Kolejni teologowie podnoszą alarm – Maria od niemiłosierdzia ośmiesza wizjonerów z Medziugorje i stoi w opozycji do orędzi Gospy!

Brygadzista nadesłał:

Rzymsko-katolicki teolog oraz tłumacz Biblii, który jest zwolennikiem orędzi w Medjugorje, pomimo wielu głosów krytycznych, Ronald L. Conte Jr. tak m.in wypowiedział się o „orędziach ostrzeżenie” (podaję w skrócie)

1. Jej imię Maria Bożego Miłosierdzia jest arogancją wobec największego Dzieła, jakim jest Miłosierdzie Boże.

2. stwierdzenie, że wcześniej nie była praktykującą katoliczką a właściwie agnostyczką i kobietą biznesu, ma utwierdzić czytających, aby nie podejmowali wysiłku studiowania tych „orędzi”. Autor pisze: „Jej orędzia odnoszą się nawet do własnego „braku wiedzy o świętych sprawach”. Upadli aniołowie, którzy inspirują te fałszywe objawienia prywatne, znajdują właśnie posłuch w wielu miejscach w duszach, które są zanurzone w grzechu, które mają blade pojęcie o prawdziwej wierze katolickiej, ponieważ łatwiej jestwprowadzić je w błąd i manipulować takie grzeszne i nieświadome dusze.”

3. Podkreśla, że w jego ocenie, gdy porówna się orędzia z Medjugorje, a wizjonerzy mają jeszcze swoją misję do wykonania, MBM stoi w opozycji do orędzi Gospy nazywając się „siódmym Aniołem Apokalipsy”.
„”Maria Miłosierdzia Bożego”, również twierdzi, że jest”prorokiem końca czasu”. Twierdzi, że wszystkie inne prawdziwe objawienia prywatne skończą się, a ona będzie tylko jedyną wizjonerką z prawdziwych wizjami od Boga. Ale wizjonerzy z Medziugorje powiedzieli, że będą nadal otrzymywać wizje od Boga, do końca ich życia. Tak więc, aby uwierzyć, że orędzia „Marii Bożego Miłosierdzia” są prawdziwe, trzeba by odrzucić prywatne objawienia w Medziugorju.”

Dodajmy od siebie – to diabelskie małpowanie i niektóre zakończenia jej „przesłań” słowami Gospy z Medziugorja „Drogie dzieci, dziękuję że odpowiedzieliście na moje wezwanie” link do wpisu

Drugi głos krytyczny:
Pani Anita Moore OP, Esq Świecka III Zakonu Dominikańskiego na swoim blog
http://v-forvictory.blogspot.com/2012/07/warning-needs-warning-label-of-its-own.html  wymienia błędy MBM przeciwko Katechizmowi Kościoła Katolickiego.
W skrócie:
1.
modlitwy  z odpustem zupełnym KKK 1265 KKK 1303
2. Raj  na ziemi KKK 681, KKK 676
3. Obietnica pieczęci KKK 1293-1298
4. Kościół uczy nieprawdę KKK 869

CZY MOŻNA MÓWIĆ O WALCE ATEISTÓW Z KATOLIKAMI? – link
PRAWDZIWY KATOLIK MODLI SIĘ ZA ATEISTÓW ,O ŁASKĘ WIARY DLA NICH I NIE WYSYŁA ICH DO PIEKŁA.
A to jest walka ludzi, którzy są nieposłuszni księżom i biskupom i pod płaszczykiem Kościoła ośmieszają Kościół, ośmieszają Medziugorje i wierzą we wszystko jak leci.  W kościele pomodlą się o zbawienie duszy, w domu odklepią  a na allegro zapłacą za zbawienie ciała (słymma akcja kup pieczęć „Boga Żywego” a przeżyjesz ostrzeżenie i wejdziesz na 1000 lat do raju na ziemi)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

52 odpowiedzi na „Kolejni teologowie podnoszą alarm – Maria od niemiłosierdzia ośmiesza wizjonerów z Medziugorje i stoi w opozycji do orędzi Gospy!

 1. Ewa pisze:

  Nic co pochodzi od Boga Zywego, niestety ale nie mozna kupic. Na zbawienie trzeba sobie zasluzyc.

  • borówka pisze:

   Ale niektórzy cieszą się jak dzieci, że jej herezje są sprzedawane w księgarniach katolickich
   Ot chichot szatana i tyle

   Dzieckonmp powiedział/a
   06/10/2012 @ 5:38 pm
   Księga Prawdy sprzedawana w katolickiej księgarni w Niemczech
   http://kathshop.at/shop.php?kid=260

   to powód do płaczu a nie do radości
   Jemu tylko kasa w głowie i to na wiecznej krzywdzie dusz ludzkich 😦

   • Niezapominajka pisze:

    masz translator? to wklej sobie wstęp i przetłumacz z niemieckiego „Nota w sprawie klasyfikacji serii „Ostrzeżenie”: autentyczności wiadomości jest w dyskusji obecnie gorące, często emocjonalny, a nie oparte na faktach. Dopóki nie zaświadczenie z oficjalnego Kościoła jest obecne, to zaleca się, aby czytać, ani ostrzec przed nim, ale oferowałaby niezmąconej oryginalne teksty do poważnej analizy ich zawartości tutaj. W każdym przypadku zaleca się ogólnie, a szczególnie w prywatnych objawieniach dialogu z dobrego spowiednika lub kierownika duchowego..”

