Przekazy do podświadomości – o piosenkach rockowych w których wielbi się szatana

Jak to możliwe ?

 • Przekaz do podświadomości jest niesłyszalny dla ucha. Może być on też wizualny i wtedy się go nie spostrzega. Treść jednak jest odbierana przez nasz mózg, a ponieważ jest on niewidoczny nie kontrolujemy tego która część mózgu go zapamięta. Inne rejony są bowiem odpowiedzialne za informacje ideowe, będące naszym credo życiowym, a inne rejony zapamiętują informacje o czymś dla nas złym. W momencie gdy jesteśmy świadomi bodźca decydujemy czy jest on zły czy dobry i nasz mózg umieszcza go w odpowiedniej części. Jednak, gdy nie kontrolujemy przekazu, a w jego czasie np. słuchamy muzyki która nam się podoba, treść, która może nam się nie podobać zostaje zakodowana przez obszary odpowiedzialne za rzeczy dobre. W rezultacie nie zauważającc coś złego staje się naszym pragnieniem. Należy dodać, że o ile ze świadomych pragnień jesteśmy w stanie zrezygnować o tyle z nieświadomych nie możemy ponieważ po prostu o nich nie wiemy. W rezultacie nasza podświadomość generuje ogromną masę argumentów dlaczego nie powinniśmy pójść inną droga, dlaczego powinniśmy wybrać to, mówi też, że wcale nie chcemy nic złego, udowadniamy sobie wszystko po to tylko, aby uchronić swe podświadome dążenie. Odkrył to już Freud i choć mylił się co do dziedziny to miał rację co do sposobu. Fenomenem naszej podświadomosci jest to, że umie ona odcyfrować i przyswoić tekst czytany od tyłu, w innym języku, w paśmie niesłyszalnym dla ucha, albo tak cichy, ze pośrod muzyki go nie słyszymy.
 • Podczas gdy prawa półkula postrzega zjawiska i notuje, lewa odbiera bodźce pozostałe (np. widziane kontem oka). W pewnym stopniu są one zapamiętywane potem przez prawą półkulę. Jednak o ile informacja bezpośrednia jest przez nas zauważana (wiemy że coś pamiętamy), o tyle przekaz z drugiej półkuli nie jest uświadomiony (nie wiemy, że coś pamiętamy). Gdy bodziec się powtarza obrazy, teksty zostają utrwalone. Mózg myśli i wyciąga wnioski, stawia decyzje opierająca się na całej wiedzy. W ten sposób informacje podświadome mają wpływ na nasze decyzje. [na podstawie pracy badawczej z zakresu neuropsychologii – źródło: Internet; William Yarrol przew. The Appolied Potentials Research Institute w Aurora, Colorado]
 • Techniki uzywane przy przekazach podświadomych
  • częstotliwość modulowana
  • częstotliwość bardzo niska (14-20 Hz)
  • częstotliwość wysoka (17.000 – 20.000 Hz)
  • szybkosc zmienna
  • tekst od tyłu
  • nagranie tekstu od tyłu
  • nagranie ciche (niesłyszalne)
  • palindromy (nazywane błędnie na zachodzie backward masking)
 • Najbardziej znanymi przekazami są błędnie nazywane „backward masking„. Jest to nazwa odnosząca się nakłania dwóch warstw melodycznych w określonym następie czasowym (jedno wcześniej drugie później – w odróżnieiu od forward masking). Zasadny jest natomiast termin palindrom – odczytywanie słowa od tyłu. W j. angielskim opiera się to na tabelach fonemów. W ten sposób w mowie potocznej rzekomo można znaleźć tzw. „słowa prawdy” czyli teksty powiedziane od tyłu. np. w zdaniu „powiedz to zanim odjadę” część „…im-odjad…” brzmi jak „im ot jad” czyli od tyłu powiedziane „daj to mi”. Takie poszukiwania są godne Denikena ale nie naukowców. Jednak są miejsca gdzie twórcy świadomie wykorzystują tą technikę. Jak np. w „Schodach do nieba” (Led Zeppelin) gdzie na przestrzeni 1 min. znaleziono 6 tekstów o podobnej treści – satanistycznej. Taki przypadek jest niemożliwy i dowodzi świadomego wykorzystania tej techniki.
