Ojciec Jerzy Garda – Poproszę swoich parafian Afrykańczyków, żeby pomogli nam wywalczyć wolność słowa w Polsce!

za http://www.radiomaryja.pl

We wtorek 5 czerwca 2012 w Brukseli odbyło się public hearing (wysłuchanie publiczne w sprawie nieprzyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Tematem spotkania: “Wolność Medów w Polsce casus TV Trwam”. Wysłuchanie zorganizowali europosłowie: prof. Mirosław Piotrowski i Zbigniew Ziobro. Podczas spotkania głos zabrali przedstawiciele Fundacji Lux Veritatis, ludzie nauki, socjolodzy, dziennikarze, prawnicy i politycy. Zaproszony został przewodniczący Parlamentu Europejskiego socjalista Martin Schultz i rzecznik Unii Europejskiej.

W tym samym czasie przed Parlamentem Europejskim na Placu Luksemburskim odbyła się manifestacja. Do Parlamentu trafiło także ponad 2 miliony 218 tys. 189 kopi podpisów, które do tej pory przysłano do Radia Maryja w proteście wobec dyskryminującej decyzji KRRiTV.

Oto wypowiedź opiekuna duchowego Adminki – księdza Jerzego Gardy, misjonarza z RPA, wieloletniego przyjaciela ks. Stanisława Małkowskiego, trwającego wraz z nim pod Krzyżem (patrz relacje Adminki Ewy spod Krzyża – www.wobroniekrzyza1.wordpress.com)

Od Adminów: Chyba nie musimy dodawać, że Ojciec Jerzy jako Opiekun duchowy Adminki jest z nami, prowadzi i wspomaga nas w walce z herezjami, omadla, zachęca do walki o czystość wiary i błogosławi nam w tej posłudze 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

33 odpowiedzi na „Ojciec Jerzy Garda – Poproszę swoich parafian Afrykańczyków, żeby pomogli nam wywalczyć wolność słowa w Polsce!

 1. Magda pisze:

  Wildsteina o TV Trwam w Brukseli

  We wtorek 5 czerwca 2012 w Brukseli odbędyło się public hearing (wysłuchanie publiczne w sprawie nieprzyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Tematem spotkania: „Wolność Medów w Polsce casus TV Trwam”. Wysłuchanie zorganizowali europosłowie: prof. Mirosław Piotrowski i Zbigniew Ziobro.

  Podczas spotkania głos zabrali przedstawiciele Fundacji Lux Veritatis, ludzie nauki, socjolodzy, dziennikarze, prawnicy i politycy. Zaproszony został przewodniczący Parlamentu Europejskiego socjalista Martin Schultz i rzecznik Unii Europejskiej. W tym samym czasie przed Parlamentem Europejskim na Placu Luksemburskim odbyła się manifestacja. Do Parlamentu trafiło także ponad 2 miliony 218 tys. 189 kopi podpisów, które do tej pory przysłano do Radia Maryja w proteście wobec dyskryminującej decyzji KRRiTV.

  1. prof. dr hab. Andrzej Zybertowicz, wieloletni doradca prezydenta RP ds. bezpieczeństwa Polski
  2. red. Bronisław Wildstein
  3. pos. Elżbieta Kruk, wieloletnia przew. KRRiT
  4. mec. Benedykt Fiutowski
  5. dyr. Lidia Kochanowicz, dyr. finansowy Fundacji Lux Veritatis
  6. o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

  1. pos. Beata Kempa
  2. red. Wojciech Reszczyński
  3. red. Jacek Karnowski
  4. Rafał Ziemkiewicz
  5. red. Jan Pospieszalski
  6. red. Anita Gargas
  7. red. Stefan Meetschen
  8. o. Jan Król CSsR, członek Fundacji Lux Veritais

  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1144653

 2. borówka pisze:

  „Polish president murdered in Russia?” („Polski prezydent zamordowany w Rosji?”) – taką ulotkę dostaną niektórzy z kibiców, którzy odwiedzą nasz kraj podczas Euro 2012. Ulotkę przygotowało stowarzyszenie Solidarni 2010. Zachęca do pobrania i rozdawania jej zagranicznym gościom podczas mistrzostw. Inna ulotka zawiera pytania „Czy wierzysz Putinowi – agentowi KGB?”. Autorzy akcji oferują także do pobrania „pełną informację o katastrofie, włącznie z najnowszymi ustaleniami profesora Biniendy” a także wzór banneru do wywieszenia na balkonie lub ulicy.