    To jest sprzedaż dla zysku ale jest i porada żeby rozmawiać z księdzem przewodnikiem duchowym
    A apropos Niemiec, pamiętam jak ks. Natanek ostrzegał, że w niemieckich księgarniach katolickich to i czasopisma porno sprzedają i co? od jutra mam świntuszyć bo tam zły szaleje a dzieckonmp to dzieckosławy i mamony?
    Bez przesady
    to Jezus jest Panem!

 2. Nietypowy pisze:

  Spokojnie,
  Kath.shop jest filią kath.net tylko oni się nazwali kath.net. kath.net to katolicka agencja informacyjna a kath.shop jest księgarnią wysyłkową

  Księgarnia dostała ostrzeżenie po ukazaniu się artykułu Biskupa Pomocniczego Laun
  Dies ist freilich nicht ohne Brisanz, denn Bücher mit den gesammelten Botschaften der “Warnung” werden seit langem vom Internetbuchhandel “Kath.shop” verbreitet, einer Nebenabteilung von “Kath.net”.
  Eben dies haben wir im CHRISTLICHEN FORUM mehrfach beanstandet – bereits im Vorjahr.

  Konkluzja upomnienia dla księgarni:
  Doch unsere wohlbegründete Sachkritik, auch die Bemühungen engagierter und bodenständiger Katholiken, stießen bei “Kath.shop” bislang auf taube Ohren.
  „Nasza fachowo uzasadniona krytyka, a także wysiłki Katolików zaangażowanych w tą sprawę kierowanych do Kath.shop. jak do tej pory pozostały głuche”.
  Jezus jest Panem!

  • wobroniewiary pisze:

   Każdy ma swego mola, co go gryzie. U nas „dziecko” i jego wariacje na ulicę i na internet. a w Niemczech „kath.net ” na internet i na księgarnię

   • JiM pisze:

    To się nazywa międzynarodówka i przyjaźń internacjonalna 😀

   • Ewa pisze:

    „Ostrzeżenie

    Nota w sprawie klasyfikacji serii „Ostrzeżenie”: autentyczności wiadomości jest w dyskusji obecnie gorące, często emocjonalny, a nie oparte na faktach. Dopóki nie zaświadczenie z oficjalnego Kościoła jest obecne, to zaleca się, aby czytać, ani ostrzec przed nim, ale oferowałaby niezmąconej oryginalne teksty do poważnej analizy ich zawartości tutaj. W każdym przypadku zaleca się ogólnie, a szczególnie w prywatnych objawieniach dialogu z dobrego spowiednika lub kierownika duchowego.
    Ostrzeżenie – Krucjata Modlitwy
    Broszura modlitwą wszystkich „Krucjata Modlitwy” modlitwy z książek „ostrzeżenie”
    € 3,90 [W magazynie]
    Warning – Volume 1: 8 Listopad 2010 – 28 Lutego 2011
    Ta książka zawiera prywatnych objawień dotyczących „ostrzeżenie, oświetlenie sumienia”.
    Od 9 Listopad 2010 Czy mężatka i matka młodej rodziny z czwórką dzieci, żyjąc w Europie i zamierza do Maryi jako do Miłosierdzia Bożego (Europejskiego i Visionary Seer) do znanej, serii boskich przesłań Pana Naszego Jezusa Chrystusa, i otrzymać Jego świętej Matki Boga Ojca. Nie będą w tym czasie pojawiają się publicznie i chce chronić swoją tożsamość w tej chwili. Nie chcesz być zapraszany do interpretowania treści książki lub wyrażania opinii dotyczących zawartości, ponieważ Jezus powiedział jej, że nie był do tego upoważniony.
    Ambasady Kościoła Katolickiego są przedstawiane i oceniane w dochodzeniu obecnie w toku.
    Wyrok i modlitwa do Ducha Świętego przed odczytaniem wiadomości, tak mówi Maria bardzo potrzebne. Zgodnie z duchem Chrystusa, który jest duchem Kościoła, żadna z tych metod alternatywnych jest zdrowy: odrzucenie koc z jednej strony, bez czytania wiadomości, po pierwsze, i bezkrytyczne przyjęcie po drugiej stronie.
    Przeciwnie, prawdziwy chrześcijanin czynić z prorockiej łaski zawsze przestrzegać dwukrotny Ekshortacje które przychodzą w słowach Pawła wyraża: „löschet umysł nie jest, dar proroctwa nie gardzić.” I („Udowodnij Zachowaj wszystkie dobre.” 1 Tes. 5:19-21)
    Szczegóły »
    € 6,40 [W magazynie]
    Ostrzeżenie – Tom 2: 3 Marzec – 23 Czerwiec 2011
    Opis zawartości patrz tom 1
    Szczegóły »
    € 6,40 [W magazynie]
    Warning – Volume 3: 25 Czerwiec – 15 Wrzesień 2011
    Opis zawartości patrz tom 1
    Szczegóły »
    € 6,40 [W magazynie]
    Warning – Volume 4: 17 Wrzesień – 15 Grudzień 2011
    Opis zawartości patrz tom 1
    Szczegóły »
    € 6,40 [W magazynie]
    Warning – Volume 5: 16 Grudzień 2011 – 20 Lutego 2012
    Opis zawartości patrz tom 1
    Szczegóły »
    € 6,40 [W magazynie]
    Ostrzeżenie – Tom 6: 21 Luty – 22 Kwiecień 2012
    Opis zawartości patrz tom 1
    Szczegóły »
    € 6,40 [W magazynie]
    Warning – Volume 7: 23 Kwiecień – 19 Czerwiec 2012
    Opis zawartości patrz tom 1
    Szczegóły »
    € 6,40 [W magazynie]
    Ostrzeżenie – Ustaw tomy 7/1 + darmowe broszury modlitwa
    Opis zawartości patrz tom 1
    € 44,80 [W magazynie]

