypełnia się – w odniesieniu do stworzeń – Boska wola Ojca, Syna i Ducha Świętego. Przez doskonałe wypełnienie woli Bożej cały świat jest odnawiany i Bóg znajduje w was jakby nowy ogród Edenu, w którym może przebywać z miłymi Mu stworzeniami.

  e Nadchodząca nowa epoka prowadzi was do pełnej wspólnoty życia z tymi, którzy was poprzedzili i tu, w Raju, cieszą się doskonałym szczęściem.

  Zobaczcie wspaniałość Niebieskich Zastępów, łączcie się ze świętymi w Raju, przynoście ulgę duszom cierpiącym i oczyszczającym się jeszcze w Czyśćcu. Doświadczajcie w sposób silny i widoczny pocieszającej prawdy o świętych obcowaniu.

  f Nowa epoka, którą wam przygotowuję, łączy się z klęską szatana i jego powszechnego panowania. Cała jego potęga ulega zniszczeniu. On zaś wraz ze wszystkimi złymi duchami jest związany i zamknięty w piekle, z którego nie będzie mógł wyjść, by szkodzić w świecie. Panuje w nim Chrystus w blasku Swego chwalebnego Ciała i tryumfuje Niepokalane Serce waszej Niebieskiej Mamy – w blasku Jej Ciała wyniesionego do chwały Raju.

  • brygadzista pisze:

   Hallo Schnümpf! Moje kolejne czy uważasz 🙂
   — Czy uważasz, że Kościół aprobując orędzia ks. Gobbi, wypowiedziałby się przeciwko swojemu magisterium? Z pewnością nie. Jeśli Łaskawco, porównasz ten tekst z „orędzionkami” Mery to jest takaaaaaka różnica jak stąd do stadionu!
   Nowa epoka , o której tu mowa, to stan radości pomiędzy rajem a ziemią a nie 1000-letnie Królestwo i raj na ziemi.
   Nowe Jeruzalem zstępuje z nieba… aby ukształtować nowe niebo i nową ziemię – to nie skok na bandżi do nowego Raju na ziemi.
   Bóg znajduje w was JAKBY nowy ogród Edenu – nie tworzy nowy Eden.

   Hallo, Hallölschen Gute Nacht!!!

 13. Leszek pisze:

  Orędzia Ks. Gobiego

  W Orędziu z ostatniego dnia 1992 roku Maryja podjęła trudny temat znaków ‘końca czasu’. Po omówieniu znaków, które – jak sama stwierdza – “jasno ukazane w Ewangeliach, Listach św. Piotra i Pawła, realizują się w obecnych latach,” Maryja przechodzi do opisania ohydy spustoszenia. Mówi:

  «…ujrzycie ‘ohydę spustoszenia’, o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte – kto czyta, niech rozumie».(7) Najmilsi synowie, aby zrozumieć, na czym polega ohyda spustoszenia, przeczytajcie to, co zostało przepowiedziane przez proroka Daniela: «Idź, Danielu, bo słowa zostały ukryte i obłożone pieczęciami aż do końca czasu. Wielu ulegnie oczyszczeniu, wypróbowaniu, ale przewrotni będą postępować przewrotnie i żaden z przewrotnych nie zrozumie tego, lecz roztropni zrozumieją. A od czasu, gdy zostanie zniesiona codzienna ofiara, zapanuje ohyda ziejąca pustką, upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni. Szczęśliwy ten, który wytrwa i doczeka tysiąca trzystu trzydziestu pięciu dni.»(8)

  Msza Święta jest codzienną ofiarą – ofiarą czystą składaną Panu na wszystkich ołtarzach od wschodu aż do zachodu słońca. Ofiara Mszy Świętej uobecnia ofiarę, którą Jezus złożył na Kalwarii. Przyjmując protestancką naukę, będzie się mówić, że Msza nie jest ofiarą, lecz jedynie świętą ucztą – to znaczy tylko pamiątką tego, czego dokonał Jezus w czasie Swojej Ostatniej Wieczerzy. Zniesie się w ten sposób odprawianie Mszy Świętej. Na tym właśnie zniesieniu codziennej ofiary polega straszliwe świętokradztwo dokonane przez Antychrysta. Trwać to będzie około trzy i pół roku, to znaczy tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.”(9)