  Ulotka „Polski prezydent zamordowany w Rosji?” zawiera informację, że „eksperci NASA” stwierdzili, że „samolot upadający z 20 metrów nie mógł rozbić się na setki tysięcy kawałków – to wbrew prawom fizyki”. Na zdjęciach: kilka ujęć rosyjskiego żołnierza pracującego przy fragmencie ściany polskiego tupolewa.

  Na ulotce „Do you trust Putin – KGB agent?” przeczytamy z kolei, że „eksperci NASA kwestionują oficjalne ustalenia rosyjskiej komisji”. Obie kończą się hasłem „Bez prawdy o Smoleńsku nie ma zabawy na Euro 2012”.

  Transparenty z hasłami „Żądamy międzynarodowego śledztwa. Pomóż nam” oraz „Polski prezydent zamordowany w Rosji” są po angielsku. Do rosyjskojęzycznych kibiców autorzy bannerów zwracają się w ich języku na pięciometrowym płótnie: „Oddajcie wrak samolotu!!!” .

  Na stronie „Solidarni 2010” przekonują, że oferują do pobrania „świetne ulotki dla osób z zagranicy które kompletnie nie znają polskich realiów”. „Ściągnij, wydrukuj, rozdaj” – zachęcają organizatorzy akcji na stronie internetowej.

  Oprócz projektu ulotek i bannerów organizatorzy akcji przygotowali do pobrania projekty tzw. „wlepek”, czyli małych naklejek do umieszczenia na latarniach, wiatach przystankowych (m.in. „Stop Putin & KGB”, „Smoleńsk – we remember”). Do pobrania Smoleńsk 2010 oferuje także ulotkę z „krytyką imperialnej polityki Kremla”

  oraz „ulotkę informacyjną na temat cenzury w Polsce, ograniczania wolności słowa i niedopuszczania na platformę cyfrową telewizji TRWAM”.

 3. sowa pisze:

  Bóg zapłać za Ojca Jerzego, który stoi i pod Krzyżem odmawia Różaniec Święty.
  Różaniec Święty to jedyna broń, która przyniesie zwycięstwo, bo zwycięstwo przyjdzie przez Maryję, Panią Różańcową.

  Dla przykładu orędzie zatwierdzone przez Kościół Katolicki a nie jakaś Mery ze swoimi krucjatkami

  Do najważniejszych należy orędzie fatimskie.
  „… jesli sie nie nawrócicie, spadnie ogień z nieba, … Surowa sprawiedliwość juz niedługo ukarze różne narody, niektóre z nich ulegną zagładzie, w końcu najsurowiej zostaną ukarani ci, którzy pragną zniszczyć me panowanie nad duszami . Wielu sposród kaplanów przestaje mnie kochać, a kościoły są pełne ych, którzy wyznają kompromisy..”
  To dla przypomnienia wobec tych wszystkich, którzy próbuja zamnąć orędzia fatimskie jako odnoszące się do czasu minionego. Zdaje się że jesteśmy dokładnie w samym ich środku. A upadek moralny świata pogłębia się! Dlatego święci muszą się jeszcze bardziej uświęcać bowiem przewrotni stają sie jeszcze bardziej przewrotnymi…

  Przy okazji to orędzie mówi też o tym, o czym pisze ks. Adam w liście o prześladowaniach.
  Szczerze polecam każdemu ten list!

