Ks. Adam Skwarczyński: Nieustająca Koronka do Bożego Miłosierdzia naszą odpowiedzią na ogłoszenie przez Ojca Świętego Benedykta XVI Roku Wiary

W odpowiedzi na słowa „Wiosny Kościoła”:
Osobiście   uważam, że wielkim znakiem danym Kościołowi jest właśnie ROK WIARY. To nie   jest przecież rok ogłoszony dla żydów ani dla muzułmanów, lecz dla katolików,   aby umocnili swoją wiarę. Nas powinno to zmobilizować do   jeszcze większej modlitwy, okazywania świadectwa, by oddać należną Bogu cześć   i chwałę. Nie chodzi przecież o liczbę koncertów, festiwali   itd., lecz o odrodzenie wiary – co jest intencją Ojca Świętego. A przy tym   jest to Rok łaski, chociażby ze względu na ilość odpustów. Czy można   stwierdzić, że „Kościół jest zły”, bo udziela nam prawdziwych odpustów ze   swojego skarbca zamiast „krucjatkowych”?
    Realnie   postawione pytanie: „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, gdy przyjdzie?”, jest   odzwierciedleniem dzisiejszej postawy człowieka. Ale zaproszenie Kościoła jest   wysiłkiem podjętym z inicjatywy papieża. Odpowiedź jak zwykle należy do   nas?
Realnie postawione pytanie:”Czy Syn Człowiecze znajdzie wiarę, gdy powróci na ziemię? jest odzwierciedleniem dzisiejszej postawy człowieka. Ale zaproszenie Kościoła, jest wysiłkiem podjętym z inicjatywy papieża. Odpowiedź jak zwykle należy do nas
Także w Tygodniu Miłosierdzia, w miesiącu MB Różańcowej, w przededniu ogłoszenia Roku Wiary organizujemy Nieustającą Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Krucjata Różańcowa i Nieustająca Koronka – tymi modlitwami pomożesz zbawić świat i wyrwać dusze diabłu.

Ksiądz Adam Skwarczyński pisze, dołączając błogosławieństwo dla   uczestników:
       W ciągu sekundy   umierają na świecie więcej niż trzy osoby, więc przez 15 minut mojej modlitwy   Koronką – ok. 3000 ludzi. Wielu spośród nich zmarnowało ziemskie życie i za   chwilę może znaleźć się w piekle, a ja mogę ich uratować! Miłosierdzie Boga   jest nieskończone, więc nie jest Mu trudniej okazać litość trzem tysiącom, niż   jednej osobie. Muszę jednak Mu ufać i prosić nie o mało, lecz o wiele: by   żadna z tych osób nie poszła do piekła. Skutek modlitwy zależy więc od mojej   ufności. Od początku modlitwy mogę widzieć siebie w otoczeniu trzech tysięcy i   cały ten tłum „podnosić ku Niebu”, ku Ojcu.
    Aby nabrać   zapału do tej walki o dusze, zajrzyjmy do „Dzienniczka” św. Faustyny   Kowalskiej.
    „Przez odmawianie tej koronki (do   Miłosierdzia Bożego) podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą.   Zatwardziałym grzesznikom, gdy będą ją odmawiać, spokojem napełnię dusze, a   godzina ich śmierci będzie szczęśliwa. Napisz to dla dusz strapionych: Gdy   dusza pozna ciężkość swych grzechów, gdy się odsłoni duszy cała przepaść   nędzy, w jakiej się pogrążyła, niech nie rozpacza, ale z ufnością niech się   rzuci w ramiona mojego miłosierdzia, jak dziecko w objęcia ukochanej matki.   […] Żadna dusza, która wzywała miłosierdzia mojego, nie zawiodła się ani nie   doznała zawstydzenia. Mam szczególne upodobanie w duszy, która zaufała dobroci   mojej. Napisz: Gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy   Ojcem a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel   miłosierny (Dz. 1541).
    Każdą duszę obronię w godzinie   śmierci jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę […]. Kiedy przy   konającym inni odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie   niezgłębione ogarnia duszę (Dz. 811).
    Gdy pogrążyłam się   w modlitwie i połączyłam ze wszystkimi mszami, jakie się w tej chwili   odprawiają na całym świecie, błagałam Boga przez te wszystkie msze św. o   miłosierdzie dla świata, a szczególnie dla biednych grzeszników, którzy w tej   chwili zostają w skonaniu. I w tej chwili otrzymałam Bożą odpowiedź   wewnętrzną, że tysiąc dusz otrzymało łaskę za pośrednictwem modlitwy, którą   zanosiłam do Boga. Nie wiemy, jaką liczbę dusz mamy zbawić swymi modlitwami i   ofiarą, dlatego zawsze módlmy się za grzeszników (Dz.   1783).
    O, jak bardzo powinniśmy modlić się za   konających; korzystajmy z miłosierdzia, póki czas zmiłowania (Dz.   1035)”.

