„Obudź się, Polsko!” – obrazki z drugiego kadru. Robert Wit-Wyrostkiewicz o Marszu w obronie TV TRWAM

„Obudź się, Polsko!” – obrazki z drugiego kadru

Ten Marsz nie zmienił rzeczywistości, ale beton zaczyna pękać. A najważniejsze jest to, że tysiące ludzi razem się modli, bowiem dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych – pisze Robert Wit Wyrostkiewicz.

Wchodzę na Plac Trzech Krzyży godzinę przed czasem, a tu morze ludzi. Nici z planu zajęcia miejsca przed ołtarzem. Pierwsza znajoma twarz – Robert Frycz, założyciel AntyKomor.pl Robert udziela wywiadu więc idę dalej. Zatrzymuję się blisko telebimu z transparentem tygodnika „Nasza Polska” i stwierdzam, że obok stoją dwie młode, ładne dziewczyny. Na oko 16-letnie. Na plecaku mają naszywki „Pearl Jam” i „Metallica”. W rękach biało-czerwone-flagi. Pozorny konrast. Dla mnie obrazek – marzenie. Młodość, wrażliwość, bunt i pragnienie wartości. Tak przynajmniej to odebrałem.

Po scenie krząta się ulubiony ksiądz mojej rodziny, ks. Łukasz Kadziński, przyjaciel ks. Stanisława Małkowskiego. Ks. Łukasz odprawiał Mszę w rycie trydenckim, był z ks. Małkowskim na Krakowskim Przedmieściu, organizował wspólnotę rodzin, a na cykliczne wykłady zapraszał konserwatywnych publicystów i polityków. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że abp. Nycz skazał go na banicję. Ks. Łukasz podobnie jak dawniej ks. Małkowski trafił na słynną Wólkę, do pogrzebów… Tak więc dookoła wyszydzany antysalon, a przy ołtarzu księża nie mniej wyklęci… A skoro o JE Nyczu, który wszedł na diecezję po aferze z abp Wielgusem, to zawsze rozbrzmiewać mi będzie na myśl o arcybiskupie jedno hasło: „Nie chcieliście agenta TW, macie agenta GW”. Zresztą sam Orydynariusz Miejsca nie pojawił się na Placu Trzech Krzyży. Przyjechało do jego diecezji 200 tysięcy członków Kościoła katolickiego, a Pasterz miał ważniejsze sprawy… Może to i lepiej.

Jako politolog z wykształcenia zrobiłem małe badanie. Grupa pomiarowa idealna. Okazuje się, że większość uczestników Marszu to ludzie w średnim wieku. Eksponowanych zazwyczaj staruszków było zaś mniej więcej tyle samo co ludzi młodych. A więc cały przekrój społeczny. Mam też magisterski papier „na pedagoga” więc uzupełniając badanie obejrzałem sobie emocje moich sąsiadów podczas demonstracji, marszu, Mszy itd. Nie brakło złości, irytacji (zwłaszcza na hasło Tusk, Smoleńsk, rząd), ale przeważała serdeczność, wzruszenie, troska. Przyznaję, nie spodziewałem się tego. Może więc sam kupiłem bajkę o agresywnych moherach?

 Morze ludzi! Tysiące flag! Solidarność! I bynajmniej nie był to spęd tej czy innej partii. Rząd może więc się bać. 200 tys. (albo i lepiej) na Marszu! Dwa i pół miliona podpisów w obronie TV Trwam! Historia Polski nie zna chyba podobnych przypadków inicjatyw społecznych, które zmobilizowałyby miliony do złożenia podpisu i przekazania swoich danych osobowych w poparciu dla prawy, którą z uporem maniaka ośmieszają rządowe media publiczne (TVP, Polskie Radio) oraz rządowe media prywatne (TVN, Polsat, Radio Zet).

Ten Marsz nie zmienił rzeczywistości, ale beton zaczyna pękać. A najważniejsze jest to, że tysiące ludzi razem się modli, bowiem dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych… Nie ma.

Robert Wit Wyrostkiewicz
za http://www.fronda.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „„Obudź się, Polsko!” – obrazki z drugiego kadru. Robert Wit-Wyrostkiewicz o Marszu w obronie TV TRWAM

 1. Benka pisze:

  Dlatego , bardzo Was wszystkich proszę o stałą i gorącą modlitwę za ks.Łukasza Kadzińskiego.

  • Konrad pisze:

   Oby ten zryw Narodu do walki o wolność i sprawiedliwość nie został skierowany na ślepy tor. Niech Bóg ma ich w swojej opiece i da mądrość i zdolność odróżniania dobra i zła.

 2. Patriota i katolik pisze:

 3. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  Słynna już „wizjonerka” MK 🙂
  Panie Jezu – czy mogę napisać, że tym wszystkim zgonom, począwszy od katastrofy smoleńskiej WINNI SĄ WSZYSCY PRZECIWNICY TWOJEGO KRÓLOWANIA W POLSCE?

  Może sie wreszcie obudzą i „przejrzą” Redemptoryści, że oni są też współwinni, bo dotychczas jeszcze nie podjęli tego tematu a Ty Królu nasz czekasz i obserwujesz i przyzwalasz na następne zgony.

