17 września – 73 rocznica napaści Sowietów na Polskę. Większość oficerów NKWD popełniła samobójstwo lub zapiła się na śmierć albo wylądowała w psychiatryku

Przerywam serię „Radiowy wrzesień”, gdyż dzień jest szczególny.
Oto przed Wami kronika radziecka, wyświetlana w kinach w 1939 roku. Co tu dużo mówić….
00:18 – typowa brama powitalna w miejscowości, budowana na Kresach przez ludność ukraińską, żydowską, białoruską i przez komunistów polskich.
00:24 – kolejowe przejście graniczne w Baranowiczach
00:36 – motłoch w pełnej krasie, scena zresztą pokazana także w filmie „Katyń” A.Wajdy. 00:47 – nasi żołnierze i policjanci
01:00 – lektor opowiada jakie to szczęście przyniosła wyzwolonym szeregowym żołnierzom armia sowiecka. Żołnierze pewnie nie wiedzą, że pokazując dobry humor i wysokie morale przed kamerą dostaną taki podkład słowny.
01:36 – źli oficerowie, uciskający masy
01:51 – o tym jak to polscy oficerowie bronili się w kościołach. Czy to Białystok?
02:44 – ktoś przetłumaczy? (Ja – Adminka)
„Rząd radziecki uważa za swój święty obowiązek wyciągnąć pomocną dłoń do swoich braci Ukraińców i Białorusinów, zamieszkujących w Polsce.            
W. MOŁOTOW”

02:49 – widać wezwanie Zarządu Miasta do nauczycieli BIAŁEGOSTOKU!
03:12 – dziecko, które będzie chroniła Armia Czerwona
Od minuty
04:30 mam wrażenie, ze to już kręcone jest w ZSRR.
04:44 płacząca babka, chleb i sól.
05:47 – ewidentnie ustawiane. Poza tym kamera jest na szynach.
06:40 – Moskwa.

Z zasobów tłumaczeniowych Adminki dla Naszego Dziennika

[…] Zazwyczaj po egzekucjach kaci urządzali pijatyki. Jak przypominał sobie jeden z nich: «Wódkę, samo przez się ma się rozumieć, piliśmy aż do utraty świadomości, co byście nie mówili, praca do lekkich nie należała. Męczyliśmy się tak mocno, że czasami ledwo trzymaliśmy się na nogach. A myliśmy się wodą kolońską. Do pasa. Inaczej nie było możliwe uwolnić się od zapachu krwi i prochu. Nawet psy od nas uciekały, i jeśli szczekały, to tylko z daleka». Nic dziwnego, że wykonawcy umierali wcześnie, przed terminem, lub wariowali. Nic dziwnego, że wykonawcy umierali wcześnie, przed terminem, lub wariowali. Dosyć wcześnie umarli Wasilij Szygalew – w 1942 r. i jego brat Iwan Szygalew w 1945 r.. Wielu przeszło na emeryturę, otrzymując grupę inwalidzką z powodu schizofrenii jak Aleksandr Jemieljanow lub z powodu psychozy nerwowej. Kilka razy w szpitalu psychiatrycznym leczył się i ostatecznie rozpił się Aleksiej Okuniew…

[…]  Każdą noc rozstrzeliwano po 200-250 osób, a następnie samochodami ciężarowymi wywożono w okolicy wsi Miednoje i zakopywano w wykopanej przez koparkę jamie. Procedura egzekucji został dopracowana do najdrobniejszych szczegółów. Jeńców przywiezionych z obozu w Ostaszkowie najpierw umieszczano w celach więziennych. Następnie po jednym wyprowadzano, podczas przesłuchania porównywano nazwisko, imię, rok urodzenia, wkładano kajdanki i prowadzono do piwnicy, gdzie w specjalnym dźwiękoszczelnym pokoju zabijano strzałem w tył głowy. Błochin przed egzekucją przywdziewał specjalny ubiór: skórzaną brązową cyklistówkę, długi skórzany płaszcz i rękawice z mankietami powyżej łokci (jak u rzeźnika zabijającego bydło).