 Mam w tej Koronce:
– stawać przed Bogiem Ojcem,
– powoływać się przed Nim na Krew Jezusa, za te dusze przelaną, oraz na Jego Mękę za nie ofiarowaną,
– z wielką ufnością błagać, by Bóg Ojciec odstąpił od sprawiedliwego wyroku, a okazał swoje nieskończone miłosierdzie,
– przyczynić się do tego, że od konających odstąpi szatan, który w ostatniej walce o ich dusze wpędzał ich w rozpacz, blokował ich modlitwę, zniechęcał ich otoczenie do modlitwy za nich,
– doprowadzić do tego, by w ostatniej chwili pogrążyli się w szczerym żalu za grzechy,
– wyprosić im odwagę, by w tym momencie byli w stanie, mimo bólu i wstydu, poprosić Boga o przebaczenie i litość,
jednoczyć się w modlitwie z całym Niebem:
– z modlitwą Największego Orędownika – samego Jezusa (Jego wołanie na krzyżu: „Pragnę!” było wyrazem pragnienia zbawienia dusz o wiele bardziej, niż ziemskiego napoju, a wołanie to obejmowało wszystkie czasy i wszystkich ludzi),

– z modlitwą Maryi jako Ucieczki Grzeszników, ale przede wszystkim ich Matki,
– z Aniołami Stróżami tych konających oraz z innymi Aniołami,
– z ich patronami z chrztu i bierzmowania oraz innymi Świętymi;
na koniec podziękować Bogu za możliwość przyprowadzenia Mu dusz, które kocha nieskończoną miłością, oraz złączyć się w radości ze zwycięstwa z całym Niebem. Jeśli „większa jest radość w Niebie z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z 99 sprawiedliwych (świętych), którzy nie potrzebują nawrócenia” – to w tej chwili tę radość mogę pomnożyć przez tysiące! Niech jej wyrazem będzie modlitwa płynąca z serca, a przynajmniej „Chwała Ojcu…”.

Przy kolejnych dziesiątkach Koronki mogę sobie pomóc obrazami, podobnie jak to jest przy Różańcu. Mogę więc wyobrażać sobie 5 tajemnic Bolesnych Różańca, albo też znane mi stacje Drogi Krzyżowej. Wtedy nie będzie to modlitwa ani monotonna, ani nużąca.

Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie sakramentalna spowiedź, Komunia Eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum.
Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny, z zachowaniem przepisów co do „mających przeszkodę”, zawartych w normach 24 i 25 Wykazów odpustów (Enchiridii Indulgentiarium). W innych zaś okolicznościach odpust będzie cząstkowy. Niniejsze zezwolenie zachowa wieczystą ważność, bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia (Akt Urzędu Penitencjarii Apostolskiej z 12 stycznia 2002).

                                          Nieustająca Koronka –  jak zacząć?
1. Każdy chętny  do włączenia się do tej akcji ratowania dusz i wyrywania ich piekłu powinien  wybrać sobie jeden kwadrans w tygodniu i nadesłać do nas zgłoszenie  w mailu na adres: wobroniewiary@gmail.com  z dopiskiem „Nieustająca Koronka”
2. Koronkę zaczynamy odmawiać od dnia przystąpienia przez cały Rok Wiary, tj. do dnia jego zakończenia, czyli do 24 litopada 2013 roku.
3. Do Nieustającej Koronki można przystąpić każdego dowolnego dnia podczas Roku Wiary.
Tabela będzie dostępna w zakładce ‚Nieustająca Koronka’. Dla przykładu ksiądz Adam wybrał sobie piątek, godz. 14-45 więc został wpisany piątek, 14.45 – 15.00

14.30 – 14.45
 
14.45 – 15.00
ks.   Adam, Siedlce
15.00 – 15.15
 

 Grafik (aktualizowany) Nieustająca Koronka do Bożego Miłosierdzia – grafik

     Pokładajmy wielką   ufność w Panu pamiętając, że Panu Bogu nie sprawia różnicy, czy udzieli łaski   jednej duszy, czy – w tym samym czasie – jednemu milionowi   dusz!
Jaką ufność   miała św. Faustyna, skoro otrzymywała Miłosierdzie – darowanie kary – dla   całej Polski? Czy nie nadszedł czas, by przy pomocy takiego narzędzia jak   internet zwołać ludzi do NIEUSTAJĄCEJ KORONKI? Czy nie takiej – między innymi   – “iskry z Polski” oczekiwał Pan Jezus (i oczekuje) w przeddzień swojego   Przyjścia???!!!
Pamiętajmy, że główna   intencja naszej modlitwy jest taka: BY W CZASIE MOJEJ KORONKI NIKT   NA ŚWIECIE
NIE UMARŁ   W GRZECHU CIĘŻKIM
.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