    Wszystkie ceny podane są w euro, w tym VAT. plus koszty wysyłki.

    • brygadzista pisze:

     „Ambasady Kościoła Katolickiego są przedstawiane i oceniane w dochodzeniu obecnie w toku.” — powinno być orędzia. Proszę pokazać choćby jednego teologa, który zajmuje się badaniem tej sprawy oficjalnie od strony Kościoła.

    • borówka pisze:

     Ktoś musiałby najpierw w imieniu Kościoła namierzyć tę Mery hihihi 🙂

     Niedarmo ks. Adam mówi, że to grupa masonów spod ciemnej gwiazdy

    • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

     Brygadzista, czujesz różnicę?
     Tu słuchamy Kościoła, który zna np. Adama Człowieka, a któego nie zna dziecko. I czytamy orędzia Adama Człowieka

     Tam słuchają Mery, której Kościół nie zna ale na której zarabia i on w Niemczech i allegro na pieczęciach
     Już kapujesz? 🙂
     Jak niewiadomo o co i o kogo chodzi to o kasę chodzi.

    • brygadzista pisze:

     ale jak mają ją namierzyć, jak nie wiadomo z jakiej jest diecezji. Boi się biskupa, no ale skoro w jej ‚orędzionkach’ jest napisane że Kościół nie ma się zajmować tą sprawą, to wszystko gra i buczy

    • brygadzista pisze:

     ale wszyscy czujemy błysk w oczach np. pani Sylwii. Kurde nie wyszło na allegro, to może załóżmy księgarnię wysyłkową, przecież w Niemczech katolicka księgarnia to wysyła. Bronek, co ty na to?

 3. Ewa pisze:

  Psalm 64

  1 Psalm. Dawidowy.
  2 Boże, słuchaj głosu mego, gdy się żalę; zachowaj me życie od strachu przed wrogiem.
  3 Chroń mnie przed gromadą złoczyńców i przed zgrają źle postępujących.
  4 Oni ostrzą jak miecz swe języki, a gorzkie słowa kierują jak strzały,
  5 by ugodzić niewinnego z ukrycia, znienacka strzelają, wcale się nie boją.
  6 Umacniają się w złym zamiarze, zamyślają potajemnie zastawić sidła i mówią sobie: Któż nas zobaczy
  7 i zgłębi nasze tajemnice? Zamach został obmyślony, ale wnętrze człowieka – serce jest niezgłębione.
  8 Lecz Bóg strzałami w nich godzi, nagle odnoszą rany,
  9 własny język im gotuje upadek: wszyscy, co ich widzą, potrząsają głowami.
  10 Ludzie zdjęci bojaźnią sławią dzieło Boga i rozważają Jego zrządzenia.
  11 Sprawiedliwy weseli się w Panu, do Niego się ucieka, a wszyscy prawego serca się chlubią.

 4. malina pisze:

  Witaj Nietypowy.
  Dawno Cię nie było a ja zawsze chętnie Ciebie czytam
  Ty i Wiosna dużo wnieśliście do mego życia
  A teraz jeszcze i Medjugorie. Maryja ostrzega w Medjugorie przed MBM, czytałam ostatnie orędzie Piotrka ŻP. I jeszcze przed Mieczysławą z Chicago też
  Pozdrawiam
  Jezus jest Panem!