[…] Różnie ułożyły się losy tych, którzy wzięli udział w tej zbrodni. Zgodnie z danymi Głównej Prokuratury Wojskowej samobójstwo popełnili: dyżurny komendant Administracji NKWD w obwodzie smoleńskim Piotr Karcew w 1948 r.; zastępca naczelnika Administracji NKWD w obwodzie Kalininskim Wasilij Pawłow w 1962 r. i kierowca Administracji NKWD w obwodzie Kalininskim Nikołaj Suchariew w 1964 r. Piszą, że Karcew bardzo ciężko przeżywał swój udział w egzekucjach katyńskich, i to stanowiło przyczynę samobójstwa. Również, zgodnie z danymi Głównej Prokuratury Wojskowej w wykazie tych, którzy odebrali sobie życie jest również Wasilij Błochin (naczelnik działu komendanta NKWD, który dowodził egzekucjami na Łubiance z 1926 r.), ale potwierdzenia na to nie ma. W jego osobistej kartotece emerytalnej figuruje tylko, że według opinii lekarzy on zmarł 3 lutego 1955 roku na zawał serca z powodu nadciśnienia 3 stopnia. W tym samym spisie widnieje też nazwisko komendanta Administracji NKWD obwodu Kalininskiego Andrieja Rubanowa. Jednakże, wiadomo, że zmarł on w 1982 r. w Kazaniu w wieku 80 lat. Trudno uwierzyć, że w takim wieku postanowił załatwić porachunki z życiem.
Losy zawodowych katów NKWD, z zasady, były tragiczne. Oni rozpijali się i wcześnie umierali. W rodzinach ich widzieli dosyć rzadko, a kiedy przychodzili po nocnej «pracy», to najczęściej byli pijani. No, ale jak nie pić przy takim zbrodniczym zajęciu. […]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „17 września – 73 rocznica napaści Sowietów na Polskę. Większość oficerów NKWD popełniła samobójstwo lub zapiła się na śmierć albo wylądowała w psychiatryku

 1. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

  Sowiecka napaść na Polskę była realizacją układu podpisanego w Moskwie 23 sierpnia 1939 r. przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa oraz ludowego komisarza spraw zagranicznych ZSRS Wiaczesława Mołotowa, pełniącego jednocześnie funkcję przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych (premiera).

  Integralną częścią zawartego wówczas sowiecko-niemieckiego paktu o nieagresji, był tajny protokół dodatkowy. Jego drugi punkt, dotyczący bezpośrednio Polski, brzmiał następująco: „W wypadku terytorialnych i politycznych przekształceń na terenach należących do Państwa Polskiego granica stref interesów Niemiec i ZSRS przebiegać będzie w przybliżeniu po linii rzek Narwi, Wisły i Sanu. Kwestia, czy w obopólnym interesie będzie pożądane utrzymanie niezależnego Państwa Polskiego i jakie będą granice tego państwa, będzie mogła być ostatecznie wyjaśniona tylko w toku dalszych wydarzeń politycznych. W każdym razie oba rządy rozstrzygną tę kwestię na drodze przyjaznego porozumienia”.
  http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,14885,73-rocznica-sowieckiej-napasci-na-polske.html

 2. Niezapominajka pisze:

  Homilia bpa Antoniego Dydycza wygłoszona podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę

 3. Małgosia pisze:

  Dziękuję za ten wpis.
  Nie wiedziałam, że aż tak, że w rzeźnickich rękawicach, że nawet psy uciekały od zapachu tej krwi i tych zabójców morderców 😦
  Adminko, skąd z jakich to takich materiałów?

 4. Leo pisze:

  Witam
  trafiłem tutaj ze strony zmiany na ziemi
  Widzę że zakotwiczę na dłużej. Macie sporo materiału na conajmniej miesiąc czytania
  Trafiłem przez ten komentarz: o fałszywych objawieniach a trafiłem na jeszcze lepsze materiały
  Pozdrawiam tu wszystkich

  „Ostrzeżenia zawarte na stronie ostrzezenie.wordpress.com To typowy przykład fałszywych objawień przed którym ostrzegają księża katoliccy zajmujący się tą tematyką. Ostrzeżenia te są pisane przez Marię z Irlandii lub inaczej Marię Bożego Miłosierdzia i umieszczana na stronie anglojęzycznej

  http://www.thewarningsecondcoming.com/.

  TE OSTRZEŻENIA TO WIERUTNA BZDURA niegodna z Ewangelią i nauczaniem Kościoła. Samo twierdzenie że „Tylko ci z Pieczęcią Boga Żywego mogą wygrać ” to kłamstwo przypominające znak bestii z Apokalipsy.

  Piszę o tym, aby ostrzec osoby które się z tymi ostrzeżeniami spotkały gdyż są one rozpowszechniane nawet przy Kościołach w postaci ulotek i mosowo w internecie .