151 odpowiedzi na „Ks. Adam Skwarczyński: Nieustająca Koronka do Bożego Miłosierdzia naszą odpowiedzią na ogłoszenie przez Ojca Świętego Benedykta XVI Roku Wiary

 1. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  Proszę sobota godz. 15.00

 2. Rusinek Helena pisze:

  Prosze poniedzialek godz. 14.45- 15.00

 3. Niezapominajka pisze:

  Do akcji się przyłączam. To czysta akcja. Polsat nie będzie o tym trąbić.
  Dziś byłam u sąsiadki, grał Polsat2, a tam reportaż o billboardach!
  Że tozastraszanie i że ten drugi blillboard wymyślili katolicy i że to sami księża powiesili to ostrzeżenie.wordpress i Marię z Irlandii.
  Proszę, do czego doprowadziła ta ich akcja.
  Do kpin z księży, że księża się wzięli za nową promocję strachu na bazie religii
  Jezu ufam Tobie

 4. mer pisze:

  Proszę czwartek 16.45 – 17.00

 5. emcz pisze:

  Codziennie odmawiam Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

  • wobroniewiary pisze:

   to wpisac codziennie?

   Z tym że tu chodzi o to, żeby zapełnić całe dnie Aby nieustannie ratować dusze. Ale w sumie tylko raz w tygodniu

 6. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  Przepraszam, że chwilowo zmienię temat.
  Proszę sobie obejrzyjcie.
  3 nurty:
  1) ateiści,
  2) wyznawcy MBM
  3)i księża z kurii krakowskiej.

  Jedyne co pociesza to księża nie poparli bilbordu z MBM tylko dali swoje bilbordy
  Ja wolę walczyć nie za pomocą kulek różańca i koronki

  http://www.ipla.tv/2012-10-09-uliczne-credo/vod-5596196

  • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

   Pociesza zdanie, że Kościół żadnych akcji już nie planuje.
   Czyli jasne dla wszystkich że z nowymi billboardami Kościół nie ma nic do czynienia poza tym jednym krakowskim. To znaczy że billboard dzieciakó jest pozakościelny

   Panie i panowie, a poważnie to bracia i siostry.
   Nawet Polsat potwierdził, że jest coś takiego jak grupa wyznawców Mery of Ireland.
   Tak oto narodziła się sekta wyznawców Mery i tylko oni planują swoje akcje tak samo złośliwe jak akcje ateistów, akurat 16 października w dniu rocznicy wyboru bł. Jana Pawła II na papieża

   • Sebro pisze:

    Dziś w Rzeczpospolitej czytałem artykuł o wojnie bilboardowej. Na całą wielką stronę i ani słówka o mery i jej plakatach. Najwyraźniej dziennikarze „rzepy” doszli do wniosku, że to co się pojawia w wybiórczej traci wszelkie znamiona katolicyzmu. I dobrze.

  • Małgosia pisze:

   @Tadeusz „Ja wolę walczyć nie za pomocą kulek różańca i koronki”

   Matka Boża do Adama Człowieka:
   „Wzywam was, abyście stali się żywymi paciorkami Mojego Różańca! Zwracam się do was, abyście sami całkowicie stali się modlitwą – podobną do Mojego Różańca, gdzie całym swoim życiem i postępowaniem będziecie kontemplować jego tajemnice!”

   Różańcem i Koronką można wyprosić wszystko. Mam taką nadzieję, że wszystko albo wiele

 7. Nicram pisze:

  Do Administratora tej strony:

  Po zapisaniu się na „Nieustającą Koronkę” dostałem link do grafiku, który jest aktualizowany na bieżąco. Niestety grafik ten nie jest dostępny ze strony głównej. Ze strony głównej można pobrać inny grafik (w pliku DOC), który NIE JEST AKTUALNY. Stwarza to mylne wrażenie, jakby prawie nikt się jeszcze nie zapisał. Proszę o skorygowanie tego błędu.

 8. Ewa, Dębica pisze:

  Proszę sobota godz 9.00

 9. Janek pisze:

  Genialny pomysł. Zapiszcie mnie na wtorek 15.00 – 15.15 jeśli możecie :).

 10. BARBARA MARIA pisze:

  PROSZĘ PIĄTEK 6.00 -6.15

 11. Ewa pisze:

  Prosze o niedziele, godz. 20-ta. Jezus jest Panem.

