Wiosna Kościoła i Nietypowy ostrzegają: „orędzia” Marii z Irlandii prowadzą do jednej wspólnej religii – New Age! Jak rozpoznać fałszywego proroka?

Wiosna Kościoła
Moi Kochani, zapowiada się ładny dzień. Teraz mogę usiąść, spokojnie wypić kawę. No cóż trzeba otworzyć komputer…otwieram, przeglądam pocztę. Spokojnie odpowiadam Kumu trzeba. W jednym e-mailu ostatnie „orędzie” MBM. Czytam popijając kawę i oczom nie wierzę. Kilkakrotnie czytam zdanie: Sprawdzianem autentyczności proroka są modlitwy dawane mu dla ludzkości. Nawrócenie rozprzestrzenia się szybko dzięki Mocy Ducha Świętego, jeśli przekazy pochodzą z Nieba i obejmują wszystkie religie i wszystkie wyznania, aby połączyć je jak jedność.” Przecieram oczy, zakładam okulary. .. Nie wierzę. Od razu wpadła mi myśl: “oj w tym rankingu papież Jan Paweł II, odpada. Co prawda napisał bardzo wiele modlitw, aktów ofiarowań [całe szczęście, że nie kazał wszystkim chrześcijanom je odmawiać], ale czy jest wg MBM autentyczny? Chyba skreślony. Bernardetka – odpada. Ks. Gobbi – nie ma szans. No tak, trzeba zarzucić ludzkość modlitwami, a zupełnie odwrócić uwagę od prawdziwej duchowej przemiany.Gdyby MBM wiedziała, czym jest autentyczna i prawdziwa modlitwa…gdyby tylko wiedziała….
     To jest właśnie takie proste i wyrachowane myślenie…., które sprowadza do ilości, a nie jakości.
     Druga myśl, która mi wpadła: “no to teraz wyznawcy MBM muszą być na baczności. Przecież ona im tyle dowali krucjatek, że się nie pozbierają. Autentyczność musi być potwierdzona! Idąc dalej tym tokiem myślenia, to pewnie prorokami będą ci wszyscy, którzy odmówią wszystkie modlitwy.
    Mój Dobry Boże: gdyby tylko od treści modlitw zależało zbawienie. Już nawet mi się nie chce pisać jak w ST sprawdzano autentyczność proroka, jak dzisiaj Kościół „rozpoznaje” charyzmat prorocki.
     Zaraz wyłączam komputer. Dopijam kawę. Dzisiaj mam trochę więcej czasu. Po prostu odpocznę po podróży. Odmówię Różaniec. Dzisiaj uroczystość Niepokalanego Serca Maryi. Jest nad czym rozważać, jest za co dziękować….  

Nietypowy:
Czy można tutaj coś napisać, nie tłumacząc się na innych stronach po co się tu zagląda? [śmieszne pytanie retoryczne] (grypy 6+6+6 nie lubię)
“Sprawdzianem autentyczności proroka są modlitwy” dawane mu dla ludzkości.” Rzeczywiście dosyć kuriozalne stwierdzenie. Ciekawe, że propagowane przez osoby, które walczą z modernizmem w Kościele, ale ekumenizm w stylu: “Nawrócenie rozprzestrzenia się szybko dzięki Mocy Ducha Świętego, jeśli przekazy pochodzą z Nieba i obejmują wszystkie religie i wszystkie wyznania, aby połączyć je jak jedność.” [sic „jak jedność”].
“Jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych – taki prorok musi ponieść śmierć.” Jeśli pomyślisz w swym sercu: “A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił? – Gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.” (Pwt 18, 20 – 22).
Jest to prosta i jasna wypowiedź, definiująca, kogo można nazwać prorokiem żywego Boga.
Głos proroków był głosem Boga. Prorocy byli tylko ludźmi, jak my, ale z natchnienia Ducha Świętego przekazywali Słowo Boże, Wolę świętego Boga. Apostołowie w pełni potwierdzili autorytet proroków Starego Testamentu.
“Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie samych siebie jako niewolników pod posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego, komu dajecie posłuch: bądź [niewolnikami] grzechu, [co wiedzie] do śmierci, bądź posłuszeństwa, [co wiedzie] do sprawiedliwości? Dzięki jednak niech będą Bogu za to, że gdy byliście niewolnikami grzechu, daliście z serca posłuch nakazom tej nauki, której was oddano a uwolnieni od grzechu oddaliście się w niewolę sprawiedliwości.(Rz 6, 16-18).
Napomnienia, które mają nas nawrócić, w proroctwie od Pana nie są groźbą, wyrokiem, przepowiadaniem kary ale pocieszeniem dającym nadzieję i nowe spojrzenie na naszą rzeczywistość, korygującym nasze postępowanie. Nie każde proroctwo jest prawdziwe, to znaczy pochodzące od Boga.