  Pan Jezus:
  ” Ja to potwierdzam. Dopuszczam kataklizmy i zgony Bożych ludzi, abyście przejrzeli.

  • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

   ciąg dalszy 😀
   „Dziękujemy Ci Panie Jezu za takie oczywiste wyjaśnienie. Byłyśmy w kościele w którym posługują Paulini. Lubimy ten kościół, nabożeństwa w nim celebrowane i kapłanów też. Przyjechali goście z Amerykańskiej Częstochowy i zapraszali do rozmów. Na drugi dzień, gdy przyszłyśmy na rozmowę to oni wszyscy uciekli.”

 4. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  jeszcze tylko to ale już nie mogę 😉

  Panie Jezu – wnuczka zmarłej babci pyta czy odprawiła pierwsze piątki?
  Pan Jezus:
  Odprawiła, odprawiła, ale możecie od początku zacząć za nią

  i to:
  Panie Jezu – czy rzeczywiście ten mężczyzna napisał prawdę?
  Pan Jezus:
  ” Tak, dzieci – Ja przychodzę do prostaczków,
  bo uczeni w Piśmie mają dużo „znaczków”,

  Matka Boża

  ” Czy Adam wyzdrowieje?
  Trzeba mieć nadzieję.
  To dobry nasz syn,.
  Nie ma na nim żadnych win.

  Mój Syn z nim się „podzielił”
  i swoje cierpienia w niego wcielił.

  Święty Józef:

  ” Och ty Moja córko „nieboga”
  coraz częściej będzie dla ciebie trwoga.
  Utrata pracy może i godności
  a to wszystko z braku MIŁOŚCI.

  U ciebie na porządku dziennym – GRZECH,
  bo demonów w tobie mieszka trzech.
  I to bardzo silnych i mocnych w działaniu,
  ponieważ poddajesz się im na poczekaniu.

  Już wiele razy mówił ci Bóg,
  że ma ciebie w swoich objęciach szatan – wróg.
  Jeśli nie chcesz sama ratować swoją duszę,
  to bądź przygotowana na ciągłe katusze.

  My bardzo ubolewany w Niebie,
  że są ludzie w ciągłej potrzebie

  • Paweł pisze:

   @Tadeusz z Podkarpacia, to jest portal dla wszystkich, nie tylko tych „wtajemniczonych” i umieszczanie tu pseudowizji, w dodatku bez rzetelnego komentarza po pierwsze jest wysoce szkodliwe dla mniej zorientowanych, po drugie zaśmieca stronę. Weżmiesz odpowiedzialność za wprowadzenie w błąd jakiejś niezorientowanej osoby?

   @Admin Dobre intencje to za mało, potrzebny jest jeszcze osąd rozumu. Wklejony tekst Wyrostkiewicza nie buduje żadnej jedności w Kościele, a hasło “Nie chcieliście agenta TW, macie agenta GW” uderzające w bądź co bądź w jednego z ważniejszych hierarchów jest dla mnie nie do przyjęcią, bez względu na stan faktyczny. Wystarczy podanie faktów, takie komentarze są przeciwne miłości bliźniego.

   • wobroniewiary pisze:

    Paweł masz rację, zgadzam sie. To zdanie mnie też się nie podoba. My szanujemy wszystkich kapłanów. Jednak mi chodziło o to, że jest ukazany ks. Kadziński i ks. Małkowski.
    Nigdzie nie napisałem, że utożsamiam się z całym artykułem. Zdjęcie pokazuje ks. Łukasza i ks. Stanisława.
    Nie wiem kto był i czy był agentem bo co się tyczy abpa Wielgusa to ja wierzę że był czysty i że to była prowokacja a drugiego hierarchy nie znam i nie potwierdzam tego zdania.
    Dla mnie ksiądz kardynał to ksiądz kardynał, mogący sprawować msze św i udzielać kmunii świętej ale artykuł to nie komentarz, że mogę go sobie edytować i napisać „edytował Admin”.
    Od tego są komentarze.
    I ty zamieszczasz swoje zdanie i ja swoje, praktycznie identyczne 🙂
    Jezus jest Panem!

   • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

    Paweł chyba po wpisach głównych każdy wie, że ten portal pseudowizji nie popiera a ja t już na pewno
    Wystarczy poczytać co milczący św. Józef „mówi” przez panią MK o pewnej dziewczynie, moja babcia ma ponad 70 lat jak jej przeczytałem pierwsze dwa wersy to powiedziała że „ona Boga się nie boi” nawet prosta wiejska kobiecina uciekała tą „tfurczością”

    Jezus jest Panem!

 5. Niezapominajka pisze:

  Witajcie 😉
  A to o nas wowitach jesteśmy coraz sławniejsi 🙂
  Psudo wizjonerzy? – NIE! – to pseudo katolicy!!

  Nie daliście ich jakiegoś komentarze to macie 🙂

  http://www.youtube.com/watch?v=-gF0mVJJoXM&feature=plcp

 6. Niezapominajka pisze:

  Ale czegoś nierozumiem. Ten sam wiocherek promuje orędzia Adama Człowieka

 7. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  Ponad 100 tys. uczestników marszu „Obudź się Polsko”, a w tle audycja Skowrońskiego w Radiu Wnet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s