KAPŁAŃSKI RUCH MARYJNY OŻYWA. Książka ks. S. Gobbiego z imprimatur.

Informujemy, że książka księdza Stefano Gobbi „Do Kapłanów, umiłowanych Synów Matki Bożej” uzyskała imprimatur kardynała Ruiza:  (zobacz imprimatur)

Powstała też strona o KRM i o księdzu S. Gobbi: Kapłański Ruch Maryjny – ks. Stefano Gobbihttp://www.gobbi.pl/

TESTAMENT DUCHOWY KSIĘDZA GOBBIEGO

Mój Testament duchowy

Ave Maryja!
Mediolan, 1 stycznia 2011, w pierwszą sobotę miesiąca i roku.

Zgadzam się na każdy rodzaj śmierci, jaką Pan zechce dopuścić na mnie, odnawiając w Niepokalanym Sercu Maryi moje „tak” dla woli Bożej.
Jako mój duchowy testament zostawiam wszystko to, co jest zawarte w książce „Do Kapłanów, umiłowanych Synów Matki Bożej”, i potwierdzam, że przesłania w niej zawarte były odbierane przez mnie w formie lokucji czyli wewnętrznych słów. W duchu wdzięczności dla naszego Pana i Matki Bożej, proszę, ażeby po mojej Mszy pogrzebowej, odśpiewany został przez wszystkich Magnificat. Proszę o bardzo skromny pogrzeb. Zamiast kwiatów proszę, aby dokonano jakiegoś dzieła miłosierdzia.
Pragnę być pochowany w Dongo, w Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej, u stóp ołtarza Krzyża. Jeśli to byłoby trudne do wykonania, proszę o tymczasowy pochówek w kaplicy dla duchowieństwa na cmentarzu w Dongo.
Tak jak poświęciłem Niepokalanemu Sercu Maryi każdą chwilę mojego życia, w taki sam sposób poświęcam Mu chwilę mojego przejścia z ziemi do nieba i od czasu do wieczności.
Dziękuję wszystkim za wszelkie dobro, które otrzymałem.
Proszę o przebaczenie, jeśli kogoś mimowolnie obraziłem.
Wszystkim członkom Kapłańskiego Ruchu Maryjnego i Ruchu Maryjnego obiecuję moją specjalną obronę i szczególną pomoc z nieba, gdzie mam nadzieję, wejść przez łaskę Pana i przy pomocy waszych modlitw.
Żegnam się z wami, czekając na nasze przyszłe spotkanie pod chwalebnym płaszczem Królowej wszystkich Świętych, i błogosławię was w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

ks. Stefano Gobbi, kapłan

 Kopalnia wiedzy o księdzu Gobbim: http://www.voxdomini.com.pl

ŻYCIORYS

Ks. Stefano Gobbi urodził się 22 marca 1930 roku. Modląc się w Fatimie za kapłanów, którzy utraciwszy wiarę zamierzali szkodzić Kościołowi, otrzymał od Matki Bożej natchnienie założenia Kapłańskiego Ruch Maryjnego, który duchowo wzmocniłby kapłanów. Odtąd KRM tworzy zastęp wierny poleceniom Matki Bożej i przyczyniający się do Jej tryumfu w świecie dla utorowania drogi przychodzącemu Chrystusowi. Ruch ten nie posiadając żadnych formalnych struktur w szybki sposób rozprzestrzenił się na całym świecie. Każdego roku, w okresie trwania objawień ks. Gobbi oraz grupa jego współpracowników odwiedzała Ojca Świętego Jana Pawła II, modląc się z nim podczas wspólnej celebracji Eucharystii.

W roku 1998 po zakończeniu publicznych objawień (otrzymywanych w formie wewnętrznego słyszenia Matki Bożej) ks. Stefano Gobbi złożył swe pisma w Kongregacji Nauki Wiary, przedstawiając je do oceny. Po 10 latach otrzymał odpowiedź sugerującą, iż we wstępie powinien napisać, że są to jego własne przemyślenia. Ks. Gobbi nie zgodził się na to, gdyż nie mógł zaprzeć się otrzymanego charyzmatu.   

Książka „Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej” otrzymała imprimatur kardynała Ruiza.