Jakie są więc kryteria oceny autentyczności proroctwa?
Oto one:
Jeśli proroctwo jest od Boga, to ma na celu zbudowanie, pokrzepienie i pocieszenie. Jeżeli proroctwo zasiewa w duszy strach, przygnębienie, dezorientację, powinno być osądzone jako fałszywe.
Głównym celem proroctwa powinna być chwała Boża. Wypowiadane słowa proroctwa mają wypływać z miłości Bożej.
Proroctwo powinno potwierdzić się w przyszłości – spełnić się.
Treść przekazu musi być zgodna z Pismem Świętym i nauczaniem Kościoła.
Proroctwo powinno nas kierować ku Bogu, zwracać uwagę na życie nadprzyrodzone a nie wywoływać sensację, np. przepowiadanie daty końca świata.
Charyzmat proroctwa w wąskim znaczeniu jest “mówieniem w imieniu Boga” lub “przedstawianiem woli Bożej”, a w dawnym rozumieniu “wezwaniem skierowanym do ludu Bożego”, które ma doprowadzić do przemiany serc i do nawrócenia.
Nie bójmy się głosić tego, co słyszymy w sercu ku pokrzepieniu i pocieszeniu innych: “Możecie bowiem w ten sposób prorokować wszyscy, jeden po drugim, aby wszyscy byli pouczeni i podniesieni na duchu” (1Kor 14,31).
Nie należy się jednak dziwić, że i fałszywy prorok, jest autentycznym prorokiem. Bestia ma swoich proroków, którzy także przemawiają w jej imieniu. Zatem nie wiemy o jakiej autentyczności MBM nam dzisiaj mówi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Wiosna Kościoła i Nietypowy ostrzegają: „orędzia” Marii z Irlandii prowadzą do jednej wspólnej religii – New Age! Jak rozpoznać fałszywego proroka?

 1. MANIUŚ pisze:

  No cóż, coraz bardziej się odkrywa.
  Kto jeszcze może mieć wątpliwości że tu chodzi o jedną wspólną religię?

 2. Niezapominajka pisze:

  Co więcej trzeba chcieć?
  Ddyplomik na rękę modlitwa krucjatka +ślubowanie na usta aż im ich wymodlony fałszywy prorok złoży pocałunek „miłości” na czole i będą mieli bestię na ręku na czole i w sercu, i będzie to ta sama bestia, którą sami sobie wymodlili ;(
  i nam niestety też

  • Benka pisze:

   Wierzym, choćby nikt w świecie nie wierzył;
   Wierzym, chociażby srożej Pan uderzył;
   Wierzym, chociażby zamknął matek łona;
   I będziem wierzyć, póki ostatni nie skona.

 3. Niezapominajka pisze:

  Nas bestia nie ruszy w sensie że nie damy się zniewolić ale nam ją wymodlą, że pojawi się na świecie, śmieli się z pani admin że jest winna pojawienia się antychrysta a to oni sami go wywołują do tablicy.