  • wobroniewiary pisze:

   Malino przepraszam, ale Nietypowy wysłał mi teraz sms i nie wiem czy przeczyta twoje pozdrowienia i nie wiem też czy wszystko dobrze zanotowałem bo brak części tekstu w sms-ie.
   Ale na pewno przekażę mu pozdrowienia od Ciebie i co do Piotrka to przypominam, że modlimy się, żeby znalazł sobie stałego opiekuna czy spowiednika i kierownika duchowego

 5. brygadzista pisze:

  W Niemczech wszystko jest możliwe!
  Wielka, niemiecka grupa wydawnicza Weltbild ma swej ofercie internetowej ponad dwa i pół tysiąca książek z gatunku erotyki. Problem polega na tym, że należy ona w całości do… niemieckiego Kościoła katolickiego. Od dłuższego czasu wzburzeni katolicy, zarówno indywidualnie jak i zbiorowo, przesyłali listy protestacyjne i dokumenty dowodzące jednoznacznie, że spora część oferty internetowej tego wydawnictwa jest poświęcona erotyce.

  O tym, że w ofercie augsburskiej firmy wydawniczo-dystrybucyjnej Weltbild znajdują się liczne tytuły z pogranicza erotyki i pornografii mówiło się od lat. No cóż, to samo można powiedzieć o wielu innych oficynach, dysponujących katalogiem online i prowadzących sprzedaż wysyłkową. Weltbild nie jest jednak zwykłą firmą. Po pierwsze: to druga co do wielkości, po korporacji Amazon, księgarnia internetowa w Niemczech, a po drugie – co w tym przypadku najważniejsze – należy w stu procentach do niemieckiego Kościoła katolickiego.

  To pytanie nabrało aktualności po opublikowaniu z okazji tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie nad Menem przez fachowy magazyn branżowy „Buchreport” (Przegląd księgarski) artykułu z informacją, że wydawnictwo Weltbild, należące do 12 biskupstw, Związku Diecezji Niemieckich i Duszpasterstwa Wojskowego Berlina, a więc na wskroś katolickie, zarabia na pornografii.

  Magazyn „Buchreport” poinformował, że po wejściu na stronę weltbild.de i wpisaniu w odpowiedniej rubryczce hasła „erotyka”, otrzyma się ofertę ponad 2.500 artykułów, w znakomitej większości książek, których tytuły nie budzą cienia wątpliwości co do ich treści.

  Ta wiadomość, powtórzona i rozpowszechniana także za pośrednictwem kościelnej platformy internetowej kath.net, wywołała zrozumiały niepokój i zamieszanie w diecezjach i w Konferencji Episkopatu Niemiec. Zapowiedziano pilne i dogłębne wyjaśnienie sprawy i wyciągnięcie stosownych konsekwencji.

  Za późno?

  Dlaczego dopiero teraz? Wydawnictwo Weltbild należy do Kościoła od trzydziestu lat. Jego profil powinien być zatem biskupom dobrze znany. Od dłuższego czasu wzburzeni katolicy, zarówno indywiduwalnie jak i zbiorowo, przesyłali na ich ręce listy protestacyjne i dokumenty dowodzące jednoznacznie, że spora część oferty internetowej tej oficyny, poświęcona erotyce, sensacji, satanizmowi, przemocy, magii, ezoteryce i technice militarnej nie da się pogodzić z oficjalną nauką Kościoła.

  Dwa duże stowarzyszenia katolickie: Forum Katolików Niemieckich, zrzeszające ponad 40 wspólnot i organizacji konserwatywnych oraz Wspólnota Akcji Katolickiej Świeckich i Duchownych w roku 2005 i 2008 przesłały obszerną dokumentację, potwierdzającą zasadność zarzutów, podnoszonych przez krytyków oferty rynkowej wydawnictwa. Dokumentacja, przesłana wiosną 2008 roku do wszystkich diececji niemieckich liczyła pełne 70 stron.

  Reakcja biskupów daje do myślenia. Adresaci krytycznych listów otrzymywali z reguły standardową odpowiedź: „Potwierdzamy otrzymanie Pana/Pani listu, którego treść ksiądz biskup przyjął do wiadomości. Zapewniamy, że ksiądz biskup zajmie się podniesionymi przez Pana/Panią sprawami”.

  Nie wszyscy mieli jednak aż tyle szczęścia. Ponad połowa biskupów niemieckich nie zareagowała w ogóle na wysłane do nich listy i dokumentację, i zachowała także kamienne milczenie później, kiedy nieustępliwi aktywiści inicjatywy „Katholisches! Weltbild” („Katolicki! Weltbild”) nie dawali za wygraną i dalej bombardowali ich listami protestacyjnymi.