Ks. Stefano Gobbi, założyciel Kapłańskiego Ruchu Maryjnego oraz Ruchu Maryjnego dla osób świeckich, zmarł w Mediolanie, we Włoszech, o godzinie 15.00 dnia 29 czerwca 2011 r., w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Od 19 czerwca był hospitalizowany w następstwie przebytego ataku serca. Wszyscy krajowi i regionalni przewodniczący Kapłańskiego Ruchu Maryjnego zebrali się na corocznych rekolekcjach w Sanktuarium Miłości Miłosiernej w Collevalenza, we Włoszech w dniach od 26 czerwca do 2 lipca. Ciało Ks. Gobbiego zostało przewiezione z Mediolanu do Collevalenza 30 czerwca, gdzie Mszy świętej przewodniczył kardynał Dias Ivan. Tego samego dnia ciało przeniesiono do Dongo (Como) we Włoszech, do miejsca jego urodzenia. Msza święta pogrzebowa została odprawiona w pierwszą sobotę miesiąca, 2 lipca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Otrzymaliśmy mailem:

FILM Z POGRZEBU KS. STEFANO GOBBIEGO w pięciu częściach

część 1: http://www.gloria.tv/?media=202384

część 2: http://www.gloria.tv/?media=203586

część 3: http://www.gloria.tv/?media=203809

część 4: http://www.gloria.tv/?media=203934

część 5: http://www.gloria.tv/?media=201665

Cała uroczystość pogrzebowa ks. Stefano Gobbiego została sfilmowana. Pogrzeb odbył się we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, w dniu 1 lipca 2011.

Miał wyjątkową oprawę liturgiczną poprzez udział we mszy św. Kilkuset kapłanów i biskupów. Śmierć ks. Gobbi zbiegła się bowiem z zakończeniem dorocznych rekolekcji osób odpowiedzialnych za Kapłański Ruch Maryjny na świecie w Collevalenza, we Włoszech.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „KAPŁAŃSKI RUCH MARYJNY OŻYWA. Książka ks. S. Gobbiego z imprimatur.

 1. sowa pisze:

  No to nie dziwi atak na Maryjnych Kapłanów i na ks. Adama. To ja proponuję codziennie Zdrowaś Maryjo za wszystkich Kapłanów, zwłaszcza za Maryjnych i za resztę, aby zostali Maryjnymi

 2. Monika pisze:

  Cieszę się, że od 1995 r. książka ma imprimatur, bo w niej są słowa, które Matka Boża kieruje do nas, Jej dzieci. Cieszę się i dziękuję Bogu i Matce Najświętszej, że w naszej parafii mamy taką możliwość zbierania się co miesiąc w Wieczernikach Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, zapoczątkowanego przez ks.Gobbiego i wsłuchiwania się w Jej Matczyne Serce, co Ona – Sama Niepokalana chce nam powiedzieć.

  Przytoczę kilka fragmentów ze wstępu kierownika duchowego ks.Stefano Gobbiego:
  „…podkreśliłem, że książka odpowiada na potrzeby, głęboko odczuwane przez dusze, i na rzeczywiste potrzeby życia religijnego naszych czasów.
  Jest jednak jeszcze coś więcej. Czytając ostatnie orędzia, rozwijające linię wspólną dla całej książki, rozumiemy, że opisują one ZNAKI CZASÓW, w których żyjemy, i podsuwają sposób ich autentycznego interpretowania w świetle Ducha Świętego.
  – Przesłania jasno opisują przede wszystkim głęboki kryzys wiary – zapowiedziany przez Matkę Bożą już w Fatimie – który dziś się rozszerzył i pogłębił.”

  „… orędzia tej książki stale i wyraźnie odnoszą się do apokaliptycznego charakteru czasów, w których żyjemy. Jest to aspekt orędzi, który jednych ekscytuje a innych gorszy. Dlaczego jednak miałoby nas to dziwić? Czyż nie ma wielu znaków w naszych czasach?”

  „Proponuję wszystkim rozważenie pewnych ważnych słów, wypowiedzianych przez Papieża Pawła VI w 1977 – na rok przed śmiercią.
  Jean Gutton przytacza je w swej książce <>:
  <<W chwili obecnej istnieje wielki zamęt w świecie i w Kościele. Pod znakiem zapytania stawia się wiarę. Zdarza się, że powtarzam sobie straszne zdanie Jezusa z Ewangelii według św.Łukasza: (Łk. 18,8).
  Bywa, że ukazują się książki, w których wiara ograniczona jest do kilku ważnych punktów, a episkopat milczy. Nie uważa się tych książek za dziwne. Tymczasem w moich oczach jest to dziwne. Zdarza mi się, że czytam ponownie Ewangelię o końcu czasów i stwierdzam, że w chwili obecnej pojawiają się niektóre znaki tego końca. Czy jesteśmy blisko końca? Nigdy nie będziemy tego wiedzieć. Musimy zawsze być gotowi na koniec, lecz wszystko może trwać bardzo długo. Uderza mnie, kiedy przypatruję się katolickiemu światu, że we wnętrzu katolicyzmu myśl niekatolicka wydaje się czasem brać górę. Może się zdarzyć, że ta niekatolicka myśl, we wnętrzu katolicyzmu, stanie się jutro silniejsza. Nigdy jednak nie będzie ona ukazywała myśli Kościoła. Musi pozostać mała trzódka, nawet gdyby miała to być bardzo mała trzódka.>>
  Dlaczego więc gorszyć się, że Maryja, Matka Kościoła, działa dziś w bardzo intensywny sposób, by utworzyć Sobie małą trzódkę, która pozostanie wierna Chrystusowi i Jego Kościołowi?
  Życzę, aby wszystkim, którzy wezmą do ręki tę książkę, pomogła ona stać się częścią tej małej, wiernej trzódki, którą Matka Boża formuje Sobie każdego dnia i której strzeże w bezpiecznym schronieniu Swego Niepokalanego Serca.”