 12. Beata Ania pisze:

  Ja poproszę w poniedziałek 14.30-14.45.
  Pozdrawiam.

 13. Wojtas13 pisze:

  Proszę o piątekgodz.20-ta.
  Jezus jest Panem!

 14. Magdalena-Zofia pisze:

  Poproszę o niedzielę i godzinę 16:45
  Jezus jest Panem !

 15. brygadzista pisze:

  Przyłączam się wraz z żoną i dziećmi do modlitwy łącząc się ze wszystkimi intencjami i warunkami. Jednakże nie mogę określić dokładnej godziny ze względu na pracę i obowiązki wobec Rodziny. Jest to przecież zobowiązanie na cały rok!

  • wobroniewiary pisze:

   Bóg zapłać.
   Identycznie powiedział mi ksiądz Stanisław Małkowski.
   „Błogosławię, jestem całym sercem, Koronke odmawiam codziennie wczoraj nawet dwie, ale godziny konkretnej w moim przypadku przypisać się nie da” (a to pogrzeby na Wólce, a to wyjazdy, rekolekcje i inne obowiązki tego duszpasterza)

   To jest dla tych kto może konkretnie i dla tych którzy mogą się łączyć wtedy kiedy mogą 🙂
   Żadna modlitwa u Pana Boga nie idzie na marne 🙂

 16. Terra pisze:

  Przyłączam się z przyjemnością, poproszę o piątek, 14.30. Jezus jest Panem!

 17. Terra pisze:

  A jeśli można mieć wielokrotne kwadranse, to także każdy dzień o 15.00.

 18. Sebro pisze:

  Jeśli mogę coś wtrącić, to starajcie się zapisywać na godziny na które jeszcze nikt nie zajął. Widzę, że największe wzięcie ma godzina 15, a przecież praktycznie każdy z nas odmawia tak czy siak Koronkę o 15. Oto chodzi by była nieustająca Koronka więc wybierajmy różne godziny. Wybierając inną godzinę składamy tym samym dodatkową ofiarę w szczytnym celu. Jak ktoś np. budzi się w nocy, czy wcześnie wstaje itd, itp. To taka moja luźna propozycja do przemyślenia.

  • Irena pisze:

   W odpowiedzi na apel ks. Adama Skwarczyńskiegi zgłaszam przystąpienie do akcji ratowania dusz i wyrywania ich z piekła przez odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia w czasie trwania ROKU WIARY. Wybieram godzinę od 20.45 do 21.00. każdego dnia przez cały tydzień, czyli codziennie do 24 listopada 2013 r.
   Irena, Suwałki

 19. Czekajacy pisze:

  Patrze i oczom nie wierze…

  Telewizje gotowe do transmisji z przyjścia Chrystusa:
  http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/telewizje-gotowe-do-transmisji-z-przyjscia-chrystu,1,5273363,wiadomosc.html

  • Sebro pisze:

   Zostaw chłopie onet w spokoju to dłużej pożyjesz 😉
   Prawdopodobnie „gupi” amerykanie utożsamiają koniec kalendarza Majów z Paruzją. Ale to już ich problem skoro znajdują się tacy, którzy wykładaja na to kasę.

 20. Adminka pisze:

  Bóg zapłać za wszystkie sugestie.
  Księdzu Adamowi i Niebu za Nieustającą Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Adminowi za pracę a wykonał jej multum przez te dni.
  Ja jestem juzż od dziś i postaram się to jakoś ogarnąć z Adminem. Będę powoli uzupełniać wszystkie dane i wpisywać ludzi do odpowiednich rubryk

  Ta Nieustająca Koronka to piękny owoc modlitwy i pielgrzymki do Medziugorje oraz rekolekcji.
  Od dziś jestem w domu i z Wami Kochani Czytelnicy.
  A teraz biorę się za porządkowanie tabel i trochę to potrwa, bo i zmęczenie po podróży i stęskniona jestem za dziećmi.

  Taka moja refleksja. Marzy mi się za rok wyjazd do Medziugorje (również z czytelnikami, którzy by chcieli) ale…oczywiście nie mam nic przeciw młodym tyle, że, ja byłam na pielgrzymce z ludźmi w średnim wieku i oni mieli wolniejsze tempo zwiedzania a także większe wewnętrzne wyciszenie (nie brakowało nam oczywiście radości i chwil relaksu).
  Ja mam dzieci w tym maleńką, za którą płakałam i chciałabym pojechać tak aby jechali i starsi i rodziny z dziećmi (np. 3–4 dni wypoczynku nad morzem i ze 4 dni na Medziugorje) w swoim tempie zwiedzania i modlitwy.
  Dla seniorów i dla małych dzieci. Młodzi niech towarzyszą ale niech seniorzy i dzieci nadają rytm takiemu wyjazdowi.