  Fakty i liczby

  Wydawnictwo Weltbild zatrudnia 6.400 pracowników, a jego roczne obroty wynoszą około miliarda siedmiuset milionów euro. O jego sile świadczy wykupienie w kwietniu tego roku od wydawnictwa Bertelsmanna polskiego wydawnictwa Świat Książki. Każdy, kto wejdzie na stronę weltbild.pl i wystuka w rubryce „wpisz słowo kluczowe lub numer produktu” hasło „erotyka” i kliknie w zaznaczony kolorem czerwonym klawisz „szukaj”, przekona się, że znajdzie 47 pasujących do zapytania produktów (wynik z niedzieli 30.10, godzina 13:00).

  Wynik podobnej operacji przeprowadzonej na niemieckiej stronie weltbild.de może okazać się zaskoczeniem. Nie ma żadnych informacji o ilości artykułów odpowiadających zadanemu hasłu, a miało być ich przecież ponad dwa i pół tysiąca! Co się stało?

  Treść oferty online ustala wspólnie wydawnictwo Weltbild i współpracująca z nim duża, prywatna sieć 35 księgarni Hugendubel. Do tej pory na zarzuty, że są w niej materiały, które można uznać za pornografię, reagowano standardowo przerzucając odpowiedzialność na drugiego partnera, podkreślając przy tym stale, że wydawnictwo stosuje filtr wyłapujący niestosowne treści. Nie był on zbyt szczelny, ale teraz – jak widać – chyba go pospiesznie uszczelniono.

  Autor: Andrzej Pawlak (kna)
  31 paź 11, 16:18 GK / Deutsche Welle Deutsche Welle
  wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onecie/kosciol-zarabia-na-erotyce-oburzenie-wiernych,1,4894805,wiadomosc.html

  Nic dziwnego, że promują Mery — byle się interes kręcił

  • brygadzista pisze:

   Afera pornograficzna — „kościelnej platformy internetowej kath.net,” — Mery no i wszystko gra! Ja na miejscu pana H. nie byłbym dumny z faktu, że ta księgarnia wysyłkowa powiązana z taką stroną sprzedaje księgę prawdy. Tam masoneria nie kryje się tak bardzo. Nasza się dopiero ujawnia – co widać na ulicach.

   • brygadzista pisze:

    kath.net jest niezależną agencją informacyjną natomiast oficjalną KATOLICKĄ AGENCJĄ INFORMACYJNĄ dla niemieckojęzycznego obszaru jest KNA = Katholische Nachrichtenagentur.

    • wobroniewiary pisze:

     Bardzo ważne spostrzeżenie, tym bardziej że to na Zachodzie w tzw. wolnym kraju, gdzie wszystko jest możliwe i dopuszczalne

    • Sebro pisze:

     No to jestem w szoku, bo my z żoną zamawiamy od nich książki. Kiedyś w Polsce funkcjonowało to jako „Świat Książki” a potem Weltbild to przejął. Jeszcze niedawno zwracałem uwagę żonie, że na tej samej stronie zamieszczają książki o tematyce religijnej i okultystycznej. Teraz mam przed sobą katalog październikowy ale tematyka okultystyczna zniknęła. Powiem tylko tyle – dzięki waszym informacjom nie zamówimy więcej nic z tej firmy. Nigdy byśmy się nie spodziewali – zwłaszcza po tym co zawsze mają w zestawieniu – że to czysto katolicka księgarnia.

  • brygadzista pisze:

   co zrobiono po aferze? A nic. Arcybiskup Zollitsch nie zlikwidował wydawnictwa, tylko przeorganizował.

   • brygadzista pisze:

    Arcybiskup Zollitsch ze swoimi wypowiedziami jest tak samo heretycki jak Mery.
    W czasopiśmie Der 13. (konserwatywne rzymsko katolickie) krytycznie odniesiono się do jego wypowiedzi, że Chrystus nie poniósł ofiary na krzyżu, tylko solidaryzował się z cierpieniem ludzkim.
    Arcybiskup Zollitsch jest przewoddniczącym Konferencji Episkopatu Niemiec.
    Redaktor naczelny oczywiście nie szczędził mu krytyki.

 6. Małgosia pisze:

  Z tego wpisu jawnie wynika, że nie da sie popierać równolegle Medjugorje i MBM, to jak ludzie mogą organizować pielgrzymki i modlitwy do Królowej Pokoju a jednocześnie ubijać handel na Marii z Irlandii i stawiać jej metalowe transparenty, te billobardy
  Nie mieści mi się w głowie
  Rzeczywiście Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek
  Modlitwa pieczęci czy Koronka Pokoju?
  Przecież to jasne, że nie da się na dłuższą metę dwom panom służyć

  • brygadzista pisze:

   Małgosiu i drodzy Czytelnicy, pozwólcie, że tym komentarzem, spowoduję małą prowokację, ale tylko po to, aby pobudzić do myślenia (coś w stylu mam swoje zdanie, z którym nie bardzo się zgadzam)
   Przyzwyczailiśmy się do pojęcia fałszywy prorok z Apokalipsy i wyobrażamy sobie go jako mężczyznę, ale w tekście Księgi Objawienia w rozdz.17 jest mowa o wielkiej Nierządnicy, a więc kobiecie, która jest pijana krwią świętych. Jan, co prawda otrzymuje wyjaśnienie, że tą nierządnicą jest wielkie miasto.
   Ale fałszywy prorok wcale nie musi oznaczać mężczyznę (chociaż przeważnie prorokami byli mężczyźni).
   Gdyby jednak przeanalizować imię Maria Bożego Miłosierdzia, to jest coś z bluźnierczego imienia wobec Miłosierdzia Bożego. Maria wskazywałoby na Maryję – Przeczystą Dziewicę a nasza Mery przecież nią nie jest. Nie jest ani Boska, ani nie ma nic wspólnego z Miłosierdziem, skoro straszy piekłem.

   • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

    A dlaczego nazywasz to prowokacją
    Ja też uważam że Mery of Satan to fałszywy prorok a imię jego 666 – kto tam wie, ilu masonów siedzi nad tą Mery i układa te przekaziory
    W jednym imieniu w jej nazwie to 666 demonów kpiny z Maryi, z Jezusa, z Miłosierdzia a jak dodać demona mamony i puychy tylko ja i tylko moje przekazy to i na dwa miasta by się uzbierało, przynajmniej drugie na lekarzy dusz jej wyznawców 😉

   • Sebro pisze:

    Ja to może bym nie poszedł aż na tak dalece idącą interpretację, że to niby ona miała by być fałszywym prorokiem, jeśli już, to jednym z wielu. Aczkolwiek nie trudno się nie zgodzić z Tadeuszem. I ja mam wrażenie, że owa Mery to tylko nazwa a f praktyce to sztab ludzi zaangażowanych w „otrzymywanie” objawień. Być może jest jedna-dwie osoby, które są instruowane przez jakiegoś demona a reszta ubiera to w słówka – stąd chociażby błędy, które dajemy radę wyłapać. Ale teorii spiskowych to można natworzyć masę 😉

    • brygadzista pisze:

     Dlatego napisałem, że mój wpis jest prowokacją. Ale porównajmy kolejne fragmenty:
     S. FAUSTYNA:”Przytaczam jeden fakt z tysiąca, jakie mnie się przydarzają. Jak zwykle wieczorem prosiłam Pana Jezusa o padanie mi punktów do jutrzejszego rozmyślania. Otrzymałam odpowiedź: rozmyślaj o Proroku Jonaszu i o jego posłannictwie. Podziękowałam Panu, ale w duszy zaczęłam się zastanawiać: co za odmienne rozmyślanie od innych. Jednak cała siłą duszy starałam się rozważać i znalazłam w tym Proroku siebie, w tym znaczeniu, ze i ja się często wymawiam przed Bogiem, że kto inny lepiej by spełnił wolę Jego św. – nie rozumiejąc, ze Bóg może wszystko, że tym lepiej się uwydatnia Jego wszechmoc – im narzędzie lichsze.” (331)

     MERY: obwołana prorokinią, siódmym Aniołem itd

    • wobroniewiary pisze:

     i na pewno jest ona jednym z największych fałszywych proroków obecnych czasów

   • Małgosia pisze:

    Nie wiem kto jest tym fałszywym prorokiem czy kobieta czy mężczyzna bo może wszyscy naraz, którzy fałszywie prorokują, nie słuchają Kościoła jego nauczycielskiego urzędu?
    Znalazłam, na opoce http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/ktoboi_ap.html
    Kto może interpretować Pismo Święte

    Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jasno, że „zadaniem autentycznej interpretacji stówa Bożego, spisywanego czy przekazanego przez tradycję, powierzone zostało samemu tylko żywemu Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła, który autorytatywnie działa w imieniu Jezusa Chrystusa, to znaczy biskupom w komunii z następcą Piotra, Biskupem Rzymu. Urząd ten Nauczycielski nie jest ponad słowem Bożym, lecz jemu służy, nauczając tylko tego, co zostało przekazane. Z rozkazu Bożego i przy pomocy Ducha Świętego słucha on pobożnie słowa Bożego, święcie go strzeże i wiernie wyjaśnia, l wszystko, co podaje do wierzenia jako objawione przez Boga, czerpie z tego jednego depozytu wiary”.

    • Małgosia pisze:

     tu też pisze, że Jezus jest największym prorokiem
     Największy prorok
     Kto nim był? To pytanie musi się tu pojawić, chociaż odpowiedź na nie wcale nie jest trudna. Jeśli przyjmiemy, że aby zostać największym z proroków, trzeba wiedzieć najwięcej o Objawieniu i być najbliżej Boga, to bez wątpienia był nim Jezus Chrystus.
     Ale czekam na twoją odpowiedź 🙂

    • joaneczka pisze:

     Ja zostalam wlasnie niedawno uswiadomiona, ze Mery to wlasnie falszywy prorok. Z wrazenia prawie spadlam z krzesla;-). Falszywy prorok to cala masoneria, ktora wysyla swoich wielkich poslancow a Mery jest jednym z nich:-), to proste;-)
     pozdrawiam cieplo:-)
     TYLKO JEZUS JEST PANEM!!!