 • W parze z przekazami do podświadomości idą metody obniżania barier moralnych i hamulców. Osoba będąca pod wpływem tych technik łatwiej słucha głosu reklamy, jest bardziej podatna na perswazję, hipnozę, trans.
 • Głośne, niskie, rytmiczne uderzenia stopy powodują przyspieszenie pracy serca, wzrost poziomu adrenaliny, ekscytację seksualną łącznie z orgazmem Sygnały wysokotonowe, na wysokich częstotliwościach sa znane medycynie i używane jako endorfizm – naturalna morfina. Powoduje to odczucie błogości i zwiększenie percepcji podświadomości.
 • Szybko migajace swiatło laserowepowoduje osłabienie sensu orientacyjnego i osądu refleksów. Dodatkowo w zaleznosci od częstotliwości cyklu zmian błysku i ciemności wyróżnia się:
  • 6-8 cykli na sekundę – utrata percepcji głębi
  • 25 cykli – impulsy nakladają się na fale alfa w mózgu, które kontroluja zdolność koncentracji
  • dalsze przyspieszanie powoduje utrate jakiejkolwiek kontroli
 • Kilku naukowców udowodniło że bodźce podprogowe nie mają wpływu na wolny wybór. Po słynnym doświadczeniu że zdjeciami kurczaka które było pokazywane co siedemnastą klatkę filmu wielu naukowców zainteresowało się problemem sugestii podświadomej. Okazało się, że wyniki tego doświadczenia były naciągane a rzeczwisty rezultat mieścił się w granicy błedu. Jednak te badania, jakkolwiek stwierdzają, że kilka zdjęć, czy sekund przekazu nie jest w stanie zmienić wolnej woli człowieka nie odnoszą się do działań długotrwałych bodźca, który doświadczany wielokroć w czasie słuchania tej samej piosenki zaczyna być co raz bardziej przyswajalny. Efekt „fali morskiej” która pojedynczo omywa plażę a po latach niszczy wybrzeże, został stwierdzony w innych badaniach.
 • Czy osoba nie znająca angielskiego może zrozumieć przekaz w tym języku?„. Zważywszy na to że ilość informacji docierających np. przez oczy do mózgu jest wielokrotnie większa niż to zauważamy należy stwierdzić, że mamy wiele danych, z których mózg się uczy. Nasza podświadomość, można powiedzieć, mówi kilkoma językami – rozumie znaczenia częstych słów, zwrotów. W ten sposób przekaz jest rozumiany. Oczywiście trudniej było by nam zrozumieć przekaz np. po chińsku, ale angielski dla większości jest przyswajalny. Do tego dochodzą słowa podobne w innych językach – ten sam krąg znaczeniowy itp. Autor podczas pobytu w USA, gdzie mówił tylko po angielsku zrobił doświadczenie. Co tydzień sprawdzał ze słownikiem statystycznie ile słów rozumie. Notował też wszystkie słowa które zauważył, że się nauczył. O ile słów zauważonych było 2-3/dzień o tyle według badania średnia wychodziła ok. 24/dzień – 10 x więcej !!!! Ile razy mamy coś na końcu języka. Nie pamiętamy czegoś – ale przecież gdzieś w mózgu jest to zapisane.
 • Postrzeganie pozaświadome W ostatnich badaniach dotyczących postrzegania wykonywano eksperyment rzucając na siatkówkę oka promieć lasera którego świadomość nie rejestrowała. Znane jest zjawisko zmęczenia neuronów wzorkowych w reakcji na ten sam bodziec wizualny. Jeśli więc obraz ten nie byłby dostrzegany, nęrony nie męczyły by się bo nie przekazywały by do mózgu informacji. Po serii wysłanych cienkich linii następnie wysyłano grube, widoczne już linie. Oazuje się że neurony nie postrzegały również owych linii wykazując efekt zmęczenia. Wniosek jest tylko jeden. Mózg notował obrazy pomimo tego że świadomość nie zauważała tego procesu. (wiadomość podał prof. Sheng He z Uniwersytetu w Minnesota w USA. 2002r.)