  • lostartss pisze:

   Przykro mi, ale cytat nie pochodzi z tajemnic fatimskich , tylko jest zapisem jednego ze spotkań Łucji z Matką Bożą otrzymanych w łasce już w okresie zakonnym. Powstał on w I połowie XX wieku i nie jest włączany do orędzi fatimskich – przynajmniej oficjalnie ( bo przecież każde objawienie dane Łucji, jest pośrednio kontynuacją – ale już daną jej prywatnie ).
   Jest tą częścią objawień danych Łucji, które nastąpiły w okresie, kiedy nie mogła publicznie występować, wypowiadać się. Faktem jest, że to objawienie zostało przez Matkę Bożą nazwane Orędziem.
   Jednak ważne jest bliższe przyjrzenie się Orędziu, a może nie samemu ( bo w wymowie jest apokaliptyczne i wymaga teologicznego rozważenia, a tego się nie podejmę ), tylko okolicznościom jego opublikowania. Otóż ukazało się w prasie ( w 1963 roku w stuttgardzkim dzienniku Neue Europa, powołującym się na list Jana XXIII do trzech przywódców państw, jak też w bliżej nie określonym czasopiśmie chilijskim) jako tekst jednego ze spotkań Łucji z Matką Bożą .
   Wiadomo, że tego typu informacje przenikały do opinii wiernych ( publicznej ) dzięki nielicznym wywiadom z s. Łucją , informacji od osób duchownych upoważnionych do kontaktów osobistych z siostrą i z listów, które pisała do o. Augustyna Fuentesa.
   Nie należy wątpić, że s.Łucja miała prywatne objawienia – otrzymała tę łaskę jeszcze
   przed objawieniami w Fatimie, prowadziła życie pobożne i pokorne, a to są podstawowe ( taką mam pewność i przekonanie ) przymioty gwarantujące autentyczność i rozeznanie wizji.

   Do powyższego : Z opublikowanego obecnie dokumentu, promulgowanego 25 lutego 1978 r. przez ówczesną Świętą Kongregację Nauki Wiary, ustalającego normy postępowania w rozeznawaniu domniemanych objawień i przesłań.

   ” I. Kryteria oceny, przynajmniej z pewnym prawdopodobieństwem, charakteru domniemanych objawień lub przesłań
   A) Kryteria pozytywne:
   a) Pewność moralna lub przynajmniej wielkie prawdopodobieństwo zajścia faktu, nabyta drogą poważnego dochodzenia.
   b) Szczególne okoliczności związane z zaistnieniem i naturą faktu, a więc:
   1. indywidualne przymioty osoby lub osób (zwłaszcza równowaga psychiczna, uczciwość i prawość życia moralnego, szczerość i stała uległość wobec władz kościelnych, zdolność powrotu do normalnego życia wiary etc.);
   2. w odniesieniu do przesłania – prawdziwe i wolne od błędów nauczanie teologiczne i duchowe;
   3. zdrowa pobożność oraz obfite i stałe owoce duchowe (na przykład duch modlitwy, nawrócenia, świadectwa miłości bliźniego etc.).”

   Tak jak piszą i oceniają biografowie s. Łucji oraz stykający się z nią przełożeni i duchowni – spełniała pozytywne kryteria. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre z jej tekstów mają bardzo lakoniczne pochodzenie, co sugeruje by podchodzić do nich z rozwagą.
   Mamy przecież przykład tzw. tajemnego sekretu z La Salette, który podzielił wiernych ( tak jak Medjugorie dzisiaj ) , duchownych, a nawet kraje ( w teologicznym wytłumaczeniu sekretu ). Wizjonerka Melania, w ocenie w/w współczesnego dokumentu dotyczącego objawień, nie spełniała w chwili przedstawienia sekretu wszystkich pozytywnych kryteriów, a spełniała kilka negatywnych. Ten sekret jest podobny w Orędzia danego s.Łucji, ale w opisie bardzo szczegółowy i przerażający. Jednak nie uzyskał akceptacji władz kościelnych, a we Francji był nawet zakazany w rozpowszechnianiu ( co tłumaczone było na rożne sposoby).