  • Magdalena-Zofia pisze:

   „Małgosia pisze:
   6 Październik 2012 o 20:57

   Z tego wpisu jawnie wynika, że nie da sie popierać równolegle Medjugorje i MBM, to jak ludzie mogą organizować pielgrzymki i modlitwy do Królowej Pokoju a jednocześnie ubijać handel na Marii z Irlandii i stawiać jej metalowe transparenty, te billobardy
   Nie mieści mi się w głowie”
   – o tym samym pomyślałam, ale nie moje myślenie jest tu ważne, najważniejsze, co myśli Dziecko – Dziecko Królowej Pokoju ?

 7. wobroniewiary pisze:

  Chiny: księża i zakonnice poddani „reedukacji”

  Dodane przez: Redakcja Fronda.pl Kategoria: Kościół

  Około 160 księży i zakonnic z diecezji w Szanghaju przeszło we wrześniu obowiązkowe szkolenie w miejscowym Instytucie Socjalizmu. Wpajano im wolę służby narodowi i niezależności od Papieża – informuje Radio Watykańskie.

  Zajęcia trwały łącznie trzy dni, po 12 godzin dziennie. Dotyczyły m.in. stosunków państwo-religia, polityki religijnej Partii Komunistycznej, podstawowych wartości socjalizmu i rozwoju gospodarczego Chin. Na końcu uczestnicy szkolenia musieli przystąpić do egzaminu.

  Większość obserwatorów ocenia, że to „pranie mózgu” związane jest z zachowaniem biskupa pomocniczego Szanghaju Thaddeusa Ma Daqina. Podczas swoich święceń 7 lipca duchowny ogłosił, że rezygnuje z członkostwa w Patriotycznym Stowarzyszeniu Chińskich Katolików, które dąży do zastąpienia zdelegalizowanego w tym kraju Kościoła katolickiego. Od tego czasu biskup pozostaje w areszcie domowym w seminarium w Sheshan, a w jego sprawie prowadzone jest dochodzenie.

  JW/mz/ rv, asianews.it, ucanews.com/RadioWatykańskie

 8. Małgosia pisze:

  Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio, contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. Amen.

  Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, Szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

  • brygadzista pisze:

   Czy Panie i Panowie czują różnicę?
   św. s. Faustyna: „Zaczęłam prosić Boga, żeby dopuścił za mnie wszystkie udręki piekła, wszystkie cierpienia jakie zechce, a przez to proszę o uwolnienie i wyrwanie z okazji popełnienia grzechu przez tego kapłana” (41)
   MBM:”Moja droga, ukochana Córko, cierpisz z powodu męki, którą znoszę dla grzechów człowieka. Tak to odczuwasz. (94)

   • borówka pisze:

    kiedyś czytałam że MBM w jakiejś modlitwie kazała łączyć cierpienia ze swoimi zamiast z cierpieniami Pana Jezusa, ale nie pamiętam w którym to przesłaniu a wszystkich czytać nie zamierzam 🙂

 9. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  No pewnie, że jest wielu zwodzicieli i fałszywych proroków, sam Pan Jezus o tym mówił w Ewangelii żeby się strzec fałszywych proroków a nie tylko jednego a cały świat nie kręci się tylko wokół Mery, czy Mieci są jeszcze piękniejsze karty Kościoła 🙂

  Biblijne proroctwo mówi też o fałszywym proroku, który będzie pomocnikiem antychrysta, niejako jego pełnomocnikiem do spraw religii. Pan Jezus cały czas zapowiadał pojawienie się fałszywych proroków (Mat. 24:5,11, 24). Jednakże ten zwodziciel pojawi się jak to zostało spisane w okresie przed ‚wielkim uciskiem’, lub na jego początku. Biblia przestrzega, że będzie to najgorszy ze wszystkich fałszywych proroków, jacy się dotychczas pojawili. Jego czas będzie taki sam jak antychrysta (Obj. 19:20,21).
  http://www.sn.org.pl/content/fa%C5%82szywy-prorok-wg-biblii

  • Sebro pisze:

   Stąd można by wysunąć nieśmiało wniosek, że ów prorok pojawi się po „Ostrzeżeniu” żeby zwieść miliony, czyli na początku ucisku. Bo raczej to co mamy teraz, to tylko mały przedsmaczek przed daniem głównym.