  • luna pisze:

   to sa zagubione dusze ,chca isc za swiatlem a ida za ciemnoscia ,ja tez tam bylam razem z nimi i wcale nie chcialam isc za bestia ale dazylam do bycia z Bogiem, przez bledy czlowiek sie uczy ,a Bog pomaga mu w odnalezieniu prawdziwej drogi,ci ludzie potrzebuja duzo modlitwy zeby z tych strasznych sidel szatana wyrwac sie wiec prosze za wszystkich zagubionych ,zmowmy rozaniec i koronke ,tak jak Pan Jezus nas uczyl zeby modlic sie za wroga a szczegolnie za tych co nam zle zycza .

 4. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  Spokojnie bo, im prędzej się pojawi fałszywy prorok, tym szybciej przyjdzie Prawdziwy Jezus, bo Jezus nie pojawi się dopóki nie pojawi się syn zatracenia. No to niech przyśpieszają bo wtedy ucisk szybciej się skończy.
  Ksiadz pisze, że nastąpią prześladowania Kościoła, a przecież oni już dziś są gotowi utopić ks. Adama i Promyczka w łyżce wody a Adama Człowieka powiesić na najbliższej suchej gałęzi. Coś mnie podkusiło i poszedłem za Zenobiuszem poczytałem „pobożne wpisy” szacha. Mózg się lasuje i to wcale nie z powodu upału, na tych biednych ludzi trzeba specjalnych egzorcyzmów, ale oni muszą tego chcieć a wolnej i dobrej woli to już im brak.
  Nie każdy mówi Panie Panie, wejdzie do Królestwa Niebieskiego.

 5. nietypowy pisze:

  Czy można tutaj coś napisać, nie tłumacząc się na innych stronach po co się tu zagląda? [śmieszne pytanie retoryczne] (grypy 6+6+6 nie lubię)
  „Sprawdzianem autentyczności proroka są modlitwy” dawane mu dla ludzkości.” Rzeczywiście dosyć kuriozalne stwierdzenie. Ciekawe, że propagowane przez osoby, które walczą z modernizmem w Kościele, ale ekumenizm w stylu: „Nawrócenie rozprzestrzenia się szybko dzięki Mocy Ducha Świętego, jeśli przekazy pochodzą z Nieba i obejmują wszystkie religie i wszystkie wyznania, aby połączyć je jak jedność.” [sic „jak jedność”].
  „Jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych – taki prorok musi ponieść śmierć.” Jeśli pomyślisz w swym sercu: „A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił? – Gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał.” (Pwt 18, 20 – 22).
  Jest to prosta i jasna wypowiedź, definiująca, kogo można nazwać prorokiem żywego Boga.
  Głos proroków był głosem Boga. Prorocy byli tylko ludźmi, jak my, ale z natchnienia Ducha Świętego przekazywali Słowo Boże, Wolę świętego Boga. Apostołowie w pełni potwierdzili autorytet proroków Starego Testamentu.
  „Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie samych siebie jako niewolników pod posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego, komu dajecie posłuch: bądź [niewolnikami] grzechu, [co wiedzie] do śmierci, bądź posłuszeństwa, [co wiedzie] do sprawiedliwości? Dzięki jednak niech będą Bogu za to, że gdy byliście niewolnikami grzechu, daliście z serca posłuch nakazom tej nauki, której was oddano a uwolnieni od grzechu oddaliście się w niewolę sprawiedliwości.(Rz 6, 16-18).
  napomnienia, które mają nas nawrócić, w proroctwie od Pana nie są groźbą, wyrokiem, przepowiadaniem kary ale pocieszeniem dającym nadzieję i nowe spojrzenie na naszą rzeczywistość, korygującym nasze postępowanie. Nie każde proroctwo jest prawdziwe, to znaczy pochodzące od Boga. Jakie są więc kryteria oceny autentyczności proroctwa?
  Oto one:
  Jeśli proroctwo jest od Boga, to ma na celu zbudowanie, pokrzepienie i pocieszenie. Jeżeli proroctwo zasiewa w duszy strach, przygnębienie, dezorientację, powinno być osądzone jako fałszywe.
  Głównym celem proroctwa powinna być chwała Boża. Wypowiadane słowa proroctwa mają wypływać z miłości Bożej.
  Proroctwo powinno potwierdzić się w przyszłości – spełnić się.
  Treść przekazu musi być zgodna z Pismem Świętym i nauczaniem Kościoła.
  Proroctwo powinno nas kierować ku Bogu, zwracać uwagę na życie nadprzyrodzone a nie wywoływać sensację, np. przepowiadanie daty końca świata.
  Charyzmat proroctwa w wąskim znaczeniu jest „mówieniem w imieniu Boga” lub „przedstawianiem woli Bożej”, a w dawnym rozumieniu „wezwaniem skierowanym do ludu Bożego”, które ma doprowadzić do przemiany serc i do nawrócenia.
  Nie bójmy się głosić tego, co słyszymy w sercu ku pokrzepieniu i pocieszeniu innych: „Możecie bowiem w ten sposób prorokować wszyscy, jeden po drugim, aby wszyscy byli pouczeni i podniesieni na duchu” (1Kor 14,31).