  Nie było mnie długo ale to był wyjazd do Medziugorje i na rekolekcje oraz zdarzyło mi sie popracować dla Zespołu badającego katastrofę smoleńską.
  Do domu wracałam przez Lublin, na dworcu widziałam dziś reklamę z billboardu, było to około 15-00. Wyjęłam różaniec i odmówiłam Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  I niech nasza modlitwa będzie odpowiedzią na wszystko inne.
  Modlitwa i obraz Jezu ufam Tobie wyryty w sercu
  Jestem z Wami dziękuję Wam i modlę się z Wami i za Was i o taką modlitwę proszę.

 21. Alicja pisze:

  Droga Ewo, Adminko, witamy serdecznie i cieszymy sie , ze znow Jestes z nami. Admin spisywal sie bardzo dzielnie, ale za Toba i Twoimin wpisami bylo juz teskno. Zapewniam o modlitwie i tylko JEZUS JEST NASZYM PANEM!

  • wobroniewiary pisze:

   Dziękuję. Admin sprawował się dzielnie, troszeczkę mu pomagałam przez tel. czy sms, ale odwalił ostatnio naprawdę kawał dobrej roboty, i fronda i kanał gloria i tyle wpisów komentarzy.
   Taki cichy niepozorny ale co do czego człowiek-orkiestra, na którego zawsze można liczyć.
   Nieraz mu łatwiej bo nie mają inni jego danych to i tak na mnie zganiają ale nieraz mu trudniej 🙂

   • Magdalena-Zofia pisze:

    Cześć Ewcia, dobrze że jesteś 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     Ja też się cieszę, ale można powiedzieć, że duchem byłam cały czas.
     Trzy zdjęcia:
     1) U Matki Bożej w Medziugorje w kościele św. Jakuba

     2) Msza św. w Dubrowniku

     3) z moim ukochanym Ojcem Pio

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Wiem, wiem 🙂 i jestem przekonana, że owoce Twojego wyjazdu są i będą z korzyścią dla wszystkich, dla nas też, dlatego można powiedzieć również: „dobrze, że Cię nie było” 🙂 🙂 🙂

 22. benka pisze:

  O GODZ. 23.00 przed Panem stawają Chóry Anielskie , i ja będę razem z Nimi.
  Proszę mnie wpisać , codziennie , na godz. 23.00 – 23.15.

 23. joaneczka pisze:

  Ja piatek 22.00-22.15.

 24. wiewiór pisze:

  Proszę mnie wpisać na codzienną modlitwę o godz.3.00 -3.15.

 25. Daniel pisze:

  Proszę o wpisanie mnie na sobotę godzina 21.15

 26. Bogdan pisze:

  Proszę o wpisanie mnie na : sobota 5.30 .5.45

 27. Bogdan pisze:

  Proszę o wpisanie mnie na : sobota 5.30 .5.45 JEZUS JEST PANEM

 28. lukasz845 pisze:

  poproszę o wpisanie codziennie o 22:15 – 22:30 🙂

 29. Radosław S pisze:

  WITAM SERDECZNIE diabeł nie śpi i my nie śpijmy Nasze dzieci są zagrożone przez diabelskie trendy z Zachodu !!!!

  ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE RATUJ DZIECI PRZED TYM ZŁEM !!!!

  Może czas pisać Petycje w Obronie DZIECI BY DEMONICZNE ZWODZENIE NIE MIAŁO MIEJSCA W NASZYM KRAJU !!!
  MOŻE KTOŚ ZAJMIE SIĘ TYM !!!!!!!!!!!!!

  http://pl.gloria.tv/?media=344828 dziś zaczyna się ROK WIARY WIĘC WARTO WIEDZIEĆ O ZAGROŻENIU TYM WIĘC WRZUCAM ważne by rodzice wiedzieli o tym zagrożeniu gorsze niż HELLO KITY !!!!!!!!!!!!

  Czy wasze dzieci oglądają te diabelskie kreskówki ?
  czy Rodzice o tym Wiecie !!

  Z BOGIEM !

 30. lukasz845 pisze:

  Wstawiłem to na swój blog, bo warto, pomysł jest naprawdę wspaniały 😉

  • wobroniewiary pisze:

   Cieszymy się, a nagrodę każdy z nas pozna w Niebie i tysiace dusz uratowanych przez nas nam podziękuje a najpierw będzie wstawiać się u Boga za nami!