   Dlaczego o tym się rozpisuję. @Sowa w dwóch różnych miejscach na forum przytacza ten cytat , jak podaje orędzia fatimskiego , jako tzw. oficjalną ‚kontrę’ do fałszywych objawień. Jednak przy dobrej wierze i gorącym miłością sercu można przypadkowo zrobić coś nie tak. Trzeba oddzielić objawienia fatimskie ( na które składają się objawienia anioła i tajemnice przekazane przez Matkę Bożą w miejscu objawień ), od prywatnych objawień s. Łucji, które mogą i powinny być podstawą do teologicznych rozważań i napomnień , a obecnie jak widzimy i czujemy sercem , do BYCIA GOTOWYM i PRZYGOTOWANYM .

   Inaczej możemy brnąć nie dogłębnie a powierzchownie w temacie paruzji. Rozważamy Ewangelię ( mocno księgę Apokalipsy ) i uzupełniamy zatwierdzonymi objawieniami oraz tymi, które spełniają przedstawione przez Kongregację kryteria, ale co ważne kryteria, które dane były do poznania przede wszystkim duchownym, bo oni poprzez swoje przygotowanie, mają możliwość dania nam rozpoznania.
   @Sowa nie gniewaj się – chciałem bardziej zwrócić uwagę na sytuację. Niech ci Pan Bóg błogosławi!

   Jezu ufam Tobie!

   • lostartss pisze:

    Dopowiedzenie do objawień: Oczywiście nie uzupełnianie, tylko pomoc w pełniejszym przeżywaniu. Tak powinno być napisane, by uniknąć nieporozumień.

    Jezus jest Panem!

 4. babcia pisze:

  Zaproszeni przez Prawo i Sprawiedliwość do Parlamentu Europejskiego członkowie Młodzieżowego Klubu „Gazety Polskiej zawiesili tuż nad krzesłem przewodniczącego PE Bruno Shultza krzyż. Film z tego zdarzenia opublikowali w internecie ale nie umiem go znaleźć

 5. wobroniewiary pisze:

  Zawieszenie krzyża w Parlamencie Europejskim 1.06.2012 r.

 6. Małgorzata Z pisze:

  Ziobro o TV Trwam w Brukseli

 7. Małgorzata Z pisze:

  Ziemkiewicz o TV Trwam w Brukseli

 8. Małgorzata Z pisze:

  prof. Zybertowicz o TV Trwam w Brukseli

 9. Małgorzata Z pisze:

  Pospieszalski o TV Trwam w Brukseli

 10. Małgorzata Z pisze:

  J. Karnowski o TV Trwam w Brukseli

 11. Małgorzata Z pisze:

  Wypowiedź red. Wojciecha Reszczyńskiego

 12. Małgorzata Z pisze:

  Rozmowa z Barbarą z Brukseli

 13. Małgorzata Z pisze:

  PiS w Brukseli w obronie TV Trwam

 14. Małgorzata Z pisze:

  Wypowiedź mec. Benedykta Fiutowskiego

 15. Małgorzata Z pisze:

  Wypowiedź dyr. Lidii Kochanowicz

 16. Małgorzata Z pisze:

  Wypowiedź pos. Elżbiety Kruk

 17. Małgorzata Z pisze:

  Wypowiedź red. Anity Gargas

 18. Małgorzata Z pisze:

  Wypowiedź red. Stefana Meetschena

 19. Małgorzata Z pisze:

  Rozmowa z Kazimierą ze Szczecina

 20. Małgorzata Z pisze:

  Rozmowa z o. Jerzym Garda

 21. Małgorzata Z pisze:

  Wypowiedź o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR

 22. Małgorzata Z pisze:

  Wypowiedź o. Jana Króla CSsR

 23. Małgorzata Z pisze:

  Rozmowa z Różą z Aachen

 24. Małgorzata Z pisze:

  Rozmowa z Wojciechem z Gdyni

 25. Małgorzata Z pisze:

  Rozmowa z Włodzimierzem Knurowskim z małopolski

 26. Małgorzata Z pisze:

  Stop dyskryminacji TV Trwam – cz.I

 27. Małgorzata Z pisze:

  Stop dyskryminacji TV Trwam – cz.II

 28. Małgorzata Z pisze:

  Stop dyskryminacji TV Trwam – cz.III

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s