  Dla osób zainteresowanych Paruzją i objawieniami zgodnymi z duchem katolicyzmu polecam stronę :
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/
  Jezus jest panem

  • wobroniewiary pisze:

   Komentarz OK ale strona…hmm…
   ciągłe straszenie „jak nie huknie to stuknie”
   totalny katastrofizm a Papież mówi że chrześcijan powinien mimo wszystko być optymistą 😉
   na przekór złu 🙂

   Jezus jest Panem!

   • Leo pisze:

    W sumie jak się przyjrzeć to prawda, że tam o jednym ale to prawda że coraz jakiś wulkan wybucha rzeki wysychają, zmieniają kolor. To anomalie przewidziane w Piśmie Świętym

    • Benka pisze:

     @Leo
     Ostrożnie „z tym wszystkim” . Na Pismo Święte powołują sie dzisiaj „wszyscy”.
     Co oni biedni by pisali , co by wymyślali , gdyby nie było Pisma Świętego , i kultury
     chrześcijańskiej.
     Problem w tym , że robią to również chrześcijanie.

 5. Patriota i katolik pisze:

  Współczesna historia Polski to historia ukrzyżowania pomiędzy dwoma złodziejami – nazizmem i komunizmem. Nic nie wydarzy się w świecie, jeśli najpierw nie przytrafi się to Polsce.
  http://rebelya.pl/forum/watek/39020/

  • wobroniewiary pisze:

   Polska jest zwierciadłem sytuacji na świecie, jest ona węzłem polityki europejskiej, kluczem do tego, czy w następnym stuleciu będzie panowała na świecie sprawiedliwość, czy przemoc.

   Współczesna historia Polski to historia ukrzyżowania pomiędzy dwoma złodziejami – nazizmem i komunizmem. Nic nie wydarzy się w świecie, jeśli najpierw nie przytrafi się to Polsce.

   Piotr Jan Fulton Sheen – Kapłan według Serca Jezusowego

   9 grudnia 1979 r., 30 lat temu po wieczną nagrodę do Pana udał się najbardziej chyba znany współcześnie biskup amerykański, Piotr Jan Fulton Sheen. Z tej okazji Trybuna Ludu Bożego (Gość Niedzielny) opublikowała artykuł, w którym czytamy m.in.:

   http://breviarium.blogspot.com/2009/12/piotr-jan-fulton-sheen-kapan-wedug.html

   9 grudnia 1979 r., 30 lat temu po wieczną nagrodę do Pana udał się najbardziej chyba znany współcześnie biskup amerykański, Piotr Jan Fulton Sheen. Z tej okazji Trybuna Ludu Bożego (Gość Niedzielny) opublikowała artykuł, w którym czytamy m.in.:

   W każdy wtorek o godz. 20.00 miliony Amerykanów gromadziły się przed telewizorami, aby oglądać program „Życie warte życia”. Audycję nadawano na żywo z nowojorskiego Adelphi Theater. „30 sekund!” – oznajmiał głos z reżyserki. Publiczność milkła i po chwili na scenie pojawiał się wysoki, dostojny biskup w czarnej sutannie, z piuską na głowie i krzyżem biskupim, z fioletową peleryną narzuconą na ramiona. Kłaniał się, rozbrzmiewały oklaski. Patrząc prosto do kamery, rozpoczynał: „Przyjaciele, dziękuję za to, że pozwoliliście mi przyjść znowu do waszego domu…”.

  • Benka pisze:

   PACIERZ

   chodź uklęknijmy jak nasi ojcowie
   w godzinach trwogi przed obliczem Boga
   choć za plecami świat drapieżny dyszy
   a w kątach serca bije w bębny trwoga

   kolejny wrzesień szeleści pamięcią
   wśród polskich krzyży przemykają cienie
   na tle pomników zdrajcy dmą w fanfary
   aby zagłuszyć pamięć i sumienie

   jak zapomniany dawno modlitewnik
   otwórzmy serce gorącym pacierzem
   i powtarzajmy jak nasi Ojcowie
   pełne miłości i nadziei W i e r z ę

   – Kazimierz Józef Węgrzyn
   **
   Nie mamy juz innej broni

   • Patriota i katolik pisze:

    Wszedłem na kanał na you tubie strony w obronie Wiary i Tradycji
    ten film jest wspaniały, gratuluję. Wiedzieliście który apel nagrać
    Przed Panem należy tylko klękać.
    Błogosławieni którzy zginają kolana przed Bogiem

 6. Ula pisze:

  Do czego doprowadzila akcja ulotkowa ludzi zwiazanych z Mery i strona dzieckonmp, paruzja i ostrzezenie wg MBM 😦
  Kara za podrzucanie uulotek o tresciach schizmatyckich niezgodnych z nauka kosciola

 7. wobroniewiary pisze:

  Oto koronkowa robota diabła

  Skontaktowałam się telefonicznie z księdzem proboszczem.
  I co jest grane?
  W TYM KOŚCIELE ZAWSZE MOŻNA BYŁO I BĘDZIE MOŻNA PRZYJMOWAĆ KOMUNIĘ NA KLĘCZĄCO.