  Kościołem wstrząśnie odstępstwo i niewiara, a ten, kto sprzeciwia się Chrystusowi, wejdzie do niego wprowadzając ohydę

  Maryja wyjaśniając, na czym polega ohyda spustoszenia będąca zniesieniem stałej ofiary, odwołując się do zapowiedzi zawartych w Piśmie Świętym, ostrzegła nas przed Antychrystem, który wejdzie do Świątyni Bożej, aby tego dokonać (15.03.93, nr 489).
  …Chciałam, abyś tu był, gdyż powinieneś przekazać wszystkim, że obecnie, począwszy od tego roku, rozpoczynają się wydarzenia przepowiedziane wam przeze Mnie i zawarte w trzeciej części tajemnicy, która jeszcze nie została ujawniona. Obecnie stanie się ona jawna poprzez same wydarzenia, które właśnie mają nadejść w Kościele i na świecie. Mój Kościół zostanie wstrząśnięty przez gwałtowny wiatr odstępstwa i niewiary. Ten, który sprzeciwia się Chrystusowi, wejdzie do Kościoła, wprowadzając ohydę spustoszenia, którą przepowiedziało wam Pismo Święte.(10)

  Ludzkość pozna krwawą godzinę kary. Zostanie ona uderzona biczem epidemii, głodu i ognia. Wiele krwi rozleje się na waszych drogach. Wszędzie rozszerzą się wojny, powodując niezmierne zniszczenie świata. Wy wszyscy, Moi biedni synowie, będziecie musieli nieść ciężar wielkich cierpień i niewypowiedzianych boleści. Wszystkim ujawni się wielki cud Bożej Sprawiedliwości i Miłosierdzia.”

  Kościół zostanie uderzony i zdradzony przez tego, kto wejdzie do niego, by wprowadzić zapowiedzianą ohydę (nr 510). Maryja trwa przy Kościele przeżywającym chwile straszliwego cierpienia i ucisku:
  “Kościół – Moje umiłowane Dziecko będzie uderzany, raniony, zdradzany, obnażany i opuszczany. Zostanie on doprowadzony do drzewa krzyża i do niego przybity. Niegodziwiec wejdzie do jego wnętrza, aby doprowadzić do szczytu ohydę spustoszenia, przepowiedzianą przez Boże Pisma.”

  W czasie Wieczernika przeprowadzonego w Fatimie, gdzie zrodził się Kapłański Ruch Maryjny, Maryja – mówiąc o aktualnej sytuacji świata – ukazała, jak w obecnych wydarzeniach realizuje się nie ujawniona jeszcze tajemnica. Ponownie zapowiedziała, iż do Kościoła wejdzie odstępca noszący ohydę spustoszenia Powiedziała m. in. (nr 539): “Moja tajemnica dotyczy Kościoła. W Kościele osiągnie szczyt wielkie odstępstwo, które szerzy się na całym świecie. Rozłam dokona się poprzez całkowite odejście od Ewangelii i prawdziwej wiary. Do Kościoła wejdzie człowiek nieprawy, który sprzeciwia się Chrystusowi i nosi w swoim łonie ohydę spustoszenia, popełniając w ten sposób straszliwe bluźnierstwo, o którym mówił prorok Daniel (Mt 24,15).(11)

  Moja tajemnica dotyczy ludzkości. Ludzkość osiągnie szczyt zepsucia i bezbożności, buntu przeciw Bogu i otwartego sprzeciwu wobec Jego Prawa miłości. Pozna ona godzinę swej największej kary, która została wam przepowiedziana przez proroka Zachariasza (Za 13,7-9).”(12)

  • brygadzista pisze:

   Nie musisz cytować całej książki o. Gobbiego. Czy myślisz, że kto ma uszy, to nie słyszy?Czy to, co pisał Wiosna jest dla ciebie niezgodne z prawdą i próbujesz nam wszystkim wmówić, że on jest ciemny i nie douczony? Skoro Chrystus powiedział, że nie opuści swojego Kościoła, to nie opuści!!! To, że dzisiaj w Afryce Północnej nie ma Kościoła Katolickiego (chociaż są pojedyncze małe misje katolickie) – oznacza, że cały Kościół zniknął? A przecież kiedyś tamte tereny były „przeludnione” Ojcami Pustyni, anachoretami itd. Dzisiaj jest islam, ale to nie znaczy, że cały Kościół został zniszczony.
   Czy Ty, Leszku czujesz różnicę. Więc, proszę zachowaj dystans nawet do swojego własnego kontaktowego myślenia.

 14. czekajacy pisze:

  18.X – Leszek pisze: „Halo pobudka! […] NOWE JERUZALEM”

  A za dwa dni mamy kolejne herezje, w tym.:
  20.X – „To Przymierze ujrzy narodziny Nowej Jerozolimy. Ta Nowa Jerozolima będzie oznaczać […]”

  Czy to przypadek..?

 15. Pingback: O różnicy między Ks. Johnem Bashobora a uzdrawiaczem | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 16. Edyta pisze:

  Ja na temat objawień z Irlandii. po ich przeczytaniu stałam się wielokrotnie atakiem złego ducha, nie mogłam spać, jeść, byłam w trwodze, bałam się, że Bóg mi nie przebaczy. Bardzo długo sie modliłam koronką do Miłosierdzia Bożego, Litanią do Krwi Chrystusa zanim objawy trwogi i depresji ustąpiły…Nie mi oceniać czy są prawdziwe ale Słowo Boże zawsze wywoływało u mnie spokój, błogość i poczucie, że jestem Dzieckiem Bożym i Bóg mnie kocha. Spokój odczułam dopiero po długich modlitwach oraz modlitwach i mszach zamawianych przez internet. Po lekturze Pisma świętego, modlitwach, Różańcu, litaniach odczuwam spokój, błogość i miłość Bożą. Natomiast te ostrzeżenia wywołały u mnie głęboka trwogę, depresję i ataki paniki, nie mogłam nic jeść, spać. Bóg jest miłością, przebacza zawsze jeśli grzesznik przychodzi skruszony, żałuje za grzechy i myślę, że jego działanie objawia się w miłości, Bóg pragnie naszego zbawienia a nie śmiertelnej trwogi, braku wiary w przebaczenie Boże. Te ataki złego ducha, który wmawiał mi, że nigdy nie otrzymam przebaczenia powracają co jakiś czas, co kilka miesięcy ale wtedy biorę różaniec i odmawiam koronkę do Miłosierdzia Bożego, litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, a przed snem różaniec i proszę Boga o uzdrowienie. Bóg mnie uzdrawia gdy proszę o to w modlitwie.Pomaga też zamawianie modlitw przez internet- koronka na faustyna.pl, gdy sobie sama już nie radzę z atakami złego ducha. Jestem po dwukrotnej aborcji, spowiadałam się 3 lata temu. Po spowiedzi odzyskałam spokój, przebaczyłam sobie, byłam szczęśliwa, że Bóg mnie kocha i mi wybaczył. Od tamtej pory żyję w łasce uświęcającej, nie opuszczam mszy św, żyję w całkowitej czystości. Niestety po przeczytaniu tych orędzi, zły duch co jakis czas powraca i mnie atakuje. Te ataki zaczęły sie zaraz po przeczytaniu orędzi, po spowiedzi byłam jak nowo narodzona, przeszczęśliwa, że Bóg mnie nie przekreślił i dał mi szansę na poprawę życia i całkowite nawrócenie.Proszę o modlitwę za mnie. W piątek mam zamiar pójść na mszę o uzdrowienie, prosić Boga by uleczył mnie z powracających co jakiś czas (średnio co 3 mce) ataków złego ducha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s