  • nietypowy pisze:

   nie należy się jednak dziwić, że i fałszywy prorok, jest autentycznym prorokiem. Bestia ma swoich proroków, ktorzy także przemawiają w jej imieniu. Zatem nie wiemy o jakiej autentyczności MBM nam dzisiaj mówi.

  • serce333 pisze:

   Witaj.
   Drogi Bracie. Piszesz:
   „Jeżeli proroctwo zasiewa w duszy strach, przygnębienie, dezorientację, powinno być osądzone jako fałszywe.”

   Nie jestem przekonany do tego. Powiedz czy wszystkie przekazy przez proroków w pismach , w Piśmie Świętym były optymistyczne, bez strachu i ostrzeżeń przez zbliżającym się niebezpieczeństwem? Czy kochający Tata nie ostrzega swojego biegnącego dziecka gdy nie widzi ono wielkiej przepaści a biegnie niewidząc, bo jest małym , nieprzewidującym dzieckiem. Czy Taki kochający Tata nie ostrzegłby swoich dzieci które kocha ?
   Szczęść Boże.

   • wobroniewiary pisze:

    A i owszem, ale w odpowiedniej kolejności jak nauczał św. Ojciec Pio kiedy lęk i strach a kiedy radość. I za dużo tych błędów i herezji jak choćby szukanie picia ze wspólnego kielicha czy szukanie braci i sióstr Przedwiecznego oraz znaków na rękę jak dyplomy
    Jeśli już pisze tu serce333 to lepiej zaproponować pomoc siostrom klauzurowym, z tym, że z naszej strony bez dopisków że od „Bronka, który chce załatwić adminkę, bo trzyma z klerem i z zenem – to z jego maila” w myśl niech nie wie lewica co czyni prawica

    Kazimierz (adres jutrzenka jest wspólny więc i ja czytam co dziecko potrafi pisać!)
    To byłoby lepsze wejście aniżeli szukanie prawdy dla herezji Mery od niemiłosierdzia
    My nie odrzucamy Ostrzeżenia ale herezje wokół niego 😉
    Jezus jest Panem!

    • serce333 pisze:

     Tak. Byłoby wspaniale gdybyście Wy także mogli pomóc kochanym Siostrom Karmelitankom z Wolskiej. One nas wszystkich obejmują Modlitwami. Nie dzielmy się na blogi, starjmy w miłości dyskutować. A kto chce swoje zdanie wyrazić w które orędzia wierzy, pozwólmy na to, uszanujmy każdego kto ośmiela się pisać na blogach związanych z Jezusem Bogiem i Maryją.
     Szczęść Boże.
     Nikogo publicznie z Osób konsekrowanych nie potępiam, czasami jedanak to co czuję w sprawie orędzia , pozwalam sobie uzewnętrznić i napisać. Jeśli potrzeba więcej zdjęć z Wolskiej z korytarzy z karmelu, proszę skontaktujcie sie się mailem a doślę je. Ja je mam, wykonywałem. Jest jednak zawsze granica gdzie środki się kończą i trzeba poprosić innych o pomoc, stąd ta akcja w sieci by inni się dołączyli. Liczę z Siostrami na Was także. Dach jest obecnie już remontowany.
     Z Bogiem.