   • Magdalena-Zofia pisze:

    Po takiej zachęcie, to kwadransów powinno zabraknąć, nie tylko dni:
    – nagroda w Niebie
    – tysiące modlących się za nas uratowanych dusz.

    Czegoś jeszcze potrzeba do szczęścia ?

    • wobroniewiary pisze:

     Dla mnie np. czasu bo sama wzięłabym kilkanaście tych kwadransów ale kto by prowadził stronę i zapisywał te różności 🙂
     Ale dziś też mimo że poza grafikiem – odmówiłam jeden kwadrans a jaka radość wiedzieć, że ok. 3000 dusz uratowałam od wiecznej śmierci 🙂
     .

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Chyba nie chodzi o to, aby modliła się nieustannie jedna osoba, tylko o to, aby Koronka była nieustająca, a do tego potrzebne jest dużo ludzi, a nie tylko jedna Ewa 🙂 – sama wszystkie dusze by chciała ratować 😉 🙂
     Nie martw się kochana, o czas dla Ciebie, Ktoś inny się zatroszczy 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     O liczbie umierających napisał i przesłał ksiądz Adam a skąd – i ile osób średnio umiera – to już on wie, na której statystyce się opierał, ale to na pewno statystyki świeckie i ziemskie 🙂 dotyczące śmiertelności a nie żadne „zasłyszane”

    • Sebro pisze:

     Tak dla ścisłości to te dusze uratował Jezus Miłosierny i uratuje jeszcze więcej używając do tego tak marnych narzędzi jak my 😉
     Bez urazy ale jestem dość mocno wyczulony na takie rzeczy 😉

    • wobroniewiary pisze:

     zgadzam się, my jesteśmy tylko marnymi narzędziami

     Niektórzy mówią a ks. Adam uzdrawia, Ksiądz wtedy też się denerwuje. Ksiądz Adam ma dar uzdrawiania ale przez niego uzdrawia Bóg!

     Tylko Bóg jest mocen takie rzeczy czynić, ewentualnie można mówić „uzdrawia mocą Bożą” wyrywa sie dusze diabłu modlitwą, ale tak naprawdę to Jezus je wyrywa posiłkując się naszymi modlitwami, krzyżami, cierpieniami

 31. brygadzista pisze:

  Wielka pomoc dla konających jest w tej koronce; często się modlę na poznaną wewnętrznie intencję, zawsze się tak długo modlę, aż w duszy swojej doznam, iż modlitwa odniosła skutek. Szczególnie teraz, jak jestem tutaj w tym szpitalu, to doznaję tej wewnętrznej łączności z konającymi, którzy w rozpoczęciu konania proszą mnie o modlitwę. Dziwną mi Bóg dał łączność z konającymi (Dz 834)

 32. Paweł pisze:

  Wpisów a wpisów. To się porobiło. Zapisałem się u Sióstr, bo wg mnie konkretny czas nie ma znaczenia. Bóg jest poza czasem. Czas ma znaczenie dla nas, nie dla Boga. Tylko uważajmy, żeby z Koronki nie zrobić rodzaju młynka modlitewnego – pokręcisz i modlitwa się zmawia. Tyle i tyle zakręcisz, tyle a tyle otrzymasz. Zaangażowanie i intencja /czystość serca też mają znaczenie dla skuteczności modlitwy, tak?

  • Sebro pisze:

   ks. Adam wyraźnie wskazał jak mamy podchodzić do tej Koronki i mam nadzieję, że wszyscy do tego podejdziemy w ten właśnie sposób, bo klepanie pacierzy to, choćby w najlepszym celu, do niczego nie prowadzi 😉

  • Nowa pisze:

   No porobiło się.
   Ty zapisałeś się u sióstr, a ja dostałam maila od sióstr właśnie z linkiem do nas tutaj 🙂
   Siostry rozsyłają ten wpis. To miłe.
   Widać Bożą współpracę a nie jakąś konkurencję.
   Może jeszcze ktoś dostał takiego maila od sióstr z Rybna?
   Jezus jest Panem!

   • Mariola pisze:

    Ja dostalam list od siostr z Rybna”Wszystko jest mozliwe dla tego,kto wierzy” (piekny list jak zawsze zresztą).I jest tez propozycja prezentu dla Jezusa: Koronka do Bozego Milosierdzia o uratowanie od potepienia duszy,ktora Jezus chce uratowac.Kochane siostrzyczki niech im Pan Bog blogoslawi……. Mariola

 33. Helena Chełm pisze:

  W najbliższym czasie sympatycy i członkowie Grupy Modlitewnej Św. O.PIO w Chełmie włączą się
  do Nieustającej Koronki do Bożego Miłosierdzia.

  JEZUS JEST PANEM!