 3. joaneczka pisze:

  Ksiazki niestety nie czytalam ale bardzo bym chciala kiedys jak zdaze;-)
  TYLKO JEZUS JEST PANEM!!!

 4. joaneczka pisze:

  Uwaga uwaga!!!! Satanisci w natarciu na Polske!!!! Lublin jako pierwszy w pazdzierniku stanie sie lupem ateistow, pozniej kolejne duze miasta! Rozpocznijmy szturm do nieba aby uniemozliwic przeprowadzenie tej poteznej szatanskiej akcji!
  http://chn24.pl/z-kraju/news/2704-to-pierwsze-polskie-miasto-w-ktorym-pojawi-si-billboardy-propagujce-ateizm-jest-reakcja.html

 5. joaneczka pisze:

  Huragan ognia …to Fukushima?
  Pojawiaja sie niepokojace wiadomosci, w internecie, zwlaszcza w mediach alternatywnych o sytuacji fukushima w Japonii, po wybuchu. Niektore spekulacje dotycza zuzytych pretow paliwowych basenu z paliwem jadrowym nr 4.Naukowiec dr J Rand Mc Nally odsyla do przeslan z Akita w Japonii. O interwencjach Maryi wspomina sie rowniez w „Prawdziwym Zyciu w Bogu”.
  Wyzej wspomniany naukowiec z dziedziny nuklearnej spotkal sie z Vassula Ryden. Doswiadczylsobiscie ostrzezen Matki Bozej, ktora zwricila sie do niego, aby powstrzymal swoj naukowy projekt bomby atomowej, ktora jest w stanie zapalic atmosfere i wypalic cala ziemie w 6 minut. Rand czytal oredzia „Prawdziwego Zycia w Bogu” …i natknal sie w nich na nazwe Huragan Ognia, czyli ta, ktorej sam uzyl dla nazwania swojej bomby…
  Vassula po zapytaniu jej o dr McNally napisala niedawno do tego wydawcy miedzy innymi slowa:
  „Jezus usilnie blaga nas, bysmy sie nawrocili, w przeciwnym razie zostaniemy spaleni przez huragan ognia i ostrzega nas, ze szatan przygotowuje wielki holocaust (ofiare calopalna) (…)”

  Przeslanie to dotyczy katastrofy w Fukushimie i odsyla do wywiadu po angielsku
  http://www.fairewinds.com/content/fukushima-daiichi-truth-and-future

  Natomiast calosc artykulu,ktory prosze wybaczyc tak nieudolnie strescilam, jest zamieszczona w pismie ewangelizacyjnym „Vox Domini” nr 2 2012
  Zachecam do czytania:-)

 6. Luchia pisze:

  PILNE!
  To jest skromne zaproszenie do Kapłanów, jeżeli takowi odwiedzają tą stronę…

  Proszę przekażcie to zaprzyjaźnionym Kapłanom 🙂

  Witam wszystkich!

  Jak zauważyliście mamy rok 2013. Każdy z was chyba słyszał o 13 dniu miesiąca i o mieście Fatimie i co się tam stało na początku 20 wieku. Nie będę rozpisywać historii objawień maryjnych.

  Liczba 13 zawsze mi się kojarzy z Naszą Najukońszą Mamusią: Maryją.

  Co z tego wynika?

  Mam do Was Wielką Prośbę:

  Proście zaprzyjaźnionych Kapłanów, aby przez 9 dni a więc jako rodzaj Nowenny

  odprawili Mszę z intencją: O Triumf Niepokalanego Serca Maryi w Kościele.

  Niech oni proszą o to samo swoich przyjaciół i znajomych kapłanów! Niech to obiegnie cały świat!