    • wobroniewiary pisze:

     Drogie serce333 napisz pełną informację na jutrzenka2012@gmail.com lub tutaj w komentarzu a my od razu zrobimy odpowiedni wpis bez żadnych dopisków bo nagrodę otrzymamy w Niebie. Pomoc siostrom klauzurowym to dla nas zaszczyt i radość, bo one omadlają wszystkich bez wyjątku gdyż idzie tu o zbawienie dusz
     Czekamy na informację i Bóg zapłać, że i my będziemy mogli dołożyć cegiełkę . My z Ewą jeszcze dziś dokonamy przelewu na potrzeby tych sióstr. Jezus jest Panem!

     Adminka nosi szkaplerz i należy do rodziny karmelitańskiej a 16 lipca jest MB Szkaplerznej. Z chęcią pomożemy siostrom my i nasi Czytelnicy
     Admini

     Ps. My nie potrzebujemy zdjęć, wierzymy na słowo 🙂 Ponadto Adminka współpracuje z różnymi księżmi z W-wy i jakby było trzeba to i wywiad by z nimi w tej sprawie nagrała 🙂

    • serce333 pisze:

     Kochani dziękuję Wam za chęć pomocy Siostrom.
     Wszystko otrzymacie mailem gdy wrócę do domu, zdjęcia są na stacjonarnym. Obecnie piszę z mobilnego dostępu, będąc na spacerze.
     Szczęść Boże.

    • wobroniewiary pisze:

     To my Bóg zapłać, że dzięki Twojej osobie i naszej stronie będziemy mogli pomóc Siostrom 😉
     Jezus jest Panem!

    • serce333 pisze:

     E-mail ze zdjęciami z Karmelu i innymi informacjami wysłałem. Szczęść Boże.

    • wobroniewiary pisze:

     Bóg zapłać, zaraz będzie wpis 🙂
     Jezus jest Panem!

    • serce333 pisze:

     Kochani
     Czemu to napisaliście jeśli takiego maila nie otrzymaliście jak pisze Pan Bronisław ?

     „…z tym, że z naszej strony bez dopisków że od “Bronka, który chce załatwić adminkę, bo trzyma z klerem i z zenem – to z jego maila..”

     To bardzo obraża i jeśli nie jest prawdą że taki mail napisał, to jest to czyn bardzo haniebny ?
     Czy możecie z ręką na sercu napisać publicznie że takiego maila Pan Bronisław do Was napisał ?
     Jeśli tak, to proszę podajcie może datę i godzinę tego maila aby sprawa się wyjaśniła i ją zamknąć.
     Z Bogiem

    • wobroniewiary pisze:

     Już zamieściłem zdjęcie maila w kawiarence, niech się skończy nagonka na Panią Admin!
     Dosyć kłamstw!
     Tylko Jezus jest Panem i tylko Prawda nas wyzwoli!

   • nietypowy pisze:

    należy jednak zauważyć bardzo ważną rzecz, mianowicie wszystko zależy od wewnętrznego przygotowania. Jeśli zdaję sobie sprawę, że kara, ktora ma mnie spotkać jest sprawiedliwa, to znaczy uznaję swoe grzechy przed Bogiem, to reakcją nie jest strach, lecz żarliwa i gorliwa modlitwa o nawrócenie i wynagrodzenie – wtedy nie ogarnia mnie strach, lecz glęboka świadomosć Miłości Bożej. Lecz jeśli ktoś mnie straszy, to wywołuje to zupełnie inną reakcję

 6. brygadzista pisze:

  A ja znalazłem taki fragment w moim archiwum homilii Jana Pawła II:”Wasze sanktuarium od początku głosi orędzie fatimskie i nim żyje. Darzycie szczególną czcią Niepokalane Serce Maryi Panny, prowadzicie Krucjatę Różańca Rodzinnego, obejmujecie modlitwą ważne sprawy Kościoła, Papieża, świata, Ojczyzny, dusze w czyśćcu oraz ludzi, którzy odeszli od miłości Boga, zrywając z Nim przymierze zawarte na chrzcie św. Módlcie się wytrwale o łaskę nawrócenia dla nich. Zwracajcie się z ufnością do Maryi — Ucieczki grzeszników, aby ich broniła od zatwardziałości w grzechu i przed niewolą szatana. Proście z wiarą, aby ludzie poznali i uznali «jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego On posłał, Jezusa Chrystusa» (por. J 17, 3). W tej modlitwie wyraża się wasza miłość do ludzi pragnąca największego dobra dla każdego z nich.
  «W żadnym czasie, w żadnym okresie dziejów — a zwłaszcza w okresie tak przełomowym jak nasz — Kościół nie może zapomnieć o modlitwie, która jest wołaniem o miłosierdzie Boga wobec wielorakiego zła, jakie ciąży nad ludzkością i jakie jej zagraża» (Dives in misericordia, 15).
  «Matko, uproś!
  Matko, przebłagaj!
  O Maryjo, Matko Boga,
  Przyczyń się za nami!» Amen.

 7. Eva K pisze:

  Posluchajcie moi drodzy, jak ludzie w Swidnicy wypowiadaja sie na temat Bibli. http://www.youtube.com/watch?v=3Dsbo_-lEMQ&feature=related

  • brygadzista pisze:

   świetne! Na blogach jest więcej takich ekspertów! 🙂

  • mat pisze:

   Bo to tak: Jaka jest różnica między Pismem Świętym a Biblią? – pyta pani dziennikarka

   Babcia: eeeeeee, bo jedną to pisali Mateusze, a druga dla dzieci…
   Aha wiem!, drugą pisali geniusze?
   Babcia już wtedy wiedziała, że powstanie księga życia dla dzieci? 😀

  • nietypowy pisze:

   tu masz parę linków, które archiwizujesz:
   So it would appear that she is either a liar, or a deluded medium, or bat-crap crazy. But there are a certain number of people in any society who are attracted to wild-eyed apocalyptic rantings of doom and gloom – and so I have no doubt that she will attract a following of sorts.
   http://www.boards.ie/vbulletin/showthread.php?t=2056636553&page=2

   http://www.patheos.com/blogs/markshea/2011/07/a-reader-writes-18.html

   http://forums.catholic.com/showthread.php?t=661530&page=2

   piszę celowo jeden cytat po angielsku – z dedykacją wiadomo dla kogo.

   • brygadzista pisze:

    Przeczytałem wpis dzisiejszy i wczorajszy o prawdziwej postawie milczenia. Dziękuję za nie. Zawsze powinniśmy prosić o cnotę roztropności.
    Nasunęło mi się w tej kwestii pytanie. MBM coraz częściej pisze o fałszywych prorokach, ale kogo ma na myśli? Kto to jest? Czy ci, którzy się sprzeciwiają pisanej przez nią księdze prawdy? Czy może ci od grypy 6+6+6?. Z tego, co zostało tutaj wcześniej napisane, to oczywiste, że fałszywi prorocy, to ci, którzy sprzeciwiają się Nauce Kościoła, manipulują, wprowadzają na manowce i zwodzą nawet pobożne dusze. Oni nawet mogą mówić w imieniu Boga (tylko jakiego?) Pan Jezus tłumaczy, że niektórzy spośród nich są dziś pasterzami, fałszującymi Ewangelię, pracującymi dla siebie samych, głoszącymi własną naukę i odmawiającymi posłuszeństwa Kościołowi oraz Papieżowi. Istnieją także ci, którzy całkowicie pomijając Kościół, nazywają siebie mesjaszami: „Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych” (Mt 24,24).

  • Magdalena-Zofia pisze:

   Zenobiuszu, na Ciebie zawsze można liczyć 🙂 Dzięki za czujność.
   JEZUS JEST PANEM

 8. Magdalena-Zofia pisze:

  O rozeznawaniu i działaniu duchów nieczystych, mówi nam już Pismo Św. Starego Testamentu, np. w 1 Księdze Królewskiej – Ostatnia wojna i śmierć króla Achaba.
  Prawdziwy prorok Micheasz, przepowiada królowi klęskę, fałszywi prorocy – zwycięstwo. Ci drudzy, są zwodzeni przez złego ducha, który wszedł w proroków. Ten sam zły duch, oddał się do dyspozycji Bogu, by móc zwieść Achaba.