Przykłady przekazów

 • pierwszy tekst nagrany specjalnie dla demonstracji w studiach z piosenki „podpalaj wioski” grupy Electric Light Orchestra„. Są tam dwie frazy. Pierwsza to muzyka z dziwnym szumem. Druga to ta sama muzyka odtworzona od tyłu. Szum zamienia sie wtedy w zrozumiale słowa: „Muzyka jest odwracalna, ale czas nie. Wracaj, wracaj, cofnij sie zanim będzie za późno”
 • zespół „666” nagranie od tyłu z początku utworu: „Ktokolwiek ma wiedzę niech przeliczy liczbę bestii. To liczba człowieka. Ten numer to 666” – słowa z Apokalipsy św. Jana (tłumaczenie wolne). PRZYKŁAD: MP3
 • „Schody do nieba „(Lead ZeppelinPrzekazy są zawarte jako palindromy. Tekst słyszany od tyłu ma ukryte znaczenie. Fakt nagromadzenia 6 przekazów o podobnej tematyce na krótkim odcinku dowodzi celowości przekazu.
  • „Trzeba abyś żył dla szatana” – tekst nagrany od tyłu pod słowami trzeciej zwrotki: „Drżę z emocji gdy patrzę na zachód (symbol Lucyfera). W moich myślach widzę wstęgi dymu poprzez drzewa i głosy tych, którzy wpatrują się.”
  • fragment „jest jeszcze czas bys zmienił droge” ma zawarty od tylu tekst „Tędy do mojego słodkiego szatana” PRZYKŁAD: MP3 (here’s to my sweet satan)
  • w przeciągu minuty występują tu jeszcze cztery inne teksty o tematyce satanistycznej np. „Siła jest w szatanie” (there is power in satan) PRZYKŁAD: MP3
 • „Rewolucja 9” (The Beatles) „Podekscytuj mnie seksualnie martwy człowieku” (symbol Chrystusa) – słowa te nagrano kilkakrotnie między 7 i 13 obrotem płyty. Na dowód że takie znaczenie ma ów symbol niech posłużą słowa Johna Lenona będącego rzecznikiem grupy podczas prezentacji „Dewil’s Whites Album” „Chrzescijaństwo odejdzie, zniknie i rozpadnie sie. Nie potrzebuję o tym nawet dyskutować. Mam rację i historia przyzna mi racje. Już jesteśmy bardziej popularni niż Jezus Chrystus”
 • album „Killers” (Queen) piosenka „Another One Bites the Dust” (Jeszcze jeden wyciągnął nogi) pod frazą tytułową jest zaszyfrowane – „zacznij palic marihuanę”
 • piosenka „Kiedy elektryczność dotarła do Arkansas” (grupa Czarny Dąb z Arkansas) nagrana na żywo. Cała grupa w pewnym momencie wyje niezrozumialy bełkot i kończy go obłąkanym śmiechem. Przy odtworzeniu od tyłu słychać „Szatan – on jest Bogiem”
 • piosenka „El Dorado” (ELO) – „to on niegodziwy, Chrystus piekielny”
 • piosenka „Hymn” (grupa Rask) – „O Szatanie to ty świecisz – mury szatana- mury unicestwienia – to własnie ciebie dotyczy”
 • płyta „Welcome to Hell” (witaj w piekle) (zesp. Venom – słowa nagrane wspak na początku płyty „Szatam, wywyższony w piekle. Chce spalić twoją duszę, złamać twoje kości”
 • piosenka polska !! „Jak długo” (zespół Proletaryat) pod koniec nagrane od tyłu: wiele niecenzuralnych słów oraz „My cię ukrzyżujemy!, Ukrzyżujemy was! Spalimy was!”
 • W USA powstała specjalna lista zawierająca utwory muzyczne podejrzane o przenoszenie podświadome treści satanistyczne. Są to m.i. utwory takich grup jak: [ks. A. Zwoliński „To już było”]:
  • Elo
  • KISS
  • AC/DC
  • Mick Jagger
  • Bruce Springsten
  • Black Sabbath
  • Devo
  • Dead Kennedys
  • Frankie Goes To Hollywood
  • Jefferson Airplane
  • The Cue
  • Van Morrison
  • Madonna („Like a Prayer”)
  • Michael Jackson („Thriller”)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Przekazy do podświadomości – o piosenkach rockowych w których wielbi się szatana

 1. borówka pisze:

  I The Beatles też? Nie wiedziałam.
  Smutne to, co powiedział Lenon. Biedny chory człowiek. Chce być popularniejszy od Chrystusa.

  • Marek Olechnowicz pisze:

   Nie no, aż tak popularny to on nie jest i nigdy nie był… ale przynajmniej nie jest postacią fantastyczną 😉

   • biniobill pisze:

    Jezus Chrystus jest jedną z najlepiej udokumentowanych postaci historycznych. To, że ty o tym nie wiesz nie zmienia tego faktu.

 2. Gośka pisze:

  Interesuje mnie w którym dokładnie miejscu ma miejsce przekaz w utworze „Jak długo ” Proletaryatu, bo nie mogę odnaleźć. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • wobroniewiary pisze:

   Gosiu my wzięliśmy ten artykuł z książki „Szatan istnieje naprawdę” sami fachowcami w dziedzinie muzyki nie jesteśmy, ale jeśli ktoś się zna i nam pomoże to też będziemy wdzięczni.

 3. Gośka pisze:

  Kto jest autorem książki , czy jest dostępna w internecie do poczytania?

  • Monika pisze:

   Książka jest naprawdę świetna i warta polecenia każdemu. Warto zadać sobie wiele trudu by ją odnaleźć i przeczytać, chociaż nie jest cienka. Ja swoją komuś już dawno pożyczyłam i nie wróciła do mnie. A teraz z chęcią jeszcze raz bym poczytała. Spróbuję poszukać, może jest gdzieś w internecie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s