  To nie jest magiczny łańcuszek! Sami na pewno dobrze rozumiecie taką potrzebę!

  Zobaczycie, że spotka się to z oporem i odrzuceniem nawet wśród osób duchownych, o zgrozo!

  Proszę o komentarze, kto się dołączy!
  .

 7. robert l. pisze:

  Witam serdecznie wszystkich, którzy trwają w Panu.,
  Chciałbym dodać coś od siebie w związku z moimi poszukiwaniami informacji, znaków itp. mówiące o powtórnym przyjściu pana Jezusa. dla czekających na ten moment to bardzo dobra wiadomość ale pamiętajcie jest jeszcze wielu takich, którzy nie rozumieją obecnego czasu. moje analizy, poszukiwania trwają 2 lata i uwierzcie mi jestesmy bardzo blisko. Przytoczę tu jeden z najważniejszych treści Starego Testamentu Księga Daniela rozdz. 9: mówiący o 70 tygodniach. mianowicie jak juz sobie przeczytacie czy to po raz pierwszy czy drugi, jest mowa Anioła dającego zrozumienie Danielowi zapieczętowanych słów tego proroctwa: …..a to wiedz i zrozumiej, że od chwili kiedy wypowiedziano słowo, że nastąpi powrót i odbudowana zostanie Jerozolima do Mesjasza wodza będzie 7 tygodni….. i tutaj sie zatrzymam by wyjasnić: 7 tygodni to nie inaczej jak 49 lat( 7 razy 7=49)..dalej….że nastąpi powrót( mowa jest tutaj o powrocie Żydów do ziemi Świętej które nastąpiło w 1948 roku)….. i zostanie odbudowana Jerozolima…..( w 1967 roku w wojnie 6dniowej Żydzi odbili z rąk innowierców po prawie 2000 lat Jerozolimę i w tymże czasie rozpoczęła sie odbudowa Jerozolimy a jej zakonczenie i ogłoszenie stolicą państwa Izrael nastąpiło w 1980 roku). co z tego wynika? mianowicie, do roku 1967+49lat=2016 lub 1980+49lat= 2029( powrót Jezusa Chrystusa). Ja osobiście stawiam na 2029 jednak ostatnio dowiedziałem sie zupełnie przypadkowo i Państwo może też gdyż ta informacja była w telewizji, internecie etc., że byłemu premierowi Izraela Ariel Szaron (dowodzący jako generał w wojnie 6 dniowej w 1967 roku) pogorszył sie stan zdrowia i niebawem może umrzeć. dlaczego to takie ważne? mianowicie po odnalezieniu głębiej informacji tenże premier w 2006 roku zapadł w śpiączkę znienacka po tym jak..

  sanhedryn w Izraelu rzucił na nie

  niego

  • wobroniewiary pisze:

   A my nie wróżymy i nie stosujemy numerologii, będzie kiedy będzie
   „Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.” (Mk 13, 32)

 8. robert l. pisze:

  kontynuacja….
  jak sanhedryn rzucił na niego klątwę starożytną by w ciągu jednego miesiąca umarł( wiadomość o tym była bardzo cicho praktycznie nigdzie nie podawali) lecz ożyła w związku z tym iż pewien bardzo ważny rabin w Izraelu Icchak Kaduri mawiał że ma widzenia z Mesjaszem i w czasie ostatnich dni swego zycia spisał na małej kartce papieru bardzo ważną informację dla Zydów, która została zapieczętowana az do czasu kiedy minie rok po jego smierci( takie było jego życzenie). W rok po smierci rabina Kaduriego( 108 LAT) w styczniu 2007 roku( obu panów zmogło w tym samym roku 2006) odpieczętowano kartkę na której można znależć informację o tym że: PO ŚMIERCI ARIELA SZARONA PRZYJDZIE JEZUS I ZE JEGO NAUKA I PRAWO BEDZIE NAJWAZNIEJSZE. WYWOŁAŁO TO FALE KRYTYKI I OBURZENIA ZE STRONY ZYDÓW W STOSUNKU DO TEGO RABINA I UZNANO TEGO STARCA ZA POMYLENCA I NIEZDROWEGO PSYCHICZNIE NAWET JEGO SYN TAK POWIEDZIAŁ.informacja ta była dla mnie tylko potwierdzeniem moich poszukiwan. wielu może w to nie wierzyć ale drogi Boga są nie zbadane. Ja czekam sobie no i działam na płaszczyżnie duchowości jak również dziele sie z innymi moimi przemysleniami i newsami nie wyssanymi z palca. wszystko można znależć tylko trzeba umiejętnie wiedziec jak i gdzie. pozdrawiam wszystkich… Z Bogiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s