  „22
  1 Przez trzy lata panował pokój, nie było wojny między Aramem a Izraelem. 2 W trzecim roku król judzki Jozafat odwiedził króla izraelskiego. 3 Wówczas król izraelski rzekł do swoich sług: «Czyż nie wiecie, że Ramot w Gileadzie do nas należy? A my nie kwapimy się do odebrania go królowi Aramu!» 4 Następnie zwrócił się do Jozafata: «Czy pójdziesz ze mną na wojnę o Ramot w Gileadzie?» Jozafat zaś odpowiedział królowi Izraela: «Ja tak, jak i ty; lud mój, jak i twój lud, konie moje, jak i twoje konie». 5 Ponadto Jozafat rzekł królowi izraelskiemu: «Najpierw zapytaj, proszę, o słowo Jahwe!» 6 Król więc izraelski zgromadził około czterystu proroków i rzekł do nich: «Czy powinienem wyruszyć na wojnę o Ramot w Gileadzie, czy też powinienem tego zaniechać?» A oni odpowiedzieli: «Wyruszaj, z pewnością1 Pan da je w ręce króla». 7 Jednak Jozafat rzekł: «Czy nie ma tu jeszcze jakiegoś proroka Pańskiego, abyśmy mogli przez niego zapytać?» 8 Na to król izraelski odrzekł Jozafatowi: «Jest jeszcze jeden mąż, przez którego można zapytać Pana, ale ja go nienawidzę, bo nie prorokuje mi dobrze, tylko źle. To jest Micheasz, syn Jimli». Wtedy Jozafat powiedział: «Nie mów tak, królu!» 9 Zawołał więc król izraelski któregoś dworzanina i rzekł: «Pospiesz się po Micheasza, syna Jimli!» 10 Król izraelski i Jozafat, król judzki, ubrani w szaty królewskie siedzieli na swoich tronach na placu u wrót bramy Samarii, a przed nimi prorokowali wszyscy prorocy. 11 Sedecjasz, syn Kenaany, sporządził sobie rogi żelazne i powiedział: «Tak mówi Pan: Nimi będziesz bódł Aram aż do ich wytępienia». 12 I wszyscy prorocy podobnie prorokowali, mówiąc: «Idź na Ramot w Gileadzie i zwyciężaj! Pan da je w ręce króla». 13 Ten zaś posłaniec, który poszedł zawołać Micheasza, powiedział mu tak: «Zauważ! Przepowiednie tych proroków są jednozgodnie pomyślne dla króla. Niechże więc twoja przepowiednia będzie jak każdego z nich taką, żebyś zapowiedział powodzenie». 14 Wówczas Micheasz odrzekł: «Na życie Pana! Na pewno będę mówił to, co Pan mi powie». 15 Potem przyszedł przed króla. Wtedy się król do niego odezwał: «Micheaszu! Czy powinniśmy wyruszyć na wojnę o Ramot w Gileadzie, czy też powinniśmy tego zaniechać?» Wtedy do niego przemówił: «Wyruszaj i zwyciężaj, a Pan da je w ręce króla»2. 16 Król zaś mu powiedział: «Ile razy ja cię mam zaklinać, żebyś mi mówił tylko prawdę w imieniu Pana?» 17 Wówczas rzekł:
  «Ujrzałem całego Izraela rozproszonego po górach,
  jak owce bez pasterza,
  i Pan rzekł: Nie ma nad nimi pana.
  Niech wróci każdy w pokoju do swego domu».