  Jest wiele osób, które w ten sposób do Komunii św. przystępuje. Teraz cierpią za tych co im wnętrze z zewnętrznym się nie zeszło

  Bo niestety to spośród osób klękających do Komunii św. jest grono ulotkowców.
  A co ulotki zawierają, to niech każdy się domyśli.
  M.in. piekło dla proboszcza, i nie tylko….

  TO JEST ROBOTA DIABŁA.
  W DIABELSKI SPOSÓB DOMAGAĆ SIĘ SWEGO
  Podrzucać wątpliwe ulotki i urągać kapłanowi
  Szukać drzazgi mając bele a nie belki
  I wszystko jasne……

  A żeby jaśniejsze jeszcze było!!!
  Ja do Komunii świętej przystępuję tylko na klęcząco.
  W kapłanie widzę zastępcę Chrystusa a nie diabła

  Niech „odszczepieńcy” dalej podskakują… a ucierpią wszyscy 😦

  • wobroniewiary pisze:

   Oświadczenie o. Proboszcza: „Z przykrością zauważyłem, że znowu zostają podrzucane w naszym kościele pisemka o treściach niezgodnych z nauką Kościoła. Za pomocą kłamstw szkalują Kościół. Najczęściej nie są podpisane, ale ich treść wskazuje na autorstwo grup schizmatyckich. Ponieważ sieją zamęt w głowach wiernych, uważam za stosowne napiętnowanie kłamstw w nich zawartych, a także podjęcie kroków dyscyplinujących…

   Więcej ulotek i billboardów dzieci drogie z durnej strony o mylącej nazwie
   Więcej diabelskiej Mery a nie prawdziwego nauczania
   Więcej Mieci i jej idiotyzmów w formie rymowanej!!!!

   • sympatyczny Wrocław pisze:

    Ja wiem co to za ulotki. Tam jest wszystko, Od Mieczysławy Kordas przez orędzia Agnieszki po Marię MBM i zachęta do czytania tych stron które wymieniłam
    Cała kruchta była nimi nieraz wyścielona a tytuły że strach podnieść i wstyd przeczytać.

    • Sebro pisze:

     Widzę, że promocja Agnieszki się nasila – jeśli dają to na jednych ulotkach, to wiadomo, że to z jednego worka idzie.

    • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

     I do jednego worka powinno iść – do worka ze śmieciami !

   • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

    Kto „miecią” wojuje od „mieci” ginie. 🙂

 8. Ula pisze:

  Ja te informacje przeczytalam na stronie dzieckonmp 😦
  Ale mi smutno

 9. A ja zwróciłem uwagę na słowo z ogłoszeń „pisemka” tego samego słowa użył ksiądz Pęzioł. To znaczy, że coś jest na rzeczy, że księża też nawzajem się ostrzegają. Bo słowo pisemka nie jest aż tak popularne a jednak charakterystyczne.
  Dlatego ciągle zapraszamy na naszą drugą stronę gdzie są publikowane czytania na co dzień z Pisma Świętego oraz opisy Świętych i informacje o nich,
  Wystarczy kliknąć na moje logo.

  Swoją drogą modlimy się za ks. proboszcza z Wrocławia, bo mógł zażądać innej kary. Jak wielka to kara nie móc zgiąć kolan przed Bogiem, bo jakieś tumany zarzucają kościół herezjami 😦
  Naprawdę strona dziecko wydaje coraz gorsze owoce.
  Po ulotkach ich poznacie 😦

 10. Pamiętaj, że przyszłość może być o wiele lepsza niż Twoje najśmielsze wyobrażenia. To od Ciebie zależy, czy pozbierasz się, wstaniesz i ruszysz dalej!
  Nick Vujicic

 11. Basia565 pisze:

  Chwała Bogu, że przeglądając kiedyś takie strony nie zaczełam tam pisać.Coś mnie od nich odrzucało.Może to była pomoc mojego Anioła Stróża.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s