 34. BARBARA MARIA pisze:

  koleżanka prosiła żeby ją wpisać,- HALINA sobota 6,00-6,15

 35. Janusz (ps. polan) pisze:

  Odmawiam codziennie o godz.15 Jezu ufam Tobie.

 36. Pingback: Ks. Adam Skwarczyński: Nieustająca Koronka do Bożego Miłosierdzia naszą odpowiedzią na ogłoszenie przez Ojca Świętego Benedykta XVI Roku Wiary « WIERZE UFAM MIŁUJĘ

 37. rybka pisze:

  Kochani!
  Podsyłam Wam link do bardzo fajnej strony, poświęconej Miłosierdziu Bożemu i Św. Andrzejowi Boboli. Znalazłam na niej rozważania do Koronki do Miłosierdzia Bożego. Na stronie jest wiele tekstów do pobrania. Stronę prowadzi o. Zdzisław – misjonarz Miłosiernego Serca Jezusa. Link poniżej:
  http://www.milosierdzie.info.pl/koronkarozw.htm
  pozdrawiam,
  JEZUS JEST PANEM

 38. Basia565 pisze:

  Szczęść Boże!
  Nie mogę odnaleźć grafiku Koronki żeby sprawdzić czy jestem wpisana na cały tydzień.Odpiszcie

 39. Mariola pisze:

  Szczesc Boze.Ja prosze o wtorek 3.00 nad ranem

 40. Maria pisze:

  Szczesc Boze.Prosze kazdy dzien o godz.00-15.Bog zaplac.

 41. Barbar3 pisze:

  Szczęść Boże !
  Poproszę o niedzielę w godz. 23.30 – 23.45
  JEZUS JEST PANEM !

 42. ewa111 pisze:

  Też się dołączam, proszę o wtorki 21.45-22.00 Szczęść Boże!

 43. Megi pisze:

  We wczorajszym kazaniu ksiądz Natanek zwrócił uwagę na różańce z medalikiem siostry Faustyny zamiast krzyżyka. Taki widnieje też na banerze nieustającej koronki.
  Pan Jezus mówił do siostry Faustyny aby odmawiać koronkę na różańcu. Czyli z krzyżykiem.

  • wobroniewiary pisze:

   Megi rozumiemy to wszystko, ale jakbyś czytała nasz blog od początku, to byś wiedziała, że dopóki na ks. Piotrze ciąży suspensa (nie wdajemy się w tej chwili w osądy – czy sprawiedliwa, czy nie) ale do czasu trwania suspensy nie zmaieszczmay kazań, nie dyskutujemy, nie przywołujemy za to każdego prosimy o modlitwę za ks. Piotra i za ks. kard. St. Dziwisza

   • Megi pisze:

    To wiem, ale nad formą różańca z medalikiem zamiast krzyżyka można się zastanowić niezależnie od tego.
    W każdym razie, jako uczestniczka Nieustającej Koronki chciałm zwrócić na to uwagę bo i mnie ten baner zaskoczył kiedy pierwszy raz go zobaczyłam.

    • wobroniewiary pisze:

     Moje wszystkie różańce mają krzyżyki – ten „różaniec-obrączka” też 🙂
     Modlitwę Różańcową odmawiam na zwykłym tradycyjnym różańcu , na tym nie umiem, ale sama świadomość, że mam go zawsze ze sobą 🙂

 44. Rusinek Helena pisze:

  . Ci, którzy ofiarują codziennie Najdroższą KREW za tych, którzy tego dnia skonają, gdy w imieniu umierających wyrażą żal, jak też ofiarują Najdroższą KREW za grzechy tych, mogą być pewni, że otworzą Niebo dla wielu konających, a sobie mogą wyprosić dobrą śmierć.

 45. Maggie pisze:

  Staram sie codziennie o odmawianie w calosci lub czastki Koronki do Milosierdzia Bozego i jesli to mozliwe ok 9 rano polskiego czasu.
  Nie potrafie wiazac sie zobowiazaniami grupowymi, bo wowczas zly znajduje droge abym nie dotrzymala takich zobowiazan. Rozmyslanie o Ogrojcu, Biczowaniu, Koronie Cierniowej, Dzwiganiu Krzyza, Ukrzyzowaniu przy kazdej dziesiatce jest bardzo pomocne bo ulatwia skupienie sie na modlitwie – a jesli mam ze soba tylko dziesiatke taka jak pierscionek z krucyfiksem jest to ulatwieniem by w calosci odmowic i dalej rozmyslac nawet podczas jazdy np autobusem. Zdarza sie ze w Godzinie Milosierdzia tylko westchne serdecznie, bo nie moge wiecej czasu poswiecic z roznych powodow.