  18 Wtedy król izraelski zwrócił się Jozafata: «Czyż ci nie powiedziałem? Nie prorokuje mi pomyślności, tylko nieszczęścia». 19 Tamten zaś dalej mówił: «Dlatego słuchaj wyroku Pańskiego! Ujrzałem Pana siedzącego na swym tronie, a stały przy Nim po Jego prawej i po lewej stronie wszystkie zastępy niebieskie. 20 Wówczas Pan rzekł: „Kto zwiedzie Achaba, aby poszedł i poległ w Ramot w Gileadzie?” Gdy zaś jeden rzekł tak, a drugi mówił inaczej, 21 wystąpił pewien duch i stanąwszy przed Panem, powiedział: „Ja go zwiodę”. Wtedy Pan rzekł do niego: „Jak?” 22 On zaś odrzekł: „Wyjdę i stanę się duchem kłamstwa w ustach wszystkich jego proroków”. Wówczas rzekł: „Możesz zwieść, to ci się uda. Idź i tak uczyń!” 23 Dał więc Pan teraz ducha kłamstwa w usta tych wszystkich twoich proroków. A na ciebie Pan ma zesłać nieszczęście». 24 Wtedy Sedecjasz, syn Kenaany, podszedł i uderzył Micheasza w policzek, mówiąc: «Którędyż to duch Pański odszedł ode mnie, aby mówić z tobą?» 25 A Micheasz odrzekł: «Oto ty sam zobaczysz tego dnia, kiedy będziesz przechodził z ukrycia w ukrycie, aby się schować». 26 Król izraelski zaś rozkazał: «Weź Micheasza i każ go zaprowadzić do Amona, dowódcy miasta, i do syna królewskiego, Joasza, 27 i powiedz: „Tak rzekł król: Wtrąćcie go do więzienia i żywcie go chlebem i wodą jak najskąpiej aż do mego powrotu w pokoju”». 28 Na to Micheasz powiedział: «Gdybyś miał powrócić w pokoju, to znaczyłoby, że Pan nie mówił przeze mnie». 3 29 Jednak król izraelski i Jozafat, król judzki, wyruszyli na Ramot w Gileadzie. 30 [Tam] król izraelski powiedział Jozafatowi: «Zanim pójdę w bój, przebiorę się4, ty zaś wdziej swoje szaty!» Następnie król izraelski przebrał się i dopiero wtedy przystąpił do walki. 31 A król Aramu swoim trzydziestu dwu dowódcom rydwanów wydał taki rozkaz: «Nie walczcie ani z małym, ani z wielkim, tylko z samym królem izraelskim». 32 Toteż kiedy dowódcy rydwanów zobaczyli Jozafata, powiedzieli: «Ten jest królem izraelskim». Wtedy otoczyli5 go, aby z nim walczyć. Wówczas Jozafat wydał okrzyk bojowy. 33 Kiedy dowódcy rydwanów spostrzegli, że nie jest on królem izraelskim, zawrócili od niego. 34 A pewien człowiek naciągnął łuk i przypadkiem6 ugodził króla izraelskiego między spojenia pancerza6. Powiedział więc król swojemu woźnicy: «Zawróć i wywieź mnie spośród wojska, bo zostałem zraniony». 35 Tego dnia rozgorzała walka, a król utrzymał się stojąc na rydwanie naprzeciw Aramejczyków. Wieczorem zaś zmarł, a krew rany ściekała do wnętrza rydwanu. 36 O zachodzie słońca obóz obiegło wołanie: «Każdy do swego miasta i każdy do swego kraju! 37 Król zmarł!» A potem powrócili do Samarii. Następnie pogrzebano króla w Samarii. 38 Potem obmyto rydwan nad sadzawką Samarii. Wtedy psy zlizały z niego krew, a nierządnice obmyły7 według zapowiedzi, którą wyrzekł Pan. 39 A czyż pozostałe dzieje Achaba i wszystko, co uczynił, oraz dom z kości słoniowej, który zbudował, nie są opisane w Księdze Kronik Królów Izraela? 40 Achab spoczął przy swoich przodkach, a syn jego Ochozjasz został w jego miejsce królem.”

 9. Pingback: OSTRZEŻENIE przed „orędziami” Marii z Irlandii (ks. A.S.) | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s