   • brygadzista pisze:

    Św. Jan pisze, że każdy, kto sprzeciwia się Chrystusowi ma w sobie ducha antychrysta i to powinno być dla nas największym ostrzeżeniem, jak dalej pisze św. Paweł, aby Pan, kiedy przyjdzie zastał nas czystych i nieskalanych.
    Mnie zastanawia fakt następujący: Gdy zakładamy, że wierzymy w orędzia z Garabandal, to tam była mowa o ostrzeżenie, lecz bez użycia drobiazgów typu robienia zapasów żywności itd. Ja bynajmniej rozumiem ostrzeżenie nie jako przepustkę do 1000 letniego raju na ziemi, lecz łaskę poznania prawdy o sobie i o Bogu tak jak zrozumiał to Szaweł przemieniony w Pawła. Tak więc i my musimy przemienić się w „nowego człowieka”, Jak mówi Apokalipsa z nowym imieniem. „Zwycięzcy dam manny ukrytej i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane nowe imię” List do Kościoła w Pergamonie.

    • wobroniewiary pisze:

     Ale biały kamyk a nie mały kamyk siedzący w więzieniu za pedofilię 😀

     kolejny przykład jak sobie imię dobrał inny fałszywy wyznawca szałasów i domów ocalenia ze spichlerzami na wzór Learyego

    • brygadzista pisze:

     Ewelina, przeczytaj słowa Benedykta XVI podczas Mszy świętej w czasie trwania Światowego Dnia Młodzieży w Kolonii (2005):
     „Tylko ten głęboki wybuch dobra, zwyciężającego zło, może wywołać następnie łańcuch przemian, które stopniowo odmienią świat. Wszystkie inne zmiany są powierzchowne i nie przynoszą ocalenia. Dlatego mówimy o odkupieniu: to, co z samej głębi było konieczne, stało się i my możemy wejść w tę dynamikę. Jezus może rozdawać swoje Ciało, ponieważ rzeczywiście ofiarowuje siebie samego.”

 10. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  @Małgosia, dąłaś taki piękny artykuł ale najlepsze zostawiłaś
  To jest najlepszy fragment

  „Ten jeden fragment Apokalipsy św. Jana (Ap 18,1-4) wystarczy, aby omówić najrozmaitsze meandry interpretacji proroctw i tego, co w nich ociera się o sensację, prowokującą do lęku. Chcielibyśmy poznać przyszłość, a zarazem się jej boimy. Nic bardziej nie wciąga ludzkiej wyobraźni, jak wizja końca świata i ostatecznych wyroków, od których nie będzie już odwołania. To, że Apokalipsa św. Jana niewątpliwie taką wizję zawiera, wszak jest częścią Objawienia, nie oznacza jednak, że jest dla nas do końca jasna. Znamy przekazy, ale nikt odpowiedzialny nie twierdzi, że potrafi do końca je wyjaśnić. Kościół cały czas czuwa i oczekuje znaków, które Objawienie uczynią bardziej czytelnym, bo o żadnej zmianie nie może tu być mowy. Nie brakuje jednak rozmaitych fałszywych proroków, którzy odkrywają owe tajemnice z łatwością wręcz „boską”. Niestety, nie brakuje również ludzi, którzy dają temu wiarę.”

 11. borówka pisze:

  A ja nie chcę prowokować tylko chcę spytać całkiem serio. skoro dzieckonmp podlega pod kurię lubelską a egzorcysta z Lublina ostrzega przed Mery to on popełnia grzech świadomie i bezczelnie ale czy za to są jakieś sankcje czy to tylko jego sumienie?
  Przypomnę

 12. PawelW pisze:

  Proponuje wklejać poniższy link gdzie tylko mozna w necie bo sobie coś uświadomiłem, że jeszcze trochę a telewizji Trwam NIE BĘdzie .

  Może w ten sposób podniesie się świadomość społeczna bo marsz pokazał siłę ale nie może być uwieńczeniem, gdyż po rządzących to spływa jak woda, ale świadomość społeczna to słupki w sondażach a to nie pozostaje już bez echa.

  Shalom

 13. Bogdan pisze:

  Witam ! kochani W naszej Parafii MATKI BOZEJ NIEUSTAJACEJ POMOCY W LUBARTOWIE rozpoczynamy jutro całodobową modlitwę Rózańcowa w intencji naszej Ojczyzny przed NAJSWIETSZYM SAKRAMENTEM ROZPOCZYNAMY OD GODZ 18.00 GRUPA OSOB MODLIC SIE BEDZIE PRZEZ GODZINE czteroma częsciami Rózańca .i tak co godzinę aż do dnia 09- pażdziernika do godz 18. Zapraszam wszystkich aby właczyli sie w to niezwykłe JERYCHO ROZANCOWE za naszą Umiłowaną Ojczyznę Polskę Z modlitewną pamięcią Bogdan

 14. Barbara pisze:

  Szczęść Boże!
  We czwartek 11.10.2012 r. rozpoczyna sie Rok Wiary. Ojciec św. Benedykt XVI ogłasza specjalne odpusty:
  http://pl.radiovaticana.va/Articolo.asp?c=627342

 15. Pingback: OSTRZEŻENIE przed „orędziami” Marii z Irlandii (ks. A.S.) | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s