 46. asia pisze:

  poprosze na 17.02.2013 na godz 12;) prosze o modlitwe dla mojej cioci ktora jest w bardzo zlym stanie w szpitalu;(

 47. Dorota pisze:

  Proszę piątek,godz.23.00-23.15,Dorota,Rzeszów

 48. mariola pisze:

  Proszę o sobotę bo nikogo w grafiku nie ma o tej godz. 20.30- 20.45 Mariola Pawłowice

 49. Adrian pisze:

  Witam,
  Chyba cos nie tak robie, bo w grafiku sie nie znalazem:(

 50. Urszula pisze:

  Odmawiam Koronke dosc czesto, a teraz kiedy moge to robic z Wami wpisujac sie w grafik….. fantastyczny pomysl……..moze komus pomoze
  mam roznice czasowa, w Nowym Jorku mieszkam- 6 godzin roznicy;
  najlepiej godziny wieczorne (22:30- czyli w Polsce 4:30 w nocy) , miedzy 4:30 a 5:30 w Polsce codziennie;
  pozdrawiam serdecznie

  • Admin pisze:

   Bóg zapłać za dołączenie do Nieustającej Koronki do Bożego Miłosierdzia, dopisuję Panią do grafiku.
   Przypominam że Koronka ta powstała jako owoc pielgrzymki do Medziugorje w dniu wspomnienia św. Faustyny w tygodniu Miłosierdzia Bożego w miesiącu Matki Bożej Różańcowej.

 51. Agnieszka -Siedlce pisze:

  Proszę o wpisanie mnie w piątek 21.45-22,00
  Bóg zapłać. Chwała Panu!

 52. Karol pisze:

  Proszę o wpisanie mnie na modlitwę również w piątek 21.45-22.00
  Bóg zapłać. Chwała Panu. Jezus Żyje 🙂

 53. dorota pisze:

  i ja rownierz prosze ,o zapisanie mnie do koronki,mieszkam za granica ,bede mowic o godz 21.15 czyli 3.15 rano w polsce

 54. Iwona pisze:

  Proszę o wpisanie mnie na modlitwę w poniedziałek od 21.30-21.45

 55. Klara pisze:

  Poprosze sobote od 21.45 – 22.00
  Ale mam pytanie co w sytuacjach awaryjnych np.choroby czy pobytu w szpitalu czy innych losowych zdarzeniach ktore uniemozliwia odmowienie koronki o czasie wybranym? Czy odmowienie jej przed jezeli wiemy ze na pewno o czasie wybranym nie bedzie to mozliwe lub zaraz po, wypelni warunek?

 56. kasia pisze:

  Bardzo proszę o wypisanie mnie z koronki.Modliłam się w niedziele 15;00-15;15

 57. Maciej Śliwowski pisze:

  To piękne, ale Rok Wiary już minął – co teraz?

 58. Elzbieta Karp pisze:

  Prosze wpisac mnie w czwartek 22:45 – 23:00. Bog zaplac. Chwala Panu !

 59. Elzbieta Karp pisze:

  Zapomnialam zaznaczyc ,czas U.S.A Chwala Panu !

 60. Katarzyna z Warszawy pisze:

  Czy mogę prosić o wpisanie mnie we wtorek o godz. 20.00-20.15?
  Bóg zapłać 🙂

 61. Katarzyna z Warszawy pisze:

  Bardzo się cieszę 🙂
  Takie inicjatywy umacniają we mnie poczucie przynależności do wspólnoty wiernych i
  odpowiedzialności za cały Kościół Święty. Razem możemy naprawdę wiele.
  Jeszcze raz Bóg zapłać 🙂

 62. Teodor pisze:

  Ja staram się odmawiać codziennie, nawet jak czasu starczy to i dwa razy dziennie. Ale niestety nie mogę sprecyzować godziny. ;-( Ale najważniejsza jest modlitwa (piękna modlitwa).

 63. Teodor pisze:

  Przeanalizowałem swój czas dla Pana Jezusa. Mój syn 8 letni Adaś zadeklarował, że ze mną będzie w każdą sobotę o godz. 7.45 odmawiał koronkę. Proszę nas dopisać. Teodor i Adaś z Rabki-Zdrój. Jezu Ufam Tobie!!!!

 64. justyna pisze:

  Czy można się jeszcze dopisać?

 65. Beata pisze:

  Czy można się jeszcze dopisać?

 66. Piotrek pisze:

  Widzę, że ostatni wpis był w kwietniu 2016r. Czy to jeszcze działa?

 67. Bożena Pieciukiewicz pisze:

  Proszę o każdy dzień 15.00 -15.15 Bożena z Niemiec

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s